» »

anime & manga

anime & manga

1 2
3
4

predi ::

oo7 je izjavil:


Kaj pa Vinland saga je vredu ?
Odvisno od tega, kako so ti všeč zgodbe, ki prikazujejo daljša časovna obdobja. Druga sezona se od prve kar razlikuje. Več drame kot akcije, novi liki. Prikaz več medsebojno prepletenih usod z osebnostnimi zasuki za 180° v dokaj krutem svetu. Nisem še sicer zaključil z zadnjo sezono, ker je bil začetek kar rahel šok.

tilen03 ::

Katere kitajske animeje priporočate? Pa da ni preveč fantazije.

Goran's Blog ::

Vinladn saga je druga sezona res čisto nasprotje prve.
Sedaj se pa čaka če bo morda 3tja sezona. Mene se je vsekakor dopadla.

Demon Slayer mi je mene fanzastična zgodba, se lepo razvija, bomo videli kaj bo naprej.
Drugače pa priporočam Mushoku Tensei, zelo zanimiv anime me je potegnil noter.
Pogledal sem ti tudi Summer Time Rendering tudi zelo zanimiva zgodba.
Če želite malo komedije pa spy x family tudi super Anime.

Grapher ::

Moj strnjen seznam animejev in mang

Animeji:
- 86
- Anohana
- Beastars
- Black Lagoon
- Bounen no Xamdou
- Cells at Work! ter Cells at Work! Code Black
- Code Geass
- Cowboy Bebop
- DanMachi (cel naslov: Dungeon ni Deai wo Motomeru no wa Machigatte Iru Darouka)
- Death Note
- Dennou Coil
- Erin
- Ergo Proxy
- FLCL (fooly cooly)
- Fullmetal Panic
- Fullmetal Alchemist (Brotherhood sledi mangi, original pa je na polovici naredil svojo zgodbo ker je dohitel mango)
- Great Teacher Onizuka
- Genshiken
- Ghost in the Shell
- Gurren Lagann
- Higashi no Eden
- Higurashi
- Hikaru no Go
- Hellsing (OVA sledi mangi, TV so naredili po svoje)
- Hunter x Hunter (TV verzija iz 2011 je cela zgodba)
- Jigoku Shoujo
- Juuni Kokki
- Kaiji
- Katanagatari
- Kenichi
- Last Exile
- Legend of the Galactic Heroes
- Made in Abyss
- Mob Psycho 100
- Monster
- Mushishi
- Mushoku Tensei
- Nana
- Nodame Cantabile
- One Outs
- One Punch Man
- Ouran High School Host Club
- Parasite: The Maxim
- Planetes
- Planet Survival
- Psycho Pass
- School Rumble
- Seikai no Senki
- Seirei no Moribito
- Serial Experiments Lain
- Shakugan no Shana
- Shinsekai Yori
- Shingeki no Kyojin
- Steins; Gate
- Trigun
- The Garden of Sinners
- The promised Neverland
- The Rose of Versailles
- Usagi Drop
- Vinland Saga
- xxxHolic


Mange/Manhwe:
- 20th Century Boy (so tudi filmi)
- Gantz (anime niti približno ne pokrije kar je v mangi)
- Tower of God (je tudi anime)

Goran's Blog ::

Od teh si me spomnil na Gantz kar brutalno :)
Hunter x Hunter je tudi zakon, škoda ker ni nadaljevanja.

svecka ::

En moj seznam tak s spomina, 1/3 jih je western animejev.

animeji:

- Shingeki no Kyojin
- Black Clover
- One Punch Man
- Jujutsu Kaisen
- Chainsaw Man
- Overlord
- That Time I Got Reincarnated as a Slime
- Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon
- The Rising Of The Shield Hero
- Arifureta: From Commonplace to World's Strongest
- DR stone
- Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba
- RE:zero
- Gleipnir
- Trigun
- Avatar: The Last Airbender
- Legenda o Korri
- My Hero Academia
- Gurren Lagann
- Fullmetal Alchemist: Brotherhood
- Mob Psycho 100
- Cowboy Bebop
- Samurai Champloo
- Hellsing

Film anime:
- Akira
- Redline

Na netflixu naš :
- Castlevania
- Cyberpunk: Edgerunners
- Blood of Zeus
- DOTA
- The Dragon Prince
- Devilman Crybaby

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

D3m ::

Pizda daš Beastars.

Da bi pa napisal Grand Blue to pa ne.

Preberite Grand Blue...boste krepavali od smeha.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

jijetelu ::

Goran's Blog je izjavil:

Vinladn saga je druga sezona res čisto nasprotje prve.
Sedaj se pa čaka če bo morda 3tja sezona. Mene se je vsekakor dopadla.

Demon Slayer mi je mene fanzastična zgodba, se lepo razvija, bomo videli kaj bo naprej.
Drugače pa priporočam Mushoku Tensei, zelo zanimiv anime me je potegnil noter.
Pogledal sem ti tudi Summer Time Rendering tudi zelo zanimiva zgodba.
Če želite malo komedije pa spy x family tudi super Anime.


če smo čist strikni so animeji zgolj japonski, kitajskim "anime" se reče donghua in tko na hitro pogledano, niti eden od animeje na omenjenih seznamih, ki so jih prilepili predhodniki, ni kitajski. Maš pol še Korejske animeje, nedavno nazaj eden izmez zelo dobrih overall Tower of God

drugače pa je zelo dobrih animejev (še posebej če vzameš za primerjavo celotno US produkcijo zadnjih 10 let) ogromno, moreš bit bolj specifičen kaj te zanima, jst redno gledam po 3-4 vsako sezono

Kayzon ::

predi je izjavil:

oo7 je izjavil:


Kaj pa Vinland saga je vredu ?
Odvisno od tega, kako so ti všeč zgodbe, ki prikazujejo daljša časovna obdobja. Druga sezona se od prve kar razlikuje. Več drame kot akcije, novi liki. Prikaz več medsebojno prepletenih usod z osebnostnimi zasuki za 180° v dokaj krutem svetu. Nisem še sicer zaključil z zadnjo sezono, ker je bil začetek kar rahel šok.


Nisem gledal serije vendar manga je dobra dokler ne pridejo na farmo,pol zvodeni do te mere da te srat prime od tega kako se odvija zgodba in kaksen postane glavni lik. Fuj.

Goran's Blog ::

jijetelu je izjavil:

Goran's Blog je izjavil:

Vinladn saga je druga sezona res čisto nasprotje prve.
Sedaj se pa čaka če bo morda 3tja sezona. Mene se je vsekakor dopadla.

Demon Slayer mi je mene fanzastična zgodba, se lepo razvija, bomo videli kaj bo naprej.
Drugače pa priporočam Mushoku Tensei, zelo zanimiv anime me je potegnil noter.
Pogledal sem ti tudi Summer Time Rendering tudi zelo zanimiva zgodba.
Če želite malo komedije pa spy x family tudi super Anime.


če smo čist strikni so animeji zgolj japonski, kitajskim "anime" se reče donghua in tko na hitro pogledano, niti eden od animeje na omenjenih seznamih, ki so jih prilepili predhodniki, ni kitajski. Maš pol še Korejske animeje, nedavno nazaj eden izmez zelo dobrih overall Tower of God

drugače pa je zelo dobrih animejev (še posebej če vzameš za primerjavo celotno US produkcijo zadnjih 10 let) ogromno, moreš bit bolj specifičen kaj te zanima, jst redno gledam po 3-4 vsako sezono


O kitajskih sploh ni bilo govora, ne vem od kje omenjaš Kitajsko :)

opeter ::

Od korejskih se spomnim samo enega naslova: Wonderful Days

Tega sem gledal tam enkrat prvi polovici 2000-ih.


Spomnim se, da podobno tematiko obravnaval tudi animirani film Titan A.E., seveda v malo drugačnih okoliščinah.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

jijetelu ::

Goran's Blog je izjavil:

jijetelu je izjavil:

Goran's Blog je izjavil:

Vinladn saga je druga sezona res čisto nasprotje prve.
Sedaj se pa čaka če bo morda 3tja sezona. Mene se je vsekakor dopadla.

Demon Slayer mi je mene fanzastična zgodba, se lepo razvija, bomo videli kaj bo naprej.
Drugače pa priporočam Mushoku Tensei, zelo zanimiv anime me je potegnil noter.
Pogledal sem ti tudi Summer Time Rendering tudi zelo zanimiva zgodba.
Če želite malo komedije pa spy x family tudi super Anime.


če smo čist strikni so animeji zgolj japonski, kitajskim "anime" se reče donghua in tko na hitro pogledano, niti eden od animeje na omenjenih seznamih, ki so jih prilepili predhodniki, ni kitajski. Maš pol še Korejske animeje, nedavno nazaj eden izmez zelo dobrih overall Tower of God

drugače pa je zelo dobrih animejev (še posebej če vzameš za primerjavo celotno US produkcijo zadnjih 10 let) ogromno, moreš bit bolj specifičen kaj te zanima, jst redno gledam po 3-4 vsako sezono


O kitajskih sploh ni bilo govora, ne vem od kje omenjaš Kitajsko :)


aja sorry, sem kliknil na naroben citat, tale bo pravi

tilen03 je izjavil:

Katere kitajske animeje priporočate? Pa da ni preveč fantazije.

pegasus ::

Goran's Blog je izjavil:

Drugače pa priporočam Mushoku Tensei, zelo zanimiv anime me je potegnil noter.
Mushoku Tensei je zanimiv toliko, da vidiš kam je isekai prilezel nekako v 20ih letih, od .hack//sign naprej. Kljub številnim internim monologom mi deluje premalo introvertirano, preštevilne perverzije pa zelo hitro postanejo moteče. Upam, da bodo štorijo na koncu zapeljali v smer Jacob's Ladder filma, a ni preveč verjetno.

jijetelu ::

Mushoku Tensei, še posebej anime verzija je dobesedno mojstrovina, light novels z dodatnimi zgodbami pa prav tako, verjetno eden izmed najboljših tovrstnih animejev ever.

p.s. Mushoku Tensei je dejansko prvi isekai, oz. za mnoge izvirnik danes zelo popularnega žanra.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jijetelu ()

pegasus ::

Right ... ko je Rifujin (avtor) še v šolo hodil, smo mi že gledali isekai v kiberpipi ;)

jijetelu ::

sem napisal "za mnoge izvirnik danes zelo popularnga žanra", ker so pač te stvari ponavadi precej nedorečene oz. subjektivne, prilepim še drugi vidik, zakaj bi Mushoku Tensei lahko bil izvirnik žanra animejev, ki ga danes poznamo kot isekai. Tvoja izjava "kam je isekai prilezel nekako v 20ih letih" se bere tko kot, da bi zgodba Mushoku Tensei nastala nedolgo nazaj, po tem ko so se isekai animeji že povsem popularizirali, kar pa definitivno ni.

https://www.animenewsnetwork.com/featur....

pegasus ::

Da se razumeva - ja, Mushoku Tensei je 2012 material, kar je zame nedolgo nazaj. .hack//sign je izšel 2002, torej je material še malo zgodnejši.

opeter ::

Če koga zanima, bo nocoj, 16. 9. 2023, ob 23.10, na TV SLO 1 animirani film INUO:
https://www.rtvslo.si/kultura/film-in-t...

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

D3m ::

Težko, ker gledam Dragon Ball Super.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Goran's Blog ::

Eh ja Dragon Ball Super.
Če bi končali pri Dragon Ball GT ne bi bilo nič narobe, so čisto lepo končali in potem naredili sago vmeščeno mez Z in Super.

D3m ::

Z fans ne priznavajo GT in obratno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Kayzon ::

Jaz to leto rekel d grem po 10+ lrtih brat dragon ball in mi res ne sede,tko vse se vrti na isti koncept tud pol k je ze DB-Z :(

Goran's Blog ::

Ja sej ubstvu je vse enako. Najboljši je bil itak Dragon Ball, Dragon Ball Z še drži, potem je šlo v maloro.

D3m ::

S tamalim gledava še Dragon Ball Kai.

Je fajn k ni treba čakat na razplet iz Z.
|HP EliteBook|R5 6650U|

delavec44 ::

Goran's Blog je izjavil:

Eh ja Dragon Ball Super.
Če bi končali pri Dragon Ball GT ne bi bilo nič narobe, so čisto lepo končali in potem naredili sago vmeščeno mez Z in Super.


GT se lahko skrije pred Super.

Kayzon ::

opeter je izjavil:

Če koga zanima, bo nocoj, 16. 9. 2023, ob 23.10, na TV SLO 1 animirani film INUO:
https://www.rtvslo.si/kultura/film-in-t...



Zgleda kar zanimivo,hvala.


D3m je izjavil:

S tamalim gledava še Dragon Ball Kai.

Je fajn k ni treba čakat na razplet iz Z.


Nice! Jaz ze pisem listo animejov za bodoce otroke,trenutno mam listo za 12+ (oz 14+?) animejov ter seinen mang. 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kayzon ()

Kayzon ::

Danes sem si frej vzel pa gledam malo nove animeje, mi je trenutno tole padlo v oci.


TENGOKU DAIMAKYO (HEAVENLY DELUSION)

While watching Production I.G's Tengoku Daimakyo, the new sci-fi mystery anime based on Masakazu Ishiguro's manga series (which is known as Heavenly Delusion in English), I couldn't help but think of Katsuhiro Otomo and his 1988 magnum opus Akira. Both center on a generation of children who, brought up in the wake of an apocalyptic disaster, must fend for themselves in a world that has all but given up on the future while finding their own purpose in life. Tengoku Daimakyo does enough to distinguish itself from Otomo's work by focusing on a relationship between two characters that touches deeply on the themes of friendship, gender, and adolescence.

yoco ::

A mejbi kdo ve koliko "sezon" bo novi Bleach še imel do zaključka? Trenutno sta dve sezoni.

jijetelu ::

yoco je izjavil:

A mejbi kdo ve koliko "sezon" bo novi Bleach še imel do zaključka? Trenutno sta dve sezoni.


kao govorilo se je o 48 delih, kar bi pomenilo 4x12, kao 4 sezone, čeprav niso to glih sezone kot take

Rias Gremory ::

Je kdo gledal Cyberpunk: Edgerunners? Vam je bil všeč?
Igre Cyberpunk 2077 sicer nisem igral.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Kayzon ::

Gledal ob izidu in iskreno je dokaj precenjen anime,na momente tudi zgleda dokaj low budget. Je pa vreden ogleda enkrat. IMa tudi nekaj dobrih momentov,v spominu sta mi posebej ostali dve res dobri sceni,ena iz sredine dogajanja in ena na koncu zadnje epizode,samo ne bom nic spoilal ;(

Drugace "cyberpunk" tematsko obavarani animeji ki so mi bili vsec:

Akira
Ghost In The Shell (Oba filma ter GITS: Stand Alone Complex serija prve dve sezoni)
Cyber City Oedo 808
Goku Midnight Eye
Patlabor 1 in 2 (Film!)
Angel Cop
Bubble Gum Crisis
Psycho-Pass
Roujin Z
GUNNM / Battle Angel Alita
Armitage III
Ergo Proxy
Megalobox
Black Magic M-66
Memories
Neo-Tokyo
Royal Space Force: The Wings of Honn?amise
Parasite Dolls


Non-Anime:

Animatrix
Aeon Flux
Love, Death & Robots (Vec sezon,vsak del zase. Se mi zdi da je nekaj kul cyberpunk epizod)


Ce pa rad beres mange in stripe,lahko se kej priporocim na temo cyberpunk,samo povej.

mtosev ::

Jaz ponovno gledam yu-gi-oh duel monsters.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

predi ::

Rias Gremory je izjavil:

Je kdo gledal Cyberpunk: Edgerunners? Vam je bil všeč?
Dropnil po prvi epizodi. Ni mi sedlo. Imam dovolj drugega za gledat.

WizzardOfOZ ::

Claymore?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

D3m ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Claymore?


Dobra.

Gledal pred leti.

|HP EliteBook|R5 6650U|

Kayzon ::

Je kdo bral Jujutse Kaisen? Pogledal prvo sezono,zacetek je bil res dober proti koncu tipicn shounen ,sam si vseeno recem grem mango brat od tam kjer se sezona 1 anime konca. In sploh ne sledim,zgodba je vse povsod ter art je tako messy na momente,ni mi jasno kako folk vidi to kot top 10 shounen serijo :8);((

jijetelu ::

Kayzon je izjavil:

Je kdo bral Jujutse Kaisen? Pogledal prvo sezono,zacetek je bil res dober proti koncu tipicn shounen ,sam si vseeno recem grem mango brat od tam kjer se sezona 1 anime konca. In sploh ne sledim,zgodba je vse povsod ter art je tako messy na momente,ni mi jasno kako folk vidi to kot top 10 shounen serijo :8);((


anime je vrhunski, pač recimo dost tipičen shounen, sam sej to hočemo :D

predi ::

V trenutni sezoni Jujutsu Kaisena je par Šitpoden distortion ultra-fight momentov, kjer kot gledalec ne vidiš kaj se sploh dogaja (ker se baje dogaja hitro in veliko). Se mi zdi, da kvaliteta pada. Pa sploh ne veš kdo je main char. Meni drugače je gledljivo. Bolj kot kak Bleach recimo, čeprav občutek je zelo podoben.

Najbolj mi je v trenutni sezoni všeč tisti trash gamer z modro ptičjo glavo (Sunraku), samo se mi ne da zapomnit naslova, ker je beden. Isekai, ki to ni, ampak je. Pa seveda Mada*aking Gosuto (MF Ghost), spinoff Initial D-ja. Hachi-roku živi naprej in bije neizprosno bitko s superavtomobili *eurobeat intensifies*. So se kar dobro naučili animirat vozila. Dvomim pa, da pritegne tiste, ki ne poznajo Takumija in njegovega kozarca z vodo.

Rias Gremory ::

@kayzon
@predi
Vprašal sem ker sem ta anime zasledil v nekem glasbenem videu.
Hvala obema za feedback.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

pegasus ::

Pozna kdo način, da bi zadeve ala Dr. Stone in Cells at Work porinil v osnovnošolsko Bralno značko? Ali kaj podobnega? Ker se mi zdi ogled teh zadev obvezen za vse osnovnošolce. Meni so sicer malo tečne za gledat, ker so pač narejene za specifično ciljno publiko.

Tidule ::

Za zacetek se bralna znacka bere in ne gleda. Kot drugo je bralna znacka sestavljena iz proze in poezije, ne stripov. In kot tretje zadeva niti problizno ni dovolj siroko priznana, da bi bila zanimiva, kaj sele obvezna za vse osnovnosolce v sloveniji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

opeter ::

@Tidule: ha-ha, se strinjam. :)

Prejšnjič sem gledal tole:



BELLE (2021)
https://www.imdb.com/title/tt13651628/

Danes, 27. 12. 2023, bo ponovno na sporedu na Cinestar TV2 ob 19.30:
https://cinestartvchannels.si/film-seri...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

matobeli ::

Najbolš da damo kar navadne risanke namest bralne značke :))

No, stripi so ponekod dovoljeni, ker tisti ki radi berejo stripe tudi z prozo nimajo nekih težav.

Težave so tam kjer se ne bere (nič).

pegasus ::

Zato sem dodal "ali kaj podobnega". Upam da bralna značka še obstaja in upam da mladina še kaj bere, si pa predstavljam, da veliko raje gledajo. Namen teh serij je, da se mladino navduši za naravoslovje, kar se mi nekako zdi, da manjka te dni v današnji družbi.

matobeli ::

Sej so risanke ki imajo poudarek na "spoznavanju okolja", večina je sicer naravoslovje, so pa tudi družbene tematike notri. Muk, Divja brata Krat, pa zih še kaj.

RTV ima dobro izbiro risank.

pegasus ::

Good to know, sicer ne bi vedel, že ene 15 let nisem televizije gledal ;)

matobeli ::

Sej maš na internetu ves program od RTV, mal preglej repertoar. Veliko stvari ima kar nivo kljub raznim Mišam. Sploh otroški program je bistveno boljši od nečesa kar je zmožen skupaj spraskat povprečen starš ali komercialna TV/streaming servis, ali, boženedaj, celo otrok sam. Tudi kar se tiče kupljenega repertoarja se držijo nivoja (recimo serije produkcije iz BBC in ostalih nacionalnih hiš)

oo7 ::

Bom kar tukaj prilepil trailer čeprav menda Avatar ni ne manga ne anime ? :P

Avatar: The Last Airbender | Official Trailer | Netflix

predi ::

V začetku marca je umrl Akira Toriyama, ustvarjalec Dragon Balla. Vpliven mož v svetu shonena. Vsekakor je popestril dosti mojih popoldnevov v najstniških letih in tudi kasneje.

D3m ::

Aww šit.

:(
|HP EliteBook|R5 6650U|
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Shingeki no kyojin - Attack on Titan (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8815483 (5097) yoco
»

Kateri anime mi priporočate? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
11214957 (6727) predi
»

Ghost in the Shell (2017) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
16425761 (18653) bambam20
»

Attack on Titan - Live Action (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
7012984 (9593) dottor

Več podobnih tem