» »

Testiranje Covid v službi

Testiranje Covid v službi

negotiator ::

Pozdravljeni!

Ima tudi kdo od vas, v službi, spet "obvezno" covid testiranje? Pri nas namreč spet "grozijo" s ponovnim obveznim testiranjem, od prihodnjega ponedeljka dalje.

Stvar je v tem, da smo tega že vsi malo naveličani, predvsem pa se sprašujemo ali je tak "ukrep" trenutno sploh zakonit?

Ob prvem pomisleku bi rekel, da sigurno ne more biti, a po kratkem "googlanju" sem ugotovil, da res obstaja nov odlok, ki velja že od včeraj (do 30. nov.) in omenja "prostovoljno" testiranje za učence in podobno, nikjer pa ni omenjenih zaposlenih v podjetjih, itd.

Link do odloka: https://www.uradni-list.si/glasilo-urad...

Link ZDOPS: https://zdops.si/obvestila-v-zvezi-s-ko...

Če jaz prav razumem ta odlok, gre za priporočilo prostovoljnega testiranja, le za učence ipd. Tako se "sliši" tudi na ZDOPS.

Prav tako se sprašujem, kaj pomeni ta "prostovoljno" v takem odloku? Gre res za prosto voljo ali bolj za prisiljeno "prosto voljo"?

Sem daleč od edinega ogorčenega v službi, me pa vseeno zanima, koliko mi lahko "s*rjejo", če jih v ponedeljek zavrnem, sploh, glede na to, da ni videti, da bi imeli kaj pravne podlage?

Je pa v tej firmi tako, da marsikaj jemljejo v svoje roke in kar preko zakona delajo kakšne stvari, le da je njim v prid, pa jih je potem treba opozarjat, da imaš mir... Tako, da čudil se ne bi, če je to spet kakšna direktorjeva pogruntavščina/strah pred okužbo vseh zaposlenih.

Načeloma nimam problema s testiranjem in nošnjo maske, če stroka odloči, da je to potrebno, me pa jezi, ko delodajalec jemlje zakon v svoje roke in po možnosti krši pravice zaposlenih, tako da bi bil sigurno vesel vašega mnenja, mogoče pa se le jaz motim in delodajalec to pravico ima?

Hvala in LP
All easy problems have already been solved.

Ganon ::

Vtipkaš v iskalnik in izveš, kar te zanima.

https://www.cnvos.si/novice/2736/

negotiator ::

@Ganon

To sem ravno prejle bral, a je še iz 21ga leta in dvomim, da je posodobljeno, na strani ZDOPS, malo nižje, iz maja 2022, pa je tudi omenjeno, da preneha veljavnost vseh ukrepov zoper covid, kar se nekako ne ujema s tistim na CNVOS.

Lp
All easy problems have already been solved.

nirburu ::

Pavšalno testiranje za covid ni nikjer obvezno, še posebej v fazi 1 te vlade.
Če je tvoj delodajalec tak normie, da peče glava pa ne vem. Tožba ...

Vsekakor bo nekomu žal, da niste več poslušali našo stran. Sedaj vas bodo posiljevali z palčkami za efektivno navaden prehlad. Yay.

Miki N ::

Previdno! Tvoj šefe je očitno tipičen Kovidijanec - in če kaj, so ti popadljivi. Saj vidiš na forumu, kaj se zgodi če samo omeniš kako čez svete Ukrepe in blaženo Špikico.

Probaj stvar predstaviti "mehko". Češ "Aha dobra ideja, epidemije še ni konec, sem za to.. ampak... da ne bo kakih pravnih zapletov? Kaj če nas KDO ;);) prijavi, za mobing?". Uporabi tehnike prefinjenega Slotech trolanja. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Tidule ::

negotiator je izjavil:

@Ganon

To sem ravno prejle bral, a je še iz 21ga leta in dvomim, da je posodobljeno, na strani ZDOPS, malo nižje, iz maja 2022, pa je tudi omenjeno, da preneha veljavnost vseh ukrepov zoper covid, kar se nekako ne ujema s tistim na CNVOS.

Lp

Zakon o varnosti pri delu se vedno obstaja in je obstajal tudi pred covidom. To da so prenehali ukrepi zoper covid nic ne vpliva na pravico delodajalca, da doloci pogoje skladno z Zakonom o varstvu pri delu. Ce zna utemeljit zakaj je to potrebno in je istrezno definirano v internih aktih potem ima vso pravico to izvajat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Jure14 ::

Ni lepo prehlajen hodit v službo, pa okoli širit karkoli.
A te kaj moti, če ti delodajalec plača deset dni "dopusta"? (Al kolk je za izolacijo?)

nirburu ::

Miki N je izjavil:

Previdno! Tvoj šefe je očitno tipičen Kovidijanec - in če kaj, so ti popadljivi. Saj vidiš na forumu, kaj se zgodi če samo omeniš kako čez svete Ukrepe in blaženo Špikico.

Probaj stvar predstaviti "mehko". Češ "Aha dobra ideja, epidemije še ni konec, sem za to.. ampak... da ne bo kakih pravnih zapletov? Kaj če nas KDO ;);) prijavi, za mobing?". Uporabi tehnike prefinjenega Slotech trolanja. ;)


Dobra ideja.

Tidule je izjavil:

negotiator je izjavil:

@Ganon

To sem ravno prejle bral, a je še iz 21ga leta in dvomim, da je posodobljeno, na strani ZDOPS, malo nižje, iz maja 2022, pa je tudi omenjeno, da preneha veljavnost vseh ukrepov zoper covid, kar se nekako ne ujema s tistim na CNVOS.

Lp

Zakon o varnosti pri delu se vedno obstaja in je obstajal tudi pred covidom. To da so prenehali ukrepi zoper covid nic ne vpliva na pravico delodajalca, da doloci pogoje skladno z Zakonom o varstvu pri delu. Ce zna utemeljit zakaj je to potrebno in je istrezno definirano v internih aktih potem ima vso pravico to izvajat.


Delodajalec ne mora zapisati v svoj akt vastva pri delu, nekaj kar zakon ne dovoljuje/predvideva.
Če imaš hipohondričnega šefa, ti ta ne more zahtevati, da si pereš roke 3x na uro. Da pa dokažeš, da je to nujno potrebno moraš biti res nekaj posebnega v industriji.

Tidule ::

Ne bos verjel, obstajajo delovna mesta kjer si ljudje tudi vec kot 3x na uro morajo umit roke.

Da pa pojma nimas o varstvu pri delu se pa iz tako neumnih izjav vidi ze od dalec.

Tako, da prosim odlutaj kam drugam svoje nebuloze sirit. OP je postavil konkretno vprasanje in ne rabi pravljic poslusat.

LeQuack ::

Če je delo v pisarnah tako nevarno, zakaj ne uvedejo delo od doma? No, tu pa se delodajalci kar naenkrat premislijo in rečejo da pa Covid ni spet tolk nevaren a ne. Dvoličneži ni kej.
Quack !

nirburu ::

Tidule je izjavil:

Ne bos verjel, obstajajo delovna mesta kjer si ljudje tudi vec kot 3x na uro morajo umit roke.

Da pa pojma nimas o varstvu pri delu se pa iz tako neumnih izjav vidi ze od dalec.

Tako, da prosim odlutaj kam drugam svoje nebuloze sirit. OP je postavil konkretno vprasanje in ne rabi pravljic poslusat.


Najbrž obstajajo taka dela, ampak za delo v pisarni na excel tabelah to ne bo noben uspel dat skozi.
Covid testi so poseg v telo, zato jih z začetka niso prodajali raji. Ampak z dovolj jebanja v glavo so nas prepričali v marsikaj.

Ne more si delodajalec kar tako nekaj izmislit, žal.

Tidule ::

nirburu je izjavil:

Tidule je izjavil:

Ne bos verjel, obstajajo delovna mesta kjer si ljudje tudi vec kot 3x na uro morajo umit roke.

Da pa pojma nimas o varstvu pri delu se pa iz tako neumnih izjav vidi ze od dalec.

Tako, da prosim odlutaj kam drugam svoje nebuloze sirit. OP je postavil konkretno vprasanje in ne rabi pravljic poslusat.


Najbrž obstajajo taka dela, ampak za delo v pisarni na excel tabelah to ne bo noben uspel dat skozi.
Covid testi so poseg v telo, zato jih z začetka niso prodajali raji. Ampak z dovolj jebanja v glavo so nas prepričali v marsikaj.

Ne more si delodajalec kar tako nekaj izmislit, žal.


se opravičujem, ampak za razliko od tebe nimam fetiša, da bi si kristalno kroglo vtikal v rit, tako da nisem vedel, da OP dela v pisarni na excel tabelah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

nirburu ::

OP je dokaj jasno insinuiral, da je delodajalec hipohondrični covidiot. Vsaj meni.

cias ::

Meni je ful žal da se ni oprijelo tisto analno covid testiranje. Bilo je najbolj učinkovito, samo ste antivakseeji dosegli svoje :D

Tidule ::

mah ne vem, glede na traume niburu bi na prvo žogo rekel, da ga kar redno analno testirajo. Bo pa treba župnika, ki testiranje izvaja vprašat ali gre za covid ali kaj tretjega.

nirburu ::

Ne bom lagal, malo butthurt sindroma vendarle je, po dveh letih SDS terorja mora biti.

Poldy ::

Problem ni v delodajalcu, pač pa v zaposlenih. Povsod imaš posebno skupino underachieverjev, ki se zelo radi pohvalijo, da oni pa niso nikoli bolni. V bistvu pa bolni hodijo v službo. V naši pisarni trenutno eden umira na obroke, ampak on pravi, da se počuti odlično.

Dejstvo je, da če bi delavec, ki se slabo počuti, šel sam v bolniško, palčk v nosu ne bi potrebovali.

Horas ::

Jure14 je izjavil:

Ni lepo prehlajen hodit v službo, pa okoli širit karkoli.
A te kaj moti, če ti delodajalec plača deset dni "dopusta"? (Al kolk je za izolacijo?)


ko sem jaz hodil v OŠ in še v SŠ smo vedno hodili napol prehlajeni v šolo, z vročino itakne.ampak če smo smrkali kašljali pa kaj? nikomur nič, v parih dneh smo se pozdravli. isto do 2019 decembra v službah. dans pa serjete eni zara dprehladov nehajte no. že v vrtcih serjejo napolno če otrok mal šmrka al pa zakašla.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Kako sebe prepričati v cepljenje? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
30633960 (28654) XyNOBvxWVJ

Zakaj se cepite proti COVID-19?

Oddelek: Loža
13993 (738) mr_chai
»

Morda še drugi primer ponovne okužbe s SARS-CoV-2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
969607 (5697) MrStein

Več podobnih tem