» »

Kako sebe prepričati v cepljenje?

Kako sebe prepričati v cepljenje?

predi ::

Velki je izjavil:

Pozdravljeni, ker vidimo da zgleda iz te zagate ne pridemo več ven bi potreboval vaš nasvet (najbolje od kakega psihjatra).
Namreč sam ne verjamem v razne teorije zarote o nevarnosti cepiv. Statistiko poznam in ji zaupam.
Kljub temu pa se ne morem prepričati da bi se šel cepit in tudi v prihodnosti ravno tega ne vidim tudi če izgubim službo.
Sem prebral že nešteto komentarjev cepilcev in anticepilcev in me vaša mnenja ne brigajo, ta tema ni namenjena tem. Zanima me le kako sebe prepričati!?
Zobozdravnik je objektivno bolj neprijeten od igle v roki, ampak greš vseeno. Kako se prepričaš za obisk zobozdravnika?

PersonaRuda ::

mertseger je izjavil:

PersonaRuda je izjavil:

mertseger je izjavil:

PersonaRuda je izjavil:

styrian je izjavil:

To je troll. Če bi bil prepričan v statistiko, ne bi bil tak fanatik, da bi bil pripravljen žrtvovati celo službo.

Tudi sam sem pripravljen žrtvovati službo. Potem pa tožba na mednarodnem sodišču za človekove pravice in doživljenska renta kot odškodnina, ker so mi kot zdravemu človeku z neustavnimi odloki prepovedali delati. >:D

Tožbo skoraj ziher dobim.

Če mi že ne bodo pustili delati, potem me morajo preživljati. Eno brez drugega ne gre. Ne morejo si kar tako nekaj izmišljevati, ker je protiustavno. Razen, če bo potem prišlo do revolucije in bo odgovornim za to nastalo situacijo tudi sojeno...


:))

Kako ste eni naivni. Res kot razvajeni otroci. Kakšna je realnost, ostal boš brez slušbe pa še denar boš stran vrgel za odvetnike ker boš zgubil čisto na vseh sodiščih.

Napačno predstavo imaš kaj vse lahko sledi, če ti zaradi neustavnih odlokov prepovejo delati...


Že vsi pravniki na TV so povedali da ima delodajalec pravno podlago da nekoga odpusti če ne upošteva navodil ki jih ta da. In delodajalec ima podlago v zakonu o varstvu pri delu. Če ga ne spoštueš ima tudi vso pravico da te odpusti. In v zakonu o varstvu pri delu ni nič neustavnega. To da si ti zaposlen pri njem ni nobena tvoja pavica ampak odločitev, lahko greš kadar želiš. Edino protiustavnost tu bi mogoče kak Teršek našel pa še to dvomim ker drugače bi se že oglasil.

Če bi to držalo, kar ti pišeš, potem bi delodajalec lahko tudi rekel ali si odreži roko ali pa boš odpuščen. Enim ne bo nikoli kapnilo, da covid nima 30% ali več smrtnosti, da bi lahko upravičili obvezno cepljenje in posledično tudi odpuščali vse, ki se ne mislijo cepiti. Ravno zato, bi padale tožbe, če bi te zaradi tega, ker se nisi cepil proti covid tudi odpustili...

Sicer pa kdo v gospodarstvu si sploh lahko privošči, da odpusti več kot polovico ljudi in najde nove cepljene? Že tako je težko najti nove delavce, kaj šele, da daš pogoj, da os cepljeni. Razen če ponudiš 100.000€ mesečne plače. Ampak v tem primeru nisi konkurenčen. Kot tudi nisi konkurenčen in nisi zmožen izpeljati naročil, če odpustiš v tem trenutku vse necepljene. Drugo je javni sektor, kjer si 3/4 ljudi jajca čoha. tam lahko odpuščajo po mili volji, pa delo ne bo trpelo.

energetik ::

Neon87 je izjavil:

COVID-19 sem prebolel. Cepil se ne bom. Cepil se ne bom tudi, če bo le-to obvezno, isto ne moja žena in otroci.
Pustili bomo službe in se preselili nekam kjer ni te norosti.
Nas pa ta svinjarija že počasi psihično razjeda.
Ker komplicirate. Po tistem, ko sem se 2. cepil, me novice o koroni in PCT ne obremenjujejo več, jaz sem s tem opravil in živim praktično kot v 2019, z izjemo mask.
No, na jetra mi gre le, da anticepilci zasedajo ICU in zdravniški kader, ki bi ga jaz morda rabil za kaj drugega (upam seveda da ne). Pa da mi bodo morda zaradi vas spet zaprli vrtce in šole, da bom imel spet cele kolobocije z zagotavljanjem varstva.

Zgodovina sprememb…

zobnik ::

Ker je brezveze, je še XXX drugih problemov, ki bi jih moral prednostno reševat. Ko bo to rešeno potem pride na vrsto lahko tudi cepljenje.

Smrekar1 ::

CoolBits je izjavil:

Mogoče poslušat še nekaj doktorjev in se pol odločit.

Dr. Vladimir "Zev" Zelenko: https://rumble.com/vl4u7t-dr.-zev-zelen...


Zblojenec, ki ne pozna osnov testiranja zdravil, bi prodajal svoje zdravilo namesto cepljenja.

Dr. Sherri Tenpennny: https://rumble.com/vjhvff-dr.-sherri-te...


Osteopatinja z dolgoletno kariero nasprotovanja cepivom. Legit.

Dr. David Martin: https://rumble.com/vk2bya-exclusive-dr....


Ni vredno komentarja.

Dr. Judy Mikovits: https://rumble.com/vjutpt-dr.-judy-miko...

SARS CoV-2 naj bi izhajal iz slabega cepiva proti gripi. Press R for retard.

In tako dalje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Skylord ::

PersonaRuda je izjavil:



Tožbo skoraj ziher dobim.


Skoraj še ni zajca ujel!
Eni pa ste butasti.
Kaj je to corona? Sami sebi delate probleme potem pa tukaj po forumih jokate, kako ste omejeni. Greš se cepit in NE VEŠ kaj je corona.
Še enkrat:
Obvezno cepljenje! V nasprotnem primeru visoke denarne kazni, odvzem službe, izločitev iz družbe...
Upam da to čim prej uzakonijo. Saj je samo še vprašanje časa.
Fertik debate.

zobnik ::

Genocid nad ljudmi:'(

mertseger ::

PersonaRuda je izjavil:

mertseger je izjavil:

PersonaRuda je izjavil:

mertseger je izjavil:

PersonaRuda je izjavil:

styrian je izjavil:

To je troll. Če bi bil prepričan v statistiko, ne bi bil tak fanatik, da bi bil pripravljen žrtvovati celo službo.

Tudi sam sem pripravljen žrtvovati službo. Potem pa tožba na mednarodnem sodišču za človekove pravice in doživljenska renta kot odškodnina, ker so mi kot zdravemu človeku z neustavnimi odloki prepovedali delati. >:D

Tožbo skoraj ziher dobim.

Če mi že ne bodo pustili delati, potem me morajo preživljati. Eno brez drugega ne gre. Ne morejo si kar tako nekaj izmišljevati, ker je protiustavno. Razen, če bo potem prišlo do revolucije in bo odgovornim za to nastalo situacijo tudi sojeno...


:))

Kako ste eni naivni. Res kot razvajeni otroci. Kakšna je realnost, ostal boš brez slušbe pa še denar boš stran vrgel za odvetnike ker boš zgubil čisto na vseh sodiščih.

Napačno predstavo imaš kaj vse lahko sledi, če ti zaradi neustavnih odlokov prepovejo delati...


Že vsi pravniki na TV so povedali da ima delodajalec pravno podlago da nekoga odpusti če ne upošteva navodil ki jih ta da. In delodajalec ima podlago v zakonu o varstvu pri delu. Če ga ne spoštueš ima tudi vso pravico da te odpusti. In v zakonu o varstvu pri delu ni nič neustavnega. To da si ti zaposlen pri njem ni nobena tvoja pavica ampak odločitev, lahko greš kadar želiš. Edino protiustavnost tu bi mogoče kak Teršek našel pa še to dvomim ker drugače bi se že oglasil.

Če bi to držalo, kar ti pišeš, potem bi delodajalec lahko tudi rekel ali si odreži roko ali pa boš odpuščen. Enim ne bo nikoli kapnilo, da covid nima 30% ali več smrtnosti, da bi lahko upravičili obvezno cepljenje in posledično tudi odpuščali vse, ki se ne mislijo cepiti. Ravno zato, bi padale tožbe, če bi te zaradi tega, ker se nisi cepil proti covid tudi odpustili...

Sicer pa kdo v gospodarstvu si sploh lahko privošči, da odpusti več kot polovico ljudi in najde nove cepljene? Že tako je težko najti nove delavce, kaj šele, da daš pogoj, da os cepljeni. Razen če ponudiš 100.000€ mesečne plače. Ampak v tem primeru nisi konkurenčen. Kot tudi nisi konkurenčen in nisi zmožen izpeljati naročil, če odpustiš v tem trenutku vse necepljene. Drugo je javni sektor, kjer si 3/4 ljudi jajca čoha. tam lahko odpuščajo po mili volji, pa delo ne bo trpelo.


Tvoja primerjava je tako butasta kot vse tvoje prejšnje izjave. Preden boš brez šihta ostal raje daj 100€ za eno uro dela pa ti bo kak pravnik razložil kakšen butelj si. Čeprav takim kot si ti niti ne bi bilo slabo da jih konkretno po denarnici udarijo ker edino to pomaga.

Skylord ::

zobnik je izjavil:

Genocid nad ljudmi:'(

Mvahahahaha. Ne seri!
Genocid izvajate necepilci.

Miki N ::

Ta s "strahom pred iglo" in podobne je ena taka popularna zabloda, ki je po mojem izredno redka - je pa seveda razbobnana povsod kot neke vrste taktika zasmehovanja - ne bo delovalo, saj ne v smeri, kot želite.

Ker...

OP omenja psihiatra in hkrati, da je pripravljen "iti do konca" (služba) - to pomeni, da gre za psihološki konflik, ki se dotika same identitete, tukaj z "biološkimi" argumenti in taktikami zasmehovanja ne boste prišli daleč.

Pa saj vsi poznate uničujoče spopade , ki jih vsak dan prirejajo ločenci in zakonci? Od norih vsot za advokate, do razbijanja avtov in puljenja parketa kot "nadomestilo". In vsak ima neke argumente, žalita se nostop - zmage pa od nikoder. Bistvo teh norih reakcij je, da se je nekdo čutil prevaranega in napadenega prav kot oseba - tako se trenutno počuti dosti ljudi.

Podobno, če te nekdo, ki mu ne zaupaš ali ti deluje celo sovražno vztrajno sili v nekaj... se bo sprožil "beži ali se bori" instinkt. Večina izbere beži, kdo pa pač zakoplje noge v tla. Pač "žvau noče naprej pa da jo tepeš!" :D Glejte na to kot neke vrste "psihološki imunski sistem" in je lahko koristen. Nočete iti z vsakim stricem v avto, punčke! :))

Zato je vzpostavitev zaupanja tako zelo pomembna. Ljudje ki vodijo ta šov so antipatični in sprožajo sovražno reakcijo. Nekaterim je vseno, nekateri so celo sami taki dosti ljudi pa je tudi občutljivih na te fore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Skylord ::

OP Velki
Sebe boš prepričal tako, da ne boš bral forumov in tem o covidu(posebej tega) in poslušal anticepilcev.
Tukaj ni stroke verjemi.

energetik ::

Miki N je izjavil:

Zato je vzpostavitev zaupanja tako zelo pomembna. Ljudje ki vodijo ta šov so antipatični in sprožajo sovražno reakcijo. Nekaterim je vseno, nekateri so celo sami taki dosti ljudi pa je tudi občutljivih na te fore.

Očitno res večino vodijo zgolj živalski instinkti, ne pa razum. Ne vem no, jaz sem že feb. 2020 sam pomislil na cepivo, kako bo fajn, ko ga bodo končno pogruntali. Ko sta FDA in EMA končno izdali dovoljenja, sem rekel fajn. Nimam pojma, kaj naj bi imela pri tem naša vlada, pa naj bo taka ali drugačna.

Zgodovina sprememb…

zobnik ::

problem je ker če si šef maš gostilno odprto in imaš 50% manj obiska.
Problem je če si šef frizerskega salona boš manj zaslužil.

itd

Miki N ::

zobnik je izjavil:

problem je ker če si šef maš gostilno odprto in imaš 50% manj obiska.


A vidiš, tukaj se pa vidi, da dohtarji furajo strategijo. Za njih je vse kot ena velika bolnišnica: 50% zasedenost.. pa v čem je problem?" :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

PersonaRuda ::

Skylord je izjavil:

PersonaRuda je izjavil:



Tožbo skoraj ziher dobim.


Skoraj še ni zajca ujel!
Eni pa ste butasti.
Kaj je to corona? Sami sebi delate probleme potem pa tukaj po forumih jokate, kako ste omejeni. Greš se cepit in NE VEŠ kaj je corona.
Še enkrat:
Obvezno cepljenje! V nasprotnem primeru visoke denarne kazni, odvzem službe, izločitev iz družbe...
Upam da to čim prej uzakonijo. Saj je samo še vprašanje časa.
Fertik debate.

WhiteAngel ::

OP: Kar opisuješ, še zdaleč ni enostaven problem. Če si 30-letnik, boš imel v 99% nekajdnevne sitnosti s covidom, če ga fašeš in ne zapletov za v bolnišnico. Po drugi strani cepljenje zagotovo zahteva tvoj čas vsaj 2x, potem te špiknejo (kar je zoprno), pa še en dan boš verjetno zanič zaradi stranskih učinkov. Tako da cepljenje moraš vzeti kot "v povprečju za skupno dobro" in ker je stroka tako izračunala. To ti pa normalno sproži kar nekaj emocij in zavor.

Sam sem si takole razlagal: Ne gre toliko zame, gre za skupno dobro; cepivo so razvijali priznani farmacevti; okoli mene pa so zdravniki, ki mi bodo na mestu pomagali, če pride do hujše reakcije na licu mesta.

PersonaRuda ::

WhiteAngel je izjavil:

OP: Kar opisuješ, še zdaleč ni enostaven problem. Če si 30-letnik, boš imel v 99% nekajdnevne sitnosti s covidom, če ga fašeš in ne zapletov za v bolnišnico. Po drugi strani cepljenje zagotovo zahteva tvoj čas vsaj 2x, potem te špiknejo (kar je zoprno), pa še en dan boš verjetno zanič zaradi stranskih učinkov. Tako da cepljenje moraš vzeti kot "v povprečju za skupno dobro" in ker je stroka tako izračunala. To ti pa normalno sproži kar nekaj emocij in zavor.

Sam sem si takole razlagal: Ne gre toliko zame, gre za skupno dobro; cepivo so razvijali priznani farmacevti; okoli mene pa so zdravniki, ki mi bodo na mestu pomagali, če pride do hujše reakcije na licu mesta.

A to ti isti zdravniki, ki so na mestu pomagali diplomatovi ženi?

WhiteAngel ::

mambli je izjavil:

Je pa res, da če se cepljenja bojiš, bos skoraj 100% dobil eno reakcijo na cepivo. Če gledam prijatelje, po večini tisti, ki nimamo problemov s Corono, nismo imeli nobenih stranskih učinkov (razen morda utrujenosti), tisti ki so se pa tega bali, so pa vsi vročino dobili in par dni preležali.


To so buče. Vsaj štirje smo, ki smo se z AZ cepili in vsi smo obležali z 39° vročine prvo noč. Nihče ni antivaxer in nihče se ni bal cepljenja. Drugi odmerek pa ni bil omembe vreden. Imunskemu sistemu je vseeno, kaj si v glavi misliš enkrat, ko začne kuhat.

PersonaRuda je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

OP: Kar opisuješ, še zdaleč ni enostaven problem. Če si 30-letnik, boš imel v 99% nekajdnevne sitnosti s covidom, če ga fašeš in ne zapletov za v bolnišnico. Po drugi strani cepljenje zagotovo zahteva tvoj čas vsaj 2x, potem te špiknejo (kar je zoprno), pa še en dan boš verjetno zanič zaradi stranskih učinkov. Tako da cepljenje moraš vzeti kot "v povprečju za skupno dobro" in ker je stroka tako izračunala. To ti pa normalno sproži kar nekaj emocij in zavor.

Sam sem si takole razlagal: Ne gre toliko zame, gre za skupno dobro; cepivo so razvijali priznani farmacevti; okoli mene pa so zdravniki, ki mi bodo na mestu pomagali, če pride do hujše reakcije na licu mesta.

A to ti isti zdravniki, ki so na mestu pomagali diplomatovi ženi?


Ja. Vedno ne uspe, kaj boš? Ostale resne zaplete, ki jih ni bilo malo, so pa uspešno rešili.

Zgodovina sprememb…

Goran's Blog ::

energetik je izjavil:

Neon87 je izjavil:

COVID-19 sem prebolel. Cepil se ne bom. Cepil se ne bom tudi, če bo le-to obvezno, isto ne moja žena in otroci.
Pustili bomo službe in se preselili nekam kjer ni te norosti.
Nas pa ta svinjarija že počasi psihično razjeda.
Ker komplicirate. Po tistem, ko sem se 2. cepil, me novice o koroni in PCT ne obremenjujejo več, jaz sem s tem opravil in živim praktično kot v 2019, z izjemo mask.
No, na jetra mi gre le, da anticepilci zasedajo ICU in zdravniški kader, ki bi ga jaz morda rabil za kaj drugega (upam seveda da ne). Pa da mi bodo morda zaradi vas spet zaprli vrtce in šole, da bom imel spet cele kolobocije z zagotavljanjem varstva.


Že ko si povedal stavek isto kot prej z izjemo mask se lahko pogovor na tvoji strani konča.
To ni isto kot prej halo :)

kopriwa ::

Goran's Blog je izjavil:


To ni isto kot prej halo :)

Kateri del njegovega stavka "...živim praktično kot v 2019, z izjemo mask." ti ni jasen? Trdiš očitno, to kar je tudi on že napisal in ne, ni mislil enako kot v 2019.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kopriwa ()

feryz ::

WhiteAngel je izjavil:

Ja. Vedno ne uspe, kaj boš? Ostale resne zaplete, ki jih ni bilo malo, so pa uspešno rešili.
To je pa laž.
Ljudje, ki imajo probleme po cepljenu, ostanejo na suhem.

Soseda jamra že tri mesece. Dohtarca pravi, da ji ni nič in da ne more nič narediti. Vsi se izogibajo temu, kot hudič križu.
Navsezadnje niti ni čudno, najprej ti na polno porivajo šus kot ultimativno rešitev, ko se zakomplicira, pa niti slišati nočejo, da se je.

WhiteAngel ::

Goran's Blog je izjavil:

energetik je izjavil:

Neon87 je izjavil:

COVID-19 sem prebolel. Cepil se ne bom. Cepil se ne bom tudi, če bo le-to obvezno, isto ne moja žena in otroci.
Pustili bomo službe in se preselili nekam kjer ni te norosti.
Nas pa ta svinjarija že počasi psihično razjeda.
Ker komplicirate. Po tistem, ko sem se 2. cepil, me novice o koroni in PCT ne obremenjujejo več, jaz sem s tem opravil in živim praktično kot v 2019, z izjemo mask.
No, na jetra mi gre le, da anticepilci zasedajo ICU in zdravniški kader, ki bi ga jaz morda rabil za kaj drugega (upam seveda da ne). Pa da mi bodo morda zaradi vas spet zaprli vrtce in šole, da bom imel spet cele kolobocije z zagotavljanjem varstva.


Že ko si povedal stavek isto kot prej z izjemo mask se lahko pogovor na tvoji strani konča.
To ni isto kot prej halo :)


Problem pri tej epidemiji je to, da sicer vsi vemo, da "v povprečju" covid ubije več ljudi kot prejšnje gripe in pljučnice in da so cepiva, maske the way to go. Ampak vedno bodo eni izstopali - 95-letnik, ki covid preboli, 18-letnik na intenzivni zaradi covida in 30-letnik, ki umre zaradi zapletov po cepljenju. Tako bosta obe strani vedno imela dovolj železa v ognju. Politiki bodo iskali volilno bazo in zaveznike v multinacionalkah, zdravniki gasijo in iščejo postelje pozimi, influencerji z balkan rumenim tiskom prodajajo svojo kvazi znanost, dežurnim jamračem in kvazi protestnikom pa ni dolgčas. Business as usual.

feryz je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

Ja. Vedno ne uspe, kaj boš? Ostale resne zaplete, ki jih ni bilo malo, so pa uspešno rešili.
To je pa laž.
Ljudje, ki imajo probleme po cepljenu, ostanejo na suhem.

Soseda jamra že tri mesece. Dohtarca pravi, da ji ni nič in da ne more nič narediti. Vsi se izogibajo temu, kot hudič križu.
Navsezadnje niti ni čudno, najprej ti na polno porivajo šus kot ultimativno rešitev, ko se zakomplicira, pa niti slišati nočejo, da se je.


Meni pa ni nič. Your point?

Zgodovina sprememb…

energetik ::

kopriwa je izjavil:

Goran's Blog je izjavil:


To ni isto kot prej halo :)

Kateri del njegovega stavka "...živim praktično kot v 2019, z izjemo mask." ti ni jasen? Trdiš očitno, to kar je tudi on že napisal in ne, ni mislil enako kot v 2019.
Točno tako. Maske me načeloma ne motijo, je pa res, da je ne nosimo 8h v pisarnah, samo na hodnikih.
Razkuževanje v štacunah pa naj zaradi mene ostane za vedno, ljudje so packi in na vozičkih puščajo še vse kaj drugega kot COV-2. Ena od pozitivnih stvari, ki sem se jo navadil od jan2020 je to, da imam v avtu vedno dezinfekcijski sprej. Če grem na LPP, pa imam tak sprej še v ruzaku.

Zgodovina sprememb…

kuall ::

WhiteAngel je izjavil:

Problem pri tej epidemiji je to, da sicer vsi vemo, da "v povprečju" covid ubije več ljudi kot prejšnje gripe in pljučnice in da so cepiva, maske the way to go. Ampak vedno bodo eni izstopali - 95-letnik, ki covid preboli, 18-letnik na intenzivni zaradi covida in 30-letnik, ki umre zaradi zapletov po cepljenju. Tako bosta obe strani vedno imela dovolj železa v ognju.

Saj tako razmišljanje ni samo pri tej epidemiji ampak je razširjeno med ljudmi nasploh. Niso sposobni razmišljat na nivoju statistike. Vedno se bo našel lolek, ki bo tvojo teorijo "ovrgel" z eno izjemo. Ne bo razumel, da so izjeme normalen pojav. Važna je večina.

Kayzon je izjavil:

Neumnosti kvasis starec,pojdi spat.

Kdo te je naučil tako kvalitetno debatirat? Jype?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

Goran's Blog ::

energetik je izjavil:

kopriwa je izjavil:

Goran's Blog je izjavil:


To ni isto kot prej halo :)

Kateri del njegovega stavka "...živim praktično kot v 2019, z izjemo mask." ti ni jasen? Trdiš očitno, to kar je tudi on že napisal in ne, ni mislil enako kot v 2019.
Točno tako. Maske me načeloma ne motijo, je pa res, da je ne nosimo 8h v pisarnah, samo na hodnikih.
Razkuževanje v štacunah pa naj zaradi mene ostane za vedno, ljudje so packi in na vozičkih puščajo še vse kaj drugega kot COV-2. Ena od pozitivnih stvari, ki sem se jo navadil od jan2020 je to, da imam v avtu vedno dezinfekcijski sprej. Če grem na LPP, pa imam tak sprej še v ruzaku.


Tebe ne motijo.
Kaj pa tisti ki so cepljeni pa imajo tako delo in 8ur v njih verjetno jim ni prav prijetno...samo nase gledaš ejga no :)

kuall ::

energetik je izjavil:

Razkuževanje v štacunah pa naj zaradi mene ostane za vedno, ljudje so packi in na vozičkih puščajo še vse kaj drugega kot COV-2.

Fak ej, voziček prijemat je nagravžno na kvadrat. Zato, ker sem že stokrat videl stare prdce na stranišču, ko gredo scat ali celo srat in si rok sploh ne umijejo. Jaz sem najbolj vesel, če grem v trgovino s kako svojo vrečko. Če je majhen nakup se da, pri večjem si ga pa najebal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

Gagatronix ::

Te gonje proti maskam ne bom nikdar razumel. Sam sem zivel in delal na Japonskem par let, pa smo vedno vsi ko je bila sezona prehladov in influenze nosili maske. Najbrz je tu po sredi slovenceljska mentaliteta, kjer je samo "jaz jaz jaz" za razliko od japonske mentalitete kjer si element druzbe in kot tak so-odgovoren za njeno blagostanje.

Goran's Blog ::

Gagatronix je izjavil:

Te gonje proti maskam ne bom nikdar razumel. Sam sem zivel in delal na Japonskem par let, pa smo vedno vsi ko je bila sezona prehladov in influenze nosili maske. Najbrz je tu po sredi slovenceljska mentaliteta, kjer je samo "jaz jaz jaz" za razliko od japonske mentalitete kjer si element druzbe in kot tak so-odgovoren za njeno blagostanje.


Da, masko si dajo ko so prehlajeni nič narobe oziroma pravilno.
Mi si jo pa damo ker smo zdravi in nekateri zdravi delajo po 8ur in več v njej?

WhiteAngel ::

WhiteAngel je izjavil:

Goran's Blog je izjavil:

To je pa laž.
Ljudje, ki imajo probleme po cepljenu, ostanejo na suhem.

Soseda jamra že tri mesece. Dohtarca pravi, da ji ni nič in da ne more nič narediti. Vsi se izogibajo temu, kot hudič križu.
Navsezadnje niti ni čudno, najprej ti na polno porivajo šus kot ultimativno rešitev, ko se zakomplicira, pa niti slišati nočejo, da se je.


Meni pa ni nič. Your point?


Da obrazložim. Težji zapleti so očitni in jih znajo reševat. Če te zagrabi heksenšus dan po cepljenju, je pa težko iskati korelacijo. Isto, če te kosti bolijo ob spremembi vremena. Slutim, da je take sorte težava pri tvoji sosedi in ne gre ravno za strdek ali odpoved jeter?

hyuga ::

Veste kaj je pa največji kriminal od vsega?
Da so pustili cepljene, da so letal naokol po svetu brez kakrsnegakoli testa.

Mindset večine cepljenih:



Kot sem ze omenil, vecina cepljenih pod 40 let se ni cepila zaradi preventive ampak zaradi olajsanega "gibanja".

Razlog 1:

Najvecji problem it pod iglo je to, da že 20 LET nisem bil pri zdravniku.

Razlog 2 je pa rapidna uveljavitev cepiv.

Potem bi lahko rekli, da z obiskom gozda tvegam življenje, ker nisem cepljen proti klopnemu meningitisu.

Enostavno pustiti človeku svobodo. Zakaj je sploh debata okrog tega? Saj se itak moramo testirati za vsako sranje. Zadnje leto so cepljeni ogrožali zivljenja necepljinih bolj kot obratno.

Razlog 3: slusal sem ze za par ljudi z hudimi stranskimi v radiusu 20km. Na globalnem nivoju so taki ljudje utišani in vsebine odstranjene.

Razlog 4:

s tem najedanjem in ukrepi nam merijo toleranco.
vecina ljudi ki jih poznam se nebi nikoli cepila, ce enostavno nebi popizdili zaradi ukrepov. enkrat vsakemu pride prek in se "preda" .

OP - boljse da izgines iz slo-techa kajti tu bos vedno dobil deljena mnenja.
Lahko te ze jutri caka covid za vogalom, lahko, da sploh ne bos zaznal noben spremembe ko se te bo lotil v prihodnosti. Odlocajte se po lastni pameti.

feryz ::

Ok. Prvi sosed, praktično v krožnike si gledava.
Zadnjič mu zmontirajo toplotno in zjutraj sva si, skupaj s štromarjem, ogledovala, kaj bi bilo še treba za postoriti. Do kosila ga že ni bilo več.
Res je, da so ga redno z rešilcem vlačili v Ljubljano, ker je oslabel in je imel na kupe bolezni.
Po drugi strani pa je tudi res, da ga dolgo niso cepili zaradi slabega imunskega sistema. So ga pa malo prej, preden je zmontiral toplotno.

Če bi šli po forumski maniri, bi seveda zdaj morali užgati paniko, dohtarje, medije, odvetnike...
Ampak komu k... to koristi. Ženi je vseeno, ali ga je vzelo cepivo, ali cukr, ali pir. Enostavno je prišel njegov čas da gre.

Če bi ga korona, bi vedela cela vas in še pol sveta.

Meiniken ::

Ljudje se bojo dnevno večkrat vozili z avtom in v tem ne vidijo problema, ko pa je 0.000000001 (številko sem potegnil iz riti) šanse, da te malo huje zadane zaradi cepiva je pa cel halo. Pa nej mi to nekdo razloži, prosim :))

Neon87 ::

Meiniken je izjavil:

Ljudje se bojo dnevno večkrat vozili z avtom in v tem ne vidijo problema, ko pa je 0.000000001 (številko sem potegnil iz riti) šanse, da te malo huje zadane zaradi cepiva je pa cel halo. Pa nej mi to nekdo razloži, prosim :))

Zase sklepam, da je ta številka zaradi bojazni, da se znova okužim in resno zbolim (sem že prebolel), še zmeraj višja? Zakaj za vraga bi se torej cepil? Okužujem pa tako lahko kljub vsemu, oz. cepljen še bolj, ker ne rabim bit testiran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Neon87 ()

Gagatronix ::

"Dans se ga čaga na pune" ? Ti to resno ? Blesave štajerske najstnike daješ kot merodajne primerke ?

hyuga ::

Gagatronix je izjavil:

"Dans se ga čaga na pune" ? Ti to resno ? Blesave štajerske najstnike daješ kot merodajne primerke ?


seveda. Mladi tako razmisljajo. Vsaj 50%. Vazijo se s flajstri od cepiva, ker to pomeni, da bodo lahk sli na naslednji big event. seveda je merodajno. Ne govorim o starejsih. Mladi želijo stari svet se bolj kot starejsi.
Sicer je pa to bilo bolj misljeno v hecu. Zaznavam zagrenjenost: koliko si star?

a ti si pa bil ful resen ko si bil 17 let star. Zakaj je blesav? je kot vsaki drugi pubertetnež. Ohladi se :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hyuga ()

hyuga ::

Eno vprasanje:

so na voljo še klasična cepiva? AstraZeneca?
Kako vplivajo klasicna cepiva na dojece matere? Lahko kaksen "pro" razlozi?
Hvala

PrihajaNodi ::

kopriwa je izjavil:

Goran's Blog je izjavil:


To ni isto kot prej halo :)

Kateri del njegovega stavka "...živim praktično kot v 2019, z izjemo mask." ti ni jasen? Trdiš očitno, to kar je tudi on že napisal in ne, ni mislil enako kot v 2019.

Kaj mislis da se bos izognil tretji spiki? Tisti spiki bosta veljali se kak mesec, potem pa novi dozici genske terapije.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Jure14 ::

hyuga je izjavil:

Veste kaj je pa največji kriminal od vsega?
Da so pustili cepljene, da so letal naokol po svetu brez kakrsnegakoli testa.

Ja pa kaj se sekiraš? Saj ti se itak paziš.

Parafraziram tipični odgovor anticepilcev, ko jim omeniš cepljenje: "Pa saj ti si cepljen, kaj se sekiraš zame."

V bližnji okolici že zaznavam rahlo paniko med anticepilci, ker nekako ne pridemo do željene čredne imunosti, da bi se anticepilci lahko švercali na tuje cepljenje. Tako kot to počnejo pri ostalih obveznih cepljenjih.

PrihajaNodi ::

hyuga je izjavil:

Eno vprasanje:

so na voljo še klasična cepiva? AstraZeneca?
Kako vplivajo klasicna cepiva na dojece matere? Lahko kaksen "pro" razlozi?
Hvala

Posledice bodo vidne v letih, sedaj je se prezgodaj. Nihce pa ne poroca o skodljivosti cepiv.

Jure14 je izjavil:

hyuga je izjavil:

Veste kaj je pa največji kriminal od vsega?
Da so pustili cepljene, da so letal naokol po svetu brez kakrsnegakoli testa.

Ja pa kaj se sekiraš? Saj ti se itak paziš.

Parafraziram tipični odgovor anticepilcev, ko jim omeniš cepljenje: "Pa saj ti si cepljen, kaj se sekiraš zame."

V bližnji okolici že zaznavam rahlo paniko med anticepilci, ker nekako ne pridemo do željene čredne imunosti, da bi se anticepilci lahko švercali na tuje cepljenje. Tako kot to počnejo pri ostalih obveznih cepljenjih.

Govorimo o “prostovoljnem” cepljenju. Yeah, right…
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Jure14 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Govorimo o “prostovoljnem” cepljenju. Yeah, right…

Še enkrat: kaj se sekiraš. Ni se treba cepit. Saj se boš pazil.
Al te že rahlo grabi panika, ker se ne moreš na precepljenost ostalih švercat?
In boš covid slejkoprej dobil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jure14 ()

PrihajaNodi ::

Jure14 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Govorimo o “prostovoljnem” cepljenju. Yeah, right…

Še enkrat: kaj se sekiraš. Ni se treba cepit. Saj se boš pazil.
Al te že rahlo grabi panika, ker se ne moreš na precepljenost ostalih švercat?
In boš covid slejkoprej dobil.



Mene nic ne grabi panika ker nisem v Sloveniji in ne rabim kazat potrdil.

BTW Izrael ze spika s cetrto dozico. Zvihajmo pogumno rokave!
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Samael je izjavil:


Ja, defintivno imaš težave z razumevanjem teme, ti pa to očitno ne prepreči pristaviti svoj lonček "just because...".


Saj smo na ST, ali pač, Samuel?

c3p0 ::

Vetrpiha je izjavil:


No, potem razumi, da če slučajno prideš na ventilator imaš zgolj 40% za preživetje.
Kot necepljeni, se ti bistveno poveča možnost za ventilator.


Sounds scary. Kot zdrav, recimo 35 letnik, koliko imaš možnosti za ventilator? Pa ne mi spet dajat tiste statistike, kjer so zajeti vsi, starčki in hudo bolani.

zobnik ::

Miki N je izjavil:

zobnik je izjavil:

problem je ker če si šef maš gostilno odprto in imaš 50% manj obiska.


A vidiš, tukaj se pa vidi, da dohtarji furajo strategijo. Za njih je vse kot ena velika bolnišnica: 50% zasedenost.. pa v čem je problem?" :))


dohtarji bodo manj delal za isto plačo:( ljudje zarad te norije okol korone ne bodo šli k zdravniku, ampak čakal do večjih problemov:( posledično se bodo tud domovi počas filal, če imaš dnar:( katastrofa ta država ni vredna da jo pes poščije;((

Kakršnkoli siljenje ljudi v nekaj da lahko koristijo je za mene svinjarija, kje so pravniki, a ja dobil kuverte, ene 20.000 evrov vsakemu da je utihnil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

PrihajaNodi ::

zobnik je izjavil:

Miki N je izjavil:

zobnik je izjavil:

problem je ker če si šef maš gostilno odprto in imaš 50% manj obiska.


A vidiš, tukaj se pa vidi, da dohtarji furajo strategijo. Za njih je vse kot ena velika bolnišnica: 50% zasedenost.. pa v čem je problem?" :))


dohtarji bodo manj delal za isto plačo:( ljudje zarad te norije okol korone ne bodo šli k zdravniku, ampak čakal do večjih problemov:( posledično se bodo tud domovi počas filal, če imaš dnar:( katastrofa ta država ni vredna da jo pes poščije;((


A ni to agenda? Do specialista ne prides nikakor, skrbi jih pa da ne dobis gripe?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

zobnik ::

Končno bodo tud neizobraženi spoznal, da je korona sam 20% ostalo pa pokvarjen sistem

c3p0 ::

feryz je izjavil:


Soseda jamra že tri mesece. Dohtarca pravi, da ji ni nič in da ne more nič narediti. Vsi se izogibajo temu, kot hudič križu.
Navsezadnje niti ni čudno, najprej ti na polno porivajo šus kot ultimativno rešitev, ko se zakomplicira, pa niti slišati nočejo, da se je.


Moja je 2 dni po cepljenju umirala, komaj na WC (k sreči vsaj to, no joke). 3 tedne pa še ni bila prava, ima visoko intelektualno službo in je bil velik problem. Fikusi po JU, kaj jim bo hudega?

Bližnji član družine je žal imel 3 tedne po cepljenju srčni zastoj in je bil rešen po goli sreči.

zobnik ::

Odjaviš dopolnilno, daš odpoved in delaš po svojih močeh....žal bodo trpel pošteni, ker če hočemo imet stabilno državo moramo vsi nekaj v to vlagat finančno ali zasonj tud če 50% ljudi ne koristi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

PrihajaNodi ::

En super komentar, sloveniji se je zmesalo:

Danes sva se s punco hotla it cepit v Mb, pa zahtevajo Pct pogoj!!!! Pa vi ste zmesani, kdo se bo sel prej testirat za svoj denar, da se lahko gre pol cepit????
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

hyuga ::

2 uri cakam na PCT test za mejo. Na meji me niti osebne ne prosijo, ne slovenci in ne hrvati.
Toliko o tem!

Da ne govorim o fuzbalskih tekmah kjer samo v zepu nek papir pokazes in te redarji ze spustijo na tribune kjer veselo leti slina.

To vec ne bo slo tako naprej in zato bo v prihodnosti nujno potrebna digitalna identifikacija - kar pa je žalostno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hyuga ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Odgovornost za stranske učinke cepljenja (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
49380650 (68343) zmist

Koliko doz, za zascito pred delto? (strani: 1 2 3 432 33 34 35 )

Oddelek: Problemi človeštva
1722243232 (222317) Conini

V Izraelu kljub visoki precepljenosti krivulja navzgor (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
41664750 (58492) bluefish

Več podobnih tem