» »

Katero kartico kupit?

Katero kartico kupit?

sniffer ::

Zdravo.

Komaj danes sem se registriral in ne vem, če je to vprašanje že kdo zastavil.
Imam celerona 633, 128 MB rama in matično ploščo Matsonic 7117. Zanima me, katero grafično kartico s TV out se mi splača kupiti.

Zanjo bi plačal enih 20.000 Sit, ne vem pa, če mi bodo nove kartice delale (zaradi stare plate).

Hvala.

sniffer ::

No, da dopolnim vprašanje.

A ve kdo, če gre Gainward GeForce FX 5200 128 MB DDR TV OUT na mojo matično ploščo oz. če se splača kupit to kartico.

boštjan ::

poglej če sploh maš AGP vodilo in kera verzija je,mislim pa da je 1.0 s podporo 2XAGP

sniffer ::

V official manualu piše, da ima agp1. Karkoli že to pomeni.

A si moram potem kupit kakšno starejšo kartico (npr. Radeon 7000)

xabre ::

Hja dej privleč kišto u trgovino kjer misliš kupit grafo, pa ti bojo pogledal, svetoval, probal, pa še vgradil grafo. Hehe 4 muhe na en mah.
Je pa tko da starejše agp grafe ne grejo na novejše plate, novejše grafe na starejše plate pa ne vem, sam po mojem more pasat.

sniffer ::

Kaj pa drugač svetuješ? Kaj se mi splača kupit - predvsem za gledanje filmov na TVju, ne za igre. Pa da je od 15 do 20 jurjev.

Zheegec ::

Za gledanje filmov si vzemi Radeon 7500 - za DVDje imaš gor Rage Theatre čip, za DivX in ostalo rabiš pa itaq samo CPU power in pa kakšen TV-out,...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

sniffer ::

Zaenkrat bi rabu za divxe, za DVD pa nikol ne veš.

Scorpia ::

Vzemi si Geforce4 mx440, dela odlično posebej tv out, preikusil sem jo na 400, 466, 550Mhz in na 2Ghz procesorje in delal je na agp2/4/8x in pri nobenemu ni delala težav.Bila je od winfast.Jaz ti njo priporočam pa ni preveč draga, pa pri igrah ne boš opazil razlike med fx5200 in GFmx440, ker če bi uzel fx bi kartica čakala procesor, da kaj naredi in se ti splača bol počasnejšo vzet , divx-i pa delajo isto.

CaqKa ::

tak čisto mimogrede.. radeoni s cifro višjo od 9500 imajo delno strojno pospeševanje divxa.. z novimii driverji seveda.

Scorpia ::

Kaj ti bo dodatno pospeševanje divxa, če že stare kartice npr. geforce2 da dela 25 fps(vsaj toliko slik imaj večina divx filmi) pa še to je odvisno od procesorja kolk fps bo.

CaqKa ::

če maš star procesor pa novejšo kartico ti pripomore... za one z 1,5ghz+ kompi se res ne splača... meni se pa bi ker mi pri high bitrate šteka...

sniffer ::

Hej, sej meni je važno samo to, da mi divxi superkul delajo na teveju. Da nič ne šteka, da je slika čez cel TV, ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično ste že imeli ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19019752 (12817) Janac
»

RADEON 9550

Oddelek: Kaj kupiti
402354 (1421) boštjan
»

Katero graf. kartico za 25.000 sit (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
564539 (3704) Jaffa
»

Katero graficno za cim boljsi TV-out?

Oddelek: Kaj kupiti
161492 (1147) killah bee
»

Katero grafično kupiti do 30k?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1398007 (6249) js

Več podobnih tem