» »

Katero graficno za cim boljsi TV-out?

Katero graficno za cim boljsi TV-out?

matic ::

Kupujem graficno kartico, ki bo predvsem sluzila za TV-out! Katero kupiti? Koliko se razlikujejo sploh TV-out med sabo - ali so povsod enaki? Če ne drugega so različni pri gonilnikih ATI vs. NVidia, kjer se mi zdi da NVidia boljsa - lepsi vmesnik od gonilnika za nastavitve in lazji preklop na TV-out.
Nekako sem zbrskal slednje graficne:
9k VGA Manli NVidia GeForce2 MX400 64MB TVO
13k VGA Manli NVidia GeForceFX 5200 64MB DDR TVO (128-bit, CRT, DVI, TV, PowerDVD)
11k VGA Manli ATI Radeon9100 128MB DDR,TVO
10k VGA Manli ATI Radeon VE 64Mb DDR 2xCRT + TVO
17k VGA MadView ATI RADEON 9200SE 128MB DDR (AGP 8X, CTR, DVI, TV-OUT)
15k VGA PointOfView NVIDIA GEFORCE4 MX480 64MB DDR (AGP 8X, CTR, TV-OUT)

Predlagajte, kaj se vam zdi najbolje in ce morda se kdo kaj drugega predlaga!
Cenovno bi rad cim ceneje in dober tv-out. RAcunalnik bo za domaco uporabo - za naredit kako domaco nalogo, napisat kaj v Wordu in za gledanje filmov preko TV-outa.
-----------------------------------------
podpis: _____________

BoLhCa ::

Vzemi FX5200 sam ne od Manlija... Vzem ga od Leadteka, asusa, gigabyta, ker so bolj zanesljive firme kot en levi Manli...

PrimozR ::

64 MB 5200 se tut dobijo??

K0K0 ::

A ima fx5200 kej boljšo tv sliko kot ostale grafične kartice?

Dr_M ::

geforcei FX majo integriran cip za tvout, ki pa ni bog ve kaj prida. najboljsi tvout za mal dnarja bos dubu z gf4 ti4200 z conexant cipom :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

matic ::

Samo a 4200 sploh se dobim kje!? :|

Kaj pa ATIji, a nimajo tut dokaj lep TVout? A ni nekak ATI sploh tut dokaj znan za zadeve kar se tice s TV? In in OUT? :\
-----------------------------------------
podpis: _____________

Caligula ::

Brezveze sploh ugibat kaj je bols. Ce res rabs sam za TVout pa nc druzga kup najcenejs! Pa ce ti ne bo kul gres zamenjat pa mal doplacas.

killah bee ::

Če imaš navaden TV ki ima 50Hz,ti je vseen kero grafo maš ker z nobeno ne boš meu boljše slike,ampak z vsemi enako,meu sem že velik graf tud aiw pa nisem opazil niti malo razlike v kvaliteti slike(tudi GF2mx in GF4mx,niti r9200 in 9600XT,9800SE AIW,9800PRO)
na vseh kartah ista slika,tko da je kr neki bluzit o TV-out,ker je isti kur..:D

po moje bi se poznal šele če bi imel 100Hz-čen TV>:D

tko da se ne sekiri:O
Abit NF7,T-bred1700+@2400+(10x200),512MB,hercules 9800@9800pro 385/695

net26 ::

ne vem no... jaz bi ti priporocal radeona... po mojih izkusnjah ni tezav z neoriginalnimi kabli, kajti zapravil sem ze cez 10k sit za s-video -> RCA za geforcea, pa noben ni delal, z radeonom pa delajo vsi.

slika na tv je (tudi po prejsnjih izkusnjah) boljsa, ce je bolsi kabel.
+ radeon mi na tv da sliko 1024*768 (torej mi ne razf**** vseh ikon, na kar sem zelo obcutljiv), geforce pa 800*600 (ikone so vse na levi!!! !"#$%&/()=)... pa walpaper mi zgine pa take stvari...

po moje definitivno radeon!!!

karafeka ::

Jaz imam tistega manli radeona 9100 128 mb, pa mi tv out dela čist lepo. Sem celo kupil pretvornik iz s-video na scart, pa je slika čist kamot, za filme gledat je odlična, pa tut recimo farcry sem igral na tvju, pa je bila slika nad (mojimi) pričakovanji. Pa nobene zajebancije s kakimi nastavitvami, sam priklopiš pa dela.

SugarFree ::

ati ima kvalitetnejšo sliko na tv out kot nvidia

BoLhCa ::

net26 ne nakladaj, vsi potrebni kabli za nvidio za tv out stanejo 2.5k sz scart adaptrom vmes! res ne vem kje si ti kupoval, da si take cene dobil al pa so te prakticno najebali!!
drgac pa zelo velikih razlik ni, neglede na firmo grafe (ATI & nVidia)..

lp

Dr_M ::

SugarFree: jao, spet edn takih ki nevejo kaj govorijo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Black Dragon ::

Dr_M se strinjam:D
Drugače pa sem zaznal radeona 9700pro in dodan-itergriran tv turner---->odličen toda drag nakup..., če še kje splh dobiš:\

net26 ::

bolhca nic ne nakladam... ce mas staro TV, ki nima S-VHS vhoda, pac pa RCA oz. scart, rabis ORIGINALEN kabel pa ne ti meni nakladat... nisem neki amater. sem se dobro pozanimal s cem dela oz. s cem ne pa kaj tocno bi jaz rabil... ne dela z NOBENIM drugim kablom kot originalnim (preverjeno) na TV ki sicer ma scart ampak je stara kot moj foter ce pa ti znas to naredit mi pa poslji ZS pa mi pridi naredit... ce naredis za 2k ti dam 3!!!

btw. kupil sem home cinema kabel (zato tudi visoka cena), s-vhs, stereo --> scart. na novi TV dela kot pesmica... slika super, na tisti stari pa NE DELA. pa znam prestavit izhod na grafi iz s-vhs na composite...


out

Dr_M ::

e mas staro TV, ki nima S-VHS vhoda,

nisem neki amater.

po takih izjavah, bi reku, da nisi amater, ampak nepoznavalec.:\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

killah bee ::

OK, sploh ni razlike v kvaliteti,če pa že naj bi bila na ati-jevi strani,je pa zaradi tega ker ima že tko lepšo sliko,drugače se pa tega z našimi očmi ne opazi,
pa filmi so filmi,odvisno v kaki kvaliteti so,in ne kak tv out ima grafa ali pa kere firme je,
ker je čist vseen ku...:D
Abit NF7,T-bred1700+@2400+(10x200),512MB,hercules 9800@9800pro 385/695


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero graf. kartico za 25.000 sit (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
564459 (3624) Jaffa
»

A sm dobro grafično izbral?

Oddelek: Kaj kupiti
301593 (995) Kleto
»

Katero grafično kupiti do 30k?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1397889 (6131) js
»

Radeon 8500,9000 ali 9100 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1327086 (5077) ferjan
»

R 7500

Oddelek: Kaj kupiti
111010 (831) _Mortal_

Več podobnih tem