» »

računalnik samodejno navija???

računalnik samodejno navija???

upirna ::

Na začetku sem imel težave, ker se mi računalnik po daljšem času (denimo čez noč) ni več prižgal in sem moral restirat bios. No, to sem rešil tako, da sem zmanjal baterijo na plati. Pa so se pojavile nove težave. Ko prižgem računalnik, mi nekako disk škripa, tako kot bi bil podhlajen. Ponavadi sem restiral in računalnik je deloval naprej kot se šika. Danes pa sem ga puustil, da je šel v windowsw xp. Na začetku je vrgel enih par errorjev, da je nekaj narobe z ramom. Čudno. Grem pogledat v wcpuid, na koliko je navit. Ko sem mi odpre okno, si rečem, aha fsb je na 160, torej so rami tudi. Figo! Videl sem tole:



Mislim si, da je nekaj narobe s programom. Zato odprem še tole:



Ah, sigurno je kaj s čipi, ki merijo, narobe, odprem sandro in pogledam, kakšna je prepustnost. Dobim neverjetno sliko:



Zaženem še PC Mark, a vam ne morem dati slike, ker se mi je pri testiranju rama pojavil blue screen.

To, pa so rezultati pri naslednjem zagonu (trenutnem) in so običjni.





Iz vsega tega lahko sklepamo, da so rami dejansko bili na 428 MHz in ni bila to le neka napaka v programju. Ali ste vi že imeli kdaj podobne izkušnje???

Moja konfiguracija je sledeča:
Grafična kartica: Hercules ATI radeon 9000 PRO 128 MB
Rami: 2x 256 MB 333 MHz DDR
Plata: IT7-MAX2 v. 1.0 - za več informacij
Procesor: P4 2400 MHz B
Disk: 60 GB Maxtor
  • zavaroval slike: Predator ()

ERGY ::

Pr tebi je nekaj hudo narobe, kajti po slikah sm vidu, d si prvic meu memory na 213Mhz pa tiste navadne nastavitve, drugic si pa meu kr z istimi nastavitvami , takti in drugega vsega, ram kr na 160mhz, pravzaprav mene cudi ko so lahko sploh take vmesne frekvence, kajti te najbolj obremenijo rame. Sej ce mas vsaj na 166 je ok al pa 200 sam vse neki umes ni dobro sploh pa, za rame in ceu sistem nasploh. Dej ti rajsi resetiri bios, preveri temperaturo, in preglej rame ce so kaj znucani. Mislim, da se bo videlo, ce so bili ta tistih frekvencah, na napogled (kot bi bile malo zbrisane crke na cipih), mogoce lohka pa da je ksn stik na plati. Sam ce je bi verjetno ze kej skurlo tko d upam d ni. Mogoce je ksna softwareska napaka, skratka dej prever, ce je u kisti vse ok pa nam sporocaj.:\

LP

upirna ::

Ja, tukaj je nekaj hudo narobe. V igri, kaj je lahko narobe, so samo rami ter plata. Rami so na pogledat čisto v redu in tudi pri delovanju na 320 MHz delujejo čist normalno. Ne gre mi v glavo, kako kar naenkrat 428 MHz, že ob naslednjem zagonu (brez da bi kaj v biosu spreminjal) pa delujejo na 160 MHz.

Aja, pa to se pojavlja takrat, ko je računalnik hladen (ko ne deluje približno 5h).

ERGY ::

Dej probaj uninstal programa speed fan naredt pa povej kaj se potem dogaja.:D

LP ERGY


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Par vprašanj o amd athlonu 1800+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
705170 (4001) Pyr0Beast
»

AGP onemogočen - asrock dual939 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
784390 (3461) Veron
»

Spravit Win 98 na 486 40 MHz

Oddelek: Operacijski sistemi
481735 (1191) Slo-One
»

Zakaj se mi hladen računalnik ne prižge?

Oddelek: Strojna oprema
201469 (1230) OwcA
»

Fsb (ram) speed in modifikacija

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
111467 (1238) morphling1

Več podobnih tem