» »

Zakaj se mi hladen računalnik ne prižge?

Zakaj se mi hladen računalnik ne prižge?

upirna ::

Imam p4 2400 MHz, plato it7-max2, radeona 9000 PRO in Maxtorja 60 GB. Vendar, zjutraj, ko računalnik ni bil nekaj časa ni delal, se mi ne zbudi. Zakaj? Napajalnik - dvomim, imam namreč 420 W Čifteov napajalnik. Kaj sumite, da je narobe?

Vesoljc ::

kako pa ga pol zalaufaš? ga pokriješ z deko? >:D
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

upirna ::

resetiram bios ali pa včasih zadostuje že da štrom vn vržem.

the_unborn ::

Meni se je nakaj casa dogajalo isto, vsakic sem moral izkljucit strom v napajalniku (uno stikalo zadej), vendar je bila tezava v tem, da po updatanju biosa le tega nisem resetiral (glupi jst:\) ceprav to priporocajo ali prosijo...No zadnjic sem pac resetiral bios in zadeva spet uboga -- vzge hladen:D

Azrael ::

Tak problem sem imel pri Celeronu, ko se je poslovil RAM. Če je bilo v sobi pod 17-18 stopinj se je računalnik delal mrtvega, zamenjava napajalnika ni prinesla nobene razlike, šele ko sem RAM vtaknil v drugo ploščo, je tam izpisal 32 MB namesto 64. Kadar pa je računalnik delal pa je tudi Memtest ni našel napak.

Lp, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

upirna ::

sem že pogruntal. hvala vsem

the_unborn ::

nam zaupas kaj si naredu ali je skrivnost?

upirna ::

skrivnost...:D

Tam, kjer se bios resetira sem dal uno plastiko na resetiraj, pa se mi zdaj vedno prižge. Zanimivo. :)

asPeteR ::

upirna: Hoces reci, da si prestavil jumper v reset pozicijo? No to je malo cudno. Iz te pozicije naj se nebi racunalnik prizgal.
http://blog.stegnar.com

c3R4R ::

Plata je zanič... Kva morš.. Abit:D >:D
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

upirna ::

I'm soo big idiot!!!

Zdele sem še v manual gledat. Ja zdej sem komaj v normal pozicijo dal ;( . Sam, če štrom vn vržem se mi bios resetira. Verjetn je šla baterija. :)

@CRILIN-zame so Abit plate najboljše, posebej za Intel procesorje. Sploh pa plate, kot so IC7, IT7(sicer je že malo zastarela), BH7, Nf7 in še bi lahko našteval ga prav zažigajo.

Danes pa sem v moji kišti opzail še en čuden pojav. Procesor mi najbolje dela na 2700 MHz, če dam na več, mi v 3D Marku prikaže slabše rezultate, prav tako tudi PC Mark 2002. Še posebaj se mi zdi čudno, ker sem že pred kakšnimi 3 meseci presegel mejo 7000 točk (pc mark) (mislim da sem dosegel 7300). Povišal sem voltažo - isto. Rami so skor sgurno v redu, ker plata podpira le 266 MHz ram, jaz pa mam 333 MHz ram. Pol pa ne vem več, kaj bi bilo lahko narobe.

Pa še neki me zanima. Do kam lahko povišam voltažo procesorja (do zdaj sem 1.85 V - maksimalno, kar lahko nastavim v biosu) in bo le ta še živel kakšni dve leti?:D .

c3R4R ::

@upirna
A je kdo kej reku čez ABITke??:D :D Tist ni blo mišljen zares...:D
ABITke ga rulajo(za Intel), ampak EPOXove plate (za AMD) so pa najboljše..:D
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

upirna ::

se strinjam :)

asPeteR ::

criLin15: Abit je za AMD zelo dober. NF7-S 2.0, recimo.

upirna: Ja, tole kar se ti dogaja je zascita intela. Ta zascita ti upocasnjuje procesor s tem da podaljsa clock implze(i.e. "zmansa" frekvenco procesorja). To se zgodi takrat ko nimas procesorja ustrezno hlajenega. Nimas kej, it moras na vodno ali pa vsaj SLK900.
http://blog.stegnar.com

c3R4R ::

@asPeteR
Naj ti bo...:D
Edit: Epoxove plate so res najboljše, če odmislimo ABIT NF7-S (ena od revizij)...>:D :D
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

OwcA ::

@criLin15: drži se teme!
Otroška radovednost - gonilo napredka.

upirna ::

asPeteR: Poznam to intel zadevo. Sam ne gre mi v glavo, kako sem enkrat to že dosegel (morda so bili krivi hladnejši prostori). Bom zdele še probu Vucano 7+ na maksimalnih obratih, pol bom pa poročal:) .

upirna ::

Sem ga našponal (hladilnik), temperatura je bila 53 stopinj, rezultati pa še vedno pod pričakovanji >:D . Pol sem pa povišal frekvenco agp in pci rež, pa so se le nekoliko izboljšali. Zanima me, do kam lahko povišam frekvenco pci in agp, da ne bo kakšne skurjene grafe.

asPeteR ::

upirna: Te frekvence PCI ter AGP so blazu zegen ...

Zboljsaj hlajenje! Ni druge! Ali pa na AMD, ta nima takih nadleznih tehnologij ...>:D
http://blog.stegnar.com

upirna ::

Ah ja. Če mi najdeš kupca za it7 max2, proc 2400 MHz pa rame (2*256 MB 333 Mhz) za primerno ceno. Pol je to mogoče. Sicer imam itak namen kupit maja naslednje leto (ko bom šel k birmi>:D ) nov komp, ki bo šel v mojo sobo (brat se bo spomladi odselil nadstropje višje:D ). Takrat bodo athloni že ven (mogoče mal pretiravam), ostanejo nam bartoni in opteroni). Bomo vidl kakšne bodo cene. Če bo P4 2400 C full pocen (tam okol 25.000 SIt), pol bom vzel intel. Sicer pa, bomo še vidl.8-)

OwcA ::

Nikar ne obešati krivde Intelu, AMDjev procesor bi se v isti situaciji enostavno obesil.
Otroška radovednost - gonilo napredka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC Mark 2002 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
20612484 (8897) DjTonic
»

Program za testiranje CPU-ja domače izdelave (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
714234 (2923) simonchelo
»

Zakaj se mi računalnik resetira?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
563304 (2921) c3R4R
»

testiranje navitega procesorja

Oddelek: Navijanje
251727 (1290) schurda
»

povezava pinov na procu- celeronček 1.7 Ghz

Oddelek: Navijanje
351340 (989) c3R4R

Več podobnih tem