» »

Fsb (ram) speed in modifikacija

Fsb (ram) speed in modifikacija

morphling1 ::

Zadnjic sem mal tipal ram in sem kar presenecen kako je bil vroc, res da mi je delal na 155mhz in pri 4V ampak vseeno. In sem se odlocil da bo treba nekaj ukrenit.
Zrezal sem dve alu plosci debeline 5mm sirine 5cm in dolzine 13.4 cm jih primerno oblikoval da pasejo na modul ter jih z dvema M4 vijakoma pritrdil med sabo tako ,da pride ram modul vmes (ta je obojestranski 256mb Micron pc133cas2 ) zgoraj pa sem dal se en 6x6 ventilator tako da piha po obeh ploscah. Potem ga vstavim noter grem v bios in nastavim na fsb na 157 mhz , kjer se mi prej racunalnik ni zbudil in kaj naj recem kot to da mi zdaj 100% dela ram na 157mhz cas2 turbo na Abit KT7a . Dela pa mi tudi na 160 cas3 ampak je dost pocasneje.

Tu so pa se rezultati testov in primerjava med fsb 133 in 157 za tiste , ki vedno sprasujejo kako se bolj splaca navijat z fsb-jem ali mnozilnikom.
3d mark 2000 TB 1570 mhz 157x10
3d mark 2000 TB 1600 133x12
Sandra 2001se memory 133mhz=fsb
Sandra 2001se memory 157mhz=fsb
Sandra 2001se memory 160mhz cas3=fsb
Graficna kartica pa je gts2 Mxr navita na 200/175 mhz driverji 12.10 in operacijski sistem w2k . Iz rezultatov je jasno, da je hitrost fsb-ja se kako vazna.
I'm now open for discusion
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

borut-t ::

jst mam pa durona 800@950 pa sm ga navil preko množilnika (9.5x 100), bi ga moral preko fsb-ja.....sm men kaže v biosu, da gre fsb največ na 132, plata msi k7t turbo, ram pa je pc 100@133.....=>bi mogu kupt microna cas2...

borut, lp

VASkO ::

malo si knjigico poglej, ti ne bi skodilo. Na plati imas jumper za frekvenco nastavljat. V polozaji 1-2 imas od 100-132mhz v BIOSu, v polozaju 2-3 pa imas od 133-166mhz v BIOSu.

ferjan ::

DjBorut...kater bios pa imaš...če imaš originalnega potem ne boš moral nižati množilnika ter boš lahko samo upal da se bo mašina pri 8x1XX še zbudila.:\

AvAkI ::

morphling1 kako maš rame na 4V je to vio.
v Biosu lahko nastaviš do 3.9 V misliš da to pomaga?
Ker meni na 145 zunanje čez 15 min. računalnik ne dela miška na zaslonu pa se še premika. :\

morphling1 ::

4V je tista realna I/O voltaza, kot jo kaze via monitor v biosu pa je nastavljen na 3.9V in pomaga, samo poskrbi za hlajenje , jaz imam tudi northbridge hlajen z vodo,rame pa z prej omenjenima alu ploscama, ter ventilatorjem.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

AvAkI ::

Do kolko MHz zunanje lahko nastavim brez da izboljšam hlajenje north-bridga?(sej ma vent gor kaj se res toliko greje?). Torej če zvišam vio na 3.7 bo delovalo stabilno na 145MHz? Še to kako da dela tvoja grafična na 160MHz zunanje? pomoje meni žez 150Mhz ne gre (GF2MX).
To modifikacijo na slo-techu bom izvedel tako da bom dal 20k omski upor.
Zakaj ti in drugi delate te druge modifikacije saj če daš npr. manjši upor maš voltažo tudi višjo od 2.4V al celo več? :\

morphling1 ::

V prvi vrsti je seveda vazno kako kvaliteten ram imas, do kje ti dela zdaj in pri kaksni voltazi ? Kar lahko naredis je, da vzames dol hladilnik od chipseta, ter ga pobrusis, ker je zelo kriv, potem pa termalno pasto na tenko gor in bo uredu. Jaz imam vodno, ker sem se nekaj hecal z peltierjem na northbridgu, ter en ventilator manj , ki ropota. Tudi jaz imam mx-a in ni problemov na 160 mhz, moras pa nastaviti na agp2x, ki pa tako in tako nic ne upocasni graficne v primerjavi z 4x. Glede modifikacije drugo imam narejeno zato, ker sem imel prej Durona in je stabilno delal na 1175 sele na 2.5V, gre pa lahko do 2,65V (nujno vodno hlajenje), zdaj pa imam TB in potrebujem pri 1,6 G okoli 2,3 V.
Prva modifikacija ti omogoca voltaze do prib. 2,15V in jo lahko naredis z fiksnim uporom okoli 20k, ce das pa manjsega se racunalnik ne prizge vec, ker to preprecuje varovalo osnovne plosce pred previsoko nap. Zato moras za visje voltaze narediti se drugo modifikacijo. Za drugo modifikacijo pa rabis potenciometre in ne fiksnega upora ta je uporaben le za prvo modifikacijo,
zato je bolje da ze prvo modifikacijo naredis z potenciometrom 0-50 k , ker se z njim tudi tocno priblizas tisti meji, kjer se racunalnik ugasne. Vec o tem in tudi slike so pa na tem postu Abit kt7/kt7a voltage mod
Vse pa velja za MB Abit KT7/KT7a
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

AvAkI ::

Ram mam 7.5 ns CAS 3 128MB ni dove kaj...
Na grafični mam blue orb. Pod orb sem dal pasto, ki je bila priložena zraven. To pasto bom namazal na hladilnik na plošči koi ga bom zbrusil. Lahko bi dal gor kakšen crome orb?
Aja...Ram mi dela na 133MHz CAS2 vio=default
na 145MHz pa le 15min CAS2 vio=default
zvišal ga še nisem ker se trenutno učim...bom zvečir.
ce lahko prideš zvečir na IRC (#slo-tech) ob 7 uri povej

msmiha ::

Jap jaz sem naredil nekaj podobnega z čipom na matični plošči MSI K7T Pro 2. Rezultat je bil 110 MHz na tej plati, ki nima 133Mhz vodila oziroma čipovja KT133a
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

EvilK|NG ::

Zanima me kaj se izboljsa ce das napetost 4V I/O a se pol kej bl navit fsb al pa karkol ???
Play your Cards Right !

morphling1 ::

AvAki , bo kar ram tisti, ki te bremza , probaj povecat I/O voltazo, ce se ne bo delal daj iz turbo na fast , potem pa se iz cas2 na 3, pac moras malo potestirat, ker tudi rami niso vsi enaki.
Evil... I/O voltage pomaga pri navijanju fsb-ja oz. rama ter tudi pri navijanju rama na graficni (procesor na graficni pa ni odvisen od I/O voltaze)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OC-anje ABIT KT-7A (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
704565 (3887) AtaStrumf
»

ABIT KT7/KT7A Voltage Mod (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
663779 (3249) morphling1
»

A je to DOSEZEK??? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1245662 (4147) msmiha
»

Micron RAM cas2?!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
644488 (3862) XtX
»

EPOX 8KTA3

Oddelek: Navijanje
351819 (1524) danielka84

Več podobnih tem