» »

Stevec porabe električne energije

Stevec porabe električne energije

Rias Gremory ::

Zdravo,

iščem števec za merjenje porabe električne energije. Takega, ki se vtakne v vtičnico in potem nanj priklopi porabnik.
Nekaj primerov:
https://www.merkur.si/stikalni-signalni...
https://www.conrad.si/p/basetech-em-300...
https://www.conrad.si/p/merilnik-strosk...

Je kateri od naštetih boljši? Vem, da nekateri števci ne pokažejo točnih vrednosti pri nekaterih vrstah bremen (induktivna, ohmska?). Katerih točno še ne vem, manjka znanje iz elektrotehnike.

Torej predloge prosim. :)
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

laguna1 ::

Dani primer za Merkur je samo stikalna ura in ne meri porabe!!!!

starfotr ::

Mene pa zanima vzrok teh meritev.

Če eno napravo rabiš, jo boš imel prižgano. Če je ne rabiš, jo ugasneš.

Če hočeš prihranit, ugasni zadeve.

Sicer pa za domačo uporabo najcenejši možen bo dovolj dober. In to dobiš v praktično vsaki tehnični trgovini.

d0rK ::

A ima kdo tega, je za kaj? Rabim malo po bajti pregledati porabnike, iz firbca.

https://www.emos-si.si/merilec-porabe-s...

mrslow ::

Imam takega iz povezave, za firbcat je čisto ok.

Baja ::

jaz mam tega. porabo kaže, kolko je natančen nimam pojma. sešteva porabo po dnevih(urah?), kar je fajn za merit hladilnik recimo. tudi cene je mozno nastaviti, samo s tem se nisem nič igral.

Tody ::

Pol se pa ze bolj splača tole

https://www.shelly.com/en/products/shop...

Ma vsak nek app zadaj pa lahko dobi malce bolj konkretne podatke pa se led luč ma da kaže kaka obremenitev je trenutno.

starfotr ::

Mogoče je pa ravno to, da ne potrebuješ nobenega appa in podobnega balasta konkurenčna prednost prej omenjenega izdelka.

kixs ::

d0rK je izjavil:

A ima kdo tega, je za kaj? Rabim malo po bajti pregledati porabnike, iz firbca.

https://www.emos-si.si/merilec-porabe-s...


Nekaj podobnega sem pred leti kupil na AliExpressu za merit porabo toplotne crpalke.

d0rK ::

Oboje ima svoje prednosti in slabosti... Zelo rad primerjam pobrale podatke po drugi strani pa je včasih vsega tega preveč. Ena ideja je bila da v prihodnosti kupim podometne shelly merilne brezžične module..

Neumen kakor sem bom nakonci kupil oboje. Kako se temu reče, neumnost ali kakšna obsesivno kompluzivnost?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d0rK ()

darkolord ::

radovednost

OutOfTheBox ::

starfotr je izjavil:

Mene pa zanima vzrok teh meritev.

Če eno napravo rabiš, jo boš imel prižgano. Če je ne rabiš, jo ugasneš.

Če hočeš prihranit, ugasni zadeve.


Ne drži, ker ne velja za vse naprave ista logika. Pomivalni, Pralni stroj, sušilni stroj, klima, to so naprave ki lahko drastično vplivajo na porabo glede na izbran program. Če veš koliko program porabi, se boš na koncu na podlagi tega tudi odločil katerega boš izbral v danem trenutku. Na koncu če hočeš dlakocepit lahk prihraniš 10, 20 ali več EUR (odvisno koliko zadeve uporabljaš in koliko hočeš komplicirat - enim ta znesek ni neznemarljiv).

Normalno pa pri napravah kot je npr. bojler ne moreš dost komplicirat - če hočeš toplo vodo v katerem koli trenutku mora bit skoz vklopljen in porabi pač kolikor porabi. Če dlakocepiš lahk edino manj vode porabljaš, da bojler manj laufa.

Zgodovina sprememb…

d0rK ::

Gre za firbec, da vidim koliko kaj porabi. Za hladilnik naprimer sploh nimam podatka o porabi. Porabe ne bom prilagajal glede na podatke ker kaj več kot počnem zdej več ne morem.

Primer, cel.mesec pomivalna na Eco namesto standard programa ne prihrani niti 1e elektrike na mesec.

starfotr ::

Itak boš uporabljal samo eno in ne obeh. Impulziven nakup se temu reče.

GupeM ::

starfotr je izjavil:

Mene pa zanima vzrok teh meritev.

Če eno napravo rabiš, jo boš imel prižgano. Če je ne rabiš, jo ugasneš.

Če hočeš prihranit, ugasni zadeve.

Zakaj te pa vzrok tako zanima? Mogoče samo iz firbca. Mogoče sumi, da mu kakšna naprava požira preveč štroma.

Meni je recimo TV kuril cca 15 W v stand-by modu. Brez da bi izmeril porabo, tega ne bi mogel vedeti. No, ko sem na TV-ju izključil možnost, da startaš chromecast pri "ugasnjenem" tv-ju, je poraba padla na 2 W.

starfotr ::

Torej še vedno velja, da če nekaj želiš imeti vklopljeno in posledično imeti luksuz, imaš to vklopljeno. Drugače pa izklopiš.

Meritve take ali drugačne v normalnem gospodinjstvu so v svojem bistvu brezvezne.

twom ::

starfotr je izjavil:

Torej še vedno velja, da če nekaj želiš imeti vklopljeno in posledično imeti luksuz, imaš to vklopljeno. Drugače pa izklopiš.

Meritve take ali drugačne v normalnem gospodinjstvu so v svojem bistvu brezvezne.
Lahko te pa samo preprosto zanima koliko kakšna naprava porabi, čist iz firbca, in nič ne rabiš naredit s tem. Tako jaz vem da mi bojler porabi 250 EUR elektrike na leto, hladilnik pa 80. Me je pač to zanimal, nič drugega.

OP pa sprašuje kaj kupiti, ne za vaša mneja kaj naj potem s tem počne. Ampak za take odgovore najprej rabiš funkcionalno pismene uporabnike, ki bojo razumel vprašanje, al pa vsaj uporabnike, katerih ego ne prebija stratosfere, da rabijo v vsaki temi pametovat...

GupeM ::

starfotr je izjavil:

Torej še vedno velja, da če nekaj želiš imeti vklopljeno in posledično imeti luksuz, imaš to vklopljeno. Drugače pa izklopiš.

Meritve take ali drugačne v normalnem gospodinjstvu so v svojem bistvu brezvezne.

Ne, niso. Ker brez meritve ne bi vedel, da mi tv toliko kuri, čeprav je ugasnjen. Ko sem videl da toliko kuri, sem odprl nastavitve in poiskal, kaj bi lahko bil problem.

Enako sem pomeril star hladilnik, pa sem videl, da ga še ni potrebno menjat. Če bi pa z meritvijo videl, da mi porabi 5kWh na dan, bi pa vedel, da ga moram zamenjat.

Arey ::

d0rK je izjavil:

Gre za firbec, da vidim koliko kaj porabi. Za hladilnik naprimer sploh nimam podatka o porabi. Porabe ne bom prilagajal glede na podatke ker kaj več kot počnem zdej več ne morem.

Primer, cel.mesec pomivalna na Eco namesto standard programa ne prihrani niti 1e elektrike na mesec.

Eco nacini v pomivalcih velikokrat manjsajo porabo vode, ne elektrike. No, vode se greje manj ergo malo manj elektrike, samo AFAIK je povdarek na vodi.

Glede topica - jz mam en merilec iz amazona za cca 10€ in je super da sem dobil malo obcutka koliko mi porabi tv, racunalnik, kavomat… Bolj zaradi radovednosti kot cesar koli drugega.

d0rK ::

Verjemi ali ne, za moj starejši Miele je količina vode pri Spar in Unversal enaka, 13 litrov. Štrom pa 1,05 vs 1,2 kWh. Samo pri priklopu na toplo vodo je znaten upad porabe elektrike, na 0,6 kWh. Pol manj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov način obračunavanja omrežnine (strani: 1 2 3 455 56 57 58 )

Oddelek: Loža
2860213700 (6) hruske
»

solarni paneli na balkon (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
25629783 (2717) Karen
»

Merjenje stroškov porabe elektrike

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
13923 (536) Pithlit
»

Obremenitev varovalk (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
789380 (5905) Lonsarg
»

Vgradnja zemeljskega plina za stanovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
609254 (6439) Invictus

Več podobnih tem