» »

Uveljavljanje zahtevkov po nakupu avta od fizične osebe

Uveljavljanje zahtevkov po nakupu avta od fizične osebe

««
«
1 / 8
»»

nokia6310 ::

Pozdravljeni, dva dni nazaj sem kupil Passata 2.0 comfortline avtomatika letnik 2010 s 372.00 prevoženimi km. Cena je bila ugodna. Pred nakupom sem seveda opravil testno vožnjo. Bilo je vse v redu. Nekaj ur po nakupu pa sem opazil, da turbina piska oz. žvižga. Prodajalec ni pripravljen na noben dogovor v smislu, da bi mi vrnil kupnino bodisi za obnovo ali nakup nove turbine. Kaj lahko v tem primeru naredim? Verjetno gre tu za skrito napako saj tudi zdaj piskanja turbine ne slišim vedno. Tožba je verjetno predraga in se ne splača ne meni ne njemu. Hvala vsem za kak pameten nasvet.

Wrop ::

Če turbino slišiš piskat še ne pomeni, da je z njo kaj narobe. Moja tudi piska.
Sicer pa gre za videno kupljeno, pa še cena je bila ugodna. Nobeden ti ne bo dal še za popravilo turbine, če ti je že prodal po ugodni ceni.
Če pa že hočeš dobiti kaj denarja nazaj, pa moraš vsaj najprej ugotoviti, če je s turbino res kaj narobe ter da je prodajalec za to vedel. Težka bo.

MadMax ::

"Problem" je, da pri OPu ni šlo za videno-kupljeno iz povsem specifičnih razlogov.
Ima pa OP posledično izostren sluh in pač sliši malce bolje kot večina.

Avto s 372000km je pač zvožena stara kanta, ki še lahko vozi, ne more pa biti brez napak. Dejansko povsem brez napak ni niti noben povsem nov avto.
Iskat nedolžno dlako v jajcu pri avtu v pubertetniških letih in s km ne več mlade uličarke pač ni apetitlih. Lahko pa iščeš, ni prepovedano...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Likalnik ::

Preveri, če je s turbino res kaj narobe in če je kakšen je strošek popravila....če si ga kupil ugodno + popravilo bo š na koncu prišel na "normalno" ceno z obnovljeno turbino.

sicer pa imaš "jajca" da kupiš avto s 400k km...v najslabšem primeru ga lahko prodaš naprej...še posebej, če si ga ugodno kupil vsaj za isti denar.

Sheteentz ::

Če bi piskanje dejansko imelo kaj vpliva na osnovno funkcijo avto, to je da te pripelje iz enega placa v drug, potem bi lahko "mogoče" kaj zbijal. Verjetno pa ne gre človek v 12 let staremu 372k avtu med vožnjo poslušat audiofilskih posnetkov.

Moj 355k 2008 Citroen C5 tudi že par let žvižga, pa so na servisu rekli, da je s turbino vse ok. Stare turbine očitno včasih pojejo. Moja poje pri nizkem gasu, nekje na 2k obratih, ponavadi tudi ko spustim as in cruisam do semaforja.

Ales ::

Wrop je izjavil:

Sicer pa gre za videno kupljeno

Ni rečeno. Odvisno, ali kaj takega sploh piše v pogodbi in tudi kako točno je napisano.

Utk ::

Pri 12 let starem avtu pač ni dovolj, da nekaj "piska". Tudi če bi ta avto imel neko konkretno garancijo, bi bilo potrebno, da je nekaj v resnici takoj za zamenjat. Ne pa da samo malo piska.

wcpapir ::

Prvo ko kupim avto ga vedno peljem k mehaniku, ki je mojster za to znamko in rečem naj pozamenja vse kar bo crknilo v naslednjih 100.000 ali če je možno vsaj kaj je predvideno da bo počilo pri tem motorju in tej znamki.

Kupil si avto, stanje turbine ne veš. Voziš dokler ne crkne ali pa preventivno popraviš. Če bi želel kupiti nov avto bi odšel v avtosalon po novega.

nokia6310 ::

wcpapir je izjavil:

Prvo ko kupim avto ga vedno peljem k mehaniku, ki je mojster za to znamko in rečem naj pozamenja vse kar bo crknilo v naslednjih 100.000 ali če je možno vsaj kaj je predvideno da bo počilo pri tem motorju in tej znamki.

Kupil si avto, stanje turbine ne veš. Voziš dokler ne crkne ali pa preventivno popraviš. Če bi želel kupiti nov avto bi odšel v avtosalon po novega.

Prej sem pozabil napisat. Točno to sem naredil in takrat turbina še ni piskala. Pri prejšnjem Passatu se je začelo podobno: Najprej je začela piskat. Potem je čez čas ne takoj avto počasi a zanesljivo začel izgubljat moč. Ugotovil sem še, da bo potrebno menjat zobati jermen, ker gre ta s kilometri počasi že proti koncu. V pogodbi ne piše videno/kupljeno, kar je zame dobro. Je pa tako, da se včasih sliši, včasih ne. Predvsem tam do cca 60 km v prvi/drugi prestavi. Avdiofilskih posnetkov pa nažalost ne morem poslušat ker ozvočenje ni ne vem kaj. Bi kupil nov avto če bi imel denar. Pa tudi če bi ga imel ga verjetno nebi, ker se ne splača. Drugače avto ni slab in je zelo lepo ohranjen za svoja leta. Pa tudi drugače se lepo vozi. A ni nekje določila, da je prodajalec odgovoren za napako razen če dokaže, da napaka v času nakupa ni obstajala? Procentualno je res minimalna možnost da bi ravno meni začela turbina piskat par ur po tistem ko sem avto kupil. NI pa popolnoma nemogoče.

jotunn2 ::

nokia6310 je izjavil:

wcpapir je izjavil:

Prvo ko kupim avto ga vedno peljem k mehaniku, ki je mojster za to znamko in rečem naj pozamenja vse kar bo crknilo v naslednjih 100.000 ali če je možno vsaj kaj je predvideno da bo počilo pri tem motorju in tej znamki.

Kupil si avto, stanje turbine ne veš. Voziš dokler ne crkne ali pa preventivno popraviš. Če bi želel kupiti nov avto bi odšel v avtosalon po novega.

Prej sem pozabil napisat. Točno to sem naredil in takrat turbina še ni piskala.

Aha ti bi zares rad od fizicne osebe, od katere si kupil 12 let star avto s 320k km petletno garancijo ali kaj? Veliko uspeha na sodiscu ti zelim :))

AndrejS ::

Avto z 372.000 prevoženimi .... joooj. in sedaj bi ti imel 10 let garancije al kaj ?

Ghost7 ::

Turbina pri VAGih piska/tuli. Meni že od 90.000 (nakup) pa do danes 220.000 enako.
Slišiš jo ko pri nižjih obratih kruzaž in ni toliko močnih eksplozij, da bi jo motor preglasil (kot je opisal @Sheteentz)
Navajen sem bil Fordovega udobja, ker ima turbino spredaj pri hladilniku in je nikoli ne slišiš. Pri VAG pa je zadaj, torej bližje kabini in me je spočetka motilo, sedaj sem se navadil.

Seveda pa pri skoraj 400.000 zanimivo, da slišiš samo turbino :D
Na tvojem mestu bi šel na specialni servis za turbine in če misliš avto imeti še vsaj 100.000 naredi obnovo. Plus pri tej kilmetrini je zanimivo stanje podvozja. Kaj pa DPF ? EGR? Je še vgrajen? :D Ti je prodajalec to kaj omenjal?

Če ni več vgrajeno ne hodi v avstrijo. Policisti tam imajo fauveje z črnim dimčkekom iz prde še posebej na piki :D
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

mgermo ::

nokia6310 je izjavil:


A ni nekje določila, da je prodajalec odgovoren za napako razen če dokaže, da napaka v času nakupa ni obstajala?

In kako si predstavljaš, da lahko prodajalec dokaže neobstoj nečesa???

wcpapir ::

nokia6310 je izjavil:

wcpapir je izjavil:

Prvo ko kupim avto ga vedno peljem k mehaniku, ki je mojster za to znamko in rečem naj pozamenja vse kar bo crknilo v naslednjih 100.000 ali če je možno vsaj kaj je predvideno da bo počilo pri tem motorju in tej znamki.

Kupil si avto, stanje turbine ne veš. Voziš dokler ne crkne ali pa preventivno popraviš. Če bi želel kupiti nov avto bi odšel v avtosalon po novega.

Prej sem pozabil napisat. Točno to sem naredil in takrat turbina še ni piskala. Pri prejšnjem Passatu se je začelo podobno: Najprej je začela piskat. Potem je čez čas ne takoj avto počasi a zanesljivo začel izgubljat moč. Ugotovil sem še, da bo potrebno menjat zobati jermen, ker gre ta s kilometri počasi že proti koncu. V pogodbi ne piše videno/kupljeno, kar je zame dobro. Je pa tako, da se včasih sliši, včasih ne. Predvsem tam do cca 60 km v prvi/drugi prestavi. Avdiofilskih posnetkov pa nažalost ne morem poslušat ker ozvočenje ni ne vem kaj. Bi kupil nov avto če bi imel denar. Pa tudi če bi ga imel ga verjetno nebi, ker se ne splača. Drugače avto ni slab in je zelo lepo ohranjen za svoja leta. Pa tudi drugače se lepo vozi. A ni nekje določila, da je prodajalec odgovoren za napako razen če dokaže, da napaka v času nakupa ni obstajala? Procentualno je res minimalna možnost da bi ravno meni začela turbina piskat par ur po tistem ko sem avto kupil. NI pa popolnoma nemogoče.

Kako pa naj bi prodajalec vedel da bo tebi zacel turbina piskati?

Jaz ko prodam avto se pred takimi zavarujem-na pogodbo pisemo neke mizerne cene, potem pa vspodbujam tožbo ce kdo kaj rece.

Naj placa sodnega cenilca in da vse skupaj na sodisce, rade volje bodo odbili dni katere je uporabljal avto po ceni rentanja avta istega razreda od cene ki je napisana na pogodbi...jaz pa ga bom po teh pogojih odkupil pa bo resen stroskov.

nokia6310 ::

Zelo težko verjamem, da prodajalec dejansko ni vedel da turbina piska. Je to začetek konca turbine? Rekel bi da ja. Kaj pomeni tak zvok turbine? To pomeni kot mi je mehanik ki je strokovnjak za VW že 25 let rekel, da se en perešček odlomi in potem pride do takšnega žvižganja oz. piskanja turbine. Zvok je zelo podoben policijski sireni in se pojavlja pri nižjih obratih. Mogoče niste vedeli: Če gre turbina, gre še interkuler in ostale zadeve, ki so povezane s tem. Ni nobenega znaka, nobenega napovedovalca kdaj bo turbina šla. Samo zgodi se! In ko se zgodi, je nažalost prepozno. Zato pa je potrebno ukrepat preventivno in prej preden pride do tega. Glede Passata pa mi ne govorit da ne more zdržat še kakih 200.000 km. Torej vaš nasvet če sem prav razumel je: Če hočeš še nekaj časa vozit tak avto obnovi ali zamenjaj turbino in to na lastne stroške. S tako ko piska se res nebi rad vozil ,ker bo sčasoma avto zgubil moč tako je bilo tudi pri prejšnjem Passatu. Po zamenjani turbini pa je delal in še dandanes dela kot nov.

profii ::

Če bi ji manjkala lopatica se tista turbina nebi več vrtela. Menjaj tega VW mehanika.
Resno, z avtom kateri ima 400.000km pričakuješ (naj bi jih imel), da jih boš zasnesljivo naredil še 200.000?

Reaper ::

Kupil si avto s kar nekaj kilometri najbrž z zavedanjem, da ta kilometrina lahko s seboj prinese tudi probleme. Turbina, šobe itd. Če imaš občutek, da bodo s turbino težave se zapelji do servisa, plačaj za obnovo turbine in bodi miren. Vse skupaj bo na koncu ceneje kot "pregon" prodajalca, ki ti je po vsej verjetnosti vozilo prodal po principu "bo že slišal na testni vožnji, da turbina tuli, če ne bo pa toliko bolje" ali pa scenarija, ki si ga opisal zgoraj in boš moral menjati pol motorja. Vsaj jaz bi tako naredil, ker imam vedno ob nakupu rabljenega vozila še nek fond € za kakšno nujno vzdrževanje, ki bi se lahko pojavilo. Ko boš avto nekaj časa vozil, ga boš bolje poznal, vedel boš kaj si zamenjal in kaj ne in potem je situacija seveda drugačna kot sedaj, ko imaš pandorino skrinjico.

UkrFTW! ::

Stara kanta in turbina piska. Precej čudno. OP jo je zgonil na hladno, sedaj pa teži po forumu.

Pa še avtomatik je. To bo riknilo, predenj bo meseca konec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: UkrFTW! ()

Reaper ::

Sem spregledal, da je avtomatik. Vsekakor bi OP-ju predlagal še menjavo olja v menjalniku, to se pri DSG menjalniku menja na vsakih 60.000 km.

Likalnik ::

OP vse skupaj zapelji v Savo...boš imel najmanj stroškov.

P.S. zahvalil se mi boš kasneje

Stikalo ::

Turbina je potrošni material. Če turbina še ni bila menjana pri teh kilometrih, je samo vprašanje časa kdaj jo zamenjati. Prav tako je s sklopko. Avtomatik je pri starem avtu tudi minus.

Lej, nov avto je 30k in imaš praviloma skoraj 10 let z njim malo stroškov. Potem pa turbina, končniki, sklopka + polno malih napak, ki se pojavijo na vsake par mesecev. Tak avto se splača kupit samo če je res redno vzdrževan in lastnik vse menja, takoj ko je potrebno.

nokia6310 ::

No ja glede na to, da sem drug avto iskal od marca naprej pa da so bili drugi še v veliko slabšem stanju nekateri pa tudi v nekoliko boljšem je bil ta zadnja izbira. Ja res pričakujem, da bo delal še 200.000 km. Zakaj pa jih nebi? Nek taksist ima ali pa je imel Mercedesa letnik 2002 ki je naredil z njim milijon kilometrov. Avto se drugače lepo pelje in je res lepo ohranjen. Prejšnji lastniki so lepo skrbeli za njega. Ampak dilema je zdaj: Če nekdo nekomu proda nekaj pa ve oz. se zaveda da ima stvar napako je to uradno pregonljivo? To je isto kot bi jst nekomu prodal računalnik pa bi vedel da ne dela tako kot bi moral čeprav na testu nebi pokazal nekih napak. Kaj pa rabim za tožbo? Odvetnika, uradnega cenilca, strošek tožbe? Verjetno bi kak uradni servis podal kako bolj relavantno poročilo. Ampak ok. Če se osredotočim zgolj na turbino: Ali je piskanje turbine znak da gre h koncu? Koliko časa se s tako še lahko varno vozim?

Utk ::

Odkar se jaz spomnem, si že trikrat kupoval passata. Zakaj prejšni 3 niso delali še 200,000 km? (sklepam da niso)

Alfonso ::

Pojdi k odvetniku če si tako prepričan. Boš pa moral dokazati da je napaka obstajala pred tvojim nakupom in da je za napako prejšnji lastnik vedel. Good luck with that. Imo boš imel samo stroške za odvetnika, tožbo.

starfotr ::

To je ta folk, ki nima za burek, da bi si kupil spodoben avto. Ima pa preveč časa in hoče nekaj hvatat krivine ter jebat folk. Če bi ti jaz prodal ta avto in bi ti nekaj piskal in mi zagrozil s tožbo, bi se modra krvavo useknil prvi trenutek, ko bi se fizično videla.

nokia6310 ::

Utk:
To je dezinformacija. Nisem mel treh Passatov. Ta je ddrugi. Tudi tisti prejšnji se še zdaj vozi pa ima podobne kilometre kot jih ima ta zadnji.
D9999
Na testu ki je bil opravljen 22.08.2022 turbina ni piskala. Po nakupu ki je bil izveden 06.09.2022 turbina nekaj ur za tem piska. Kaj naj še dokazujem? A ni to dejstvo že samo po sebi dokaz?

val46 ::

Ma dej no OP. Iskal si pol leta nov avto, praviš da je izjemno lepo ohranjen in da je prejšni lastnik lepo skrbel zanj...zdaj bi pa tega prejšnega lastnika, ki ti je btw, prodal avto za precej dobro ceno(si sam se tako pohvalil), še terjal za neko popravilo, ki niti ni nujno obstajalo pod njegovim lastništvom? Če te tolk skrbi, pač daš turbino obnovit in maš mir. Drugače pa se vozi dokler gre. Ti povem iz lastnih izkušenj, da piskanje turbine še ne pomeni praktično, da je slaba...imam dva primera iz preteklosti, VW Polo, turbina piskala več kot 3 leta, pa ni nikdar krepala, Audi A6 pa mi jo je sesulo in sem jo moral menjati, pa pred to okvaro ni niti enkrat zapiskala. Tako da...

eventyrer ::

nokia6310 je izjavil:

sem kupil Passata 2.0 s 372.00 prevoženimi km.


this.
shut up.

Naslednjič kupi raje 10 let starega Cliota, bo delal bolje.

Zgodovina sprememb…

Alfonso ::

nokia6310 je izjavil:

Utk:
To je dezinformacija. Nisem mel treh Passatov. Ta je ddrugi. Tudi tisti prejšnji se še zdaj vozi pa ima podobne kilometre kot jih ima ta zadnji.
D9999
Na testu ki je bil opravljen 22.08.2022 turbina ni piskala. Po nakupu ki je bil izveden 06.09.2022 turbina nekaj ur za tem piska. Kaj naj še dokazujem? A ni to dejstvo že samo po sebi dokaz?


Kakor si napisal je dejstvo, da je turbina crknila/začela piskat par ur po nakupu in da je bila ob nakupu ok...

nokia6310 ::

Tako trdi prejšnji lastnik oz. lastnica ne jaz. da so izjemno lepo skrbeli zanj. Ni samo turbina. Je še zobati jermen za zamenjat. Drugače pa ja: Avto je res lepo ohranjen. Notranjost je skoraj kot nova. Nikoli se ni kadilo v njem. Kako pa zgleda da gre turbina h koncu? Avto začne zgubljat moč kolikor vem. Vsaj pri prejšnjem je bilo tako. Ta zaenkrat še dobro potegne. Kako pa je z uveljavljanjem stvarne napake? Mislim na 19. čl. ZVPot.

Magic1 ::

Jao, to bo kakršnokoli popravilo na turbini/menjalniku/mašini na tem avtu dražje, kot je OP dal za avto :)) Vozi dokler gre, potem pa prodaj za dele.
Zobati bi bilo smotrno menjat, če je dal že konkretno čez, samo to bo hitro jurja.
Magic

mn ::

Sicer ne vem kako se te stvari pravno gledajo, ampak kakor razumem tvoj Passat dela OK. Nov ni. Kaj ni tako, da bi lahko tožil šele ko turbina crkne in še takrat bi moral dokazati da je prodajalec vedel da bo crknila.

IMHO bi tukaj tožbo izgubil, kupil si 12 let star avto s 370k kilometri, pa se čudiš da ni nov.

kriptobog ::

Kam smo prisli haha. Kupis avto s 37ok km in jokas da ne lavfa kot nov :))

ToniT ::

Zanimiv članek na to temo:
https://www.slovenskenovice.si/kronika/...

janezvalva ::

jaz mam visokotlačnega bencinca s turbino. in ko dela turbina se sliši kot da je diesel. zakaj ima tak zvok?

ima pa 90k kilometrov
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Zgodovina sprememb…

Stikalo ::

@nokia6310

pri takem avtu se nimaš kaj jajcati. 12 let star avto ima vsaj 10 stvari, ki bi bile potrebne menjave. Če greš servisirat tak avto te pride toliko kot nov. Zato pa ljudje prodajo svoj 12 let star avto, ker stroški vzdrževanja narastejo in veliko se hodi okoli serviserjev.

Glede turbine lahko filozofiraš, če še ni bila menjana, je verjetno pametno, da bi jo obnovil. Je pa tako, kolega je dal turbino 2x popravljati, ko je potem ugotovil, da je na dovodni cevi za zrak luknja in mu je notri vleklo prah, smeti, mogoče tudi kakšen kamenček in so mu crkovale turbine.


Jst sem prodal svoj 10 let stvar avto, kjer bilo polno stvari že za zamenjat.

Glede pravnih stvari, če boš hodil okoli odvednikov se ti bodo samo smejali. Avto je 12 let star. Turbino bi ti lahko razgonilo že na poti domov, pa za to prodajalec ne more odgovarjati. Dobro če je pa že bil pri serviserju pa mu je rekel da bo turbina shodila pa ti ni povedal to je pa drug problem. A potegne avto dobro?

Mike_Rotch ::

Zelo težko verjamem, da prodajalec dejansko ni vedel da turbina piska.


Zakaj misliš, da je problem, tudi, če je prodajalec vedel? A nisi napisal, da si šel na testno vožnjo in pregledal avto?

Od kje ti ideja, da bi ti moral prodajalec kar koli razlagati glede stanja turbine ali česarkoli drugega?

GupeM ::

Seveda mora. Če ve za napake, mora povedati.

Seveda pa je težava dokazovanje, da je prodajalec res vedel.

Alfonso ::

Mogoče je idejo dobil v zakonih...če prodajalec ve da je nekaj narobe in to zamolči lahko kupec uveljavlja stvarno napako.
https://www.informiran.si/portal.aspx?c...

Si me prehitel Gupe..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alfonso ()

Stikalo ::

Alfonso je izjavil:

Mogoče je idejo dobil v zakonih...če prodajalec ve da je nekaj narobe in to zamolči lahko kupec uveljavlja stvarno napako.
https://www.informiran.si/portal.aspx?c...

Si me prehitel Gupe..



nehajte no. Če je turbina res zanič, je obnova turbine par stotakov. To je bistveno ceneje. Lahko pokliče prodajalca pa ga vpraša kako je s trubino, če je za zamenjati oz, če ima avto slabšo moč, pa se vidi, da je res turbina okvarjena. Tako, ga lahko dodatno stisneš za kakšnih 200€.

Če se bo pa šel pravno po pa zapravil veliko denarja in časa.

Če je pri takem avtu za zamenjati samo turbina je to še vedno odličen nakup. Jst misim, da je tale "nokia6310" na tanko z denarjem in bi rad privrčeval vsak evro. Avto je bil mogoče 3k€, to je toliko, kot če kupiš nove gume, zamenjaš turbino in še par stvari. Jst bi se jajcal če bi doma videl da je recimo voda v olju. To je pa sranje.

Drugače pa turbina, črpalka za gorivo, injektorji, šobe, avtomatki menjalnik, sklopa.. kaj ti lahko vse crkne pri takem avtu. Če zamenjaš turbino in da ti še lep čas nič ne crkne je totalna zmaga.

D3m ::

Če bi bila turbina v okvari bi se prižgala luč za motor.
|HP EliteBook|R5 6650U|

kixs ::

MadMax je izjavil:

"Problem" je, da pri OPu ni šlo za videno-kupljeno iz povsem specifičnih razlogov.
Ima pa OP posledično izostren sluh in pač sliši malce bolje kot večina.

Avto s 372000km je pač zvožena stara kanta, ki še lahko vozi, ne more pa biti brez napak. Dejansko povsem brez napak ni niti noben povsem nov avto.
Iskat nedolžno dlako v jajcu pri avtu v pubertetniških letih in s km ne več mlade uličarke pač ni apetitlih. Lahko pa iščeš, ni prepovedano...


Ko bi ljudje vedeli koliko imajo dejansko prevozenih njihovi avti, stari nekaj let in uvozeni iz DE, bi se verjetno ustrelili :lol:

Pred leti sem kupil 7-8 let staro alfo. Po stevcu 130kkm. Po nekaj letih voznje grem na tester in clovek pravi, 495kkm. Od nakupa sem sam naredil cca 90kkm. Vozila je potem se nekaj let od moje prodaje...

Sicer pa turbino na svojem slisim ze 12 let... dela BP ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

c3p0 ::

Odvisno, npr. Jungestern MB program dvomim da tako paklajo, sploh če elektronska servisna štima. Naši dilerji uvozniki, to je pa nekaj druga.

Poznam lokalca, ki je zadnja leta precej zrastel in kao na dobrem glasu, pa pri njem ne bi vzel tricikla.

Alfonso ::

Stikalo je izjavil:

Alfonso je izjavil:

Mogoče je idejo dobil v zakonih...če prodajalec ve da je nekaj narobe in to zamolči lahko kupec uveljavlja stvarno napako.
https://www.informiran.si/portal.aspx?c...

Si me prehitel Gupe..



nehajte no. Če je turbina res zanič, je obnova turbine par stotakov. To je bistveno ceneje. Lahko pokliče prodajalca pa ga vpraša kako je s trubino, če je za zamenjati oz, če ima avto slabšo moč, pa se vidi, da je res turbina okvarjena. Tako, ga lahko dodatno stisneš za kakšnih 200€.

Če se bo pa šel pravno po pa zapravil veliko denarja in časa.

Če je pri takem avtu za zamenjati samo turbina je to še vedno odličen nakup. Jst misim, da je tale "nokia6310" na tanko z denarjem in bi rad privrčeval vsak evro. Avto je bil mogoče 3k€, to je toliko, kot če kupiš nove gume, zamenjaš turbino in še par stvari. Jst bi se jajcal če bi doma videl da je recimo voda v olju. To je pa sranje.

Drugače pa turbina, črpalka za gorivo, injektorji, šobe, avtomatki menjalnik, sklopa.. kaj ti lahko vse crkne pri takem avtu. Če zamenjaš turbino in da ti še lep čas nič ne crkne je totalna zmaga.


Če bi malo nazaj prebral bi videl da sem mu tudi sam povedal da tožba nima noben smisel. Moj odgovor je bil samo na post mike_rotch, ki je spraševal od kod mu ideja da mora prodajalec povedati napake katere pozna.

49106 ::

Fascinantno, da moralizirate slepi osebi o klavzuli videno kupljeno. kaj vse bom še doživel na ST.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Likalnik ::

ne moreš vedeti ali je prejšni lastnik res kaj vedel glede turbine....poleg tega si pa napisal, da je bila lastnica...ženske ponavadi še manj vedo kaj se z avto dogaja, dokler ne ostanejo na cesti.

Poznam kar nekaj ljudi tako moški kot ženske katerim je avto zadnja briga...tudi, če jim kaj piska ne porajtajo.

Primer: kolegica je klicala fanta, da ji je med vožnjo feltna na avtu odpadla...ampak, da se ona še kar vozi in da gre naprej...ter, da bo kmal doma, da bo fant preveril kaj se dogaja.
Seveda tipu nič jasno, kako ti lahko feltna odpade ti se pa še kar voziš...bolj, ko jo je spraševal po telefonu, če je res feltna bolj je zatarjevala, da ja...ko je prišla domov...so ugotovili, da je odpadla ratkapa.

Sedaj pa ti pričakuj od take lastnice avtomobila, da bo ona vedela ob prodaji, da ji cvili turbina...še ve ne, da njen avto sploh ima turbino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

Mike_Rotch ::

Alfonso je izjavil:

Mogoče je idejo dobil v zakonih...če prodajalec ve da je nekaj narobe in to zamolči lahko kupec uveljavlja stvarno napako.
https://www.informiran.si/portal.aspx?c...

Si me prehitel Gupe..


Izven konteksta imaš prav. V konkretnem primeru pa pač ne. To, da na avtu s 370kkm včasih "piska turbina" pač ni skrita napaka.

c3p0 ::

Likalnik je izjavil:


Primer: kolegica je klicala fanta, da ji je med vožnjo feltna na avtu odpadla...ampak, da se ona še kar vozi in da gre naprej...ter, da bo kmal doma, da bo fant preveril kaj se dogaja.
Seveda tipu nič jasno, kako ti lahko feltna odpade ti se pa še kar voziš...bolj, ko jo je spraševal po telefonu, če je res feltna bolj je zatarjevala, da ja...ko je prišla domov...so ugotovili, da je odpadla ratkapa.


To sem skužil že vmes, ko sem bral tvoj odstavek. Moraš znat pravilno poslušat čistega laika, to je skill.

wcpapir ::

nokia6310 je izjavil:

Zelo težko verjamem, da prodajalec dejansko ni vedel da turbina piska. Je to začetek konca turbine? Rekel bi da ja. Kaj pomeni tak zvok turbine? To pomeni kot mi je mehanik ki je strokovnjak za VW že 25 let rekel, da se en perešček odlomi in potem pride do takšnega žvižganja oz. piskanja turbine. Zvok je zelo podoben policijski sireni in se pojavlja pri nižjih obratih. Mogoče niste vedeli: Če gre turbina, gre še interkuler in ostale zadeve, ki so povezane s tem. Ni nobenega znaka, nobenega napovedovalca kdaj bo turbina šla. Samo zgodi se! In ko se zgodi, je nažalost prepozno. Zato pa je potrebno ukrepat preventivno in prej preden pride do tega. Glede Passata pa mi ne govorit da ne more zdržat še kakih 200.000 km. Torej vaš nasvet če sem prav razumel je: Če hočeš še nekaj časa vozit tak avto obnovi ali zamenjaj turbino in to na lastne stroške. S tako ko piska se res nebi rad vozil ,ker bo sčasoma avto zgubil moč tako je bilo tudi pri prejšnjem Passatu. Po zamenjani turbini pa je delal in še dandanes dela kot nov.

Če se perešček odlomi je vrtenja v sekundi konec, ta mehanik se ni delal s turbinami?

Alfonso ::

Mike_Rotch je izjavil:

Alfonso je izjavil:

Mogoče je idejo dobil v zakonih...če prodajalec ve da je nekaj narobe in to zamolči lahko kupec uveljavlja stvarno napako.
https://www.informiran.si/portal.aspx?c...

Si me prehitel Gupe..


Izven konteksta imaš prav. V konkretnem primeru pa pač ne. To, da na avtu s 370kkm včasih "piska turbina" pač ni skrita napaka.


Ah daj no, še enkrat preberi kaj si napisal:

"Zakaj misliš, da je problem, tudi, če je prodajalec vedel? A nisi napisal, da si šel na testno vožnjo in pregledal avto?

Od kje ti ideja, da bi ti moral prodajalec kar koli razlagati glede stanja turbine ali česarkoli drugega?"
««
«
1 / 8
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avto od 1000 do 2000 eur? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14213278 (6201) link_up
»

Prodaja avtomobila, kupcu je po 2000km crknil (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22429061 (17691) Mato989
»

Koliko je realna življenska doba vozila? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9919331 (16121) Klemzz
»

"Življenjske dobe" vaših avtomobilov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15450008 (26311) krneki0001
»

nakup rabljenega avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
32689202 (54746) lucky13

Več podobnih tem