» »

Poraba bencina pri "štant gasu"?

Poraba bencina pri "štant gasu"?

Bellzmet ::

Mene pa zanima kolk bencina porab avto če samo stoji na miru, radio in luči so ugasnjene, dela sam kurjava/ventilator na prvi stopnji?

cryptozaver ::

neskoncno na 100 kilometrov!

MadMax ::

Glede na nekatere "board-computer"-je nekje 0.8 do 1.5 l/h
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

BigWhale ::

Odvisno a je avto segret al ne... Ampak vec kot kak liter pa pol na uro nima kaj nucat... Pri masini, katere prostornina ni vecja od dveh litrov...

roscha ::

Mad max: sicer nima pojma od kje ti podatek da on board računalo meri porabo v prostem teku, ampak naj ti bo...
Se prav rad povabim na ta prikaz. In če zadeva meri pravilno ( testirava 20L+ bencina s tem da gorivo JAZ plačam) dam za ene par poštenih pirov.

[Delno brisano zaradi žaljenja. - moderator]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sketch ()

MadMax ::

roscha:
če že tebi ni uspelo od blizu videti drugega kot fičota, to še ne pomeni, da Opel ni že pred več kot 15 leti take zadeve vgrajeval v svoja vozila.
To lahko potrdi marsikateri lastnik stare omege, ali pa novejše vectre ali astre. Za ostale modele ne bom trdil.
In ja, v moji stoenki sem pred leti imel vgrajene kroglice za abak: merilec pretoka bencina z analognim prikazom 0÷25 l/h. Testiral ga resda nisem, toda po tehničnih specifikacijah naj bi bila zadeva natančna na manj kot 8% (nenatančnost samega merilca + različna gostota {specifična masa} bencina).

Glede tvojih zadnjih nekaj besed zato pričakujem tvoje opravičilo ali pa ukrep moderatorjev.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

Sergio ::

Krhm... Najboljši odgovor je podal gorazd1.

Če se avto ne premika, pomeni, da naredi 0 kilometrov, kar pomeni, da ima porabo neskončno litrov na sto kilometrov. Vsi potovalni računalniki se pač motijo.

Boljše vprašanje je takole: Koliko litrov bencina porabi OGRET avto v štantgasu na uro?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

jjohny ::

roscha,
daj se ti malo bolj kulturno obnašaj. MadMax je podal svoj odgovor, ti pa ga "pljuvaš" kot, da bi izrekel največjo laž.
V kolikor ne verjameš njegovim besedam se pozanimaj glede tega podatka in šele potem komentiraj.

LP, jani:D 8-O :D

Darko ::

Morda se ne motijo računalniki ampak vi. Saj lahko poda tudi porabo v litrih na uro. In mislim, da je VelikiKit celo napisal na uro. Ne poznam bencinarjev ampak kamionski dizli (TAM) so imeli v prostem teku 6x nižjo porabo od maximalne (v g/KWh). Torej če računamo da imajo bencinarji okoli 5x nižjo in če v eni uri pri 150kmh avto porabi okoli 10-12litrov, bi lahko v prostem teku porabil okoli 2 litra. Sicer pa je to zelo odvisno od vrste motorja, moči in nastavitev prostega teka. Upoštevati morate, da je poraba v litrih na km odvisna še od prestavnega mehanizna, od kompletnega odvozja, velikosti in teže avtomobila ter od načina vožnje. Sami motorji se testirajo v gramih na kilovatno uro. Pa še tu je razlika ali so priključeni vsi agregati, ki skrbijo za delovanje (alternator, ventilator, ...)

LP Darko

Vanquish ::

Sergio: gorazd sploh ni dal relevantnega odgovora. Kje pa je sploh govora tu o porabi na 100km? Clovek je samo vprasal kolikasna je poraba.

Poraba pri voznji se racuna na 100km, pri mirovanju pa pri litri/uro.

Pri VW,Audi,Seat,Skoda vsi verjetno poznate board computere, ki ko se ustavis na semaforu preklopijo in prikazujejo porabo litrov na uro.

Tako meni kaze od 0,6 do 0,8 litrov/h pri segreti masini.

Lep pozdrav

BigWhale ::

Meni avto rece, da ponuca tam nekje okrog 0.8 l/h v prostem teku. Ce je motor segret in nimam vklopljene klime.

Zakaj bi bilo to nemogoce? Ce Skodillac to zna... :P

damirez ::

MadMAx ima prav jest mam Astro GSI pa je 92' pa ma onboard racunalnik kaze mi pa od 1,0-1,3/h ko je avto segret.

R0K ::

Jep, Opli majo tko. Tudi nam (oz nam je) kaže v Omegi cca ll/h. Tudi vsi iz VAG koncerna majo take BC.

undefined ::

Kaj pa, ko je avto ledeno mrzu in ga zjutraj prižgeš, da se ogreje? :)

@ljash ::

IceMan: to bi mogu ti vedt...:D

Stallone ::

Itaq, ponavadi naš(Golf 4 TDI) kaže, da kuri 0,6 l/h, ko je prižgana klima pa 0,8 l/h. Simpl ko pasulj :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hypermiling oz. varčna vožnja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13623935 (20555) Domobrancek
»

Poraba avtomobila. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
12021794 (18541) Zheegec
»

Poraba sodobnega vozila pri vožnji po klancu navzdol (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10412424 (10277) darkolord
»

Poraba avtomobila pri vžigu (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
528264 (6615) kekz
»

Renault Twingo-poraba bencina?

Oddelek: Loža
4712843 (11567) dejvidlj

Več podobnih tem