» »

Če nekoga pošpricas ko zapelješ v lužo se to šteje kot prometna nesreča?

Če nekoga pošpricas ko zapelješ v lužo se to šteje kot prometna nesreča?

Tero ::

Sicer se mi je danes zgodilo da sem nehote zapeljat v veliko lužp in zelo zmočil zraven parkirano kolo. Se to šteje kot prometna nesreče? Nevem po mojem če je kolo ful mokro nima kaj bit? Kaj pa če bi tam bil pešec? Kako se pravno to gleda? Kot prometna? Kot kakšno kaznivo dejanje?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

kuall ::

ne. bi pa lahko bilo kaznivo dejanje odpiranje neumnih tem.

mr_chai ::

Da. Menim, da si povzročil hudo prometno nesrečo. Prosim, če se zglasiš na najbližji policijski postaji in se prijaviš.

janezvalva ::

če bi bil pešec, ima možnost podati zahtevek za poplačilo kemične čistilnice.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Tero ::

OK. Malo ste sarkastični ja. Ampak mislimda je bilo čisto legitimno vprašanje. To glede plačilo čistilnice sem tudi jaz nekaj nepreverjeno slišal a zelo dvomim v resničnost tega.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Furbo ::

Potem je nesreča tudi vsak dan, ko dež zalije bicikle zunaj.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

janezvalva ::

Tero je izjavil:

OK. Malo ste sarkastični ja. Ampak mislimda je bilo čisto legitimno vprašanje. To glede plačilo čistilnice sem tudi jaz nekaj nepreverjeno slišal a zelo dvomim v resničnost tega.

to je bolj v teoriji.
https://www.moskisvet.com/avtomobilizem...
slovenski Zakon o varnosti cestnega prometa ne predpisuje, saj pri nas to sodi le v kategorijo etičnih pravil in ne med kršitve cestnih pravil.

IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Avenger ::

Torej na cesti, kjer je dvosmerni promet, omejitev hitrosti 90kmh, si potem zaradi luže in pešca dolžan na polno zabremzat takoj ko opaziš lužo, tvegaš pa, in se ti potem nekdo zabije v rit, tvoj problem. Ali pa sunkovito odviješ in se zabiješ v nasproti vozeč avto. Ampak važno, da nisi zmočil peščca. Šur.

Ideja je, da si uvideven, po pameti narediš kar moreš, predstavljaj si, da je pešec nekdo, ki ga poznaš in ti je mar zanj, pač narediš kar lahko, če nisi videl luže, pač nisi videl, če se ni dalo varno izognit, se pač ni dalo. Kazensko bi pa lahko bilo le v primeru, da je bilo očitno, da si to naredil nalašč. Npr. ravna pregledna cesta v naselju, ogromna luža čez cestišče, pešec na pločniku, ti pa zaviješ še malo k pločniku in polno po gasu. Naklepno skratka. Ampak dokazovanje tega je praktično nemogoče in... malenkostno. Moral bi imet 2 priči, zapisal tablico, sprožil postopek, prijavo na policiji in moral bi imet zelo jasen in dober primer, da bi kaj bilo iz tega. In potem, ko bi mu policaji dali kazen za... nekaj pač. Civilna tožba? A smo že tako daleč?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

mn ::

Avenger je izjavil:

Torej na cesti, kjer je dvosmerni promet, omejitev hitrosti 90kmh, si potem zaradi luže in pešca dolžan na polno zabremzat takoj ko opaziš lužo, tvegaš pa, in se ti potem nekdo zabije v rit, tvoj problem. Ali pa sunkovito odviješ in se zabiješ v nasproti vozeč avto. Ampak važno, da nisi zmočil peščca. Šur.

Ideja je, da si uvideven, po pameti narediš kar moreš, predstavljaj si, da je pešec nekdo, ki ga poznaš in ti je mar zanj, pač narediš kar lahko, če nisi videl luže, pač nisi videl, če se ni dalo varno izognit, se pač ni dalo. Kazensko bi pa lahko bilo le v primeru, da je bilo očitno, da si to naredil nalašč. Npr. ravna pregledna cesta v naselju, ogromna luža čez cestišče, pešec na pločniku, ti pa zaviješ še malo k pločniku in polno po gasu. Naklepno skratka. Ampak dokazovanje tega je praktično nemogoče in... malenkostno. Moral bi imet 2 priči, zapisal tablico, sprožil postopek, prijavo na policiji in moral bi imet zelo jasen in dober primer, da bi kaj bilo iz tega. In potem, ko bi mu policaji dali kazen za... nekaj pač. Civilna tožba? A smo že tako daleč?


Ja moraš zavreti, ni treba na vso moč, ker moraš voziti samo tako hitro da vedno varno ustaviš ko vidiš oviro in tisti za teboj mora držati varnostno razdaljo.

Odgovoren si za vso škodo, ki jo povzročiš - torej če nekoga umažeš čiščenje.

Senzor ::

Treba je ločiti kazensko in civilno odgovornost.

Tudi če nekaj ni prekršek, si še vedno lahko odgovoren za povzročeno škodo. In kot avtomobilist si v civilnem pravu "avtomatično odgovoren" (v navednicah, ker ni čisto tako, a zavoljo lažjega razumevanja poenostavljam), ker upravljaš nevarno stvar.

Zdaj, za mokre cunje verjetno nihče ne bo šel v civilno tožbo. Predstavljaj pa si, da zaliješ invalida na električnem vozičku, ki mu voda skuri elektroniko. Ali nekoga, ki nosi slušni aparat za par jurjev in mu ga voda uniči. Če ima ta človek pričo, je primer na sodišču praktično dobljen, če gre v civilno tožbo.

predi ::

Tero je izjavil:

Kaj pa če bi tam bil pešec?
Bilo bi v nasprotju z načeli cestnega prometa, 4. člen ZPrCP.

Mato989 ::

Avenger je izjavil:

Torej na cesti, kjer je dvosmerni promet, omejitev hitrosti 90kmh, si potem zaradi luže in pešca dolžan na polno zabremzat takoj ko opaziš lužo, tvegaš pa, in se ti potem nekdo zabije v rit, tvoj problem. Ali pa sunkovito odviješ in se zabiješ v nasproti vozeč avto. Ampak važno, da nisi zmočil peščca. Šur.

Ideja je, da si uvideven, po pameti narediš kar moreš, predstavljaj si, da je pešec nekdo, ki ga poznaš in ti je mar zanj, pač narediš kar lahko, če nisi videl luže, pač nisi videl, če se ni dalo varno izognit, se pač ni dalo. Kazensko bi pa lahko bilo le v primeru, da je bilo očitno, da si to naredil nalašč. Npr. ravna pregledna cesta v naselju, ogromna luža čez cestišče, pešec na pločniku, ti pa zaviješ še malo k pločniku in polno po gasu. Naklepno skratka. Ampak dokazovanje tega je praktično nemogoče in... malenkostno. Moral bi imet 2 priči, zapisal tablico, sprožil postopek, prijavo na policiji in moral bi imet zelo jasen in dober primer, da bi kaj bilo iz tega. In potem, ko bi mu policaji dali kazen za... nekaj pač. Civilna tožba? A smo že tako daleč?


No to boldano je dejansko problem onega za tabo, ne tvoj... ker vsak mora imet razdaljo da vedno varno ustavi.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

GupeM ::

Mato989 je izjavil:


No to boldano je dejansko problem onega za tabo, ne tvoj... ker vsak mora imet razdaljo da vedno varno ustavi.

V teoriji. V praksi imaš pa ti več težav kot povzročitelj nesreče. Sem že bil na obeh straneh. Kot povzročitelj sem samo poslal en obrazec po pošti in nekaj več plačal naslednja 3 leta. Kot oškodovanec pa sem moral skakati sem ter tja, pa se menit za višino odškodnine pa za odkup avta, pa ... Svašta.

+ ko te po tem, ko se ti nekdo zabije v rit, še en mesec boli vrat, je tudi tvoj problem. Bog ne daj da imaš še otroke v avtu in je še njim kaj ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Mato989 ::

GupeM je izjavil:

Mato989 je izjavil:


No to boldano je dejansko problem onega za tabo, ne tvoj... ker vsak mora imet razdaljo da vedno varno ustavi.

V teoriji. V praksi imaš pa ti več težav kot povzročitelj nesreče. Sem že bil na obeh straneh. Kot povzročitelj sem samo poslal en obrazec po pošti in nekaj več plačal naslednja 3 leta. Kot oškodovanec pa sem moral skakati sem ter tja, pa se menit za višino odškodnine pa za odkup avta, pa ... Svašta.

+ ko te po tem, ko se ti nekdo zabije v rit, še en mesec boli vrat, je tudi tvoj problem. Bog ne daj da imaš še otroke v avtu in je še njim kaj ...



Če te je po taki nesreči bolel vrat se pokliče policijo in ima oni ki te je ruknil dosti več težav, ti pa dobiš še terapije itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Alfa Dog ::

Mato989 je izjavil:

Avenger je izjavil:

Torej na cesti, kjer je dvosmerni promet, omejitev hitrosti 90kmh, si potem zaradi luže in pešca dolžan na polno zabremzat takoj ko opaziš lužo, tvegaš pa, in se ti potem nekdo zabije v rit, tvoj problem. Ali pa sunkovito odviješ in se zabiješ v nasproti vozeč avto. Ampak važno, da nisi zmočil peščca. Šur.

Ideja je, da si uvideven, po pameti narediš kar moreš, predstavljaj si, da je pešec nekdo, ki ga poznaš in ti je mar zanj, pač narediš kar lahko, če nisi videl luže, pač nisi videl, če se ni dalo varno izognit, se pač ni dalo. Kazensko bi pa lahko bilo le v primeru, da je bilo očitno, da si to naredil nalašč. Npr. ravna pregledna cesta v naselju, ogromna luža čez cestišče, pešec na pločniku, ti pa zaviješ še malo k pločniku in polno po gasu. Naklepno skratka. Ampak dokazovanje tega je praktično nemogoče in... malenkostno. Moral bi imet 2 priči, zapisal tablico, sprožil postopek, prijavo na policiji in moral bi imet zelo jasen in dober primer, da bi kaj bilo iz tega. In potem, ko bi mu policaji dali kazen za... nekaj pač. Civilna tožba? A smo že tako daleč?


No to boldano je dejansko problem onega za tabo, ne tvoj... ker vsak mora imet razdaljo da vedno varno ustavi.


Ne moreš kar tako na polno bremzati.

Zakon o pravilih cestnega prometa (ZPrCP-UPB2)
45. člen (hitrost vožnje)
(3) Prepovedano je sunkovito speljevanje, zaviranje ali ustavljanje, razen v nevarnosti. Voznik dvoslednega vozila mora voziti tako, da ne zmanjšuje stabilnosti vozila, zlasti ne sme izpuščati krmila ali se voziti po dveh kolesih. Voznik enoslednega vozila mora voziti tako, da ne zmanjšuje stabilnosti vozila, zlasti ne sme izpuščati krmila ali se voziti po enem kolesu.
(8) Z globo 200 eurov se kaznuje za prekršek voznik motornega vozila, ki razen v nevarnosti sunkovito speljuje, zavira ali ustavlja.

Mato989 ::

Alfa Dog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Avenger je izjavil:

Torej na cesti, kjer je dvosmerni promet, omejitev hitrosti 90kmh, si potem zaradi luže in pešca dolžan na polno zabremzat takoj ko opaziš lužo, tvegaš pa, in se ti potem nekdo zabije v rit, tvoj problem. Ali pa sunkovito odviješ in se zabiješ v nasproti vozeč avto. Ampak važno, da nisi zmočil peščca. Šur.

Ideja je, da si uvideven, po pameti narediš kar moreš, predstavljaj si, da je pešec nekdo, ki ga poznaš in ti je mar zanj, pač narediš kar lahko, če nisi videl luže, pač nisi videl, če se ni dalo varno izognit, se pač ni dalo. Kazensko bi pa lahko bilo le v primeru, da je bilo očitno, da si to naredil nalašč. Npr. ravna pregledna cesta v naselju, ogromna luža čez cestišče, pešec na pločniku, ti pa zaviješ še malo k pločniku in polno po gasu. Naklepno skratka. Ampak dokazovanje tega je praktično nemogoče in... malenkostno. Moral bi imet 2 priči, zapisal tablico, sprožil postopek, prijavo na policiji in moral bi imet zelo jasen in dober primer, da bi kaj bilo iz tega. In potem, ko bi mu policaji dali kazen za... nekaj pač. Civilna tožba? A smo že tako daleč?


No to boldano je dejansko problem onega za tabo, ne tvoj... ker vsak mora imet razdaljo da vedno varno ustavi.


Ne moreš kar tako na polno bremzati.

Zakon o pravilih cestnega prometa (ZPrCP-UPB2)
45. člen (hitrost vožnje)
(3) Prepovedano je sunkovito speljevanje, zaviranje ali ustavljanje, razen v nevarnosti. Voznik dvoslednega vozila mora voziti tako, da ne zmanjšuje stabilnosti vozila, zlasti ne sme izpuščati krmila ali se voziti po dveh kolesih. Voznik enoslednega vozila mora voziti tako, da ne zmanjšuje stabilnosti vozila, zlasti ne sme izpuščati krmila ali se voziti po enem kolesu.
(8) Z globo 200 eurov se kaznuje za prekršek voznik motornega vozila, ki razen v nevarnosti sunkovito speljuje, zavira ali ustavlja.


Če je škropenje po pešču nekaj kar ne smeš počet potem je sunkovito zaviranje opravičljivo nekdo za tabo pa mora po CPPju vedno vozit dovolj za tabo da ima razdalje za zaviranje...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Alfa Dog ::

Probaj pa poročaj kako se je izteklo.

GupeM ::

Mato989 je izjavil:


Če te je po taki nesreči bolel vrat se pokliče policijo in ima oni ki te je ruknil dosti več težav, ti pa dobiš še terapije itd...

Ne, jih nima. In to da mene boli vrat in da moram hodit na terapije je MOJ! problem. Da ne govorimo o tem, da so posledice lahko trajne. In vse te posledice so moj problem in problem mojih bližnjih. Problem povzročitelja je samo nekaj 100 eur dražje zavarovanje.

Kot sem rekel... V teoriji je res problem povzročitelja oz njegove zavarovalnice. V praksi ima pa oškodovanec ponavadi več težav. Tudi sam mora rihtat vse z zavarovalnico itd...

No, mogoče sem se narobe izrazil, ko sem rekel da ima oškodovanec več težav. Ni nujno, da jih ima več. Lahko jih ima manj, še vedno pa zadeva ni tako enostavna, da je to samo problem povzročitelja. Recimo, če je avto totalka, ima oškodovanec (lahko) en kup dela, da najde nov avto. Vsaj zapravljen čas, če ne drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Mato989 ::

GupeM je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Če te je po taki nesreči bolel vrat se pokliče policijo in ima oni ki te je ruknil dosti več težav, ti pa dobiš še terapije itd...

Ne, jih nima. In to da mene boli vrat in da moram hodit na terapije je MOJ! problem. Da ne govorimo o tem, da so posledice lahko trajne. In vse te posledice so moj problem in problem mojih bližnjih. Problem povzročitelja je samo nekaj 100 eur dražje zavarovanje.

Kot sem rekel... V teoriji je res problem povzročitelja oz njegove zavarovalnice. V praksi ima pa oškodovanec ponavadi več težav. Tudi sam mora rihtat vse z zavarovalnico itd...

No, mogoče sem se narobe izrazil, ko sem rekel da ima oškodovanec več težav. Ni nujno, da jih ima več. Lahko jih ima manj, še vedno pa zadeva ni tako enostavna, da je to samo problem povzročitelja. Recimo, če je avto totalka, ima oškodovanec (lahko) en kup dela, da najde nov avto. Vsaj zapravljen čas, če ne drugega.


Jaz govorim o pravnem smislu, to kako ti občutiš te težave je pa drugo... lahko pa jih oni ki te rukne občuti huje kdo bi vedel... to je brezpredmetno bluzenje... bistveno je kdo bo za policijo kriv v 99,9999% in to ej tisti ki se ti zaleti v rit.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

GupeM ::

Mato989 je izjavil:


Jaz govorim o pravnem smislu, to kako ti obÄutiĹĄ te teĹžave je pa drugo... lahko pa jih oni ki te rukne obÄuti huje kdo bi vedel... to je brezpredmetno bluzenje... bistveno je kdo bo za policijo kriv v 99,9999% in to ej tisti ki se ti zaleti v rit.

Seveda je kriv on, vsekakor pa to ni samo njegov problem. Če zaradi nesreče še kakšen avto v pešca zleti, mi verjemi, da bi pešec raje bil moker, kot pa zbit.

mirator ::

Pa res znate vsako stvar zakomplicirat. V bistvu je povsem preprosto. Vožnjo je treba prilagoditi razmeram na cesti, kamor spadajo tako luže ob cestišču kot pešci na pločniku. Nič ni treba sunkovito zavirati, saj pešca lahko pravočasno opaziš in temu prilagodiš hitrost.

MIHAc27 ::

točno tako. Če so luže pomeni, da je cesta mokra in ni primerna za vožnjo z max hitrostjo.. vsaj po Sloveniji ne.

Drugače zalit pešca kolesarja ni prepovedano, definitivno pa ni lepo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Semafor velja tudi za kolesarje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
10818577 (6873) Invictus
»

Prometni prekršek (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7210271 (8311) St235
»

Ubogi pešec na pločniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
698540 (6611) BigWhale

Več podobnih tem