» »

Ubogi pešec na pločniku

Ubogi pešec na pločniku

«
1
2

einstein :P ::

Nedolgo nazaj sem šel po dežju v trgovino po pločniku in nato se je pločniku približal z avtom en bedak in še pospešil, tako da me je popolnoma zalil. To se je zgodilo že tudi sredi zime, ko me je en zalil z ledeno vodo. Pot do doma pa je bila še dolga, tako da sem že skoraj zmrznil preden sem nazaj prišel. Enako se mi je zgodilo tudi že na kolesu.

Kaj menite o tem, ste že imeli podobne izkušnje?
STAY OUT OF MY TERRITORY!
  • spremenil: BigWhale ()

pviran3 ::

Zalivanje pešcev in kolesarjev je lahko kaznivo dejanje, v primeru nevarnostin "zalivanja" pešcev in kolesarjev se mora avto luži umaknit ali ustrezno upočasniti, tako so nas v avtošoli učili.

Pešec in luža

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pviran3 ()

einstein :P ::

@pviran3

res? tega pa nisem vedel, bi si takoj tablico zapomnil, če bi to vedel.
še dobro, da nisem šel npr. k zdravniku, kako bi me potem gledali, ko bi vstopil? bi si mislili, da sem ravnokar iz vode ven prilezel, ker so se hlače čisto v celoti napile vode.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Sims ::

In kaj bi potem, če bi si zapomnil tablico? :D Sicer pa ja, sem sam tudi že moker korakal domov. To so pa neše ceste ...

mr1two ::

Jaz vedno s kotičkom očesa spremljam luže na cesti, pa poslušam kdaj gre vozilo za menoj. Če se mi zdi, da me bi lahko zalilo, pač skočim proč- na ta način sm se ognil že nekaj pljuskom, ampak vedno znova čist popizdim, ker se folk, ki se v avtomobilu pelje niti ne ozre za tem, kaj v bistvu dela s svojim glisiranjem. Če mu je pa to v dodatn ego boost, pa mu priželim izlet s ceste v jarek, da se še sam malo z vodo pobliže sreča.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

einstein :P ::

Sims je izjavil:

In kaj bi potem, če bi si zapomnil tablico? :D Sicer pa ja, sem sam tudi že moker korakal domov. To so pa neše ceste ...


ja prijavil bi ga, saj je rekel pviran3, da je to kaznivo.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

jype ::

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dragi ()

einstein :P ::

@jype

torej so tudi tebe še lepo zalili :)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

mgermo ::

einstein, in kako boš dokazal, da te je ravno on zalil?

einstein :P ::

@Conqueror

in kako bo on dokazal, da me ni?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sss ()

šernk ::

V naši občini je v pripravi nek odlok kje bo lahko redar škropljenje pešcev kaznoval.

najbrž bo sedel točno na določenem mestu in čakal kdaj ga obliješ. Da je cesta bila zgrajena dobri 10 let nazaj in je stanje ob močnejšem dežju katastrofalno že od same izgradnje ne briga nikogar. (ostaja od 5-10cm vode čez celotno cestišče)

seveda se ne strinjam z škropljenjem pešcev, ampak naj se nove ceste izdeluje na način ki to preprečujejo, ker na tej cesti so ali odtoki bili zamašeni takoj ali pa so konkretno premajhni.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

z00s ::

Einstein, v Slo je tako, da nisi kriv, dokler se ne dokaže, da si (in ne obratno, kot je npr. v ZDA), kar pomeni, da moraš ti dokazati njemu, da je on kriv in ne on tebi, da ni;)

lp,Z00s

St235 ::

joj joj joj, kje si pa to o zda pobral? V vseh pravnih in kvazi pravnih državah velja načelo, da si nedolžen dokler se ne dokaže krivda. In predvsem škropljenje pescev, naj bo še tako nadležno nikakor ni in ne more bit kaznjivo dejanje. No, če pešec utone bi to še mogoče šlo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

einstein :P ::

@Lakotnik29

predstavljaj si hudo in mrzlo zimo, voda je pod lediščem ampak ostaja tekoča, ker čez vozijo vozila. po cesti pa gre nekdo in en voznik ga zalije. mrzla voda ga čisto premrazi in pot do doma je dolga, noben pa mu ne ustavi, ker so smotani in noben tudi noče avtomobila zmočiti. kaj pa, če tisti pešec umre zaradi podhladitve, ker mu noben noče ustaviti? ali pa zaradi tega močno zboli.

aja, pa v bližini tudi ni nobene hiše...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sss ()

z00s ::

Ups, Lakotnik29, hvala za opozorilo. Včasih je pa v ZDA bilo tako. Hehe, nenamerna utonitev praviš, lepa;)

lp,Z00s

jype ::

einstein :P> torej so tudi tebe še lepo zalili :)

kr1ženska ::

En kolega je šel peš iz faksa in ga je ena ženska z avtom totalno zmočila. Peljala je malo naprej in se pri semaforju, rdeči luči ustavila. Tipo je teku za njo, se ji usedel v avto in ji reku "Evo, zdej pa maš. Drugič pa pazi kak voziš." In izstopil. :D Pa je imela svinske sedeže. Kva se vse folk ne spomne ;((

Zgodovina sprememb…

iso2000 ::

Se strinjam, da je to hudičevo zoprno - se mi je tudi že zgodilo. Ampak od takrat sem silno previden in vedno na preži, da me zlobni avtomobilist ne bi zalil.
Sem bil pa tudi že jaz zlobni avtomobilist, ampak ne zanalašč. Problem je zopet delno tudi v naših cestah. Ko so mokre, se blešči in če je kakšna luknja polna vode na cesti je niti ne opaziš dokler ni že prepozno.
No, da povzamem, mirkam za volanom ali kot pešec, da ne bi zalival ali bil zalit...

St235 ::

einstein :P je izjavil:

@Lakotnik29

predstavljaj si hudo in mrzlo zimo, voda je pod lediščem ampak ostaja tekoča, ker čez vozijo vozila. po cesti pa gre nekdo in en voznik ga zalije. mrzla voda ga čisto premrazi in pot do doma je dolga, noben pa mu ne ustavi, ker so smotani in noben tudi noče avtomobila zmočiti. kaj pa, če tisti pešec umre zaradi podhladitve, ker mu noben noče ustaviti? ali pa zaradi tega močno zboli.

aja, pa v bližini tudi ni nobene hiše...


Lahko si predstavljam tudi da ga po poti zadane meteor in?

z00s je izjavil:

Ups, Lakotnik29, hvala za opozorilo. Včasih je pa v ZDA bilo tako. Hehe, nenamerna utonitev praviš, lepa;)

lp,Z00s


Tehnično gledano bi bilo lahko kaznjivo dejanje povzročitve telesne poškodbe ali smrti iz malomarnosti, samo bi se moralo precej faktrjev nesrečno izid da bi se to zgodilo. Samo špricanje je tako pač prekršek in nikakor kanjivo dejanje.

Glede ZDA pa močno dvomim, da je kdaj ni veljala domneva o nedolžnosti, ker je to prenešeno iz English Common Law, ki je nastal pred ZDA. English common Law pa je princip pobral po Rimskem pravu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

einstein :P ::

@Lakotnik29

ja in kaj če se pešec podhladi ali celo umre zaradi le tega? a to potem ni kršitev?

@jype

bi si moral nabaviti kaj takega :)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Mipe ::

Tudi mene kar redno zalivajo, je v Trebnjem polno "pasti", kjer nastajajo gromozanske luže!

BigWhale ::

Prosim, da se drzite teme, vsaj priblizno ohlapno. Hvala.

Gregor P ::

Sicer je nek moj kolega padel na vozniškem izpitu ker je poškropil pešca, tako da so na to vsekakor pozorni:)

Sam vedno gledam, kje stojim kot pešec; torej ko dežuje se strateško izogibam območij poleg cest, kjer lahko pričakujem, da bo nekdo zapeljal na globoko lužo (pa tudi sicer recimo ob semaforju ne stojim tik na robu pločnika) ... se sploh ne spomnim, kdaj bi me nazadnje kdo zalil takole.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

šernk ::

Pred 15 leti ko sem hodil iz šole so pol metra mimo mene šleparji leteli z 80km/h pa ni nihče jokal da si moker, bolan, zahteval pločnik, prehod za pešce...pač tisto sekundo uporabiš dežnik ob sebi namesto nad glavo.

sedaj pa že 5 let nisem uporabil drugega kot jakno proti dežju, majico imam suho v vseh primerih, noge so pa ob hujšem nalivu tako ali tako mokre ali imaš 5 dežnikov ali eno jakno. Me je tudi na polno trola sredi zime že oblila...pa kaj grem dalje :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

BigWhale ::

Totalitarni rezim in cenzura sta naperjena proti nepotrebnemu trollanju, enovrsticnicah in brezpredmetnemu nakladanju. Popolnoma vseeno je, kaj vozite. Kolo, skiro, motokultivator ali pa letalo na jedrski pogon.

Gregor P ::

Naslov teme je "Ubogi pešec na pločniku" .... in ta pešec je ubogi tudi zaradi kolesarjev (zakaj? beri izbrisani komentar).:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

einstein :P ::

Gregor P je izjavil:

Naslov teme je "Ubogi pešec na pločniku" .... in ta pešec je ubogi tudi zaradi kolesarjev (zakaj? beri izbrisani komentar).:|


indeed :)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Mehmed ::

Fak kake teorije.
A ce zaparkiram koga pa zaradi tega zamudi k zdravniku, naslednji termin dobi cez tri mesece, vmes ga pobere, ker ni pravocasno dobil prave diagnoze, je to nenaklepni umor?
Ne, smolo je imel.
Zalivanje pescev je navaden prekrsek. O katerem zacne vecina razmisljat sele, ko je na drugi strani luze.
Sej bi predlagu da spustite gas pa se izognete temu, samo potem ste pa ostalim uni bedaki, ki ne znajo vozit po dezju.

Looooooka ::

BigWhale je izjavil:

Totalitarni rezim in cenzura sta naperjena proti nepotrebnemu trollanju, enovrsticnicah in brezpredmetnemu nakladanju. Popolnoma vseeno je, kaj vozite. Kolo, skiro, motokultivator ali pa letalo na jedrski pogon.

Postanje videoposnetkov, kjer kolesarja, ki se verjetno vozi brez deznika je pa OK?
GOOD ONE

Mehmed je izjavil:

Fak kake teorije.
A ce zaparkiram koga pa zaradi tega zamudi k zdravniku, naslednji termin dobi cez tri mesece, vmes ga pobere, ker ni pravocasno dobil prave diagnoze, je to nenaklepni umor?
Ne, smolo je imel.
Zalivanje pescev je navaden prekrsek. O katerem zacne vecina razmisljat sele, ko je na drugi strani luze.
Sej bi predlagu da spustite gas pa se izognete temu, samo potem ste pa ostalim uni bedaki, ki ne znajo vozit po dezju.

No ampak ravno to delamo normalni.
Sicer ne trdim, da se izognes temu, da pospricas pesca(se posebej ce je cesta tok zjebana, kot vecina cest v Ljubljani) ampak definitvno bos pa v 99% prizanesel pescu.
Ce te pa nekdo pri 50 na uro zalije na cesti za katero recimo tocno ves, da je ze 500 metrov prej luknjasta...pa tocno ves, da si voznik zasluzi kazen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

einstein :P ::

@Mehmed

"Sej bi predlagu da spustite gas pa se izognete temu, samo potem ste pa ostalim uni bedaki, ki ne znajo vozit po dezju."

Tisti, ki trdi, da če upočasniš zaradi pešca ne znaš vozit v dežju je bedak. To lahko trdijo samo kakšni glupi dirkači, ki radi ogrožajo druge in sebe. In seveda tisti, ki radi špricajo pešce.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Mehmed ::

Ne sej te ne smatrajo za bedaka, ker bi upocasnil zaradi pesca. Smatrajo te za bedaka, ker niti ne pomislijo na pesca in jim je edina razlaga za pocasnejso voznjo nesposobnost.
Pocasna voznja je pa itak vse kar je pod 95% dovoljene.

einstein :P ::

Ja ampak, če si prej vozil nekaj časa hitro in si potem upočasnil potem mora biti razlog za to, ane? Sploh se pa ne sekiraj, če te ima kdo za bedaka, če upočasniš, bolje da nekomu polepšaš dan s tem, da ostane suh, kot pa ti da ostaneš frajer med šoferji in ohraniš hitrost ali pa pospešiš. Boli te, kaj si mislijo uni za tabo, če že nočeš upočasniti, se je dobro vsaj malo izogniti pločniku.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

francek1 ::

Vzdrževalec ceste je tisti, ki bi moral odgovarjat. Pravilno načrtovana in vzdrževana cesta ne sme imeti luž.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

mr1two ::

Pa da, a naj kar rešetke postavijo namesto asvalta, da bo voda odtekala? Voda se ob hujšem nalivu vedno nabira, pa makar je to v obstranskem kanalu, predno odteče v jašek(ko se potok na cesti dela). Tega se ne da tko enostavno odpravt.

Jaz sem kot voznik uvideven, spuščam ljudi na križiščih, če je gužva, ustavim na prehodu, če je za menoj še kak avto ipd, tako kot tudi vem, da se je treba luži ali ogniti ali pa priustaviti, da ne narediš 2 metrskega pljuska, če je ravno kdo na pločniku. Če ga ni, glisiram.

Zanimiva prigoda se mi je enkrat zgodila, ko me je v hudem nalivu skoraj zalil nekdo z avtošolo(sem predvidel pljusk, tko da sem se glih za glih umaknu). Zmenjen sem bil z nekom, da kupim nekaj od njega in ko sem mu povedal kje sem, me je počakal na nekem lpp postajališču, nedaleč od kjer sem bil. Ko sem se približal, valda ta ista avtošola, ki me je skoraj zalila.
Ok- naj bo, mulc je bil še mal zgubljen, se uči, misli vse drugo ker je še začetnik, prav. Inštruktor ga je okregal, tako da se mi je potem lepo opravičil in me še zapeljal do hiše, kjer sem stanoval. Pa upam, da je bil potem bolj pozoren na takšne situacije.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

jype ::

francek1> Pravilno načrtovana in vzdrževana cesta ne sme imeti luž.

Poskušam se domisliti kakšne take v naši državi, pa se ne morem.

Zgleda bo treba vse zaposlene v cestnih podjetjih spravit na vislice. To bo ziher rešilo problem tega, da vozniki motornih vozil ne znajo vozit.

Utk ::

In kako naj vozi tovornjak čez lužo, da bo ne šlo vse 2 metra v luft? Tudi če se komaj premika, ne pomaga. Verjetno so pa res nastale vse te jame zato, ker ne znamo vozit. Čeprav je možna tudi teorija, da so luknje naredile lobanje vseh pobitih kolesarjev, ki so jih zbili vozniki.

jype ::

Pešcev ste pobili precej več.

Utk> In kako naj vozi tovornjak čez lužo, da bo ne šlo vse 2 metra v luft?

Zlahka. Bom poiskal posnetek, ko utegnem, kako voznik petrolove cisterne pravilno zapelje preko velike luže ob pločniku in ne poškropi nobenega od desetih otrok, ki ravno takrat na poti v šolo pešačijo mimo istega odseka.

FlyingBee ::

luža je kot ovira na cesti in se jo je treba pravilno izogniti

einstein :P ::

Utk je izjavil:

In kako naj vozi tovornjak čez lužo, da bo ne šlo vse 2 metra v luft? Tudi če se komaj premika, ne pomaga. Verjetno so pa res nastale vse te jame zato, ker ne znamo vozit. Čeprav je možna tudi teorija, da so luknje naredile lobanje vseh pobitih kolesarjev, ki so jih zbili vozniki.



Nekateri vozniki se zanalašč še približajo pločniku in pospešijo... 8-O
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Gregor P ::

... še posebej tisti v EV, ki se ti zahrbtno približajo ker jih sploh ne slišiš:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

einstein :P ::

Gregor P je izjavil:

... še posebej tisti v EV, ki se ti zahrbtno približajo ker jih sploh ne slišiš:P


STAY OUT OF MY TERRITORY!

Utk ::

einstein :P je izjavil:

Utk je izjavil:

In kako naj vozi tovornjak čez lužo, da bo ne šlo vse 2 metra v luft? Tudi če se komaj premika, ne pomaga. Verjetno so pa res nastale vse te jame zato, ker ne znamo vozit. Čeprav je možna tudi teorija, da so luknje naredile lobanje vseh pobitih kolesarjev, ki so jih zbili vozniki.



Nekateri vozniki se zanalašč še približajo pločniku in pospešijo... 8-O

Itak. Nekateri pešči se pa nalašč nastavljajo pred lužo, da bojo dobili zastonj čiščenje, pa še kaj novega.

einstein :P ::

@Utk

ne blefiraj.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Utk ::

Ti si začel. Mislim da je moj blef ravno tako verjeten kot tvoj, če ne bolj. Edino če so vozniki po defaultu žleht, pešči in kolesarji pa svetniki, prehod med tema variantama je pa instanten ko se vsedeš v avto.

einstein :P ::

Ni vsak kreten, ki se pelje v avtu, eni se tudi lepo izognejo pločniku. Pa tudi pešci in kolesarji niso vsi svetniki. Ampak ti očitno nisi kaj prida voznik, ker blatiš kolesarje in pešce...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

St235 ::

In ti nisi kaj prida človek, ker blatiš voznike. In?

einstein :P ::

@Lakotnik29

Hahaha, jaz nisem NIKOLI blatil voznikov, za razliko od vas, ki neprestano blatite kolesarje in pešce.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

St235 ::

einstein :P je izjavil:

Utk je izjavil:

In kako naj vozi tovornjak čez lužo, da bo ne šlo vse 2 metra v luft? Tudi če se komaj premika, ne pomaga. Verjetno so pa res nastale vse te jame zato, ker ne znamo vozit. Čeprav je možna tudi teorija, da so luknje naredile lobanje vseh pobitih kolesarjev, ki so jih zbili vozniki.



Nekateri vozniki se zanalašč še približajo pločniku in pospešijo... 8-O


hmmm, dvojna osebnost pa to?

Ravno tako bom vesel kakšnega citata kjer vsesplošno blatim kolesarje in pešce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

solatko ::

Blati se pešce in kolesarje, do trenutka, ko postanejo vozniki, potem so pa iste svinje, kot smo vsi ostali.
Delo krepa človeka

einstein :P ::

St235 je izjavil:

einstein :P je izjavil:

Utk je izjavil:

In kako naj vozi tovornjak čez lužo, da bo ne šlo vse 2 metra v luft? Tudi če se komaj premika, ne pomaga. Verjetno so pa res nastale vse te jame zato, ker ne znamo vozit. Čeprav je možna tudi teorija, da so luknje naredile lobanje vseh pobitih kolesarjev, ki so jih zbili vozniki.



Nekateri vozniki se zanalašč še približajo pločniku in pospešijo... 8-O


hmmm, dvojna osebnost pa to?

Ravno tako bom vesel kakšnega citata kjer vsesplošno blatim kolesarje in pešce.



nisem nič rekel, da ti blatiš kolesarje in pešce ampak, da jih nekaj v tej temi blati. ti pa si samo rekel, da nisem kaj prida človek, ker blatim šoferje, kar pa ni res.

solatko je izjavil:

Blati se pešce in kolesarje, do trenutka, ko postanejo vozniki, potem so pa iste svinje, kot smo vsi ostali.


jaz ne mislim biti nobena svinja, ko naredim izpit.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolesarska steza je za kolesa! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14220190 (13017) zmaugy
»

Upoštevanje prometnih predpisov na slovenskih cestah

Oddelek: Na cesti
312512 (1663) solatko
»

Prepoved vožnje kolesarjem po regionalnih cestah (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
22549491 (42780) BigWhale

Več podobnih tem