» »

A1 ULTRA

A1 ULTRA

««
13 / 14
»»

blackmack ::

Kaj ta ULTRA uporablja CG-NAT in ni možno forwardat portov? Je kdo to reševal? Z njihovim HD si težko kaj pomagaš?

Daniel ::

Verjetno rabiš statični IP.

SpEkTr ::

Zanima me, ali ima še kdo posebno ceno iz tistega prvega testnega obdobje 2 leti nazaj? Meni je sedaj poteklo in so mi direkt vžgali max tarifo, kar pa se seveda ne strinjam.
lp Dejan

scythe ::

Težka bo za popust, če boš že dobil, boš dobil max -20% na 2 lete. Jaz sem na koncu obdržal samo A1 Ultra internet brez vezave, ostalo sem vrnil.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

SpEkTr ::

scythe je izjavil:

Težka bo za popust, če boš že dobil, boš dobil max -20% na 2 lete. Jaz sem na koncu obdržal samo A1 Ultra internet brez vezave, ostalo sem vrnil.


Ok, hvala za info.
lp Dejan

kaspet ::

Tudi meni potekla enoletna promocijska cena Ultre in so usekali polno ceno s televizijo = 54EUR

Sedaj bom prešaltal samo na HOT Giga neomejeni paket interneta (promocija z vezavo na drug HOT paket je 9.99EUR/30 dni) s hitrostjo LTE 150/50 Mbit/s = po preneseni količini 1 TB se sicer hitrost zmanjša na 5/2 Mbit/s.
- doplačilo statični IP (opcija Statični IP = zakup za 360 dni = 24 EUR --> 2 EUR/mesec)
- doplačilo 5G+ 1000/200 Mbit/s

Še vedno ugodno skupaj 14EUR/mesec

Glede 5G CPE enote imam Askey RTL6300 zunanji modem in ga ne vrnem na A1 (kar mi zaračunajo 285 EUR po ceniku).

Sem kaj spregledal?
Kaka druga dobra ideja za 5G zunanjo CPE ??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kaspet ()

SpEkTr ::

Ja, 20% popusta dajo na obstoječi paket, ob vezavi seveda. So šle pa cene paketov - če gledam te nove maxi pakete - kar navzgor, tako da se mogoče na nek način splača obdržat. Novi vidim, razen najdražjega nimajo notri vljučenega (vsaj neomejeno časa ne) voyo in zamik.
lp Dejan

kaspet ::

Ja, voyo in časovni zamik sta bila v na začetku v prvem/edinem paketu Ultra net + Tv vključena, sedaj pa je doplačilo.

Samo internet - paket A1 Ultra Net Maxi = 35 €/mes. - 20% (ob vezavi) = 28 €/mes.

Za nove naročnike pa je promocija 20 €/mes. (za prvo leto ob vezavi za 2 leti).

Pri HOT pa je mobilni internet paket HOT Giga neomejeni za 15 €/mes., če ga pa ga vežeš na drug HOT paket je 9.99 €/mes.
Tu je še dodatek (če rabiš) za povišane hitrosti 5G+ = 2 €/mes.
Statični IP pa itak vsi zaračunavajo 1-2 €/mes. - odvisno od paketa.

Tako da po računici po preteku promocijske Ultre sedaj odhajam na HOT Giga neomejeni ... HOT omrežje pa je itak na A1

Da ne bo pomote - A1 Ultra net mi je super delal celotno obdobje od testnega obdobja do sedaj - skoraj 1,5 leta.
Imam pa sicer fiksni T-2 paket na VDSL (12/1 Mbit/s) (v LJ, ker ni možnosti optike) s televizijo, za "improved" internet pa sem uporabljal A1 Ultra 5G.

scythe ::

Cene so šle konkretno gor, nimaš kaj. Zato sem obdržal A1 Ultra internet za 26.99€, povezava je tud super hitra.


Meni ostaja na Telekom Naj C paketu skor 85% podatkov mesečno, če bi vzel dodatno sim za prenos podatkov, potem bi me prišlo cca 11.99€. Samo rabil bi zunanjo 5G enoto.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

xsum1 ::

A ima kdo težave glede doseganja hitrosti? Pri nas smo prešli na Net Maxi iz A1 TV Net M, ki je imel hitrosti 200/40 in Net Maxi naj bi zdaj preko optike dosegal hitrosti 500/100 mbps. Pri vseh merjenjih dosega le 192/38 mbps (pri prejšnjem paketu smo namerili enako hitrost). Smo govorili s podporo in naj bi že popravili, potem so poslali nov router, ampak nič od tega ni spremenilo hitrosti.

Kaj bi lahko bil problem?

M-XXXX ::

Imam HOT internet in z njim tisti mali beli modem (ki je obupen, hitro zelo pade ga je treba resetirati (teh težav od začetka nisem imel). Kateri modem na SIM kartico se priporoča, da bo tudi čim manj težav? Ne rabi imeti baterije (imam napajanje za njega).

mag3 ::

xsum1 je izjavil:

A ima kdo težave glede doseganja hitrosti? Pri nas smo prešli na Net Maxi iz A1 TV Net M, ki je imel hitrosti 200/40 in Net Maxi naj bi zdaj preko optike dosegal hitrosti 500/100 mbps. Pri vseh merjenjih dosega le 192/38 mbps (pri prejšnjem paketu smo namerili enako hitrost). Smo govorili s podporo in naj bi že popravili, potem so poslali nov router, ampak nič od tega ni spremenilo hitrosti.

Kaj bi lahko bil problem?


Pošlji v ZS naročniške podatke pa ti pogledam jutri.

janko771 ::

Pozdravljeni
Zanima me ta A1 ultra net 5G, ker nimam možnosti dostopa do optičnega kabla, sedaj imam nek polans internet kjer je pa doskrat težava da prekinja. Zanima me, če ultra net dobro deluje, imam dostop do 5G omrežja,
Najbolj me pa zanima, če so kakšne mesečne omejitve glede prenosa podatkov, ker vsi vpijejo da ponujajo neomejen internet ampak temu ni tako, ker ti zmanjšajo hitrost na 5 mbit/s to je pa čist neuporaben. Če se internet ponuja brez omejitve naj bo potem temu tudi tako da si res neomejen glede prenosa podatkov, da imaš zmeraj enako hitrost.
hvala za odgovore.
lp
jest

Daniel ::

Frekvence v zraku ne bojo nikoli čisto zares neomejene. Bil je nek primer uporabnika, ki je prenesel res enormne količine preko A1 in so mu prekinili pogodbo. Ne vem pa sedaj o kakšnih količinah je bilo to govora, morda se kje še najde objava.

starfotr ::

Prenos več 100 G na mesec je že problem.

Nekje 300 ali 500 GB bi še tolerirali, potem pa počasi začnejo težit. 1 TB bi že težko gledali.

https://www.omnicalculator.com/other/da...

ZveeZ ::

starfotr je izjavil:

Prenos več 100 G na mesec je že problem.

Nekje 300 ali 500 GB bi še tolerirali, potem pa počasi začnejo težit. 1 TB bi že težko gledali.

https://www.omnicalculator.com/other/da...

Zanimivo. Jaz imam ze skoraj eno leto porabo med 0.8 in 1.5tb (vecinoma okoli 1.2tb) pa se A1 ni niti 1x spomnil name, kljub temu da sem jim pogosto tezil zaradi nestabilnosti linije.

starfotr ::

Mislim, da je bilo na forumu omenjeno, da so nekomu težili zaradi 700 G.

janko771 ::

nekje sem slišal, da ti po 1 TB avtomatično spustijo brzino na 5/2 Mbit/s
Uporabljam aplikacijo Rouvy za kolo za zimske treninge na trenažerju in požre kar ogromno podatkov kar se tiče prenosa slike. Potem je pa še malo youtube kak koncert, kak film dol potengt pa se nabere pa še kdo je v bajti :)
In kje bi res dobil zanesljiv odgovor na vprašanje o teh omejitvah, če seveda obstajajo?
hvala
jest

_Denny_ ::

Na prejšnji strani te teme je bilo objavljeno to:


Torej je po njihovi definiciji normalna poraba tam do 500GB.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Denny_ ()

Patrik0 ::

Moja poraba je nekje med 800-1000gb. Pa ne delamo doma beka nevem kaj. Imamo 3 Tvje, 2 racunalnika, 5 telefonov, manjsi smarthome in eno konzolo in to je to. Se podatki kar hitro naberejo. S 500gb podatkov ce redno gledas tv z dvema tvjema hitro dosezes ta limit in par telefoni. A1 je kar nekaj, telekom je bolj stabilen tudi z hitrostmi. Jaz ko sem ultro testiral pred enim letom z prvo generacijo hardwera je delalo tak tak, hitrosti so ful nihale od 20-150mbs.
Z starlinkom je bila hitrost super ampak tv je delal tezave. Zdaj ko pa so dobli obvestilo da konec leta pride optika smo vzel neo c pri telekomu preko lte omrezja (brezzicno varianto) in tv dela brez tezav tudi ogled nazaj nic ne steka. Hitrosti pa je v guzvi ali slabem vremenu med 60-70mbs, ko pa je fraj baza pa med 80-90mbs, vcasih tudi 100-110 ampak redko, povprecno je ponavadi ces cep dan tam na 70-80mbps pa je za nas vredu nimam pripomb.

Pa smo mel enkrat porabljenih 900gb podatkov enkrat pa celo skoraj 1.4tb pa nismo dobili no enih penalov pa nobenih grozenj od telekoma niti nam niso zmanjsali hitrosti. Je zmeraj delalo in se dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Patrik0 ()

V-i-p ::

_Denny_ je izjavil:

Na prejšnji strani te teme je bilo objavljeno to:


Torej je po njihovi definiciji normalna poraba tam do 500GB.

Pa dobro eni res niso normalni, skoraj dvanajst tisoč gigabajtov v enem mesecu?!??? To je 400 giga vsak dan, bože mili. Naj izklopijo to budalo :].
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

janko771 ::

sej pravim če blo 2 TB mesečno je čist kul 1 TB je pa že nekam mal sam še zdej ne vem kakšna je ta omejitev, če sploh obstaja.
jest

CyberPunk ::

Je v praksi pri hitrosti kakšna razlika med npr. Hot Giga in A1 Ultra? Če prav razumem, te pri slednjem "fiksirajo" na točno določeno bazno postajo? Pri Hot pa skače okoli (če je več postaj) tako kot telefon, glede na različne dejavnike.

lebang1 ::


A to ste vidli, ponujajo na vseživo -50% do konca meseca.

ZveeZ ::

lebang1 je izjavil:


A to ste vidli, ponujajo na vseživo -50% do konca meseca.

Mene ze par mesecev klicarijo za popust v zameno za vezavo. No fckin way:)

ferko2 ::

A1 na robu propada al kaj?

skumpl ::

Mogoče želijo pridobiti čim več uporabnikov zdaj ko naj bi Telemach imel namen prevzeti T-2

starfotr ::

Možno je tudi, da bi lahko dobili novega lastnika. In v tem primeru vsak naročnik šteje.

Ganon ::

Tako govorite, kot da se A1 ni že od nekdaj šel agresivne cenovne politike. To je njihov način poslovanja.

fleymich00 ::

Ob povpraševanju za spremembo operaterja sem dobil tale odgovor:
"Paket fiksnih storitev je z 40% popustom za fiksno obdobje 24 mesecev, ker popust za vedno je zgolj na našem lastnem omrežju, na vaši lokaciji pa nimamo lastnega omrežja ampak uporabljamo telekomovo optiko."

Torej to velja samo na območju njihove pokritosti, ostali se lahko obrišemo pod nosom za tak popust. Se je zdelo predobro, da bi bilo res...

starfotr ::

Seveda, tako kot ima T2 lastno omrežje in gostujoče omrežje (optiko) pri TS ali RUNE ali OŠO in posledično različne cene/kakovostne nivoje storitev, ima tudi A1 nekaj lastnega optičnega omrežja in posledično nižje cene na tem omrežju. In ker jim dark fiber ne prinaša denarja, gredo s ceno raje nižje in imajo zasedeno omrežje, kot pa prazno.

janko771 ::

spet se oglašam glede te ultra A1, zadeva je taka, prenos podatkov nima nobenih omejitev kar se pa tiče hitrosti je pa odvisno kolk močan signal imaš in to je to pa zdej majo za vedno 50 % cenejšo naročnino
jest

delavec44 ::

janko771 je izjavil:

spet se oglašam glede te ultra A1, zadeva je taka, prenos podatkov nima nobenih omejitev kar se pa tiče hitrosti je pa odvisno kolk močan signal imaš in to je to pa zdej majo za vedno 50 % cenejšo naročnino


Je omejitev prenosa podatkov, ker kot zgoraj piše, ti pogodbo odpovejo.
Ni samo moč signala bistvena za hitrost ampak, predvsem pri A1, koliko je ob katerem času bazna postaja zasedena. Kaj ti pomaga 100 MB/s ob 3ih zjutraj, če imaš potem 5 MB/s ob 21:00.

strom_15 ::

delavec44 je izjavil:

janko771 je izjavil:

spet se oglašam glede te ultra A1, zadeva je taka, prenos podatkov nima nobenih omejitev kar se pa tiče hitrosti je pa odvisno kolk močan signal imaš in to je to pa zdej majo za vedno 50 % cenejšo naročnino


Je omejitev prenosa podatkov, ker kot zgoraj piše, ti pogodbo odpovejo.
Ni samo moč signala bistvena za hitrost ampak, predvsem pri A1, koliko je ob katerem času bazna postaja zasedena. Kaj ti pomaga 100 MB/s ob 3ih zjutraj, če imaš potem 5 MB/s ob 21:00.


V Sloveniji nima noben povezave 100 MB/s, kvečemu 100 Mb/s. Razlika je očitna. Pišete o Byte namesto o bitih.

Daniel ::

Čisto tehnično ima vsak gigabitni optični priključek tam nekje 120 MB/s. Gre tudi na 5G, če je bazna prazna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

strom_15 ::

Daniel je izjavil:

Čisto tehnično ima vsak gigabitni optični priključek tam nekje 120 MB/s. Gre tudi na 5G, če je bazna prazna.


To vem in mi je poznano, kar sem hotel napisati je, da ljudje ne ločjo Byte in bite v oglaševanih hitrosti interneta in potem se čudijo, če imajo 500 Mb/s in jih hitrost kaže dobrih 60 MB/s.

MPM ::

Pozdravljeni,
malo sem šel čez temo, ker mi je glede na trenutno akcijsko ceno zadeva postala zanimiva, zato imam sledeča vprašanja:

1. na moji lokaciji naj bi potreboval zunanjo anteno.. glede na njihovo stran vidim, da sta na voljo dve zunanji anteni/modema - Askey RTL6300 + router (za katerega pravite, da je zanič in se raje postavi svojega) ali pa Zyxel NR7302 + predvidevam da enak router kot pri prejšnjem. Je nr7302 kaj boljši oz po kakšnem ključu ti dodelijo napravo? Tista ki je na zalogi?

2. Mogoče kdo ve koliko je približna dolžina kabla med anteno in PoE adapterjem?

3. Včasih so za njihovo TV rekli da je počasna in na splošno slabša glede na konkurenco. Je temu še vedno tako? Predvsem me zanima delovanje app-a za Google TV (chromecast).

Zadeva bi se načeloma uporabljala pri starših, torej fajn je da je TV dokaj stabilna. Torrentanje, gaming in podobne reči ne pridejo v poštev, seveda pa če net deluje nekje v rangu 100/20 je več kot dovolj. Bazna je nekih 400m stran. Za primer, na mojem telefonu (re:do) gre zadeva celo nekih 400-850/50-150 Mbps. Si mislim da počitnice nekaj doprinesejo. Septembra bo verjetno drugače.

Hvala in lep pozdrav

starfotr ::

A starši nimajo možnosti optike, koaksialnega kabla ali xDSL? Če hočeš stabilno TV, potem vzemi satelitski total TV.

Ker pa imaš 400 m oddaljeno bazno postajo, dvomim da si bogu za nogo.

MPM ::

imajo, ampak je več kot še enkrat dražje.

ZveeZ ::

A so morda kj spremenili 5g modeme al so se vedno isti?

starfotr ::

MPM je izjavil:

imajo, ampak je več kot še enkrat dražje.


Ultra ni namenjena temu, da ne bi imel težav. Namenjena je tistim, ki nimajo drugega na voljo. In tistim, ki radi stiskajo vsak euro ter se nato v zameno za prihranek ukvarjajo s težavami.

MPM ::

Ok, če pa ima kdo še kakšen konkreten odgovor pa hvala v naprej.

delavec44 ::

starfotr je izjavil:

MPM je izjavil:

imajo, ampak je več kot še enkrat dražje.


Ultra ni namenjena temu, da ne bi imel težav. Namenjena je tistim, ki nimajo drugega na voljo. In tistim, ki radi stiskajo vsak euro ter se nato v zameno za prihranek ukvarjajo s težavami.


Kaj boš potem šele rekel za ene, ki smo na Telemachu za 1€ na mesec za 2 leti. Oddajnik je pa manj zaseden kot od A1.

CyberPunk ::

Zdaj je 5 EUR... :|

janko771 ::

jst pa vam predlagam da bodite bolj resni pa sej vsi pišete o temu ponudniku, ki sploh nimate izkušenj s tem kar neki nakladate no , naj pišejo tisti, ki imajo ta net
lp
jest

delavec44 ::

Sem ga imel, pa ga nimam več. Lahko pišem?

ZveeZ ::

delavec44 je izjavil:

Sem ga imel, pa ga nimam več. Lahko pišem?

Le po predhodni odobritvi s strani Janeza:)

MrStein ::

Ta trenutna akcija 50% popust, to velja samo za 5G (Ultra) ali tudi druge tehnologije?

Se še nisem prebil skozi marketinški BS...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

delavec44 ::

Menda povsod kje je A1 omrežje. Torej njihov kabel ali mobilno.

ales74 ::

mobilni MIO paketi
A1 ULTRA paketi
A1 optika
««
13 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kater 5g modem (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
947895 (266) _Denny_
»

Namesto Starlinka (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
964700 (581) Daniel
»

Carrier Aggregation

Oddelek: Omrežja in internet
354678 (285) beta1
»

A1 Ultra net

Oddelek: Pomoč in nasveti
142789 (2112) Patrik0
»

težave z internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
171860 (1235) Voluharr

Več podobnih tem