» »

kater 5g modem

kater 5g modem

«
1
2

nenno80 ::

Torej, trenutno imam huawei b535, vendar je oddajnik v bližini tako zaseden, da mi LTE občasno dela težave pri streamanju.

Odločil sem se, da pogledam za 5g modemom, ker sem s telefonom testiral in tam težav ni, na 5g signalu je tudi v večernem času hitrost več kot zadovoljiva.

Ima kdo kak nasvet za 5g modem, ki ima možnost za zunanje antene, ob morebitni menjavi ponudnika bi se poigral z anteno na strehi. Modem rabi tudi, da mu nastavim, da naj deluje le v 5g omrežju.

Lightning5 ::

Poglej Mikrotik Chatau 5G oz. kakšno usmerjeno anteno

Han ::

Mogoče Spitz AX (GL-X3000), ki je trenutno -30% na Amazon.de .

nenno80 ::

Vidim, da so brez možnosti priklopa zunanjih anten veliko dražji modemi.

https://www.amazon.de/-/en/Huawei-H122-...

Na tem bi se dalo omejiti, da dela le na 5g?

Fsegula62 ::

Usmerjevalnik Huawei 5G/4G LTE Router 5G CPE Pro 2 H122-373 WiFi Mobilni Modem, Bel


Trenutno najboljša cena, daleč okoli :)

 LTE Router 5G CPE Pro 2 H122-373

LTE Router 5G CPE Pro 2 H122-373

FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

nenno80 ::

Fsegula62 je izjavil:

Usmerjevalnik Huawei 5G/4G LTE Router 5G CPE Pro 2 H122-373 WiFi Mobilni Modem, Bel


Trenutno najboljša cena, daleč okoli :)

 LTE Router 5G CPE Pro 2 H122-373

LTE Router 5G CPE Pro 2 H122-373



Se da na tem urediti, da dela samo 5g?

Fsegula62 ::

Lahko jutri fizično preverim, v navodilih ne piše striktno.
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

nenno80 ::

Fsegula62 je izjavil:

Lahko jutri fizično preverim, v navodilih ne piše striktno.


prosim lepo :)

raceboy ::

uff...danes sem ga stimal pri eni stranki pa se nism spomnil pogledat tega :)

m3k ::

nenno80 je izjavil:


Se da na tem urediti, da dela samo 5g?

Ne.

"...Der Router lässt sich bevorzugt auf 4G only einstellen, jedoch nicht auf 5G only."
https://www.amazon.de/review/RYLM4VAW68...
Mirko tipka na radirko ////

LeQuack ::

Zakaj so 5G modemi 10x dražji kot 4G, medtem ko so telefoni večinoma skoraj ista cena kot prejšnji?
Quack !

scythe ::

Če ti kaj prav pride, zunanja 5G enota.

[izbrisana tema]
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

Fsegula62 ::

m3k je izjavil:

nenno80 je izjavil:


Se da na tem urediti, da dela samo 5g?

Ne.

"...Der Router lässt sich bevorzugt auf 4G only einstellen, jedoch nicht auf 5G only."
https://www.amazon.de/review/RYLM4VAW68...


Sem danes nekje prebral da so kasneje rešili z novim firmwarom. Bom sprobal danes v praksi.
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

Fsegula62 ::

Res ne gre :) verjetno nekoc bo trenutno pa ne z zadnjimi updejti.
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

CyberDuck ::

LeQuack je izjavil:

Zakaj so 5G modemi 10x dražji kot 4G, medtem ko so telefoni večinoma skoraj ista cena kot prejšnji?


Točno to se tudi sam sprašujem že lep čas.

johnnyyy ::

CyberDuck je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Zakaj so 5G modemi 10x dražji kot 4G, medtem ko so telefoni večinoma skoraj ista cena kot prejšnji?


Točno to se tudi sam sprašujem že lep čas.

Po mojem je vzrok novejša tehnologija. Ko sem kupil USB dongle 3G (HSDPA) sem ga na aliju dobil za dobrih 10€, takrat so bili 4G precej dragi (+30€). Sedaj pa so 4G postali cenejši tako da sem ga dobil za dobrih 20€ (z možnostjo priklopa zunanje antene).

Sem se pa pri 4G igral tudi z bandi in so hitrosti in pingi precej odvisni od tega kateri band vzameš. Tako, da mogoče za avtorja posta še to, da naj preveri komunikacijo na drugih bandih.

scythe ::

Če kerga poznaš na A1, Telekom ali pa Telemach, ti lahko zakleni na 5G sim kartico na oddajniku.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

nenno80 ::

johnnyyy je izjavil:

CyberDuck je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Zakaj so 5G modemi 10x dražji kot 4G, medtem ko so telefoni večinoma skoraj ista cena kot prejšnji?


Točno to se tudi sam sprašujem že lep čas.

Po mojem je vzrok novejša tehnologija. Ko sem kupil USB dongle 3G (HSDPA) sem ga na aliju dobil za dobrih 10€, takrat so bili 4G precej dragi (+30€). Sedaj pa so 4G postali cenejši tako da sem ga dobil za dobrih 20€ (z možnostjo priklopa zunanje antene).

Sem se pa pri 4G igral tudi z bandi in so hitrosti in pingi precej odvisni od tega kateri band vzameš. Tako, da mogoče za avtorja posta še to, da naj preveri komunikacijo na drugih bandih.


Nekako takole?

johnnyyy ::

nenno80 je izjavil:

Nekako takole?

Ja, sicer je odvisno od naprave - jaz imam vse prek spletnega vmesnika in ne potrebujem CLIja. Tam samo obkljukam katere hočem imeti in katere ne. Se pa konkretno pozna pri hitrostih in tudi pingih. Kaj je razlog za to ne vem, malce sem gledal dokumentacije pa naj bi imele različni bandi različne frekvence in tudi pasovne širine.

delavec44 ::

Pri 4G+ je to igranje z bandi verjetno nepotrebno, ker ima carrier aggregation?

Steinkauz ::

LeQuack je izjavil:

Zakaj so 5G modemi 10x dražji kot 4G, medtem ko so telefoni večinoma skoraj ista cena kot prejšnji?


Ponudba povpraševanje.
Trenutno nizko povpraševanje in nizka ponudba.

delavec44 ::

Steinkauz je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Zakaj so 5G modemi 10x dražji kot 4G, medtem ko so telefoni večinoma skoraj ista cena kot prejšnji?


Ponudba povpraševanje.
Trenutno nizko povpraševanje in nizka ponudba.


Ravno če je veliko povpraševanje navijejo cene.

XKEKAX ::

Si bom malo sposodil temo... tudi sam sem pred nakupom 5G routerja, odločam se med HUAWEI 5G CPE PRO 2 in ZTE MC888. Ker pa mi je nekako zelo pomembna sama stabilnost interneta, me zanima kako je kaj pri tem huaweiju? ZTE ima namreč problem (pišejo uporabniki na redditu) da ga konstantno vsake toliko resetira in rabi dolgo da se potem spet vzpostavi nazaj, ter da jim "hanga" ETH porte... kakšne so pa vaše izkušnje s tem huaweijem? :) Hvala za pomoč!

nenno80 ::

obstaja kak program, da mi pokaže kam se poveže telefon?

danes sem namreč s telefonom testiral A1 kartico in mi na LTE dela ob 19. uri več kot solidnih 130 mbit DL. Medtem mi na isti kartici na Huawei b535 dela le 17 mbit DL. Zanimivo, da mi na telefonu tudi 5G dela s približno isto hitrostjo kot LTE.

Zdaj bi se samo moral prepričati, da sta obe merjenji na istem oddajniku, ki je dokaj blizu, točno 2 km, ostali so precej dlje od tega, torej lahko predvidevam, da se v obeh primerih povezuje na tega?

Huawei B535 mi dela cca. 100 mbit dopoldne... torej je v čem problem? Dodatna antena verjetno ne bi rešila nič, ali? Nov lte modem cat. 12 ali celo 18 pa bi očitno moral...kakšna ideja?

Daniel ::

Združevanje frekvenc. B535 podpira samo 2XCA, telefon pa najbrž 3 ali več CA. Mikrotik ima nekaj opreme za tole ampak cene niso ravno uporabniku prijazne.

nenno80 ::

https://www.getic.com/product/mikrotik-...

tole bi pomagalo ali je kaj drugega potrebno?

Daniel ::

Da. Boš pa najbrž bolj zadovoljen z ATL modelom. Ima ga tudi en uporabnik foruma, tukaj je: https://slo-tech.com/forum/t822375/p813...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

nenno80 ::

Sem z appom preveril, kam se mi poveže telefon. Presenetljivo nekam, kjer sploh nisem vedel, da bi naj imel A1 oddajnik, saj na akosu ni označen.
Če imam telefon na samo na LTE, potem se mi poveže na slabši oddajnik in je DL slab. Če dam na 5g se poveže na drugega, v bližini prvega, seveda odličen DL. Če potem preklopim na LTE only, telefon ostane povezan s tem 5g oddajnikom in je odličen DL, skoraj tako kot na 5g.

Z mikrotikom lahko zaklenem na določeno celico ali ni možno?

Daniel ::

Načeloma tega ne boš rabil z usmerjeno anteno, ker se bo tako ali tako povezala na oddajnik kamor bo usmerjena. Drugače pa obstaja nekaj variant, sicer ne vem, če ravno za vse modele modemov. Nisem preverjal.

https://help.mikrotik.com/docs/display/...

nenno80 ::

bom se zvečer zapeljal do dveh oddajnikov, ko je špica, če bo hitrost ok, potem rabim samo usmerjeno anteno za huawei b535

Daniel ::

Če so dolgi antenski kabli se ti zna zgoditi da bo signal na koncu še slabši. Sam sem imel v mislih Mikrotik napravo, ki je obenem antena. Tam ni izgub signala. Lahko pa poizkusiš, če dobiš kje antene na test.

nenno80 ::

To mi je poznano ja, da je izguba kar velika.

Ni mi jasno, danes sem se peljal pod oddajnik na hribu, oddaljen sem bil kakih 300m in se mi telefon ni hotel preklopit na ta oddajnik. Vleklo mi je na 2,5 km oddajnik na strehi Petrola. Na strehi Petrola sem pa videl antene, ki so usmerjene v smer tega oddajnika.

Saj HOT od hoferja dela preko A1 oddajnika, ali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nenno80 ()

Fsegula62 ::

nenno80 je izjavil:

To mi je poznano ja, da je izguba kar velika.

Ni mi jasno, danes sem se peljal pod oddajnik na hribu, oddaljen sem bil kakih 300m in se mi telefon ni hotel preklopit na ta oddajnik. Vleklo mi je na 2,5 km oddajnik na strehi Petrola. Na strehi Petrola sem pa videl antene, ki so usmerjene v smer tega oddajnika.

Saj HOT od hoferja dela preko A1 oddajnika, ali?


Če si preblizu oddajnika ali pod njim se boš težko povezal nanj. Idealno bi bilo kakšnih 500m-1km zračne vidne linije stran.
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

nenno80 ::

Fsegula62 je izjavil:

nenno80 je izjavil:

To mi je poznano ja, da je izguba kar velika.

Ni mi jasno, danes sem se peljal pod oddajnik na hribu, oddaljen sem bil kakih 300m in se mi telefon ni hotel preklopit na ta oddajnik. Vleklo mi je na 2,5 km oddajnik na strehi Petrola. Na strehi Petrola sem pa videl antene, ki so usmerjene v smer tega oddajnika.

Saj HOT od hoferja dela preko A1 oddajnika, ali?


Če si preblizu oddajnika ali pod njim se boš težko povezal nanj. Idealno bi bilo kakšnih 500m-1km zračne vidne linije stran.


sem poskusil tudi dlje oddaljen, se ni povezal...vedno na petrolovo anteno, če sem dal 5G. Če sem preklopil na le LTE mi je ostal povezan.

starfotr ::

Potem lahko da bazna postaja enostavno ni 5G.

Fsegula62 ::

Tukaj lahko preveriš čigava postaja je in kakšne tehnologije podpira

https://gis.akos-rs.si/

 gis

gis

FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

nenno80 ::

Fsegula62 je izjavil:

Tukaj lahko preveriš čigava postaja je in kakšne tehnologije podpira

https://gis.akos-rs.si/

 gis

gis



Sem preveril tu. Oddajnik je 5G od A1, vsaj piše tako. Tiste antene od Petrola pa ni na tej mapi.

Daniel ::

Morda gre zgolj za Petrolov lastni Wifi.

Fsegula62 ::

Pošlji naslov tega Petrola in preverim še kje, kaj točno je oddajnik na njem in kaj podpira.
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

nenno80 ::

Fsegula62 je izjavil:

Pošlji naslov tega Petrola in preverim še kje, kaj točno je oddajnik na njem in kaj podpira.


povezuje se na enega od teh dveh Petrolov. Ne vem kateri, sta pa seveda samo prek avtoceste.
DEŽNO PRI PODLEHNIKU 2, 2286 PODLEHNIK
ali
Stanošina 35, 2286 Podlehnik

aja, poveže se na cell id: 374277

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nenno80 ()

nenno80 ::

če dam samo lte se mi vztrajno povezuje na 55910601, če dam 5g na 374277 in če preklopim na LTE, ostane kar povezan

Daniel ::

Na teh dveh Petrolih zagotovo ni nobene antene za mobilno omrežje. Kateri app si sploh uporabil?

4G in 5G oddajnik A1 imaš v Strajni. Lokacija, če sem dobro pogledal je v linku spodaj, se pa v Geoportalu vidi tudi senca samega oddajnika. Ob Petrolu na avtocesti je 4G oddajnik Telekoma kakor je videti v bližnji cerkvi.

https://www.google.com/maps/place/Straj...!3m1!1e3!4m6!3m5!1s0x47658afa96001613:0x2f698ab71066d3d2!8m2!3d46.3107429!4d15.8497379!16s%2Fg%2F11c1f7wdcd?entry=ttu

nenno80 ::

Sej sem napisal ja, da na akosu ni, app pa mi je kazal povezavo. Ko sem testiral in se peljal mimo, mi je kazalo 100m od oddajnik.
Uporabljam Network signal info

Daniel ::

Nimaš pravih podatkov. Če oddajnika ni v geoportalu, potem ne obstaja. Kar neka random aplikacija iz interneta zagotovo nima pravih podatkov.

starfotr ::

Morda je femto celica na Petrolu.

Scorpy84 ::

Fsegula62 je izjavil:

nenno80 je izjavil:

To mi je poznano ja, da je izguba kar velika.

Ni mi jasno, danes sem se peljal pod oddajnik na hribu, oddaljen sem bil kakih 300m in se mi telefon ni hotel preklopit na ta oddajnik. Vleklo mi je na 2,5 km oddajnik na strehi Petrola. Na strehi Petrola sem pa videl antene, ki so usmerjene v smer tega oddajnika.

Saj HOT od hoferja dela preko A1 oddajnika, ali?


Če si preblizu oddajnika ali pod njim se boš težko povezal nanj. Idealno bi bilo kakšnih 500m-1km zračne vidne linije stran.


O pa se poveze in to se kako, najvisje hitrosti na tel. sem dosegel dobesedno pri ograji od bazne postaje.

frenky119 ::

nenno80 je izjavil:

Sej sem napisal ja, da na akosu ni, app pa mi je kazal povezavo. Ko sem testiral in se peljal mimo, mi je kazalo 100m od oddajnik.
Uporabljam Network signal info

Poskusite s Cellmapper.

Daniel ::

starfotr je izjavil:

Morda je femto celica na Petrolu.


Tudi možno, ampak spet čudno, da ne bi bila vidna na geoportalu. Iz google streetview ni videti ničesar takega. Sicer naši operaterji niso ravno kaj preveč naravnani za te femto celice, kot fizična oseba jih je praktično nemogoče dobiti.

starfotr ::

Petrol ni fizična oseba.

nenno80 ::

Sem dal drug app gor. Poveže se na 5g oddajnik Strajna kot je na akosu :)

Zanimivo, da mi Lte dela med 90-100/1 mbps. 5G pa cca. 60/1 mbps. Preko telefona.

Na huawei b535 pa imam cca. 27/11 mbps. V čem je fora, da je preko modema toliko boljši UL? Sicer s tem lahko preživim, vendar običajno imam ob taki uri cca. 10/1 mbps

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nenno80 ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom hibridni modem - izkušnje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
17136738 (656) RobertG
»

Kater LTE modem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
997389 (2265) Pistol01
»

LTE/wifi ruter z zunanjimi LTE antenami

Oddelek: Kaj kupiti
411790 (491) Jure244
»

LTE Internet

Oddelek: Omrežja in internet
232199 (1249) Scorpy84
»

Internet prek LTE in zanesljivost, kvaliteta delovanja

Oddelek: Omrežja in internet
233681 (2794) SaXsIm

Več podobnih tem