» »

A1 ULTRA

A1 ULTRA

««
14 / 14
»
»»

kuksl1234 ::

Evo še komentar z moje strani, v sredo podpisana pogodba za A1 ultra Net maxi, v petek sem prejel ze vso opremo(modem, zunanja antena) Porabil sem nekje dobro urco da sem vse nastudiral in zagnal. Od bazne postaje sm odaljen 750m z kar nekaj hisami na okoli, sem pa stacioniran v Cerkljah na gor. Net mi dosega zavidljivih 280-340mb/s tudi danes ko je bilo dezevno je bila hitrost podobna. Tako da za enkrat sem zadovoljen.

MPM ::

pa še iz moje.. včeraj dopoldne namontiral in za enkrat brez težav. tv vmesnika (stb in app za android TV) sta bolj.. njah, recimo da se nekako navadiš. ne vem zakaj UI ni enak med njima (kot pri T-2), ampak ok. Edina stvar je, da ne dobim ipv6. Sem jim javil, pa da vidimo če uredijo v tem tednu.

janko771 ::

moje prve izkušnje z A1 Ultra dobil za 17,5 eur mesečno za zmeraj, starega iz polans sem že prekinil vse, ker ta dela na Poljanskem koncu tam kjer sem doma res odličnno kar sem imel prej. Fajn je blo ker sem lahko dal anteno čist na vrh hiše na obstoječo instalacijo . hitrosti pa nihajo minimalna tam 40 mbit/s max tud do 160 mbit/s prej sem imel pa komaj 30 mbit/s tko da sem res zadovoljen, ker mi bo prišlo prav za Rouvy aplikacijo :)
jest

MPM ::

http://172.20.168.1/udm/user/network/ce...
tole dela na askeyju, v kolikor so tiste ledice na napravi premalo info o signalu :)

xylem ::

MPM je izjavil:

Pozdravljeni,
malo sem šel čez temo, ker mi je glede na trenutno akcijsko ceno zadeva postala zanimiva, zato imam sledeča vprašanja:

1. na moji lokaciji naj bi potreboval zunanjo anteno.. glede na njihovo stran vidim, da sta na voljo dve zunanji anteni/modema - Askey RTL6300 + router (za katerega pravite, da je zanič in se raje postavi svojega) ali pa Zyxel NR7302 + predvidevam da enak router kot pri prejšnjem. Je nr7302 kaj boljši oz po kakšnem ključu ti dodelijo napravo? Tista ki je na zalogi?

2. Mogoče kdo ve koliko je približna dolžina kabla med anteno in PoE adapterjem?

3. Včasih so za njihovo TV rekli da je počasna in na splošno slabša glede na konkurenco. Je temu še vedno tako? Predvsem me zanima delovanje app-a za Google TV (chromecast).

Zadeva bi se načeloma uporabljala pri starših, torej fajn je da je TV dokaj stabilna. Torrentanje, gaming in podobne reči ne pridejo v poštev, seveda pa če net deluje nekje v rangu 100/20 je več kot dovolj. Bazna je nekih 400m stran. Za primer, na mojem telefonu (re:do) gre zadeva celo nekih 400-850/50-150 Mbps. Si mislim da počitnice nekaj doprinesejo. Septembra bo verjetno drugače.

Hvala in lep pozdrav


Tudi mene zanimajo odgovori na ta 3 vprašanja.

lp

Patrik0 ::

1.jaz sem testiral.obe anteni. RTL 630 je solidna in dela kar vredu. Ta druga je na začetku mela težave ker je bil na voljo update ki ga je ves čas izvajalo in potem še update ni pravilno namestil saj j updat bil direkt od proizvajalca in "nepozegnan od a1", kar je povzročalo tezave. In to take, da je antena šla 2 minuti po updatu v recoverry modez zbrisala vse moje nastavitve in se tovarniško ponastvaila ter zbrisala updejt in se sama ponstavla nazaj na staro verzijo firmwera. Sedaj so te težave odpravili in deluje brez težav. Stabilnost pri obeh antenah je dobra. Pri novejsi tudi lepše lovib5g signal, kar pa je v mojem primeru brezveze, ker je slab in mam narejeno na 4g only.

2. Kabel pri novejsi anteni je dolg 10m, pri RTL pa 5m skupaj s preklopom (torej s tem kaj j vbskatli(. Kaj se tiče ruterja zyxel, ga ne rabiš. Antene si nastaviš na pravi lokaciji, nastaviš frekvence in pasove, lahko tudi zaklenes na doloceno celico in to je to. Si vzameš svoj ruter in v wan port vtaknes UTP kabel od antene in je to to pa bo delovalo bolje kot z zyxelom.

3. Kakšen TV ma a1 žal ne vem, baje da je Xplore TV boljši od tistega starega vajb tv-jankaj je prej blo. Ampak glede na uporabniško izkušnjo se recimo je mora kosat z eon TV, neotom ali pa t2 TV. Ne vem ker nisem testiral ker so od a1 kapacitete pri meni preslabe da bi mel TV in internet, samo internet mam lahko.

Upam da kaj pomaga odgovor, lp.

MPM ::

jaz sem naročil in dobil odgovore :)
Dali so mi RTL630, kabla med poe in modemom je pri meni 10m. Modem je stabilen, z delovanjem za enkrat zadovoljen, le ipv6 ne dobim. Probal sem dati simko v telefon + ista bazna in ipv6 dobim brez težav. Tako da je nekaj na modemu ali mogoče njihovih nastavitvah + modemu. Aja, tudi na modemu sem PDN nastavil na IPv4+v6, žal brez uspeha.

Wifi router Zyxel, ki ti ga dajo zraven je za navadno uporabo čisto ok. Hitrosti preko njega ali mimo njega so enake.

TV (uporabniški vmesnik), je meni slabši kot na t-2. Sicer je to stvar navade in osebnih preferenc. Drugače pa je kvaliteta slike dobra in se ne zatika.

lp

xylem ::

Hvala za odgovore. Kakšna je hitrost 400m od bazne in ali so nihanja velika?

ZveeZ ::

xylem je izjavil:

Hvala za odgovore. Kakšna je hitrost 400m od bazne in ali so nihanja velika?

Odvisno je od zasedenosti.
Npr meni varira med 350mbit/s in < 0.5mbit/s

MPM ::

xylem je izjavil:

Hvala za odgovore. Kakšna je hitrost 400m od bazne in ali so nihanja velika?


Točno v tem trenutku na telefonu preko njihovega routerja 414/118.

jnovak ::

Zdravo!

Malo drugačno vprašanje - glede uporabe A1 opreme / Ultra 5g paketa.

Na želenem naslovu po A1 mapah ni na voljo, ker >baje< ni 5g podpore (v mapi izključen del ene ulice, cca 30 hiš ... vse ostalo na ulici na okoli pokrito s 5G).
Jasno, testiral v praksi: zadeva funkcionira, hitrost A1 preko 200 Mbps.

Torej: če jaz naročim paket Ultra 5G (internet + TV) pri sorodniku, kjer ima A1 v sistemu pokljukano, da Ultra je na voljo -> in nato naprave prinesem k sebi v stanovanje in uporabljam ... ali lahko A1 preverja kje se to uporablja in tudi blokira / prekine pogodbo / ...?

Čemu vse to: ker ostalo kar je na naslovu na voljo, je telefonska linija in povprečna hitrost interneta pod 10 Mbps, preko 15 Mbps pa še nisem zasledil. Ultra 5G preverjeno dela več kot 10x, ampak žal >sistem ne omogoča< , da bi podpisali pogodbo.

starfotr ::

Najbolje, da jih kontaktiraš, razložiš situacijo in bodo uredili.

Zoprno je nekaj na sorodnika ali prijatelja delat.

jnovak ::

Ja, če bi imel kako osebo, ki bi zadevo razumela in poskusila rešiti. Težava je, ker ko kličeš na A1 info/kontaktiraš preko spleta, dobiš gospe, ki operirajo z omejenim naborom Q&A, nič dodatnega znanja, nobene moči delovanja izven začrtanega obsega pristojnosti in tudi brez želje po reševanju netipičnih izzivov.

starfotr ::

https://slo-tech.com/profili/68318

Poskusi srečo s tem kontaktom :)

ZveeZ ::

jnovak je izjavil:

Ja, če bi imel kako osebo, ki bi zadevo razumela in poskusila rešiti. Težava je, ker ko kličeš na A1 info/kontaktiraš preko spleta, dobiš gospe, ki operirajo z omejenim naborom Q&A, nič dodatnega znanja, nobene moči delovanja izven začrtanega obsega pristojnosti in tudi brez želje po reševanju netipičnih izzivov.

Kaj pa ce bi sel v poslovalnico sklenit pogodbo in navedel sosedov naslov kjer je 5g "podprt"?
Opremo dobis na licu mesta, racun na mail.
Po posti ne bo tvoj sosed dobil nicesar.

Sam sem imel tako narocnino. V poslovalnici sem omenil, da ne zivim na tistem naslovu, pa mi je prodajalec rekel le, da bo podpora omejena, ce kdaj ne bo delovalo.

bedarija ::

jnovak je izjavil:


Torej: če jaz naročim paket Ultra 5G (internet + TV) pri sorodniku, kjer ima A1 v sistemu pokljukano, da Ultra je na voljo -> in nato naprave prinesem k sebi v stanovanje in uporabljam ... ali lahko A1 preverja kje se to uporablja in tudi blokira / prekine pogodbo / ...?


direkt iz FAQ A1 > Ali lahko opremo prenašam na druge lokacije?
Ne. Opremo lahko uporabljate samo na lokaciji, ki je v pogodbi zavedena kot lokacija uporabe storitev. Delovanje opreme je zagotovljeno samo tej lokaciji. V primeru kršitve vam storitve lahko izklopimo.

Moje izkušnje z A1 ultra. Bežigrad, severno od železnice up/down 100 / 30 ob 11h dopoldne. Pač ni na mojem naslovu optike od A1 in bi imel popust samo eno leto, pa sem zato šel na 5G in je precej slaba linija.
Dobil sem zyxel zunanjo enoto in modem. Ko sem ju povezal mi internet ni deloval, ko sem vrgu modem stran in dal direkt na svoj switch je delovalo, tako da je njihova oprema tudi bol taktak. Svetovalka tako kot zgoraj rečeno mi ni znala pomagat (krivim A1 izobraževanje in ne njo).

CyberPunk ::

jnovak je izjavil:


Torej: če jaz naročim paket Ultra 5G (internet + TV) pri sorodniku, kjer ima A1 v sistemu pokljukano, da Ultra je na voljo -> in nato naprave prinesem k sebi v stanovanje in uporabljam ... ali lahko A1 preverja kje se to uporablja in tudi blokira / prekine pogodbo / ...?

Ne vem, če bi to sploh funkcioniralo. Kot so mene podučili pred dobrim letom dni, je "priključek" zaklenjen na določeno bazno postajo (ali mogoče nekaj postaj, ki pokrivajo naslov X) in izven tega sploh ne dela (moja ideja je bila takrat, da bi zadevo vzel s sabo, ko bi šel na drugo lokacijo...). Lahko pa naročiš "selitev priključka", ko se preseliš. Podobno je pri Hišnem netu od Telemaha (pri predplačniškem Net2Go te omejitve ni).

_Denny_ ::

Jasno, da ne bi šlo prenašati iz Celja v Koper, sam pa ne vidim razloga zakaj nekomu na Šmartinski 30 ne bi delala naročnina s Šmartinske 10 ali kake druge vzporedne ulice. To so takšne "majhne" razdalje, da se še pri sprehodu med njimi telefon ne poveže na drugo bazno postajo, GPS-a v opremi pa verjetno nimajo.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

ZveeZ ::

sej ne rabis nosit cele opreme, ko gres na vikend. vzames samo sim in jo popnes v sim2 slot v telefonu :D

njok42 ::

Patrik0 je izjavil:

1.jaz sem testiral.obe anteni. RTL 630 je solidna in dela kar vredu. Ta druga je na začetku mela težave ker je bil na voljo update ki ga je ves čas izvajalo in potem še update ni pravilno namestil saj j updat bil direkt od proizvajalca in "nepozegnan od a1", kar je povzročalo tezave. In to take, da je antena šla 2 minuti po updatu v recoverry modez zbrisala vse moje nastavitve in se tovarniško ponastvaila ter zbrisala updejt in se sama ponstavla nazaj na staro verzijo firmwera. Sedaj so te težave odpravili in deluje brez težav. Stabilnost pri obeh antenah je dobra. Pri novejsi tudi lepše lovib5g signal, kar pa je v mojem primeru brezveze, ker je slab in mam narejeno na 4g only.

2. Kabel pri novejsi anteni je dolg 10m, pri RTL pa 5m skupaj s preklopom (torej s tem kaj j vbskatli(. Kaj se tiče ruterja zyxel, ga ne rabiš. Antene si nastaviš na pravi lokaciji, nastaviš frekvence in pasove, lahko tudi zaklenes na doloceno celico in to je to. Si vzameš svoj ruter in v wan port vtaknes UTP kabel od antene in je to to pa bo delovalo bolje kot z zyxelom.

3. Kakšen TV ma a1 žal ne vem, baje da je Xplore TV boljši od tistega starega vajb tv-jankaj je prej blo. Ampak glede na uporabniško izkušnjo se recimo je mora kosat z eon TV, neotom ali pa t2 TV. Ne vem ker nisem testiral ker so od a1 kapacitete pri meni preslabe da bi mel TV in internet, samo internet mam lahko.

Upam da kaj pomaga odgovor, lp.


A je potrebno na svojem ruterju vključit PPPoE ali kateri drugi način?
So še kakšne druge nastavitve potrebne ?

starfotr ::

Na mobilnem delu ni PPPoE.

njok42 ::

Zdravo,

dobil sem A1 ULTRA ZYXEL NR7302 anteno.
Mogoče kakšen nasvet kaj naj izberem pod broadband:
NR5G SA/NR5G NSA/4G(auto switch)
ali samo NR5G-SA.

Kako na tem ruterju/anteni zakleneš samo na 5G,ali pa samo na določeno celico? ( če mogoče kdo ve in opiše postopek)
Včasih zmanjka interneta in potrebuje nekaj minut da se vzpostavi.Po tem je povezan na druge CellId je....

Lp

janko771 ::

živjo
Imam eno vprašanje in sicer:
Kateri nadomestni router naj si omislim ali ojačevalnik wifi signala za zyxel modem ?
Rad bi imel v prostoru, ki imam postavljen trenažer isto brzino kot jo imam v tem prostoru ko imam sedaj ta modem, je pa problem zgleda v stenah. Ugotovil sem, da modem zyxel dela bolje vertikalno kot pa horizantalno.
Hvala za odogovore
jest

starfotr ::

scythe ::

janko771 je izjavil:

živjo
Imam eno vprašanje in sicer:
Kateri nadomestni router naj si omislim ali ojačevalnik wifi signala za zyxel modem ?
Rad bi imel v prostoru, ki imam postavljen trenažer isto brzino kot jo imam v tem prostoru ko imam sedaj ta modem, je pa problem zgleda v stenah. Ugotovil sem, da modem zyxel dela bolje vertikalno kot pa horizantalno.
Hvala za odogovore


Odvisno koliko €€€ boš dal, jaz bi probal TP-LINK AX72. Če pa želiš kaj bolj profi, potem pa Mikrotik HAP ax3(ga je pa težje nastaviti, če ne obvladaš)
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

njok42 ::

Še eno vprašanje,
testiram še A1 ultra 5G, in sem opazil da imam težave z online igrami. (NAT Traversal Process Has Failed ).
A je sploh možno to uredit?
A statični IP bi tukaj kaj pomagal ?
V nasportnem primeru, gre oprema jutri nazaj....
Lp

MPM ::

Imaš ipv6 ali je na voljo le v4?

njok42 ::

MPM je izjavil:

Imaš ipv6 ali je na voljo le v4?

samo ipv4.
ipv6 je "Not detected"

MPM ::

pa imaš omogočenega na modemu (nr7302)?

njok42 ::

MPM je izjavil:

pa imaš omogočenega na modemu (nr7302)?

statični IP rešil težavo.
Na modemu je bilo vse omogočeno (vsi porti, firewall izključen), pa vseeno ni delovalo.

njok42 je izjavil:

MPM je izjavil:

pa imaš omogočenega na modemu (nr7302)?

statični IP rešil težavo.
Na modemu je bilo vse omogočeno (vsi porti, firewall izključen), pa vseeno ni delovalo.



pri dinamičnem IP https://www.checkmynat.com/ vrne Symmetric NAT
pri statične pa sedaj vrne Port Restricted Cone NAT

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njok42 ()

MPM ::

Fajn da si rešil.
Ipv6 pa vseeno ne dobiš? Na HD od a1 so rekli da je na Ultri ipv6 izključen zaradi "možnih težav".. ima kdo Ultro in ipv6?

MrStein ::

A imajo kje sploh vključen ipv6 po defoltu?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MPM ::

no ampak tudi če ga sam vključiš v nastavitvah modema (ipv4 > ipv4/ipv6), ali ga dejansko kdo pridobi?

Fržow ::

njok42 je izjavil:


Mogoče kakšen nasvet kaj naj izberem pod broadband:NR5G SA/NR5G NSA/4G(auto switch) ali samo NR5G-SA.


Će NA ne da neta , potem NSA

njok42 je izjavil:



Kako na tem ruterju/anteni zakleneš samo na 5G,ali pa samo na določeno celico?

Pod NSA verjetno direktna registracija ni mogoča.
Tud zadeve je fajn spremlat 24/7, kr lockat u tri-krasne nima smisla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fržow ()

_GiZmO_ ::

Pozdravljeni,mene pa zanima koliko tv jev lahko uporabljas na ultri paketu?Rabil bi 3 ,imam en android smart TV in drugi je box s chromecastom,tretji tv je pač TV?Hvala za odgovore
HP DV7-2130eg

MPM ::

na xdls do 4, na optiki do 7... verjetno je ultra kot xdsl oz odvisno od oddaljenosti in zasedenosti omrežja na tvoji lokaciji
««
14 / 14
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kater 5g modem (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
947833 (204) _Denny_
»

Namesto Starlinka (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
964662 (543) Daniel
»

Carrier Aggregation

Oddelek: Omrežja in internet
354661 (268) beta1
»

A1 Ultra net

Oddelek: Pomoč in nasveti
142763 (2086) Patrik0
»

težave z internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
171859 (1234) Voluharr

Več podobnih tem