» »

A1 ULTRA

A1 ULTRA

««
15 / 15
»
»»

strom_15 ::

AtaStanko je izjavil:

Jaz sem šel prejšnji ponedeljek 23.9. v poslovalnico. Prenesel vse TV+internet+2x mobilno številko iz telemacha. Zadnja položnica na telemachu bila 101€ tukaj bo 54€. Ultra Xplore TV maxi+ ter dva mobilna paketa midi in mini.
S tem da imam dva tv vmesnika+eno aplikacijo za smart tv(poskusno 3 mes brezplačno) da vidim če deluje in bom potem en vmesnik odpovedal+HBO ali Netflix po želji+mobilno xplore to go.
Hitrost ni taka kot na optiki telemach. Dosegam ob najboljših trenutkih tam do 250/20 Mbps drugače pa tam okoli 200/20 kr konstantno.
Anteno imam RTL6300. Meni so rekli za drugo anteno, ki naj bi bila malo močnejša da jo mora odobrit tehnik na terenu, če res ugotovi, da je hitrost zelo nizka tam pod 70-80Mbps kot je že nekdo zgoraj napisal. Mogoče če imaš kakšne veze, da bi dobil drugo.
Meni nima veze kje imam anteno, če tudi doma v sobi na postelji imam vedno tam eno modro lučko, mogoče kdaj skoči na dve lučke pa še to kmalu nazaj tako, da jo imam kar znotraj na okenski polici. Hitrost je pa tudi vedno ista, kot sem zgoraj napisal.
Opremo sem dobil takoj v poslovalnici in sem rekel, da bom sam zmontiral, če ne bi čakal kakšen teden, da pridejo, ker imajo gužvo. Če bi hotel it na optiko pa naj bi čakal tam 14 dni do enega meseca.
Takoj ko sem opremo prinesel domov in priklopil je bila veza uspostavljena. Tudi mobilne številke so mi prenesli še isto noč se pravi drugi dan sem imel že vse povezano. Kar se tega tiče jih moram samo pohvalit.


Da greš iz optike na Ultra...brez besed.

lmesi8 ::

Na A1 ULTRA sem si uredil statični IP. Do nedavnega je vse delalo brez problemov, pred nekaj dnevi, pa mi je nehal delovati dostop do računalnika preko RDP izven LAN. Port checker pravi, da je port odprt. Na vse ostale storitve, katere imam "forwardane" se lahko povežem normalno. Povezava je neuspešna tudi ob vgasnjenem firewallu. A1 pravi, da oni nič ne blokirajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lmesi8 ()

MrStein ::

lmesi8 je izjavil:

A1 pravi, da oni nič ne blokirajo.

Ta ki je odgovoril, verjetno ne ve, kaj blokirajo.

PS: Lahko pa je marsikaj. Za vsak slučaj dvakrat preveri pri sebi vse. Recimo premakni zadevo na drug port.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

AtaStanko ::

strom_15 je izjavil:

AtaStanko je izjavil:

Jaz sem šel prejšnji ponedeljek 23.9. v poslovalnico. Prenesel vse TV+internet+2x mobilno številko iz telemacha. Zadnja položnica na telemachu bila 101EUR tukaj bo 54EUR. Ultra Xplore TV maxi+ ter dva mobilna paketa midi in mini.
S tem da imam dva tv vmesnika+eno aplikacijo za smart tv(poskusno 3 mes brezplačno) da vidim če deluje in bom potem en vmesnik odpovedal+HBO ali Netflix po želji+mobilno xplore to go.
Hitrost ni taka kot na optiki telemach. Dosegam ob najboljših trenutkih tam do 250/20 Mbps drugače pa tam okoli 200/20 kr konstantno.
Anteno imam RTL6300. Meni so rekli za drugo anteno, ki naj bi bila malo močnejša da jo mora odobrit tehnik na terenu, če res ugotovi, da je hitrost zelo nizka tam pod 70-80Mbps kot je že nekdo zgoraj napisal. Mogoče če imaš kakšne veze, da bi dobil drugo.
Meni nima veze kje imam anteno, če tudi doma v sobi na postelji imam vedno tam eno modro lučko, mogoče kdaj skoči na dve lučke pa še to kmalu nazaj tako, da jo imam kar znotraj na okenski polici. Hitrost je pa tudi vedno ista, kot sem zgoraj napisal.
Opremo sem dobil takoj v poslovalnici in sem rekel, da bom sam zmontiral, če ne bi čakal kakšen teden, da pridejo, ker imajo gužvo. Če bi hotel it na optiko pa naj bi čakal tam 14 dni do enega meseca.
Takoj ko sem opremo prinesel domov in priklopil je bila veza uspostavljena. Tudi mobilne številke so mi prenesli še isto noč se pravi drugi dan sem imel že vse povezano. Kar se tega tiče jih moram samo pohvalit.


Da greš iz optike na Ultra...brez besed.

Potem bodi tiho, če si brez besed in ne piši bedarij.
Za 50EUR na mesec ceneje s tem, da je na telemachovi optiki štekalo, ven metalo, zamik glasu, da ne govorim o njihovi nesposobnosti njihovih tehnikov in ostalih zaposlenih.
Do sedaj pa na A1 sem z ultro na istem oziroma boljšem, čeprav je hitrost 3x manjša ne šteka, ne meče ven, ni nobenega zamika, ok kakšno milisekundo kasneje naloži samo potem pa dela, če tudi grem (če mi to ne bo všeč) na A1 optiko bo še vedno 40EUR na mesec ceneje, zračunaj si koliko je to na leto oziroma dve leti(če znaš).
S tem, da sem bil na telemachu več kot 20 let in ti kot staremu naročniku ne ponudijo nobene konkurenčne ugodnosti, da bi ostal, potem si lahko samo brez besed.

Zgodovina sprememb…

delavec44 ::

Srečno, ko bo bazna postaja zasedena.

AtaStanko ::

delavec44 je izjavil:

Srečno, ko bo bazna postaja zasedena.

Kdaj pa bo zasedena? Ko je kmetija, slovenija ima talent, evrovizija, liga? Ta teden je bilo veliko teh "dogodkov" pa ni bilo nobenih težav.
Je pa 3 mesečno poskusno obdobje, med katerim lahko prekineš, z povrnitvijo vseh stroškov. Kot rečeno za 10€ doplačila greš lahko na optiko ali pa po 3 mesecih nazaj na telemach, kot nov naročnik.

delavec44 ::

Po mojih izkušnjah čez pol leta. Upam seveda da pri tebi ne bo tako.

AtaStanko ::

delavec44 je izjavil:

Po mojih izkušnjah čez pol leta. Upam seveda da pri tebi ne bo tako.

Zakaj čez pol leta? Kaj bo čez pol leta drugače kot čez en mesec?
Jaz upam, da bodo čez pol leta prej kaj nadgradili. Bazne postaje se posodabljajo in nadgrajujejo. Še vedno pa imamo kabel.
Telemach je postal malo preveč požrešen, bodo še prosili, da pridemo nazaj ali jih bo dočakala ista usoda kot T2.
««
15 / 15
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 Ultra net

Oddelek: Pomoč in nasveti
162997 (36) DjTonic
»

kater 5g modem (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
948146 (517) _Denny_
»

Namesto Starlinka (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
964806 (687) Daniel
»

Carrier Aggregation

Oddelek: Omrežja in internet
354725 (332) beta1
»

Kater LTE modem? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10810039 (2270) WaterBoy

Več podobnih tem