» »

A1 ULTRA

A1 ULTRA

««
10 / 12
»»

SpEkTr ::

Hm, če imam box direktno na router voyo ne deluje. Če je preko zyxel-a, pa voyo dela ?

Nevermind, en parenting rule je delal težavo ?
lp Dejan

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SpEkTr ()

scythe ::

SpEkTr je izjavil:

Hm, če imam box direktno na router voyo ne deluje. Če je preko zyxel-a, pa voyo dela ?

Nevermind, en parenting rule je delal težavo ?


Meni dela brez modema, zunanja enota je direkt na router povezana, iz routerja pa na box.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

ZveeZ ::

In po 16ih dnevih delovanja, spet tezave z oddajnikom v Izoli..
2x ultra, ena z zunanjo anteno, druga z notranjo zte enoto, izgubljata 5G povezavo.
Zunanja enota se zaradi tega obesi, zte pa vzpostavi povezavo za par minut ter jo izgubi..

Telefon pa spet lovi 5g samo v polovici bajte, ki je blizje oddajniku.

Zgleda, da bo treba nazaj na coax :(

SpEkTr ::

Ja zadnji teden je spet bolj bogo, konstantno meče nazaj na 4g only..
lp Dejan

ZveeZ ::

Po šestih dnevih, dveh prejetih sporocilih o odpravljenih napakah ter vsakdanjim reportom napak preko easiatenta, ultra se vedno v kurcu.

A1 ftw!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZveeZ ()

CyberPunk ::

Ima kdo izkušnje glede tega, če je kakšna bistvena razlika med Ultra paketom, kjer imaš samo notranjo enoto, in tistim z zunanjo? Če imam dober signal (in mi že na telefonu ponavadi "lovi" v povprečju 100 Mbit/s dolvodno), verjetno niti ne rabim zunanje?

ZveeZ ::

CyberPunk je izjavil:

Ima kdo izkušnje glede tega, če je kakšna bistvena razlika med Ultra paketom, kjer imaš samo notranjo enoto, in tistim z zunanjo? Če imam dober signal (in mi že na telefonu ponavadi "lovi" v povprečju 100 Mbit/s dolvodno), verjetno niti ne rabim zunanje?


Jaz imam obe na isti lokaciji.
Notranja dosega malenkost visje dl hitrosti, zunanja pa cca dvakratnik pri ul.
No, ko oddajnik deluje.

Par speedtestov, ko je oddajnik se normalno deloval:

- zunanja: dl: 280Mbit ul: 28Mbit
- notranja: dl: 343Mbit ul: 13Mbit
- telefon (150/50 capped - HoT): dl: 146Mbit ul: 12Mbit

Zunanja enota je na dimniku. Notranja je cca 4m nizje v prostoru (skoraj tocno pod zunanjo), telefon pa v istem prostoru kot notranja enota.
Oddaljenost od oddajnika 200-250m, z nekaj nizjimi hisami vmes (se razmisljam o pozicioniranju zunanje antene se 3m visje na stango od stare tv antene, da bi se z oddajnikom "videla").

CyberPunk ::

A je notranja tudi modem in router v enem? Pri zunanji sem po nakljucju ugotovil, da dela cisto ok, ce jo vkljucim v WAN port na mojem router/firewallu.
Edino ne vem, kako je "zdravo" imeti to rec v prostoru (in ne zunaj), ker ima najbrz malo drugacne specifikacije glede "sevanja" kot pa notranja. :)

starfotr ::

A telefon imaš tudi zunaj pred vhodom?

ZveeZ ::

CyberPunk je izjavil:

A je notranja tudi modem in router v enem? Pri zunanji sem po nakljucju ugotovil, da dela cisto ok, ce jo vkljucim v WAN port na mojem router/firewallu.
Edino ne vem, kako je "zdravo" imeti to rec v prostoru (in ne zunaj), ker ima najbrz malo drugacne specifikacije glede "sevanja" kot pa notranja. :)

V sevanju ne bo opazne razlike, ce ga le ne bos postavil pod povster.
/s

Notranja enota sluzi tudi kot router. Ni tako kot pri zunanji anteni kjer dobis 2 napravi, ceprav je druga totalno odvec.

CyberPunk ::

starfotr je izjavil:

A telefon imaš tudi zunaj pred vhodom?

Nisem tak kot en od sosedov... >:D
Moja logika za vprašanje je bila enostavno ta, da so zunanje naprave/antene narejene za to, da so postavljene nekje zunaj, par (deset) metrov ali več stran od ljudi (in verjetno za sprejem/oddajo uporabljajo tudi večje moči), za razliko od telefonov/tablic, kjer so določene omejitve ravno zaradi tega, ker se predpostavlja, da jih imaš zelo blizu.
Neionizirajoče sevanje gor ali dol. :)

starfotr ::

Vse kar je dostopno na našem trgu mora biti varno in v zakonsko določenih mejah.

Elektromagnetno sevanje te lahko ubije, če je premočno. Ravno tako te ubije, če spiješ nekaj litrov vode v prekratkem časovnem obdobju.

Izsevana moč je manjša, če so antene usmerjene. Analogija je s tem, da se ti v sobi ni treba dreti za pogovor, na koncertu se pa moraš, če želiš da te sogovornik sliši.

Torej modem najverjetneje izseva manj, kot tvoj telefon. Poleg tega imaš telefon pri glavi, modem je pa oddaljen od tebe.

Seveda je bolje, če je zunaj in usmerjeno v pravno smer. Vendar tudi noter ne bo hudega za tvoje zdravje.

total ::

Obstaja kakšna aplikacija, da si doma izmerim, na katerem vogalu hiše je optimalna postavitev zunanje enote? Sem dobil ultro včeraj in imam zaenkrat nekje v povprečju 150/20.

Oddaljenost do oddajnika je 203 m.

total ::

 se splača tu kaj menjat?

se splača tu kaj menjat?

scythe ::

Pusti tako kot je, če boš imel kakšne probleme pri prehodu iz 4G na 5G, potem nastaviš na Način omrežja: Only 4G+.

Imaš pa slabo povezavo za 203m, jaz imam na 1200m 150/80, na drugi lokaciji 2230m pa 85/60. Vse je bilo testirano na Only 4G, saj mi lepše dela kot na 5G.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

total ::

Se pozna, da nimam direktne linije do oddajnika. Višje pa antene ne morem postaviti.

scythe ::

Veliko se pozna, če nimaš vidne linije do oddajnika. Testiraj na 4G only in AUTO 4G/5G, boš videl na katerim omrežju ti najlepše dela. Za test pa uporabi https://www.nperf.com/sl/
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

total ::

scythe je izjavil:

Veliko se pozna, če nimaš vidne linije do oddajnika. Testiraj na 4G only in AUTO 4G/5G, boš videl na katerim omrežju ti najlepše dela. Za test pa uporabi https://www.nperf.com/sl/

4G only mi zelo slabo dela s polnim signalom. Auto 4G/5G je neprimerno boljša izbira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: total ()

total ::

 null

null



Čar noči naredi svoje. Ampak upload mi še vedno ni všeč "samo" 24,7 povprečno. Moram v sredo še po drugih oknih potestirat, ko ne bo žene in otroka doma. :D

bostt ::

Pri A1 mi bo pri fiksnem netu poteklo promocijsko obdobje za 15€ in razmišljam da bi vzel Ultro samo net. Kakšne imate kaj izkušnje s hitrostjo? Sem v neposredni bližini 5G oddajnika, ampak kljub temu so na 4G hitrosti zvečer okoli 5Mbps, za 5G pa ne vem.

total ::

bostt je izjavil:

Pri A1 mi bo pri fiksnem netu poteklo promocijsko obdobje za 15EUR in razmišljam da bi vzel Ultro samo net. Kakšne imate kaj izkušnje s hitrostjo? Sem v neposredni bližini 5G oddajnika, ampak kljub temu so na 4G hitrosti zvečer okoli 5Mbps, za 5G pa ne vem.


Vzami in testiraj tiste 14 dni in boš najbolje videl kako dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: total ()

sinko999 ::

Zdravo

Bi lahko kdo pogledal katero verzijo fV ima na ZTE801 ,
Ni? ni ve?no !

ZveeZ ::

BD_A1SVNMC801AV1.0.0B03

Patrik0 ::

Se splaca kajvzet tale a1 brezzicni ner tale ta obicni na LTE? Doma imam dobre 3 crtice signala na telefonu, pa hitrost mise ki tudi giba med 40/10 in tam do 60/10 (download med 40 in 60 ter upload med 10 in 15 ter ping med 30 in 60). Kake mate s tem brezzicnim netom izkusnje?

Patrik0 ::

Pozdravljeni mene zanima kaj menite in kake maste izkušnje z a1 brezžičnik netom, ki deluje s pomočjo huawei b535 modema, preko 4g oz. lte omrežja?
Pri nas doma imam sicer neki xdsl priklop ampak smo zadnja hiša in so pač hitrosti interneta ena velika žalostin to več na dolgi roo ne bo funkcioniralo. Do naslednjega leta bo baje zgrajena optika, tako dolgo ne mislim čakati.
Ful me mika da sprobam tale a1 brezžični net. Pri nas imamo 3 do 4 črtice stabilnega lte signala, zato bi morda zadeva dobro delala (sta pa v okrozju 5-10km se mi zdi da dva oddajnika). Kako bi sploh prek tega delala televizija ce bi vzeli recimo brezžični net+tv. Dokler nebo optike se mi zdi to se najbolsa resitev za nek normalen internet pa nek normalen tv da hi to delovalo brez vecjih izpadov in tezav.
So pa hitrosti verjetno bole tak tak 40 do 50/4-5 mbit. Se tukaj dajondrugace povecat upload hitrost ali kako je s temi paketi kaj?

scythe ::

Na A1 brezžični internet, ne boš dosegal večji upload. Bi te morali spraviti na A1 ultra, kar bo pa težko...

Nečak ima A1 brezžični internet na 1500m in 12/4Mbps
Bratranec ima A1 Ultra(nastavljen only 4G) + TV na 2350m in 100/60Mbps
Jaz imam A1 Ultra( isto nastavljen only 4G) + TV na 1000m in 160/80Mbps
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

CyberPunk ::

In v cem je fora, da imajo dva paketa za mobilni net, oz. kaj je razlika med Ultra in Brezzicni?

scythe ::

Nekje oddajniki dopuščajo A1 Ultra, drugje pa ne in je možno samo A1 brezžični internet, se pa delajo skoz nadgradnje na oddajnikih. Če kerga poznaš da ima A1 Ultra, naj ti posodi za dan ali dva in boš videl, če ti bo Ultra delala.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

CyberPunk ::

Ultra mi dela oz. sem jo sprobal. Ampak to je zgolj marketinška diferenciacija? A ne dela vse skupaj, modem ali telefon, na 4G oz. na 5G, pač odvisno od lokacije?

scythe ::

To bo pa znal @mag3 povedati:)
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

SpEkTr ::

Kje oz na kakšen način ste pa izračunali oddaljenost od oddajnika?
lp Dejan

total ::

SpEkTr je izjavil:

Kje oz na kakšen način ste pa izračunali oddaljenost od oddajnika?

https://www.a1.si/ultra-vodic

SpEkTr ::

Uh, 994m sem oddaljen po temle sodeč :D
lp Dejan

starfotr ::

https://gis.akos-rs.si/index.html

Tukaj lahko preveriš še druge zadeve, ki bi te zanimale.

SpEkTr ::

Hvala :-)
lp Dejan

jerry2 ::

Ta Askey RTL6300 modem ni ravno najboljši, saj se ne da skoraj nič nastavljati. Ali je možno dati SIM v kakšen drug 5G modem, recimo Huawei? So nastavitve javno znane?
tom & jerry

Patrik0 ::

Zdravo vprašanje, se dajo dobiti lte antene (notranje) za huawei b535 lte modem?

starfotr ::

Saj imaš vgrajene.

scythe ::

starfotr je izjavil:

Saj imaš vgrajene.


WLAN-Sat ti jih lahko naredi, povej za kaj rabiš, pa ti bo zrihtal.

Drugače pa tole: https://www.amazon.co.uk/HUAWEI-02231GX...

https://www.blackspotbroadband.com/ante...
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: scythe ()

Patrik0 ::

Zdravo mene pa zanima glede te ultre kje se da posodablat firmware pa kje lahko nastavim 4g only na modemu? Imam pa ta zyxel modem+zunanjo enoto.

Luka99 ::

Bi, kdo vedel če se da dobiti ULTRO, tudi če nimaš pokritosti z 5G.

ZveeZ ::

Luka99 je izjavil:

Bi, kdo vedel če se da dobiti ULTRO, tudi če nimaš pokritosti z 5G.

Da se. Ob sklenitvi narocnine v poslovalnici navedes naslov ki je pokrit s 5G.
Navedi tak naslov, ki je zelo blizu njihovega 5G oddajnika zato, da ti dajo v roke ZTE modem.
Ce das naslov, ki nima polnega 5G signala, ti podturijo zunanjo anteno, za katero vztrajajo, da jo pride namestit tehnik.

Edit:
Mi zna kdo razlozit zakaj pri enem oddajniku mi lovi bolje notranji modem, pri drugemu pa zunanji?

Namrec aprila/maja sem zacel imeti tezave z ultro, dokler mi ni uporabnik mag3 dejal, da se zunanja antena obcasno poveze na en manj ugoden oddajnik (slabsi signal) ter naj jo prestavim.

Trenutna situacija je taka. Na zahodni strani hise (250m od oddajnika) postavim oba modema na okensko polico. Notranja enota ima poln signal in vlece 300-400/40mbit, zunanja pa komaj 2 crtici in gre do max 200/10.
Na nasprotni, vzhodni strani hise (cca 500m od drugega oddajnika) pa je situacija obratna. Zunanja antena lovi 3 crtice 200/20mbit, notranja pa preklaplja med 4g in 5g.
Kje je catch?

No sedaj imam vsako enoto na svoji strani hise. Ko nagaja en oddajnik, ponavadi drugi dela:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZveeZ ()

starfotr ::

Ce das naslov, ki nima polnega 5G signala, ti podturijo zunanjo anteno, za katero vztrajajo, da jo pride namestit tehnik.


Če ti res pridejo tehniki zmontirat zunanje antene je svetlobna leta boljša storitev in servis, kot pa da sam montiraš neko anteno na okno ali ne vem kam.

ZveeZ ::

starfotr je izjavil:

Ce das naslov, ki nima polnega 5G signala, ti podturijo zunanjo anteno, za katero vztrajajo, da jo pride namestit tehnik.


Če ti res pridejo tehniki zmontirat zunanje antene je svetlobna leta boljša storitev in servis, kot pa da sam montiraš neko anteno na okno ali ne vem kam.

Itak ampak on zeli ultro na drugem naslovu, kot bi ga moral navesti (verjetno bi koristil 4g signal). V tem primeru, mora dobiti notranjo enoto, ker zunanjo bi tehnik namestil na nepravem naslovu.
Pa tudi pri meni ni pomagalo to, da jo je tehnik namescal. Cim so vklopili drugi 5G oddajnik v okolici (sklepam, da je bil to vzrok), je zadeva nehala funkcionirat. 2 meseca drkanja s podporo brez rezultatov, dokler mi ni mag3 naredil uslugo in pogledal kaj bi lahko bilo dejansko narobe.
Odkar sem sam nestrokovno uposteval njegov nasvet, deluje vse pretezno brezhibno.

Vanich ::

Hmmm, zanimivo: Speed Test na moji Android TV, ki je povezana čez Wi-FI, mi kaže cca 350/100, če to probam z telefonom, mi gre celo cca 700/200 (včeraj ponoči). PC in pa TV ki sta pa povezana čez UTP (direktno iz A1 routerja ampak čez patch panel - BTW, kabli so CAT7), mi pa kažeta cca 50/10.
Kaj bi človek preveril? Aja - moja oddaljenost zračne linije do 5G antene je 411m.

Moja A1 oprema:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

lebang1 ::

Katere wifi standarde podpira televizija?
Pa kaj podpira patch panel (cat x)?

To za začetek :)

Vanich ::

lebang1 je izjavil:

Katere wifi standarde podpira televizija?
Pa kaj podpira patch panel (cat x)?

To za začetek :)


TV je lanskoletni Philips 8506, patch panel pa tudi po moje nima veze; vanj so povezani CAT7 kabli, označen je pa kot CAT6.

lebang1 ::

Televizija podpira 802.11ac, telefon pa verjetno 802.11ax .Tukaj razlika v hitrosti.
Patch panel ali kabel pa je v okvari.
Sicer pa to nima veze z A1 ultra.
Testirat je vedno fajn direkt na modem.

Vanich ::

lebang1 je izjavil:

Televizija podpira 802.11ac, telefon pa verjetno 802.11ax .Tukaj razlika v hitrosti.
Patch panel ali kabel pa je v okvari.
Sicer pa to nima veze z A1 ultra.
Testirat je vedno fajn direkt na modem.


Hmmmm. Preverim hitrost kablov z iPerf3. Še kakšen drug način? Hvala!

Vanadium ::

Veron je izjavil:

Prijatelj... pojma nima kaj je LTE, optika, xDSL itd...
Prišel v A1 in rekel, da si želi A1 TV. Priklopili so mu Ultra Net (5G)... medtem ko ima v stanovanju optiko ;((


Logično, pri optiki morajo najeti vlakno pri nacionalne operaterju, tko jim pa ni treba in jim več ostane...
««
10 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater LTE modem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
996719 (1595) Pistol01
»

Telekom hibridni modem - izkušnje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
17035912 (2351) Daniel
»

A1 Ultra net

Oddelek: Pomoč in nasveti
141776 (1099) Patrik0
»

težave z internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
171704 (1079) Voluharr
»

Carrier Aggregation

Oddelek: Omrežja in internet
183626 (2879) rofl_1

Več podobnih tem