» »

A1 ULTRA

A1 ULTRA

««
9 / 12
»»

lebang1 ::

Pri meni čez vikend dela še kar ql, hitrosti tam 300/100 Mbps,
Med tednom je pa malo bolj obremenjeno, tam 60/25 Mbps.
Problematičen je tudi ping, če pingam nekaj v Sloveniji skače med 50-300 ms. ni konstanten.
Televizijo sem povezal na wifi in gledal netflix, pri vsakem filmu se malo zatrokira vmes, če malo prevrtiš se prav vidi kockasto sliko za nekaj časa.

Kar se bojim, da bo le še slabše, ker so lansirali njihovo novo stvaritev re:do, deluje na A1 in je vse neomejeno...
Bo potrebno posodobiti bazne postaje očitno.

jure6j ::

Pri meni je enako.Ping skače gor in dol tako kot tudi hitrost.Zjutraj nekje okrog šeste ure sem naredil speedtest je bil download nekje 120M.Ko je bila ura 7 je padel na 15M in od takrat ne gre več višje.Tehnik na A1 je najprej rekel da bo svar dal naprej in da se slišimo a po nekaj minutah dobim sporočilo da so napako odpravili in da mi zagotavljajo hitrosti ki so v pogodbi.Internet pa v pi..

scythe ::

Čudno da vas tak muči ping, jaz imam na 4G+ med 25-50ms(tudi proti večeru ali vikendu), 5G pa vedno med 60-180ms.

Daj še tuki naredi test: https://www.nperf.com/sl/
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

lebang1 ::

Rezultati testov trenutno, ko ni obremenjeno:
https://ibb.co/VY2VZjj
https://ibb.co/SwbYGh8
https://ibb.co/2v34jSw

PS: vn mi je vrglo to reklamo:
https://www.zurnal24.si/slovenija/ko-om...
Kot so nam sporočili s telekomunikacijskega podjetja A1, lahko omrežje 5G dosega hitrosti do 1Gbit/s...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebang1 ()

jure6j ::

to je pa moja trenutna:

lebang1 ::

Zanimam me kaj je finta, da ima netflix na televitiji težave preko te ultre...
 NW-3-16

NW-3-16


Na telefonu pa deluje...
In takoj ko priključim kabel v televizijo (T-2 omrežje) prične netflix delovat.
Kot da bi ga nekaj blokiral...
Google pravi, da izklopi modem za nekaj časa in ga ponovno vklopi.

monaco ::

Kaj je potrebno nastaviti, da bi zunanjo enoto (modem) lahko priklopil direkt v svoj router in se izognil Zyxelu?
www.ramsak.si

ZveeZ ::

monaco je izjavil:

Kaj je potrebno nastaviti, da bi zunanjo enoto (modem) lahko priklopil direkt v svoj router in se izognil Zyxelu?

Plug n play:))
Dela brez posebnih nastavitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZveeZ ()

issak ::

monaco je izjavil:

Kaj je potrebno nastaviti, da bi zunanjo enoto (modem) lahko priklopil direkt v svoj router in se izognil Zyxelu?


DHCP client na WAN interfacu, in deluje. Jaz sem priključil direktno na Mikrotika in je šlo brez težav.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

monaco ::

Odlično, probam. DHCP imam itak že zdaj tudi, ker imam router priklopljen v tole čudo od A1 (ki ga je treba vsakih par dni resetirat). Sem pričakoval da bo treba ročno kake IPje ali kaj podobnega nastavljat... sploh ker je na 168 subnetu pa nisem bil ziher če ga bom sploh videl potem v omrežju
www.ramsak.si

issak ::

monaco je izjavil:

Odlično, probam. DHCP imam itak že zdaj tudi, ker imam router priklopljen v tole čudo od A1 (ki ga je treba vsakih par dni resetirat). Sem pričakoval da bo treba ročno kake IPje ali kaj podobnega nastavljat... sploh ker je na 168 subnetu pa nisem bil ziher če ga bom sploh videl potem v omrežju


Saj gre default gateway preko antene, tako da se antena oglasi na svojem IPju (172.20.168.1). Dokler ne povoziš route do tega subneta na svojem routerju, boš imel dostop. Se pa tudi ta antena občasno obesi (takrat utripajo lučke za signal), in je potreben reconnect omrežja, tale klic naredi reconnect:
curl 'http://172.20.168.1/restful/lte/control' -X PUT --data-raw '{"command":"2","ifname":"rmnet_data0"}' 

Moram pa še probati če dejansko funkcionira tudi takrat ko pride do izpada. V tem primeru lahko na nek raspberry pi nastaviš cronjob ki preverja internet in po potrebi naredi reconnect.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

monaco ::

issak je izjavil:

Se pa tudi ta antena občasno obesi (takrat utripajo lučke za signal), in je potreben reconnect omrežja, tale klic naredi reconnect:
curl 'http://172.20.168.1/restful/lte/control' -X PUT --data-raw '{"command":"2","ifname":"rmnet_data0"}' 

Moram pa še probati če dejansko funkcionira tudi takrat ko pride do izpada. V tem primeru lahko na nek raspberry pi nastaviš cronjob ki preverja internet in po potrebi naredi reconnect.

Ne občasno, kar pogosto. Imam napajanje poe injectorja od "antene" preko smart socketa, ki mu vsako noč za 15s prekine napajanje in imam veliko manj težav.
www.ramsak.si

lebang1 ::

So že koga klicali iz A1? Čez nekaj dni se mi namreč konča pol letno testno obdobje, katero je bilo zastojn...

monaco ::

issak je izjavil:


Saj gre default gateway preko antene, tako da se antena oglasi na svojem IPju (172.20.168.1). Dokler ne povoziš route do tega subneta na svojem routerju, boš imel dostop.

Jaz imam na svojem Edge-x-spf routerju dhcp na .254 in uporabljam subneta 0 in 1. Če zdaj priklopim direkt not modem, bom lahko dostopal do 172.20.168.1 od modema? Ali lahko trenutno dostopam ker ima zyxel ročno narejeno routo do njega?

lebang1 je izjavil:

So že koga klicali iz A1? Čez nekaj dni se mi namreč konča pol letno testno obdobje, katero je bilo zastojn...
Meni so rekli da bodo potem pač začeli pošiljat položnice...
www.ramsak.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: monaco ()

lebang1 ::

Danes sem odjavil ultro.
Odšel na A1, tam sem podpisal na tablico, tak ne veš kaj podpisuješ, potem dobil na mail ta izvod.
Pisalo je, da gre za dopolnitev naročniške pogodbe in potem:
SPREMEMBA STORITEV
DODATNE STORITVE PO NAROČILU - zaračunavanje po veljavnem ceniku
Odpoved naročniškega razmerja

No, hotel sem jim tam pustiti vso opremo, pa žal ni šlo...
Treba jo je odnest na pošto ;((
Tam obrazložit, da je za A1 in da na njihove stroške.

Če dobim še kak račun pa javim. Imel sem pa pol leta zastojn.

Jakkob ::

Meni so pri odjavi Ultra TV-ja in vrnitvi opreme le to čisto normalno sprejeli v njihovi poslovalnici.

Napiši kje si to želel oddat?

issak ::

monaco je izjavil:

issak je izjavil:


Saj gre default gateway preko antene, tako da se antena oglasi na svojem IPju (172.20.168.1). Dokler ne povoziš route do tega subneta na svojem routerju, boš imel dostop.

Jaz imam na svojem Edge-x-spf routerju dhcp na .254 in uporabljam subneta 0 in 1. Če zdaj priklopim direkt not modem, bom lahko dostopal do 172.20.168.1 od modema? Ali lahko trenutno dostopam ker ima zyxel ročno narejeno routo do njega?


Ne verjamem da ima ročno routo, pač default gateway je, vse kar ni 192.168.0.x in 192.168.1.x bo šlo na default gw, in antena se bo javila. Na mikrotiku nimam nobene posebne rute narejene za 172.20.168.x.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

lebang1 ::

Jakkob je izjavil:

Meni so pri odjavi Ultra TV-ja in vrnitvi opreme le to čisto normalno sprejeli v njihovi poslovalnici.

Napiši kje si to želel oddat?


BTC

monaco ::

Jakkob je izjavil:

Meni so pri odjavi Ultra TV-ja in vrnitvi opreme le to čisto normalno sprejeli v njihovi poslovalnici.

Napiši kje si to želel oddat?

Poslovalnica ja, posrednik ne

issak je izjavil:

monaco je izjavil:

issak je izjavil:


Saj gre default gateway preko antene, tako da se antena oglasi na svojem IPju (172.20.168.1). Dokler ne povoziš route do tega subneta na svojem routerju, boš imel dostop.

Jaz imam na svojem Edge-x-spf routerju dhcp na .254 in uporabljam subneta 0 in 1. Če zdaj priklopim direkt not modem, bom lahko dostopal do 172.20.168.1 od modema? Ali lahko trenutno dostopam ker ima zyxel ročno narejeno routo do njega?


Ne verjamem da ima ročno routo, pač default gateway je, vse kar ni 192.168.0.x in 192.168.1.x bo šlo na default gw, in antena se bo javila. Na mikrotiku nimam nobene posebne rute narejene za 172.20.168.x.

Dela!
www.ramsak.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: monaco ()

Runner71 ::

Pozdravljeni...

Sam eno zanimivo vprašanje.

V četrtek so mi testno priklopili A1 ultra, oddaljenost antene cca 300m, signal 4 od 5 moder - top..net dela k urca, tv je kar je....

dobivam pa od takrat na mojo telefonsko številko cel kup čudnih smsjev, posebej ponoči...

se še komu dogaja kaj podobnega, A1 support pravi da to ni zaradi njih...

9262 is the OTP to reset yourt mobile number
dein nora-code:697092

itd

hvala za mnenja

starfotr ::

Blokiraj komercialna sms sporočila.

Runner71 ::

Pri A1 pravijo, da so že blokirali kar lahko...

starfotr je izjavil:

Blokiraj komercialna sms sporočila.

TR52 ::

Pozdravljeni
Vprašam tukaj, oddajnik je oddaljen 650m brez ovir, sedaj imam 4g+ router tp link archer MR600, s katerim imam download okrog 100mbit/s, zanima me če bom iz vaših izkušenj imel z ultro višje hitrosti, ali naj mogoče s časom nabavim spodoben 5g router z boljšo zunanjo anteno?

lebang1 ::

A1 ultra je zastojn za en mesec, lahko stestiraš kako se obnese pri tebi.
Hitrosti bi bile tudi do 4x višje, zelo odvisno od obremenjenosti oddajnika.

flyko ::

Pozdrav, ali ima kdo izkušnje s statičnim ip-jem na A1 ultra? Nekaj časa mi je DDNS na Asus ruterju deloval (redno updata wan ip na neko statično domeno: staticno_ime.asuscom.com).
Nekaj časa mi je to lepo delovalo, sedaj pa izgleda, da ne dobi pravega ip-ja, oz. izgleda, da več uporabnikov dobi navzven enak ip).

SpEkTr ::

Tudi meni se testno obdobje za Ultro počasi izteka. Torej, tista varianta dodatnega pol leta proti plačilu potem ni več na voljo?
Kaj ste pa ostali naredili? Vrnili? In potem, če želiš ostati na ultri ponovno sklenit pogodbo?
lp Dejan

scythe ::

Če si zadovoljen z A1 Ultra, potem skleneš pogodbo, drugače pa vrneš opremo. A1 Ultra + TV L shema= 26€, če dobiš pa še po stari ceni 20€ za A1 Ultra+ TV L shemo, to je pa zmaga.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

SpEkTr ::

Teh 26€ je cena za 1 leto , potem pa naprej najbrž po polni? BOlj me zanima, a si kaj obveščen, da se ti je testno obdobje izteklo, al vidiš samo na računu kar naenkrat 52EUR :)

Katera varianta je pa bila za 20eur?
lp Dejan

scythe ::

Jaz sem sklenil pogodbo septembra za A1 Ultra + TV L shema in sem imel 4 mesece testno obdobje, potem sem pa dobil položnico za 20€. Od začetka je bil TV obup, zdaj dela OK.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

SpEkTr ::

Jaz sem sklenil konec avgusta, kjer je še veljalo tistih pol leta. Vsaj tako kaže :) Zdej za naprej bomo pa videli, odvisno od cene. Imam tudi opcijo t2 optika, samo je kar dražje se mi zdi (če vključiš še časovni zamik in voyo).
lp Dejan

scythe ::

Pojdi v A1 poslovalnico in se zmeni za popust kot novi naročnik.

Ima pa A1 Ultra en velik minus pri meni, brez obvestila so nas ¨vrgli¨ iz 5G omrežja in obstaja samo 4G+ opcija.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

SpEkTr ::

Hja, sej v bistvi sem novi naročnik ker trenutno sem testni uporabnik :) Stvar interpretacije pač. Če me pa ne bodo uslišali, bom pa ženo poslal, ona pa sigurno bo novi naročnik :)

BTW, sem pa opazil, da sedaj za login na A1 modem potrebuješ nek username in geslo? A je to tisti username, ki smo ga dobili poleg, al je kaj extra?
lp Dejan

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SpEkTr ()

Jakkob ::

SpEkTr je izjavil:

sem pa opazil, da sedaj za login na A1 modem potrebuješ nek username in geslo?


Tole je pa res novo ... anyone?

hobbit ::

Živjo Testiram a1 ultra. Po enem tednu padel load na cca 80/30.

Naredim restart antene/routerja. Izmerim hitrost in ta je nazaj taka, kot jo oglašujejo oz še višja. Kje je catch??

Ang3lo ::

To je že od začetka - jaz moram anteno resetirat vsaj 1x-2x na dan in je skrajno nadležno.
Ryzen 5800X3D | 32GB DDR4 3600 | GeForce 3090 Ti Suprim X
Alphacool Eisbaer Aurora 360 | MSI Tomahawk MAX B450 | Lian Li o11 EVO

SpEkTr ::

Ja res, zadnji teden je spet katastrofa, vsak dan zjutraj je treba izklapljat modem, da internet zaživi. Pa potem še enkrat tekom dneva. Je pa nekaj časa internet deloval b. P.

Čudno..
lp Dejan

ZveeZ ::

Zadnje par dni je tudi v Izoli v k...
Verjetno kaksen problem z oddajnikom, saj mi tudi na mobitelu (hot) nonstop skace iz 5g na 4g.
Zunanja antena ultre pa se obeša in moram izklopit napajanje, da se nazaj vzpostavi. Ampak vec kot 5-10min ne drzi povezave..

ZveeZ ::

Cez cel dan se je antena rebootala na cca 5min. Ko sem preklopil na 4g only, je nehalo.

Upam, da je ne bo potrebno menjati..

ZveeZ ::

Ima kdo izkusnje kako pridet v kontakt s tehnikom?
Sem pisal za okvaro na "moj tehnicni asisten": nic.
Sem sel osebno v a1 poslovalnico pa je zrihtala, da so me poklicali... iz fuckin podpore. Greva skupaj cez postopek (reset blablabla) in mi sredi postopka prekine klic in ne klicejo nazaj. Uredili niso nic razen tega, da so nastavili anteno spet na "4g only".
Danes sem spet klikal po "moj teh. asistent", se šel diagnostike in ostal presenecen, da me je vodilo po enakih korakih kot gospa iz podpore.
Fck.. je bil klic res redundant.
No ta asistent je zaznal napako na notranjem modemu, kateri je zapakiran v skatli se od prvega dne.
Se boljse je to, da mi bodo avtomatsko poslali novega ffs...

No po enem tednu problemov s 5g nimam vec, ker se z nastavitvijo antene na 4g/5g, antena instantno obesi, reboota (veckrat) in se nastavi nazaj na "4g only". Tako da sedaj si prisparam hustle, da ulovim 5min window za se logirat v web interface in nastavit na "4g only", da mi sploh net dela.

Na kratko: ce v ponedeljek ne dobim odgovora, prekinem narocnino, reklamiram racun in sklenem novo pogodbo na ženo, da dobim cimprej novo anteno.
Ce bi vedel, da bo A1 tako neodziven, bi to storil ze prejsnji ponedeljek.

starfotr ::

SpEkTr je izjavil:

Jaz sem sklenil konec avgusta, kjer je še veljalo tistih pol leta. Vsaj tako kaže :) Zdej za naprej bomo pa videli, odvisno od cene. Imam tudi opcijo t2 optika, samo je kar dražje se mi zdi (če vključiš še časovni zamik in voyo).


:))

lebang1 ::

ZveeZ je izjavil:

Ima kdo izkusnje kako pridet v kontakt s tehnikom?
...


Ja, A1 podpora je slaba. Pač kličeš na njihovo številko, med tednom in upaš na en čudež :D
Pisno niso odzivni.

ZveeZ ::

lebang1 je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

Ima kdo izkusnje kako pridet v kontakt s tehnikom?
...


Ja, A1 podpora je slaba. Pač kličeš na njihovo številko, med tednom in upaš na en čudež :D
Pisno niso odzivni.

V tem primeru, bo verjetno najhitrejsa resitev podpis nove pogodbe z novo opremo:)

verto ::

V mojem primeru, ko sem se prijavil v soboto zvečer v A1 asistenco in opisal napako se mi je oglasil tehnik v nedeljo ter poskrbel,da sem dobil ustrezno opremo preko pošte v torek. Tako, da sem bil nad hitrostjo intervencije prijetno presenečen.L.p.

ZveeZ ::

Kaj pa je bilo narobe v tvojem primeru?
Jaz sem prvic prijavil napako prejsnjo soboto ter v ponedeljek dobil sms, da so resetirali oddajnik. Takrat je res delalo bolje (dlje). Sem bil povezan na 5G cca 1h, preden so se ponovno zacele tezave.

Sedaj v bistvu nisem preprican ali je napaka na anteni ali na oddajniku, kajti tudi na telefonu (hot) je 5G v peesdi.
DL je sicer okoli 100mbps, UL pa fuckin 0.2mbps aka 200kbps.
Signal pa preskoci na 4g takoj ko stopim v drug prostor (vcasih je 5g telefon lovil po celi bajti).
Morda zaradi tega (slabega signala) antena zmrzne in preklopi na 4g. Simobilov 4G pa je bil od vedno porazen na moji lokaciji. 250m od oddajnika je dosegal max 30mbit DL, v spicah pa 10% tega ali celo manj.

jerry2 ::

Kakšen zapleten postopek ima A1, da se odjavi testno obdobje (ali naročnino, je verjetno enako)... Treba nek formular izpolniti, ki ga praktično ne najdeš, ker je v bistvu pod pišite nam in jim moraš pisati v zvezi z odjavo, prej pa napisati na list odpoved, jo podpisati in skenirati in priložiti k temu ZS pismu... Nakar moraš odnesti opremo nazaj ali poslati po pošti. A ne na naslov, ki je na njihovi spletni strani pod navodila za vračilo, ampak v Maribor (na spletu je naslov v Ljubljani).

In potem, ko to opraviš, izveš, da čeprav boš vse vrnil, te ne bodo takoj odklopili, ampak imajo 30 dni časa, da te odklopijo. Vse te dneve, ko boš brez opreme in itak ne moreš uporabljati več ničesar, boš plačal. A brez skrbi - v sorazmernem deležu.

Pa kaj se to norca delajo iz uporabnikov??? Je to sploh legalno? Dobri ste vsi, ki ste preko njih v spletu in ste zadovoljni...

PS - S tem, da me v testnem obdobju niso enkrat klicali, da bi povedal kot tester, kako mi dela (slabo!), 5 mesecev so mi rihtali Moj A1 dostop, na koncu so obljubili, da bodo na mojem koncu uredili zadeve, pol ure smo bili na telefonu, naj bi poklicali prihodnji teden, ki ni nikoli prišel. Skratka... Brez besed, pa sem navajen vsega hudega že od drugih operaterjev...
tom & jerry

SpEkTr ::

A ima kdo zadnje dneve kake težave z dostopom do voyo preko box-a?
Meni vsakič napiše "this site cant't provide secure connection".
lp Dejan

ZveeZ ::

jerry2 je izjavil:


PS - S tem, da me v testnem obdobju niso enkrat klicali, da bi povedal kot tester, kako mi dela (slabo!), 5 mesecev so mi rihtali Moj A1 dostop, na koncu so obljubili, da bodo na mojem koncu uredili zadeve, pol ure smo bili na telefonu, naj bi poklicali prihodnji teden, ki ni nikoli prišel. Skratka... Brez besed, pa sem navajen vsega hudega že od drugih operaterjev...


Se strinjam, da je podpora za en k. Tehniki pa delujejo v redu.
Po tistem, ko sem jim nazadnje pisal preko "moj a1 asistent" in prosil da me poklice tehnik, se je zadeva v torek uredila.
Poklical me je, da mi je sporocil, da so urejali neke nastavitve na oddajniku in da bi sedaj moralo delati. Danes me je spet klical, da sem mu potrdil da dela ok.

Sem pa cca 2 uri pred prvim klicem ze bil v poslovalnici in sklenil drugo pogodbo za ultro (isti uporabnik, drugi naslov) in dobil na licu mesta notranjo enoto ZTE.
Pozicioniral sem jo na skoraj enako mesto kakor zunanjo, le cca 5m nizje in v prostor.
Razlika? Zunanja antena vlece cca 150/20, notranja 300-400/18 (kljub 300mbit omejitvi).
Go figure..
Sedaj se moram odlociti kaj bom obdrzal:)

Veron ::

Prijatelj... pojma nima kaj je LTE, optika, xDSL itd...
Prišel v A1 in rekel, da si želi A1 TV. Priklopili so mu Ultra Net (5G)... medtem ko ima v stanovanju optiko ;((

jerry2 ::

Menda ne morem imeti večje hitrosti kot 70 Mb/sek max DL, ker imamo 5G na 700Mhz, je rekla tista, ki je sestavljala pogodbo. Ko bo na 1400 (???) naj bi bilo pa bolje, kdaj pa bo, pa nihče ne ve.
Kako se pa najlažje pride do tehnikov?
tom & jerry

ZveeZ ::

jerry2 je izjavil:


Kako se pa najlažje pride do tehnikov?

One million dollar question:)
««
9 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater LTE modem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
996719 (1595) Pistol01
»

Telekom hibridni modem - izkušnje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
17035915 (2354) Daniel
»

A1 Ultra net

Oddelek: Pomoč in nasveti
141776 (1099) Patrik0
»

težave z internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
171705 (1080) Voluharr
»

Carrier Aggregation

Oddelek: Omrežja in internet
183626 (2879) rofl_1

Več podobnih tem