» »

Velika Britanija prva odobrila dvovalentno cepivo proti covidu

nekikr ::

Torej verjameš tudi v ravno zemljo? Zanima me zakaj enkrat verjameš v znanost, drugič pa ne.

Temu se reče pamet. V poplavi informacij probaš izluščiti kaj je in kaj ni. Cepivo v tem primeru je super stvar. Za rizično skupino, ki je jasno in zelo točno določena. Ne vem zakaj je tako nujno, da bi pošpikali še otroke, pa mlade in zdrave ljudi. Aja, saj res, ker je nekje nekdo, ki ravno umira (vir UKC), pa ga ne smejo špikniti in ravno takrat pride cel vrtec smrkavih otrok na obisk. Povsod velja znanstvena metoda, samo pri Covidu je pa to najstrožje prepovedano. Saj veš kako je šlo, če zdrava oseba je rogljiček na cesti je najmanj za ustreliti. Testirano zdrav otrok se seveda ne sme družiti s testirano zdravim otrokom iz paralelke in tudi jaz seveda pod nobenim pogojem ne smem teči do vrha Rašice, ker je to druga občina, na vrhu je pa polno 85+ letnikov z dvema pridruženima boleznima (vir UKC). Ampak, ko smo to izpostavljali, smo bili FB doktorji in smo s svojim početjem pobili vsaj 150.000€ Slovencev (Krek press).

111111111111 ::

nekikr je izjavil:

Torej verjameš tudi v ravno zemljo? Zanima me zakaj enkrat verjameš v znanost, drugič pa ne.

Temu se reče pamet. V poplavi informacij probaš izluščiti kaj je in kaj ni. Cepivo v tem primeru je super stvar. Za rizično skupino, ki je jasno in zelo točno določena. Ne vem zakaj je tako nujno, da bi pošpikali še otroke, pa mlade in zdrave ljudi. Aja, saj res, ker je nekje nekdo, ki ravno umira (vir UKC), pa ga ne smejo špikniti in ravno takrat pride cel vrtec smrkavih otrok na obisk. Povsod velja znanstvena metoda, samo pri Covidu je pa to najstrožje prepovedano. Saj veš kako je šlo, če zdrava oseba je rogljiček na cesti je najmanj za ustreliti. Testirano zdrav otrok se seveda ne sme družiti s testirano zdravim otrokom iz paralelke in tudi jaz seveda pod nobenim pogojem ne smem teči do vrha Rašice, ker je to druga občina, na vrhu je pa polno 85+ letnikov z dvema pridruženima boleznima (vir UKC). Ampak, ko smo to izpostavljali, smo bili FB doktorji in smo s svojim početjem pobili vsaj 150.000EUR Slovencev (Krek press).

Pravila niso zato da se kršijo. Velika večina se je držala, ostale je pač treba preganjat.

Se strinjam, če bi bil narod discipliniran to ne bi bilo potrebno in bi ti lahko tekel na vrh rašice.

Še vedno pa mi nisi odgovoril na vprašanje: Koliko ljudi si videl v trgovini, da si razkuži roke? Da poskrbi brez ukrepov za svoje zdravje in za druge? Koliko je takih odgovornih?

Domenvam da nekje v tem rangu kot je eden pojedel rogljiček in eden tekel na Rašico, ostali si pa niso upal in s tem smo rešili marsikaj.

Hudič je, ker ti pamet izvira iz polresnic in pol preverjenih dejstev.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

cias ::

111111111111 je izjavil:


Znanost je dokazala obstoj virusa, dokazala da mRna deluje, naredeila sekvenco genoma virusa... In kar je NAJPOMEMBNEJE zapisala kako te rezultate ponoviti.


A lahko linkaš kak graf primerjav okužb pred in po cepljenju?

nekikr ::

Še vedno pa mi nisi odgovoril na vprašanje: Koliko ljudi si videl v trgovini, da si razkuži roke? Da poskrbi brez ukrepov za svoje zdravje in za druge? Koliko je takih odgovornih?

Ko se je začelo bombardiranje z apokaliptičnimi scenariji - ogromno. Večina, bi rekel. Jaz sem imel pa razkužilo v avtu še pred izbruhom nadapokaliptičnega virusa, ker mi je bilo jasno, da so vozički umazani. Na kaj si ciljal?

Pravila niso zato da se kršijo. Velika večina se je držala, ostale je pač treba preganjat.

Torej, če zdajle Golob, ki ima udobno večino, sprejme čez noč odlok, da lahko jemo le še ob sredah, je to pač treba spoštovati, kdor se ne strinja ga je treba pa likvidirati? Si to mislil z discipliniranim narodom? Pa ti veš, da so bili za take prijeme drugi časi?

cias ::

nekikr je izjavil:


Torej, če zdajle Golob, ki ima udobno večino, sprejme čez noč odlok, da lahko jemo le še ob sredah, je to pač treba spoštovati, kdor se ne strinja ga je treba pa likvidirati? Si to mislil z discipliniranim narodom? Pa ti veš, da so bili za take prijeme drugi časi?


Ja. Odlok bo na podlagi Znanosti.

nekikr ::

Aja, potem pa ni problema. Mi lahko prosim samo pokažeš študijo na podlagi katere so sklenili, da je prepoved uživanja rogljičkov na javnem mestu s strani zdrave, mlade osebe, kritična?
Aja, pa še tisto, na podlagi katere so sklenili, da se testirano zdravi otroci ne smejo družiti s drugimi testirano zdravimi otroci iz paralelke. Vem, smotan sem, ampak res jih ne najdem, je pa te ukrepe zagovarjala stroka, tudi sedanja, če ti kaj pomaga.

111111111111 ::

nekikr je izjavil:

Še vedno pa mi nisi odgovoril na vprašanje: Koliko ljudi si videl v trgovini, da si razkuži roke? Da poskrbi brez ukrepov za svoje zdravje in za druge? Koliko je takih odgovornih?

Ko se je začelo bombardiranje z apokaliptičnimi scenariji - ogromno. Večina, bi rekel. Jaz sem imel pa razkužilo v avtu še pred izbruhom nadapokaliptičnega virusa, ker mi je bilo jasno, da so vozički umazani. Na kaj si ciljal?

Pravila niso zato da se kršijo. Velika večina se je držala, ostale je pač treba preganjat.

Torej, če zdajle Golob, ki ima udobno večino, sprejme čez noč odlok, da lahko jemo le še ob sredah, je to pač treba spoštovati, kdor se ne strinja ga je treba pa likvidirati? Si to mislil z discipliniranim narodom? Pa ti veš, da so bili za take prijeme drugi časi?

Domnevam da hodiš v trgovino. POstoj pred razkužilom in poročaj koliko strank se bo razkužilo.

Ne. Ekstremisti, ste pač ekstremisti. POgledal sem ukrepe po drugih "demokratičnih" državah in naši ukrepi niso bili nič kaj drugačni od ostalih, narod pa se je dvignil kot da so jih res likvidirali. Dejansko smo bili nekje v sredini, ne pregrobi ne razpuščeni.

Nekaj vas je pač bilo ker niste mogli na svoj najljubši hrib in ste cvilili kot da so vas zaprli v kletko in dali na ogled v živlaski vrt.

Skratka nekateri ukrepi so bili neumni, ni bil pa noben pretresljiv in nečloveški, da se ne bi dalo upoštevat in zdržat.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

cias ::

nekikr je izjavil:


Aja, pa še tisto, na podlagi katere so sklenili, da se testirano zdravi otroci ne smejo družiti s drugimi testirano zdravimi otroci iz paralelke.


Znanost! ZNANOST!!!

111111111111 je izjavil:

Ekstremisti, ste pač ekstremisti.


Kdor ne uboga ukrepov znanosti je ekstremist. Sploh smetana ki med ukrepi hodi na žure.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cias ()

111111111111 ::

nekikr je izjavil:

Aja, potem pa ni problema. Mi lahko prosim samo pokažeš študijo na podlagi katere so sklenili, da je prepoved uživanja rogljičkov na javnem mestu s strani zdrave, mlade osebe, kritična?
Aja, pa še tisto, na podlagi katere so sklenili, da se testirano zdravi otroci ne smejo družiti s drugimi testirano zdravimi otroci iz paralelke. Vem, smotan sem, ampak res jih ne najdem, je pa te ukrepe zagovarjala stroka, tudi sedanja, če ti kaj pomaga.

Seveda če iščeš študijo o rogljičkih, ne boš nič našel. Lahko pa pobrskaš recimo za pojmom Viral stransmission, ki obravnava širjenje aerosolnih virusov med populacijo.

ČE te zanima za šole pa je tule zanimiv povzetek in imaš spodaj referene na bolj natančne članke.
https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-nc...

KAr se pa testiranih otrok tiče, so hitri testi delni pokazatelj in kot vemo niso 100% in iz vidika virologov, je bolje da držiš oddelke narazen.

Edino kar se meni ni zdelo smiselno je, da se cepljenim ni bilo treba testirati. To bi sedaj uvedel, da se morajo vsi testirat.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

111111111111 ::

cias je izjavil:


Kdor ne uboga ukrepov znanosti je ekstremist. Sploh smetana ki med ukrepi hodi na žure.

Ne ekstremisti ste tisti, ki ukrepe enačite z likvidacijo ljudi. POlitike pa vsekakor poklicat na odgovornost ob kršenju ukrepov. Vseeno za kateri politični pol gre.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

cias ::

111111111111 je izjavil:

POlitike pa vsekakor poklicat na odgovornost ob kršenju ukrepov. Vseeno za kateri politični pol gre.


Ja, se bojim da boste verniki svoje svete ikone klicali za odgovornost.

Pithlit ::

Vir je CDC. Torej je laž.

Ne vem za druge, ampak js sm se kot cepljena testirala skupaj z necepljenimi. Vem pa za eno precej veliko firmo kjer se cepljenim niso pustili testirat (ker testi pač stanejo)... tistim ki so se testirali pa so zabičali naj palčk ne potiskajo 'preveč' globoko v nos. Hkrati pa je vodstvo delavce v proizvodnji tudi podpihovalo h kršenju karanten... ker je treba pač delat.

Mislim da to ni edina taka firma kjer se je to počelo (glede na to da niti en od mojih sodelavcev ni sledil navodilom za testiranje - palčka mogoče en cm v nos)... Čudno, ane, da smo bli tam kjer smo bli.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: cias ()

cias ::

Pithlit je izjavil:

glede na to da niti en od mojih sodelavcev ni sledil navodilom za testiranje - palčka mogoče en cm v nos


Sedaj so vsi mrtvi. RIP.

PS: pomotoma predlagal za izbris, telefon pa to.

nekikr ::

Seveda če iščeš študijo o rogljičkih, ne boš nič našel. Lahko pa pobrskaš recimo za pojmom Viral stransmission, ki obravnava širjenje aerosolnih virusov med populacijo.

Aha. In ta študija bo povsem na mestu za jedačo rogljička, kajne? A se sploh poslušaš?

KAr se pa testiranih otrok tiče, so hitri testi delni pokazatelj in kot vemo niso 100% in iz vidika virologov, je bolje da držiš oddelke narazen.

Čemu in zakaj, če ima točno določena, jasno definirana, rizična skupina, na voljo cepivo?

Edino kar se meni ni zdelo smiselno je, da se cepljenim ni bilo treba testirati. To bi sedaj uvedel, da se morajo vsi testirat.

Torej 6x cepiti, potem pa vsakodnevno testirati. Kdor ne uboga ga pa pošljemo nekam v prevzgojni center ali rekreativno taborišče? Zaradi prehlada, za katerega ima rizična skupina na voljo cepivo?

Vaxerji bi bili idealni za tisti drug režim.

111111111111 ::

cias je izjavil:

Ja, se bojim da boste verniki svoje svete ikone klicali za odgovornost.

S tem nimam težav. ČE si sprejel odlok se ga moraš tudi držati.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

111111111111 ::

nekikr je izjavil:

Aha. In ta študija bo povsem na mestu za jedačo rogljička, kajne? A se sploh poslušaš?

Saj ti pravim, da ne znaš iskati. Veliko držav je omejilo uživanje hrane na javnih prostorih, ti pa še kar tremblaš o rogljičkih.

nekikr je izjavil:


Čemu in zakaj, če ima točno določena, jasno definirana, rizična skupina, na voljo cepivo?

Ker so študije pokazale, da je tudi za otroke cepljeje boljše kot prebolevanje COVIDA?

nekikr je izjavil:


Torej 6x cepiti, potem pa vsakodnevno testirati. Kdor ne uboga ga pa pošljemo nekam v prevzgojni center ali rekreativno taborišče? Zaradi prehlada, za katerega ima rizična skupina na voljo cepivo?

Vaxerji bi bili idealni za tisti drug režim.

V kakšno taborišče? Cilj je zaustaviti širjenje. COVID ni prehlad.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

cias ::

111111111111 je izjavil:

cias je izjavil:

Ja, se bojim da boste verniki svoje svete ikone klicali za odgovornost.

S tem nimam težav. ČE si sprejel odlok se ga moraš tudi držati.


Jaz sem na volitvah obkrožil ZA podražitve.

nekikr ::

V kakšno taborišče? Cilj je zaustaviti širjenje. COVID ni prehlad.

Covid je prehlad. Dejansko je prehlad. Ni gripa, ampak eden izmed prehladnih obolenj. Na neki točki smo pač zagnali paniko, ljudje po celem svetu so zavohali hude dobičke in smo kjer smo. Praktično povsod se kaže kakšen hud biznis je to bil (v Nemčiji si sploh ne upajo odpreti preiskave glede testiranj, ker je še pred pričetkom ven padlo toliko okostnjakov, da je bolje, da se ne lotijo). Zdaj boš seveda rekel, ampak, bolnice, polne, jojmene. Seveda, da so polne, če dobijo pa 46.000€ na bolnika in je to daleč najbolj profitna zadeva za bolnišnico. Ampak, zdravnik, on je pa rekel, da je hudo. Seveda, če je imel pa trojno plačo za trikrat manj dela. Če bi bilo resno, potem bi se vsi držali ukrepov, tako se jih je morala pa samo raja, ostali so se "mal hecal" in hodili na večerje, poslovno, ker če greš poslovno ni covida.

darkolord ::

Če bi bilo resno, potem bi se vsi držali ukrepov
False assumption.

solatko ::

darkolord - Tam, kjer ti gledaš, nobeno mnenje ni zapisano v znanstveni metodi, temveč v politični potrebi. Vemo kako se delajo primerjave, teh pri covid agitproop-ovcih ni, so neki po potrebi prirejeni statistični podatki in nič drugega. Nobenega konkretnega dokaza, samo insinuacije, kako je cepivo učinkovito, ko pa gledajo statistične podatke danes, ki to trditev postavljajo na laž, je pa krivo vse drugo, samo cepivo se še vedno priporoča, če prav nima nobenega pozitivnega učinka na preprečevanje covid obolenj.

111111111111 - Znanost vsega, kar si napisal ni dokazala, niti se ni potrudila, da bi. Vsi rezultati jo zanikajo, tako glede neokužbe, lažjega prebolevanja in preprečevanja najhujšega, vse to se cepljenim dogaja v večji meri, kot necepljenim (zadnji podatki s celega sveta), poleg tega se hoče pod preprogo pomest vse stranske učinke. Pri covid-u znanstveni konsenz ni bil nikoli dosežen, samo skeptike, oziroma drugače misleče se je na vse možne načine utišalo, saj je potreba cepljenja vseh prebivalcev vsaj enkrat še vedno živa in pravoverni znanstveniki že vedo zakaj, saj so do vratu vpleteni v dogajanja. Covid zananost se požvižga na vse in to ni z od znanosti. Upam, da se najdejo pravi znanstveniki, ki bojo to še dovolj zgodaj ustavili, če prav je nepopravljiva škoda na ljudeh že narejena, fašizem covid strokovnjakov in naročnikov je veliko hujša od Hitlerja. Noben normalen ne verjame brezpogojno v katerokoli znanost pa v religijo tudi ne. Zakaj se dvomi v pristanek na luni? In še kar nekaj podobnih znanstvenih dosežkov bi našli, za covid pa naj verjamemo brez dvomov. Res je religija močna zadeva, ko enkrat zadane dovolj velik % populacije.
Odloki niso pravila, če jih ne podpira zakon!!! Hočeš reči veren, ne poslušen!!! Hudič je, ko se sprejemajo nezakoniti ukrepi iz polresnic, prirejenih dejstev in uradnih laži!!!
V glavnem smo bili neustrezni in včasih prav neumni, kot pitje kuhančka in prodaja kostanja, hora legalis po 21-ti uri, ker je virus takrat začel letati okoli, zapiranje občin,..... cepljeni, ki so raznašali virus pa se niso testirali - država jim je podelila license to kill,....
Kakšne študije so dokazale, da je potrebno cepit za prehlad populacijo, v kateri smrtnosti ni? Seveda, željeno snov je potrebno vbrizgati čisto vsakemu zemljanu, najbolje še nerojenim zarodkom, za vsak slučaj ali načrtno.
Delo krepa človeka

nekikr ::

darkolord je izjavil:

Če bi bilo resno, potem bi se vsi držali ukrepov
False assumption.

Ok, večina. Velika večina. Če bi zunaj videl, kako vsak drugi sprehajalec psa v gozdu pade mrtev po tleh, ker ni imel maske na obrazu, potem bi zagnal paniko in si dve poveznil čez obraz. Če pa poslušaš Kacina, ki se malo heca in gledaš, kako se slikajo na proslavah brez mask, se bašejo v restavracijah (poslovno, da ni covida) in predvsem kako nihče ne bi vedel, da se kaj dogaja, če nas ne bi bombardirali vsakodnevno s številom okuženih in fake news umrlih "s covidom", potem pa je kot je.

Pred leti, ko smo še imeli nekaj pameti, so recimo rekli, da v času gripe ni dovoljeno obiskovati UKC. Fair enough. Sprejmem, logično. Nobenih protestov, strinjam se. Covid narativa je bila pa bolj luknjasta kot sir.

darkolord ::

solatko je izjavil:

darkolord - Tam, kjer ti gledaš, nobeno mnenje ni zapisano v znanstveni metodi, temveč v politični potrebi. Vemo kako se delajo primerjave, teh pri covid agitproop-ovcih ni, so neki po potrebi prirejeni statistični podatki in nič drugega. Nobenega konkretnega dokaza, samo insinuacije, kako je cepivo učinkovito, ko pa gledajo statistične podatke danes, ki to trditev postavljajo na laž, je pa krivo vse drugo, samo cepivo se še vedno priporoča, če prav nima nobenega pozitivnega učinka na preprečevanje covid obolenj.
Prosim odgovori na moje vprašanje. Ga bom ponovil:

Razloži že enkrat - ZAKAJ "drugo, tretje,... mnenje" ni nikoli zapisano v znanstveni obliki?

nekikr je izjavil:

Ok, večina. Velika večina. Če bi zunaj videl, kako vsak drugi sprehajalec psa v gozdu pade mrtev po tleh, ker ni imel maske na obrazu, potem bi zagnal paniko in si dve poveznil čez obraz.
Ko je razsajala kuga, ljudje niso verjeli v nevarnost kuge, še ko so jim družinski člani umirali. Način razmišljanja ljudi se ni bistveno spremenil od takrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

nekikr ::

Kar seveda ni res. Ljudje so bežal, tisti, ki so lahko. Reveži so se pa morali sprijazniti z usodo. Poleg tega je takrat vladalo razmišljanje, da bo 10 očenašev pozdravilo bolezen. Ne vem kje sicer ti živiš, ampak v Evropi ni več dosti krajev, kjer bi danes imeli isto razmišljanje.

111111111111 ::

solatko je izjavil:



111111111111 - Znanost vsega, kar si napisal ni dokazala, niti se ni potrudila, da bi. Vsi rezultati jo zanikajo, tako glede neokužbe, lažjega prebolevanja in preprečevanja najhujšega, vse to se cepljenim dogaja v večji meri, kot necepljenim (zadnji podatki s celega sveta), poleg tega se hoče pod preprogo pomest vse stranske učinke.

Lahko za tole daš/linkaš/skeniraš kakršnokoli statistiko iz kateregakoli relevantnega statističnega vira/raziskave, revije... Karkoli kar ne bo na nivoju rekla kazala/jaz pa vem/drugi nimajo pojma...

solatko je izjavil:

Odloki niso pravila, če jih ne podpira zakon!!! Hočeš reči veren, ne poslušen!!! Hudič je, ko se sprejemajo nezakoniti ukrepi iz polresnic, prirejenih dejstev in uradnih laži!!!
V glavnem smo bili neustrezni in včasih prav neumni, kot pitje kuhančka in prodaja kostanja, hora legalis po 21-ti uri, ker je virus takrat začel letati okoli, zapiranje občin,..... cepljeni, ki so raznašali virus pa se niso testirali - država jim je podelila license to kill,....
Kakšne študije so dokazale, da je potrebno cepit za prehlad populacijo, v kateri smrtnosti ni? Seveda, željeno snov je potrebno vbrizgati čisto vsakemu zemljanu, najbolje še nerojenim zarodkom, za vsak slučaj ali načrtno.

Gre za kolektivno zavest, da je treba pazit na sočloveka. Tvoj problem je bil predvsem političen, ker niso bili tvoji na oblasti zato kričiš kake krivice so se dogajale.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

darkolord - Če prvo mnenje ne temelji na znanstvenih podatkih, tudi drugo, tretje,... ne more. Je lahko samo odgovor na prvo neznanstveno trditev, tako, kot neobstoj boga ne moreš dokazat. Za razumeti odgovor moraš uporabit kako sivo celico.

111111111111 - Tvoji posti iz enega v drugega, vedno bolj kažejo tvojo nesposobnost samostojnega razmišljanja in ustvarjanja mnenja. Ker ti, tako kot vsi covid znanstveniki ne morete nobene trditve dokazati z znanstvenimi metodami pa vsi zahtevate od nas, da vam z znanstveno metodo odgovorimo ne vaše neznanstvene navedbe, kar se tiče nastanka, poteka, cepljenja, posledic, prognoz,.. covid problematike. Začnimo recimo s pojavom - bogi netopirček v Wuhanu in naprej,...... do vedno večjih smrtnih žrtev do cepljenja, zdravih ljudi do 65 -ega leta.
Zelo močno kolektivno zavest, sploh kar se tiče solidarnosti, vzajemnosti, tovarištva,.. smo imeli v bivšem režimu pa smo ravno zato šli v drugačno ureditev, kjer naj bi bil posameznik najprej odgovoren zase, predvsem pa bil sposoben poskrbeti zase. Se vidi, da imate komunista za ideal. Zakaj ni šlo za kolektivno odgovornost, ko se je sesuvalo pridobitve prejšnjega sistema, saj to ne gre samo takrat, ko se bivši komunisti to spomnijo. Zakaj ni kolektivnega sodelovanja pri kvaliteti življenja ljudi, ki niso sposobni skrbeti sami zase, pri invalidih, pri vseh, ki morajo delat za minimalca,..... Lepo pojdi s temi parolami v kraj, kjer nikoli ne posije sonce. Moj problem je skrb za lastno varnost in to mi kar uspeva, saj sem pri 68-ih brez kroničnih bolezni, zdrav in čil, vozim avto, z motorji pa sem zaključil, ker menim, da pri tem EMŠO-u ni več varno. Kaj se dogaja s tabo, tvojo ženo in tvojimi otroci, me pa po defaultu, b.k..
Delo krepa človeka

cias ::

111111111111 je izjavil:


Gre za kolektivno zavest, da je treba pazit na sočloveka. Tvoj problem je bil predvsem političen, ker niso bili tvoji na oblasti zato kričiš kake krivice so se dogajale.


Jaz se učim od elite in pač na žurih nisem nosil maske. Bolj papežki od papeža pa se mečite po trepalnicah ker nisem umrl.

nekikr ::

Ti ne, je pa zaradi tebe umrlo cca. 80.000 starostnikov (Krek ima točne številke, on je stroka).

joze67 ::

Ampak so pa pred smrtjo vsaj dobro žural.

darkolord ::

solatko je izjavil:

darkolord - Če prvo mnenje ne temelji na znanstvenih podatkih, tudi drugo, tretje,... ne more. Je lahko samo odgovor na prvo neznanstveno trditev, tako, kot neobstoj boga ne moreš dokazat. Za razumeti odgovor moraš uporabit kako sivo celico
Še enkrat preberi, kaj sem napisal, in prosim odgovori na vprašanje.

Govorim o znanstveni obliki.

Kar ti praviš, je v stilu, "v angleščini so same laži, torej je odgovor na angleško trditev lahko samo v kikuburotščini"

Ampak vidim, da sploh ne razumeš, kaj znanost je, in na čem temelji, tako da je brez smisla pričakovati smiseln odgovor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

solatko ::

darkolord - Trditve enih - cepivo deluje, bla, bla,... je na enako znanstvenem nivoju, kot cepivo ne deluje, bla, bla in cepivo ima stranske učinke, kjer pa ni več bla, bla, temveč konkretne težave cepljenih. To sta dve mnenji o eni in isti zadevi, sta dovolj znanstveno podkrepljeni, predvsem drugo, prvo pa je agitproop.
Delo krepa človeka

AtaŠtumf ::

solatko, vidim, da si videl tole odlično novico.

Prav čakam tvoj nasmeh na obrazu, ko ti ga bo golobček predpisal kot obveznega! :))
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

darkolord ::

solatko je izjavil:

darkolord - Trditve enih - cepivo deluje, bla, bla,... je na enako znanstvenem nivoju, kot cepivo ne deluje, bla, bla in cepivo ima stranske učinke, kjer pa ni več bla, bla, temveč konkretne težave cepljenih. To sta dve mnenji o eni in isti zadevi, sta dovolj znanstveno podkrepljeni, predvsem drugo, prvo pa je agitproop.
Trditve prvi so zapisane v standardni obliki, ki omogoča, da se nanje naredi argumentirana replika.

Trdive drugih so brez repa in glave.

V osnovni šoli smo se že pred desetletji učili, da morajo imeti besedila ustrezno zgradbo (uvod, jedro in zaključek), pa še tega ni. Ali so grdi korporacijski lobiji podkupili tudi tvojo osnovnošolsko učiteljico, da te je tega učila?

111111111111 ::

solatko je izjavil:

darkolord - Če prvo mnenje ne temelji na znanstvenih podatkih, tudi drugo, tretje,... ne more. Je lahko samo odgovor na prvo neznanstveno trditev, tako, kot neobstoj boga ne moreš dokazat. Za razumeti odgovor moraš uporabit kako sivo celico.

Ti si res en cepec. :D

solatko je izjavil:


111111111111 - Tvoji posti iz enega v drugega, vedno bolj kažejo tvojo nesposobnost samostojnega razmišljanja in ustvarjanja mnenja. Ker ti, tako kot vsi covid znanstveniki ne morete nobene trditve dokazati z znanstvenimi metodami pa vsi zahtevate od nas, da vam z znanstveno metodo odgovorimo ne vaše neznanstvene navedbe, kar se tiče nastanka, poteka, cepljenja, posledic, prognoz,.. covid problematike. Začnimo recimo s pojavom - bogi netopirček v Wuhanu in naprej,...... do vedno večjih smrtnih žrtev do cepljenja, zdravih ljudi do 65 -ega leta.
Zelo močno kolektivno zavest, sploh kar se tiče solidarnosti, vzajemnosti, tovarištva,.. smo imeli v bivšem režimu pa smo ravno zato šli v drugačno ureditev, kjer naj bi bil posameznik najprej odgovoren zase, predvsem pa bil sposoben poskrbeti zase. Se vidi, da imate komunista za ideal. Zakaj ni šlo za kolektivno odgovornost, ko se je sesuvalo pridobitve prejšnjega sistema, saj to ne gre samo takrat, ko se bivši komunisti to spomnijo. Zakaj ni kolektivnega sodelovanja pri kvaliteti življenja ljudi, ki niso sposobni skrbeti sami zase, pri invalidih, pri vseh, ki morajo delat za minimalca,..... Lepo pojdi s temi parolami v kraj, kjer nikoli ne posije sonce. Moj problem je skrb za lastno varnost in to mi kar uspeva, saj sem pri 68-ih brez kroničnih bolezni, zdrav in čil, vozim avto, z motorji pa sem zaključil, ker menim, da pri tem EMŠO-u ni več varno. Kaj se dogaja s tabo, tvojo ženo in tvojimi otroci, me pa po defaultu, b.k..

Če te boli kurac, moraš iti k specialistu ali vaškemu vraču, še najverjetneje pa je bolečina v tvojem majčkenem tičku psihosomatskega izvora. Če postavljate neznanstvena vprašanja ne morete dobiti znanstvenega odgovora. Znanost ti ne more odgovorit na vprašanja: Zakaj sem nesrečen in butast, mislim pa da sem pameten? To ve samo Bog. :P Joj, joj, naš S-T norček.

cias je izjavil:

Jaz se učim od elite in pač na žurih nisem nosil maske. Bolj papežki od papeža pa se mečite po trepalnicah ker nisem umrl.

Jaz sem nosil masko in mi dol visi kaj je delala "elita". Masko sem nosil ker se mi zdi prav. Ravno tako se mi zdi prav, da bi ti in ostali dobili kazen.

nekikr je izjavil:

Ti ne, je pa zaradi tebe umrlo cca. 80.000 starostnikov (Krek ima točne številke, on je stroka).

Dobro da smo se nekateri cepili in jih rešili.

solatko je izjavil:

darkolord - Trditve enih - cepivo deluje, bla, bla,... je na enako znanstvenem nivoju, kot cepivo ne deluje, bla, bla in cepivo ima stranske učinke, kjer pa ni več bla, bla, temveč konkretne težave cepljenih. To sta dve mnenji o eni in isti zadevi, sta dovolj znanstveno podkrepljeni, predvsem drugo, prvo pa je agitproop.

Se vidi da nisi prepral niti ene študije, ampak samo facebook izvlečke po vaših željah. Si bil v skupini cepiva sux. :)

Naj ti povem da sem sam sodeloval v eni od teh skupin, kjer sem objavljal, članke v prid cepivom in so me gladko blokirali. Toliko o tem kako antivaxerji želite pogled na obe strani medalje.

Sicer pa bo za starejše cepljenje obvezno, da ne boste ogrožali gospodarstva in zdravstva s tem ko bi polnili bolnišnice.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

111111111111 - Bebec neotesani, sem ti kdaj rekel, da se ne cepi? Ti mene že dve leti prepričuješ, da sem idiot, ker se nočem in to ne zaradi FB doktorjev, ker to sledite samo desni in tudi FB račune imate v glavnem tisti s pomanjkanjem IQ-ja, temveč zato, ker me ni nihče prepričal, da cepivo vsaj 90%-no opravi eno koristno delo v telesu, glede covid obolenj. Še vedno smo nanykilerji, če prav ste zadnje množičen okužbe povzročali cepljeni cepci, ker se niste testirali. Sam sem bil do pred 14 dni, brez okužbe, torej nisem mogel nikogar posredno ubiti, cepljenci pa ste jih kar nekaj. Sedaj pa bolniške postelje zavzemate v glavnem cepljeni.
Delo krepa človeka

Pithlit ::

solatko je izjavil:

111111111111 - Bebec neotesani, sem ti kdaj rekel, da se ne cepi? Ti mene že dve leti prepričuješ, da sem idiot, ker se nočem in to ne zaradi FB doktorjev, ker to sledite samo desni in tudi FB račune imate v glavnem tisti s pomanjkanjem IQ-ja, temveč zato, ker me ni nihče prepričal, da cepivo vsaj 90%-no opravi eno koristno delo v telesu, glede covid obolenj. Še vedno smo nanykilerji, če prav ste zadnje množičen okužbe povzročali cepljeni cepci, ker se niste testirali. Sam sem bil do pred 14 dni, brez okužbe, torej nisem mogel nikogar posredno ubiti, cepljenci pa ste jih kar nekaj. Sedaj pa bolniške postelje zavzemate v glavnem cepljeni.

Nodi je normalen?
Life is as complicated as we make it...

Reycis ::

Zdaj po enem letu bi morali imeti že vsaj grobe podatke o pozitivnih učinkih cepljenja. Npr: 55-letnik, ki se je cepil eno leto nazaj je imel zaradi tega x% večjo/manjšo verjetnost, da je umrl. Tega podatka ni.
Diversity is our greatest strength

111111111111 ::

solatko je izjavil:

111111111111 - Bebec neotesani, sem ti kdaj rekel, da se ne cepi? Ti mene že dve leti prepričuješ, da sem idiot, ker se nočem in to ne zaradi FB doktorjev, ker to sledite samo desni in tudi FB račune imate v glavnem tisti s pomanjkanjem IQ-ja, temveč zato, ker me ni nihče prepričal, da cepivo vsaj 90%-no opravi eno koristno delo v telesu, glede covid obolenj. Še vedno smo nanykilerji, če prav ste zadnje množičen okužbe povzročali cepljeni cepci, ker se niste testirali. Sam sem bil do pred 14 dni, brez okužbe, torej nisem mogel nikogar posredno ubiti, cepljenci pa ste jih kar nekaj. Sedaj pa bolniške postelje zavzemate v glavnem cepljeni.

HEh, klasičen agresiven anticepilec. Tole z zavzemanjem bolniških postelj boš moral pa malo podpreti s kakšnim dokazom ti norček moj. Kaj si mislil, da tisti ,k iso cepljeni ne smejo več zboleti ali kako? Sploh nikoli? Da bodo zdravi umrli? Si še malo bolj za luno kot ponavadi. Pojdi na dolg sprehod, do ZD-ja in se daj cepit. Tako bo bolje za vse.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

cias ::

111111111111 je izjavil:

Kaj si mislil, da tisti ,k iso cepljeni ne smejo več zboleti ali kako? Sploh nikoli? Da bodo zdravi umrli?


Ne smejo ker so cepiva učinkovita, varna in zastonj.

111111111111 ::

cias je izjavil:

Ne smejo ker so cepiva učinkovita, varna in zastonj.

Heh, antivaxerji.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Pithlit ::

cias je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Kaj si mislil, da tisti ,k iso cepljeni ne smejo več zboleti ali kako? Sploh nikoli? Da bodo zdravi umrli?


Ne smejo ker so cepiva učinkovita, varna in zastonj.

Razen kadar ti krokodilje solze pretakaš o tem kolk so draga?
Life is as complicated as we make it...

cias ::

Pithlit je izjavil:


Razen kadar ti krokodilje solze pretakaš o tem kolk so draga?


Halo, Slovenski Epstein tema --->

Reycis ::

Zdaj so tudi amerikanci (FDA) odobrili posodobljeno dvovalentno cepivo od moderne in fajzerja. Kakšni zlobneži bi sicer pripomnili, da grejo ta posodobljena cepiva čez brez vsakršnega testiranja na ljudeh. Za nameček so v glavnem mestu (washington dc) že dali zadnji termin za šolarje, do kdaj naj se cepijo, če se želijo še naprej šolati. Ampak jaz se strinjam z cias: imamo veliko zdravstveno krizo in v kriznih časih so potrebni krizni ukrepi. Poleg tega so se vse napovedi anti-vaxerjev izkazale za nepravilne.
Diversity is our greatest strength

solatko ::

Reycis - Raje povej katere trditve vaxerjev držijo? Da se grem končno brez skrbi cepit s prvim za Alfo in nato nekajkrat z dvovalentnim?
Delo krepa človeka

111111111111 ::

solatko je izjavil:

Reycis - Raje povej katere trditve vaxerjev držijo? Da se grem končno brez skrbi cepit s prvim za Alfo in nato nekajkrat z dvovalentnim?

Drži tole: Antivaxerji ste prebutasti da bi razumeli cepiva. In česar ne poznate se bojite. Boga in cepiv. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

solatko ::

111111111111 - A si lahko še bolj butast? Iz posta v post presegaš samega sebe. Je žena že naročila kakšen specialistični pregled v ustrezni ustanovi? Če odklanjamo, še ne pomeni, da se bojimo, samo sive celice uporabljamo, česar pa pobožni desničarji nimate, saj puklavc in župnik razmišljata za vas.
Delo krepa človeka

Kayzon ::

Reycis je izjavil:

Zdaj po enem letu bi morali imeti že vsaj grobe podatke o pozitivnih učinkih cepljenja. Npr: 55-letnik, ki se je cepil eno leto nazaj je imel zaradi tega x% večjo/manjšo verjetnost, da je umrl. Tega podatka ni.


Smesno kako so zagovorniki cepljenja kar lepo ignorirali tvoj komentar :))

Realnost je kruta prasica,vecina se vas je cepila prvo leto zaradi morja,zdej se pa ven vlecete da ste se cepili zaradi solidarnosti do ostalih.

Cepiva so iskreno navaden nateg in je absurdno da zagovarjate lazi farmacij in politikov,spocetka cepiva hudo oglasevana da bodo preprecila vse nadaljne okuzbe (95% !!),na koncu ko njim nic ni slo od rok so pa mirne vesti rekli,da se cepis zaradi lazjega poteka in ljudje so to pojedli kot bonbone. Absurdna je cela situacija,ker pokazala kako lahko vodljivi so ljudje in ne premorejo kancna kriticnega arzmislanja.

111111111111 ::

solatko je izjavil:

111111111111 - A si lahko še bolj butast? Iz posta v post presegaš samega sebe. Je žena že naročila kakšen specialistični pregled v ustrezni ustanovi? Če odklanjamo, še ne pomeni, da se bojimo, samo sive celice uporabljamo, česar pa pobožni desničarji nimate, saj puklavc in župnik razmišljata za vas.

Kar tolaži se. :D V komunizmu ste se bali oblasti in si bil lepo tiho, v tej državi ti pa dovolimo pisat in te ne zapremo, pa uporabljaš sive celice. :D

Kayzon je izjavil:

Reycis je izjavil:

Zdaj po enem letu bi morali imeti že vsaj grobe podatke o pozitivnih učinkih cepljenja. Npr: 55-letnik, ki se je cepil eno leto nazaj je imel zaradi tega x% večjo/manjšo verjetnost, da je umrl. Tega podatka ni.


Smesno kako so zagovorniki cepljenja kar lepo ignorirali tvoj komentar :))

Realnost je kruta prasica,vecina se vas je cepila prvo leto zaradi morja,zdej se pa ven vlecete da ste se cepili zaradi solidarnosti do ostalih.

Cepiva so iskreno navaden nateg in je absurdno da zagovarjate lazi farmacij in politikov,spocetka cepiva hudo oglasevana da bodo preprecila vse nadaljne okuzbe (95% !!),na koncu ko njim nic ni slo od rok so pa mirne vesti rekli,da se cepis zaradi lazjega poteka in ljudje so to pojedli kot bonbone. Absurdna je cela situacija,ker pokazala kako lahko vodljivi so ljudje in ne premorejo kancna kriticnega arzmislanja.

Nismo ignorirali, prej spregledali.

Izvolite in preberite rezultate, mislim da bo thelancet kar OK vir:
https://www.thelancet.com/journals/lani...

Mi je pa jasno, da smi ne znate poiskat odgovorov. Uživajte v branju in prosim ne pišite več laži.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

111111111111 - Nekateri, kot tvoji starši, so se bali lastne sence, drugi pa smo živeli svobodno in uživali v pridobitvah sexualne revolucije, antimilitarizma, rockandroll-a. Če bi imeli kam pisat (internet se je razvil po padcu komunizma), bi pisla že takrat, saj sem bil vedno malo proti vladajočim, tako kot sedaj pač upornik po srcu. Me pa nikoli niso toliko maltretirali kot zadnji dve leti cep(ljen)ci, ki ste zgleda s cepivom dobili ogromno agresije v svojo rit. Res pa je to, da mi v živo face to face noben ni nič žalega rekel, ker ste enostavno ovce, ki si upajo samo takrat, ko jih je več ali, ko imajo oblast za seboj.
Delo krepa človeka

darkolord ::

Ja ja, seveda. Maltretirali (po tvojih današnjih standardih) so te precej bolj, samo ni to nikjer pisalo - ker pač ni bilo interneta - in nihče te ni nič vprašal. Niso rekli "gospod solatko, a bi se blagovolili cepiti za Vaše dobro", ampak "nastavi roko!".

To je samo nek selektivni nostalgični spomin.

Se spomnim, ko mi je babica rekla "tko hudo kot je zdej pa še nikol ni blo!!", ko je gledala politike po televiziji. Je kar pozabila, da je med vojno bila v taborišču, da niso imeli za jest in so prosili vojake za hrano (ti so jo včasih raje po tleh zlili pred njimi, kot da bi jim jo dali), da so v snegu gradilli železniško progo, da so spali med stenicami, ... Sem jo spomnil, pa je priznala, da je bilo takrat res precej huje, samo zdaj ji je pač bilo dovolj komot in je lahko razmišljala o vsem drugem.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

darkolord - Bedaki res ne morete iz svoje kože. Ti boš meni razlagal, kako sem od rojstva leta 1954 živel, so se še z levega v desno jajce nisi sprehajal. Poslušate sprijence, ki kritizirajo prejšnji sistem pa jim je dal zastonj šolanje, zdravstvo, stanovanje in lepe funkcije, danes pa govorijo o diktaturi, katere najbolj aktivni del so bili. Edino, kar je bilo res, je to, da v realnem sektorju, JU in JS ni bilo dovoljeno razslojevanje s plačami 1:100, temveč je bilo dovolj 1:3 in proti koncu sistema 1:5, partijskim sekretarjem, carinikom, vojski pa je višino OD določal Beograd. Takrat, ko je bilo tvoji babici hudi, tudi babicam v razviti ali zahodni Evropi, ni bilo kaj dosti bolje, razen eliti, ko pa govorimo o življenju v letih 1960-1991 ji je pa verjetno sedaj huje, kljub temu, da se vse dobi po trgovinah, mora že na zdravnika nenormalno dolgo čakat, vnuki so pri njej, ker ne morejo do lastne strehe nad glavo,....
Sem zadnjič prebral en vic - zakaj je v SLO vedno manj rojstev? Ker so fantje v hotelu mama tako dolgo, da punce prej pridejo v menopavzo, preden se osamosvojijo.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V ZDA odobrili dvovalentno cepivo proti covidu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
11512573 (8651) darkolord
»

V ZDA Pfizerjevo cepivo proti covidu-19 dobilo redno dovoljenje (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
57253413 (40012) Pithlit
»

Indija prva odobrila DNK cepivo proti covidu-19

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
138016 (4509) Pithlit
»

V EU odobrili še drugo cepivo proti covidu-19

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
278367 (6605) vostok_1

Več podobnih tem