» »

Meta prvič ni povečala prometa glede na leto poprej

Meta prvič ni povečala prometa glede na leto poprej

Slo-Tech - Pri Meti so v preteklem tednu razgrnili rezultate za drugo letošnje četrtletje in čeprav je podjetje daleč od rdečih številk, izkaz ni več tako dominanten kot v preteklosti.

Meta se v zadnjem času sooča na eni strani z vse bolj inovativno konkurenco na področju družbenih omrežij, kot je TikTok, na drugi pa je prihodke oklestil tudi boj proti oglaševalskemu sledenju uporabnikov, v prvi vrsti s strani Appla. Zahtevnejši izzivi se odražajo tudi v številkah: promet v drugem letošnjem četrtletju je z 28,8 milijardami ameriških dolarjev za približno odstotek zaostajal za lanskim v enakem tromesečju, kar je prvič v Metini zgodovini (plačljiv vir). Dobiček pri 6,7 milijardah dolarjev se še vedno zdi huronsko visok, a je hkrati za 36 odstotkov nižji od onega v lanskem obdobju. Poglavitni "porabnik" denarja je strojni oddelek za navidezno resničnost Reality Labs, kar sicer vemo že nekaj časa. Ob robu smo lahko izvedeli še, da ima ekosistem Metinih aplikacij - Facebook, Instagram, WhatsApp in Messenger - 2,88 milijarde dnevnih uporabnikov, dočim ga mesečno pogleda 3,65 milijarde ljudi.

S kakšne sorte izzivi se konkretno soočajo, lahko te dni vidimo ob burleski, ki se odvija na Instagramu. Tam so maja pričeli s preizkušanjem celozaslonskega pogleda ... ki seveda nenavadno spominja na TikTok. Od takrat so obenem "navili" še količino oglasov in algoritemsko predlaganih vsebin, nakar je v preteklih tednih kopici vplivnežev, na čelu s Kylie Jenner, dokončno prekipelo in so sprožili vik in krik, da naj se Instagram vrne v stare čase, ko je bil še okolje za gledanje fotografij. Pred dnevi je moral šef podružnice Adam Mosseri priznati, da se preizkus ni obnesel po pričakovanjih, saj so padli tudi mnogi merjeni parametri, od obiska platforme do aktivnosti.

Obstranskim opazovalcem se influencerska ekonomija bržkone zdi precej za luno, toda dogodek je odraz splošnega premika družbenih omrežij v smer kratkega, živega videa, ki se sicer odvija že nekaj časa. Hočeš-nočeš se vsa okolja, od Facebooka do Twitterja in YouTuba, po malem spreminjajo v TikTok - Facebook app za telefone se na primer preobraža v obliko, kjer bo video izpodrinil novinarske članke.

38 komentarjev

kuall ::

tiktok kaže na to, kako so človeški možgani narejeni: kratki filmčki so bistvo spomina. sej kaj pa si je bilo treba zapomniti kot čisto prvo stvar? filmček, kako posnemat mati, da dobiš hrano z mize/drevesa/....

facebook pa ne bo šel nikamor, nč bat. prvo socialno omrežje, še vedno čist solidna unikatna storitev čeprav je šel malo iz mode samo zato, ker je že tako dolgo med nami, podobno kot janša.

mr_chai ::

nj crkne. sovražim to da so fb grupe a thing...veliko lažje bi blo komunicirati na redditu npr, ampak ker boomerji poznajo samo fb, je pač treba imet fb račun, da lahko participiraš v kakšni grupi, kjer se podaja specifična znanja in izkušnje. Pa da o tem kako je search na fb grupah polom...bv..nj crkne ta fb že

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

fikus_ ::

Konec korone in množičnega zapiranja ljudi ter druženja preko spletnih omrežij. Sedaj se marsikdo odloči za druženje v živo.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

filip007 ::

Točno tako, pivo bolj težko spiješ, kakor ne v živo nekje. Pa ta tip mi gre na živce, zgleda kot android (robot).
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Looooooka ::

mr_chai je izjavil:

nj crkne. sovražim to da so fb grupe a thing...veliko lažje bi blo komunicirati na redditu npr, ampak ker boomerji poznajo samo fb, je pač treba imet fb račun, da lahko participiraš v kakšni grupi, kjer se podaja specifična znanja in izkušnje. Pa da o tem kako je search na fb grupah polom...bv..nj crkne ta fb že

Reddit je forum. Forumi so starejsi od fb-ja, torej je reddit za boomerje =)
FB-ju se vidi, da je narejen za forsiranje nove vsebine, da ljudje refreshajo in scrollajo, ker se na ta nacin lahko vmes porine vec novih reklam.
Tezava, ki jo imajo vsa ta socialna omrezja je pa zgolj to, da mislijo da je potrebno vsako leto rasti in se siriti. Tele zgube o katerih se pise niso zgube. Samo dobicek se ne povecuje, vampirski kapotalizem, ki izhaja iz ZDA pac ni nekaj kar lahko prezivi na dolgi rok.

Glugy ::

Tud če TikToka ne bi blo več ne bi velik pomenil ker sej vidš..ostala družabna omrežja hočejo biti Tik Tok

ripmork ::

kuall je izjavil:

tiktok kaže na to, kako so človeški možgani narejeni: kratki filmčki so bistvo spomina. sej kaj pa si je bilo treba zapomniti kot čisto prvo stvar? filmček, kako posnemat mati, da dobiš hrano z mize/drevesa/....

Good point, res je.

Looooooka je izjavil:

mr_chai je izjavil:

nj crkne. sovražim to da so fb grupe a thing...veliko lažje bi blo komunicirati na redditu npr, ampak ker boomerji poznajo samo fb, je pač treba imet fb račun, da lahko participiraš v kakšni grupi, kjer se podaja specifična znanja in izkušnje. Pa da o tem kako je search na fb grupah polom...bv..nj crkne ta fb že

Reddit je forum. Forumi so starejsi od fb-ja, torej je reddit za boomerje =)

Exactly :)

FB je čist fajn in informativna zadeva, uporabljena v majhni do zmerni količini.
Instagram je pa zadnje čase z updejti postal res nadležen, UX/UI spremembe so bile butaste - me kar preseneča, da so dejansko mislili, da bo to kaj izboljšalo. Čist skopirat TikTok-a seveda ne morejo - pa so nekaj hibridnega ustvarili, kar je bilo slabo implementirano (poleg navitja reklam).

feryz ::

Kaj je to, fejsbuk? Nikoli probal, zato vprašam.

Jarno ::

feryz je izjavil:

Kaj je to, fejsbuk? Nikoli probal, zato vprašam.


Makes moms and sissys happy. Zaradi mene naj kar ostane.
#65W!

nirburu ::

Tough luck bergenstein. Niso vsi goyimi tako naivni.

Tene ::

Zbrisal F. in I. že zdavnej in jih ne.ppgrešam niti malo.

janezvalva ::

dokler majo zucka na čelu, geeka vseh geekov, čudaka vseh čudakov, sleparja vseh sleparjev, jim bo šlo bolj slabo.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

PetarVeliki ::

Tene je izjavil:

Zbrisal F. in I. že zdavnej in jih ne.ppgrešam niti malo.



Jaz tudi pravtako

twom ::

PetarVeliki je izjavil:

Tene je izjavil:

Zbrisal F. in I. že zdavnej in jih ne.ppgrešam niti malo.
Jaz tudi pravtako

Na žalost je problem večina.

Jaz bi tudi izbrisal fb, pa so določene informacije nažalost samo na fb (problem večine). Tako da če želim vedeti kje se npr v Ljubljani pleše, lahko to izvem samo še na fb.

Greznice od reddita pa prosim ne omenjat, je v rangu slovenskih novic.

PetarVeliki ::

Jaz sem fb ukinil, ko so mi med korona fašizmom dali 3 strike oziroma "kazni" in onemogočal komentiranje za mesec dni, ker sem delil kao nepreverjene informacije, ki jim v danem trenutku niso šle v korist. Sicer pa ne želim živeti v virtualnem svetu niti me ne zanima, kaj se dogaja v tem virtualnem svetu. Informacije pa vse dobim, tud od dogodkih.

Zgodovina sprememb…

tomlin ::

twom je izjavil:



Greznice od reddita pa prosim ne omenjat, je v rangu slovenskih novic.


Res je, se strinjam!:D:D8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomlin ()

bambam20 ::

kuall je izjavil:



facebook pa ne bo šel nikamor, nč bat. prvo socialno omrežje, še vedno čist solidna unikatna storitev čeprav je šel malo iz mode samo zato, ker je že tako dolgo med nami, podobno kot janša.



Ne bit prepričan. FB je v padu.

Jarno ::

Zuckerberg se je zapičil v VR kot hipij stare šole, čeprav je že od daleč jasno, da ne bo nekih profitov.
Ostali igralci takšnih zadev niti ne poudarjajo in jih hendlajo sproti, ker je to neka niša.
In res, vrednost delnice se je prepolovila.
#65W!

PetarVeliki ::

Mladih ljudi ze nekaj casa ni na fb. Prednjacita instagram in tiktok

StarMafijec ::

kuall je izjavil:

facebook pa ne bo šel nikamor, nč bat. prvo socialno omrežje, še vedno čist solidna unikatna storitev čeprav je šel malo iz mode samo zato, ker je že tako dolgo med nami, podobno kot janša.


Prvo socialno omrežje?

Pred njim so bili Classmates, Friendster, hi5, MySpace, itd. Vsi ti so propadli. V Sloveniji smo imeli pa Frendi in flirt ali nekaj takega.

nirburu ::

Huh. Zanimivo zakaj se je samo eden zares obdržal.
Gledam priimke ustanoviteljev pa se mi ne sanja zakaj je samo tisti eden zares obstal.

Misterij...

mr_chai ::

tomlin je izjavil:

twom je izjavil:



Greznice od reddita pa prosim ne omenjat, je v rangu slovenskih novic.


Res je, se strinjam!:D:D8-)


ja, če si sam na slovenskem sranju. Jst imam par nišnih forumov, ki jih ne bi nikjer imel

DamijanD ::

Instagram trenutno na veliko uničujejo - jaz hočem samo pogledat kaj/če so moji kolegi (folk, ki ga followam) kaj objavili in v tej zadnji inkarnaciji vidiš samo eno malenkost od tega, ostalo so pa suggested posts - s tem, ko hoče bit tiktok, je postal obupen.

FireSnake ::

mr_chai je izjavil:

nj crkne. sovražim to da so fb grupe a thing...veliko lažje bi blo komunicirati na redditu npr, ampak ker boomerji poznajo samo fb, je pač treba imet fb račun, da lahko participiraš v kakšni grupi, kjer se podaja specifična znanja in izkušnje. Pa da o tem kako je search na fb grupah polom...bv..nj crkne ta fb že


Če vklopimo podnapise: kaj tole tvoje skropucalo od pisanja želi povedati?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnack ::

Tiktok je tisto omrežje na katerem z lipsyncom zaslužiš na milijone dolarjev? Svet se zgleda razvija v pravo smer in nekaj je morda pokvarilo možgane mlajšim generacijam.
Preprodajalec NFT umetnin

Gregor P ::

PetarVeliki je izjavil:

Jaz sem fb ukinil, ko so mi med korona fašizmom dali 3 strike oziroma "kazni" in onemogočal komentiranje za mesec dni, ker sem delil kao nepreverjene informacije, ki jim v danem trenutku niso šle v korist. Sicer pa ne želim živeti v virtualnem svetu niti me ne zanima, kaj se dogaja v tem virtualnem svetu. Informacije pa vse dobim, tud od dogodkih.

Torej v tvojem primeru, je FB bil dejansko enkrat za spremembo koristen za družbo8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

nirburu ::

FireSnack je izjavil:

Tiktok je tisto omrežje na katerem z lipsyncom zaslužiš na milijone dolarjev? Svet se zgleda razvija v pravo smer in nekaj je morda pokvarilo možgane mlajšim generacijam.


Resno vprašanje.
Kakšen bo zgledal svet, ko ga bodo vodile generacije, ki cele dneve gledajo 10 sekundne videje kako ljudje s premikanjem obrvi igrajo flapperja.
To ti sfuka možgane na več načinov. Če dobiš dopamine hit vsakih 10 sekund potem najbrž sploh ne veš kako zgleda čakanje in potrpežljivost. In to se bo odražalo tudi v drugih panogah.

Zato Mark Zuckbergensteinman svojim ne dovoli to uporabljat, goyimom pa skuša vštulit na vsak možen način.

Unchancy ::

PetarVeliki je izjavil:

Jaz sem fb ukinil, ko so mi med korona fašizmom dali 3 strike oziroma "kazni" in onemogočal komentiranje za mesec dni, ker sem delil kao nepreverjene informacije, ki jim v danem trenutku niso šle v korist. Sicer pa ne želim živeti v virtualnem svetu niti me ne zanima, kaj se dogaja v tem virtualnem svetu. Informacije pa vse dobim, tud od dogodkih.


Neeeeeee. Kako je to mogoče?
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

nirburu ::

Full enostavno. FB ima ekipo, ki briše vse kar ni požegnano od WHOja.

Unchancy ::

nirburu je izjavil:

Full enostavno. FB ima ekipo, ki briše vse kar ni požegnano od WHOja.

A reees? :O
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

nirburu ::

Res.

tomlin ::

PRAVILNO, s pametno anti zločinsko anti agresorsko politiko bodo sigurno dvignili tudi dobiček:

Meta uničila mrežo proruskih uporabniških računov na Instagramu


164. dan ruske invazije na Ukrajino. Podjetje Meta, ki ima v lasti Facebook in Instagram, je odstranilo mrežo

uporabniških računov na Instagramu, ki jih je upravljala "farma trolov" iz Sankt Peterburga. Uporabniki računov,

katerih cilj je bil ustvariti vtis o spletni podpori ruski invaziji na Ukrajino, so objavljali proruske

komentarje na vsebino, ki so jo delili vplivneži družbenih medijev in mediji, poroča Kyiv Independent.


https://siol.net/novice/svet/se-rusi-pr...

antonija ::

tomlin je izjavil:

164. dan ruske invazije 3-dnevne vojaske operacije
Fixd

Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

fujmoderator ::

nirburu je izjavil:


Resno vprašanje.
Kakšen bo zgledal svet, ko ga bodo vodile generacije, ki cele dneve gledajo 10 sekundne videje kako ljudje s premikanjem obrvi igrajo flapperja.


Resen odgovor: boš še prekmalu videl. Jaz upam, da ne več.

starfotr ::

Kaj se sekiraš kakšen bo svet. Tu si maksimalno stoletje, kaj je bilo prej in kaj bo potem je irelevantno. Pomembno je edino tukaj in zdaj.

ripmork ::

Že Sokrat je jamral nad mladino in napovedoval skorajšen razpad vsega :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

FrRoSt ::

tomlin je izjavil:

PRAVILNO, s pametno anti zločinsko anti agresorsko politiko bodo sigurno dvignili tudi dobiček:

Meta uničila mrežo proruskih uporabniških računov na Instagramu


164. dan ruske invazije na Ukrajino. Podjetje Meta, ki ima v lasti Facebook in Instagram, je odstranilo mrežo

uporabniških računov na Instagramu, ki jih je upravljala "farma trolov" iz Sankt Peterburga. Uporabniki računov,

katerih cilj je bil ustvariti vtis o spletni podpori ruski invaziji na Ukrajino, so objavljali proruske

komentarje na vsebino, ki so jo delili vplivneži družbenih medijev in mediji, poroča Kyiv Independent.


https://siol.net/novice/svet/se-rusi-pr...


:)):)):)):)):))

Bom kar investiral v tale FB in tega Cukerberga!! 8-)

Ti si dost brihten. Kje lahko to naredim!??? :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

janezvalva_5 ::

kuall je izjavil:

tiktok kaže na to, kako so človeški možgani narejeni: kratki filmčki so bistvo spomina. sej kaj pa si je bilo treba zapomniti kot čisto prvo stvar? filmček, kako posnemat mati, da dobiš hrano z mize/drevesa/....

facebook pa ne bo šel nikamor, nč bat. prvo socialno omrežje, še vedno čist solidna unikatna storitev čeprav je šel malo iz mode samo zato, ker je že tako dolgo med nami, podobno kot janša.

Bravo, sem čakal kdo bo prvi povezal Janšo s FB.
Zdej čakam, da kdo poveže Janšo z malimi kuhinjskimi aparati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ameriški psihologi izdali priporočila za sobivanje z družbenimi omrežji

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
253950 (2540) Karamelo
»

Slovenskim državnim uradnikom odsvetovali uporabo TikToka

Oddelek: Novice / Varnost
455527 (3214) redomega
»

Meta odpušča 11.000 ljudi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
619855 (5675) Miki N
»

Vremena Facebooku so se stemnila (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
5616780 (11803) Seljak

Več podobnih tem