» »

meteorna voda in kanalizacija po naši parceli

meteorna voda in kanalizacija po naši parceli

«
1
2

simone ::

pozdravljeni

mi lahko kdo obrazloži se lahko meteorna voda spelje v kanalizacijo ali ne?imam primer sosed je speljal to kar v kanalizacijo pa čez našo parcelo.res da je vse to že par let tako da gre kanalizacija po naši parceli so tako se zmenili še od mojega očeta starši, sedaj pa je še speljal meteorne vode kar v cev od kanalizacije.kaj lahko naredim na miren način če bom videl da čez cev voda močno teče in odnaša zemljo ker je cev na naši parceli?kolikor vem je to protizakonita meteorne vode spadajo posebej?

HappyPills ::

Lahko vendar se potem to kokr vem plačuje.

Invictus ::

Kolikor je meni znano, je za meteorno vodo dodatna cev. In ja, se dodatno plačuje.

V drek kanale se ne sme speljevati meteorna voda.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Furbo ::

Če je naredil nekaj na novo na vašem, mu kar lepo reci, da je bilo to brez dovoljenja in naj vzpostavi prvotno stanje.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

klemenSLO ::

Definitivno se ne sme speljati meteorna voda v kanalizacijo.
Pri nas so ob priklopu na kanalizacijsko omrežje posebej preverjali, ali je cev iz hiše res edina ki je priklopljena na jašek.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Magic1 ::

Predstavlajte si, da se ob enem neurju kanalizacijska cev zamaši. Vsi bi imeli meter dreka po kleteh, če bi bile meteorne vode spelane v klanalizacijo.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

zmaugy ::

Včasih je to šlo vse skupaj, zdaj to po mojem ni več dovoljeno.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

IL_DIAVOLO ::

Mi smo na obcini zrihtali, oni so aktivirali vodovodarje in bagerja. Nic ne placas, to je njihovo delo, da rešujejo težave na zemlji, ki je plod njihovega nestrokovnega dela.

Sicer ni slo za isto stvar in ni bil sosed kriv, ampak close enough. Saj imate občinske sestanke, tam je treba take stvari povedat.

floyd1 ::

Problem je, da marsikje v SLO nimamo sodobnega kanalizacijskega omrežja z ločeno kanalizacijo in meteornimi vodami.

Tako so še 20 let nazaj pri mojih starših ob gradnji kanalizacije zahtevali, da se tudi vse metorne vode spelje tja. Kake 4 leta nazaj pa je sledil dopis, da je treba meteorno vodo ločit in jo speljat v ponikovalnice. Ne veš, kdo je tu nor.

Enako je bilo v MB. Pred leti naj bi bilo vse speljano v kanalizacijo, zadnji 2 leti pa pošiljajo dopise, da je treba meteorne vode čim prej ločit in narediti ponikovalnice. Zgleda da niso sposobni niti za 5 let naprej načrtovat.

Magic1 ::

Planiranje v prihodnost ni dobro za biznis. Sploh ko se gre za javni denar. Je treba na pol naredit, potem pa vse razkopat in še enkrat.
Magic

klemenSLO ::

Magic1 je izjavil:

Planiranje v prihodnost ni dobro za biznis. Sploh ko se gre za javni denar. Je treba na pol naredit, potem pa vse razkopat in še enkrat.

Da dopolnim: ko so v naši ulici izvajal tale gradbena del, je to izgledalo takole:
VODOVOD: izkopljem...položim...zakopljem... mine 1 teden
kanalizacija: izkopljem...položim...zakopljem... mine 1 teden
optika: izkopljem...položim...zakopljem... mine 1 teden
plinovod: izkopljem...položim...zakopljem... mine 1 teden
asvalt...

Jebela cesta da bi se dal tole štirikratno kopanje kaj združit...
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

3p ::

simone je izjavil:

pozdravljeni

mi lahko kdo obrazloži se lahko meteorna voda spelje v kanalizacijo ali ne?imam primer sosed je speljal to kar v kanalizacijo pa čez našo parcelo.res da je vse to že par let tako da gre kanalizacija po naši parceli so tako se zmenili še od mojega očeta starši, sedaj pa je še speljal meteorne vode kar v cev od kanalizacije.kaj lahko naredim na miren način če bom videl da čez cev voda močno teče in odnaša zemljo ker je cev na naši parceli?kolikor vem je to protizakonita meteorne vode spadajo posebej?


Vprašaj vašo komunalo.

Pri starših se je recimo smelo, dokler niso ~10 let nazaj prenavljali kanalizacije. Od takrat je za meteorno vodo ločena cev in je prepovedano speljati meteorno vodo v cev za, eh, ne vem kako se reče, odplake iz bajt.

SeMiNeSanja ::

klemenSLO je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Planiranje v prihodnost ni dobro za biznis. Sploh ko se gre za javni denar. Je treba na pol naredit, potem pa vse razkopat in še enkrat.

Da dopolnim: ko so v naši ulici izvajal tale gradbena del, je to izgledalo takole:
VODOVOD: izkopljem...položim...zakopljem... mine 1 teden
kanalizacija: izkopljem...položim...zakopljem... mine 1 teden
optika: izkopljem...položim...zakopljem... mine 1 teden
plinovod: izkopljem...položim...zakopljem... mine 1 teden
asvalt...

Jebela cesta da bi se dal tole štirikratno kopanje kaj združit...

Pri nas tudi napeljujejo kanalizacijo po podobnem principu.
Baje, da so to taki standardi, da se to mora 10x izkopati in nazaj zasuti.

Sam se pa tudi sprašujem, če to niso zgolj ustrezno prilagodili 'standarde', da bi gradbeni poseg z enega meseca razvlekli na 6 mesecev in več, se pravi, umetno dvignili ceno izvedbe tovrstnim projektom...
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

starfotr ::

Bi vas rad videl pametnjakoviče, kako bi pizdili, če bi morali več kot 1 dan v času gradnje kanalizacije/vodovoda/optike avto puščati nekje drugje. Vse se da naredit v enem šusu. Samo vprašanje, če si to želijo prebivalci.

Saj avtoceste lahko tudi zaprejo in v miru naredijo vse. Zakaj se sploh zajebavajo z zaporami in z zagotovitvijo pasov za vožnjo? No zakaj?

kixs ::

Lol... ker sigurno hocejo vsake dva tedna na novo razrito cesto!?

Utk ::

Bi vas rad videl pametnjakoviče, kako bi pizdili, če bi morali več kot 1 dan v času gradnje kanalizacije/vodovoda/optike avto puščati nekje drugje. Vse se da naredit v enem šusu. Samo vprašanje, če si to želijo prebivalci.

Tudi jaz bi malo tvoje robe...

starfotr ::

Jaz mam najraje droge. Sploh od javne razsvetljave. Ne bi verjel, kako zadenejo, če ne probaš.

Navadno se dela zadeve vzporedno, samo neumni delajo zadeve ene nad drugo, ker je to ceneje. Saj za manjše stvari gre, da je pa vse eno na drugo, pa v primeru defekta ne moreš nič popravit, en da bi odstranil/prestavil vse ostale vode.

In ravno zato, ker se dela na široko je treba odkopat, dat cevi/kable noter in nazaj zasut ter skopat vzporedno še eno luknjo. Potem pa čudenje laikov, zakaj se večkrat koplje.

Je pa res, da službe niso povezane med sabo in da je zmeda med občinami in državo, investitorji, komunalami, telekomi, elektro, CATV operaterji, plinovodi/vročevodi ...

Utk ::

Potem pa čudenje laikov, zakaj se večkrat koplje.

Čudenje laikov je nad rezanjem eno leto starega asfalta, ne pa nad samim kopanjem.

Invictus ::

Magic1 je izjavil:

Predstavlajte si, da se ob enem neurju kanalizacijska cev zamaši. Vsi bi imeli meter dreka po kleteh, če bi bile meteorne vode spelane v klanalizacijo.

Za take primere pomaga povratni ventil. Uporaben tudi proti podganam.

Drugače je pa realnost taka, da ima folk v kanalizacijo speljano meteorno vodo "na šverc", ker se mu ne ljubi kopati par metrov v zemljo, kamor bi speljal žleb...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Okapi ::

Magic1 je izjavil:

Predstavlajte si, da se ob enem neurju kanalizacijska cev zamaši. Vsi bi imeli meter dreka po kleteh, če bi bile meteorne vode spelane v klanalizacijo.

Ni stvar v poplavljanju, ampak ker mora sedaj kanalizacija iti na čistilno napravo, čistilne naprave so pa dimenzionirane na komunalne odpadne vode. Malo več deževnice in "pokvari" delovanje biološke čistilne naprave.

Invictus ::

Nič ne pokvari.

Dobesedno je problem, da ves drek udari nazaj, ker cevi ne premorejo dovolj pretoka. Cel kup ljudi na Brodu je imelo ob neurjih posrano klet... Nekaterim celo odneslo zazidane pokrove ven iz tal zaradi prevelikega pritiska.

Sedaj se na Brodu gradi 9 metrov globok bazen (ne vem koliko kubikov) ravno za ta huda neurja. Kot nek vodni zadrževalnik.

Pač komunala je videla lahek zaslužek v kasiranju meteornih voda, pa jim je drek dobesedno udaril nazaj >:D.

Da drek lepo pride do čistilne naprave, mora biti ravno pravi padec, ne prevelik, ker drugače voda odteče, drek pa ostane. Zato so meteorne vode nezaželjene. Sam kaj češ tem "strokovnjakom" razlagat, kako to gre...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Okapi ::

:)) Še en, ki je preveč pameten za svoje dobro. Enkrat se malo pozanimaj, kako delujejo čistilne naprave in zakaj ne sme vanje teči meteorna voda.

starfotr ::

Problemov je več.

Od tega, da preveč razrečena voda ni primerna za na ČN, do tega, da so cevi mnogo premajhne za tak naval vode.

Velika večina razredčne vode se razbremeni v reke še preden sploh pride do ČN. Torej drek+dež gredo direktno v reko. Ker sistem ne sfolga.

steev ::

Invictus je izjavil:

Da drek lepo pride do čistilne naprave, mora biti ravno pravi padec, ne prevelik, ker drugače voda odteče, drek pa ostane. Zato so meteorne vode nezaželjene.

:))
:|

starfotr ::

Odstotki padca so predpisani in ne izmišljeni. Z namenom.

billy ::

ksz...si sposodim malce tole temo.

Mi lahko nekdo prosim razloži kako je "lastniško" urejena infrastruktura za katero ima sosed služnost na moji parceli. Če je potrebno nekaj sanirati, na katere stroške gre to? Če je na soseda prikloplje naslednji sosed, mora tudi on imeti služnost, kako pa je potem z vzdrževanjem "opreme"?
Potem pa glede same izvedbe cevi za meteorne vode, a je kakšna predpisana globina za takšno cev? Dotično sem opazil, da je cev previsoko, namreč le kakšnih 10cm od "nulto točko", ker smo naleteli na njo, ko se je začela parcela "planirati". Je to OK, ali mora biti nižje, lahko "pozovem" soseda da to uredi, oz kdo bi moral to urediti?

telexdell ::

Cev za meteorno vodo mora imeti nek padec, zato je ne moreš zakopati poljubno globoko. Če ima sosed služnost potem je lastnik infrastrukture sosed. Brez njegovega dovoljenja ne smeš nič spreminjati.
Stvar je podobna, kot da imaš na parceli npr. drog za elektriko. Če te moti, si pridobiš od elektra dovoljenje za prestavitev in ga potem na svoje stroške prestaviš. Če pa se drog poškoduje (ali pretrga žica) pa pride elektro in to sanira na svoje stroške.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

billy ::

Pomeni, da je tudi to OK, da je globina cevi na eni strani le zgolj 10cm pod "nulto točko"? A ni to sicer malo čudno, ker potemtakem bi lahko peljal neko cev preko parcele tudi "meter visoko" - če malo pretiravam, da izpostavim problem? Saj verjetno mora sledit nekim standardom, ki so potrebno za takšno nepeljavo? elektro tudi ne more žic napeljati meter nad zemljo?

Na parceli ima sosed sledeče služnosti:
Na podlagi Pogodbe o ustanovitvi stvarne služnosti z dne XYZ se vknjiži stvarna služnost - pravica izgradnje kanalizacijskega priključka, vodovodnega priključka, elektro in telekomunikacijskega priključka, v korist vsakokratnega lasnika nepremičnin

Jaz iz tega ne vidim služnosti za meteorne vode, edino če to spada pod kanalizacijski priključek?

kloko ::

billy je izjavil:

Jaz iz tega ne vidim služnosti za meteorne vode, edino če to spada pod kanalizacijski priključek?

Takrat, ko se je vpisovala ta služnost, ni bilo razlikovanja med napeljavo kanalizacije in meteornih voda, torej je logično, da se razume oboje. Če tebi kot lastniku zamljišča ne ustreza obstoječa situacija s temi cevmi (in kabli, kakor je videti), jih lahko v dogovoru s sosedom in na svoje stroške prestaviš kam drugam. Bistvo je v strinjanju tistega, ki ima služnost.

L.p., Kloko

billy ::

Datum vpisa služnosti je 18.11.2018, takrat že tudi ni bilo razlikovanja?

Kable sem omenil samo kot primerjavo, ker mi zadeva ne deluje preveč logično in zato sem dal takšno primerjavo :)

kloko ::

Ne se obešati na vejice in pike, da ne boš z dolgim nosom sosedu še kakšno škodo plačeval...

L.p., Kloko

billy ::

Hja saj se ne, ampak a se tebi zdi korektno da je položil cevi 10cm pod zemljo? to ni niti dovolj za primerno travnato podlago.

kloko ::

Ja kje je bil pa lastnik te tvoje parcele takrat, ko se je te cevi polagalo? Zdaj je precej prepozno za pripombe. Ne pozabi, da so v zemlji tudi vodovodne cevi in kabli od elektrike, da ne bo še kakšnega presenečenja.

Kaj si jaz mislim, ti nič ne pomaga, treba je izhajati iz dejstev, ne z jezo.

L.p., Kloko

billy ::

Kar se tiče ostalih cevi in kablovja ni problema. sicer pa to nima veze, saj se preveri možnost izvedbe prej.

Mi je malce nelogično, da je zakonsko tako urejeno, ker v tem primeru daje zakoj vso "pravico" služnosti stranki, da izvede dela šlampasto. Da pa ni bilo lastnika na parceli v času del, pa ne more bit razlog. Edino če bi bilo za izvedbo teh del potreben nadzornik, ki pa je bil šlampast?

fikus_ ::

Kaj se razkurjaš?! Takratni lastnik parcele je dal služnost, podpisal papirje. Kako je služnost dejansko izvedena v naravi, je odgovornost takratnih strank. Če si parcelo kupil/dobil, jo imaš takšno kot je sedaj. če nisi pred pridobitvijo parcele preverjal dejansko stanje in se na podlagi tega odločal za sedanje aktivnosti na parceli, je sedaj prepozno.
Če že imaš bager na parceli, se hitro dogovori s sosedom (nesi kakšen pir zraven) za sanacijo stanja, tako da ti bo ustrezalo, sedaj bo še najmanjši strošek.

billy ::

Sori, ampak kako preveriš dejansko stanje cevi v zemlji? :)

Okapi ::

Kar hoče OP vedeti, je to, ali so kakšni predpisi, kako globoko morajo biti cevi zakopane.

telexdell ::

Če te moti globina vkopa je vsekakor prva pot pot do soseda. Povej mu, kaj te muči in se skušajta pogovoriti o nastalem problemu. Če že izvajaš zemeljska dela se mogoče dogovorita, da ti izvedeš izkope in končno izravnavo terena, sosed pa izvede in krije stroške sprememb na ceveh. Šele, ko/če bo dogovor nemogoč se obrni na forum po nasvete, kako naprej.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Okapi ::

Ko se greš o nečem pogovarjatu/dogovarjati, je zelo koristno imeti čim več informacij. Da se lahko argumentirano dogovarjaš.

Konkretno, če je recimo predpis, da mora biti kanalizacijska cen najmanj pol metra pod zemljo, te sosed ne bo mogel kar na hitro odpravit, ker mu boš lahko argumentirano razložil, da so cev položili napačno.

Invictus ::

Naj kar začne tukaj...

https://hoce-slivnica.si/files/other/ne...

Google da pa dovolj informacij, da si kaj prebere...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Voda ni elektrika, ki gre lahko gor in dol. Če je cev 10 centi pod zemljo, je zelo verjetno pač priklop nekje na koncu na tisti višini in ne more it globje. Mislim da ni nihče tako neumen, da bi drugač tako plitko postavil cev.

billy ::

Zadeva je komplicirana, zato bi rad imel več informacij, kot je Okapi omenil.

Invictus, hvala za link, a govora je o meteornih vodah, kanalizacija špila.

Utk, če je tako, potem je jašek oz priklop narejen napačno, gre se za gradnjo v hribu, kjer je dovolj "mesa", preden se zadeva priklopi na mestno kanalizacijo in ni razloga, da bi bilo tako narejeno, kot je.

Invictus ::

Utk je izjavil:

Voda ni elektrika, ki gre lahko gor in dol. Če je cev 10 centi pod zemljo, je zelo verjetno pač priklop nekje na koncu na tisti višini in ne more it globje. Mislim da ni nihče tako neumen, da bi drugač tako plitko postavil cev.

Ne bodi tako prepričan...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

telexdell ::

Okapi je izjavil:

Ko se greš o nečem pogovarjatu/dogovarjati, je zelo koristno imeti čim več informacij. Da se lahko argumentirano dogovarjaš.

Konkretno, če je recimo predpis, da mora biti kanalizacijska cen najmanj pol metra pod zemljo, te sosed ne bo mogel kar na hitro odpravit, ker mu boš lahko argumentirano razložil, da so cev položili napačno.

Pa ne takoj začeti s predpisi, zakoni... (kaj pa vem s čim). S sosedom živiš in boš verjetno še dolgo živel. Z dobrimi sosedskimi odnosi se da marsikaj storiti pa zakoni in predpisi gor ali dol. Ob pogovoru s sosedom bi nenazadnje izvedel, zakaj je cev tako plitko vkopana. Izvedel bi tudi, kako on vidi rešitev problema. No, in s temi podatki bi prišel na forum, če bi seveda to še bilo potrebno. Tako pa mi ugibamo zakaj je tako kot je in trosimo nasvete na osnovi tistega za kar mislimo, da je tako kot je. Pol pa tema postane kup neprebavljive solate.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

billy ::

Izvajalec za to cev je bil isti za vse parcele, urejal je to že v času zemeljskih del, tako da takrat ni bilo nikogar na lokaciji, da bi preverjal izvedbo.

Edino če bi nadzornik kaj imel tu..ampak to potem pomeni sosedov nadzornik in ne moj?

Saj nisem mislil, da bi jaz v celoti predstavil zadevo in bi šli v detajle, za to so potem odvetniki.

Zanimalo me je samo, če veljajo kakšna pravila pri teh delih, torej ko nekdo dobi služnost za "svoje zadeve". Ker tukaj sem sedaj dobil občutek, da kak dobi sosed služnost, lahko izvaja vse kak hoče, mimo pravil in regulacij, in jaz ne morem nič, samo na pir lahko grem pa upam na dobro voljo.

Okapi ::

telexdell je izjavil:

Okapi je izjavil:

Ko se greš o nečem pogovarjatu/dogovarjati, je zelo koristno imeti čim več informacij. Da se lahko argumentirano dogovarjaš.

Konkretno, če je recimo predpis, da mora biti kanalizacijska cen najmanj pol metra pod zemljo, te sosed ne bo mogel kar na hitro odpravit, ker mu boš lahko argumentirano razložil, da so cev položili napačno.

Pa ne takoj začeti s predpisi, zakoni... (kaj pa vem s čim). S sosedom živiš in boš verjetno še dolgo živel. Z dobrimi sosedskimi odnosi se da marsikaj storiti pa zakoni in predpisi gor ali dol. Ob pogovoru s sosedom bi nenazadnje izvedel, zakaj je cev tako plitko vkopana. Izvedel bi tudi, kako on vidi rešitev problema. No, in s temi podatki bi prišel na forum, če bi seveda to še bilo potrebno. Tako pa mi ugibamo zakaj je tako kot je in trosimo nasvete na osnovi tistega za kar mislimo, da je tako kot je. Pol pa tema postane kup neprebavljive solate.

Kot prvo, nisem napisal, da bi moral "takoj začeti s predpisi". To si ti nafantaziral.

Jaz sem napisal, da je koristno priti na pogovor s čim več informacijami. Pogovarjaš/dogovarjaš pa se seveda "taktično", s ciljem doseči čim boljši izid oziroma kompromis. Začneš recimo s tem, da sosedu poveš, da je cev vkopana plitvo in imaš zato probleme. Vprašaš ga, zakaj je niso vkopali globlje, in ali bo pomagal problem rešiti. Potem pa nadaljuješ glede na to, kaj pove sosed. Če se bo delal neumnega, ali zavrnil kakršnokoli sodelovanje, mu predočiš podatek o predpisu glede globine cevi (če to obstaja). Če te informacije nimaš na licu mesta, si po nepotrebnem zmanjšaš pogajalske možnosti. Ker tudi če to kasneje izveš, je morda za optimalno dogovorno rešitev že prepozno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Okapi ::

telexdell je izjavil:

Tako pa mi ugibamo zakaj je tako kot je in trosimo nasvete na osnovi tistega za kar mislimo, da je tako kot je. Pol pa tema postane kup neprebavljive solate.
Kup solate nastane, ker se ljudje hočejo delati pametne, pa čeprav tistega, kar billyja zanima, očitno nihče ne ve. Namreč, a obstaja kakšen predpis, kako globoko morajo biti vkopane vodovodne cevi, oziroma cevi za meteorno vodo.

Saj mogoče takega predpisa niti ni, in bi teoretično sosed morda cev lahko položil kar po površni. Ampak očitno tega tule od sodelujočih nihče ne ve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Invictus ::

telexdell je izjavil:


Pa ne takoj začeti s predpisi, zakoni... (kaj pa vem s čim). S sosedom živiš in boš verjetno še dolgo živel. Z dobrimi sosedskimi odnosi se da marsikaj storiti pa zakoni in predpisi gor ali dol.

Dobro sosedski odnosi so precenjeni. Na podlagi teh marsikdo izsiljuje nekaj kar mu ne pripada...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

videc ::

Seveda obstajajo predpisi glede globine vkopa cevi. Vsako komunalno podjetje predpiše vse to, tudi kako je potrebno izvajati priklope.
Enako naredi vsako elektro podjetje. Pogledati je potrebno na spletne strani omenjenih koncesionarjev oziroma podjetij, ker večina ima objavljene te dokumente na svojih spletnih straneh.
Npr. za Sl. Konjice https://www.uradni-list.si/glasilo-urad...

Dobro sosedski odnosi so precenjeni. Na podlagi teh marsikdo izsiljuje nekaj kar mu ne pripada...

S temle se je tudi treba strinjati.

Seveda obstajajo predpisi glede globine vkopa cevi. Vsako komunalno podjetje predpiše vse to, tudi kako je potrebno izvajati priklope.
Enako naredi vsako elektro podjetje. Pogledati je potrebno na spletne strani omenjenih koncesionarjev oziroma podjetij, ker večina ima objavljene te dokumente na svojih spletnih straneh.
Npr. za Sl. Konjice https://www.uradni-list.si/glasilo-urad...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: videc ()

billy ::

Vse kar jaz vem, da morajo biti "služnostne" zadeve urejene, v stilu "dobrega gospodarja", pomeni da se ne sme delati posredna in neposredna škoda ne parceli, kjer je služnost.

Ampak očitno je problem precej specifičen, ker konkratnega odgovora nisem dobil, kar se tiče vkopa cevi.
Poleg tega pa še vedno tudi ne vemo, kako je s služnostjo za meteorne vode in če to spada pod komunalnik priklop in mora biti posebej ločeno. ker, če gledamo po logiki, se morajo meteorne vode po novem vedno peljati mimo kanalizacije oz ločeno, in po tej logiki bi se potrebovala nova služnost, ker se gre za "nov material ki teče pod mojo parcelo" in ne več samo za eno cev?

EDIT, očitno je videc končno odpisal, kar pomeni da je to to, in je bilo nepotrebnih 10 postov in pametovanja kako mora ostati stanje, kot je?

videc, pomeni da se predlaga da kontaktiram lokalno komunalo, da dobim želen podatek? in sosed mora urediti skladno s temi predpisi in torej samo sosed, ne glede na to, če je delal sam ali mu je delal zidaar ali hilda ali pa nek šiptar na črno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: billy ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mala čistilna naprava - izkušnje

Oddelek: Loža
3612576 (783) kriptobog
»

Soseda me obtožuje... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9920567 (14057) Unknown_001
»

Madžarska želi obdavčiti internetni promet (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
6221414 (17131) shadeX
»

Zaračunavati bodo začeli dež!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
569404 (6977) ...:TOMI:...

Več podobnih tem