» »

Pričakovanje dela zastonj

Pričakovanje dela zastonj

«
1
2 3

enemon ::

Trenutno se v firmi delajo inventure tedensko, po končanem delavniku, zvečer. Možnost imaš iti prej in potem priti nazaj, kar pa se marsikomu časovno ne izide. Sodelovanje na inventuri ni plačano, pričakuje pa se udeležba v smislu timskega duha podjetja. Po inventuri neki sendviči in to je to. Folk kar gre in se ne pritožuje, jaz brez odredbe in plačila nadur ne grem, sit sem tega žrtvovanja za ljudi, ki obračajo po milijone, nam pa ne morejo izplačati drobiža za nadure.

Ne vem, a je to zdaj neka nova fora, da se vzpodbuja slaba vest pri zaposlenih, če ne delajo zastonj, v smislu nisi timski player? Kako ljudje to tolerirajo in zakaj gredo brez ugovarjanja, dobesedno za sendviče? Očitno je danes preveč, če pričakuješ za delo plačilo ...

PacificBlue ::

To je kr nekaj. Odjebaj jih po vseh pravilih.
A se zaposleni ne štempljajo, ko pridejo na inventuro?
Kaj pa če se zgodi delovna nesreča?

Kripto mesi ::

Ze enih 10 razlicnih tem si odprl, kjer jamras o firmi v kateri delas. Ocitno ze ni tako hudo, ce si se kr tam.

enemon ::

PacificBlue je izjavil:

To je kr nekaj. Odjebaj jih po vseh pravilih.
A se zaposleni ne štempljajo, ko pridejo na inventuro?
Kaj pa če se zgodi delovna nesreča?


Se štempljajo, a na koncu meseca pobrišejo plus ure.

Kripto mesi je izjavil:

Ze enih 10 razlicnih tem si odprl, kjer jamras o firmi v kateri delas. Ocitno ze ni tako hudo, ce si se kr tam.


Se izogibam nelegalnim stvarem, res pa je, da je težko, če si sam. Tudi težko je razumeti, kako hitro lahko kupiš ljudi - samo da je sendvič ali pa čevapi in ni panike. Temo sem hotel zapeljati v tej smeri.

Vmes iščem drugo službo, kolikor mi pač čas dopušča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

dexterboy ::

Kaj pa anonimna prijava na inšpekcijo zaradi brisanja nadur?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Scaramouche3 ::

enemon je izjavil:

Trenutno se v firmi delajo inventure tedensko, po končanem delavniku, zvečer. Možnost imaš iti prej in potem priti nazaj, kar pa se marsikomu časovno ne izide. Sodelovanje na inventuri ni plačano, pričakuje pa se udeležba v smislu timskega duha podjetja. Po inventuri neki sendviči in to je to. Folk kar gre in se ne pritožuje, jaz brez odredbe in plačila nadur ne grem, sit sem tega žrtvovanja za ljudi, ki obračajo po milijone, nam pa ne morejo izplačati drobiža za nadure.

Ne vem, a je to zdaj neka nova fora, da se vzpodbuja slaba vest pri zaposlenih, če ne delajo zastonj, v smislu nisi timski player? Kako ljudje to tolerirajo in zakaj gredo brez ugovarjanja, dobesedno za sendviče? Očitno je danes preveč, če pričakuješ za delo plačilo ...


ti vzami telefon in to posnami, prijavi inšpekciji da pač probavajo nategnit da vsi delajo več in kao da so pravilno kompenzirani s sendviči!

enemon ::

dexterboy je izjavil:

Kaj pa anonimna prijava na inšpekcijo zaradi brisanja nadur?


Po mojem bi vedeli, da je prišlo od mene, ker se samo jaz pritožujem.

Scaramouche3 ::

enemon je izjavil:

dexterboy je izjavil:

Kaj pa anonimna prijava na inšpekcijo zaradi brisanja nadur?


Po mojem bi vedeli, da je prišlo od mene, ker se samo jaz pritožujem.


Ja potem imaš na voljo dve stvari...

Ali te to dovolj moti da je potrebno riskirati?
Ali je služba dovolj vredna da je to vredno potrpeti?

Horzen ::

enemon je izjavil:

Trenutno se v firmi delajo inventure tedensko, po končanem delavniku, zvečer. Možnost imaš iti prej in potem priti nazaj, kar pa se marsikomu časovno ne izide. Sodelovanje na inventuri ni plačano, pričakuje pa se udeležba v smislu timskega duha podjetja. Po inventuri neki sendviči in to je to. Folk kar gre in se ne pritožuje, jaz brez odredbe in plačila nadur ne grem, sit sem tega žrtvovanja za ljudi, ki obračajo po milijone, nam pa ne morejo izplačati drobiža za nadure.

Ne vem, a je to zdaj neka nova fora, da se vzpodbuja slaba vest pri zaposlenih, če ne delajo zastonj, v smislu nisi timski player? Kako ljudje to tolerirajo in zakaj gredo brez ugovarjanja, dobesedno za sendviče? Očitno je danes preveč, če pričakuješ za delo plačilo ...


Mogoče so pa vsi razen tebe v firmi raje v službi kot pa doma... ne vem.
Obična ofca specializirana za beketanje!

IL_DIAVOLO ::

Kako to, da nisi zmožen sproziti domino efekta? Ker je precej enostavno, ce si precej nezadovoljen in z nekaj talenta za manipuliranje.

Ce pa ze inšpektorat, potem bodi tiho nekaj tednov, da bodo pozabili, potem pa bombica :)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Utk ::

enemon je izjavil:

dexterboy je izjavil:

Kaj pa anonimna prijava na inšpekcijo zaradi brisanja nadur?


Po mojem bi vedeli, da je prišlo od mene, ker se samo jaz pritožujem.

In? So what?

enemon ::

Meni je pač zanimivo, da ljudi kupiš s sendviči in floskulami we are family here. Vseeno sem mislil, da je človekova psiha malo bolj bolj kompleksna. :D

"NaN" ::

enemon je izjavil:

Meni je pač zanimivo, da ljudi kupiš s sendviči in floskulami we are family here. Vseeno sem mislil, da je človekova psiha malo bolj bolj kompleksna. :D

So pa situacije ljudi lahko bolj kompleksne, kot si misliš. Ne poznaš okoliščin drugih ljudi.

Utk ::

Če še nisi opazil, ljudje so glupi ko kurac. Celo na tem forumu, kaj šele v resničnem svetu.

"NaN" je izjavil:

enemon je izjavil:

Meni je pač zanimivo, da ljudi kupiš s sendviči in floskulami we are family here. Vseeno sem mislil, da je človekova psiha malo bolj bolj kompleksna. :D

So pa situacije ljudi lahko bolj kompleksne, kot si misliš. Ne poznaš okoliščin drugih ljudi.

Aja, kakšne okoliščine? Doma imajo napol lačne otroke, oni pa delajo za sendvič? Potem so še bolj neumni. Edino če nakradejo tolk, da se jim splača, pol pa ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Baja ::

>dobesedno za sendviče

a to na trstenjakovi delaš?

enemon ::

Baja je izjavil:

>dobesedno za sendviče

a to na trstenjakovi delaš?


Ne, ampak ozračje je podobno sektaško. :D

feryz ::

Fak, v kakšnih službah folk visi.
Ne moreš verjeti. Domet sužnjev, nimaš kaj.

Ampak ok, verjetno ima par jurjev plače, pa se to pričakuje od njega. Da bo oddelal tudi kaj zastonj. Če želi službo obdržati. Zato tudi drugih ne moti.

Furbo ::

enemon je izjavil:

Trenutno se v firmi delajo inventure tedensko, po končanem delavniku, zvečer. Možnost imaš iti prej in potem priti nazaj, kar pa se marsikomu časovno ne izide. Sodelovanje na inventuri ni plačano, pričakuje pa se udeležba v smislu timskega duha podjetja. Po inventuri neki sendviči in to je to. Folk kar gre in se ne pritožuje, jaz brez odredbe in plačila nadur ne grem, sit sem tega žrtvovanja za ljudi, ki obračajo po milijone, nam pa ne morejo izplačati drobiža za nadure.

Ne vem, a je to zdaj neka nova fora, da se vzpodbuja slaba vest pri zaposlenih, če ne delajo zastonj, v smislu nisi timski player? Kako ljudje to tolerirajo in zakaj gredo brez ugovarjanja, dobesedno za sendviče? Očitno je danes preveč, če pričakuješ za delo plačilo ...

LOL mene ne bi bilo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Horzen ::

Vem za primer ko žena hodi iskat možaka v službo 30km+ v eno stran, ker drugače se ne upa iti domov ob koncu 8 urnega delavnika. Ampak ker je žena rekla da mora domov in ga pride iskat ga šef zato ne buzerira. Yep, dragi tovariši in tovarišice, YCMTSU.
Obična ofca specializirana za beketanje!

Avenger ::

Kaj pa vem, odvisno od tega, kaj to pomeni, inventura. Je proces zoprn in izčrpujoč? Traja 0,5-1 ure, ali je bolj 2-3 ure?

Ali morate v službo običajno prit prej, npr. 15 do ure in potem odhajate OB uri? Ali prideš točno na 00 in greš točno na 00? Ali prideš prej in greš kasneje? Je plača in/ali dodatki povprečni ali nadpovprečni? Dobite pod/nadpovprečen regres? Božičnica? Je enostavno dobit dopust kadarkoli? Če kdaj zamudiš, te pribijejo na križ ali bolj rečejo, jah boš pa potem potegnil?

Če je zgoraj omenjeno vse zaokroženo njim v prid, vse na tesno in po reglcih, plača nizka, regres minimalen, božičnice ni, itd. potem res ni kaj in se upreš, če pa slučajno imaš vse zaokroženo v tvoj prid, pa je še vedno ok, majo nekaj v dobrem, recimo. Pač do neke mere.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Horzen ::

Sprejemljivo bi morda bilo tudi če lahko ure koristiš če že ne plačajo. Čeprav to je butasto. Jaz hodim na šiht za dnar v prvi vrsti.
Obična ofca specializirana za beketanje!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Horzen ()

Meiniken ::

Kaj pa na pogodbi piše?

Zanimivo bi bilo slišati razloge zakaj ljudje ostajajo zastonj tam.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

IL_DIAVOLO ::

Predvidevam da je to nekaksna propadajoca nekoc velika firma, kjer so ostale previsoke place in privilegiji za stare delavce. Verjetno tudi neperspektivna vukojebina, kjer drugih firm v tej branzi niti ni.

Jaz bi sicer sel za manjse placilo drugam.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

enemon ::

Meiniken je izjavil:

Kaj pa na pogodbi piše?

Zanimivo bi bilo slišati razloge zakaj ljudje ostajajo zastonj tam.


Po pogodbi je normalen 40-urni delovnik, skladno s kolektivno pogodbo in Zakonom o delovnih razmerjih, kar pomeni, da bi se nadure morale odrediti in biti plačane.

Kolikor sem razumel nekatere, jim je to kot nek teambuilding.

Furbo ::

Tudi če se izvaja teambuilding ti pripada plačilo za tiste ure.

Drugače bom jaz jutri odprl firmo in proglasil vse delo za teambuilding. :))
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Baja ::

kot praviš ni obvezno, tako da ne vem zakaj se sploh obremenjuješ s tem. pač ne greš in je to to.

če pa te zanima zakaj drugi hodijo tja, pa mogoče enkrat greš ;) mogoče kakšne kuverte padajo :P

feryz ::

Furbo je izjavil:

Tudi če se izvaja teambuilding ti pripada plačilo za tiste ure.

Drugače bom jaz jutri odprl firmo in proglasil vse delo za teambuilding. :))
To pa ni res.
Team building je gratis. In hkrati neobvezen.

enemon ::

feryz je izjavil:

Furbo je izjavil:

Tudi če se izvaja teambuilding ti pripada plačilo za tiste ure.

Drugače bom jaz jutri odprl firmo in proglasil vse delo za teambuilding. :))
To pa ni res.
Team building je gratis. In hkrati neobvezen.


Ponavadi naj bi dobil vsaj dnevnice a ni tako?

Masayoshi ::

Lol, dnevnica za teambuilding??? Haha, dobra.

Scaramouche3 ::

Pač firme iščejo druga imena za delo izven zakonskih ur! To bi bilo potrebno sankcionirati!

Furbo ::

feryz je izjavil:

Furbo je izjavil:

Tudi če se izvaja teambuilding ti pripada plačilo za tiste ure.

Drugače bom jaz jutri odprl firmo in proglasil vse delo za teambuilding. :))
To pa ni res.
Team building je gratis. In hkrati neobvezen.

V resnih firmah je plačan, zakaj ne bi bil?

Če pa ni plačan, mora biti pa vsekakor neobvezen.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

shadeX ::

mora biti pa vsekakor neobvezen.


Dobra strategija šefa, da vidi kdo v firmi ni za timsko delo. :)

Masayoshi ::

Če na teambulding folk nerad hodi je brezveze da je. Pri nas jih vedno pride preko 90%, ker je fajn, pa je res povsem neobvezen.

enemon ::

Teambuilding je v interesu firme, tako da naj plača. Jaz od tistih brezveznih igric ne odnesem nič, firma pa ima koristi v obliki večje povezanosti in posledično produktivnosti zaposlenih.

GupeM ::

Jaz hodim s sodelavci po službi v bližnji bar na teambuilding. Včasih traja tudi več ur, pa še prevoz domov si moram zrihtat.

Od danes naprej se bom stempljal tudi za ta teambuilding. Pa še račune za taxi bom na firmo nesel.

Blinder ::

enemon je izjavil:



Ne vem, a je to zdaj neka nova fora, da se vzpodbuja slaba vest pri zaposlenih, če ne delajo zastonj,


to je stara fora, pojavila se je po 2007
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

kopriva60918 ::

Moraš razumeti podjetja, pod Golobom so težki časi, visoki davki, podjetja držijo gor naše gospodarstvo in se žrtvujejo na vse možne načine, moraš se tudi vprašati, kaj lahko ti narediš za podjetje, to je prava domoljubna drža. Če dobiš še pa sendvič, pa sploh, lahko iz lastnih izkušenj potrdim, da ti sendviče pripravijo samo tam, kjer te imajo zelo radi in te cenijo, pa če je to zakonec, podjetje ali politična stranka.

svecka ::

Sendvič za inventurno delo LOL v teh včasih ko delavcev manjka in se plačajo nadure, sam da delavec pride in dela, ker VSI rabijo delavce. Sma v naši firmi primankuje 170 ključnih ljudi in to ne proizvodnjih delavcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

blink ::

enemon je izjavil:

Trenutno se v firmi delajo inventure tedensko, po končanem delavniku, zvečer. Možnost imaš iti prej in potem priti nazaj, kar pa se marsikomu časovno ne izide. Sodelovanje na inventuri ni plačano, pričakuje pa se udeležba v smislu timskega duha podjetja. Po inventuri neki sendviči in to je to. Folk kar gre in se ne pritožuje, jaz brez odredbe in plačila nadur ne grem, sit sem tega žrtvovanja za ljudi, ki obračajo po milijone, nam pa ne morejo izplačati drobiža za nadure.

Ne vem, a je to zdaj neka nova fora, da se vzpodbuja slaba vest pri zaposlenih, če ne delajo zastonj, v smislu nisi timski player? Kako ljudje to tolerirajo in zakaj gredo brez ugovarjanja, dobesedno za sendviče? Očitno je danes preveč, če pričakuješ za delo plačilo ...


Služba "omišljuje" življenje, pravijo v sosednji temi. Vprašanje je zgolj - si delovna miš ali ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blink ()

PacificBlue ::

Pri nas je inventura seveda plačana, pa naročijo se pice.

Da delodajalec izkaže hvaležnost za opravljeno delo samo s sendvičom je kar žalostno.

ales85 ::

kopriva60918 je izjavil:

Moraš razumeti podjetja, pod Golobom so težki časi, visoki davki, podjetja držijo gor naše gospodarstvo in se žrtvujejo na vse možne načine, moraš se tudi vprašati, kaj lahko ti narediš za podjetje, to je prava domoljubna drža. Če dobiš še pa sendvič, pa sploh, lahko iz lastnih izkušenj potrdim, da ti sendviče pripravijo samo tam, kjer te imajo zelo radi in te cenijo, pa če je to zakonec, podjetje ali politična stranka.

Upam, da tudi drugi razumejo, da je bil tole le sarkazem. Saj je bil sarkazem, ali pač?

enemon ::

ales85 je izjavil:

kopriva60918 je izjavil:

Moraš razumeti podjetja, pod Golobom so težki časi, visoki davki, podjetja držijo gor naše gospodarstvo in se žrtvujejo na vse možne načine, moraš se tudi vprašati, kaj lahko ti narediš za podjetje, to je prava domoljubna drža. Če dobiš še pa sendvič, pa sploh, lahko iz lastnih izkušenj potrdim, da ti sendviče pripravijo samo tam, kjer te imajo zelo radi in te cenijo, pa če je to zakonec, podjetje ali politična stranka.

Upam, da tudi drugi razumejo, da je bil tole le sarkazem. Saj je bil sarkazem, ali pač?


Itak je bil, a ne poznaš koprive? :D

urli ::

enemon je izjavil:

Trenutno se v firmi delajo inventure tedensko, po končanem delavniku, zvečer. Možnost imaš iti prej in potem priti nazaj, kar pa se marsikomu časovno ne izide. Sodelovanje na inventuri ni plačano, pričakuje pa se udeležba v smislu timskega duha podjetja. Po inventuri neki sendviči in to je to. Folk kar gre in se ne pritožuje, jaz brez odredbe in plačila nadur ne grem, sit sem tega žrtvovanja za ljudi, ki obračajo po milijone, nam pa ne morejo izplačati drobiža za nadure.

Ne vem, a je to zdaj neka nova fora, da se vzpodbuja slaba vest pri zaposlenih, če ne delajo zastonj, v smislu nisi timski player? Kako ljudje to tolerirajo in zakaj gredo brez ugovarjanja, dobesedno za sendviče? Očitno je danes preveč, če pričakuješ za delo plačilo ...


Praksa v mnogih IT podjetjih. V pisarnah pa namizni nogomet, biljard... in podobne kozlarije... vzdušje pa totalno zamorjeno, toksično, folk izčrpan... ampak slike pisarn pa hudo dobro zgledajo za lovljenje novih naivnežev in seveda strankam. Sicer pa to ni slovenska posebnost. Malo poglejte na youtube kakšna pripravništva v velikih tehnološki podjetjih. To folk visi po podjetjih po cele dneve, jasno plačano imajo pa le 8h. Novodobno suženjstvo.

delavec44 ::

Kako neplačan teambuilding? Če je med delovnim časom seveda si pišeš 8 ur.

Baja ::

kopriva60918 je izjavil:

Moraš razumeti podjetja, pod Golobom so težki časi, visoki davki, podjetja držijo gor naše gospodarstvo in se žrtvujejo na vse možne načine, moraš se tudi vprašati, kaj lahko ti narediš za podjetje, to je prava domoljubna drža. Če dobiš še pa sendvič, pa sploh, lahko iz lastnih izkušenj potrdim, da ti sendviče pripravijo samo tam, kjer te imajo zelo radi in te cenijo, pa če je to zakonec, podjetje ali politična stranka.


posebaj teknejo prleški, poplaknjeni z vodo :D

ales85 ::

enemon je izjavil:

ales85 je izjavil:

kopriva60918 je izjavil:

Moraš razumeti podjetja, pod Golobom so težki časi, visoki davki, podjetja držijo gor naše gospodarstvo in se žrtvujejo na vse možne načine, moraš se tudi vprašati, kaj lahko ti narediš za podjetje, to je prava domoljubna drža. Če dobiš še pa sendvič, pa sploh, lahko iz lastnih izkušenj potrdim, da ti sendviče pripravijo samo tam, kjer te imajo zelo radi in te cenijo, pa če je to zakonec, podjetje ali politična stranka.

Upam, da tudi drugi razumejo, da je bil tole le sarkazem. Saj je bil sarkazem, ali pač?


Itak je bil, a ne poznaš koprive? :D

Ne poznam, ne. Ampak ne moreš biti 100% ziher v nobeno smer :D

GupeM ::

delavec44 je izjavil:

Kako neplačan teambuilding? Če je med delovnim časom seveda si pišeš 8 ur.

Ampak če po osmih urah dela še zvečer prideš na inventuro teambuilding, potem to ni med delovnim časom.

PacificBlue ::

Potem so to nadure, ki se plačajo ali pa jih koristiš.

Glugy ::

Absolutno se ne dela brez plačila in pika. Al to al pa da te nadure k jih narediš da se pokoristjo da imaš pol kak dan frej iz teh ur. Pol naj se pa odločjo.

Ne mormo delavci subvencionirat podjetij kako pa to zgleda. Sej tud on nam ne dajo nič več kot nujno morajo. Sendviči pa lepa beseda? To ni prostovoljstvo. podjetja obstajajo za dobiček. Najbl simpl bi nardil da ko se vam nabere 8 ur nadur da vam dajo en dan frej. E to bi bilo fer. Ne pa sendviči kaj ti bo to. Če bi bil doma jih ne bi rabu k bi doma jedu pa še kej boljšga kot sendviče.

blink ::

urli je izjavil:

enemon je izjavil:

Trenutno se v firmi delajo inventure tedensko, po končanem delavniku, zvečer. Možnost imaš iti prej in potem priti nazaj, kar pa se marsikomu časovno ne izide. Sodelovanje na inventuri ni plačano, pričakuje pa se udeležba v smislu timskega duha podjetja. Po inventuri neki sendviči in to je to. Folk kar gre in se ne pritožuje, jaz brez odredbe in plačila nadur ne grem, sit sem tega žrtvovanja za ljudi, ki obračajo po milijone, nam pa ne morejo izplačati drobiža za nadure.

Ne vem, a je to zdaj neka nova fora, da se vzpodbuja slaba vest pri zaposlenih, če ne delajo zastonj, v smislu nisi timski player? Kako ljudje to tolerirajo in zakaj gredo brez ugovarjanja, dobesedno za sendviče? Očitno je danes preveč, če pričakuješ za delo plačilo ...


Praksa v mnogih IT podjetjih. V pisarnah pa namizni nogomet, biljard... in podobne kozlarije... vzdušje pa totalno zamorjeno, toksično, folk izčrpan... ampak slike pisarn pa hudo dobro zgledajo za lovljenje novih naivnežev in seveda strankam. Sicer pa to ni slovenska posebnost. Malo poglejte na youtube kakšna pripravništva v velikih tehnološki podjetjih. To folk visi po podjetjih po cele dneve, jasno plačano imajo pa le 8h. Novodobno suženjstvo.


Pika na i pa, ko sefe rece da ste kot druzina in se sili imeti prijateljski odnos :D
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najbolje cenejeni perksi na delovnem mestu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24125555 (14172) OrkAA
»

Ali se za timbilding izplača plača? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7712358 (8878)          
»

Česa si želite na delovnem mestu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
548101 (4184) Alien123

Več podobnih tem