» »

Telemch Blok Televizija Kabel prestrizen...

Telemch Blok Televizija Kabel prestrizen...

«
1
2 3

T-Mac ::

Pozdravljeni,

imam en problem in bi rad kako rekel glede nekega kiksa ki sem ga naredil... Preko mojega stanovanja so bli speljan kabli ki nisem vedel zakaj so in so me motili, brez da sem se pozanimal sem odscipnil 4 kable da lepo zaprem luknjo zagipsam in pobelim ker rihtam stanovanje... Naredil napako, prisli k meni iz telemacha da so bili ti kabli za kabelsko in da visja ndstropja nimajo sedaj signala... Serviser mi rekel da se ne da stukat... Jao res prau jezen sem sam nase kako da nisem prej preveril kaj je to... Sedaj pa ne vem kaj me caka, zrihtal bodo sigurno placal bom jaz... Ne vem koliko lahko pricakujem za moj kiks koliko me bo to stalo... Karkoli kdo ve bi prosil da se malo pripravim...

Hvala

toplakd ::

Kako so pa ti kabli šli preko stanovanja?

Magic1 ::

Odvisno kaj je lastnik podpisal (verjetno ni dal nobene služnosti, včasih so mal po domače delal). V tem primeru bodo speljali kje drugje na njihove stroške.
Magic

Fsegula62 ::

Se dobro da nisi "odscipnil" kaksnega dodvodnega kabla za elektriko :)), ja vcasih so res bolj tako delal, ker so hoteli cim vecim "prodat" njihove storitve v cimmanjsem casu .
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

T-Mac ::

Kabel je prisel od spodaj skozi tla, potem po steni v kanal, kar neki... Zelo salabajzarsko in staro... Kaj da bodo to stroski telemacha ali moji? Jaz mislim da bodo meni racunal ker sem cvikal...

Kabla za elektriko nebi toliko vem, povezoval sem da so to neki stari kabli za kako satelitsko in sklepal da imajo vsi optiko kot jaz pa zgleda sedaj da ne... Vrjamem da so tko potegnili takrat da bi vzel njihovo...

Fsegula62 ::

Optiko že imajo, samo tv ostaja preko kabelske za veliko uporabnikov, sedaj bodo verjetno kable dali v kanale poleg optike, ali pa dali se kaksnega dodatnega. Vsekakor verjetno ne bo tvoj strosek, za tocne info bos moral pa koga drugega prasat.
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

T-Mac ::

Ja sej sem dal telefonsko svojo temu serviserju ko je bil pri meni je rekel da me bodo poklicali...

Fsegula62 ::

Javi kak bo :D
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

...:TOMI:... ::

Kolega je imel podoben primer. Renoviral je stanovanje, nakar je ob rušitvi stene naletel na kabel. Poklical je telemach, da bi rad prestavitev kabla. Rekli so mu da ni mogoče. Nato je moral spremeniti načrt kuhinje in sedaj ima v kuhinji steber na šanku. Škoda, ker ni odrezal vaega skupaj in jih poslal nekam.
Tomi

sandmat ::

ne vem zakaj bi op sploh moral karkoli plačat? na lastni infrastrukturi je delal, če pa so bili notri kabli, ki niso bili njegovi, je pa potrebno vprašat kako so prišli tja in kje obstaja kak papertrail o dogovoru s telemachom. Če ga ni tuff luck za telemach.

Prva stvar, ki sem jo naredil, ko sem kupil flat, je bila cvikanje ogabnih telemachovih kablov in odstranjevanje nadometnih plastik, ki so visele po stanovanju :P

d4vid ::

Ce je kabelska TV, se da bp stukat. Sej je samo koaksini kabel. To zrihtas sam.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

toplakd ::

Težko bo zrihtal sam, ker je verjetno odrezal čisti pri tleh in pri stropu da je lahko zagipsal luknjo :)

T-Mac ::

Fsegula62 je izjavil:

Javi kak bo :D


Bom javil

...:TOMI:... je izjavil:

Kolega je imel podoben primer. Renoviral je stanovanje, nakar je ob rušitvi stene naletel na kabel. Poklical je telemach, da bi rad prestavitev kabla. Rekli so mu da ni mogoče. Nato je moral spremeniti načrt kuhinje in sedaj ima v kuhinji steber na šanku. Škoda, ker ni odrezal vaega skupaj in jih poslal nekam.

Saj pravim ziva ciganarija ne mors met zravn lepega dnevnega regala tv-ja itd. En star kabl iz stene z nekimi njihovimi prikljucki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Mac ()

Mesar ::

T-Mac je izjavil:

Ja sej sem dal telefonsko svojo temu serviserju ko je bil pri meni je rekel da me bodo poklicali...


Raje mu povej naj spoka iz tvojega stanovanja ker nima tam kaj iskat. Če mu kaj ne dela naj si išče okoli in drugje.
Your turn to burn!

T-Mac ::

sandmat je izjavil:

ne vem zakaj bi op sploh moral karkoli plačat? na lastni infrastrukturi je delal, če pa so bili notri kabli, ki niso bili njegovi, je pa potrebno vprašat kako so prišli tja in kje obstaja kak papertrail o dogovoru s telemachom. Če ga ni tuff luck za telemach.

Prva stvar, ki sem jo naredil, ko sem kupil flat, je bila cvikanje ogabnih telemachovih kablov in odstranjevanje nadometnih plastik, ki so visele po stanovanju :P

Tocno to se strinjam. Nisem posegal v steno v kanale, ampak samo odstranil iz vidne stene to nadlogo... Ne vem kaj bo. Kakor sem rekel vprasu me je za cifro zdj bomo vidl. Tako bom rekel ce sem kriv za karkoli ok bom placu, tukaj je bilo pa na moji lastnini "steni" tako da ne vem...

d4vid je izjavil:

Ce je kabelska TV, se da bp stukat. Sej je samo koaksini kabel. To zrihtas sam.

Je rekel da so pretanki za stukanje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Mac ()

Mesar ::

Se vseeno da, problem je samo če je optika.
Your turn to burn!

T-Mac ::

toplakd je izjavil:

Težko bo zrihtal sam, ker je verjetno odrezal čisti pri tleh in pri stropu da je lahko zagipsal luknjo :)

Je se dostopno do kablov ker sam ravno v delu tega...

Mesar ::



Če so taki se dajo štukat, ne vem pa zakaj bi jim dopuščal kablovje v svojem stanovanju, naj si uredijo napeljavo drugje.
Your turn to burn!

Invictus ::

Reci jim, naj prinesejo soglasje, kjer naj bi prejšnji lastnik dovolil napeljavo kablov skozi stanovanje.

Če tega nimajo, odcvikaj vse kable in jih pošlji v PM.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

T-Mac ::

sandmat je izjavil:

ne vem zakaj bi op sploh moral karkoli plačat? na lastni infrastrukturi je delal, če pa so bili notri kabli, ki niso bili njegovi, je pa potrebno vprašat kako so prišli tja in kje obstaja kak papertrail o dogovoru s telemachom. Če ga ni tuff luck za telemach.

Prva stvar, ki sem jo naredil, ko sem kupil flat, je bila cvikanje ogabnih telemachovih kablov in odstranjevanje nadometnih plastik, ki so visele po stanovanju :P

Pa ko si cvikal je bilo vse ok ali komu potem ni deloval tv?

Mesar je izjavil:



Če so taki se dajo štukat, ne vem pa zakaj bi jim dopuščal kablovje v svojem stanovanju, naj si uredijo napeljavo drugje.

Se strinjam sem dons to isto rekel hisniku ter koordinatorki z upravljalcem bloka...

Invictus je izjavil:

Reci jim, naj prinesejo soglasje, kjer naj bi prejšnji lastnik dovolil napeljavo kablov skozi stanovanje.

Če tega nimajo, odcvikaj vse kable in jih pošlji v PM.

Hvala za napotek. Ker ce nic ne ves lahko zrihtajo in mi izstavjo racun 1000€ recimo... Ce bom pa vsaj kaj vedel pa lahko izpostavim

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Mac ()

Mesar ::

Če prejšnji lastnik ni dal soglasja so to tako ali tako naredili na lastno pest in nimajo kaj, razen če jim boš dal soglasje.

In Telemach in upravljalec in hišnik pa vsi poskušajo pritiskati na tebe, da se rešijo po liniji najmanjšega odpora in najceneje, pa jim dol visi če imaš ti električno omarico sredi postelje v spalnici.
Your turn to burn!

T-Mac ::

Mesar je izjavil:

Se vseeno da, problem je samo če je optika.

Mislm da ni ker so navadni kabli, tisti s sivim zascitnim ovojem

Mesar je izjavil:

Če prejšnji lastnik ni dal soglasja so to tako ali tako naredili na lastno pest in nimajo kaj, razen če jim boš dal soglasje.

In Telemach in upravljalec in hišnik pa vsi poskušajo pritiskati na tebe, da se rešijo po liniji najmanjšega odpora in najceneje, pa jim dol visi če imaš ti električno omarico sredi postelje v spalnici.

Se strinjam da je najlazje vse zvalit na enga da vse placa...

Mesar je izjavil:

T-Mac je izjavil:

Ja sej sem dal telefonsko svojo temu serviserju ko je bil pri meni je rekel da me bodo poklicali...


Raje mu povej naj spoka iz tvojega stanovanja ker nima tam kaj iskat. Če mu kaj ne dela naj si išče okoli in drugje.

Se strinjam ravno zato bi pa rad kako izkusnjo predlog...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Mac ()

Mesar ::

Preden delajo karkoli naprej naj ti prinesejo soglasje od prejšnjega lastnika (ki jim je to napeljavo dovolil), če takšno soglasje ne obstaja potem pa se lahko ti odločiš če boš takšno soglasje dal in dovolil napeljavo ali ne.
Your turn to burn!

Invictus ::

Lahko si izpogajaš zastonj max paket pri Telemachu.

Ne pozabi na to...

Pa naj mi kdo pove, ali se ta soglasja prenašajo med lastniki. Kako je to v zakonodaji.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mesar ::

Eh, dvomim, da mu bojo dali zastonj paket...
Your turn to burn!

Ishmael ::

Invictus je izjavil:

Reci jim, naj prinesejo soglasje, kjer naj bi prejšnji lastnik dovolil napeljavo kablov skozi stanovanje.

Če tega nimajo, odcvikaj vse kable in jih pošlji v PM.


Dober recept za fasat tožbo.

Operaterjevih kablov ne smeš odklapljat četudi nelegalno potekajo čez tvojo nepremičnino.
ŽigaDolhar:Slo-Tech ni zavezan tebi (ali komurkoli drugemu) omogočati platformo
za širjenje svojih misli in uresničevanje tvoje pravice do svobode govora.
Nenapisani člen Slo-Tech pravilnika krši 39. člen Ustave RS

Invictus ::

Ishmael je izjavil:


Dober recept za fasat tožbo.

Operaterjevih kablov ne smeš odklapljat četudi nelegalno potekajo čez tvojo nepremičnino.

Kako bodo dokazali, da jih je precvikal namenoma?!?!

Spokajo naj jih ven.

Sicer ti pa ne bo težko zakona dati...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

radmannsdorf ::

Če ti bodo hoteli računat, jim povej da si dobil idejo da boš ti njim računal za kabel ki gre čez tvoje stanovanje.
Omeni tudi, da razmišljaš o zaračunavanju za pretekla leta.
Rešil se jih boš za vselej. :)

T-Mac ::

Ishmael je izjavil:

Invictus je izjavil:

Reci jim, naj prinesejo soglasje, kjer naj bi prejšnji lastnik dovolil napeljavo kablov skozi stanovanje.

Če tega nimajo, odcvikaj vse kable in jih pošlji v PM.


Dober recept za fasat tožbo.

Operaterjevih kablov ne smeš odklapljat četudi nelegalno potekajo čez tvojo nepremičnino.


Imate morda kje da to pise? Ste prepricani na to kar ste napisali?

oiwedfhjweif ::

radmannsdorf je izjavil:

Če ti bodo hoteli računat, jim povej da si dobil idejo da boš ti njim računal za kabel ki gre čez tvoje stanovanje.
Omeni tudi, da razmišljaš o zaračunavanju za pretekla leta.
Rešil se jih boš za vselej. :)

Naročnik je ob izgradnji omrežja podpisal pogodbo, ki dovoljuje omrežni kabel od kabelske omarice po vertikali skozi lastniško stanovanje do strank.

Ne se zajebavat s tem, smo že hodili s policijo in sodnim nalogom reševat zadeve, na sodišču pa se nikoli ne konča v prid lastnika stanovanja.

OP, povej odkrito, med adaptacijo je prišlo do prekinitve linije, na črno se nisi priklapljal, dva tehnika prideta, zadeva je rešena v eni uri, če so vse potrebne stranke obveščene in doma.

Za več informacij pokliči kabelsko.

T-Mac ::

Pa veste kaj ali se res ne da stukat teh 4 kablov ki so kao pretanki? Koliko potem pride cena za tak kiks? 4 kabli so od spodi gor potegnjeni in hisnik je rekel da se vlece do naslednjega nadstropja samo...

Yohan del Sud ::

Tudi optiko se da štukat. Iz prve roke vem. Mi je telemachovc bolj šalabajzersko priklopil (je bilo opazit, da je imel gužvo) in se je zadeva ob manjšem dregljaju tam pri terminatorski škatlici (kakšen je pravilni izraz?) čez slabo leto enostavno strgala (že takoj po namestitivi pa se je snel ovoj, tako da sem gledal nekaj centi gole žile). Pripelje eno manjšo napravo podobni plastifikatorju, sposodil si je fen in uredil v pol ure. 40 eur. Zej ne vem v tvojem primeru, če je to možno in ali za ta denar, morda pa pomaga mojih pet centov tudi komu drugemu. Navaden koks pa ni bilo nikoli težava štukat. Morda, ne vem, velja v obeh primerih, da pride do manjše izgube pasovne širine?
www.strancar.com

Spc ::

T-Mac je izjavil:

placal bom jaz...

Je stanovanje tvoje ali od telemacha ?
Če je tvoje nimaš kaj plačevat, saj si ti lastnik stanovanja in telemach nima kar mrdat v tvojem stanovanju.

Ishmael je izjavil:


Dober recept za fasat tožbo.

Operaterjevih kablov ne smeš odklapljat četudi nelegalno potekajo čez tvojo nepremičnino.

Hudo ja, še kakšna pravlica za lahko noč.
Če ne dovoli lastnik potem ne dovoli, nima kaj telemach tukaj za mrdat, saj nepremičnina ni telemachova, lahko se samo lepo zmenijo 3000EUR za najemnino prostorov mesečno, da lahko gospod telemach lepo kable napelje skozi.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Ishmael ::

Spc je izjavil:

T-Mac je izjavil:

placal bom jaz...

Je stanovanje tvoje ali od telemacha ?
Če je tvoje nimaš kaj plačevat, saj si ti lastnik stanovanja in telemach nima kar mrdat v tvojem stanovanju.

Ishmael je izjavil:


Dober recept za fasat tožbo.

Operaterjevih kablov ne smeš odklapljat četudi nelegalno potekajo čez tvojo nepremičnino.

Hudo ja, še kakšna pravlica za lahko noč.
Če ne dovoli lastnik potem ne dovoli, nima kaj telemach tukaj za mrdat, saj nepremičnina ni telemachova, lahko se samo lepo zmenijo 3000EUR za najemnino prostorov mesečno, da lahko gospod telemach lepo kable napelje skozi.


Retardizem. Ne moreš sekat infrastrukture na črno.
ŽigaDolhar:Slo-Tech ni zavezan tebi (ali komurkoli drugemu) omogočati platformo
za širjenje svojih misli in uresničevanje tvoje pravice do svobode govora.
Nenapisani člen Slo-Tech pravilnika krši 39. člen Ustave RS

SaXsIm ::

Ampak če ti ne veš, da je infrastruktura tam, zato ker jo je nekdo potegnil brez tvojega soglasja in sploh vedenja?
SaXsIm

Ishmael ::

SaXsIm je izjavil:

Ampak če ti ne veš, da je infrastruktura tam, zato ker jo je nekdo potegnil brez tvojega soglasja in sploh vedenja?


Če ne veš je drugo kakor če greš rezati
ŽigaDolhar:Slo-Tech ni zavezan tebi (ali komurkoli drugemu) omogočati platformo
za širjenje svojih misli in uresničevanje tvoje pravice do svobode govora.
Nenapisani člen Slo-Tech pravilnika krši 39. člen Ustave RS

SaXsIm ::

Se pravi, po tvoji logiki bi lastnik stanovanja moral za vsako zadevo, ki gre čez njegovo stanovanje in ne ve, kaj je ter zanjo ni dal nobenega soglasja, najprej klicati naokoli vse operaterje vseh možnih TK storitev, da mogoče ugotovi, čigav kabel je?

Sicer pa, stvarnopravni zakonik pravi, da mora biti služnost vpisana v ZK. OP, ali si preveril zemljiško knjigo?
SaXsIm

Ishmael ::

SaXsIm je izjavil:

Se pravi, po tvoji logiki bi lastnik stanovanja moral za vsako zadevo, ki gre čez njegovo stanovanje in ne ve, kaj je ter zanjo ni dal nobenega soglasja, najprej klicati naokoli vse operaterje vseh možnih TK storitev, da mogoče ugotovi, čigav kabel je?

Sicer pa, stvarnopravni zakonik pravi, da mora biti služnost vpisana v ZK. OP, ali si preveril zemljiško knjigo?


Rezanje si bodo razlagali pod namerno motenje operaterja.

Služnost gor ali dol.
ŽigaDolhar:Slo-Tech ni zavezan tebi (ali komurkoli drugemu) omogočati platformo
za širjenje svojih misli in uresničevanje tvoje pravice do svobode govora.
Nenapisani člen Slo-Tech pravilnika krši 39. člen Ustave RS

Invictus ::

T-Mac je izjavil:

Pa veste kaj ali se res ne da stukat teh 4 kablov ki so kao pretanki? Koliko potem pride cena za tak kiks? 4 kabli so od spodi gor potegnjeni in hisnik je rekel da se vlece do naslednjega nadstropja samo...

Seveda se da štukat.

Na vsak odrezani konec se da konektor. Če so potem odrezani kabli prekratki, dodaš še malo kabla vmes. Bo že tisti serviser znal v redu nataknit zadevo gor. Ali pa tudi ne ;).

Glede na staro stanje kabla, slika ne bo nič slabša, sploh če so v bloku penzionisti s slabim vidom :D.

Hišnik pa ni referenca, kje se da vleči kable. Kjerkoli sem bil, so kable vliekli po hodniku v kanalih do vsakega stanovanja posebej. Nič čez stanovanja.

Pokliči T-2, naj ti pridejo napeljat optiko in vrzite ven Telesmeh...

Predvsem pa zahtevaj soglasje od Telemacha in steraj blokovske penzioniste v 3 PM. Drugače se ne bo nič premaknilo. V vseh blokih je isto, ko mladi ne hodijo na sestanke bloka, in potem penzionisti glasujejo o vsem sranju. Predvsem pa o tem, da se rezervni sklad ne poveča.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Master_Yoda ::

Kako pa je pravno to reseno v primeru da je prejsnji lastnik dal soglasje, tega pa tebi pred nakupom ni niti omenil, in ce bi recimo stanovanja ne bi kupil ?

krnekaj ::

poslušajte packistana....


on ve kaj govori...

oiwedfhjweif ::

Spc je izjavil:

T-Mac je izjavil:

placal bom jaz...

Je stanovanje tvoje ali od telemacha ?
Če je tvoje nimaš kaj plačevat, saj si ti lastnik stanovanja in telemach nima kar mrdat v tvojem stanovanju.

Ishmael je izjavil:


Dober recept za fasat tožbo.

Operaterjevih kablov ne smeš odklapljat četudi nelegalno potekajo čez tvojo nepremičnino.

Hudo ja, še kakšna pravlica za lahko noč.
Če ne dovoli lastnik potem ne dovoli, nima kaj telemach tukaj za mrdat, saj nepremičnina ni telemachova, lahko se samo lepo zmenijo 3000EUR za najemnino prostorov mesečno, da lahko gospod telemach lepo kable napelje skozi.

Najboljše, da OP pokliče še elektro, da mu plačajo, ker gre tudi vertikalni dovod skozi njegovo njegovo stanovanje. Ne pozabit še na dimnik, vsi sosedovi rori so v stenah, katastrofa, tega itak ne potrebuješ. Pa vodovod do stanovanj - brezveze, da ne omenjam odvodnjavanja s strehe?!
Najboljše, da kar vse pokliče in mu plačajo konkretno odškodnino.

sandmat ::

oiwedfhjweif je izjavil:


Najboljše, da OP pokliče še elektro, da mu plačajo, ker gre tudi vertikalni dovod skozi njegovo njegovo stanovanje. Ne pozabit še na dimnik, vsi sosedovi rori so v stenah, katastrofa, tega itak ne potrebuješ. Pa vodovod do stanovanj - brezveze, da ne omenjam odvodnjavanja s strehe?!
Najboljše, da kar vse pokliče in mu plačajo konkretno odškodnino.

Mešaš inštalacije, ki so bile tam in so vrisane v načrt bloka ob gradnji, in ostale plastike, ki so jih veselo operaterji nabijali po blokih v zadnjih 10-20 letih. sicer je pa tudi pri ostalih inštalacijah tako, da do omarice/ventila ne diraš, naprej pa delaš v lastni režiji. AFAIK je op rezal kable za omarico in s tem uporavičeno sklepal, da so to njegovi kabli.

Sicer pa:
- odpreš načrte bloka
- pogledaš kje je vrisan telemach kabel,
- ugotoviš, da ga ni,
- odrežeš neidentificirani kabel, ki visi iz stene.

Zato, ker je Telemach 20 let nazaj nekemu naivnemu lastniku stanovanja namesto 1 kabla potegnil 4 (in tako prišparal 20m koaxialca ter 2 uri dela) pač ni tvoj problem.

MTB ::

Ne govorite napamet in ne bodite preveč pametni, sploh pa ne egoisti.
Če govorimo o inštalaciji v steni. Sosed pod tabo se spomni, da ga moti tvoja radiatorska cev in jo odreže. Ali pa voda. Isto je s kablom.
Če nisi povlekel kablov ven, lahko štuka. 2 moška F konektorja in vmesnik ŽŽ.
 Moški F konektor

Moški F konektor



 ŽŽ konektor

ŽŽ konektor

oiwedfhjweif ::

Pred 30 leti, ko je bila izgradnja kabelske v razcvetu, je bilo črno na belem. Točne definicije vtičnic in vertikalnih vodov.

P.S. 20 let nazaj ni bilo Telemacha.

P.S. to so stenski vetikalni vodi, nobena stranka nima 4 kablov.

MTB ::

Opažam, da si pol slo-techovcev ne bi nikoli želel za soseda, ker so zadrgnjeni egoisti. :'(

darkolord ::

Problem štukanja zna biti, kot že omenjeno, da je kable precvikal čisto pri tleh in pri stropu. Za nataknit konektor vseeno rabiš še nekaj cm kabla.

Magic1 ::

Pa sej ti monterji ponavadi niso smotani. Večino stvari ti brezplačno zrihtajo, v kolikor se lepo zmeniš. Ko sem jaz fasado izoliral, sem poklical Telemach, Telekom, elektro in so vsi naredili prilagoditve zastonj (nove omarice, prevezave, stenski nosilci, Telemach sem spravil, da mi je še nov kabel do podstrešja potegnil)
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

sandmat ::

MTB je izjavil:

Ne govorite napamet in ne bodite preveč pametni, sploh pa ne egoisti.
Če govorimo o inštalaciji v steni. Sosed pod tabo se spomni, da ga moti tvoja radiatorska cev in jo odreže. Ali pa voda. Isto je s kablom.
Če nisi povlekel kablov ven, lahko štuka. 2 moška F konektorja in vmesnik ŽŽ.


OP pravi, da inštalacija ni bila v steni, ampak vsaj en del ob steni
Kabel je prisel od spodaj skozi tla, potem po steni v kanal, kar neki... Zelo salabajzarsko in staro...


Again, radiatorske cevi != telemachova inštalacija. Radiatorske cevi so vrisane v načrt tudi, če so bile naknadno potegnjene. Ne gre za egoizem ampak za dobro vero, da so coax kabli v tvojem stanovanju tvoji, v kolikor ni bil drugačnega dogovora, ki ima papertrail. Če je monter na lastno pest nekaj pohackal n let nazaj pač ni problem novega lastnika. Koneckoncev se pri prenosu lastništva preda zapisnik, kjer bi takšni dogovori bili navedeni (poleg tega, da verjetno telemach hrani dokumentacijo o takšni montaži, ki je vse prej kot standardna, ker 4 kablov pač ne vlečeš kar tako).

Magic1 je izjavil:

Pa sej ti monterji ponavadi niso smotani. Večino stvari ti brezplačno zrihtajo, v kolikor se lepo zmeniš. Ko sem jaz fasado izoliral, sem poklical Telemach, Telekom, elektro in so vsi naredili prilagoditve zastonj (nove omarice, prevezave, stenski nosilci, Telemach sem spravil, da mi je še nov kabel do podstrešja potegnil)

no ja, meni je t-2jev monter optike prevrtal telemachov kabel, ker je falil vrtanje za 3 cm. Potem se je pohvalil, da "to še ni nič", ker mu je teden pred tem uspelo prevrtat kabel od dvigal v 12-nadstropnem bloku :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sandmat ()

MTB ::

darkolord je izjavil:

Problem štukanja zna biti, kot že omenjeno, da je kable precvikal čisto pri tleh in pri stropu. Za nataknit konektor vseeno rabiš še nekaj cm kabla.

Še lažje, ampak potem porabiš kak meter kabla zraven in malce več spojnega materiala.

@sandmat
Ne vem v kakšnem svetu živiš ti. Za večino starejših stavb niti gradbenih načrtov ne najdeš. O strojnih in elektro inštalacijah so pa le mokre sanje.
Poleg tega, vsak ki je imel kabelsko tv, je podpisal pogodbo, kjer je tudi instalacija definirana.
4 kable pa vlečeš zato, ker ima vsak sosed pod/nad tabo svoj kabel. Ampak ti tega očitno ne razumeš.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

priklop optičnega kabla

Oddelek: Omrežja in internet
378586 (7119) Vanadium
»

Slab sprejem kanalov na kabelski

Oddelek: Zvok in slika
223785 (3020) MTB
»

Porazne izkušnje z kabelsko KRS.si

Oddelek: Loža
495891 (4900) Vice
»

Inštalacija interneta v stanovanje - pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
295795 (5050) Spajky
»

Najemnik = problem

Oddelek: Loža
338732 (6082) XsenO

Več podobnih tem