» »

"Pomanjkanje" študentske delovne sile in delovne sile nasploh

"Pomanjkanje" študentske delovne sile in delovne sile nasploh

Temo vidijo: vsi
««
3 / 91
»»

Phantomeye ::

fiti je izjavil:

Ne mešaj Amerike z našo državo, ker glede socialnega varstva ni primerjave.


Potem pa ne mešaj notri ameriških idej o plačevanju znanja.

fiti ::

Preveri še enkrat kaj sem zapisal. Nihče ne bi plačeval v kolikor bi študij tudi zaključil. In roko na srce, v Sloveniji študija z malo truda študija res ni težko zaključiti.

endelin ::

Važno da študent pri nas ne zamudi majskih iger:)) eni se za to bolj sekirajo kot za izpite - da se ne zamudi kakšen event

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

fiti ::

Nič ni narobe, če se imajo študentje fajn. Ampak neka resnost in odgovornost za končanje študia, ki so ga začeli mora bit.

Kup jih je, ki se vpišejo in naredijo nič. Ponvaljajo izkoriščajo status in pote nasvidenje. To je narobe v tem sistemu, ki ga poznamo danes.

Reycis ::

endelin je izjavil:

Mato: ena delovna mesta majo tko nizko dodano vrednost da več niti ne morjo dati.

Takšna delovna mesta naj se pač ukinejo.
Diversity is our greatest strength

bambam20 ::

solatko je izjavil:



bambam20 - V pisarni zna tudi vsak sedet in papirje premikat, jih je preveč, plače pa jim še vedno rastejo, če prav je njihova dodana vrednost v minusu.


Ti, kar poglej, kam plače rastejo do 30 razreda. Saj so javno dostopni podatki.

Valvoline ::

bambam20 ::

Valvoline je izjavil:


Noben pa noce.


Kako nobeden noče? Pri nas v zdravstvu imamo cel kup čistilk.

Phantomeye je izjavil:



Me zanima, če bi vsi te ljudje, ki delajo "kar zna vsak" kolektivno dali odpoved, in ne bi bilo nobenega na voljo, ki bi bil zaradi slabe finančne situacije bil prisiljen vzeti tako delo. Me zanima, če bi bila cena še tako nizka, ja.



Zdaj, če je čistilka z vsemi dodatki z 950€ neto plačana slabo, da pomiva tla. Potem se bomo pa malo zamislili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Valvoline ::

bambam20 je izjavil:

Valvoline je izjavil:


Noben pa noce.


Kako nobeden noče? Pri nas v zdravstvu imamo cel kup čistilk.

Phantomeye je izjavil:



Me zanima, če bi vsi te ljudje, ki delajo "kar zna vsak" kolektivno dali odpoved, in ne bi bilo nobenega na voljo, ki bi bil zaradi slabe finančne situacije bil prisiljen vzeti tako delo. Me zanima, če bi bila cena še tako nizka, ja.



Zdaj, če je čistilka z vsemi dodatki z 950EUR neto plačana slabo, da pomiva tla. Potem se bomo pa malo zamislili.

Uvozenih ja, priimek na ič in podobno, vecina dela prek suznjelastniskih agencijah v fevdalnem sistemu z drzavnim zegnom.
950e ni nic, ce ne bi bilo balkanskih suznjev bi slovenska cistilka bila zelo spostovana oseba z placo najmanj 3k.

Zgodovina sprememb…

sds ::

Valvoline je izjavil:

950e ni nic, ce ne bi bilo balkanskih suznjev bi slovenska cistilka bila zelo spostovana oseba z placo najmanj 3k.


Ja, saj bi morala biti. Za razliko od raznih bancnikov, brokerjev itd. ima rezultat njenega dela dejansko neko pozitivno vrednost za druzbo (pri financarjih je negativna).

https://neweconomics.org/2009/12/a-bit-...

- While collecting salaries of between £500,000 and £10 million, leading City bankers to destroy £7 of social value for every pound in value they generate.
- For every £1 they are paid, childcare workers generate between £7 and £9.50 worth of benefits to society.
- For a salary of between £50,000 and £12 million, top advertising executives destroy £11 of value for every pound in value they generate.
- We estimated, however, that for every £1 they are paid, over £10 in social value is generated.
- Our model projects that for every £1 of value spent on wages, £12 of value will be generated.

Zakaj druzbene skodljivce tako bogato nagrajujemo? Pojma nimam.
I have no mouth, and I must scream

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sds ()

Valvoline ::

Evo zakaj so velike multinacionalke navalile na srbijo za odpiranje novih tovarn:
https://www.slovenskenovice.si/novice/s...
Ce je res tako kot je napisano plin za srbijo bo 10x cenejsi, srbija bo sisnila vse ostale ex komunajzarske drzave z gospodarskim razvojem.

Phantomeye ::

fiti je izjavil:

Preveri še enkrat kaj sem zapisal. Nihče ne bi plačeval v kolikor bi študij tudi zaključil. In roko na srce, v Sloveniji študija z malo truda študija res ni težko zaključiti.


Veš koliko ljudi ne bi šlo študirat, ker bi bil vseprisoten strah - kaj če mi ne rata iz x razlogov.

Študentarija z bogatimi starši, tipa - o, rabiš študirat v LJ - dej ti bomo kupili stanovanje, da boš kje imel za spat, takšnih problemov ne bi imeli.

fiti je izjavil:

Nič ni narobe, če se imajo študentje fajn. Ampak neka resnost in odgovornost za končanje študia, ki so ga začeli mora bit.

Kup jih je, ki se vpišejo in naredijo nič. Ponvaljajo izkoriščajo status in pote nasvidenje. To je narobe v tem sistemu, ki ga poznamo danes.


Zaradi par gnilih jabolk ne greš podirat cele jablane.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Valvoline je izjavil:

Evo zakaj so velike multinacionalke navalile na srbijo za odpiranje novih tovarn:
https://www.slovenskenovice.si/novice/s...
Ce je res tako kot je napisano plin za srbijo bo 10x cenejsi, srbija bo sisnila vse ostale ex komunajzarske drzave z gospodarskim razvojem.

Zakaj nas Srbi niso stisnili že zdavnaj s svojimi nizkimi plačami? Največ kar jim je uspelo, je plačat fiatu da je pri njih delal tisto staro kramo od avtov, pa še to je nehal takoj ko se je iztekla pogodba od subvencij.
Zarad plina pa bo, zdaj pa res...majkemi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

tony1 ::

endelin je izjavil:

tony1 je izjavil:

Tega po Twitterju ne piše narod ampak 10 študentov iz Kleti.

si sploh bral replye? Meni se zdijo kar kleni mojstri od Levice, ki prezirajo podjetništvo;)


Nimamo toliko časa, žal.

Gre za obični false flag op, za Klet, ki emulira levičarje. Dajte no, Janeza gledate že cel lajf, se res niste še nič naučili? :|

dice7 ::

Valvoline je izjavil:

Evo zakaj so velike multinacionalke navalile na srbijo za odpiranje novih tovarn:
https://www.slovenskenovice.si/novice/s...
Ce je res tako kot je napisano plin za srbijo bo 10x cenejsi, srbija bo sisnila vse ostale ex komunajzarske drzave z gospodarskim razvojem.

Katere multinacionalke so pa navalile na srbijo za odpiranje novih tovarn?

Valvoline ::

dice7 je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Evo zakaj so velike multinacionalke navalile na srbijo za odpiranje novih tovarn:
https://www.slovenskenovice.si/novice/s...
Ce je res tako kot je napisano plin za srbijo bo 10x cenejsi, srbija bo sisnila vse ostale ex komunajzarske drzave z gospodarskim razvojem.

Katere multinacionalke so pa navalile na srbijo za odpiranje novih tovarn?

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija/me...
Siemens bo tudi selil eno komplet tovarno iz Nizozemske (ali BE). To je sele zacetek. 10x cenejsi plin bo ogromna strateska prednosta napram vseo ostalih. Nemska gospodarska zbornica je ze opozorila neumne sorosoide na oblast, ce ne zagotovijo zadostne kolicine POCENI plina se bo zacelo z odpuscanjem,zapiranjem ter selitvijo tovarn. Za srbijo bo to izjemna gospodarska priloznost.

TheBlueOne ::

endelin je izjavil:

Mato: ena delovna mesta majo tko nizko dodano vrednost da več niti ne morjo dati.


Je dosti delovnih mest, ki jih potrebujes, prinesejo pa nic pri produktu. Dodano vrednost lahko gledas sam kot celo podjetje.

Takoj ko ima nekdo placo, da ne prezivi, direktor pa avto za deset takih letnih plac je pac problem.

Zgodovina sprememb…

Zimonem ::

tony1 je izjavil:

endelin je izjavil:

tony1 je izjavil:

Tega po Twitterju ne piše narod ampak 10 študentov iz Kleti.

si sploh bral replye? Meni se zdijo kar kleni mojstri od Levice, ki prezirajo podjetništvo;)


Nimamo toliko časa, žal.

Gre za obični false flag op, za Klet, ki emulira levičarje. Dajte no, Janeza gledate že cel lajf, se res niste še nič naučili? :|

Daj že nehaj no z nebulozami. Problemi s kadri se vlečejo , zadnjih 20 let najmanj.

Utk ::

Nihče ne bo selil tovarne zarad bojda cenejšega plina, ki bo ali ne bo cenejši en mesec ali pa 3, bomo še videli. To so pravljice, ki jim lahko verjamejo samo mali otroci in Srbi.

Zimonem ::

Valvoline ::

Utk je izjavil:

Nihče ne bo selil tovarne zarad bojda cenejšega plina, ki bo ali ne bo cenejši en mesec ali pa 3, bomo še videli. To so pravljice, ki jim lahko verjamejo samo mali otroci in Srbi.

Odvisno kolk vpliva cena plina v koncnem produktu oz pri stroskov poslovanja. Npr za proizvodnjo umetnih gnojiv je delez zelo zelo visok. Pac se korporacije postavi pred izbiro tu imate sorosoide,lenuhe + cena plina 3000+e m3, tam pa subvencije za tovarne, relativno poceni delovna sila plin po 300e m3. Vucic tujim investitorjem obljublja tudi precej nizje poloznice za strom, vsaj 1/2 evropskih.

Zgodovina sprememb…

Zimonem ::

Ljudje bolj ali manj očitno ne razumejo, da tujega nočemo svojega ne damo pomeni pot japonske in severne Koreje. Pa ne bo nihče vlagal... Po indeksih jih dokaj uspešno lovimo.

Utk ::

V Srbiji je elektrika 5x cenejša kot v Nemčiji že najmanj 20 let. Plače da ne govorimo. Zakaj niso ostale firme, ki sploh ne rabijo plina, šle že zdavnaj dol? Pa tudi plin imajo Srbi verjetno že dolgo cenejši kot v Nemčiji.

Zimonem ::

Še gorenje dela dol stvari. Ne zgolj švabi.

Raptor F16 ::

Če so gostinci odvisni od študentskega dela naj kar zaprejo. Danes bi se vsak že šel gostinca ampak na način da bi samo kasiral.

Imamo srednješolske programe gostinskih šol od katerih očitno profitirajo zgolj Jodlarji ki za naše razmere plačujejo normalno. Preden se kak advokat oglasi naj samo opomnim da so ti isti gostinci jokali ko se je zvišala minimalna urna postavka za študente.

Študentje naj sicer študirajo, ne pa tem čefurjem rit odnašat.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Valvoline ::

Zimonem je izjavil:

Ljudje bolj ali manj očitno ne razumejo, da tujega nočemo svojega ne damo pomeni pot japonske in severne Koreje. Pa ne bo nihče vlagal... Po indeksih jih dokaj uspešno lovimo.

Aja,zato pol slovaske dela za korejsko avtoindustrijo

Valvoline ::

Utk je izjavil:

V Srbiji je elektrika 5x cenejša kot v Nemčiji že najmanj 20 let. Plače da ne govorimo. Zakaj niso ostale firme, ki sploh ne rabijo plina, šle že zdavnaj dol? Pa tudi plin imajo Srbi verjetno že dolgo cenejši kot v Nemčiji.

Razlika je ce govorimo o plinu v EU 100e m3 ter strom 50e mwh, pr takih cenah seveda noben ne bo svical, tudi ce konkurencna drzava ponuja 5x cenejse, ker na koncno ceno vpliva minimalno. Danes mas cene plina 3000e m3, cene stroma v spicah 2000e mwh, to je za proizvodnjo katastrofa, hujsa kot cunami.

Zgodovina sprememb…

tony1 ::

Zimonem je izjavil:

tony1 je izjavil:

endelin je izjavil:

tony1 je izjavil:

Tega po Twitterju ne piše narod ampak 10 študentov iz Kleti.

si sploh bral replye? Meni se zdijo kar kleni mojstri od Levice, ki prezirajo podjetništvo;)


Nimamo toliko časa, žal.

Gre za obični false flag op, za Klet, ki emulira levičarje. Dajte no, Janeza gledate že cel lajf, se res niste še nič naučili? :|

Daj že nehaj no z nebulozami. Problemi s kadri se vlečejo , zadnjih 20 let najmanj.


Zadnji 2 leti ste bili na oblasti, pa vas "problematika" ni zanimala. Zdaj je pa to problem države številka ena.

Weak tricks for the weak minded :))

dice7 ::

Zimonem je izjavil:

Še gorenje dela dol stvari. Ne zgolj švabi.

Da, polizdelke. Ocitno je oznaka made in EU se vedno vec vredna, kot poceni plin

kuall ::

tony1 je izjavil:

Zadnji 2 leti ste bili na oblasti, pa vas "problematika" ni zanimala.

to ni nobena problematika ampak sladke skrbi. problematika bo, ko bodo levaki začeli graditi grde komunjzarske bloke s pokradenim denarjem od davkov na naše premoženje in nam začeli nižati plače.

MasterTade ::

Niso problem le plače ampak odnos delodajalcev oziroma nadrejenih do delavcev. Firme ki ves čas iščejo delavce jih iščejo z razlogom. Ker jim spizdijo zaradi slabih delovnih razmer in slabih plač. Mene slabo vzdušje na delovnem mestu bolj moti kot slaba plača. Marsikdo bi ostal tudi na minimalni plači če bi v službo hodil sproščen in spočit, ne pa da ga jebejo, izkoriščajo, nadirajo. Take firme naj crknejo čimprej
Mors omnia aequat

PrihajaNodi ::

Romuni bodo šli delat v Slo? Ja kje vam je pamet.

https://www.statista.com/statistics/685...

Slovenia je zaostala država, tam nekje ranga Bosna. Je pa ok za kriptovlagatelje in normirance. Čeprav ni več varna država kot se jo opisuje.

Romunija in Poljska se kar konkretno pobirata.

Btw Srbijo so sedaj Rusi dobro izkoristili in se je ogromno njihovih firm preselilo tja.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

kuall ::

MasterTade je izjavil:

Marsikdo bi ostal tudi na minimalni plači če bi v službo hodil sproščen in spočit, ne pa da ga jebejo, izkoriščajo, nadirajo. Take firme naj crknejo čimprej

a take firme še obstajajo v it sektorju? po moje je povsod ok vzdušje in ostaja samo še plača vprašaj. in pa druga stvar, ki se mi zdi čedalje bolj važna: kako je delo zanimivo, ampak ponavadi bolj ko je zanimivo težje je in obratno, kle moraš ujet neko zlato sredino. se jim ne splača zajebavat delavcev, čeprav bi intimno ™ marsikdo najbrž še rad to delal od vodilnih.
to je samo še v kakih takih službah, kjer so nižje kvalificirani delavci.

endelin ::

MasterTade je izjavil:

Niso problem le plače ampak odnos delodajalcev oziroma nadrejenih do delavcev. Firme ki ves čas iščejo delavce jih iščejo z razlogom. Ker jim spizdijo zaradi slabih delovnih razmer in slabih plač. Mene slabo vzdušje na delovnem mestu bolj moti kot slaba plača. Marsikdo bi ostal tudi na minimalni plači če bi v službo hodil sproščen in spočit, ne pa da ga jebejo, izkoriščajo, nadirajo. Take firme naj crknejo čimprej

Ja, ponekod je eno samo zmerjanje.

PrihajaNodi ::

Romuni majo za zaposlene v IT ju poseben davek:
https://accace.com/exclusion-of-it-empl...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Mato989 ::

bambam20 je izjavil:

Valvoline je izjavil:


Naj zaprejo ze 1x meje za uvoz suznjev pa da vides kolk bo potem dodana vrednost. Cistilka bo cez noc postala 2x *drazja* kt pisarniska podgana, vsem deficitanim poklicev se bo urna postavka dvignala na najmanj 100e na uro.


To bi bilo nedemokratično.

Kot drugo. Čistit zna vsak. Kar zna vsak pa je cena nizka.


Se strinjam, ampak ta tvoja trditev velja SAMO in IZKLJUČNO, če imaš ti ko rabiš nekoga za čistit, pred vrati 10 kandidatov... Ko pa ne pride NOBEN, pa pomeni da četudi zna čistit vsak, da je ponujena plača (ali delovni pogoji) preslabi in imaš na voljo sledeče:

1. izboljšaš pogoje (dopust, čas dela, količina dela ipd...)
2. izboljšaš plačo

Če pa jamraš kako so drugi krivi ne tvoja ponudba češ po tvoji logiki ne morš ponudit bolje ker zna to vsak ampak NIKOGAR NI, pa izpadeš precej jamraško in smešno.

In o tem debatiramo, ker članek pravi da so ŠTUDENTI in LJUDSTVO krivo da noben ne pride delat za NEKO X PLAČO, jaz in še kdo pa trdimo da je pač X prenizek.

Phantomeye je izjavil:

fiti je izjavil:

Ne mešaj Amerike z našo državo, ker glede socialnega varstva ni primerjave.


Potem pa ne mešaj notri ameriških idej o plačevanju znanja.


Ne rabiš it študirat da lahko prideš do ZNANJA (papir je drugo) znanje na naših faksih je ZELO ZELO SLABO, poglejmo samo rang naših fakultet po SVETU... oz napram razvitim državam...

ZNANJE PRIDOBIŠ TUDI NA INTERNETU, ne rabiš za to študirat...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:



In o tem debatiramo, ker članek pravi da so ŠTUDENTI in LJUDSTVO krivo da noben ne pride delat za NEKO X PLAČO, jaz in še kdo pa trdimo da je pač X prenizek.


Ni nujno, zna biti, da enostavno ni ljudi. Moras racunati, da mora kandidat biti primeren, dosti blizu itn. Poleg tega je bilo stanje pricakovano, ker pada brezposelnost. Vsak pac iz takih ali drugacnih razlogov ne more opravljati dela. Zato pa je za gospodarstvo nizka brezposelnost slaba. Posledica je visanje stroskov dela in dosti vec truda, da koga najdes, ce ga sploh.

Kar se tice studentskega dela pa je Golob najavil, da ga bo omejeval in se trudil, da studentje delajo v svoji stroki. V tem primeru lahko zacnejo gostinci prilagajati poslovni model.

Sicer pa je clanek ze menda povzel vecino pomislekov.

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:



In o tem debatiramo, ker članek pravi da so ŠTUDENTI in LJUDSTVO krivo da noben ne pride delat za NEKO X PLAČO, jaz in še kdo pa trdimo da je pač X prenizek.


Ni nujno, zna biti, da enostavno ni ljudi. Moras racunati, da mora kandidat biti primeren, dosti blizu itn. Poleg tega je bilo stanje pricakovano, ker pada brezposelnost. Vsak pac iz takih ali drugacnih razlogov ne more opravljati dela. Zato pa je za gospodarstvo nizka brezposelnost slaba. Posledica je visanje stroskov dela in dosti vec truda, da koga najdes, ce ga sploh.

Kar se tice studentskega dela pa je Golob najavil, da ga bo omejeval in se trudil, da studentje delajo v svoji stroki. V tem primeru lahko zacnejo gostinci prilagajati poslovni model.

Sicer pa je clanek ze menda povzel vecino pomislekov.



Za pravi denar se bodo ljudje tudi priselili od drugod...

Je dokaj preprosto v osnovi:

1. Ni delavca za X€/h?
2. Povišaj plačo/izboljšaj pogoje dela
3. Še vedno ni kandidata* Ponovi korak 1 ali razmisli ali se ti še splača poslovat če ne moreš naredit koraka 1

Moj bratranec je slučajno vodja na komunali iščejo 2 komunalna delavca že 6 mesecev, plača 1.180€ bruto pa ne najdejo, sem mu preprosto povedal, če rabiš delavca dvigni plačo... če ne moreš pol delaš pač nekaj narobe (glede na to da lahko izplačajo 2k regresa ipd, pol ojri ne bodo problem)

Sem rekel za 2.400 bruto pridem jaz za komunalca, torej kader je, samo plača je prenizka za pogoje dela in to je v 99% tisti osnovni problem, sploh pri teh nižje kvalificiranih delovnih mestih.

Če ima nekdo možnost delat 7-15 v pisarni za 1.400€ bruto, VALDA ne bo šel na komunalo za 1.200 bruto... če pa mu ponudiš 2k bruto bi pa morda kdo iz pisarne ki dela za 1.400 šel =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:



Za pravi denar se bodo ljudje tudi priselili od drugod...


No ja... Jaz delam v drzavi in branzah, ki so zelo dobro placane, pa problem ostaja. Tvoja resitev v stilu visanja plac bi v smislu drzave samo visala cene. Pa ne ti tu, da lahko kupis online od drugod, ker se v praksi kaze tako.

Edino kar te resi za enostavne poklice je, da cufas ljudi iz revnih drzav ampak zopet ni tako enostavno, kar je pravtako znano v praksi.

Nobeden od teh in podobnih problemov ni majhen. Ce bi jih ti znal resevetai in bi resnicno razumel situacijo verjemi, da bi financno bil cisto kaj drugega, kot si trenutno. Tega se moras zavedati. Ti zelo rad ponujas zelo poenostavljene resitve iz laicnega vidika, kar pa praviloma ne deluje v praksi.

Utk ::

A to, da firma, ki plačuje 10% nad minimalcem samo jamra nad tem, da ne dobi ljudi, namesto da bi dvignila plače, pa deluje v praksi? Kako točno?

Marsikatera firma bi lahko dvignila 20% plače, pa ne bi niti rabila novih ljudi, bi tudi "stari" potem malo več naredili...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Valvoline ::

Za vec kot polovica ali vse *deficitarne* poklice v butalistanu ni kandidatov ze 30+ let,tudi pri peak brezposelnosti. Razlog so izkljucno mizerne place ter nikakvi pogoji dela, dumping uvoz suznjev k tole samo poslabsuje. Za ta cas pa so se JU/JS/drzavni monopoli potrojili, tam je rezerva tj odvecni kader (vse z nicvrednimi diplomami) najmanj za 100.000 lenuhov, ki bi danes lahko delali v gospodarstvu za primerno placo.

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Za pravi denar se bodo ljudje tudi priselili od drugod...


No ja... Jaz delam v drzavi in branzah, ki so zelo dobro placane, pa problem ostaja. Tvoja resitev v stilu visanja plac bi v smislu drzave samo visala cene. Pa ne ti tu, da lahko kupis online od drugod, ker se v praksi kaze tako.

Edino kar te resi za enostavne poklice je, da cufas ljudi iz revnih drzav ampak zopet ni tako enostavno, kar je pravtako znano v praksi.

Nobeden od teh in podobnih problemov ni majhen. Ce bi jih ti znal resevetai in bi resnicno razumel situacijo verjemi, da bi financno bil cisto kaj drugega, kot si trenutno. Tega se moras zavedati. Ti zelo rad ponujas zelo poenostavljene resitve iz laicnega vidika, kar pa praviloma ne deluje v praksi.



Kako ne deluje v praksi... poglej... če meni ponudijo 2.500 bruto danes za delo na komunali ga vzamem, torej dobijo kader in še dober, brez bolniških itd... če pa mi ne ponudijo pa raje delam to kar delam trenutno ker so pogoji (in plača) boljši...

Bistvo prostega trga bi naj bilo ravno to, da ko je brezposelnih preveč, da lahko delodajalec reče delavcu če nočeš delat za to plačo jih za tabo stoji v vrsti 100 ki bo delalo, in obratno, če delodajalec išče 10 delavcev in ni nobenga, pač naj poviša plačo in izboljša pogoje da jih PRIVABI

To je smisel prostega trega, če deluje samo v smer navzdol potem to nima smisla.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nejc_nejc ::

Mato
Ti to prevec po ostarijsko....

TheBlueOne ::

Jaz bi se najbolj bal slovenskega sefa. Sem bil pred casom na podjetju, ki je kadre dosti dobivalo direkt iz Slovenije in se naposlusal tega kaksni kreteni znajo biti. Sicer placa je bila dosti visja ampak ne verjamem, da bi kdo sel, ce ne bi bili sefi kombinacija suznjelastnika in vecvrednostnega kompleksa.

Valvoline ::

Kljub kao *hudemu pomanjkanju kadrov TM* v zaposlitvenih oglasih se vedno nikjer objavljena placa. Ko bo vecina zaposlitvenih oglasov z objavljenimi zacetnimi placami ranga vsaj 2x minimalec namesto floskule kt redno placilo ter regres (wtf, to je po zakonu),kavice,sadje,dovoljen FB na delovnem mestu...lol, te bomo rekl da se je neki realno premaknilo. Ce nekemu delodajalcu gori pod nogami bo ponudil najmanj 2x tega kar ostala konkurenca v branzi ponuja pa pobral ves kakovosten kader. No problemo. Ce ne pac jamranje in pocasi kljuc.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Zakaj? Kar sem jaz poklikali mene sem jim povedal, da je okvirna placa predpogoj, da se pogovarjamo naprej in sem jo tudi vedno dobil.

Valvoline ::

TheBlueOne je izjavil:

Zakaj? Kar sem jaz poklikali mene sem jim povedal, da je okvirna placa predpogoj, da se pogovarjamo naprej in sem jo tudi vedno dobil.

Verjemi da vecje tabu teme kot je placa v butalistanu ni. Tudi ko ga 20x vprasas po telefonu kolk je placa ti ne bojo povedal, jocejo pa 24/7 da kadra ni. Ja pridi na razgovor pa ti bomo vse povedal. Poj pa prides tam, najprej da te masirajo dobro uro o vsem, poklicnem ter zasebnem zivljenju da ti na koncu povejo da ponujajo minimalca + drobiz. In to se dogaja v 21 stoletju, cas fbja,twiterja itn.
:))

TheBlueOne ::

Ne verjamem, vsaj ne za ST nivo poklicev. Kakor pravim meni so podali ovirno placo. Se spomnem konkretno za Kolektor, ostalih podjetij pa nisem poznal in sem pozabil imena. Ampak mi je res dal vsak okvirno placo, tudi headhunterji. Nikoli ni bila slaba.

Ciciv ::

Valvoline je izjavil:

Kljub kao *hudemu pomanjkanju kadrov TM* v zaposlitvenih oglasih se vedno nikjer objavljena placa. Ko bo vecina zaposlitvenih oglasov z objavljenimi zacetnimi placami ranga vsaj 2x minimalec namesto floskule kt redno placilo ter regres (wtf, to je po zakonu),kavice,sadje,dovoljen FB na delovnem mestu...lol, te bomo rekl da se je neki realno premaknilo.


Imam razlago. Kadrovski službi se ne da, ker je preveč dela.

Objavili smo delovno mesto in rang plače...
Namesto morja neprimernih kandidatov in 1-3 povprečne med katerimi izbiraš, se prijavi 5+ res odličnih kandidatov.

Besede kandidatov so v stilu: "Če objavijo plačo je že dobra firma, zato sem se prijavil".

Objavili smo rang, sploh ne visok.

Valvoline ::

TheBlueOne je izjavil:

Ne verjamem, vsaj ne za ST nivo poklicev. Kakor pravim meni so podali ovirno placo. Se spomnem konkretno za Kolektor, ostalih podjetij pa nisem poznal in sem pozabil imena. Ampak mi je res dal vsak okvirno placo, tudi headhunterji. Nikoli ni bila slaba.

Za IT je mogoce res boljse kar se objavljanja plac tice, svetla izjema. Za vse ostalo je placa drzavna skrivnost st.1 Poglejte vse objavljenje oglase na zavodu,mojedelo,optius... ne vem ce je kakih 5% oglasov z objavljeno placo vse ostalo brez. Pa probajte poklicat da vam po telefonu povejo kolk je placa. Mission impossible.
««
3 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvig minimalne plače (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
28238291 (6115) Malidelničar
»

Pomanjkanje kadra v Sloveniji (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
43058665 (39945) sbawe64
»

Razmere tako hude, da jemljejo vse ki želijo delat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10425504 (20870) Mato989
»

World Economic Forum: Letos boste službo lažje kot v Sloveniji našli le na Japonskem (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
22157321 (43451) bbf

Več podobnih tem