» »

"Pomanjkanje" študentske delovne sile in delovne sile nasploh

"Pomanjkanje" študentske delovne sile in delovne sile nasploh

Temo vidijo: vsi
««
4 / 91
»»

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Zakaj? Kar sem jaz poklikali mene sem jim povedal, da je okvirna placa predpogoj, da se pogovarjamo naprej in sem jo tudi vedno dobil.


Zakaj moraš to vprašat in zakaj to ne more bit napisano kr v oglasu če je tako HUDO pomanjkanje delovne sile?

nejc_nejc je izjavil:

Mato
Ti to prevec po ostarijsko....


Povej mi kaj je tu oštarijskega... pogovarjamo se o realnosti ne izključno o IT...

A ne rešujemo problema pomanjkanja kadra? V osnovi pomeni da ponujaš preslabe pogoje da bi kader prišel... pa če se midva pogovarjava oštarijsko ali pa uni dipl ekonomsko... v osnovi je to enako

DELAVEC želi delat ČIMMANJ in ČIM BOLJ lagodno in zaslužit NAJVEČ KAR GRE

DELODAJALEC pa OBRATNO želi ČIM MANJ plačat in dobit ČIM BOLJŠEGA (motiviranega) kandidata za čim nižji denar oz plačo.

To je osnova biznisov... nič oštarijsko. In tu se križa ponudba vs povpraševanje... če kadra ni so delodajalci na slabšem in morajo izboljševat pogoje da ga privabijo, in obratno če je kadra preveč morajo delojemalci ali biti bolje in bolje sposobni in izobraženi in izkušeni ali pa pristajat na čedalje nižje plačilo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Ne verjamem, vsaj ne za ST nivo poklicev. Kakor pravim meni so podali ovirno placo. Se spomnem konkretno za Kolektor, ostalih podjetij pa nisem poznal in sem pozabil imena. Ampak mi je res dal vsak okvirno placo, tudi headhunterji. Nikoli ni bila slaba.


Pustmo zdaj ST nivo poklicov... ja meni so na zadnjih 8 razgovorih 7x povedali okvirno plačo pa nisem nek doktor znanosti... ampak odpri malo moje delo pa portal moja zaposlitev in poglej na koliko razpisih piše okvirna plača če je taka huda sila po delavcih bi pričakoval da bodo napisali čimboljše pogoje ki jih nudijo da bi kdo prišel? Pa jim kot kaže to ni v interesu ali?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

OneYellow ::

Saj veš, ponavadi skrivaš, česar se sramuješ. :) Dobro plačane službe se pa v Sloveniji v večini primerov ne oddajajo preko razpisov. Sploh pa ne vem kaj treba toliko "črnila preliti" glede tega. Vedno se sklicujejo na trg, naj imajo trg še sedaj, če ni delovne sile/ponudbe, zvišaš ceno.

TheBlueOne ::

Valvoline je izjavil:


Za IT je mogoce res boljse kar se objavljanja plac tice, svetla izjema. Za vse ostalo je placa drzavna skrivnost st.1 Poglejte vse objavljenje oglase na zavodu,mojedelo,optius... ne vem ce je kakih 5% oglasov z objavljeno placo vse ostalo brez. Pa probajte poklicat da vam po telefonu povejo kolk je placa. Mission impossible.


Ni bila objavljena, je pa bila moj pogoj, da smo se sploh se kdaj slisali. :) Pa nisem ravno IT, samo po izobrazbi. Karierno sem bolj na podrocju mehatronike, elektrotehnike itn.

Valvoline ::

Mato989 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Zakaj? Kar sem jaz poklikali mene sem jim povedal, da je okvirna placa predpogoj, da se pogovarjamo naprej in sem jo tudi vedno dobil.


Zakaj moraš to vprašat in zakaj to ne more bit napisano kr v oglasu če je tako HUDO pomanjkanje delovne sile?

Eno podjetje ne spomnim se imna iz limbusa kovinska branza so iskal delovce za proizvodnjo 2 izm, ponujena zacetna placa 2200 bruto + dodatki+ letni ter redni bonus. Na FBju so potem objavil da je na razgovor prislo cez 100 kandidatov, nekdo iz soseske je celo objavil video kako so kandidati cakal zunaj. Pa to ni neka bajna placa, to je faking 2200 bruto. Pol pa pravijo da ni delavcev.

Mato989 ::

Eno podjetje ne spomnim se imna iz limbusa kovinska branza so iskal delovce za proizvodnjo 2 izm, ponujena zacetna placa 2200 bruto + dodatki+ letni ter redni bonus. Na FBju so potem objavil da je na razgovor prislo cez 100 kandidatov, nekdo iz soseske je celo objavil video kako so kandidati cakal zunaj. Pa to ni neka bajna placa, to je faking 2200 bruto. Pol pa pravijo da ni delavcev.


Seveda, in ravno o tem govorim, plača odtehta 99% pri veliki večini delovnih mest do nekje 2.500€ bruto... po 2.500€ bruto pa bi že kdo raje vzel kakšnega stotaka manj v zameno za več dopusta, boljše pogoje kot je delovni čas ki mu bolj paše, manj stresa itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:



Zakaj moraš to vprašat in zakaj to ne more bit napisano kr v oglasu če je tako HUDO pomanjkanje delovne sile?


Tako pac je. Drugace res malokje zares citirajo place. Recimo Avstrija v 99% primerov poda minimalno placo po kolektivni pogodbi, kjer celo napisejo, da je to minimalna placa po kolektivni in da kandidat lahko pricakuje znatno preplacilo.

Recimo pri nas tezko pripises placo, ker vedno potrebujemo strokovnjake z izkusnjami, vzames pa tudi zacetnika.

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Zakaj moraš to vprašat in zakaj to ne more bit napisano kr v oglasu če je tako HUDO pomanjkanje delovne sile?


Tako pac je. Drugace res malokje zares citirajo place. Recimo Avstrija v 99% primerov poda minimalno placo po kolektivni pogodbi, kjer celo napisejo, da je to minimalna placa po kolektivni in da kandidat lahko pricakuje znatno preplacilo.

Recimo pri nas tezko pripises placo, ker vedno potrebujemo strokovnjake z izkusnjami, vzames pa tudi zacetnika.


Zakaj pa? pač napišeš da je rang plače 1.200 do 4.000 bruto... je to tako težko? Da vsaj kandidat ve da če pride in mu ponudijo 1.200 bruto da je torej v njihovih očeh praktično vreden najmanj kar gre finančno gledano...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:



Zakaj pa? pač napišeš da je rang plače 1.200 do 4.000 bruto... je to tako težko? Da vsaj kandidat ve da če pride in mu ponudijo 1.200 bruto da je torej v njihovih očeh praktično vreden najmanj kar gre finančno gledano...


Tak rang je popolnoma irelevanten. Drugace jaz za svojo branzo tocno vem kaj pricakovati. Meni tudi ni problem vprasati.

Kot drugo pa konkurirati za delovno mesto, kjer jih stotine stojijo pred vrati ne bi bilo v mojem interesu. Ves, da te zamenjajo v sekundi, ce jim kaj ne pase.

Valvoline ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Zakaj moraš to vprašat in zakaj to ne more bit napisano kr v oglasu če je tako HUDO pomanjkanje delovne sile?


Tako pac je. Drugace res malokje zares citirajo place. Recimo Avstrija v 99% primerov poda minimalno placo po kolektivni pogodbi, kjer celo napisejo, da je to minimalna placa po kolektivni in da kandidat lahko pricakuje znatno preplacilo.

Recimo pri nas tezko pripises placo, ker vedno potrebujemo strokovnjake z izkusnjami, vzames pa tudi zacetnika.

Ne bo drzalo. Obcasno pogledam ponudbo na metajobs AT, res so oglasi tudi z mizernimi placami za AT pogoje, ampak tudi taksni z 2x visjimi placami. Za avtomehanike mas oglas z 2k bruto, mas tudi z 4k bruto, za voznike C lokal 1.7k bruto, pa tudi z 3k bruto, vilicaristi 1.7-3k, delavci na stroju 2-4k itn. dalec od tega da je vse minimalc.

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Zakaj pa? pač napišeš da je rang plače 1.200 do 4.000 bruto... je to tako težko? Da vsaj kandidat ve da če pride in mu ponudijo 1.200 bruto da je torej v njihovih očeh praktično vreden najmanj kar gre finančno gledano...


Tak rang je popolnoma irelevanten. Drugace jaz za svojo branzo tocno vem kaj pricakovati. Meni tudi ni problem vprasati.



Ne NI irelevanten, je zelo pomemben!!! Ker pove kandidatu (sploh manj izkušenim) kje na lestvici je pri oceni vrednosti glede na ponujeno plačo podjetja...

Ponavljam... če ima nekdo razpis in rang 1.200 bruto do 4.000 bruto in se jaz prijavim in imamo razgovor in mi rečejo 1.200 vam ponujamo bi vedel da jim nisem vreden zaenkrat praktično nič oz. najmanj kar je možno glede na rang...

Če to ne piše in prideš tja lahko zaspinajo in rečejo za vas veste 1.200 vam damo in ker ranga oz. razpona nimaš pred očmi, lahko dobiš občutek da nisi vreden glih NAJAMNJ po njihovi lestvici ampak mogoče malo več in to je igra psihologije.

Kot drugo pa konkurirati za delovno mesto, kjer jih stotine stojijo pred vrati ne bi bilo v mojem interesu. Ves, da te zamenjajo v sekundi, ce jim kaj ne pase.


Ja ampak prenehaj gledat s svojega visokega položaja... nekdo ki ima danes plače 1.200 bruto bo ZELO mnotiviran če mu za podobno delovno mesto ponudijo 2.200 bruto in bo dal vse od sebe, da bo tam ostal, ker ve da ima tako plačo ki jo bo drugje težko dobil ker je pač slabše izobražen... na drugi strani če imaš minimalca delaš pač minimalno s slabo motivacijo... zato so taka delovna mesta odlična, ker ustvarijo konkurenco in s tem motivacijo da za nadpovprečno plačilo delaš nadpovprečno kvalitetno saj te drugače takoj lahko zamenjajo z novim motiviranim...

Koga bodo pa menjali v gostilni če nobenga ne dobijo?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Valvoline je izjavil:


Ne bo drzalo. Obcasno pogledam ponudbo na metajobs AT, res so oglasi tudi z mizernimi placami za AT pogoje, ampak tudi taksni z 2x visjimi placami. Za avtomehanike mas oglas z 2k bruto, mas tudi z 4k bruto, za voznike C lokal 1.7k bruto, pa tudi z 3k bruto, vilicaristi 1.7-3k, delavci na stroju 2-4k itn. dalec od tega da je vse minimalc.


Kdo pravi, da ni vse po kolektivni pogodbi? Kolektivna pogodba zna biti, da ima priblizno taksen rang. Ce iscejo zacetnika 1800€ bruto, ce pa nekoga z izkusnjami, ki lahko dela sam in po moznosti se malo komandira pa si b.p. na 3500€+. Poglej si kaksno kolektivno pogodbo.

Pac vecina jih navaja minimum po kolektivni, vlkjucno s koncerni. Kar pa ne pomeni absolutni minimum ampak minimum za tocno tisto delovno mesto.

fikus_ ::

Utk je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Evo zakaj so velike multinacionalke navalile na srbijo za odpiranje novih tovarn:
https://www.slovenskenovice.si/novice/s...
Ce je res tako kot je napisano plin za srbijo bo 10x cenejsi, srbija bo sisnila vse ostale ex komunajzarske drzave z gospodarskim razvojem.

Zakaj nas Srbi niso stisnili že zdavnaj s svojimi nizkimi plačami? Največ kar jim je uspelo, je plačat fiatu da je pri njih delal tisto staro kramo od avtov, pa še to je nehal takoj ko se je iztekla pogodba od subvencij.
Zarad plina pa bo, zdaj pa res...majkemi.


V bistvu bo sedaj zelo aktualna tudi cena energije, plin je samo en del, pomembnejša je elektrika. Tam Srbi na veliko kurijo TENT z njihovim premogom. Za ekologijo se oblasti ne obremenjujejo.
TPP Nikola Tesla @ Wikipedia

Če bodo res dobili poceni plin, bodo lahko kurili tudi tega za elektriko. Plinsko elektrarno je poceni narediti.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:



Ne NI irelevanten, je zelo pomemben!!! Ker pove kandidatu (sploh manj izkušenim) kje na lestvici je pri oceni vrednosti glede na ponujeno plačo podjetja...

Ponavljam... če ima nekdo razpis in rang 1.200 bruto do 4.000 bruto in se jaz prijavim in imamo razgovor in mi rečejo 1.200 vam ponujamo bi vedel da jim nisem vreden zaenkrat praktično nič oz. najmanj kar je možno glede na rang...


Ali pa je tako, da ti bodo povedali, da ne kvalificiras in te vzamejo za 800EUR. Ali pa jim poves, da si ultimo, obrazlozis in gredo cez limit. Pac ti moras vedeti koliko priblizno si vreden in to terjati.

Mato989 je izjavil:



Ja ampak prenehaj gledat s svojega visokega položaja... nekdo ki ima danes plače 1.200 bruto bo ZELO mnotiviran če mu za podobno delovno mesto ponudijo 2.200 bruto in bo dal vse od sebe, da bo tam ostal, ker ve da ima tako plačo ki jo bo drugje težko dobil ker je pač slabše izobražen...


Ne vem, ce bi potem kdo ob meji z Avstrijo se delal v Sloveniji. Jaz sem odrascal in zivim na takem obmocju in ti lahko garantiram, da je faktorjev vec. Ogromen faktor je recimo logistika.

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

TheBlueOne je izjavil:

Valvoline je izjavil:


Ne bo drzalo. Obcasno pogledam ponudbo na metajobs AT, res so oglasi tudi z mizernimi placami za AT pogoje, ampak tudi taksni z 2x visjimi placami. Za avtomehanike mas oglas z 2k bruto, mas tudi z 4k bruto, za voznike C lokal 1.7k bruto, pa tudi z 3k bruto, vilicaristi 1.7-3k, delavci na stroju 2-4k itn. dalec od tega da je vse minimalc.


Kdo pravi, da ni vse po kolektivni pogodbi? Kolektivna pogodba zna biti, da ima priblizno taksen rang. Ce iscejo zacetnika 1800€ bruto, ce pa nekoga z izkusnjami, ki lahko dela sam in po moznosti se malo komandira pa si b.p. na 3500€+. Poglej si kaksno kolektivno pogodbo.

Pac vecina jih navaja minimum po kolektivni, vlkjucno s koncerni. Kar pa ne pomeni absolutni minimum ampak minimum za tocno tisto delovno mesto.

Ti zdaj spet neki po tvojem. V enem oglasu ponujena zacetna placa za avtomehanika 2k, v drugem oglasu 4k, v sloveniji placa ni objavljena, avtomehanik je avtomehanik. Kaj ti ni jasno? Kaka kolektivna pogodba? To je trg na delu, tako kot mora bit. Kolk je minimalna placa za avtomehanika v AT?

TheBlueOne ::

Valvoline je izjavil:


Ti zdaj spet neki po tvojem. V enem oglasu ponujena zacetna placa za avtomehanika 2k, v drugem oglasu 4k, v sloveniji placa ni objavljena, avtomehanik je avtomehanik. Kaj ti ni jasno? Kaka kolektivna pogodba? To je trg na delu, tako kot mora bit. Kolk je minimalna placa za avtomehanika v AT?


Avstrija ima za skoraj vse branze kolketivne pogodbe. Nimajo ene minimalne place ampak je v kolektivni pogodbi glede na izkusnje v branzi, spekter odgovorsnosti itn.

Recimo za avtomehanika je, govorim na pamet kot primer! Torej stevilke niso iz pogodbe. zacetna 1800EUR, ce si direkt iz sole. Recimo da 10 let v branzi +500EUR. Ce znas delati samostojno +300EUR. Ce imas okoli sebe nekaj zacetnikov in jih koordiniras +400EUR...

Ce isces nekoga, ki ima deset let izkusenj, lahko dela samostojno in bo se koga koordiniral racunas minimalno po kolektivni min 3000EUR, ce je zacetnik min po kolektivni 1800EUR.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Tam Srbi na veliko kurijo TENT z njihovim premogom. Za ekologijo se oblasti ne obremenjujejo.

Še tretjič, to velja isto že zadnjih 70 let, pa zadnjih 30 še bolj. Kaj bo zdaj zares drugače?
Zarad ene vojne, ki traja 2 meseca, ne bo NIHČE premikal milijard iz Nemčije v Srbijo, to ti garantiram.
Srbi, pa tudi drugi tam dol, stalno fantazirajo o nekih megalomanskih poslih. Nikoli ni nič iz tega. Sej slej ko prej bo nekdo tam postavil tovarno, to ni dvoma, ampak ne zarad Ukrajine in ruskega plina. Ker če ne drugega, je veliko tveganje, ali bojo robo narejeno sred Evrope pod sankcijami, iz poceni ruskega plina, sploh spustili v EU. Kaj če nekdo da not milijardo, pa Dodik začne razkopavat Bosno, Srbi se pa pridružijo? Ode milijarda u mp3...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Valvoline ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Zakaj pa? pač napišeš da je rang plače 1.200 do 4.000 bruto... je to tako težko? Da vsaj kandidat ve da če pride in mu ponudijo 1.200 bruto da je torej v njihovih očeh praktično vreden najmanj kar gre finančno gledano...


Tak rang je popolnoma irelevanten. Drugace jaz za svojo branzo tocno vem kaj pricakovati. Meni tudi ni problem vprasati.

Kot drugo pa konkurirati za delovno mesto, kjer jih stotine stojijo pred vrati ne bi bilo v mojem interesu. Ves, da te zamenjajo v sekundi, ce jim kaj ne pase.

Delodajalcem zagotovo ni v interesu menjat kader k spodnje gate. Poanta boljse place je boljsa izbira kadrov, ter zagotovilo da ga obdrzis, k ga je za primerno placo vec kot dovolj, za kar suznjelastniska konkurenca pravi da ga ni.

Zgodovina sprememb…

fikus_ ::

"Kaj bo zdaj zares drugače? "

Če še nisi opazil, cena energije je zelo narastla in ne kaže da bo padla.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Mato989 ::

Ne vem, ce bi potem kdo ob meji z Avstrijo se delal v Sloveniji. Jaz sem odrascal in zivim na takem obmocju in ti lahko garantiram, da je faktorjev vec. Ogromen faktor je recimo logistika.


Faktorjev je več po neki številki (plači) to je res...

Poglej pomisli preprosto za pravi denar bi se MARSIKDO (ne vsi) tudi preselili... Jaz živim na štajerskem, če mi ponudijo v Sežani ali Novem Mestu 5.000€ bruto na mesec + bonitete, tu imam pa zdaj 1.700 bruto misliš da ne bi šel? No jaz ti povem da bi...

In to bi jih šlo ogromno (ne vsi) zagotovo pa dovolj da bi kader nafilali... Seveda je primer ekstremen, ampak lahko ti pa dam primer takšen... delaš za eno firmo 20km stran za 2k bruto... druga firma tudi 20km stran, ki išče ENAK profil delavcev jamra da ni kadra za 1.900 bruto... prav... naj dajo 2.600 bruto pa bo morda kdo iz prve firme prišel tja... še vedno nikogar, dvigni še za par stotakov ali ponudi več dopusta... ali ponudi delo od doma (če gre) ali ponudi whatever... karkoli pač moraš da kader dobiš.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

fikus_ je izjavil:

"Kaj bo zdaj zares drugače? "

Če še nisi opazil, cena energije je zelo narastla in ne kaže da bo padla.

Cena energije je bila v Srbiji zmeraj nižja, da ne govorimo o plačah.
Bemti, še leto nazaj bi iz istega razloga lahko selili prizvodnjo iz Nemčije v Rusijo. Pa se to ni dogajalo množično.

Valvoline ::

Utk je izjavil:

fikus_ je izjavil:

"Kaj bo zdaj zares drugače? "

Če še nisi opazil, cena energije je zelo narastla in ne kaže da bo padla.

Cena energije je bila v Srbiji zmeraj nižja, da ne govorimo o plačah.
Bemti, še leto nazaj bi iz istega razloga lahko selili prizvodnjo iz Nemčije v Rusijo. Pa se to ni dogajalo množično.

Na zahodu ni bila ekstremno draga, kar je pa danes nova realnost, zahvaljujoc eko blodnjam svabskih eko fasistov ter fafanja ameriskih dildotov.
Leto dve nazaj plin 200eur/strom 50eur, danes plin 3000eur/strom 1000eur. Kaj ti ni jasno?

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:

Ne vem, ce bi potem kdo ob meji z Avstrijo se delal v Sloveniji. Jaz sem odrascal in zivim na takem obmocju in ti lahko garantiram, da je faktorjev vec. Ogromen faktor je recimo logistika.


Faktorjev je več po neki številki (plači) to je res...

Poglej pomisli preprosto za pravi denar bi se MARSIKDO (ne vsi) tudi preselili... Jaz živim na štajerskem, če mi ponudijo v Sežani ali Novem Mestu 5.000€ bruto na mesec + bonitete, tu imam pa zdaj 1.700 bruto misliš da ne bi šel? No jaz ti povem da bi...


No smo tako dalec, da placa ni nujno glavni faktor, mora biti se kaj drugega. Seveda takih razlik ne mores pricakovati, kakor moras tudi upostevati, da si zelo fleksibilen. Z leti pride kar dost prtljage. Recimo ti se tudi nebi selil iz stajerske v LJ, ce je +1000€, ker ti to ne bi krilo razlike. Recimo, da bi v LJ zivel isto, ce bi imel 2700€ bruto, oni pa ti ponudijo 3500€ bruto. Zopet verjetno ne bi ... Itn. Kot drugo pa so druzina in prijatelji vecji kapital kot nekaj stotakov mesecno.

Potem je tako, da placa ni glavni faktor, okvirji, ki jih podajo so bolj orientacija, lahko promocija. Na koncu si na istem, sam s svojim skilsetom pogajanja in skillsetom stroke v kateri isces.

Utk ::

Leto dve nazaj plin 200eur/strom 50eur, danes plin 3000eur/strom 1000eur. Kaj ti ni jasno?

Ni mi jasno kako se lahko kar izmisliš neke številke, in misliš, da bo zarad tega opel selil proizvodnjo iz Nemčije v Srbijo.

TheBlueOne ::

Valvoline je izjavil:


Delodajalcem zagotovo ni v interesu menjat kader k spodnje gate. Poanta boljse place je boljsa izbira kadrov, ter zagotovilo da ga obdrzis, k ga je za primerno placo vec kot dovolj, za kar suznjelastniska konkurenca pravi da ga ni.


Jim tudi ni v interesu dajati oglase, kjer ni kandidatov. Eno in drugo se zgodi, ti kot kandidat pa tehtas verjetnost. Absolutnih pravil ni. Kjer je kandidatov na pretek bos sigurno prej zamenjan kot tam, kjer jih dosti manj.

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

Utk je izjavil:

Leto dve nazaj plin 200eur/strom 50eur, danes plin 3000eur/strom 1000eur. Kaj ti ni jasno?

Ni mi jasno kako se lahko kar izmisliš neke številke, in misliš, da bo zarad tega opel selil proizvodnjo iz Nemčije v Srbijo.

Stevilke so te, nova realnost, lahko si sam preveris. Kako bodo podjetja poslovala s temi cenami, sploh pa tista najbolj energetsko odvisna, aka 100% proizvodnje?

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ne vem, ce bi potem kdo ob meji z Avstrijo se delal v Sloveniji. Jaz sem odrascal in zivim na takem obmocju in ti lahko garantiram, da je faktorjev vec. Ogromen faktor je recimo logistika.


Faktorjev je več po neki številki (plači) to je res...

Poglej pomisli preprosto za pravi denar bi se MARSIKDO (ne vsi) tudi preselili... Jaz živim na štajerskem, če mi ponudijo v Sežani ali Novem Mestu 5.000€ bruto na mesec + bonitete, tu imam pa zdaj 1.700 bruto misliš da ne bi šel? No jaz ti povem da bi...


No smo tako dalec, da placa ni nujno glavni faktor, mora biti se kaj drugega. Seveda takih razlik ne mores pricakovati, kakor moras tudi upostevati, da si zelo fleksibilen. Z leti pride kar dost prtljage. Recimo ti se tudi nebi selil iz stajerske v LJ, ce je +1000€, ker ti to ne bi krilo razlike. Recimo, da bi v LJ zivel isto, ce bi imel 2700€ bruto, oni pa ti ponudijo 3500€ bruto. Zopet verjetno ne bi ... Itn. Kot drugo pa so druzina in prijatelji vecji kapital kot nekaj stotakov mesecno.

Potem je tako, da placa ni glavni faktor, okvirji, ki jih podajo so bolj orientacija, lahko promocija. Na koncu si na istem, sam s svojim skilsetom pogajanja in skillsetom stroke v kateri isces.


Pa saj nihče ni rekel da je OVERALL plača GLAVNI FAKTOR 100% časa... govorimo o nižje kvalificiranih delovnih mestih... torej tam kjer so danes plače med 1.100 in 1.700 bruto... tam je dodatnih 300 ali 400 bruto odločujoč faktor v VEČINI PRIMEROV...

Pozabi zdaj malo na IT plače od 3.000 naprej..



Kar se pa tiče primera... če mi jutri ponudijo v LJ pogodobo za NDČ in 1.000€ NETO višjo plačo se z veseljem vozim tja... bi se mi splačalo overalll pod pogojem da krijejo potne valda... vidiš? Samo za 100 bruto več pa se jim samo smejim... in o tem jaz govorim za pravi denar kader pride.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Valvoline je izjavil:

Utk je izjavil:

Leto dve nazaj plin 200eur/strom 50eur, danes plin 3000eur/strom 1000eur. Kaj ti ni jasno?

Ni mi jasno kako se lahko kar izmisliš neke številke, in misliš, da bo zarad tega opel selil proizvodnjo iz Nemčije v Srbijo.

Stevilke so te, nova realnost, lahko si sam preveris. Kako bodo podjetja poslovala s temi cenami, sploh pa tista najbolj energetsko odvisna, aka 100% proizvodnje?


Kaj elektrika se bo podrazala za 20X?

Mato989 je izjavil:



Pa saj nihče ni rekel da je OVERALL plača GLAVNI FAKTOR 100% časa... govorimo o nižje kvalificiranih delovnih mestih... torej tam kjer so danes plače med 1.100 in 1.700 bruto... tam je dodatnih 300 ali 400 bruto odločujoč faktor v VEČINI PRIMEROV...

Pozabi zdaj malo na IT plače od 3.000 naprej..

Kar se pa tiče primera... če mi jutri ponudijo v LJ pogodobo za NDČ in 1.000€ NETO višjo plačo se z veseljem vozim tja... bi se mi splačalo overalll pod pogojem da krijejo potne valda... vidiš? Samo za 100 bruto več pa se jim samo smejim... in o tem jaz govorim za pravi denar kader pride.


Ampak 300€ ali 400€ nikomur ne pokrije neke logistike, tako da je bolj tak tak faktor. Ravno pri teh bolj revezih je situacija kjer zelo tezko menjajo.

Pred casom si menda pisal, da se ti za priblizno tako razliko ne izplaca vozit v AT? Gledal pa si minimalno po kolektivni, ki je bila citirana. Se kaj spomnem narobe? Kao bi potreboval avto, stroski itn.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Ampak 300EUR ali 400EUR nikomur ne pokrije neke logistike, tako da je bolj tak tak faktor. Ravno pri teh bolj revezih je situacija kjer zelo tezko menjajo.

Pred casom si menda pisal, da se ti za priblizno tako razliko ne izplaca vozit v AT? Gledal pa si minimalno po kolektivni, ki je bila citirana. Se kaj spomnem narobe? Kao bi potreboval avto, stroski itn.


Seveda, ampak razlika je

1. jaz trenutno nimam avta
2. jaz delam od doma 99% remote

Če nekdo že dela on site torej že ima logistiko poštimano in se dnevno vozi 20km do šihta pa 20km nazaj, mu je 400EUR ob enakih ostalih pogojih komot odločujoč faktor... ti pa zdaj mešaš...

Seveda, če imam jaz zdaj 1.700 bruto in delam fully remote, ne bi šel delat on site za 2.000 bruto! LOGIČNO(ker če si kupim nov avto na leasing mam leasinga toliko kot bi več dobil neto na mesec pa še čas zgubim)... bi pa šel delat drugam za fully remote za 2.000 bruto recimo ob podobnimi pogoji (delovni čas, dopust itd...)

Ko pa zamiksaš fully remote in on site pa mora bit razlika višja da greš, LOGIČNO, ker zdaj nimam stroška avtomobila niti izgube časa...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Valvoline ::

TheBlueOne je izjavil:

Zakaj? Kar sem jaz poklikali mene sem jim povedal, da je okvirna placa predpogoj, da se pogovarjamo naprej in sem jo tudi vedno dobil.

Eto vides, vsaj so vnaprej ponudil nek placni okvir. Ti si pa zdaj prestavljaj, poklices kot kandidat za nek siht, 15 minut se po telefonu pogovarjas vmes 10 krat po vprasas kolk je okvirna placa oni ti pa vse nepotrebne neumnosti povejo sam za placo ne, bos sel na razgovor?

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:



Ko pa zamiksaš fully remote in on site pa mora bit razlika višja da greš, LOGIČNO, ker zdaj nimam stroška avtomobila niti izgube časa...


Zato pa visja placa, tudi ce je citirana zeres potegne samo lokalno. Logistika je pri vecini rangov place ogromen faktor. Ce bi se cas voznje pretopili v nadure se ne izplaca skoraj nic.

Skratka na koncu si omejen predvsem z lokalnimi resursi. Od drugod se zelo redko izide.

Remote pa je seveda kaj drugega. Zal trenutno se vedno bolj izjema kot pravilo, ceprav smo imeli korono.

Mato989 ::

Če se Janez Novak, vozi vsak dan na šiht iz sosednje vasi 10km do fabrike da tam dela kot CNC posluževalec za 1.200 bruto v 2 izmenah... in mu v istem mestu DRUGO podjetje ponudi 1.500 bruto je velika verjetnost da bo vsaj nekaj delavcev iz te fabrike zainteresirano da bi dali odpoved in šlo v drugo podjetje kajne?

Kaj torej to pomeni? če ta drugi delodajalec ki noče ponudit 1.500 bruto JAMRA da kadra ni, ni kriv DELAVEC ampak DELODAJALEC ker ni sposoben nudit boljših pogojev da bi delavce privabil... to je moj point.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

TheBlueOne ::

Valvoline je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Zakaj? Kar sem jaz poklikali mene sem jim povedal, da je okvirna placa predpogoj, da se pogovarjamo naprej in sem jo tudi vedno dobil.

Eto vides, vsaj so vnaprej ponudil nek placni okvir. Ti si pa zdaj prestavljaj, poklices kot kandidat za nek siht, 15 minut se po telefonu pogovarjas vmes 10 krat po vprasas kolk je okvirna placa oni ti pa vse nepotrebne neumnosti povejo sam za placo ne, bos sel na razgovor?


Ja jasno, da ne. :D Ampak mi ni jasno, da njihov HR tako trati cas. Je pa res, da jih je treba vcasih malo nakurit v smislu "Saj imate moj CV, kaj pa se hocete?".

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Ko pa zamiksaš fully remote in on site pa mora bit razlika višja da greš, LOGIČNO, ker zdaj nimam stroška avtomobila niti izgube časa...


Zato pa visja placa, tudi ce je citirana zeres potegne samo lokalno. Logistika je pri vecini rangov place ogromen faktor. Ce bi se cas voznje pretopili v nadure se ne izplaca skoraj nic.

Skratka na koncu si omejen predvsem z lokalnimi resursi. Od drugod se zelo redko izide.

Remote pa je seveda kaj drugega. Zal trenutno se vedno bolj izjema kot pravilo, ceprav smo imeli korono.



Slovenija je tako mala, da je razdeljena na bazen 4x lokalno, morda 5x... Ja, Zaposlen iz Idrije za 1.200 bruto ne bo dal odpovedi da bi se vozil delat v fabriko v MB za 1.500 bruto, to je vsakomur jasno... ampak kadra je overall v teh lokalnih okoljih z zračnega kroga cca 25km v vsako smer DOVOLJ da ob primerni plači dobiš kader če ga resnično potrebuješ in ga primerno plačaš... vse ostalo je nategovanje in jamranje brez osnove.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Valvoline ::

TheBlueOne je izjavil:

Valvoline je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Zakaj? Kar sem jaz poklikali mene sem jim povedal, da je okvirna placa predpogoj, da se pogovarjamo naprej in sem jo tudi vedno dobil.

Eto vides, vsaj so vnaprej ponudil nek placni okvir. Ti si pa zdaj prestavljaj, poklices kot kandidat za nek siht, 15 minut se po telefonu pogovarjas vmes 10 krat po vprasas kolk je okvirna placa oni ti pa vse nepotrebne neumnosti povejo sam za placo ne, bos sel na razgovor?


Ja jasno, da ne. :D Ampak mi ni jasno, da njihov HR tako trati cas. Je pa res, da jih je treba vcasih malo nakurit v smislu "Saj imate moj CV, kaj pa se hocete?".

Nobenemu ni jasno, ampak tako je zal danes stanje v butalistanu, za 90+% iskalcev zaposlitve, kljub *hudemu pomankanju kadrov TM*.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Še 1x ponavljam LOKALNO komunalno podjetje išče 2 komunalna delavca že od LANI torej več kot 6 mesecev, prijav je 0, oziroma prišel je baje 1 lokalni kriminalec ki ga niso hotli vzet... za 1.200 bruto plače in MAX regres... delo med tednom od 5 do XX ne vem več tu nekje vglavnem...

Zakaj ni kadra? Delo ne potrebuje NOBENE izobrazbe, končana osnovna šola je pogoj... torej? Sem rekel bratrancu ki išče kader, da pridem jaz samo dajte mi čez 2k bruto če praviš DA RES RABITE KADER? Pa se je smejal da tak ne gre, sem rekel pol pa iščite do krize...

In ta togost me jezi... pravijo da NUJNO rabijo kader, ampak da bi pa karkoli nardili da bi kader res prišel, pa ne počnejo...

In to jamranje da KADRA NI, je vbistvu prevedeno samo v to da KADRA NI, za tako plačo kot jo ponujamo... To boldano je bistveni podatek, izpostavlja se pa samo ono prvo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:

Če se Janez Novak, vozi vsak dan na šiht iz sosednje vasi 10km do fabrike da tam dela kot CNC posluževalec za 1.200 bruto v 2 izmenah... in mu v istem mestu DRUGO podjetje ponudi 1.500 bruto je velika verjetnost da bo vsaj nekaj delavcev iz te fabrike zainteresirano da bi dali odpoved in šlo v drugo podjetje kajne?

Kaj torej to pomeni? če ta drugi delodajalec ki noče ponudit 1.500 bruto JAMRA da kadra ni, ni kriv DELAVEC ampak DELODAJALEC ker ni sposoben nudit boljših pogojev da bi delavce privabil... to je moj point.


Za CNC zadeve menda jamrajo bolj kot ne vsi. :)

Ta placna razmerja so znana in kakor ti pravim v praksi vecinoma ni tako. Ljudje pac niso zelo fleksibilni.

V praksi bi bilo bolj tako. Drugo ponudi 1500€. Delavci v prvem o tem govorijo, prijavi pa se nihce, ker noce izpasti kot nelojalen. Drugo podjetje b.p. najde nekoga lokalno, verjetno zacetnika, ker mentorjev ne manjka. Potem v prvem podjetju jamrajo kako slabo so placani in kako ni imelo smisla hodit tja, ker so ze nekoga imeli. To je bolj slovenska folklora.

ViperR ::

Valvoline je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Zakaj? Kar sem jaz poklikali mene sem jim povedal, da je okvirna placa predpogoj, da se pogovarjamo naprej in sem jo tudi vedno dobil.

Verjemi da vecje tabu teme kot je placa v butalistanu ni. Tudi ko ga 20x vprasas po telefonu kolk je placa ti ne bojo povedal, jocejo pa 24/7 da kadra ni. Ja pridi na razgovor pa ti bomo vse povedal. Poj pa prides tam, najprej da te masirajo dobro uro o vsem, poklicnem ter zasebnem zivljenju da ti na koncu povejo da ponujajo minimalca + drobiz. In to se dogaja v 21 stoletju, cas fbja,twiterja itn.
:))


Ne vem no, glede na napisano se mi zdis nesposoben se vsaj malo prej pozanimat, kam se sploh prijavljas. Tebe si prav predstavljam, klices v neko firmo, ki komaj prezivi vsako leto in zahtevas 3k plače.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ViperR ()

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:

Še 1x ponavljam LOKALNO komunalno podjetje išče 2 komunalna delavca že od LANI torej več kot 6 mesecev, prijav je 0, oziroma prišel je baje 1 lokalni kriminalec ki ga niso hotli vzet... za 1.200 bruto plače in MAX regres... delo med tednom od 5 do XX ne vem več tu nekje vglavnem...

Zakaj ni kadra? Delo ne potrebuje NOBENE izobrazbe, končana osnovna šola je pogoj... torej? Sem rekel bratrancu ki išče kader, da pridem jaz samo dajte mi čez 2k bruto če praviš DA RES RABITE KADER? Pa se je smejal da tak ne gre, sem rekel pol pa iščite do krize...


Kaj ni podjetij, ki izplacujejo minimalca? Po tvoji logiki bi moral biti naval, ker so +25 do +30%. Kjer si mislim, da si lahko izpogajas se kaksen stotak ali dva in si ze bolj pri +50%. Zakaj ni navala horde tistih, ki so na minimalcu?

Mato989 ::

Ljudje so zmeraj BOLJ fleksibilni, to o čemer ti govoriš ta generacija se poslavlja... ko sem sam delal kot CNC operater pred leti, se je lepo začelo videvat kako lojalnosti več ni če ne plačaš... v ulici so bile 3 fabrike CNC... večina takrat moje generacije ki je prišla z mano v fabriko 1 na CNC je dala odpoved po 6-18 mesecih in šla v fabriko 2, ker so kupli Avstrijci in dvignili plače za 250€ BRUTO za enako delo in enake pogoje... ostajali so predvsem generacija 45-58 letnikov ki so vzgojeni še na način kot ga opisuješ in večno jamrali zaradi plače.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:

Ljudje so zmeraj BOLJ fleksibilni, to o čemer ti govoriš ta generacija se poslavlja... ko sem sam delal kot CNC operater pred leti, se je lepo začelo videvat kako lojalnosti več ni če ne plačaš...


Pocaki se pet do deset let, ko bo tvoja generacija imela familije, hise itn. Ko nisi sam moras praviloma najti dve sluzbi in ne eno. Da ne govorimo, ce imas nepremicnine.

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Še 1x ponavljam LOKALNO komunalno podjetje išče 2 komunalna delavca že od LANI torej več kot 6 mesecev, prijav je 0, oziroma prišel je baje 1 lokalni kriminalec ki ga niso hotli vzet... za 1.200 bruto plače in MAX regres... delo med tednom od 5 do XX ne vem več tu nekje vglavnem...

Zakaj ni kadra? Delo ne potrebuje NOBENE izobrazbe, končana osnovna šola je pogoj... torej? Sem rekel bratrancu ki išče kader, da pridem jaz samo dajte mi čez 2k bruto če praviš DA RES RABITE KADER? Pa se je smejal da tak ne gre, sem rekel pol pa iščite do krize...


Kaj ni podjetij, ki izplacujejo minimalca? Po tvoji logiki bi moral biti naval, ker so +25 do +30%. Kjer si mislim, da si lahko izpogajas se kaksen stotak ali dva in si ze bolj pri +50%. Zakaj ni navala horde tistih, ki so na minimalcu?


Kako so +25%? Minimalna plača kolikor vem je skoraj 1.100 BRUTO... kako ti prideš do 1.200 bruto z +25% mi ni jasno, kaj šele +30%...

Navala ni ker kot praviš lokalno ni tako slabih plač, ali tisti ki so na minimalcu dobijo v kuverti še kaj... ali pa imajo boljši delovni čas (pogoji) in ne odtehtajo... tisti ki so doma od dalj pa se za razliko 100€ bruto ne splača vozit... to je vse o čemer jaz govorim

Greva stavit da bi za 1.800 bruto bilo prijav malo morje?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Ups, sem bil za casom pri ca. 950. Google povedal narobe. :) Ja potem je placa preslaba.

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Ups, sem bil za casom pri ca. 950. Google povedal narobe. :) Ja potem je placa preslaba.


Ja no saj to jaz govorim... za pravo plačo se bo trlo prijav za taka delovna mesta...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

dexterboy ::

darkolord je izjavil:

Bi šel, vendar ...
Tudi delodajalec bi ti dal višjo plačo, vendar ...

Sej bo zdej to Golob vse porihtal, mar ne? ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

ViperR ::

Mato989 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Še 1x ponavljam LOKALNO komunalno podjetje išče 2 komunalna delavca že od LANI torej več kot 6 mesecev, prijav je 0, oziroma prišel je baje 1 lokalni kriminalec ki ga niso hotli vzet... za 1.200 bruto plače in MAX regres... delo med tednom od 5 do XX ne vem več tu nekje vglavnem...

Zakaj ni kadra? Delo ne potrebuje NOBENE izobrazbe, končana osnovna šola je pogoj... torej? Sem rekel bratrancu ki išče kader, da pridem jaz samo dajte mi čez 2k bruto če praviš DA RES RABITE KADER? Pa se je smejal da tak ne gre, sem rekel pol pa iščite do krize...


Kaj ni podjetij, ki izplacujejo minimalca? Po tvoji logiki bi moral biti naval, ker so +25 do +30%. Kjer si mislim, da si lahko izpogajas se kaksen stotak ali dva in si ze bolj pri +50%. Zakaj ni navala horde tistih, ki so na minimalcu?


Kako so +25%? Minimalna plača kolikor vem je skoraj 1.100 BRUTO... kako ti prideš do 1.200 bruto z +25% mi ni jasno, kaj šele +30%...

Navala ni ker kot praviš lokalno ni tako slabih plač, ali tisti ki so na minimalcu dobijo v kuverti še kaj... ali pa imajo boljši delovni čas (pogoji) in ne odtehtajo... tisti ki so doma od dalj pa se za razliko 100€ bruto ne splača vozit... to je vse o čemer jaz govorim

Greva stavit da bi za 1.800 bruto bilo prijav malo morje?


Ce ponudis njemu 1800 moraš spremeniti cel sistem plač, drugače trenutni delavci ne bodo hoteli več delati. Preveč poenostavljaš zadeve.

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Ups, sem bil za casom pri ca. 950. Google povedal narobe. :) Ja potem je placa preslaba.


Ja no saj to jaz govorim... za pravo plačo se bo trlo prijav za taka delovna mesta...


Ja iz minimalca na minimalca ne bo sel nihce. Tu bi verjetno res imeli vec kandidatov, ce bi dodali stotak ali dva. Takih na minimalcu je menda povsod dosti.

Mato989 ::

Ce ponudis njemu 1800 moraš spremeniti cel sistem plač, drugače trenutni delavci ne bodo hoteli več delati. Preveč poenostavljaš zadeve.


Niti ne, sicer imaš ti 100% prav ko si to izpostavil, ampak to je naloga menegerjev da uredijo tak plačni sistem da bo imel več nivojev in lahko kader ustrezno privabiš...

Kako pa v tujini to dostikrat gre in so bistveno bolj fleksibilni pri plačah tudi na nizko kvalificiranih delovnih mestih.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

dexterboy ::

endelin je izjavil:

Mato: ena delovna mesta majo tko nizko dodano vrednost da več niti ne morjo dati.

Tukaj se čisto strinjam s teboj, pa mato se tudi. Ampak, če je delavec pripravljen delati, pa če mu delodajalec ne porine v roke delo z večjo dodano vrednostjo, se je potrebno vprašati, kdo tukaj koga žejnega čez vodo... Bi lahko opisal naš oddelek, ampak bi se bralo kot ZF. Je pa šolski primer tega, ko je delodajalec "bukov" kot smrekova jelka sredi puščave...

bambam20 je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Naj zaprejo ze 1x meje za uvoz suznjev pa da vides kolk bo potem dodana vrednost. Cistilka bo cez noc postala 2x *drazja* kt pisarniska podgana, vsem deficitanim poklicev se bo urna postavka dvignala na najmanj 100e na uro.
To bi bilo nedemokratično. Kot drugo. Čistit zna vsak. Kar zna vsak pa je cena nizka.
Sex "demantira" tole tvojo izjavo :))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

Raptor F16 ::

Utk je izjavil:

A to, da firma, ki plačuje 10% nad minimalcem samo jamra nad tem, da ne dobi ljudi, namesto da bi dvignila plače, pa deluje v praksi? Kako točno?

Marsikatera firma bi lahko dvignila 20% plače, pa ne bi niti rabila novih ljudi, bi tudi "stari" potem malo več naredili...


Mislim kle je treba razlikovat. Imaš sisteme kjer se vse gleda na cente ker se dela posle z malim odstotkom dobička v primerjavi z operativnimi stroški. Ampak to je politika firme ki sklepa take posle. Ne boš verjel ampak Cimos je ravno zaradi tega propadal ker so bili dobavitelj tretjega, v najboljšem primeru drugega reda kar pomeni 2-5% dobička glede na lastno ceno dela.

V avtomobilski industriji recimo pogajanj za plačo ne bo ker gre vse na 5 letne pogodbe. Firme se pač izpogajajo za ceno dela in to ceno dela morajo držat 5 let četudi gre material gor ali bilokaj. Plus gre za sisteme ki imajo zaposlene po več ljudi zato tudi če se naredi nek prostor za dvig plač bo le ta dokaj majhen.

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Ups, sem bil za casom pri ca. 950. Google povedal narobe. :) Ja potem je placa preslaba.


Ja no saj to jaz govorim... za pravo plačo se bo trlo prijav za taka delovna mesta...


Ja iz minimalca na minimalca ne bo sel nihce. Tu bi verjetno res imeli vec kandidatov, ce bi dodali stotak ali dva. Takih na minimalcu je menda povsod dosti.


Človeku naj bi za nek minimum lahko ostalo vsaj jurja na mesec. Torej nekje 200-300 eur nad ocenjenimi življenjskimi stroški.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

««
4 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvig minimalne plače (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
28237972 (5796) Malidelničar
»

Pomanjkanje kadra v Sloveniji (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
43058333 (39613) sbawe64
»

Razmere tako hude, da jemljejo vse ki želijo delat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10425334 (20700) Mato989
»

World Economic Forum: Letos boste službo lažje kot v Sloveniji našli le na Japonskem (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
22157069 (43199) bbf

Več podobnih tem