» »

"Pomanjkanje" študentske delovne sile in delovne sile nasploh

"Pomanjkanje" študentske delovne sile in delovne sile nasploh

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 91
»»

Mato989 ::

Torej tedensko se pojavljajo članki kot je tale:

https://mariborinfo.com/novica/lokalno/...

Kot kaže se delodajalci kar nočejo in nočejo zavedat, ali bi nam pa radi vcepili v glavo da niso problem njihove postavke in višina plače ampak države/ljudje ker nočemo delat... Neverjetno kakšno pravnje možganov, zdaj so krivi "otroci" oz. študenti ker pač NOČEJO delat za take plače... hja, boste pa plače dvignili pa bo ane?

Neverjetno je kakšno propagando izvajajo delodajalci češ da so delavci krivi ker nočejo njihove ponudbe sprejet in iskanja...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

solatko ::

kanela - Enkrat se strinjam z Mato989, za 5€/h ne bo šel noben delat, za 10€/h si bojo podajali roke. Delodajalci naj za minimalca delajo sami, morda jim bo kapnilo, da je znesek za tisto, kar zahtevajo od delavcev, občutno premal.
Tudi obrt ne boš odprl, če boš imel vsak mesec 100 ali 200€ premalo za normalno življenje.
Delo krepa človeka

SmolWhale ::

Ravno menjam delodajalca, šel na bolje. No v prejšnji firmi se čudijo zakaj ni kadra ali pa je ta totalno nesposoben, seveda so skakali za mano zakaj, ponudbe pa niso presegli. Haha fuck you

Kader je in to sposoben, samo plačat ga je treba. Na low end jobe uvažajo faking Romune s prevajalci, vsi zabiti nesposopbni kot kante, da ne omenjam nemogočega komuniciranja. So pa fajn delavci, ker jih je strah za službo, nadrejeni so za njih božanstvo. Slovenca boli kurac in gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SmolWhale ()

LeQuack ::

Inflacija je 20-30% procentov in še večja bo. Če plače ne bodo temu sledile bo pomanjkanje delavcev vedno večje.
Quack !

FrRoSt ::

LeQuack je izjavil:

Inflacija je 20-30% procentov in še večja bo. Če plače ne bodo temu sledile bo pomanjkanje delavcev vedno večje.


:)):)):)):)):))

Ne vem, kaj si hotel s tem povedati, vendar od zraka in vode se ne da živeti ravno dobro!? ;)

SmolWhale je izjavil:

Ravno menjam delodajalca, šel na bolje. No v prejšnji firmi se čudijo zakaj ni kadra ali pa je ta totalno nesposoben, seveda so skakali za mano zakaj, ponudbe pa niso presegli. Haha fuck you

Kader je in to sposoben, samo plačat ga je treba. Na low end jobe uvažajo faking Romune s prevajalci, vsi zabiti nesposopbni kot kante, da ne omenjam nemogočega komuniciranja. So pa fajn delavci, ker jih je strah za službo, nadrejeni so za njih božanstvo. Slovenca boli kurac in gre.


:)):)):)):)):))

So v Trstenjakovo klet namestili romune ali so zaposlili tebe!?? :)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FrRoSt ()

zobnik ::

Se spomnem ene 15 let nazaj sem kot vrtnar dobil 4 evre/uro. Ble so tud že po 5 evrov plačila.
Mislim da so še predlan sral s 5 dobrimi evri, ko se je vse podražilo za 100%

Ja pa na Twiterju pišejo kako šefi bežijo v tujino zarad Goloba, sigurno pa ne bodo priznal da zaradi manjka delavcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

mojsterleo ::

Meni so pred kratkim na razgovoru za strokovnega delavca, kjer je zahtevanih 6 let delovnih izkušenj in uni. izobrazba, ponudili 30 plačni razred oz. 1370 bruto. Sem samo rekel hvala lepa in adijo. To bo čez eno leto, ko bodo preračunali življenjske stroške, že minimalec.

Pat_MaGroin ::

Se strinjam. Naj, ponudijo 10 eur na uro, pa bo.

Oz. naj zaposlijo profi natakarje, da bo clovek končno deležen normalne postrežbe.

Za, 5 eur gres raje podatke v excel kucat kot pa se z debilnimi strankami v gostilnah bockat.

Zgodovina sprememb…

Telbanc ::

solatko je izjavil:

kanela - Enkrat se strinjam z Mato989, za 5EUR/h ne bo šel noben delat, za 10EUR/h si bojo podajali roke. Delodajalci naj za minimalca delajo sami, morda jim bo kapnilo, da je znesek za tisto, kar zahtevajo od delavcev, občutno premal.
Tudi obrt ne boš odprl, če boš imel vsak mesec 100 ali 200EUR premalo za normalno življenje.


Ja no, 5 evrov to sta dva kafeta, ne se zajebavat, da ne bo spet socijalistične revolucije. Kdo bo delat za dve pogrete župe celo uro?

Pa še v oštarijo, narobe pamet lol.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Utk ::

Ne razumem zakaj gostinci iščejo, celo zahtevajo, študente. Bolj malo jih študira turizem, gostinstvo, itd., da bi šel kdorkoli prek študenta v to iz drugega razloga kot denar. Tega pa v gostilni itak ni. Dober kelnar naredi za 3 slabe, dvojno plačat enega dobrega pa nihče noče.

SmolWhale ::

Gostinci majo cene tako visoke, da je noro. Kvaliteta hrane in postrežbe pa malo po domače. Delajo študentke, ko jom je točeno pivo znanstvena fantastika, seveda izbirajo glede na izgled, da se starci lahko slinijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SmolWhale ()

LeQuack ::

Utk je izjavil:

Ne razumem zakaj gostinci iščejo, celo zahtevajo, študente. Bolj malo jih študira turizem, gostinstvo, itd., da bi šel kdorkoli prek študenta v to iz drugega razloga kot denar. Tega pa v gostilni itak ni. Dober kelnar naredi za 3 slabe, dvojno plačat enega dobrega pa nihče noče.


Predvsem zato, ker študentsko delo nima nobenih pravic. Tako malo pravic kakor imajo študentje še Kitajski sestavljavci iPhonov nimajo.
Quack !

Pat_MaGroin ::

smešni so, oni ZAHTEVAJO studente lol. Študent študira, ti pa redno zaposli natakarja majmun.

feryz ::

Mato pač vidi svojo stran.
Nekvalificiran delavec mene pride 2200 bruto.
Če temu dodam dopust in regres, smo na 2600 bruto mesečno. Ko to deliš s 168 ur, ugotoviš, da je njegova urna postavka 15,5 evra na uro. Drobiž.
Pa je še vedno nag, brez strehe nad pisarno, brez zdravniškega, varnosti pri delu, brez ...
Koliko od tega od dobi delavec na račun, je pa stvar janeza, roberta in armije državne prašičjereje okrog teh dveh.

Ampak ja, delodajalci so pizde, matotu dam popolnoma prav.

dice7 ::

Jurja prevec si napisal

Mato989 ::

feryz je izjavil:

Mato pač vidi svojo stran.
Nekvalificiran delavec mene pride 2200 bruto.
Če temu dodam dopust in regres, smo na 2600 bruto mesečno. Ko to deliš s 168 ur, ugotoviš, da je njegova urna postavka 15,5 evra na uro. Drobiž.
Pa je še vedno nag, brez strehe nad pisarno, brez zdravniškega, varnosti pri delu, brez ...
Koliko od tega od dobi delavec na račun, je pa stvar janeza, roberta in armije državne prašičjereje okrog teh dveh.

Ampak ja, delodajalci so pizde, matotu dam popolnoma prav.


Ce mi das 2.600 bruto + 1placo regresa in 1 placo za dopust ti pridem delat preko normiranca ker to je super placo za nekvalificirano delo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

IL_DIAVOLO ::

Delodajalci se zivijo v Jugoslaviji, ko so pred firmo baje stali avtobusi delavcev, ki cakajo da te nadomestijo.

Baje, tak pravijo. Danes vem, da jih ni.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zimonem ::

Utk je izjavil:

Ne razumem zakaj gostinci iščejo, celo zahtevajo, študente. Bolj malo jih študira turizem, gostinstvo, itd., da bi šel kdorkoli prek študenta v to iz drugega razloga kot denar. Tega pa v gostilni itak ni. Dober kelnar naredi za 3 slabe, dvojno plačat enega dobrega pa nihče noče.

Iščejo jih predvsem za krpanje zaposlijo enega , dva ostalo pa potem študentaraj. Denarja je kolikor je. Saj veš nekje se zbira "elita" , drugje "podn". Ampak postrežba je pa podobna. Pa kaki hohstaplerji še najbolj gledajo na ceno.

Utk ::

Kako krpanje, če so pa čist odvisni od njih. Jaz razumem za nek kafič, v katerem dela ena kelnarca na izmeno, se zgodi bolniška, dopust, in rabijo še koga. Če imaš pa ti resno gostilno, 10, 20 kelnarjev, moraš imet to pokrito z redno zaposlenimi. Ali pa jamraš...

endelin ::

Odpuščanja v Zda so tik pred vrati. To se bo preselilo tudi k nam. Startupi čedalje težje zbirajo nova sredstva. Žal, jesen ne bo rožnata. Verjetno je bil marec vrh tega cikla

Zimonem ::

Utk je izjavil:

Kako krpanje, če so pa čist odvisni od njih. Jaz razumem za nek kafič, v katerem dela ena kelnarca na izmeno, se zgodi bolniška, dopust, in rabijo še koga. Če imaš pa ti resno gostilno, 10, 20 kelnarjev, moraš imet to pokrito z redno zaposlenimi. Ali pa jamraš...

Boljše ostarije imajo itak seznam kadra, kateri dela po potrebi. Čez dan jih ne rabijo veliko ob dogodkih pa celo armado. Pa ne jemljejo kar vsakega študenta. Hodiš po prepoceni gostilnah.

FrRoSt ::

endelin je izjavil:

Odpuščanja v Zda so tik pred vrati. To se bo preselilo tudi k nam. Startupi čedalje težje zbirajo nova sredstva. Žal, jesen ne bo rožnata. Verjetno je bil marec vrh tega cikla


:))

Upam, da bo vsaj še tja do septembra, oktobra, plato!! ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Invictus ::

Ne samo, da maldina noče delat, tudi za svoje znanje se ceni preveč.

Hočejo plačo nekoga z 10 letnimi izkušnjami, znajo pa kurac...

Jamrajo že celo Avstrijci, težko dobiti spoosben IT kader, še boplj pa takega, ki ima voljo se kaj naučiti in preštudirati...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Zimonem je izjavil:

Utk je izjavil:

Kako krpanje, če so pa čist odvisni od njih. Jaz razumem za nek kafič, v katerem dela ena kelnarca na izmeno, se zgodi bolniška, dopust, in rabijo še koga. Če imaš pa ti resno gostilno, 10, 20 kelnarjev, moraš imet to pokrito z redno zaposlenimi. Ali pa jamraš...

Boljše ostarije imajo itak seznam kadra, kateri dela po potrebi. Čez dan jih ne rabijo veliko ob dogodkih pa celo armado. Pa ne jemljejo kar vsakega študenta. Hodiš po prepoceni gostilnah.

Aha, boljše gostilne so polne samo ob dogodkih, najboljši kelnarji pa čakajo, če jih bojo v soboto draftali ali ne. Good to know...
Očitno nisem edini, ki hodi v poceni gostilne...

Valvoline ::

Place so prevec obdavcene, komunajzarstan davi delavno ljudstvo. Prihaja taprava kataklizma komunizma, 30+ let tlacenja delavstva rezultat je tu. To je sele zacetek, tehnicne sola so prazne, pekov ni, mesarjev ni, voznikov ni.... Se najbl sramotna je razlika v placah IT vs vse ostalo v gospodarstvu. To se ne bo dobr koncalo, posiljevalec tipkovnic na fotelcku v klimatizirani pisarni (ali delo od doma) zasluzi 2-3x vec kt tehnik/mesar/pek... na nogah parkiran na stroju v 3/4 izm. Mizerija, najbolj da vse skp razpade pa potem veliki reset.

pegasus ::

zobnik je izjavil:

Se spomnem ene 15 let nazaj sem kot vrtnar dobil 4 evre/uro. Ble so tud že po 5 evrov plačila.
Redna plača vrtnarja pri nas je nekaj čez 2000 neto. Pomočnik v kuhinji 2500 neto, skladiščnik 2800 neto ... https://www.embl.org/jobs/?l=heidelberg

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pegasus ()

Horas ::

haha, ravno ta teden sem srečal dva bivša sodelavca, iz firme v kateri sm si zrihtal septembra odpoved zarad korona pizdarije. od novga leta imajo 3.izmwnci vse delovne vikende. premal delavcev da bi 4.izmwnci vsa naročila pokrili. ne dobijo delavcev. zdaj pa vozijo preko nekega servica (outsourcing) al neki takega iz srbije, in po 1mesecu noben noče ostat pa dobijo 900EUR neto + plačano stanovanje. aja ko sm js odšel sm mel 1100 bruto, zdaj imajo 1200-1400bruto.očitno še vedno premalo, ko bojo dali 1500 grem mogoč nazaj.

pegasus je izjavil:

zobnik je izjavil:

Se spomnem ene 15 let nazaj sem kot vrtnar dobil 4 evre/uro. Ble so tud že po 5 evrov plačila.
Redna plača vrtnarja pri nas je nekaj čez 2000 neto. Pomočnik v kuhinji 2500 neto, skladiščnik 2800 neto ... https://www.embl.org/jobs/?l=heidelberg


ja seveda, link pa kar nekaj.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

Glugy ::

Dejansko so bili slovenski delodajalci do sedaj razvajeni ker so imel vedno veliko več kandidatov za delo kot so ponujal služb. In so to s pridom izkoriščal..dajal mizerne plače..ustvarjal nedostojanstvene delovne pogoje,silil v nadure in delo med vikendi ipd. Zdej ko je kandidatov manj pa k se morajo malo potrudit ..pa svojo sposobnost pokazat tud pri dobrih delovnih pogojih in plači jih pa zmanjka.

ViperR ::

Po moje je problem nizkih plač predvsem premajhna dodana vrednost na zaposlenega. Normalno, da imajo v IT tako dost visje plače.

Neko povprečno podjetje s 500 zaposlenimi in 500k letnega dobička si pač ne more privoščit niti 100e dviga plač..

Valvoline ::

Srbija nas bo kmalu prehitela z placami, kmal bomo mi sli tam trebuhom za kruhom. V Beogradu podobni deficitarni poklici kt pr nas majo vsi place 1000e+, nekateri tudi po 2k. Prejsni mesec se je en srbo mesar iz lokalne mesnice vrnil nazaj v Srbijo place mesarjev so tam baje dvignal za 100% v dveh letih. Mercedes ter toyota bodo odpiral tovarne avtomobilov nedalec od Beograda, vsaka po 5.000 folka, place 1000-3000 evrov neto.

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Zakaj bi trolal dečki, če moram to vsak mesec plačevati?
Vsak vidi po svoje. Probajte se prestaviti na drugo stran, pa boste spoznali drugo plat.

Mato joka cele dneve. Daj začni ti plače izplačevati, bomo videli, kako bo to šlo tebi od rok.

nejc_nejc ::

Invictus je izjavil:

Ne samo, da maldina noče delat, tudi za svoje znanje se ceni preveč.

Hočejo plačo nekoga z 10 letnimi izkušnjami, znajo pa kurac...

Jamrajo že celo Avstrijci, težko dobiti spoosben IT kader, še boplj pa takega, ki ima voljo se kaj naučiti in preštudirati...


to je to

pa vsi bi že takoj po šoli, bajto, pa fararija pa ne vem kva vse......

Valvoline ::

Jaz sem sefu povedal da do septembra pricakujem ponudbo z znizanim delovnikom max 6ur na dan za enako placo, ce ne bo se bom zahvalil pa gremo dalje. Raje spet za volanom, place so konkretno dvignal (dnevnica 80e neto za C pon-pet), pa se bojo. Kot zanimivost razni stajerski giganti (talum, impol, unior itn...) pri trenutnem resnem pomankanju kadrov ter tisoce oglasov se se vedno igrajo butec&butec monopol, place mizerne, vztrajajo pri 3/4 izmenah, pozabljajo da so tovarne ter stroji brez kadra mrtev kapital. Se pa premika, moje napovedi so dvig plac za vse tehnicne poklice za najmanj 2-3x, tist k ne bo dvignu bo propadel.

Zgodovina sprememb…

Glugy ::

feryz je izjavil:

Zakaj bi trolal dečki, če moram to vsak mesec plačevati?
Vsak vidi po svoje. Probajte se prestaviti na drugo stran, pa boste spoznali drugo plat.

Mato joka cele dneve. Daj začni ti plače izplačevati, bomo videli, kako bo to šlo tebi od rok.

Jah sej druga stran že na polno joka. No ne ta sposobni del druge strani ostali pa ja.

ZveeZ ::

Meni je logicno, da ne bo student delal za 6,17 EUR/h bruto, saj je to obcutno manj od zaposlenega na minimalcu (cca 9 EUR/h) ter hkrati brez nikakrsnih pravic.
Pa se vedno se gre za obcasno delo.
Ce predpostavimo, da dobi zaposleni natakar 10 EUR/h bruto tekom celega leta, bi bilo primerno, da se studenta placa vsaj 15 EUR/h za enako delo med turisticno sezono. Ce je seveda sposoben.

Valvoline ::

https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/hr...
Pri sosedih se huje k pr nas.

dexterboy ::

Valvoline je izjavil:

Place so prevec obdavcene, komunajzarstan davi delavno ljudstvo. Prihaja taprava kataklizma komunizma, 30+ let tlacenja delavstva rezultat je tu. To je sele zacetek, tehnicne sola so prazne, pekov ni, mesarjev ni, voznikov ni.... Se najbl sramotna je razlika v placah IT vs vse ostalo v gospodarstvu. To se ne bo dobr koncalo, posiljevalec tipkovnic na fotelcku v klimatizirani pisarni (ali delo od doma) zasluzi 2-3x vec kt tehnik/mesar/pek... na nogah parkiran na stroju v 3/4 izm. Mizerija, najbolj da vse skp razpade pa potem veliki reset.

To jest trobim že najmanj 5 ali pa še več let. Prej ko poči, manj bo bolelo in prej se bomo zopet postavili nazaj. Kadra, dobrega, pa ne bo za najti. Že jaz razmišljam, da rečem v službu fuck off pa grem v Lidl. Možgani na off, šefi pa naj si razbijajo glave kje najti drug kader... pa k ga itak ne bodo našli, kar bo pa prišlo, pa ne bo delalo za moj denar in tudi obseg dela ne bo sprejel. In tu je problem, ker je isto v vezi, žena je že iztrošena in ni vredna pozornosti, mlajša soseda na koncu hodnika je pa takooo sexy... za bruhat! Če želijo delodajalci dobiti dober kader, ga MORAJO plačati. Dobiš toliko, kolikor plačaš... kot pri prodajalkah ljubezni. Je razlika med "pušiono" za 20 € ali pa vikend paketom za 500+ ojrov... sorry, če sem zadel pravo primerjavo :))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

SmolWhale ::

Kje dobiš za 20EUR? Jaz dobim za 30EUR brez proteze, se je podražilo tudi to in ni še konec.

DM me

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SmolWhale ()

pegasus ::

Pa še eno branje na temo stanja trga in startupov, primarno čez lužo, a se da vzporednice potegniti tudi pri nas:
https://content.fortune.com/wp-content/...
Iz tega izhajajo potrebe po delovni sili ...

simonchelo ::

Jest nimam problemov, pri meni je asistent plačan 20eur na uro. Delavnik je 12ur, včasih tudi manj. Ampak plačano je vedno 12ur.

Zaenkrat zadovoljni vsi, pridni, delavni in marljivi. tko da ne metat vseh v isti koš. Sam pač treba še je znajdt...
ciao

solatko ::

feryz - Daj ne serji, A imajo višje bruto dajatve pa dobi delavec vsaj enkrat višjo plačo za enako delo, ki yodlarja košta 4k€, samo on z istimi izdelki zasluži 5x več od tebe, ker delaš lon posle brez kake večje dodane vrednosti, morda ravno za njega.
V ceno izdelka je pač potrebno vkalkulirat vse, kar je za izdelavo potrebno in, če se ti ne splača delat, tega pač ne delaš ali pa to poizkušaš za minimalno plačo delavca in še vedno kar ugoden dobiček zate, v redu, samo to ne gre na dolgi rok, saj ti ceno lon posla, poizkušajo vsako leto še malo znižat. In taki obrtniki ali podjetniki se lahko hebete in greste firme postavljat v Romunijo.
Delo krepa človeka

zobnik ::

V našem konci vsi iščejo delavce, pravjo da majo dela preveč in da nujno rabjo delavce.

dope1337 ::

Meni se iz leta v leto bolj dopade dejstvo, da lahko moji pjebi, s poklicno izobrazbo (elektro v mojem primeru), povprečnim znanjem ter dokaj solidno delovno vnemo mesečno zaslužijo več kot pa npr. povprečen projektant, ki nosi večino odgovornosti pravilne zasnove projekta, kateremu vsi serjejo po glavi cele dneve, odgovarja za vse napake v planingu, je odgovoren za iskanje rešitev za nastale napake oz. mu mastno zakasiram iskanje rešitev, prihaja domov živčen, itd.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Invictus ::

dope1337 je izjavil:

Meni se iz leta v leto bolj dopade dejstvo, da lahko moji pjebi, s poklicno izobrazbo (elektro v mojem primeru), povprečnim znanjem ter dokaj solidno delovno vnemo mesečno zaslužijo več kot pa npr. povprečen projektant, ki nosi večino odgovornosti pravilne zasnove projekta, kateremu vsi serjejo po glavi cele dneve, odgovarja za vse napake v planingu, je odgovoren za iskanje rešitev za nastale napake oz. mu mastno zakasiram iskanje rešitev, prihaja domov živčen, itd.

Saj to je izrodek slovenske negativne selekcije.

Budala, ki je komaj spacal 3 leta elektro šole, na koncu dobi več denarja na mesec kot projektant, ki se mora podpisati pod projekt in je kazensko ter odškodninsko odgovoren...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

simonchelo ::

Aha... Se en dokaz kako ljudem nikoli ni prav. Če človek dela in zasluži ni ok istocasno, če direktor več zasluži tudi ni ok. Mors vest da more met električar svoj S.P. Ali neko drugo podjetje, kjer bo moral plačevati davke in prispevke in voditi računovodstvo, si rihtati posel, organizirati delo... Na koncu pa s svojim podpisom odgovarjal za opravljeno delo.

Aja projektant lahko naredi tudi več projektov na mesec Oz. Na teden. In na koncu ni res da zasluži več. Projektanti so kar zlatarji.
ciao

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::



Zanimiva tema, nekaj "svezih" informacij:
Znani podatki za mesec marec 2022

Na območju občine Lendava je bila v marcu povprečna neto plača 1.173,06,
Na območju občine Ljutomer je bila povprečna neto plača v marcu 1.166,28
Na območju občine Murska Sobota je v marcu znašala povprečna neto plača 1.273,89 evra,
Sicer pa je slovenska povprečna neto plača v marcu bila 1.306,68 evra.

Naceloma to niso slabe place za regijo. Jeba je zdaj, ko gredo cene hrane in goriva v visave. V vzhodni regiji brez avta ne prides nikamor.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

PS: Seveda je pa najboljse imeti studenta in mu polovico dati na roke.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Koraaz ::

m0LN4r je izjavil:


Na območju občine Lendava je bila v marcu povprečna neto plača 1.173,06,
Na območju občine Ljutomer je bila povprečna neto plača v marcu 1.166,28
Na območju občine Murska Sobota je v marcu znašala povprečna neto plača 1.273,89 evra,
Sicer pa je slovenska povprečna neto plača v marcu bila 1.306,68 evra.

To naj bi bile bruto ali neto cifre?

Naj se že končno standardizirajo pravila pa se zjasmo a bomo pisal v bruto ali neto zneskih, ker opažam, da vsak piše tako kakor mu paše.

Skratka, 1173 neto je ca 1800 bruto (brez dodatkov).

Ne vem od kje take cifre o plačah, ker kot je meni znano so plače pri nas porazne, razen, če nisi kak specialist visoko na hiearhiji.

Po SURSU naj bi bila povprečna plača v SLO 2000€ bruto, kar je daleč od realnosti večine delavskega ljudstva.

m0LN4r ::

http://lendavainfo.com/povprecni-neto-d...

Sem pozabil link, naj bi bile neto.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

cias ::

Saj bojo Ukrajinci, Sirijci, Afričani zamašili to luknjo zastonj delovne sile ki se jo preživlja s socialo.
««
«
1 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvig minimalne plače (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
28237933 (5757) Malidelničar
»

Pomanjkanje kadra v Sloveniji (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
43058265 (39545) sbawe64
»

Razmere tako hude, da jemljejo vse ki želijo delat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10425303 (20669) Mato989
»

World Economic Forum: Letos boste službo lažje kot v Sloveniji našli le na Japonskem (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
22157026 (43156) bbf

Več podobnih tem