» »

Nadzorne kamere - non-chinese

Nadzorne kamere - non-chinese

Matthei ::

Živjo vsem, long time reader, first time poster :) 

Iščem neko kvalitetno rešitev za videonadzor doma. Trenutno imamo dve Mi (Xaiomi) 360 kameri, vseskupej je bl tko češko narjen (že vpisat se je težko, forget password še huj...), najbolj pa me je zmotilo da ni Windows aplikacije (oziroma je, ampak samo za kitajski trg). In nasplošno, raje vdore v svojo zasebnost zaupam američanom kot pa kitajcem.

Iščem torej nek kvaliteten sistem kamer, s funkcionalnostmi:
- Wifi in/ali POE
- tilt, 360 pan.
- Snemanje na lokalni disk v mreži
- Program pregled real-time in posnetkov.
- Kvaliteta/reputation
- Non-chinese

Oziroma, razmišljam da če bi uporabil obstoječe Mi kamerce, jim samo v routerjem firewallu onemogočim dostop do interneta. Ampak bi še vseeno rabil potem nek dober program za real-time gledanje in tudi gledanje posnetkov.

aborko ::

Imam enake kamere doma in razen dvomov okoli zasebnosti, ki so verjetno popolnoma upravičeni, sem s kamero še kr zadovoljen. Tudi PC client dela relativno ok, imel pa sem problem, ko posnetki na sd kartici niso bili remote dostopni, še vedno pa je kamera snemala ok. Na eni kameri, kjer ni bilo SD, pa je posnela en incident v cloud in bi si ga zelo rad pogledal (dobiš celo kratek predogled), a kaj ko so vsi 3 načini plačila vezani na kitajsko in njihovo tel. št. Po ene pol ure googlanja sem obupal.

Matthei ::

Ojej, to pa sucks...

Zaenkrat sem kot najboljšega kandidata našel Ubiquiti, sicer so kar drage ampak sem pričakoval da bo nekaj takega.

Apple ::

Ring, Blink - oboje gre v Cloud. Ring ima narocnino.
Za Ubiquiti Unifi kamere rabis njihovo opremo - je pa on-premise.
LP, Apple

starfotr ::

borutz ::

Poglej se Avigilon linijo kamer-made in Canada
vmesnik super, hiter za pregledovanje
https://www.avigilon.com/products/camer...
zal pa niso poceni

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borutz ()

Daniel ::

Mogoče Reolink, sicer je kitajec a dela razmeroma dobro. Ogledi posnetkov iz kamer sicer trajajo kar nekaj časa, torej nekaj možnosti za izboljšave še imajo, kar se ostalega tiče, pa sem zadovoljen.

hojnikb ::

Tezko boš našel nadzorne kamere, ki niso Chinese made. Četudi je ameriski proizvajalc, si lahko sigurn da bo vsaj chipset kitajski :)
#brezpodpisa

Voluharr ::

Axis ?
Drugače pa kar je teh chinese kamer, se meni dopadejo PoliceTech. Praktično dAhua.
Vsekakor pa gre to pri meni vse za firewall in ven ne pride nič.
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si

cekr ::

Jest uporabljam Dahua. Sicer malo dražje, vendar hardversko ok. Softver je pa tako-tako. Še nisem videl nobene kitajske kamere, ki bi imela vse urejeno tako kot je treba.
Snemanje imam urejeno na SSD-ftp na routerju. Preko sambe se mi noče povezat. Mi je pa zadeva uničila že 2 SD kartici, tako da sem obupal. Je pa tudi bolje z varnostnega vidika, da posnetki niso v kameri.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

c3p0 ::

Kupi Xiaomi in se buni da noče več chinese. /facepalm

Dahua, Hikvision so brez re-brandinga kitajske in guess what? Uporablja jih npr. Tenzor, ki opremlja še kaj več od vikendic. /s

Če hočeš USA branded Chinese, pa izvoli po Axis za hudo ceno.

Anney ::

Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zimonem ::

miko22 ::

Jaz imam reolink. Na routerju pa blokirane kamere na net. Torej delajo v lokalnem omrežju, na netu so nedosegljive. Se lahko kitajci mučijo kolikor hočejo, ne vidijo nič.
Če pa nisem doma, se povežen preko VPN domov, in zadeva dela tudi izven lokalnega omrežja.
Tak, da moj nasvet, kupi najcenejše, pa pravilno konfiguriraj.

klinker ::

Kaj pa kaka open source diy resitev, lokalna, oz. preko VPNja, v kolikor zelis dostop od kjerkoli? Nekaj na princip diy NAS.
Obstaja kaj na to temo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

miko22 ::

Lahko narediš kaj z uporabo raspberry Pi. Jaz sem poskušal, je pa ena težava - malinca se kar dost greje. Nisem tvegal, da bi povzročil kak požar :)
Poglej si tukaj:
https://community.home-assistant.io/t/h...

V-i-p ::

Sicer ne vem, če je kaj boljša zaščita, pa vseeno :). Jaz sem pred leti naredil tako, da sem kolegu naštimal vseh šest kamer na prenosnik, ki je bil namenjen samo temu. Tja se je vse snemalo, kamere niso ble vidne od zunaj, se je pa do njih dostopalo preko teamviewerja na ta prenosnik.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Daniel ::

miko22 je izjavil:

Lahko narediš kaj z uporabo raspberry Pi. Jaz sem poskušal, je pa ena težava - malinca se kar dost greje. Nisem tvegal, da bi povzročil kak požar :)
Poglej si tukaj:
https://community.home-assistant.io/t/h...



To rabiš, odlično se obnese:

https://flirc.tv/products/flirc-raspber...

Pri Reolinku lahko izklopiš uporabo UID (dostop do kamer od zunaj), ampak potem seveda rabiš VPN v lastno omrežje. Dostop preko aplikacije je tudi malenkost bolj odziven, če uporabiš VPN (tudi ob uporabi UID).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

miko22 ::

Kje izklopiš ta UID?
Jaz mam blokado na routerju, da ne spusti kamer na net.
Če kje to lahko izklopim - v nastavitvah ne najdem- toliko boljše.

Daniel ::

System - Network Settings - Advanced - UID

miko22 ::

Daniel je izjavil:

System - Network Settings - Advanced - UID


Hvala, sem našel na app na pc, na telefonu ne.
Žal pa mi ne deluje preko vpn ko izklopim. Škoda.
mogoče moram še kaj drugo nastavit?

meni pač router blokira dostop do neta. Bi pa res bilo bolj enostavno preko app-a onemogočit.

Daniel ::

Načeloma bi moralo delovati preko VPN, če ti drugače dostop v tvoje omrežje preko VPN deluje normalno.

Sem šel preverit, na eni kameri onemogočil UID in ni več delala, ostale pa so. Nato sem se preko VPN povezal v svojo LAN in je spet delala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Karen ::

Jaz imam tudi zaprte navzven (na routerju), hikvision in kitajsko noname, pa vse snemajo na Synology NAS direktno. Vse so zunanje, kitajska je tam ene 8x cenejša od ene Hikvision, roko na srce ne opazim razlike v sliki niti podnevi niti ponoči (razen tega da ene od Hikvision nikakor ne uspem firmware-a upgrade-at da bi zvok delal, čeprav je npr. enaka kot druga - isto model, ki sem ga lahko). Problem pr kitajskih je da nikoli ne veš če tisto kar dobiš res dela, če vgrajen ethernet dela (je tudi wifi, ampak mam možnost dat na kabel), če ima standarden protokol (ONVIF) podprt za na NAS ipd. - sej piše pr vseh da imajo vse, sam dokler ne dobiš v roke ne veš. Drugače če bi še enkrat kupoval priznam da raje 8 kitajskih za ceno ene hikvision vzamem, bi si za ceno ene Hikvision pokril 2x več kot imam sedaj.

cronos1234 ::

Matthei je izjavil:

Živjo vsem, long time reader, first time poster :) 

Iščem neko kvalitetno rešitev za videonadzor doma. Trenutno imamo dve Mi (Xaiomi) 360 kameri, vseskupej je bl tko češko narjen (že vpisat se je težko, forget password še huj...), najbolj pa me je zmotilo da ni Windows aplikacije (oziroma je, ampak samo za kitajski trg). In nasplošno, raje vdore v svojo zasebnost zaupam američanom kot pa kitajcem.

Iščem torej nek kvaliteten sistem kamer, s funkcionalnostmi:
- Wifi in/ali POE
- tilt, 360 pan.
- Snemanje na lokalni disk v mreži
- Program pregled real-time in posnetkov.
- Kvaliteta/reputation
- Non-chinese

Oziroma, razmišljam da če bi uporabil obstoječe Mi kamerce, jim samo v routerjem firewallu onemogočim dostop do interneta. Ampak bi še vseeno rabil potem nek dober program za real-time gledanje in tudi gledanje posnetkov.


Domnevam da rabiš tudi outdoor modele če rabiš za nadzor hiše? PoliceTech/Dahua zunanje in en notranji model ima znanec, delajo že leta b.p. + vzameš še njihov snemalnik, vtakneš notri disk in je zrihtano. Aplikacija na mobitelu + web vmesnik za s PCja je zadovoljiv, vse ima lokalno, dostop preko VPN. Je pa kitajsko brez rebrandinga vse skupaj - ne vidim težav če imaš vse v LAN za firewallom zaprto. Digitklik Trzin za praktični ogled.

Cupakabra123 ::

Reolink in nic drugega.

miko22 ::

Jaz imam Reolink. So zelo ok, imajo porihtano, je pa malo dražji od ostalega kitajskega sranja. Deluje pa itak vse na istem principu. Tako, da če ti je važen denar, vzami ceneje, vendar imej porihtano omrežje, da ne bo šlo to na net.
Aja, pa vse kamere naj so iste znamke. Drugače boš imel same težave, če bo kupoval malo tu, malo tam.

Likalnik ::

jaz imam tudi Reolink...8 kamer..vse skupaj se pa snema na NVR disk...lahko gledam za nazaj cca 7 dni, snema se 24/7...po večini uporabljam samo preko telefona.
tudi moj glas za Reolink...imaš vse sorte kamer od 360 pan., tilt, wifi, poe, two way audio...itd

Daniel ::

Likalnik je izjavil:

jaz imam tudi Reolink...8 kamer..vse skupaj se pa snema na NVR disk...lahko gledam za nazaj cca 7 dni, snema se 24/7...po večini uporabljam samo preko telefona.
tudi moj glas za Reolink...imaš vse sorte kamer od 360 pan., tilt, wifi, poe, two way audio...itd


Imaš Reolinkov NVR?

Likalnik ::

ja imam...sedaj že nekaj let cca 4..zaenkrat dela v redu...takrat sem kupil v paketu 4kamere + NVR...kasneje sem potem postopoma dokupoval še različne tipe kamer ampak vse so Reolink

Daniel ::

Hvala za info.

miko22 ::

Likalnik je izjavil:

ja imam...sedaj že nekaj let cca 4..zaenkrat dela v redu...takrat sem kupil v paketu 4kamere + NVR...kasneje sem potem postopoma dokupoval še različne tipe kamer ampak vse so Reolink

Koliko si dal za NVR?
če dostopaš preko telefona, imaš odprte na net, predvidevam.

Daniel ::

miko22 je izjavil:

Likalnik je izjavil:

ja imam...sedaj že nekaj let cca 4..zaenkrat dela v redu...takrat sem kupil v paketu 4kamere + NVR...kasneje sem potem postopoma dokupoval še različne tipe kamer ampak vse so Reolink

Koliko si dal za NVR?
če dostopaš preko telefona, imaš odprte na net, predvidevam.


Ni nujno, lahko, da dostopa do NVR preko VPN ali pa preko UID (ugibam, s tem še nimam prakse).

matjaz11 ::

Zdravo,

kaj pa taka zadeva?
https://shop.netatmo.com/en-gb/?utm_sou...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: ALT ()

kuglvinkl ::

Your focus determines your reallity

tomlin ::

Dokaj poceni in relativno kvalitetne so D-link kamere, najbolje v povezavi z D-link router-jem.
Mislim, da vse delujejo preko oblaka in preko mikro kartice, kakor želiš.

P.S. Ker te moti izdelava v rdeči Kitajski:
D-Link je tajvanska večnacionalna korporacija za omrežno opremo s sedežem v Tajpeju na Tajvanu
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

00mare00 ::

Mogoče pozna kdo ta sistem? Mogoče kakšne izkušnje?

https://www.amazon.de/-/en/Reolink-Surv...

Likalnik ::

miko22 je izjavil:

Likalnik je izjavil:

ja imam...sedaj že nekaj let cca 4..zaenkrat dela v redu...takrat sem kupil v paketu 4kamere + NVR...kasneje sem potem postopoma dokupoval še različne tipe kamer ampak vse so Reolink

Koliko si dal za NVR?
če dostopaš preko telefona, imaš odprte na net, predvidevam.


sorry za pozen odgovor....ja, dostopam preko telefona tako, da so odprte na net....ali mi kdo "špega" ne vem...zaenkrat ni bilo težav (moram potrkati na les)

sedaj imam RLN36...se pravi recorder na katerega se lahko priklopi 36 kamer....kot rečeno zadeva deluje v redu in ni večjih problemov...snema se 24/7 in trenutno imam priklopljenih 10 kamer.

Glede cene...je pa tako, da spremljam na njihovi spletni strani in so vedno kakšne akcije oziroma popusti....recimo novoletne akcije...black friday akcije itd....se da dobiti po nižji ceni...kot je pa trenutno oglaševana...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup nadzorne kamere - pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
392627 (1594) mat xxl
»

Nadzorne kamere (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7011272 (2268) ninjaxx
»

IP Kamera (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
576485 (2057) Kekec
»

Katero zunanjo IP kamero kupiti?

Oddelek: Pomoč in nasveti
134233 (3820) Buggy
»

Video nadzor - kateri snemalnik NAS ali NVR

Oddelek: Kaj kupiti
6920 (786) Daniel

Več podobnih tem