» »

Katero varnostno kamero in alarmni sistem?

Katero varnostno kamero in alarmni sistem?

pirx ::

Pozdravljeni,

za hišo bi rad nabavil varnostne kamere (zunaj + vsaj ena kamera znotraj) + alarmni sistem. Zunaj bi imel tudi senzor gibanja, ki bi sprožil nek zvok (magari samo "ding dong"), če bi se kdo gibal v bližini hiše.

Sicer se še nisem poglobil v vse skupaj, vendar zanima me, če imate mogoče kakšne predloge ali izkušnje glede teh stvari? Kamere bi imel na baterijo.

Hvala!

BorutO ::

Jaz imam kamere Reolink okoli hiše. Res, da so kamere kar drage, tudi naročnina za Cloud je dokaj draga, ampak spet ni tako drago, kot imajo druge. Starša imata ene varnostne kamere kitajske izdelave, ki stanejo samo 20 evrov, a je samo za eno kamero okoli 75 eur na leto za Cloud, med tem, ko imaš pri reolinku nekje 50 eur za do 5 kamer istih modelov.

Ne vem pa še vedno kakšen alarmni sistem bi ti rad? Rad bi tudi, če ti kdo vlomi v hišo ali se smuka v neposredni bližini vrat ali oken ali samo, če pride v bližino hiše? Ker če hočeš samo eno "ding dong" opcijo, izberi varnostno kamero, katero ima alarmno napravo, in ko kdo pride v zaznavo kamere, kamera avtomatsko zatuli.

Reolinkove kamere so res zelo dobre, ampak ena stane okoli 170 eur.
Jaz imam za zunanje kamere 3x https://www.amazon.de/-/en/Surveillance...
in 4x https://www.amazon.de/s?k=reolink+e1+pr...
S tem, da je E1 kamera namenjena za notranjo uporabo, jih jaz uporabljam zunaj, pod streho. Že dve leti delajo brez težav. :P
Vse kamere imajo alarm, ki se sprožijo ob gibu. Jaz imam vse izklopljene alarme, ker mi mački, srne in ježi skačejo sredi noči okoli hiše in to piska celo noč ali pa se prižigajo luči na kameri ... brez veze.

Netrunner ::

Reolink ima širok spekter kamer, ne samo za 170€. Drugače pa reolink je kar kul zadeva, jaz sem si nabavil 4 kamere ki senapajajo preko sončnih celic in za 1 sem dal nekaj manj kot 100€. Vse 4 imajo možnost nastaviti, da se sproži alarm ko pride kdo v vidno polje v določeni uri.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

255211 ::

Iščeš občutek varnosti ali resno varnost?

V drugem primeru bo treba gledati profi zadeve. Obvezno vse žično, z lokalnim NVR-jem za kamere. Recimo Dahua za kamere in NVR (ne bom rekel Bosch ali Axis, ker tam so cene ohoho) in DSC za alarm. Plus ustrezno skonfigurirana mreža, da kamere ne kličejo domov.

Reolink je nekje v prosumer rangu. Ok za domačo uporabo, čeprav jaz se na cloud zadeve ne bi zanašal. Sploh pa ne bi dovolil, da se posnetki mene in družine nalagajo nekam na nek server.

2f4u ::

Za doma sem vzel moj cuvaj - slo firma. V firmi imamo DVC kamere.

Ob poplavah, sem naucil kamere tudi da vidijo luzo na tleh.

Predlagam ti da dobis ponudbe firm... na koncu niti niso takod rage in pokazejo ti vse funkcionalnosti.

floyd1 ::

Za kamero gre tudi moj glas Reolinku. Kvalitetne, zanesljive, sprejemljiva cena (moje so okrog 80€ kom.), dober in enostaven software za upravljanje. Obvezno pa je treba vzet kamere z zaznavanjem oseb (avtov), drugega sploh ne gledat, ker je potem preveč lažnih alarmov (oz. posnetkov) in stvar hitro postane neuporabna, ko dejansko kaj iščeš za nazaj.

Likalnik ::

tudi jaz imam REolink kamere že več kot 5 let....imam 9 kamer....vse se snema 24/7 na NVR....Cloud-a nimam.
Posnetke si vedno lahko ogledam na mobitelu/PC/TV....delujejo super....res pa je, da glej, da imaš vse POE povezavo...

kriptobog ::

Jaz sem dal pri mati Reolink, sicer baterijske, ker je stara hisa in nima kablovja zunaj. Argus 3 pro, solarni panelcek in se ni treba ukvarjati s filanjem. Po enem letu in pol je pri eni kameri sla baterija - spraznila se je v enem tednu), sem odprl case in so poslali novo. Clouda nima. Kamera ima micro sd kartico, pote pa v appu gledas posnetke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

pirx ::

@BorutO
To je točno to, kar potrebujem, hvala! Nisem vedel, da imajo kamere tudi opcijo za zvočni signal, če zaznajo gibanje. Ta cenovni razred mi tudi ustreza.

@Netrunner
Dobro vedeti, hvala.

@BigMoose
Malo sem pregledal omenjene znamke in ja, res izgleda vse skupaj že skoraj preveč profesionalno, glede na moje potrebe. Je pa dobro vedeti, katere znamke so top. "Prosumer" bo dovolj, kablov pa ne morem vleči, ker bi preveč razturil hišo. :)

@2f4zu
Shranjeno, hvala.

Zabeležil sem si vse nasvete, hvala vsem skupaj. Zadevo bom sedaj sigurno lažje izpeljal.

c3p0 ::

Sam imam Hikvision kamere + alarm (nekatere že 12 let in še so vedno kot 1. dan, par kamer PTZ, 20x zoom, že profi rang), deluje zelo dobro. Dahua ima primerljive kamere, sam SW pa mi je slabši od Hikovega.

fulk ::

BorutO je izjavil:

Jaz imam kamere Reolink okoli hiše. Res, da so kamere kar drage, tudi naročnina za Cloud je dokaj draga, ampak spet ni tako drago, kot imajo druge. Starša imata ene varnostne kamere kitajske izdelave, ki stanejo samo 20 evrov, a je samo za eno kamero okoli 75 eur na leto za Cloud, med tem, ko imaš pri reolinku nekje 50 eur za do 5 kamer istih modelov.

Ne vem pa še vedno kakšen alarmni sistem bi ti rad? Rad bi tudi, če ti kdo vlomi v hišo ali se smuka v neposredni bližini vrat ali oken ali samo, če pride v bližino hiše? Ker če hočeš samo eno "ding dong" opcijo, izberi varnostno kamero, katero ima alarmno napravo, in ko kdo pride v zaznavo kamere, kamera avtomatsko zatuli.

Reolinkove kamere so res zelo dobre, ampak ena stane okoli 170 eur.
Jaz imam za zunanje kamere 3x https://www.amazon.de/-/en/Surveillance...
in 4x https://www.amazon.de/s?k=reolink+e1+pr...
S tem, da je E1 kamera namenjena za notranjo uporabo, jih jaz uporabljam zunaj, pod streho. Že dve leti delajo brez težav. :P
Vse kamere imajo alarm, ki se sprožijo ob gibu. Jaz imam vse izklopljene alarme, ker mi mački, srne in ježi skačejo sredi noči okoli hiše in to piska celo noč ali pa se prižigajo luči na kameri ... brez veze.


Ti uplinkaš celotno svoje posestvo 24/7 na nek kitajski cloud?

(jah, ni čudno, da ne vrjameš, da šlomoti obvladujejo ZDA)

pirx ::

Če se video posnetki shranjujejo lokalno in nepridipravi dipnejo opremo, potem ja zadeva malo problematična. Fajn bi bilo imeti nekje na cloudu. Jaz imam recimo pCloud 2TB lifetime subscription. Bi lahko npr. shranjeval lokalno in hkrati avtomatično uploadal na pCloud? Tam obstaja celo kriptirana mapa, do katere tudi oni nimajo dostopa. Po moje to ne bi bilo proti njihovemu ToS-u, glede na to, da pišejo, da se lahko njhov cloud disk uporablja tudi za torrentiranje.

255211 ::

Dobro je imeti kartice v kamerah + NVR, ki ga skriješ na mesto, ki je varovano s hišnim alarmom in kjer ga bo težko kdo našel. Majhna verjetnost je, da bo nekdo ukradel kamere in še (skrit) NVR.

Sicer pa varnost zahteva multi-layered pristop. Tukaj ni rešitve, da jo priklopiš in boš varen, kot radi oglašujejo nekateri trgovci. Zato sem že v prejšnjem postu tudi navedel, da je treba že na začetku razčistiti, ali se išče občutek varnosti ali (multi-layered) sistem, ki bo dejansko zagotavljal čim boljšo varnost.

kriptobog ::

255211 je izjavil:

Dobro je imeti kartice v kamerah + NVR, ki ga skriješ na mesto, ki je varovano s hišnim alarmom in kjer ga bo težko kdo našel. Majhna verjetnost je, da bo nekdo ukradel kamere in še (skrit) NVR.

Sicer pa varnost zahteva multi-layered pristop. Tukaj ni rešitve, da jo priklopiš in boš varen, kot radi oglašujejo nekateri trgovci. Zato sem že v prejšnjem postu tudi navedel, da je treba že na začetku razčistiti, ali se išče občutek varnosti ali (multi-layered) sistem, ki bo dejansko zagotavljal čim boljšo varnost.


Tako. Tudi same kamere vlomilcev ponavadi ne ganejo. Bolj vazen je alarmni sistem

c3p0 ::

NAS na kriptiranem ZFS, pa lahko diske tudi talaš okoli in mirno spiš.

kriptobog je izjavil:


Tako. Tudi same kamere vlomilcev ponavadi ne ganejo. Bolj vazen je alarmni sistem


Malo pa že, razen če si posebna tarča in dobiš profija na vrat.

Džanksi in priložnostni zmikavti grejo raje tja, kjer ne bodo posneti in se naslednji dan gledali na FB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

al1976 ::

Jaz imam trenutno dve Reolink kameri in pa NVR funkcijo vezano na Synology NAS 720+. Kako leto delovanja in sem brez pripomb, tudi alarme se da lepo konfigurirat iz avtodetekcije. Gre za app na NASu https://www.synology.com/en-global/surv... . Tudi odpade cloud potreba po Reolink rešitvi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: al1976 ()

Daniel ::

Imam že leta 10+ Reolink kamer in sedaj še NVR. Nobenih težav, razen z nadležnimi pajki.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kamera za nadzor dvorišča (s snemanjem)

Oddelek: Pomoč in nasveti
264246 (373) dvihtelic
»

Nadzorne kamere (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7011376 (2372) ninjaxx
»

IP Kamera (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
576547 (2119) Kekec
»

Katero zunanjo IP kamero kupiti?

Oddelek: Pomoč in nasveti
134309 (3896) Buggy

Več podobnih tem