» »

Kamera za nadzor dvorišča (s snemanjem)

Kamera za nadzor dvorišča (s snemanjem)

Stikalo ::

Pozravljeni,

že dolgo razmišljam, da bi si kupil neko kamero, da bi lahko pogledal kaj se dogaja ponoči okoli hiše. Živimo namreč na deželi in stalno hodijo neki jazbeci, lisice itd.. tko da bi rad naslednje funkcionalnosti.

- nočni način
- da se nekje posname, ko zazna gibanje (mogoče na kameri SD)
- opcijsko premikanje (pan/tilt/zoom)
- kvalitetna slika

Je možno, da so take kamere, ki snemajo itd.. samostoje ali potrebuješ vedno nek centralni sistem, da se to snema?

l0wc4 ::

Jaz imam 3 Reolinke s solarnim panelom - uporabljam že 3 leta, nobenih težav.
https://reolink.com/product/argus-2/

fikus_ ::

Lahko snemaš na spominsko kartico v kameri, lahko pošiljaš sliko kitajcu na server in do tam dostopaš s tel., tablico, rač. . . ., ali pa si omisliš snemalnik.

V SLO imaš digitklik za te zadeve.

https://digitklik.si/

Pa še to, za zanesljivo delovanje je kabel zakon, wifi dela ali pa ne dela.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

hojnikb ::

#brezpodpisa

Likalnik ::

jaz imam 6 reolink kamer okoli hiše in zaenkrat zadovoljen...vse skupaj se pa snema na NVR snemalnik...vse so povezane na način POE...kamere so različne...nisem kupil vse v kompletu ampak sem posebi dokupoval...odvisno od potreb in akcij ter znižanj.
Imaš pa vse sorte, da snemajo zvok, zoom, tilt...dobra slika...praktično vse...odvisno koliko €€€ si pripravljen odšteti.
Do posnetkov pa dostopaš lahko preko mobitela (reolink app), PC, TV...jaz 90% uporabljam mobitel...ostalo PC...TV še nikoli.

imam pa tudi Nest kamero pred vhodom (ta je bila kupljena pred sistemom Reolink)...in jo bom menjal...ampak nad vhodnimi vrati so pa določene omejitve...ne morem povezati kamere na NVR preko POE...ker je snemalnik čisto na drugi strani hiše in ni potegnjene cevi....lahko jo priklopil preko elektrike(jo imam tudi sedaj tako)....povezava na internet je pa preko WIFI (z Nestom nimam težav, da bi se izgubljal signal oziroma, da bi prihajalo do prekinitev.
zanimam me pa kako je glede snemanja...tudi tu bi rad, da se snema 24/7...vendar kot rečeno na NVR ne morem povezati....potem samo še ostane SD-CARD oziroma cloud=>kar pa tudi ne pride v poštev.

zanima me če bi dal kartico 256gb katera bi se pa presnemavala, ko je polna (enako kot sedaj NVR)...koliko dni snemanja bi dobil na to kartico? (vem, da na to predvsem vpiva kvaliteta posnetkov...slabša je kvaliteta, več je prostora)

katero kamero priporočate...mora biti Reolink, možnost povezave WiFi, priklop na elektriko preko navadnega kabla, mora imeti SD-CARD...po možnosti max 256GB, da dobim čim več dni gor.

l0wc4 ::

Likalnik je izjavil:


katero kamero priporočate...mora biti Reolink, možnost povezave WiFi, priklop na elektriko preko navadnega kabla, mora imeti SD-CARD...po možnosti max 256GB, da dobim čim več dni gor.


Jaz imam Reolink Argus 2 - SDCard, WiFi, možnost solar panela za polnjenje baterije, ... dvosmerni zvok, kar ti srce poželi.

tomlin ::

Likalnik je izjavil:

jaz imam 6 reolink kamer okoli hiše in zaenkrat zadovoljen...vse skupaj se pa snema na NVR snemalnik...vse so povezane na način POE...kamere so različne...nisem kupil vse v kompletu ampak sem posebi dokupoval...odvisno od potreb in akcij ter znižanj.
Imaš pa vse sorte, da snemajo zvok, zoom, tilt...dobra slika...praktično vse...odvisno koliko €€€ si pripravljen odšteti.
Do posnetkov pa dostopaš lahko preko mobitela (reolink app), PC, TV...jaz 90% uporabljam mobitel...ostalo PC...TV še nikoli.

imam pa tudi Nest kamero pred vhodom (ta je bila kupljena pred sistemom Reolink)...in jo bom menjal...ampak nad vhodnimi vrati so pa določene omejitve...ne morem povezati kamere na NVR preko POE...ker je snemalnik čisto na drugi strani hiše in ni potegnjene cevi....lahko jo priklopil preko elektrike(jo imam tudi sedaj tako)....povezava na internet je pa preko WIFI (z Nestom nimam težav, da bi se izgubljal signal oziroma, da bi prihajalo do prekinitev.
zanimam me pa kako je glede snemanja...tudi tu bi rad, da se snema 24/7...vendar kot rečeno na NVR ne morem povezati....potem samo še ostane SD-CARD oziroma cloud=>kar pa tudi ne pride v poštev.

zanima me če bi dal kartico 256gb katera bi se pa presnemavala, ko je polna (enako kot sedaj NVR)...koliko dni snemanja bi dobil na to kartico? (vem, da na to predvsem vpiva kvaliteta posnetkov...slabša je kvaliteta, več je prostora)

katero kamero priporočate...mora biti Reolink, možnost povezave WiFi, priklop na elektriko preko navadnega kabla, mora imeti SD-CARD...po možnosti max 256GB, da dobim čim več dni gor.


Se strinjam s teboj, imam podobno mnenje in izkušnje.
Edino glede tega:
»..zanima me če bi dal kartico 256gb katera bi se pa presnemavala, ko je polna (enako kot sedaj NVR)...koliko dni snemanja bi dobil na to kartico? (vem, da na to predvsem vpiva kvaliteta posnetkov...slabša je kvaliteta, več je prostora)..)«
Osebno sem kvaliteto snemanja znižal na predzadnjo možno stopnjo. Imam namreč neprijetno izkušnjo-posnel tipe na zelenici našega vrta, seveda s kapucami etc.-skratka z 8k kamero jih ne identificiraš, zato je visoka ločljivost skoraj brez veze, žre samo prostor na hdd ali kartici. Tole naše varnostno snemanje je še vedno zgolj pomožna varnostna zaščita ali bolje »informacija, da ti nek vsilivec šari po stanovanju«

KraitPay ::

Kako ste zadovoljni z novim FW za Reolink kamere, ki omogočajo AI detekcijo živali?

fikus_ ::

Za identifikacijo rabiš 4K kamero, če so dobri svetlobni pogoji, lahko tudi manj. Je pa dobro to stestirat na lokaciji.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

tomlin ::

fikus_ je izjavil:

Za identifikacijo rabiš 4K kamero, če so dobri svetlobni pogoji, lahko tudi manj. Je pa dobro to stestirat na lokaciji.


Če bo tip z vrečo čez glavo, tudi 40k kamera ne pomaga. Kitajci imajo precej šibkejše kamere na vsakem vogalu in perfekten software za identificiranje, samo folk skoraj ne sme uporabljati pokrival. Velike težave so imeli in jih imajo še kirurške covid maske da ali ne

fikus_ ::

Res je, če ima oseba kapuco čez glavo, jo je praktično nemogoče prepoznat. Da je pa posnetek uporaben, pa velja zgoraj napisano. In če si že kdaj gledal posnetke varnostnih kamer, človeka lahko precej dobro identificiraš že z načinom hoje, drže, . . ..
Z neko poceni kamero, ko dobiš kockasto sliko ob slabših pogojih, boš samo videl, da nekdo hodi in ti je vse. Če ti je namen odvračanje, potem kupi plastično imitacijo kamere in napise, da je objekt pod videonadzorom.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Likalnik ::

KraitPay je izjavil:

Kako ste zadovoljni z novim FW za Reolink kamere, ki omogočajo AI detekcijo živali?


ne vem, jaz še nisem updatal...trenutno mi super dela...sem pa bral, da naj bi bile težave z najnovejšim updatom in si nočem trenutnega dobrega delovanja pokvariti.

kako je pri tebi...dela zadeva z novi updatom....kolikor sem bral si moraš ročno naložit posodobitev...avtomatsko ti je ne ponudi.

RockyS ::

Da izkoristim to temo, kako lahko onemogočim remote dostop do reolink e1 pro? V aplikaciji te možnosti ne najdem. Uporabljal bi jo samo znotraj Wifi omrežja.

Uporabljam pa Telemachov router, če kaj pomaga

V-i-p ::

RockyS je izjavil:

Da izkoristim to temo, kako lahko onemogočim remote dostop do reolink e1 pro? V aplikaciji te možnosti ne najdem. Uporabljal bi jo samo znotraj Wifi omrežja.

Uporabljam pa Telemachov router, če kaj pomaga

https://support.reolink.com/hc/en-us/ar...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

RockyS ::

Hvala za link. Ne vem zakaj ne piše ampak te opcije ni v Android aplikaciji ampak v Windows desktop.

Maria0 ::

Pozdravljeni!
Jaz imam doma Reolink e1
Premestili smo jo na drugi objekt.
V bistvu v objekt.
Ko smo tam se lepo vse pregleda na telefonu.
Ko pa se želim recimo od doma prijaviti v kamero mi napiše da no povezave.
Naj poudarim, da ko je bila kamera doma sem nemoteno gledala posnetke ali v živo.
Sedaj na novi lokaciji je normalna povezava z Wifijem ampak ne moram pogledat
Mogoče mi kdo lahko svetuje?
Hvala

Furbo ::

Na novo jo dodaj v app na novi lokaciji.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Machete ::

A ni tako, da bo problem, ker nima od routerja initializacije? Ker jo moraš v štartu priklopit direkt na router, potem pa je lahko na wifiju.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Likalnik ::

določene nimajo možnosti kabelske povezave do routerja in jih lahko povežeš samo preko wifi-ja
na ta način sem dodajal Reolink E1 Zoom kamero...zadeva deluje.

ampak jaz bi probal tako kot so ti svetovali..izbirsal bi jo pa na novo dodal.

k4vz0024 ::

Se opravičujem, ker si sposojajo temo. Potreboval bi wi-fi kamero za notranji nadzor vhodnih vrat, če mi kdo vlomi. Vsekakor je zaželjeno, da se incident posname in naloži v oblak. Hkrati pa je obvesti na Android telefon. Je kakšna možnost da se mi ne zaračunava hramba v oblaku?

lebang1 ::

Zastojn oblak? hmmm teška :)
Jaz imam takega kitajca.

Oblak imaš 30 dni zastojn, potem se zaračunava (če ga hočeš).
Čeprav ima lokalno SD kartico, kjer se vse snema, če jo ne ukradejo potem je ok.
Tudi možnost obvestil ima.

Likalnik ::

k4vz0024 je izjavil:

Se opravičujem, ker si sposojajo temo. Potreboval bi wi-fi kamero za notranji nadzor vhodnih vrat, če mi kdo vlomi. Vsekakor je zaželjeno, da se incident posname in naloži v oblak. Hkrati pa je obvesti na Android telefon. Je kakšna možnost da se mi ne zaračunava hramba v oblaku?


Jaz imam outdoor Nest kamero…katera ima tudi two way audio pa se cel kup drugih funkcij. Dela sicer tudi brez oblaka ampak so samo slike v tem primeru…ce hoces 24/7 snemanje moras letno placati 50EUR.
Te pa obvesca na telefon ob vsakem premiku tako, da zadeva dela dobro.
Jo pa prodajam, ker imam drugo…pri tej imam skatlo in vse kar ji pripada.
Ce te zanima kaj vez oziroma nakup me pa kontaktiraj

Se link te kamere

https://www.johnlewis.com/google-nest-c...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

floyd1 ::

Lokalna SD kartica + takoj backup na dislociran FTP (oz. kakšna druga možnost, ki jo ponuja SW tvoje kamere) je potem nek najbližji nadomestek. Tudi, če kamero razbijejo ali kartico spičijo, je posnetek še vedno na FTP-ju na varnem.

Rašo ::

Katero kamere za nadzor hiše svetujete za nakup?

Hiša je pravokotne oblike, lice hiše, pristop po daljši stranici je spredaj čisto odprt, brez ograje, tako da bi verjetno rabil kamere spredaj dve na vogalih da mi pokrijeta lice, dve na vogalu da mi pokrijata krajši stranici (ob robu) in potem spet dve zadaj da mi pokrijeta hrbtno stran (daljšo stranico). Kakšno izbrati da ima dovolj velik kot snemanja, možnost zaznava gibanja, snemanja, itd... pri enem od slo-ponudnikov tega mi priporočajo neki tako s specifikacijo 8Mp (3840 × 2160) - 15fps / Leča 105° / Min. svetloba: 0.04 LUX / IR LED domet do 30m / Poraba max. 4.4W + 8 portni switch + snemalnik s trdim diskom. Hvala.

Daniel ::

c3p0 ::

Ali da Dahua, Hikvision, če imaš dosti šoldov pa kak Axis. Potem samo še izbereš ustrezne specs.

dvihtelic ::

Tudi jaz dam glas za Reolink.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero varnostno kamero in alarmni sistem?

Oddelek: Loža
161040 (588) Daniel
»

Nadzorne kamere - non-chinese

Oddelek: Kaj kupiti
363704 (902) Likalnik
»

Nakup nadzorne kamere - pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
392641 (1608) mat xxl
»

Katero zunanjo IP kamero kupiti?

Oddelek: Pomoč in nasveti
134260 (3847) Buggy
»

Varnostne kamere

Oddelek: Kaj kupiti
162781 (872) jumpy

Več podobnih tem