» »

Prezracevanje trave

Prezracevanje trave

wcpapir ::

Prezračujete travo?

Kako pogosto?

Je kdo tak, ki je imel travo, ki ni bila nikoli prezracena in se je lotil, zanima me kako dolgo je potem taka cudna in kako dolgo potrebuje da si opomore?

Je potem res taki boost da je opazno bolj zelena, ali je vse skupaj skoda casa?

Borim se, dosejam, skropim proti sirokolistnati ampak ni to to, venomer se znova pojavi detelja trava pa ni gosta.

Zimonem ::

Sedaj je prepozno. To še dela na začetku spomladi.

mat xxl ::

Sedaj je res prepozno, 14 dni je taka mqlo krepava, potem je pa res nori boooost !

l0g1t3ch ::

Wtf. Pusti travo na mir naj raste raznolika in pisana.

Tista angleška tratica ni za nikamor.

alkor ::

seveda je treba....vsako spomlad.....prezracit in pognojiti....pognojiti vsaj 2x letno....
LP, a

wcpapir ::

mat xxl je izjavil:

Sedaj je res prepozno, 14 dni je taka mqlo krepava, potem je pa res nori boooost !

Sedaj bodo dezevni dnevi zato racunam da bi se lahko zbrihtalo cez vikend ko bo hladno, ce jutri letim po prezracevalnik. Potem pa namecem NPK. Odkar imamo dva tedna robota jw viden plevel prej sem kosil visje in ga je zatrlo.

l0g1t3ch je izjavil:

Wtf. Pusti travo na mir naj raste raznolika in pisana.

Tista angleška tratica ni za nikamor.

Pisana je za na travnik. Cvet pomeni čebelo čebela pa pomeni urgenco.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wcpapir ()

Zimonem ::

Okej. Pust kot je. Bo prej jesen preden boš kaj dosegel. Če greš pa sedaj prezračevati boš prej naredil posteljico za nove plevele. Če hočeš pa angleško , pa pesticidi, gnojenje zalivanje... Ampak the se jaz nebo usedel. Še klopi pocrkajo.

l0g1t3ch ::

wcpapir je izjavil:

mat xxl je izjavil:

Sedaj je res prepozno, 14 dni je taka mqlo krepava, potem je pa res nori boooost !

Sedaj bodo dezevni dnevi zato racunam da bi se lahko zbrihtalo cez vikend ko bo hladno, ce jutri letim po prezracevalnik. Potem pa namecem NPK. Odkar imamo dva tedna robota jw viden plevel prej sem kosil visje in ga je zatrlo.

l0g1t3ch je izjavil:

Wtf. Pusti travo na mir naj raste raznolika in pisana.

Tista angleška tratica ni za nikamor.

Pisana je za na travnik. Cvet pomeni čebelo čebela pa pomeni urgenco.


Pisana pomeni biodiverziteto.

Čebele me je pa v 30+ letih pičila samo 2x, pa še to ni melo veze z rožami.

Snežinkice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

kuall ::

wcpapir je izjavil:

Cvet pomeni čebelo čebela pa pomeni urgenco.

tale mim izjava se lepo ujema s to mim temo. prezračevanje trave, da bo monotona in gosta in lepo izgledala? ma pusti, naj raste tisto, kar hoče rasti, zakaj mora ravno trava, detelja je še lepša, cvet pa še lepši.

Webmojster ::

Luftam travo ja .. vjutro pa zvečer za 10 minut

c3p0 ::

Pustil naj raste vsaj do junija, da se čebele malo napasejo, veselje jih je gledat v rojih.

wcpapir ::



Imam 700m2 za cebele, okoli hise pa jih ne rabim.

driver_x ::

Čebele delavke ne pikajo, če jo ravno ne pohodiš.

Sparkxl ::

Če hočeš imeti koliko toliko lepo travo je to proces. 1x zračenje ti ne bo nič rešilo. Jaz sem iz nevzdrževane, nikoli prezračene naredil čudovito, ampak to je trajalo 2 leti.
Jaz bi se lotil tako:
zgodaj jeseni konkretno prezrači. Potem pošpricaj plevel da crkne, v luknje nasej novo travo. Pred zimo pognojiti, da zimo dobro prestane. Pomladi ponoviš vajo. Zračenje+gnojenje. Potem trava eksplodira dobesedno. Seveda redno kosit, da postane gosta. Ko je gosta, je plevela bistveno manj.

Zdaj ko imam travo v dobrem stanju je moja rutina, da tako ostane, sledeča: pomladi zračenje in gnojenje, poleti gnojenje, konec poletja špricam plevel, ker jeseni več ne raste, pred zimo gnojenje. Vmes košnja 1x tedensko, pomladi na 5 dni, ker bolj divje raste.

cias ::

driver_x je izjavil:

Čebele delavke ne pikajo, če jo ravno ne pohodiš.


Čebele so izjemno zanimive. Upam da bom v naslednjem življenju reikarniran kot chad čebelec.

The male drones, who do no work at all, but wait for mating season and then die.
As for workers, some do seem to be idle at times, but they might just be resting after a long flight, or keeping the colony cool by fanning their wings.


Pa mravlje tudi furajo socializem, majo problem z ogromnim številom zabušantov.

The ants appear to keep that 40 percent of the colony in reserve as “lazy ants”

NiggerBob ::

Sparkxl je izjavil:

Če hočeš imeti koliko toliko lepo travo je to proces. 1x zračenje ti ne bo nič rešilo. Jaz sem iz nevzdrževane, nikoli prezračene naredil čudovito, ampak to je trajalo 2 leti.
Jaz bi se lotil tako:
zgodaj jeseni konkretno prezrači. Potem pošpricaj plevel da crkne, v luknje nasej novo travo. Pred zimo pognojiti, da zimo dobro prestane. Pomladi ponoviš vajo. Zračenje+gnojenje. Potem trava eksplodira dobesedno. Seveda redno kosit, da postane gosta. Ko je gosta, je plevela bistveno manj.

Zdaj ko imam travo v dobrem stanju je moja rutina, da tako ostane, sledeča: pomladi zračenje in gnojenje, poleti gnojenje, konec poletja špricam plevel, ker jeseni več ne raste, pred zimo gnojenje. Vmes košnja 1x tedensko, pomladi na 5 dni, ker bolj divje raste.


In tisto fino pošpricano travo, po možnosti z glifosatom, potem lepo pokosiš in hajdi na kompost s to pokošeno travo.
Ta fini kompost kasneje pristane v gredah, kjer raste zelenjavo.
Potem pa se ljudje čudijo, zakaj imajo kup zdravstvenih težav in rakastih obolenj.
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

Sparkxl ::

Ti trotl sploh veš kaj je glifosat in kaj so sredstva za zatiranje plevela?

nekikr ::

Vsi mešate dve stvari. Kar vi vsi delate ni prezračevanje trate ampak vertikuliranje. Za prezračevanje potrebuješ tisto veliko, težko mašino, ki v zemljo dela luknje in tulce meče ven, potem se pa v te luknje nasuje pesek. Vertikuliranje je pa navadno grabljenje z mašino. To grabljenje lahko delaš kadarkoli, lahko sredi poletja, samo nastaviš na malo višjo stopnjo in je. Tudi 5x letno ne bo noben problem. Zračenje, pravo zračenje, pa poškoduje korenine, ker delaš luknje in se zato naredi enkrat spomladi, pa še to ni treba da vsako leto.

Če torej sredi poletja pokosiš na 1cm in vertikuliraš ne bo ok. Če pokosiš pa na 5-6cm in vertikuliraš bo pa super (sploh, če imaš nastavek z žicami/grablje in ne samo nožev).

sirotka ::

Mi lahko prosim nekdo razloži razliko med tema nastavkoma? Eno domnevam, da prezrači, drugo poreže korenine? Je treba it potem 2x čez vse?

nekikr ::

Grablje nežno pograbijo, noži pa bolj konkretno pograbijo. Ne prerežejo korenin, ker ne gredo tako globoko, je vsaka prst preveč zbita za kaj takega (imam točno to mašino).
Pregrabiš 2x, enkrat v eno smer, drugič pravokotno, da pobereš tisto slamo, ki je v kontra stran poležana. Oz. po potrebi, saj boš videl ko ne bo več posušene trave spodaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

sirotka ::

hvala!

bobiii16 ::

wcpapir je izjavil:

mat xxl je izjavil:

Sedaj je res prepozno, 14 dni je taka mqlo krepava, potem je pa res nori boooost !

Sedaj bodo dezevni dnevi zato racunam da bi se lahko zbrihtalo cez vikend ko bo hladno, ce jutri letim po prezracevalnik. Potem pa namecem NPK. Odkar imamo dva tedna robota jw viden plevel prej sem kosil visje in ga je zatrlo.

l0g1t3ch je izjavil:

Wtf. Pusti travo na mir naj raste raznolika in pisana.

Tista angleška tratica ni za nikamor.

Pisana je za na travnik. Cvet pomeni čebelo čebela pa pomeni urgenco.

Ma ti si resnično bolan v glavo

wcpapir ::

sirotka je izjavil:

Mi lahko prosim nekdo razloži razliko med tema nastavkoma? Eno domnevam, da prezrači, drugo poreže korenine? Je treba it potem 2x čez vse?


Ji ta stroj po tretmaju da boost?

cronos1234 ::

wcpapir je izjavil:



Imam 700m2 za cebele, okoli hise pa jih ne rabim.

Asfalt okoli hiše. Ni nevarnih čebel, ni dela, ne rabiš robotov, NPK, prezračevanja, košnje. Pa še z avtom lahko kroge delaš 8-O

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

wcpapir je izjavil:

sirotka je izjavil:

Mi lahko prosim nekdo razloži razliko med tema nastavkoma? Eno domnevam, da prezrači, drugo poreže korenine? Je treba it potem 2x čez vse?


Ji ta stroj po tretmaju da boost?

Boost ji dajo gnojila. Ta troj ji da pa prostor, ki ga sicer zaseda odmrla trava.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Abc vrtičkanje

Oddelek: Loža
243579 (1031) koyotee
»

Zanemarjeno sosednje zemljišče in njega urejanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
508710 (6620) Okapi
»

Obnova trave

Oddelek: Loža
194272 (1968) masevc
»

Stroški življenja v hiši (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13519955 (15682) energetik
»

Čebelomor: Znanstveniki uspeli povezati pesticide iz skupine neonikotinoidov s sindro (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
17938419 (30981) A. Smith

Več podobnih tem