» »

Katero športno uro

Katero športno uro

seniorman ::

Pozdravljeni,

Ne spoznam se toliko na športne ure, vendar bi si rad kupil neko dobro, ki bi podpirala moje športne aktivnosti. Potrebujem naslednje stvari:

- Cena ni ovira!
- Višinometer, ki mi zazna koliko sem se povzpel v hribih.
- Globinomer do 20m za na morje
- GPS: nevem ali to sploh potrebujem, ker imam vedno s sabo telefon.
- Baterija: Zelo pomembno, da mi zdrži dolgo, ker res ne potrebujem filati ure vsakih par dni. Videl sem tudi že ure, ker baterija v smart mode načinu zdrži tudi 2 meseca.
- Heart Rate Monitor: to definitivno potrebujem. Rabim tudi shranitev vseh podatkov tudi če zmanjka baterije.
- TouchScreen: Tega verjetno ne potrebujem. Predstavljam si, da je koristno bolj ko ima ura tudi GPS, da lahko hitro manevriraš po zemljevidu. Nevem zakaj bi bilo drugače koristno.
- Barometer: Rabim
- Compass: Rabim

Na voljo je res cela poplava enih ur. Ali obstaja kje kakšen konfigurator, kjer si nastaviš kar rabiš in ti vrže ven vse opcije?

Lep pozdrav

shark99 ::

Če ni cena ovira, greš v trgovino in vzameš najdražjo, ta ima vse najboljše.

scipascapa ::

seniorman ::

@scipascapa hvala za tale link, zgleda zelo uporaben.

Izgleda da so ure firme garmin top, verjetno tudi še kakšen drug brand.

Motion ::

seniorman je izjavil:

Pozdravljeni,

Ne spoznam se toliko na športne ure, vendar bi si rad kupil neko dobro, ki bi podpirala moje športne aktivnosti. Potrebujem naslednje stvari:

- Cena ni ovira!
- Višinometer, ki mi zazna koliko sem se povzpel v hribih.
- Globinomer do 20m za na morje
- GPS: nevem ali to sploh potrebujem, ker imam vedno s sabo telefon.
- Baterija: Zelo pomembno, da mi zdrži dolgo, ker res ne potrebujem filati ure vsakih par dni. Videl sem tudi že ure, ker baterija v smart mode načinu zdrži tudi 2 meseca.
- Heart Rate Monitor: to definitivno potrebujem. Rabim tudi shranitev vseh podatkov tudi če zmanjka baterije.
- TouchScreen: Tega verjetno ne potrebujem. Predstavljam si, da je koristno bolj ko ima ura tudi GPS, da lahko hitro manevriraš po zemljevidu. Nevem zakaj bi bilo drugače koristno.
- Barometer: Rabim
- Compass: Rabim

Na voljo je res cela poplava enih ur. Ali obstaja kje kakšen konfigurator, kjer si nastaviš kar rabiš in ti vrže ven vse opcije?

Lep pozdrav

Zakaj bi rabil barometer?

Karen ::

To je res brezveze, če te v kosteh trga pol bo slabo vreme in veš da je nizek pritisk :D

MadMicka ::

Jaz imam Sunto 9 peak. Pač, greš v hribe, plavaš, tečeš... Barometer pomaga pri višinometru skupaj s gps signalom za večjo natančnost, pa opozori te pred nevihto..

puda ::

Poglej znamko Coros

Groot ::

Motion je izjavil:


Zakaj bi rabil barometer?


Zato ker je tako ura precej natančnejša pri merjenju višine. Ja če si kupuješ takšno uro zato da boš hodil na Šmarko in dajal fit vtis na instagramu, potem ga res ne rabiš. Vsak, ki pa malo več hodi in teče naokrog, pa bo barometer hudo cenil. Pa sploh ne začeti z bluzenjem o tem da je GPS dovolj natančen glede višine ker to niti približno ni res.

vilonja ::

Itak da GPS potrebujes. Ne vem ce sploh se obstaja sportna ura brez GPSa. Ce denar ni ovira, bi jaz vzel fenix 7 solar ali pa sapphire solar. Touchscreen najbolj uporaben pri pregledovanju zemljevidov.

Je pa tko, da ce zelis natancen heartrate je se vedno bolje poseci po zunanjem hr pasu.

Ce ti zemljevidi niso prioriteta, je dobra opcija kaksen garmin forerunner 745 ampak pomoje skoraj za isto ceno dobis ze fenix 6.

Motion ::

Groot je izjavil:

Motion je izjavil:


Zakaj bi rabil barometer?


Zato ker je tako ura precej natančnejša pri merjenju višine. Ja če si kupuješ takšno uro zato da boš hodil na Šmarko in dajal fit vtis na instagramu, potem ga res ne rabiš. Vsak, ki pa malo več hodi in teče naokrog, pa bo barometer hudo cenil. Pa sploh ne začeti z bluzenjem o tem da je GPS dovolj natančen glede višine ker to niti približno ni res.


Sej razumem zakaj je. Jst mam Amazfit GTR2e ki ma tudi ta barometrični altimeter. Sej dela sam vseeno tudi fali. Recimo v zadnjih 3 mesecih sem naredu isto turo ene 10x. Vrh je na 761m, štart na 250m. Take rezultate mi je odčitalo za maksimalno nadmorko višino na vrhu. (731,742,731,773,782,800,783,769,738,822).
Problem je ker nima opcije da bi lahko altimeter ročno umeril (lahko da ga samodejno umerja po GPSju sam to ne zgleda nevem kako natančno) na začetku ture na neki znani nadmorski višini. Zakaj nimama mi ni jasno ker se mi zdi da to res nebi smel bit problem narest. Za druge ure pa nevem kako majo to rešeno.

GupeM ::

Garmin Fenix 5x plus ima samodejno in ročno umerjanje. Garmin Vivoactive 3 music pa samo samodejno.

vilonja ::

Pri teh poceni urah je zame največji dealbreaker, ker ne mores povezati zunanjega heartrate monitorja preko ant+. Lahko samo preko bluetooth, samo potem zelo trpi baterija, podobno kot bi imel slusalke povezane.

Beatrice ::

Imam Samsung Galaxy Watch je prva Samsungova pametna ura, ki je na voljo v dveh različnih velikostih, zaradi česar je primerna za široka zapestja moških in ozka zapestja žensk. Kupil sem enega zase in enega za svojo ženo.

Groot ::

Motion je izjavil:

Groot je izjavil:

Motion je izjavil:


Zakaj bi rabil barometer?


Zato ker je tako ura precej natančnejša pri merjenju višine. Ja če si kupuješ takšno uro zato da boš hodil na Šmarko in dajal fit vtis na instagramu, potem ga res ne rabiš. Vsak, ki pa malo več hodi in teče naokrog, pa bo barometer hudo cenil. Pa sploh ne začeti z bluzenjem o tem da je GPS dovolj natančen glede višine ker to niti približno ni res.


Sej razumem zakaj je. Jst mam Amazfit GTR2e ki ma tudi ta barometrični altimeter. Sej dela sam vseeno tudi fali. Recimo v zadnjih 3 mesecih sem naredu isto turo ene 10x. Vrh je na 761m, štart na 250m. Take rezultate mi je odčitalo za maksimalno nadmorko višino na vrhu. (731,742,731,773,782,800,783,769,738,822).
Problem je ker nima opcije da bi lahko altimeter ročno umeril (lahko da ga samodejno umerja po GPSju sam to ne zgleda nevem kako natančno) na začetku ture na neki znani nadmorski višini. Zakaj nimama mi ni jasno ker se mi zdi da to res nebi smel bit problem narest. Za druge ure pa nevem kako majo to rešeno.


Oprosti upam da ne zameriš, ampak Amazfit GTR2 ni ravno odraz prave športne ure. Je prej neka dokaj cheap pametna ura, ki hoče pokrivati še potrebe športno nezahtevnih uporabnikov. Pa da ne bo pomote, tudi za Samsung Galaxy Watch menim da ni športna ura. Zato njihove rešitve vsekakor ni primerno posploševat na vse ure.

Motion ::

Groot je izjavil:

Motion je izjavil:

Groot je izjavil:

Motion je izjavil:


Zakaj bi rabil barometer?


Zato ker je tako ura precej natančnejša pri merjenju višine. Ja če si kupuješ takšno uro zato da boš hodil na Šmarko in dajal fit vtis na instagramu, potem ga res ne rabiš. Vsak, ki pa malo več hodi in teče naokrog, pa bo barometer hudo cenil. Pa sploh ne začeti z bluzenjem o tem da je GPS dovolj natančen glede višine ker to niti približno ni res.


Sej razumem zakaj je. Jst mam Amazfit GTR2e ki ma tudi ta barometrični altimeter. Sej dela sam vseeno tudi fali. Recimo v zadnjih 3 mesecih sem naredu isto turo ene 10x. Vrh je na 761m, štart na 250m. Take rezultate mi je odčitalo za maksimalno nadmorko višino na vrhu. (731,742,731,773,782,800,783,769,738,822).
Problem je ker nima opcije da bi lahko altimeter ročno umeril (lahko da ga samodejno umerja po GPSju sam to ne zgleda nevem kako natančno) na začetku ture na neki znani nadmorski višini. Zakaj nimama mi ni jasno ker se mi zdi da to res nebi smel bit problem narest. Za druge ure pa nevem kako majo to rešeno.


Oprosti upam da ne zameriš, ampak Amazfit GTR2 ni ravno odraz prave športne ure. Je prej neka dokaj cheap pametna ura, ki hoče pokrivati še potrebe športno nezahtevnih uporabnikov. Pa da ne bo pomote, tudi za Samsung Galaxy Watch menim da ni športna ura. Zato njihove rešitve vsekakor ni primerno posploševat na vse ure.


Amazfit ni pametna ura je bolj ali manj samo fitnes traker (vsaj 2e), ker ne omogoča nalaganje aplikacij. Ni profi, ponuja pa veliko za denar (120e). Jst jo mam in sem zelo zadovoljen. HR monitor lahko primerjam le z HR monitorji na fitnes napravah v fitnesu (tisti ki ga držiš u z rokami na kolesu naprimer) in 95% časa se drži nekje v rangu +-2 BPM pri recimo 160 BMP. Altimeter je informativno ok rečimo bi bil pa super in veliko bolj zanesliv če bi mel recimo ročno umerjanje. Sp02 uporabljam zelo malo in nevem kako je natančen ker nisem mel možnosti ga primerjat medicinskimi merici. GPS dela ok. Baterija je super.


Od vadb uporabljam predvsem za hribolastvo, neki kolesarjenja in hojo. Za telovadbo z utežmi ali na napravah mi ni kaj prida uporabna. Tako za spremljanje splošne akivnosti se mi zdi dober nakup. Definitivno bi kupiš še enkrat.

DePalmo ::

Nekaj časa nazaj sem naletel na tega možakarja: https://www.youtube.com/c/TheQuantified... Znanstveno testira pametne ure in pokaže rezultate. Ni pa nikjer tabele kaj se splača kupit in kaj ne, ker vsaka ura ima svoje dobre in slabe lastnosti. Naprimer, če hočeš natančno merjenje srčnega utripa potem kupiš Applovo uro. Amazfit so najslabše ure kjer jo še moj Xiaomi Mi Band 6 pelje scat, pa tudi moj Band 6 ni nič posebnega oz. se dostikrat tako zmoti (predvsem pri srčnem utripu), da sem jo že mislil vrnit. Ampak ker je bila samo 45e, bom to preživel. Apple ura je preko 400e.

In katera je top of top? Kdo ve, so pa zelo dobre Garmin in Polar ure.

seniorman ::

Fenix 7X Sapphire izgleda kar solidna ura.

scipascapa ::

seniorman je izjavil:

Fenix 7X Sapphire izgleda kar solidna ura.


to je top ura.

Likalnik ::

Mogoce kdo kaj ve bo kje kaksna akcija za black friday glede Fenix 7x?
Trenutno je bila najcenejsa cena 780€ na linku zgoraj...pa se to ne posiljajo v SLO.
Pri nas se jo pa dobi za dobrih 800€

twom ::

Likalnik je izjavil:

Mogoce kdo kaj ve bo kje kaksna akcija za black friday glede Fenix 7x?
Trenutno je bila najcenejsa cena 780€ na linku zgoraj...pa se to ne posiljajo v SLO.
Pri nas se jo pa dobi za dobrih 800€

Ti se jajcaš za 20 EUR? Koliko je pa vreden tvoj čas, ko že cel teden brskaš po internetu, kje boš našel stvar par evrov ceneje?

Unchancy ::

Vzemi 780 EUR in jih vrži v WC. Tu nekje si, ko ti poteče garancija na fancy Garmin Fenixu nekajX za ta denar.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

Likalnik ::

twom je izjavil:

Likalnik je izjavil:

Mogoce kdo kaj ve bo kje kaksna akcija za black friday glede Fenix 7x?
Trenutno je bila najcenejsa cena 780€ na linku zgoraj...pa se to ne posiljajo v SLO.
Pri nas se jo pa dobi za dobrih 800€

Ti se jajcaš za 20 EUR? Koliko je pa vreden tvoj čas, ko že cel teden brskaš po internetu, kje boš našel stvar par evrov ceneje?


ti očitno serješ denar...jaz ga žal ne....in ja če bi pogledal cene bi videl, da je razlike več kot 20€ (napisal sem dobrih 800€ kar pomeni 800€ +, in, če ti zaokrožim je razlika praktično 100€) in zakaj bi neko stvar preplačal, če ni treba....glede mojega časa pa...če brskam po spletu samo eno uro in iščem bolj ugodno ceno se mi splača za teh 100€

Unchancy je izjavil:

Vzemi 780 EUR in jih vrži v WC. Tu nekje si, ko ti poteče garancija na fancy Garmin Fenixu nekajX za ta denar.


načeloma je pa to pri vsaki stvari tako...zakaj kupiš TV za 1000+€ => vrzi jih v smeti, zakaj kupiš avto za 20k€+ => vrzi jih v smeti...lahk ona ta način diskutirava cel dan pa ne bova nikamor prišla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

borutz ::

idealo.de je tvoj prjatelj
ne vem katero izdajo 7x sicer isces, vendar v tujini jo imajo od 715 eur naprej
pa se kaksen dodatni popust bo drugi teden sigurno
https://www.idealo.de/preisvergleich/Ma...

Likalnik ::

borutz je izjavil:

idealo.de je tvoj prjatelj
ne vem katero izdajo 7x sicer isces, vendar v tujini jo imajo od 715 eur naprej
pa se kaksen dodatni popust bo drugi teden sigurno
https://www.idealo.de/preisvergleich/Ma...


hvala za pomoč...bom spemljal...definitivno po ša malo počakam na ankcije katere bodo prišle v prihodnih dneh

rakesh2kumar ::

This is a great post and all responses from the users are very helpful. Also I want to help individuals who are willing to be an Insurance Surveyor. so connect with us.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Enron x86 ()

Alfonso ::

Kekec ::

+1 za Garmina


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smart watch, kaj kupiti? (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Kaj kupiti
1078161818 (2291) GupeM
»

Katero Pametno uro kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14441866 (2636) GupeM
»

Katera pametna športna ura ?

Oddelek: Kaj kupiti
2310437 (7928) Sharp999
»

Barometer in Garmin Vivoactive 3 Music

Oddelek: Pomoč in nasveti
91701 (1487) GupeM

Več podobnih tem