» »

nekaj me zanima glede peke cdrov???!

nekaj me zanima glede peke cdrov???!

Podurkac ::

Zanima me ali so res smartBuy cd ji gnoj..al ne? katere priporocate???gledam s tega vidika da bi se dolocene cd je lahko cez kaki 2 leti pogledu, kr so nekateri neberljivi...Pa se to al res ni dobro na max malini hitrosti pect(48x pr meni)hvala!!

DSmidgy ::

Pri hitrejših pekačih (kor je recimo 48x) je najboljše pečt z 24x ... saj tako sem vidu na temu forumu. So pa tud testi gor - od različnih firm, ki CDje štancajo ... mal poglej.

iskra ::

Smartbuy so dokaj gnoj ja ... kakih 6 mescev nazaj sem si zapeku filme na celo škatlo (25 CD-jev) in zdej jih 7 ne dela več. Snemal sem pa na 12x (kokr moja cdrka nese ...) in mi ni jasno kako so lahko tak gnoj!

Od 14 dni nazaj kupujem samo EMTEC (bivši BASF) CDje in druge dražje verzije. Moj prvi DivX film sem posnel pred 3 leti na Sony-ev CD za 250 SIT in še vedno dela (isti CDR, slabši računalnik) tretjina drugih filmov na "Smartbuyih" za 80SIT/kos in manj pa ne ;((

frenk ::

dobro razmerje med ceno in kvaliteto je recimo traxdata

daleč najbolši so pa baje plextor:)

Podurkac ::

in katero znamko cdr mi svetujete???a pecti pa na vec ko 24 x ni dobro??

Popaj ::

Do zdaj so meni še čisto vsi pametni_nakupi delali. Sem pa opazo, da je v tortici
po 25 al pa več cdjev res par ploščkov zanič. Če pa kupiš pakirane po 10 pa so vsi OK.

Če pa res hočeš bit ziher da bojo podatki berljivi še čez 3 leta,
pa priporočam (po lastnih izkušnjah) sony.

Zanima me tudi če še ma kdo probleme z mmore cdji in LG pekači? Meni sploh noče
brat če pa ga pa nikak da zapečem. Pa kolegu dela isto.

DSmidgy ::

a pecti pa na vec ko 24 x ni dobro
Ne da ni dobr .. je ponavadi slabše. Fajn je če pečeš z manj, kot pa na CDju piše. Če piše 48x zapiši z 32x. Kakšni Fuji, Sony, ... so dobri. Niso pa usi CDji od istega proizvajalca dobri. Recimo za 48x kupjo farbo (al jih pa celo dajo delat) k eni firmi, 32x k drugi firmi, 52x pa sami delajo. Zato mal teste na tistmu linku poglej.

Lime ::

Novi Smartbuy (bel ovitek z oranžno mandarino na ovitku, AAA grade) delujejo zelo dobro. Brez nihanj v hitrosti, brez CRC napak. Sem zapekel 3 komade na Plextorju 48x in delujejo brezhibno.

Prodisc technology (type 9)


CDCheck:
Informacije
- datum: 29.12.2003
- proces: Preveri
- izvor: F:\
- ime pogona izvora:

Osnovna statistika
- prebranih izvornih byte-ov: 700 MB (734.455.702 bytes)
- pretečen čas: 00:02:40
- št. direktorijev: 1
- št. datotek: 4

Povprečni prenos [kB/s]
- skupaj: 4.461 (30X)
- branje izvora: 4.461 (30X)
- čisto branje izvora: 4.455 (30X)

Napake
- napak: 0
- opozoril: 0
- ostalega: 0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lime ()

Lime ::

So me pa razočarali Fuji (Fuji photo film type 5).
Padec hitrosti pri snemanju in branju pri cca 90%.

Han ::

Kateri FujiFilm konkretno? Hitrost, proizvajalec? S kolikšno hitrostjo si jih snemal, s katerim zapisovalcem? S čim si jih bral?

Namreč, meni delujejo fenomenalno, res pa je, da jih snemam z največ 16x, ker mi pečka (TEAC CD-R58S, PIONEER DVR-106D) več ne podpira. Toshiba SD-M1712 jih bere s polno hitrostjo od začetka do konca! :)

Lime ::

Hitrost medija 52x
Fuji photo film type 5
Pečka Plextor 48x
Hitrost 48x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj NE kupiti!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1379504 (5828) jastreb
»

Smartbuy - nateg? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
776202 (4113) pingo76
»

Poceni prazni CD-ji (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
978380 (6626) Zheegec
»

Še ena o cd-medijih:

Oddelek: Kaj kupiti
382169 (1418) LeQuack
»

Teac CD-W548E & firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
515147 (4460) wilecoyot

Več podobnih tem