» »

5.1 zvocniki

5.1 zvocniki

The B ::

Mam 8rda+ in bi zdej rad mel se ene 5.1 zvocnike. Nevem pa kaksne kable oz konektorje morjo met. Zadi so trije analogni izhodi loh pa kupm pr mlacomu se dodatek za spdif. Kako prepoznam zvocnike z spdif vhodom? In pa a majo zvocniki (ki so baje namenjeni za racunalnisko rabo) taprave tri vhode? Aja gledam pa ene k jih prodajajo v bofu za 15.000. Ok za 14.990. :) Ja in vem da so slabi sam vec pa ne dam. Hvala! B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

DrAndy ::

Zvočniki 5.1 so za tak denar zagotovo zanič, zato za 15.000 SIT raje kupi 2.1 sistem, ki bo veliko bolj kakovosten.

kitt ::

Kupi LOGITECHOVE Z-640 5.1 za slabih 30K, pa boš vsaj
gledanje DIVX-sov in igranje iger čist zadovoljen.Sam imam
ta sistem že pol leta in sem zelo zadovljen.Manjka mu edino
daljinc, pa tut to lahko rešiš z Girderjem in mal znanja
elektronke pa maš domači kino.

DrAndy ::

Logitechom Z-640 manjka še marsikaj drugega, ne samo daljinec. :)

Predvsem me moti resno pomanjkanje srednjih tonov, basovec pa je za moje pojme premočan, saj ga sateliti ne dohajajo.
To še najbolj pride do izraza pri poslušanju glasbe, zato je rezultat kaj klavrn.
Torej zakaj bi kupoval Z-640, če lahko za ta denar dobiš boljši 5.1 sistem?

Drugače pa kot pravim, za 15.000 SIT raje kupi 2.1 sistem in boš veliko bolj srečen. ;)

glinik ::

DrAndy,

mislim,da si ti edini ki je sploh omenil da tile surroundi niso zvokovno uglašeni.Svaka ti čast :)) :D :) 8-) Za igrce so pa čisto vredu.Roko na srce,za 30k nisi niti blizu hi-fi sistema.

Vsi ostali,malo razmislite o DrAndy-jevem postu (za tiste.ki dajo kaj na reprodukcijo zvoka oz. glasbe)Pa brez zamere,vsem tistim ki jih takšne "malenkosti" ne brigajo.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

jest10 ::

Ni prvi:D Tudi jaz sem že parkrat to omeniu

glinik ::

jest10

pardon,se opravičujem.Obema,čestitke! :D
P.S. Kaj imaš za en sistem doma?

Lp

jest10 ::

Ah nič pametnega. V sobi en mal starej stolp philips FW535C+ en 80W mivoc aktivni sub, na enmu računalniku ene eltax satelite na doma narjenem ojačevalcu, na drugem pa atp3

Pač študent in nimam denarja za kaj boljšega

glinik ::

He he,jaz pa stolp Philips FW46 :D :D Avdiofilski zvok 8-O :D :D

Lp :D

DrAndy ::

Po moje so za igre Z-640 čisto OK, a glasba in domači kino zaradi manjka srednjih tonov in premočnega basovca pač ne zvenita ravno dobro.
Jaz si lastim SW 5.1 Home Theater, ki v tem cenovnem razredu absolutno premaga Z-640, saj glasba pri SW 5.1 Home Theater zveni veliko bolj bogato in živo. :)

jest10 ::

glinik:
Tudi pri nas imamo isti stolp v bajti.:D
Meni se zdi kar dober! Edino ima kronično pomankanje basou. Če se vkljubi dbb,jazz in spatial sound pa igra kar vredu.

Gabro ::

Jaz si lastim SW 5.1 Home Theater, ki v tem cenovnem razredu absolutno premaga Z-640, saj glasba pri SW 5.1 Home Theater zveni veliko bolj bogato in živo.


DrAndy:
Genius zvočniki so za en drek, kar se kvalitete ter čistoče zvoka tiče napram Logitechovih.

Misliš če imajo tvoji zvočniki večji RMS izhod, da je zvok bolj "bogat in živ", ha.
Tisto kar si rekel za Z-640 da jim manjka srednjih tonov sploh ne drži, drži pa to za SW 5.1 zvočnike.

link do tabele

Zakaj pa potem na vseh review-jih dobivajo slabe ocene, da ne omenim da tisti daljinc ocene kar dobro gor potegne.
In zakaj jih niso testirani na nobeni priznani strani, ampak samo na nekih Čeških.... in če se sprašuješ če znam češko... NE,
vam pa kaj 2.3/5 pomeni brez slovarja - ŠMORN.
Tisti ki je kontrole na woofer postavil je zmagal, super se jih da upravljat, če je nekje v kotu skrit, tam kjer je njegovo mesto ( sarkazem ).

Z-640 niso briljantni so pa še vedno boljša izbira kot pa Genius " šajs paradajs" zvočniki, predvsem sedaj ko stanejo samo 24.900,00 SIT.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

CaqKa ::

Gabro
ti se malo obnašaj!
pa slotechova pravila si preberi.
za lažjo komunikacijo ti bodo še kako koristila na tem forumu.

aja.. pravila med drugim pravijo da nesmeš drugih žalit.. tak ali drugače.

lp moderator

DrAndy ::

Gabro, jaz govorim iz lastnih izkušenj in ne kar na pamet in tjavdan, tako kot ti.

Verjemi mi, Z-640 sem imel celo doma, izposojene in zato trdo stojim za svojim razmišljanjem, ti pa prosim brez žaljivk povej vsaj kak argument, v čem naj bi bili Logitech Z-640 boljši od Genius SW 5.1 Home Theater?

glinik ::

Gabro

Žal je to res,da ne vsemu verjet kar piše!Imam ogromno izkušenj s takšnimi in drugačnimi revijami in testi.Vedno bolj se uporabljajo marketinške poteze v katerih je neka komponenta kovana v nebo.Tega se moraš zavedat!Tipičen primer so ti Angleški zvočniki B&W(recimo da niso slabi).Hvalijo jih do onemoglosti.Ko pa narediš A,B test,pol pa malo drugače gledaš na teste,ki so jih naredili ali nevedneži ali takšni,ki si še naknadno napolnijo žepe z $$$.Žal,za vsako stvarjo stoji ekonomija = denar ;(( Poznam ljudi ki so pisali za razne Hi-Fi revije in so mi zaupali da so tudi tukaj črne ovce,ki pišejo ...
DrAndy ima popolnoma prav,sprobat pol pa govorit in zaglabljat kaj in kako ...

Lp

joze ::

Sem lastnik zvočnikov, ki jih omenjaš in kupil sem jih v bofu, kjer so iz 20 jurjev znižani na 15.Zvočniki so znamke elta in jaz sem z njimi zadovoljen, glede na to, za kar jih rabim.Mogoče je zvok malo preveč kovinski, a se da to z nastavitvami odpraviti, mogoče je tudi za spoznanje premalo srednjih tonov, basi pa zvenijo polno in mogočno.V bistvu sem kupoval sistem 2.1 in za isti denar poslušal zvočnike, ki so bili podobne kvalitete zvoka glasnosti pa niso imeli niti polovico eltinih, potem sem se odločil za nakup slednjih in ni mi žal, gotovo najboljše za to ceno, in čeprav nisem kupil zvočnikov zato, da bi jih imel blazno naglas, sem zadovoljen ker so ob zadovoljivi kvaliteti tudi zelo glasni.
Najbrž bi kakšen audiofil dejal da so zelo slabi vendar sem se sam sedem let pol-profesionalno ukvarjal z glasbo in tudi nisem laik na tem področju, pa me ne moti prav nič.
Če ne misliš dajati več denarja za zvočnike, potem priporočam da si jih kupiš.

The B ::

No clo odgovor men. Hvala Joze sm bil vmes tm in sm jih pogledu in vse uprasu (majo sam analogne vhode). Bi jih pa tud kupu ce jih nebi zmanjkal. Prodajalc je reku cez en mesec. Kar se tice pa kvalitete je pa tko. Zdej mam doma sistem 5.1 narjen iz treh parov zvocnikov za 2.000 SIT torej brez vuferja (ker je zvocnik pac premejhen). Vsaki drugi zvocniki so loh sam zlooo bolsi. :D B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Gabro ::

Če sem te DrAndy užalil sorry. Mater se vsi tako resni, saj to je samo zajebancija.

Glede zvočnikov pa mislim resno!

Nikoli nisem rekel da so testi, ki se pojavljajo v revijah, na internetu... točni.
Je pa zelo redko, da so zelo dobre stvari zelo slabo ocenjene.
Če si je kateri pogledal test so tudi Logitechovi bili slabo ocenjeni.

Rekel sem da so Z-640 po moji presoji boljši od Geniusovih.

DrAndy jaz lahko sprobam katerekoli zvočnike, ker imam namreč to "srečo", da imam takšno delovno mesto, samo čas bi si moral vzet. Zato govorim iz izkušenj in ne na pamet.

Sam imam 2. leti stare Creative (Cambridge SoundWorks) 1600 4.1 zvočnike, ki pa jih bom zamenjal z Philips LX700 receiverjem preko optical izhoda. Samo še kolega iz Nemčije mi jih mora pripeljati.
Stolp pa imam Philips fw P750.

Pa brez zamere.

ninbus ::

matr. zdej ste me pa cist iz tira vrgli. v ponedeljek sem mislil že it po z-640, zdaj sem pa kar malo skeptičen postal. gre se mi predvsem za gledanje filmov in recimo glasbe, iger ne bom igral. kje v lj se lahko sproba oba sistema.

oktalz ::

Prebral sem to vašo razpravo glede 5.1 zvoka na računalniku. Jaz sem prejšnji teden kupil v Avstriji Creative Inspire 580 5.1 za 57 evrov pri Pelugi v Gracu in sem z njimi več kot zadovoljen. Basov, kot se na splošno pripisuje Creativovim zvočnikom jim prav gotovo ne manjka. Če sem že zelo dlakocepski(če se za ta denar sploh lahko spuščam tako daleč), bi prav prišel nekoliko močnejši center in pa malo daljši kabli za zadnje zvočnike. Drugače pa se dobro odnesejo celo pri poslušanju glasbe.:8)

jRk0 ::

zdaj sem priso na eno dobro idejo:>

posedujem altec lansinh atp3, naprimer da bi se kupil 2 ta kompleta (zdaj seo res svinjsko poceni ze - jaz semd al 25k sit za ene) in potem sestavil 5.3 sistem?:) popolnoma natancno bi sicer bil 6.3, ampak center je pac ok iz dveh zvocnikov in ga jemlemo kot enega...

kaj pravite? :D
You fuck up once, you loose two teeth.

Romčy ::

Mogoče bo boljše če si nardiš 45. 23 sistem. Pa kaj vam bo tolko zvočnikov za boga. Sam imam Creative 5300 5.1 in sem več kot zadovoljen. Za uporabo v sobi ali manjšem prostoru so super za večje prostore pa niti niso namenjeni.

DJ-Storzi ::

ko nekdo celo omenja b&W...namreč imam očeta audiofila enega najbolj znanih ljudi v tem svetu v sloveniji....tao da vem use o čem teče beseda
dejmo se zavedat da imamo usi različna uha in nekaterim paše en zvok drugim drugi...zto v revijah ti lahko samo profesionalna uha povejo njihov komentar o zvočnikih...
Če kdo pozna The Multimedia Show v sloveniji ve o čem govorim....Usako leto se organizira...in tam je zlo zlo dost ljudi in niso usi v eni sobi ker ni vsem isti zvoik ušeč
čene bi bnila na svetu samo ena firma zvočnikov....eni kupoujejo B&W drugi Acapele ki so vredne miljone...eni pa kupujejo Opero...italjanska firma ki po mojem mnenju prekaša tudi najdražje zvočnike s tem da je cena precej precej nižja
Recimo Sonus Faber Concertino je razred Opere Callas
cena callasa je 385 tisoč tolarjev concertino je pa 600tisoč s tem d ane igra bolje
za nekatere že za nekatere pa ne...
Point tega je da usak ma svoj still tako poslušanja kot nastavljanja komponent...itd...

peace!!:\ :\
tjaš

bobby ::

DJ-Sorži: končno nekdo k ve, kaj je to audiofilstvo,.. ne pa nek špas za 50000sit kupljeno ala bigbang,..

Se bom kar usedu za veliko večino, kar je Sorži napisal,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katere zvočnike ?

Oddelek: Kaj kupiti
333188 (2455) amper
»

Surround- poceni verzije ;) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
1168472 (6156) Pyr0Beast
»

Inspire 5.1 5300 ali Logitech Z-640 ?

Oddelek: Kaj kupiti
111227 (1124) Arkadij
»

A se splaca kupit Logitech Z-640 sistem zvocnikov

Oddelek: Zvok in slika
91272 (1125) Deadly
»

Katere zvočnike?

Oddelek: Kaj kupiti
141415 (1120) cash1970

Več podobnih tem