» »

Nakup iz tujine

Nakup iz tujine

Scaramouche ::

Nikoli nisem naročal iz Amerike, zanima me če imam recimo komponente, ki so tam okol 500$ pa dostava 300$ imam tukaj še carino ali še kaj za računat?

zee ::

22% DDV.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Scaramouche ::

zee je izjavil:

22% DDV.


Še kaj, carina, kaki pregledi? Kako ti to računajo ,če recimo kupim preko paypal? Sem totalen noob, tako da easy on my ass!

Zgodovina sprememb…

zee ::

Zelo na kratko:
Iz ZDA se ne splača kupovati. Zna biti dejansko ceneje, če odletiš tja, kupiš in priletiš nazaj.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Scaramouche ::

zee je izjavil:

Zelo na kratko:
Iz ZDA se ne splača kupovati. Zna biti dejansko ceneje, če odletiš tja, kupiš in priletiš nazaj.


Ok to spet ne, mam dva nakupa, en je 580$ in 350$ dostave, drug z Amazona 300$ in 25$ dostave.

xseki ::

Od mene so na Brniku zahtevali račun, davčno in želeli so vedet kaj se v paketu nahaja. Pred prevzemom paketa sem še moral plačati okrog 25€ nekega davka. Cena paketa je bila $80 + $30 Fedex shipping.

Tidule ::

zee je izjavil:

Zelo na kratko:
Iz ZDA se ne splača kupovati. Zna biti dejansko ceneje, če odletiš tja, kupiš in priletiš nazaj.

Po kaki logiki? Tudi za osebni vnos so omejitve glede oprostitve ddv, postnine pa vseeno ni tolk kot stane letalska karta.

Scaramouche je izjavil:

Nikoli nisem naročal iz Amerike, zanima me če imam recimo komponente, ki so tam okol 500$ pa dostava 300$ imam tukaj še carino ali še kaj za računat?

Ddv 22% (na celoten znesek nakupa, tudi postnino). 0-5% carine, odvisno kaj kupujes (racunalniske komonente so ce se ne motim 0%.) In pa fisen strosek samega uvoznega postopka 10-50 eur, odvisno kdo ti bo to delal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Scaramouche ::

Potem se mi res ne splača...odločeno


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ebay carina iz ZDA (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6733202 (1990) Nesta
»

Kaj se zadnje čase dogaja s carino? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15323080 (10209) Tidule
»

Paket iz ZDA - koliko bi me prišlo v resnici :)

Oddelek: Loža
3713078 (4924) hdsdwn
»

Carina iz USA (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7218800 (5530) St235
»

ZDA in Kitajska se zapletata v internetno vojno

Oddelek: Novice / Varnost
4415645 (12561) antonija

Več podobnih tem