» »

Boscarol, obdavčitev bogatih in Levica

Boscarol, obdavčitev bogatih in Levica

««
13 / 15
»»

Utk ::

https://zakonodohodnini.si/ izračuna za 10 jurjev bruto 113 evrov višji neto.
Normiran sp si imel lahko tudi prej.
O kakšni spremembi pri božičnici tudi ne vem nič.
Ampak izmišljenih številk smo pri tebi že vajeni.

Če boš pa triletne otroke prijavljal v ločenih stanovanjih, ti jih bo pa CSD pobral.

Dokler bojo sprejeli zakon, ki bo kaj bistvenega spremenil, bojo že tudi moji vnuki polnoletni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

jernejl ::

Utk je izjavil:

https://zakonodohodnini.si/ izračuna za 10 jurjev bruto 113 evrov višji neto.
Mogoče so kalkulator programirali bedaki kot si ti.

Normiran sp si imel lahko tudi prej.
Kapitalskih dobičkov pa nisi mogel dati v dohodninsko lestvico.

O kakšni spremembi pri božičnici tudi ne vem nič.
To že vemo, da ničesar ne veš.

Utk ::

Kapitalskih dobičkov pa nisi mogel dati v dohodninsko lestvico.

Lep primer olajšave, ki ne služi ničemur drugemu kot še manjšemu obdavčevanju kapitala na račun dela.

Mogoče so kalkulator programirali bedaki kot si ti.

Ma bolj verjetno je, da ti lažeš kot si lagal o 38 jurjih zbranih iz trenutnega davka na premoženje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

jernejl ::

Utk je izjavil:

Kapitalskih dobičkov pa nisi mogel dati v dohodninsko lestvico.

Lep primer olajšave, ki ne služi ničemur drugemu kot še manjšemu obdavčevanju kapitala na račun dela.
Saj to ni edini davek na kapital, ki so ga znižali. Tudi davek na oddajanje v najem so znižali, pa še kaj drugega. Zato pa ne bo problem obdavčiti nepremičnine za par sto milijonov letno, kapitalisti ne bodo nič na slabšem. Boš pač pri delnicah zaslužil toliko več, kot boš več plačal za odvečno stanovanje. Why bother.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

Utk ::

Normalno da ne bojo, sej to ti pravim že cel cajt. Če nihče ne bo na slabšem, ne bo nihče niti na boljšem. Veliko sprememb, vse samo zato, da bojo vsi na istem. Btw pravo znižanje dohodnine je tisto, ki presega inflacijo. Kolk vem je 3500 olajšave že vsaj 10 let. Še par let dvigov rabimo samo da pokrijemo inflacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

jernejl ::

Utk je izjavil:

Normalno da ne bojo, sej to ti pravim že cel cajt. Če nihče ne bo na slabšem, ne bo nihče niti na boljšem.

Ja, pa bo. Kapitalisti bodo ugotovili, da se bolj splača služiti z vrednostnimi papirji kot s premoženjem, ker se je obdavčitev kapitala znižala, obdavčitev premoženja (nepremičnin) pa (bi se) povišala. Bolj kot bo ta razlika v prid kapitalu, manj zanimivo bo špekulativno hoardanje ceglov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

12c0 ::

jernejl je izjavil:

12c0 je izjavil:

Aha, šolski primer desničarstva - arbitrarno se odločiš kaj je to povprečni delavec, koliko jih je in širiš kapitalistično propagando.
Ja, vse to je Levica. Bogatašem bi pocenili zdravstveno zavarovanje, v zameno za to bi ga podražili povprečnim delavcem, hkrati bi pa nekaj sto zaposlenih v zdravstvenih zavarovalnicah nagnali na zavod za zaposlovanje.
No, pa si spet na "to si ti, kaj sem pa jest"...

Povprečnega delavca ni, ker je povprečje zgolj abstrakcija.
70% zaposlenih dobi man kot jurja
S predlogi Levice bi vsi pod 4.5k živeli boljše

Levica povzroča bogatim kapitalistom obilo preglavic, ker Slovenija ne bo več davčna oaza ;)

jernejl ::

12c0 je izjavil:

S predlogi Levice bi vsi pod 4.5k živeli boljše
Ne, s predlogi Levice bi bolje živeli predvsem milijonarji, pa oni na minimalnih plačah; povprečni in nadpovprečni delavci pa slabše.
Na dolgi rok bi vsi živeli slabše, ker bi še več povprečnih in nadpovprečnih odšlo v tujino, pri nas bi se pa odpirala konkurenčna delovna mesta z nizko dodano vrednostjo.
Potem bi se pa ti isti iz Levice, ki bi to zakuhali, spraševali, zakaj so pri nas plače nizke. Ja zaradi njih vendar... oni so tisti, ki k nam privabljajo nekvalificirane bosance in odganjajo inženirje.

Več bomo imeli samo, če bomo več ustvarili. In do tega ne bomo prišli tako, da bomo tiste, ki ustvarijo več, odganjali, ter privabljali one, ki ustvarijo manj. Predlogi levice so pot v blagostanje, kot ga poznajo v Venezueli. Oziroma malo slabše, ker oni imajo vsaj naravne vire v izobilju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

svecka ::

@jernejl

jep, ampka večina ovc v Sloveniji tega ne razume. Skandinavske države so pretežno storitvene države z visoko plačanimi službami, medtem pa smo mi v Slo industrijska izvozna država, kjer nam tujci narekujejo kaj moramo delati za minimalno plačo. In seveda razvojne/storitvene funkcije so visoko plačane (visoka dodana vrednost). A mi pa kar največ premoremo je štancanje svečk, kovic itd ostalih v prihodnosti pretežno robotiziranih del. Uvažamo poceni delovno silo, ki nam "uničuje" ekonomski trg (večje povpraševanje po stanovanjih, višje cene, več "socialnih" obremenitev za družine, ki sem pridejo zaradi "združitve družine" itd. Polet tega pa po pridobitvi državljanstva večina odhajajo na sever, družino pusti tukaj na socilanih dodatkih in potem pa v pokoju gredo nazaj domov in njihova pokojnina se zapravlja drugje.

Levica ne vidi države, kjer bi lahko bili posamezni inženirji plačani z 5k in ostali poklici z visoko dodano vrednostjo, ampak predvsem eni štancarski poklici z majhno dodano vrednostjo, kjer nas po ceni šiša kitajska, indija in ostali 3 svet.

Utk ::

Skandinavske države so pretežno storitvene države z visoko plačanimi službami, medtem pa smo mi v Slo industrijska izvozna država, kjer nam tujci narekujejo kaj moramo delati za minimalno plačo.

Dokler imamo ekonomiste kot je jernejl, niti ne bo nič boljše.

Ker bi vzel kar vidi nekje, čeprav ne razume tistega do konca, in to skopiral k nam, brez ostalih "malenkosti", ki spadajo zraven, da ta stvar zares kolk tolk deluje, pa čeprav v bistvu nihče ne ve, če v "tujini" ta stvar zares deluje, ker cene nepremičnin so eksplodirale povsod, ne samo pri nas, tako da ne vem kako lahko nekdo pričakuje drugačne rezultate pri nas.
(to sem napisal vse v en stavek, da če nekdo to citira, naj citira vse, ne da mi bo spet 3 zaporedne besede ven spizdu in pametoval o njih - očitno nekater folk nas ne zmore razumet konteksta, ampak so 3 besede maximum)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Skandinavske države so pretežno storitvene države z visoko plačanimi službami, medtem pa smo mi v Slo industrijska izvozna država, kjer nam tujci narekujejo kaj moramo delati za minimalno plačo.

Dokler imamo ekonomiste kot je jernejl, niti ne bo nič boljše.

Ker bi vzel kar vidi nekje, čeprav ne razume tistega do konca, in to skopiral k nam, brez ostalih "malenkosti", ki spadajo zraven, da ta stvar zares kolk tolk deluje, pa čeprav v bistvu nihče ne ve, če v "tujini" ta stvar zares deluje, ker cene nepremičnin so eksplodirale povsod, ne samo pri nas, tako da ne vem kako lahko nekdo pričakuje drugačne rezultate pri nas.
(to sem napisal vse v en stavek, da če nekdo to citira, naj citira vse, ne da mi bo spet 3 zaporedne besede ven spizdu in pametoval o njih - očitno nekater folk nas ne zmore razumet konteksta, ampak so 3 besede maximum)


Ja to je problem... eni rečejo hja, nekatere države majo bolj obdavčeno premoženje... OK se strinjam, ampak dajmo prekopirat tudi višino njihovih plač, pa obremenjenost plač (ne samo relativno tudi absolutno) da bo naša kupna moč v tujini podobna ne pa nižja... dajmo prekopirat tudi višino penzij itd... Ne eni bi samo davke kopirali.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gruntfürmich ::

tikitoki je izjavil:

...naredil kaj proti kleptokraciji, ki je pokradla vecino sredstev, se spravlja nad tiste s socionalno pomocjo...

torej če si reven je v redu da se krade, če pa si bogat pa ne?
dobro so vas oprali v socializmu!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

tikitoki ::

Utk je izjavil:

Evo poglejte si Tarčo tisti, ki mislite, da bo država z olajšavami kam prišla, in da bogati ne bojo našli načina za izogibanje, če še revni hvatajo krivine. Nobenih olajšav ne sme bit možnih, to je edini način.


Mah dej no, oljasava na prvo premicnino, kot jo poznajo marsikje. Npr. v Singapurju, kjer tak davek ze imajo, cisto vredu delujejo. Sam mora biti olajsava smiselna. S tem se olajsa ljudem zagotavljanje strehe nad glavo, vse nadaljne nepremicnine pa so dodatno obdavcene. Lahko se se omeji in prepreci, da lahko nekdo celo stolpnico vodi, kot prvo nepremicnino:).

In ne, ljudje nocejo prepisovati cetrt miljona evrov vredno stvar na sorodnike. Tak, da je to cista bedarija. Ce pa kdo kupi otroku nepremicno, pa tud ok. Starsi nej bi otroku pomagali, bolj je problem, k je tako razvajeno deriste najbolj glasno glede enostavnosti resevanja stanovanjskega problema.

svecka ::

Ne vem ce nekateri ne veste, ampak davek na prvo nepremičnino že imamo vpeljan in sicer se vse kar je nad 160m2 šteje za luksuz če notri živiš Zato ko kupiš hišo naprimer lahko že takoj fašeš davek na kapital, če v tej hiši nisi prijavljen z stalnim bivališčem oziroma imaš večjo hišo z preko 160m2. So pa tudi olajšave za novogradnje mislim da 5 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

Utk ::

Ne vem ce nekateri ne veste, ampak davek na prvo nepremičnino že imamo vpeljan in sicer se vse kar je nad 160m2 šteje za luksuz če notri živiš Zato ko kupiš hišo naprimer lahko že takoj fašeš davek na kapital, če v tej hiši nisi prijavljen z stalnim bivališčem oziroma imaš večjo hišo z preko 160m2. So pa tudi olajšave za novogradnje mislim da 5 let.

Če bi kaj vedeli, ne bi takih neumnosti pisali.

Mah dej no, oljasava na prvo premicnino, kot jo poznajo marsikje.

Kaj pa olajšava na poslovni prostor (kot je imamo zdaj)? Kaj pa če imam prebivališče v eni hiši, PP pa v drugi? In žena isto? 4 hiše brez davka. Brez otrok. Še bolj bogati lahko odprejo d.o.o. in še tam najdejo 10 načinov, da se (praktično)nič ne plača. To bojo spet plačevali samo "reveži", ki nimajo tolk, da se bi jim splačalo izogibat, zares bogati pa ne.

Lahko se se omeji in prepreci, da lahko nekdo celo stolpnico vodi, kot prvo nepremicnino:).

A ni dovolj, da ne bo nič plačal že nekdo, ki ima 2 mio vredno vilo, nekdo drug, ki živi na 40 m2 in ima neko vikendico, bo pa plačal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

bbbbbb2015 ::

Mato989 je izjavil:

Zakaj boš ti potreboval 60 kvadratov? Saj bi bila sobica 3x3 dovolj ko boš v penzionu, kuhinja in WC pa skupna? Če bo takrat res kriza s stanovanji se pa v sobico da pograd in boš pri 70 letih delil sobico z drugim upokojencem. Podpišeš? Jebiga, takratni mladi bodo potrebovali tavelike nepremičnine.

Ravno taki vpisi so mi fascinantni, če pridejo od tebe. Zagovarjaš, da ljudje sami odločajo kaj bodo z nepremičninami ampak ko pa enkrat pridejo v penzion bi jim pa ti oz. država določala koliko kvadratov rabijo. Koga briga zakaj hoče imeti 250 kvadratov? So njeni, zgradila jih je pošteno in to se ji ne sme krasti na noben način. Sama naj odloča kaj je zanjo "pravilna pot", ne pa ti oz. država.


Ne, sploh ne dojameš kaj govorim... jaz sem na prvotnem stališču ampak govorim da ČE SE ODLOČIMO (ČE ČE ČE) da bi radi obdavčili bolj LASTNINO (nepremičnine itd...)


Pišeš o temi, o kateri nimaš pojma. Lastnine ni mogoče obdavčiti. To potem ni obdavčenje, ampak rentništvo.

V Sloveniji se pričakuje, da vsak lastnik nepremičnine plačuje nadomestilo stavbnega zemljišča. ZA TA VPLAČAN denar lahko lastnik nepremičnine pričakuje:
a) lepo ulico, pometeno,osvetljeno, asfalt brez lukenj
b) kanalizacijo/vodovod
c) reševalne službe/policijo/gasilce
d) vrtce in ostale pritikline

Tujci imajo vse živo davkov. Ampak glavno mesto plačuje dosti davkov (na nepremičnine), imajo top policijo, opremljeno, rešilce take nove (ne zglajzane VW kot pri nas), gasilce z opremo top.

To se plača s tem davkom.
Davek se vedno PLAČA ZA NEKAJ. Zdaj samo abstraktno plačevanje zato, ker imaš nepremičnino - je hud fail. To bo padlo na Evropskem sodišču, če ne prej. In ko se za to nekaj plača - se pričakuje, da bo lokalna skupnost imela nekaj besede, kdo bodirektor bolnice in kako poslujejo - saj se lokalni davki plačajo tudi za to.

Tako delajo tujci.

Mato989 ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Zakaj boš ti potreboval 60 kvadratov? Saj bi bila sobica 3x3 dovolj ko boš v penzionu, kuhinja in WC pa skupna? Če bo takrat res kriza s stanovanji se pa v sobico da pograd in boš pri 70 letih delil sobico z drugim upokojencem. Podpišeš? Jebiga, takratni mladi bodo potrebovali tavelike nepremičnine.

Ravno taki vpisi so mi fascinantni, če pridejo od tebe. Zagovarjaš, da ljudje sami odločajo kaj bodo z nepremičninami ampak ko pa enkrat pridejo v penzion bi jim pa ti oz. država določala koliko kvadratov rabijo. Koga briga zakaj hoče imeti 250 kvadratov? So njeni, zgradila jih je pošteno in to se ji ne sme krasti na noben način. Sama naj odloča kaj je zanjo "pravilna pot", ne pa ti oz. država.


Ne, sploh ne dojameš kaj govorim... jaz sem na prvotnem stališču ampak govorim da ČE SE ODLOČIMO (ČE ČE ČE) da bi radi obdavčili bolj LASTNINO (nepremičnine itd...)


Pišeš o temi, o kateri nimaš pojma. Lastnine ni mogoče obdavčiti. To potem ni obdavčenje, ampak rentništvo.

V Sloveniji se pričakuje, da vsak lastnik nepremičnine plačuje nadomestilo stavbnega zemljišča. ZA TA VPLAČAN denar lahko lastnik nepremičnine pričakuje:
a) lepo ulico, pometeno,osvetljeno, asfalt brez lukenj
b) kanalizacijo/vodovod
c) reševalne službe/policijo/gasilce
d) vrtce in ostale pritikline

Tujci imajo vse živo davkov. Ampak glavno mesto plačuje dosti davkov (na nepremičnine), imajo top policijo, opremljeno, rešilce take nove (ne zglajzane VW kot pri nas), gasilce z opremo top.

To se plača s tem davkom.
Davek se vedno PLAČA ZA NEKAJ. Zdaj samo abstraktno plačevanje zato, ker imaš nepremičnino - je hud fail. To bo padlo na Evropskem sodišču, če ne prej. In ko se za to nekaj plača - se pričakuje, da bo lokalna skupnost imela nekaj besede, kdo bodirektor bolnice in kako poslujejo - saj se lokalni davki plačajo tudi za to.

Tako delajo tujci.


Če je to vse res, kar pišeš boš mi razložil za kaj se torej namensko porabi Dohodnina ali je to samo abstraktno plačevanje ker si zaposlen??????? (kot praviš ti za lastnino) in kje imaš za to besedo pri odločanju? Enako velja za davek na DARILA, ali pa Davek na dediščino (če pride do njega) kje je namenskost davkov tu, kaj točno nekdo dobi zato ker plača dave kod DARILA (za katerega je davek kaj lahko že bil plačan)

...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

dice7 ::

bbbbbb2015 je izjavil:

V Sloveniji se pričakuje, da vsak lastnik nepremičnine plačuje nadomestilo stavbnega zemljišča. ZA TA VPLAČAN denar lahko lastnik nepremičnine pričakuje:
a) lepo ulico, pometeno,osvetljeno, asfalt brez lukenj
b) kanalizacijo/vodovod
c) reševalne službe/policijo/gasilce
d) vrtce in ostale pritikline

Ti pa dosti pricakujes za 200e na leto

matobeli ::

bbbbbb2015 je izjavil:

V Sloveniji se pričakuje, da vsak lastnik nepremičnine plačuje nadomestilo stavbnega zemljišča. ZA TA VPLAČAN denar lahko lastnik nepremičnine pričakuje:


Nič. Nadomestilo za uporabo stavbnega zemljišča, NUSZ, je zgolj to, nadomestilo za uporabo. Neke vrste odškodnina za obremenjevanje parcele, ker delaš škodo na zemlji in država ti dovoli delat škodo če boš zanjo plačal.

Policijo in gasilce plačujemo iz skupne malhe za vse namene.

svecka ::

Utk je izjavil:

Ne vem ce nekateri ne veste, ampak davek na prvo nepremičnino že imamo vpeljan in sicer se vse kar je nad 160m2 šteje za luksuz če notri živiš Zato ko kupiš hišo naprimer lahko že takoj fašeš davek na kapital, če v tej hiši nisi prijavljen z stalnim bivališčem oziroma imaš večjo hišo z preko 160m2. So pa tudi olajšave za novogradnje mislim da 5 let.

Če bi kaj vedeli, ne bi takih neumnosti pisali.

Mah dej no, oljasava na prvo premicnino, kot jo poznajo marsikje.

Kaj pa olajšava na poslovni prostor (kot je imamo zdaj)? Kaj pa če imam prebivališče v eni hiši, PP pa v drugi? In žena isto? 4 hiše brez davka. Brez otrok. Še bolj bogati lahko odprejo d.o.o. in še tam najdejo 10 načinov, da se (praktično)nič ne plača. To bojo spet plačevali samo "reveži", ki nimajo tolk, da se bi jim splačalo izogibat, zares bogati pa ne.

Lahko se se omeji in prepreci, da lahko nekdo celo stolpnico vodi, kot prvo nepremicnino:).

A ni dovolj, da ne bo nič plačal že nekdo, ki ima 2 mio vredno vilo, nekdo drug, ki živi na 40 m2 in ima neko vikendico, bo pa plačal?


ali pa si ti pač neumni idiot na netu:
https://www.fu.gov.si/davki_in_druge_da...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

Utk ::

Ti si tako neumen, da ne vidiš niti da sem ti pritrdil. Jaz že vem, da to obstaja, sej ga plačujem.

12c0 ::

jernejl je izjavil:

Ne, s predlogi Levice bi bolje živeli predvsem milijonarji, pa oni na minimalnih plačah; povprečni in nadpovprečni delavci pa slabše.
Ja, saj si nam že povedal, da lažeš, ko si revežem rekel, da so bogataši in obratno. Tudi matu si že rekel, da je bogataš, ker mu je mama s poroštvom pomagala do stanovanja, sebi si pa rekel revež, čeprav je bilo njegovo stanovanje verjetno cenejše od tvojega jeklenega konjiča.

Povprečnih in nadpovprečnih delavcev v kapitalizmu ni, ker kapitalisti ste se arbitrarno odločili kaj je to povprečno in kaj nadpopvrečno. Plača se v kaptializmu ne določa glede na sposobnosti ali glede na doprinos k uspehu podjetja, ampak se jo arbitrarno določi glede na BS, recimo na stopnjo formalne izobrazbe.
Sem mislil, da smo to že zdavnaj razčistili, verjetno te ideološki nahrbtnik preveč obremenjuje, pa si spregledal.


jernejl je izjavil:

Na dolgi rok bi vsi živeli slabše, ker bi še več povprečnih in nadpovprečnih odšlo v tujino, pri nas bi se pa odpirala konkurenčna delovna mesta z nizko dodano vrednostjo.
Niti to ne drži, ker ste kapitalisti tisti, ki odganjate delavce stran, ker vam ideologija ukazuje, da morate stroške zbit za vsako ceno.
Tudi za nizko dodano vrednost ste se odločili kapitalisti sami, tako posredno (z bojem proti davkom, šolstvu, zdravstvu, sociali,..) kot neposredno (namesto v razvoj, ste investirali v propagando in finančne trge).


jernejl je izjavil:

Potem bi se pa ti isti iz Levice, ki bi to zakuhali, spraševali, zakaj so pri nas plače nizke. Ja zaradi njih vendar... oni so tisti, ki k nam privabljajo nekvalificirane bosance in odganjajo inženirje.
V Levici vedo, zakaj so plače nizke, zato se problema lotevajo pri izvoru.
Kot sem zgoraj napisal, kapitalisti ste tisti, ki hodite na jug po poceni delovno silo, ker imate številne privilegije, zato vam ni treba investirat v svoje podjetje. Enostavneje je vzet čim več delavcu, plačat čim manj družbi, kapital/premoženje pa brez omejitev, brez davkov, večat na finančnih trgih, itn.




svecka je izjavil:

Levica ne vidi države, kjer bi lahko bili posamezni inženirji plačani z 5k in ostali poklici z visoko dodano vrednostjo, ampak predvsem eni štancarski poklici z majhno dodano vrednostjo, kjer nas po ceni šiša kitajska, indija in ostali 3 svet.
To že počnejo kapitalisti, Levica bi pa rad trend obrnila, a ideološko oprani ljudje ne dojamete, da so se vam kapitalisti zlagali, zato pa se še naprej borite proti sebi.

WizzardOfOZ ::

LeQuack je izjavil:

Recimo kar en splošen 1% davek na celotno premoženje na leto. Levica bo navdušena.

tisti, ki pa nimajo premoženja pa 10% letne plače, ker so nesposobni.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

jernejl ::

Utk je izjavil:

Skandinavske države so pretežno storitvene države z visoko plačanimi službami, medtem pa smo mi v Slo industrijska izvozna država, kjer nam tujci narekujejo kaj moramo delati za minimalno plačo.

Dokler imamo ekonomiste kot je jernejl, niti ne bo nič boljše.
Ne, problem je, ker je precej slovencev skoraj tako neumnih kakor si ti, pa potem mirno prenašajo subvencioniranje bogatih.

Ker bi vzel kar vidi nekje, čeprav ne razume tistega do konca, in to skopiral k nam, brez ostalih "malenkosti", ki spadajo zraven, da ta stvar zares kolk tolk deluje, pa čeprav v bistvu nihče ne ve
Ravno nasprotno. Ti si tisti, ki ničesar ne ve in tudi ne razume, zato se ti zdi to nesmiselno uvajati, čeprav drugje deluje in čeprav nam to recimo priporoča OECD. Ampak če si idiot, potem je jasno, da bo tvoje stališče drugačno od stališča tistih, ki o tem nekaj vedo. Tvoje nasprotovanje je dokaz, da je to uvesti smiselno.

12c0 je izjavil:

jernejl je izjavil:

Ne, s predlogi Levice bi bolje živeli predvsem milijonarji, pa oni na minimalnih plačah; povprečni in nadpovprečni delavci pa slabše.
Ja, saj si nam že povedal, da lažeš, ko si revežem rekel, da so bogataši in obratno.
Ravno nasprotno. Lažeš ti in Levica, ki pravite, kako bi povprečnemu delavcu vzeli manj, čeprav bi mu vzeli več.

Povprečnih in nadpovprečnih delavcev v kapitalizmu ni, ker kapitalisti ste se arbitrarno odločili kaj je to povprečno in kaj nadpopvrečno. Plača se v kaptializmu ne določa glede na sposobnosti ali glede na doprinos k uspehu podjetja, ampak se jo arbitrarno določi glede na BS, recimo na stopnjo formalne izobrazbe.
Ravno nasprotno. V kapitalizmu so plače sorazmerne s sposobnostjo delavca, ti in tebi podobni Levičarji pa ste se arbitrarno odločili, kdo je sposoben, kdo si zasluži več in kdo manj. Večinoma gre za ljudi, ki ste že vse življenje prisesani na državni denar in še nikdar niste delali. Vi samo hodite v službo, vlečete pa visoke plače, ker ste pač več let obiskovali FDV in se vam zdi, da morate zato dobiti več, medtem ko gospodarstvo razume, da so vaše diplome ničvredne in ste na trgu vredni nič.

ste kapitalisti tisti, ki odganjate delavce stran
Ravno nasprotno. Kapitalisti ustvarjajo delovna mesta, medtem ko je pri Levičarjih drugače. Oni ukinjajo delovna mesta z visoko dodano vrednostjo, ustvarjajo pa delovna mesta z nizko dodano vrednostjo ter delovna mesta v javnem sektorju, ki služijo temu, da nesposobneži s papirji iz fakultete fino zaslužijo za to, da obiskujejo službo.

V Levici vedo, zakaj so plače nizke, zato se problema lotevajo pri izvoru.
Ravno nasprotno. Levici je za nizke plače popolnoma vseeno, oni delujejo v interesu (predvsem) ljubljanskih mestnih srajc z neuporabno diplomo, ki iščejo delovna mesta, kjer ni potrebno delati in ki jih financira država. Njihovih volivcev pač.

Utk ::

Ravno nasprotno. Ti si tisti, ki ničesar ne ve in tudi ne razume, zato se ti zdi to nesmiselno uvajati, čeprav drugje deluje in čeprav nam to recimo priporoča OECD. Ampak če si idiot, potem je jasno, da bo tvoje stališče drugačno od stališča tistih, ki o tem nekaj vedo. Tvoje nasprotovanje je dokaz, da je to uvesti smiselno.

Vidiš, ti pokvarjeno ščene, da nisi citiral do konca. Če drugje ta davek deluje, zakaj so potem tudi drugje cene nepremičnin eksplodirale in imajo še manj lastnikov stanovanj, in marsikje še več socialnih stanovanj. Kar je zame slabo, ker pomeni, da si niti tržnih najemnin ne morjo privoščit.

D3m ::

V Levici vedo, zakaj so plače nizke,


In tako bo tudi ostalo, da bodo imeli volivce.
|HP EliteBook|R5 6650U|

simonchelo ::

Utk je izjavil:

Ravno nasprotno. Ti si tisti, ki ničesar ne ve in tudi ne razume, zato se ti zdi to nesmiselno uvajati, čeprav drugje deluje in čeprav nam to recimo priporoča OECD. Ampak če si idiot, potem je jasno, da bo tvoje stališče drugačno od stališča tistih, ki o tem nekaj vedo. Tvoje nasprotovanje je dokaz, da je to uvesti smiselno.

Vidiš, ti pokvarjeno ščene, da nisi citiral do konca. Če drugje ta davek deluje, zakaj so potem tudi drugje cene nepremičnin eksplodirale in imajo še manj lastnikov stanovanj, in marsikje še več socialnih stanovanj. Kar je zame slabo, ker pomeni, da si niti tržnih najemnin ne morjo privoščit.


Levica nima pojma je že bila na oblasti in lahko je zopet ampak ne pod demokracijo. Če želiš vladati s takšnimi načeli bo večina tvojih odločitev ne ustavnih. Verjetno bi ali zasegli ali odkupili veš pri varen sektor, potem pa bi se v tem sektorju določile plače in dohodki... Kar dejansko pomeni da bi se na državnem nivoju regulira la konkurenca to bi pa pripeljalo do bistvene upočasnitev razvoja. Zdej ali je razvoj sploh dober ali ne to je drugo vprašanje. Ampak scenarij je skoraj 100% tak. Ceniti bi se začelo domače kar pomeni da bi kar naenkrat kmetov delo postalo pošteno plačano a na žalost predobro plačano za socialistični sistem, ki bi razlastninil tudi kmete. Kmet danes v povprečju dela 12ur na dan in je dežuren 24/7 ko mu bodo enkrat vzeli to bo pač delal 8ur in se mu bo j**** za količino pridelka, kvaliteto pridelka... Scenarij naprej je jasen.

Edina stvar ki bi se jo moralo regulirati je hiperkapitalizen in izkoriščanje delavcev. Morda tudi v privatnem sektorju uvesti neka plačna razmerja. Bmk če ma direktor 20k če jih majo vsi delavci najmanj 4k...

Poznam ogromno podjetij ki so vzor in dobiček delijo med zaposlene imajo večjo plačo... Ampak treba je nabijat po dolgem in počez ex socialističnih tajkunsko prevzetih firmah.
ciao

jernejl ::

Utk je izjavil:

Ravno nasprotno. Ti si tisti, ki ničesar ne ve in tudi ne razume, zato se ti zdi to nesmiselno uvajati, čeprav drugje deluje in čeprav nam to recimo priporoča OECD. Ampak če si idiot, potem je jasno, da bo tvoje stališče drugačno od stališča tistih, ki o tem nekaj vedo. Tvoje nasprotovanje je dokaz, da je to uvesti smiselno.

Vidiš, ti pokvarjeno ščene, da nisi citiral do konca.
Itak si nizal neumnosti eno za drugo, tako da je v bistvu vseeno. Če sem manj citiral, sem citiral manj tvojih neumnosti.

Če drugje ta davek deluje
Ja zagotovo deluje, zato ga pa razvite kapitalistične države imajo ter ga priporočajo tudi nam. Tudi nepremičnine so tam glede na plače cenejše kot v sloveniji. Ponekod uvajajo tudi dodatne nepremičninske davke ravno z namenom ohlajanja rasti cen nepremičnin, ampak kaj pa oni vedo, forumski posebnež Utk je modrejši. On raje blodi o davku na premoženje brez vsakršne olajšave, česar verjetno nimajo nikjer na svetu.

zakaj so potem tudi drugje cene nepremičnin eksplodirale
Zato, ker nepremičninski davek ni edini faktor, ki vpliva na cene nepremičnin, ampak tega ti itak ne veš. Tudi ni razloga, da bi vplival na trend v nekem obdobju, v katerem se davek ne spreminja, ampak tudi tega ti ne veš.

in imajo še manj lastnikov stanovanj
Niso imeli Jazbinška.

Kar je zame slabo
Kar je zate slabo, je za slovenski narod dobro.

simonchelo je izjavil:

Poznam ogromno podjetij ki so vzor in dobiček delijo med zaposlene imajo večjo plačo... Ampak treba je nabijat po dolgem in počez ex socialističnih tajkunsko prevzetih firmah.
Hecno je pa to, da so ravno te, ki so jih polna usta nabijanja o tem, kako delodalajci slabo plačujejo svoje zaposlene, dobili pri ravno takem početju: Levica delavcem obljublja boljše plače, medtem pa jih zaradi slabega plačila zapuščajo sodelavci

Glugy ::

svecka je izjavil:

Skandinavske države so pretežno storitvene države z visoko plačanimi službami

Kdaj pa ti misliš da so skandinavske države šle na pot države blaginje? Ko so bile že visoko storitvene države z visokimi plačami ali prej ko so bile še izrazito primarno-sekundarno usmerjene ekonomije?

Država blaginje jih je privedla do tam kjer so. In ja marsikateri bogataš in visokoizobražen je v tem procesu transformacije šel v tujino pa ni nobene krize zarad tega. Ampak bistvo je da imaš čim manj šibkih členov ne pa da imaš enih par močnih členov več. Tle se pozna pol dobrobit države, tle je pot za državo blaginje. Zato je vedno prioriteta mali človek ki ima vedno najmanj vzvodov da se bori za svoje dostojno življenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

tikitoki ::

Jazbinskov zakon je bil enostavno prelivanje druzbenga premozenja v zasebne roke. Prikoritniki na vrhu so imeli od tega najvec, ce so slucajno pri tem vrgli nekaj biserov svinjam, pa je bila to majhna cena, da so se sami okoristili.

Ce bi ta stanovanaj ostala v druzbeni lasti, bi lahko z najmeninami financirali gradnjo novih objektov. Tko, pa so tistih 10% realne vrednsoti, ki so jo iztrzili, zafuckali in je bilo to to.

Pa folk, k se je na ta nacin okoristil, verjetno ze sam sebe prepricuje, da so placali psoteno ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

matobeli ::

V resnici ni bil samo Jazbinšek, odkupovala so se lahko tudi občinska stanovanja ki niso bila zajeta v jazbinšku. Sicer so bila še enkrat dražja, ampak še vedno dostopna delavski družini. Parcele v predmestjih pa itak đabe.

Fino je imet na silo ustvarjen prosti trg.

tikitoki ::

Prosti trg? Kje?

gruntfürmich ::

tikitoki je izjavil:

Prosti trg? Kje?

v jugi na tržici, ko si menjaval dinarje v marke. najbolj črni/prosti trg kar jih je možno. sredi socializma
ampak to so bile sladke skrbi, bi rekel tovariš solatko...

http://za-misli.si/kolumne/dusan-rutar/...
https://siol.net/siol-plus/kolumne/divj...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

bbbbbb2015 ::

Glugy je izjavil:

svecka je izjavil:

Skandinavske države so pretežno storitvene države z visoko plačanimi službami

Kdaj pa ti misliš da so skandinavske države šle na pot države blaginje? Ko so bile že visoko storitvene države z visokimi plačami ali prej ko so bile še izrazito primarno-sekundarno usmerjene ekonomije?

Država blaginje jih je privedla do tam kjer so. In ja marsikateri bogataš in visokoizobražen je v tem procesu transformacije šel v tujino pa ni nobene krize zarad tega. Ampak bistvo je da imaš čim manj šibkih členov ne pa da imaš enih par močnih členov več. Tle se pozna pol dobrobit države, tle je pot za državo blaginje. Zato je vedno prioriteta mali človek ki ima vedno najmanj vzvodov da se bori za svoje dostojno življenje.


Skandinavske države biti moral videti in čutiti v živo. V grobem, večina skandnavskih držav - vodi Norveška - je izkoristila svoje naravno bogastvo - nafto iz severnega morja in ribe.

To se, IMHO, sploh ne da primerjati s Slovenijo. Zato predlagam, da skandinavski "model" sploh ne vlačiš noter. Kaj je pravi model za Slovenijo, je težko reči, sigurno pa ne en državno-blaginjski. Ker je slovenska država eno zadolženo revše, ne pa blaginja.

Zgodovina sprememb…

12c0 ::

jernejl je izjavil:

Ravno nasprotno. Lažeš ti in Levica, ki pravite, kako bi povprečnemu delavcu vzeli manj, čeprav bi mu vzeli več.
Ne.


jernejl je izjavil:

Ravno nasprotno. V kapitalizmu so plače sorazmerne s sposobnostjo delavca, ti in tebi podobni Levičarji pa ste se arbitrarno odločili, kdo je sposoben, kdo si zasluži več in kdo manj. Večinoma gre za ljudi, ki ste že vse življenje prisesani na državni denar in še nikdar niste delali. Vi samo hodite v službo, vlečete pa visoke plače, ker ste pač več let obiskovali FDV in se vam zdi, da morate zato dobiti več, medtem ko gospodarstvo razume, da so vaše diplome ničvredne in ste na trgu vredni nič.
Druge sodiš po sebi, projiciraš in se greš otročjih ad hominem napadov. Drugo ti itak ne preostane, ko pa se v vsem tako zelo motiš.

A si res toliko obupan, da ne dojameš, kakšne neumnosti pišeš? Najprej, da so plače glede na sposobnost delavca, potem pa, da FDVjevci ne delajo, ampak v službo hodijo in dobijo denar. :D


jernejl je izjavil:

Ravno nasprotno. Kapitalisti ustvarjajo delovna mesta, medtem ko je pri Levičarjih drugače. Oni ukinjajo delovna mesta z visoko dodano vrednostjo, ustvarjajo pa delovna mesta z nizko dodano vrednostjo ter delovna mesta v javnem sektorju, ki služijo temu, da nesposobneži s papirji iz fakultete fino zaslužijo za to, da obiskujejo službo.
Te peče, ker ustvarijo več kot ti, dobijo pa 10x manj?
Časitetlj kapitalizma, pa ne veš kaj je to kapitalizem? SNAFU
Tvoj papir je ničvreden, si nam pokazal še v vsaki temi, da se tega zavedaš tudi sam, pa nam povedo tvoje projekcije ;)


jernejl je izjavil:

Ravno nasprotno. Levici je za nizke plače popolnoma vseeno, oni delujejo v interesu (predvsem) ljubljanskih mestnih srajc z neuporabno diplomo, ki iščejo delovna mesta, kjer ni potrebno delati in ki jih financira država. Njihovih volivcev pač.
Ne.

simonchelo je izjavil:

Levica nima pojma je že bila na oblasti in lahko je zopet ampak ne pod demokracijo...
Levica nikoli ni bila na oblasti, tudi glede ostalega se motiš LOL

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 12c0 ()

49106 ::

https://www.rtvslo.si/slovenija/ivo-bos...

Ivo Boscarol prostovoljnim gasilcem, ki so gasili požar na Krasu, doniral skoraj 1,5 milijona evrov

Podjetnik Ivo Boscarol je Gasilski zvezi Slovenije nakazal 1,47 milijona evrov. S tem je izpolnil javno obljubo, ki jo je dal ob velikem požaru na Krasu letos julija, ko je napovedal, da bo doniral toliko sredstev, kot jih bo gasilcem namenila vlada.


Kudos, da en Boscarol prostovoljcem nameni toliko sredstev kot vlada.

ripmork ::

Frdaman oligarh! Mar bi po vzoru Che-ja eno njivo naredil pa jim pustil, da si sami buče pridelajo gor, ne pa da jim neoliberalistično denar tala.
Zdej ko je kupil Kolosej, ga bo pa po možnosti še izboljšal, da bo več dobička in posledično več vplačanega davka na dobiček padlo v državno blagajno, egoist en!

/s

pegasus ::

Kaj bo s Kolosejem? Naredil tam letalski muzej?

matobeli ::

Vse skupaj kar je dal za zdravstveni dom in gasilce je še vedno manj kot bi plačal davka na dobiček če ne bi imeli olašave za stare oligarhe.

Kolosej je vreden več v nepremičninah kot je pa dal zanj.

Verjetno si bo postavil spomenik.

Utk ::

Kolosej je vreden več v nepremičninah kot je pa dal zanj.

Ti praviš, da je neka nepremičnina podcenjena? Bila prodana pod ceno?

D3m ::

pegasus je izjavil:

Kaj bo s Kolosejem? Naredil tam letalski muzej?


Kiberpipo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

matobeli ::

Ne, jaz sem samo prebral kar pravijo mediji. In zračunal da je dal 640eur/m2 za območje z najdražjimi parcelami v sloveniji.

Oziroma 440eur/m2 za poslovno zgradbo na izjemni lokaciji.

Men se zdi dober deal.

kriptobog ::

Hja pa ze ni nihce zelel dati vec, da so mu prodali za tak denar ;)

Invictus ::

matobeli je izjavil:

Ne, tolk vas bomo olupli da bo država gradila nova, lepa stanovanja. Tistih socialističnih lukenj še prodat navte mogl. Seveda vse za socialkarje in exyu. Bom sicer spet zvisel, ampak no biggie.

Ja, seveda.

Ce bi zdaj imel 20 milijard za nova 20.000 novih stanovanj, jih ne mores narediti, ker:

- V Ljubljani ni placa.
- Drugje folk (levicarji vecinoma) ne bi ziveli - kar omeni folku, naj se preseli v Maribor ali Novo Mesto.
- Ni ne dovolj gradbenega materiala, ne dovolj strojev, ne dovolj Bosancev, da bi to zgradili v 20 letih.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kriptobog ::

Invictus je izjavil:

matobeli je izjavil:

Ne, tolk vas bomo olupli da bo država gradila nova, lepa stanovanja. Tistih socialističnih lukenj še prodat navte mogl. Seveda vse za socialkarje in exyu. Bom sicer spet zvisel, ampak no biggie.

Ja, seveda.

Ce bi zdaj imel 20 milijard za nova 20.000 novih stanovanj, jih ne mores narediti, ker:

- V Ljubljani ni placa.
- Drugje folk (levicarji vecinoma) ne bi ziveli - kar omeni folku, naj se preseli v Maribor ali Novo Mesto.
- Ni ne dovolj gradbenega materiala, ne dovolj strojev, ne dovolj Bosancev, da bi to zgradili v 20 letih.

samo zato, ker je on nesposoben imeti nepremicnino
Ze tezko vrjeti kako so eni fovs ljudem, ki so si lahko privoscili lastno nepremicnino. Ker matodebil nima, bi pa najraje nabil 100% davek na nepremicnine. Samo zato ker je on nesposoben kupiti nepremicnino :|

Invictus ::

Pa ti levicarji ne stekajo, da ko oni dobijo nepremicnino, jim jo bo drzava ali drugo levicar, lahko tudi vzel :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

matobeli ::

Kje sta moja najlubjša forumska kretena! Je lajf še vedno dober? Invictusu vidim da gre že mal na slabše ko citate iz maja ven vleče...

Pa drugače? Še nimata albancev za sosede?

kriptobog ::

matobeli je izjavil:

Kje sta moja najlubjša forumska kretena! Je lajf še vedno dober? Invictusu vidim da gre že mal na slabše ko citate iz maja ven vleče...

Pa drugače? Še nimata albancev za sosede?



Bolje forumski kreten, kot tipizno zabito slovensko teslo. Ce ti nimas, ne sme nihce imeti. Zivela fovsija haha :))

Albancev ni blizu. Glede na to, da so same parcele tu preko 300e/m2 in da se se vedno prodajo, albancev ne bo se nekaj casa blizu. Konec koncev pa verjetno bolje albanc za soseda, kot ti. Pa precej zalostno, da si celo albanec privosci nakup hise, en matodebil pa ne more :))

Zgodovina sprememb…

OneYellow ::

Za (preko) 300 EUR/m2 je lahko samo Bled, ali pa izjemne lokacije v središčih večjih krajev. Ostala Gorenjska (Kranj, Škofja Loka, Radovljica, Jesenice itd.) dvomim, da se proda za toliko neka povprečna parcela.

Wrop ::

Invictus je izjavil:


Ce bi zdaj imel 20 milijard za nova 20.000 novih stanovanj, jih ne mores narediti, ker:

- V Ljubljani ni placa.
- Drugje folk (levicarji vecinoma) ne bi ziveli - kar omeni folku, naj se preseli v Maribor ali Novo Mesto.
- Ni ne dovolj gradbenega materiala, ne dovolj strojev, ne dovolj Bosancev, da bi to zgradili v 20 letih.


Placa je v občini Ljubljani kolikor hočeš.
Drugo bi pa rekel, da morda celo deloma drži.
Tretje je pa samo vprašanje denarja.
««
13 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Luka Mesec - od Metelkove do varovane osebe (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22929828 (8171) Darko!
»

Zakaj so Slovenci tako nevoščljiv narod? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14211738 (8300) Spura
»

Ameriški tehnološki magnati skoraj ne plačujejo davkov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostalo
19825698 (19760) gruntfürmich

Več podobnih tem