» »

dimnikarske cene

dimnikarske cene

polozweii ::

Kolkrat na leto je obvezno sprejeti dimnikarja za obvezni pregled/čiščenje dimnika in kakšne so cene? So cene enake pri vseh?

Dimnikar nam pošlja termin vsakih 6 mesecev in ko rečemo da je bil že pred 6 meseci in da ni potrebe da pride, se strinja.

Cene so vsako leto višje. Lani je bilo okoli 35 €, letos že 51 €. So to normalne cene za klasično hišo?

Kaj naredi:
Z dimniško ščetko odspodaj požoka navzgor po vertikali dimnika (niti na streho mu ni treba) , očisti odpadle saje s smetišno v kanto ki mu jo pripravim in pogleda v peč če smo jo res v redu očistili.
Pomislil sem da je letos zaračunal več ker sem ga vprašal še par stvari glede kurjenja.
Čistil je okoli 5, mogoče 10 minut. Po ca 20 minutah se je poslovil.

Kurimo drva v peči letnik 96. Nazivna moč peči je 35kW.

Avenger ::

To ti je pravna država. Če ti ni prav se lahko izseliš. :)) Ampak resno, tko so si naštimal, tako kot SAZAS računa javno predvajanje tudi lastne avtorske muzike, kot računa frizerjem, ki predvajajo radio, pa RTV prispevek, itd. lahko se nam zdi še tako nefer, TVja recimo ne gledam nikoli, ampak ker imam možnost, moram plačat, pa se lahko pritožujem kolkr hočem. Dimnikarske storitve spadajo nekako pod varovanje pred požarom, zato so se zmenili, da je obvezno in ker je obvezno, je na koncesijo, določili so cene in to je to. A veš kako gre z gasilniki? Ko kupiš novega ti velja 2 leti. Potem vsako leto pregledajo gasilnik, dajo gor novo nalepko, veljavnost 1 leto. Po 5 letih moraš kupit nove. A veš kako zgleda pregled gasilnika? Pogleda na cagar, če je v zelenem, dobi nalepko. Dela je tolk, kokr hitr zna pisat nalepko, pa natiskat račun, na aparat je to 6-8€. Tkole je.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

fikus_ ::

"Kolkrat na leto je obvezno sprejeti dimnikarja za obvezni pregled/čiščenje dimnika?"

1x na leto
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

starfotr ::

Fora je, da vsak dan gori ogromno dimnikov. Kar spremljajte spin 112, pa boste samo videli to grozo.

In to izključno samo zato, ker ni ustrzenih drv, ustreznih kotlov in neznanje pri kurjenju ter pregovorna škrtost lastnikov in kao oderuška storitev dimnikarjev. Flikni že tistih 50 ali 100 eur na leto in ne seri. Pri nas, dokler smo kuruli na drva smo najmanj 2x letno v domači režiji čistili. Dimnikar je samo še preveril, če je vse ok.

Sedaj imamo TČ.

Prav bi bilo, da se te stare kotle vrže ven. Kotel brez zalogovnika in regulacije ni vreden nič.

borut_p ::

fikus_ je izjavil:

"Kolkrat na leto je obvezno sprejeti dimnikarja za obvezni pregled/čiščenje dimnika?"

1x na leto


odvisno od peči

LeXani ::

Tako je. Po menjavi peči - uplinjevalni kotel na polena imamo 1x na leto. Čeprav je hotel še drugič prit kao čiščenje in vzdrževanje kotla.
Čas prve prijave 04.11.2005

čunga lunga ::

polozweii je izjavil:

Kolkrat na leto je obvezno sprejeti dimnikarja za obvezni pregled/čiščenje dimnika in kakšne so cene? So cene enake pri vseh?


Pregled je letni, torej 1 x krat na kurilno sezono. Cena za sam pregled(zapisnik) je enaka za vse.

Čistiš lahko sam, ne potrebuješ plačat nikomur nič.

Zimonem ::

Tam 12-13eče je spuščamo za pregled. To rabiš že okrog zavarovanja. Kdo pa pica in po koliko je pa druga reč. Sam ometam 2krat na leto.

FireSnake ::

polozweii je izjavil:


Cene so vsako leto višje. Lani je bilo okoli 35 EUR, letos že 51 EUR. So to normalne cene za klasično hišo?


25EUR
Plinska kondenzacijska peč (5 minut dela).

1x na leto.
Eni so se kar najavili drugič (čeprav lahko preverijo register), sem jih nahrulil kot pse. Sem rekel, da je to zadnjič, da so mi sploh kaj poslali.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Zimonem ::

Mi se nič ne znerjamo. Pride opravi pregled in gre.

fikus_ ::

borut_p je izjavil:

fikus_ je izjavil:

"Kolkrat na leto je obvezno sprejeti dimnikarja za obvezni pregled/čiščenje dimnika?"

1x na leto


odvisno od peči


????

1x letno je obvezen pregled s strani dimnikarja, več po potrebi.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Valvoline ::

čunga lunga je izjavil:

polozweii je izjavil:

Kolkrat na leto je obvezno sprejeti dimnikarja za obvezni pregled/čiščenje dimnika in kakšne so cene? So cene enake pri vseh?


Pregled je letni, torej 1 x krat na kurilno sezono. Cena za sam pregled(zapisnik) je enaka za vse.

Čistiš lahko sam, ne potrebuješ plačat nikomur nič.

Ce vse sam ocistis u nulo, sploh ce je rostfrei dimnik in podobno, 2-3x letno, zakaj potem placujemo tej raufank kozanostra pijavkam?
Ce hisa ni zavarovana proti pozarom, se lahko uradno losas tej golazni ali ne?

Zgodovina sprememb…

borut_p ::

fikus_ je izjavil:

borut_p je izjavil:

fikus_ je izjavil:

"Kolkrat na leto je obvezno sprejeti dimnikarja za obvezni pregled/čiščenje dimnika?"

1x na leto


odvisno od peči


????

1x letno je obvezen pregled s strani dimnikarja, več po potrebi.



Čiščenje kurilnih naprav

Čiščenje kurilnih naprav in z njo povezanih dimnih vodov se opravlja zaradi odstranjevanja saj, katranskih in drugih oblog s površin naprav, ki pridejo v kontakt z dimnimi plini ali ostanki zgorevanja. Na ta način se zagotovi neoporečno obratovanje naprav, zagotovi se tudi požarna varnost in poveča varovanje okolja.

Roki čiščenj kurilnih naprav:

kurilne naprave na tekoča in plinasta goriva do 50 kW, ki redno obratujejo, je potrebno čistiti enkrat v kurilni sezoni,
male kurilne naprave na biomaso z manj kot 20 % toplotnimi izgubami z dimnimi plini, je potrebno čistiti dvakrat v kurilni sezoni in enkrat na leto opraviti letni pregled,
kurilne naprave na trdna goriva do 50 kW, ki imajo več kot 20 % toplotnih izgub z dimnimi plini in redno obratujejo, je potrebno v primorskih občinah očistiti trikrat v kurilni sezoni, v drugih deli Slovenije pa štirikrat, s presledki najmanj dveh mesecev. Kurilna sezona je obdobje med 1. oktobrom tekočega leta in 31. majem naslednjega leta, za primorske občine od 1. novembra tekočega leta do 30. aprila naslednjega leta.
kurilne naprave na olje je potrebno očistiti enkrat na kurilno sezono, letni pregled opraviti enkrat na leto in opraviti 1 krat na leto meritve emisij dimnih plinov.
kurilne naprave na plin z atmosferskim gorilnikom je potrebno opraviti letni pregled in meritve emisij dimnih plinov pregledati enkrat na leto in čiščenje dimovodnih naprav po potrebi.

harvey ::

Večne težave, če nisi zadovoljen s storitvijo - cena, delo, enostavno poišči drugi dimnikarski servis, zakaj bi se mučil.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

čunga lunga ::

Valvoline je izjavil:

Ce vse sam ocistis u nulo, sploh ce je rostfrei dimnik in podobno, 2-3x letno, zakaj potem placujemo tej raufank kozanostra pijavkam?
Ce hisa ni zavarovana proti pozarom, se lahko uradno losas tej golazni ali ne?


Ker je letni pregled obvezen, po trenutno veljavni zakonodaji.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Ce plačuješ zavarovanje ja :)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

čunga lunga ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ce plačuješ zavarovanje ja :)

Seveda, če ti je mar za lastnino.

starfotr ::

Najbolj bi ljudi bolelo, če bi jim odrekli storitve prostovoljnih gasilcev v primeru, da nimajo rednega letnega poročila dimnikarja in rednih pregledov električne inštalacije. Ter prepoved zbiranja sredstev za njih za novo hišo. Oziroma obdavčitev 90 % zbranih sredstev.

Takrat bi folk malo bolj resno jemal zadeve.

Do takrat pa vsak dan glejmo, kako gorijo dimniki. In kako gorijo objekti zaradi dotrajanih elektro inštalacij.

Vanich ::

Potem: mala peč na pelete, 4,4KW, poraba manj kot 1T peletov letno, rostfrei koaks izoliran dimnik = 1x na leto obvezen obisk dimnikarja?

fikus_ ::

borut_p je izjavil:

fikus_ je izjavil:

borut_p je izjavil:

fikus_ je izjavil:

"Kolkrat na leto je obvezno sprejeti dimnikarja za obvezni pregled/čiščenje dimnika?"

1x na leto


odvisno od peči


????

1x letno je obvezen pregled s strani dimnikarja, več po potrebi.



Čiščenje kurilnih naprav

Čiščenje kurilnih naprav in z njo povezanih dimnih vodov se opravlja zaradi odstranjevanja saj, katranskih in drugih oblog s površin naprav, ki pridejo v kontakt z dimnimi plini ali ostanki zgorevanja. Na ta način se zagotovi neoporečno obratovanje naprav, zagotovi se tudi požarna varnost in poveča varovanje okolja.

Roki čiščenj kurilnih naprav:

kurilne naprave na tekoča in plinasta goriva do 50 kW, ki redno obratujejo, je potrebno čistiti enkrat v kurilni sezoni,
male kurilne naprave na biomaso z manj kot 20 % toplotnimi izgubami z dimnimi plini, je potrebno čistiti dvakrat v kurilni sezoni in enkrat na leto opraviti letni pregled,
kurilne naprave na trdna goriva do 50 kW, ki imajo več kot 20 % toplotnih izgub z dimnimi plini in redno obratujejo, je potrebno v primorskih občinah očistiti trikrat v kurilni sezoni, v drugih deli Slovenije pa štirikrat, s presledki najmanj dveh mesecev. Kurilna sezona je obdobje med 1. oktobrom tekočega leta in 31. majem naslednjega leta, za primorske občine od 1. novembra tekočega leta do 30. aprila naslednjega leta.
kurilne naprave na olje je potrebno očistiti enkrat na kurilno sezono, letni pregled opraviti enkrat na leto in opraviti 1 krat na leto meritve emisij dimnih plinov.
kurilne naprave na plin z atmosferskim gorilnikom je potrebno opraviti letni pregled in meritve emisij dimnih plinov pregledati enkrat na leto in čiščenje dimovodnih naprav po potrebi.



Še vedno je 1x leto obvezen pregled s strani dimnikarja, čiščenje pa seveda po potrebi. Če pa kličeš dimnikarja večkrat za čiščenje, je pa tvoja stvar.
Jaz čistim peč na drva 1x tedensko in dimnik približno 3x v kurilni sezoni.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Jnou ::

1x tedensko? A to misliš, da pepel ven spraviš? Ali prav podiraš peč (vsaj pri meni je tako, da je treba določene dele odšraubati)? Zakaj?

cronos1234 ::

Valvoline je izjavil:

Ce vse sam ocistis u nulo, sploh ce je rostfrei dimnik in podobno, 2-3x letno, zakaj potem placujemo tej raufank kozanostra pijavkam?
Ce hisa ni zavarovana proti pozarom, se lahko uradno losas tej golazni ali ne?

Ker ljudem ni za zaupat da to res počnejo in ker požarna varnost posameznika ni samo njegova stvar, še posebej ne v strnjenih naseljih. Zavarovanje nima nič s tem.

fikus_ ::

Jnou je izjavil:

1x tedensko? A to misliš, da pepel ven spraviš? Ali prav podiraš peč (vsaj pri meni je tako, da je treba določene dele odšraubati)? Zakaj?


Imam še staro klasiko (nova čaka na montažo), tako da odvijem en pokrov in postrgam saje/pepel.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Gregor P ::

Sedaj je končno spet tako, da lahko sam izberem dimnika in sem z mojim (spet) zelo zadovoljen (ker tisto prej je bilo katastrofa - povsem neprofesionalno so prišli praktično samo izstavit račun), običajno ga sam pokličem 1x letno (kar je nazadnje stalo 44,- evrov, torej pregled, čiščenje, merjenje, informacije itd. - vsaj pri meni ima res kar nekaj dela, ni to 5-minutni postanek) in pa vedno pred rednim servisom peči (ker je pač smiselno, da serviser pregleduje in meri čisto peč) ki pa je običajno na 2 leti - to slednje se lahko poklopi z rednim dimnikarskim pregledom, ki je nekje istočasno, a prej.

Skratka zelo sem vesel, da imamo spet možnost, da lahko sami izberemo svojega dimnikarja. Naj še podarim, da smo vedno sami skrbeli za to, da so bile kurilne naprave, dimovod, dimnik itd. redno strokovno pregledane, ker je pač to pomembno za našo varnost kot tudi za varnost okoliša.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

DePalmo ::

Kar se mene tiče je dimnikar nujno zlo in odkar ni več koncesij, si lahko izbereš katerega boš imel. Mi smo imelo zelo neprijaznega možakarja katerega sem takoj menjal. Novi počisti tako da ga lahko samo vikaš, ampak je postala cena sitnica. Prvo leto 35 EUR, nato vsako naslednje leto 70 EUR! Za isto storitev ki je trajala dve uri! 35 se mi je res zdelo malo, 70 je pa preveč. Računa nimam tako da bom malo na pamet, ampak je od tega cca 20-30 EUR administrativnih stroškov! In preden sem reklamiral račun, so podlasice vse zakonsko uredile da imajo pravico računat, če le hočejo. Tako da je reklamacija bila zavrnjena.

Tako da smo nato dali notri toplotno, s katero smo že dolgo odlašali. Tudi če nebi, bi pač enkrat na leto vseeno plačal tistih 70 EUR za boljše izgorevanje v peči in da vem da se mi ne bodo vžgale saje v dimniku.

starfotr ::

Saj sedaj boš pa drugim plačal, samo da tega še ne veš. Beri elektro podjetjem, državi, dobaviteljem elektrike in energentov.

Gregor P ::

To smo že ugotovili, da (vsaj na dolgi rok) bodo na koncu vedno poskrbeli, da "cesarju" enako plačaš.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Likalnik ::

tudi jaz enkrat letno, dam pregledati in očistiti kurilne naprave....cena je cca 70EUR...ampak dimnikar dela ko pes v tem času...pri meni ni možnosti malo popraskat pa sem fertik....v stilu 5 minut pucam, 10 minut pišem račun).

uglavnem imam peč na olje..spuca dimnik, peč, pregleda delovanje peči in izmeri saje....tu načeloma ni nekaj težkega...in tudi ni tako zelo umazano...vsaj v dimniku ne...v peči se kar nabere smeti.

potem imam pa še kamin na drva...katerega kar lepo hajcam vsako sezono...in tu dimnikar po domače povedano na*ebe...najprej ga gonim gor na streho...da tam očisti dimnik....potem iz strehe greva na podrstrešno, da tam odpre vse lopute in spuca dimnik, da je lepši od znotraj kot od zunaj....potem greva pa še notri v stanovanje, da spuca še kaminski vložek...tu je šele hec, ker je potrebno paziti, da se tiste črne saje ne razpihajo po stanovanju....najprej vse zaščitit....potem pa počasi lepo spucati....no pri tem se pa kar zamudi....pa še jaz mu ves čas stojim za ritjo in kontroliram.

na koncu, ko zaključi mu dam pivo in 70EUR...on men vse račune in potrdila in zadeva je zaključena...se vidiva čez eno leto:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dimnikar se kar sam najavi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
737493 (4974) feryz
»

Dimnikarska služba pride 3xletno??

Oddelek: Loža
419404 (7658) mamstrok
»

Posiljevanje z dimnikarskimi storitvami (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14734929 (20122) shadeX
»

Ali gasilec zna omesti dimnik?

Oddelek: Loža
386853 (5182) Meizu
»

Dimnikarski pregled (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7010718 (8432) šernk

Več podobnih tem