» »

Dimnikar se kar sam najavi

Dimnikar se kar sam najavi

«
1
2

PreviousUser ::

Dobil sem pošto, v katerem piše, kdaj bo prišel (okvirne ure, od sedmih do treh). Ali ni tako, da si to lahko uredi vsak sam, ne pa da ti kar vsili svoje storitve, kadar jim paše?

Buggy ::

...pise ti tudi, da lahko poklices in obisk prelozis po dogovoru.

PreviousUser ::

Buggy je izjavil:

...pise ti tudi, da lahko poklices in obisk prelozis po dogovoru.


Piše samo da se lahko dogovorim za uro znotraj obdobja med 7. in 15. uro tisti dan, da ga ne bom cel dan čakal...

Miki N ::

Reči mu, da si okužen in si v karanteni... in upaj da ne bo rekel "lol, saj jaz tudi!".

Buggy ::

PreviousUser je izjavil:

Buggy je izjavil:

...pise ti tudi, da lahko poklices in obisk prelozis po dogovoru.


Piše samo da se lahko dogovorim za uro znotraj obdobja med 7. in 15. uro tisti dan, da ga ne bom cel dan čakal...


Jaz sem vedno poklical in povedal, da ni takrat nobenega doma, obisk pa prestavil na konec/zacetek kurilne sezone v soboto. Ponavadi dobim obvestilo dvakrat na leto in nikoli ni tezav. Sem preprican, da se bos lahko zmenil za tebi ustrezen termin.

dmi ::

Po prvem letu ko je prišel samo izpolnit dokumentacijo ga mi prestavljamo že 5 let.

Je pa res da imamo kamin katerega kurimo ravno 20x na kurilno sezono (po 4 polena povprečno).
No, letos ga bomo pa mi vseeno klicali naj pride malo pokrpat.

fikus_ ::

Obisk dimnikarja je obvezen 1x v koledarskem letu, za čiščenje/varnost po potrebi večkrat. Še vedno ga lahko prestaviš na ustrezen datum /uro, ki ustreza obema, samo pokliči.

-valvoline- ::

fikus_ je izjavil:

Obisk dimnikarja je obvezen 1x v koledarskem letu, za čiščenje/varnost po potrebi večkrat. Še vedno ga lahko prestaviš na ustrezen datum /uro, ki ustreza obema, samo pokliči.

Legalna lopovscina z drzavnim zegnom.

zmaugy ::

Obisk ni problem prestavit, ker konec koncev, če te ni doma, se lahko z glavo v steno zaletava.
Poleg tega pa kolikor vem, nisi omejen na enega samega ponudnika.

Je pa prav, da se stvari pregledajo enkrat letno vsaj, zato da ni težav/nevarnosti.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

fikus_ ::

"Legalna lopovscina z drzavnim zegnom. "

Povej to tistim, ki so zakurili dimnik in hišo. V hišah in blokih lahko vidiš razna čuda, tudi takšna, ki naj bi bili dimniki, tako da je obisk dimnikarja in nadzor potreben.

Machete ::

-valvoline- je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Obisk dimnikarja je obvezen 1x v koledarskem letu, za čiščenje/varnost po potrebi večkrat. Še vedno ga lahko prestaviš na ustrezen datum /uro, ki ustreza obema, samo pokliči.

Legalna lopovscina z drzavnim zegnom.


Obvezno bi moralo biti 2x v kurilni sezoni, ne 1x.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Machete ::

Ti si stranka. Če se strinjaš s tem, da samo pogleda, potem je tvoj problem.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

nekikr ::

Predvsem je problem, da ni nadzora. Kot je rekel tisti zgoraj, že 5 let ga prestavljajo. Potem je pa problem in varnost in onesnaženje. In seveda smo, skladno z nacionalno agendo uravnilovke, vse vrgli v isti koš. Se pravi k meni pride dimnikar enkrat letno, pa kamin zakurim 1-2x na sezono po dva suha briketa. Nekdo drug, ki kuri mokra drva in iveral vsak dan celi dan, za ogrevanje stare neizolirane hiše, bi ga pa tudi moral pričakati 1x letno, ampak se mu že 5 let spretno izogiba.

poweroff ::

fikus_ je izjavil:

"Legalna lopovscina z drzavnim zegnom. "

Povej to tistim, ki so zakurili dimnik in hišo. V hišah in blokih lahko vidiš razna čuda, tudi takšna, ki naj bi bili dimniki, tako da je obisk dimnikarja in nadzor potreben.

Načeloma se strinjam, da bi moralo biti to obvezno.

Ampak pri nas smo imeli pred leti v župnišču požar. Zagorel je dimnik. Točno naslednji dan po obisku dimnikarja.

V takem primer bi pričakoval, da bo dimnikar materialno odgovarjal.
sudo poweroff

Buggy ::


Obvezno bi moralo biti 2x v kurilni sezoni, ne 1x.

Odvisno od tipa kurisca. Plin in plje imata mislim da 1x ciscenje in pregled, manjsa kurisca na biomaso 2x ciscenje in 1x pregled nad 50KW pa veckrat... gleda se pa tudi izkoristek kurisca.

Ciscenje kurisca/gorilnika naceloma opravis sam, enkrat na leto pa ni vrag da preveri pline in spuca dimnik. Ko bojo tezave in problem z zavarovalnico bo pa spet jokanje in solidarnostno zbiranje :(

c3p0 ::

2x na sezono? Ja, če imaš staro "štadlerco", dimnik pa skoraj žari.

Nekateri imamo peči z visokim izkoristkom, edini problem v dimniku je lahko kondenz.

stara mama ::

Če res dosledno opravi svoje delo. Marsikateri ga ne.
na tebi je, da poskrbiš da bo res vzel metlo in vsaj nekaj opravil, če ga že plačuješ.
Ekologija™ in Trajnost™

-valvoline- ::

Machete je izjavil:

Ti si stranka. Če se strinjaš s tem, da samo pogleda, potem je tvoj problem.

Dimnik si sam redno ocistim(inox), pec tudi, zakaj morm tega lopova placevat? Koj k**c?

MAFIJA

Zgodovina sprememb…

floyd1 ::

Dimnikarske firme so si včasih kar same razdelile rajone in si lahko poklical samo svojega. Kot kaki prekupčevalci z drogami. Dogovorjene cene, slabo opravljeno delo in lupanje naroda, ker trg ni funkcioniral. Zdaj pa ni več tako.

-valvoline- ::

Danes *pregleda* 20 dimnikov in lepo gre domov z 500+ evrov v zepu za 0 dela.
Zivel komunjazarstan. Ovce pa tiho.

Zgodovina sprememb…

mailer ::

poweroff je izjavil:

fikus_ je izjavil:

"Legalna lopovscina z drzavnim zegnom. "

Povej to tistim, ki so zakurili dimnik in hišo. V hišah in blokih lahko vidiš razna čuda, tudi takšna, ki naj bi bili dimniki, tako da je obisk dimnikarja in nadzor potreben.

Načeloma se strinjam, da bi moralo biti to obvezno.

Ampak pri nas smo imeli pred leti v župnišču požar. Zagorel je dimnik. Točno naslednji dan po obisku dimnikarja.

V takem primer bi pričakoval, da bo dimnikar materialno odgovarjal.
Bivši sodelavec imel isti problem, komaj rešil hišo. Od takrat naprej dimnik čisti sam.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

cronos1234 ::

fikus_ je izjavil:

"Legalna lopovscina z drzavnim zegnom. "

Povej to tistim, ki so zakurili dimnik in hišo. V hišah in blokih lahko vidiš razna čuda, tudi takšna, ki naj bi bili dimniki, tako da je obisk dimnikarja in nadzor potreben.

"Legalna lopovščina" ima smisel saj ljudem generalno ne gre zaupati da bodo sami preverjali in čistili dimnike. Zato so dimnikarji obvezni - nekateri sicer to izkoriščajo tako da nič ne naredijo, zadostuje da kot stranka zahtevaš da očisti in je rešeno. Gre tudi za odgovornost do sosednjih stavb (še posebej velja za mesta in strnjena naselja kjer so stavbe blizu skupaj).

In pa vedi nekaj - ko/če pride do požara in imaš zavarovano stanovanje/hišo je razlika med tem ali se boš pojavil na Preverjeno z jokajočimi otroki v ozadju "Ostali smo brez vsega, zavarovalnica noče nič dati...." in tem da se ne lahko ravno dimnikarski servis ker zavarovalnice so zelo nagnjene k iskanju vzrokov kako ti ne bi izplačale denarja. In če ugotovijo da si zanemarjal redno vzdrževanje dimnika in je zaradi tega nastal požar...

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

cronos1234 je izjavil:

"Legalna lopovščina" ima smisel saj ljudem generalno ne gre zaupati da bodo sami preverjali in čistili dimnike. Zato so dimnikarji obvezni - nekateri sicer to izkoriščajo tako da nič ne naredijo, zadostuje da kot stranka zahtevaš da očisti in je rešeno.

In pa vedi nekaj - ko/če pride do požara in imaš zavarovano stanovanje/hišo je razlika med tem ali se boš pojavil na Preverjeno z jokajočimi otroki v ozadju "Ostali smo brez vsega, zavarovalnica noče nič dati...." in tem da se ne lahko ravno dimnikarski servis ker zavarovalnice so zelo nagnjene k iskanju vzrokov kako ti ne bi izplačale denarja. In če ugotovijo da si zanemarjal redno vzdrževanje dimnika in je zaradi tega nastal požar...

kar ljudje počnejo s svojo lastnino nobenega ne bi smelo brigati. če jim pogori bajta pa jim naj.
to bi se moralo tikati samo zavarovalnice ki takšne hiše ne bi želela zavarovati in recimo sosedov v vrstnih hišah.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

-valvoline- ::

Naj kar vezejo na zavarovanje nepremicnin. Tega tut ne rabim in ne placujem. Banda lopovska.

gruntfürmich ::

sj pravim, nič obveznega mafijskega vsiljevanja s strani države.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mato989 ::

fikus_ je izjavil:

"Legalna lopovscina z drzavnim zegnom. "

Povej to tistim, ki so zakurili dimnik in hišo. V hišah in blokih lahko vidiš razna čuda, tudi takšna, ki naj bi bili dimniki, tako da je obisk dimnikarja in nadzor potreben.


Če bi to bilo tako nujno bi nekoč v pradavnini s slabšmi dimniki se že davno samouničili =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

-valvoline- ::

Med zavarovalnicami je tudi huda konkurenca, ce potrebujem zavarovanje neprrmicnine (ga ne hvala) sel bom tam k ne bodo zahteval dimnikarskega potrdila.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: GupeM ()

Machete ::

Bom dal na stran vrečo zamaškov, ko boš jekal v Slovenskih novicah, da ti je plaz odnesel hišo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

shadeX ::

fikus_ je izjavil:

"Legalna lopovscina z drzavnim zegnom. "

Povej to tistim, ki so zakurili dimnik in hišo. V hišah in blokih lahko vidiš razna čuda, tudi takšna, ki naj bi bili dimniki, tako da je obisk dimnikarja in nadzor potreben.


+1. Od nas je ravno odšel, računal pa 11.5EUR za pregled dimnika (očistili smo sami). Mislim da je okol 50EUR če bi čistil on, vsaj bilo je tako 2 leti nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

mikhaair ::

Če ne opraviš pregleda dimnika, te mora dimnikar prijavit inšpekciji.
Glede na lokacijo, pa je različno število letnih pregledov.

Furbo ::

-valvoline- je izjavil:

Med zavarovalnicami je tudi huda konkurenca, ce potrebujem zavarovanje neprrmicnine (ga ne hvala) sel bom tam k ne bodo zahteval dimnikarskega potrdila.

Saj ga nikjer ne. Ga pa bojo, ko ti bo zaradi dimnika pogorela bajta.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Gejspodar ::

Off topic - a kdo ve kje se lahko na spletu najde in preuči (po možnosti s ceno) sodobne peči na biomaso/drva?

azislo ::

Preglej "odobrene" peči od Ekosklada.

AndrejO ::

PreviousUser je izjavil:

Dobil sem pošto, v katerem piše, kdaj bo prišel (okvirne ure, od sedmih do treh). Ali ni tako, da si to lahko uredi vsak sam, ne pa da ti kar vsili svoje storitve, kadar jim paše?

Da, seveda. Pošto vržeš v kanto in se s takšnimi mandeljci ne ukvarjaš.

Gledano širše si sam odgovoren za to, da imaš kurilne naprave vzdrževane in pregledane s strani licencirane osebe v ustreznih intervalih, nihče te pa več ne more siliti, kdaj točno in kdo točno ti bo to napravil. Sistem koncesij je bil odpravljen.

Furbo ::

Jaz sem tudi tako naredil, pol moraš pa z lučjo iskati dimnikarja, ki se mu da priti samo zate nekam. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

stara mama ::

Kje so zdaj uni beli dimnikarji iz petrolove reklame??
Aja, kurilno olje je predrago in so spet vsi na drvih :))
Ekologija™ in Trajnost™

AndrejO ::

mikhaair je izjavil:

Če ne opraviš pregleda dimnika, te mora dimnikar prijavit inšpekciji.
Glede na lokacijo, pa je različno število letnih pregledov.

Kdorkoli te lahko prijavi inšpekciji, če im za to utemeljen sum. Vsakdo pa ima pravico izbrati lastnega izvajalca te storitve. Edina omejitev je, da ima izvajalec licenco.

Odkar se je ukinilo koncesije, to pomeni, da lahko dimnikarha, ki te jebe v glavo, gladko preskočiš in storitev naročiš pri takšnem, ki te ne. Glede na to, da je klicanje inšpekcije brez vedenja kdo in kako neke kurilne naprave pregleduje, navadno šikaniranje in odličen recept, da te človek več v življenju ne bo poklical, koliko dimnikarjev misliš, da razmišlja o čem takšnem.

Takšni štosi so delovali, ko so še obstajale koncesije. Sedaj tega več ni, odgovornost pa je na strani lastnika.

Furbo je izjavil:

Jaz sem tudi tako naredil, pol moraš pa z lučjo iskati dimnikarja, ki se mu da priti samo zate nekam. :)

Kaj, ali imate v krogu 20km samo enega dimnikarja? Skoraj ne verjamem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

Furbo ::

Kar pozanimaj se, premalo jih je. Avtorju teme predlagam, da naj si ga lepo naroči, kadar mu paše in bo imel zadevo urejeno tudi za v naprej, če model sam pride vsako leto.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

AndrejO ::

In kje je to, da ni niti dveh, kaj šele treh na izbiro?

cronos1234 ::

gruntfürmich je izjavil:


kar ljudje počnejo s svojo lastnino nobenega ne bi smelo brigati. če jim pogori bajta pa jim naj.
to bi se moralo tikati samo zavarovalnice ki takšne hiše ne bi želela zavarovati in recimo sosedov v vrstnih hišah.

Napačno, ljudje ki ostanejo brez lastnine tako ali drugače končajo na plečih države (vsaj v Evropi se gremo načeloma bolj tak sistem). Ravno tako večji požar (v mestih) prizadane vse ljudi in gospodarstvo na splošno - ne samo pametnjakoviča ki se je odločil da "kar ljudje počnejo s svojo lastnino nobenega ne bi smelo brigati".
Obvezni pregledi in zavarovalniške finte so samo mehanizem za izvedbo, v osnovi si navkljub navidezni samostojnosti še vedno del državnega sistema in pravil (vsaj v Evropi je to precej bolj poudarjeno kot čez lužo).

Littlaman ::

Da dodam malo k temi.

Ko so bile koncesije je bil dimnikar obvezen in kazensko odgovoren. Ampak če je ob pregledu/ čiščenju ugotovil da so v dimniku katranske obloge aka trde saje ko ne gredo stran s krtačo in to zapisal na poročilo z rokom odprave je odgovornost prenesel na uporabnika kurilne naprave. ( Vsaj sam sem to počel dokler sem bil dimnikar) Sem jim tudi svetoval kako se jih lahko pravilno odstrani, če jim je dim. storitev za ta namen predraga. Večina je sama uredila in ob ponovnem obisku je bilo vse ok. ( Plus kuriti so začel pravilno = suhe saje v dimniku)

Danes

Je stanje tako, da je za stanje dimnika in peči 100% odgovoren uporabnik/ lastnik. Če zagori po opravljeni storitvi je to zato ker je dimnikar očistil ravno toliko da gre dim hitreje in bolj vroče skozi dimnik. ... Še vedno pa je za katranske obloge kriv uporabnik z nepravilno uporabo. Dimnikar mu lahko samo svetuje/ pomaga očistiti ( frezanje/izžiganje)

Cene prej

So bile predpisane s strani ministrstva. AMPAK določene firme so goljufale, dokler jih niso uporabniki prijavili tržni.

Cene danes

So tržne, ampak spet predpisane najvišje. Še največ razlike lahko naredi kilometrina nad 25 ali 30km( ne vem iz glave)

Ekstra info.
Do konca junija vsako leto lahko menjaš izvajalca za naslednjo sezono. ( Če staremu nisi nič dolžan) Ko se najavijo se zato ker so po planu v tistem kraju / ulici. Izven plana lahko obračuna prihod( ob zgornjem pogoju glede kilometrine)

Obiski
Olje in plin 1x letno meritve in pregled( olje tudi čiščenje če je potrebno)
Drva
Stare peči 4x v sezoni(okt-junij) primorska 3x gorenjska 5x (( v teoriji))

Nove peči na uplinjanje 1x letno pregled in čiščenje. Kako je z meritvami ne vem ko nisem na tekočem. Naj bi bile tudi obvezne samo ni še predpisa na kak način jih izvajati. Oz. je neživljenjski vsaj za stare peči.

Lep pozdrav

Mitja

connel ::

Mhm, da mi bo sredi najhujšega mraza hodil čistit dimnik ga samo nekam pošljem. Dejansko so hoteli tako priti, pa potem še enkrat maja. Pa kdo je tukaj nor no.

AndrejO ::

Tisti, ki takšnih pildkov ne servira v ustrezno kanto za reciklažo papirja.

Pokličeš, ko rabiš, najbolje izven konic na koncu in začetku kurilne sezone, kjer so vedno prezasedeni in je stvar urejena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

starfotr ::

Jaz mislim, da so dimikarji premalo striktni. Poleg tega obvezno 2 pregleda, pred sezono in po sezoni.

Zavrneš pregled, bi moral takoj fasat inšpekcijo in kazen.

Namreč vsako leto imamo nešteto požarov zaradi zarukanih ljudi, ki imajo 100 let stare peči, ne znajo kurit in imajo sveža drva.

Torej, pred sezono bi moral dimnikar pogledat, če ima stranka dovolj drv za sezono in če so suha. Če nima drv, pregled drv in kurišča vsak mesec in to naj se plača. Ker če kupuje po 1 ali 2 kubika vsake 14 dni, potem to pomeni, da je velika verjetnost, da kupuje sveža drva, ker suhih sredi zime ni. In če to dela ima zapacano peč, dimnik in neustrezne emisije. Torej, pri rizičnih vsak mesec pregled.

Pri drekačih, ki ne bi pustili pregleda dimnika, se pa zabeleži to in se javi lokalnem gasilskem društvu ter zvezi, da se k te hiši ne gre gasit dimnika. Stvar zaključena. Za zavarovalnice me pa boli kita, če izplačujejo škodo zaradi malomarnosti.

49106 ::

starfotr je izjavil:

Jaz mislim, da so dimikarji premalo striktni. Poleg tega obvezno 2 pregleda, pred sezono in po sezoni.

Zavrneš pregled, bi moral takoj fasat inšpekcijo in kazen.

Namreč vsako leto imamo nešteto požarov zaradi zarukanih ljudi, ki imajo 100 let stare peči, ne znajo kurit in imajo sveža drva.



Zakaj takšnim ne subvencioniramo toplotne črpalke?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Mato989 ::

49106 je izjavil:

starfotr je izjavil:

Jaz mislim, da so dimikarji premalo striktni. Poleg tega obvezno 2 pregleda, pred sezono in po sezoni.

Zavrneš pregled, bi moral takoj fasat inšpekcijo in kazen.

Namreč vsako leto imamo nešteto požarov zaradi zarukanih ljudi, ki imajo 100 let stare peči, ne znajo kurit in imajo sveža drva.



Zakaj takšnim ne subvencioniramo toplotne črpalke?


Zakaj bi jim subvencionirali? A ni normalno da vsak ki ma 100 let staro zadevo tekom 100 let vlaga v LASTNO BIVALIŠČE? WTF od kdaj fama o subvencijah za zadeve ki bi jih odgovoren gospodar in lastnik moral sprožat sam brez pomoči vseh nas?

Takim bi morali VZET NEPREMIČNINE ne pa subvencije dajat! Iz takih akcij pride ven prepričanje da mora DRŽAVA ZA VSE SKRBET IN SOFINANCIRAT!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

starfotr ::

Seveda bi morali eko sklad ukinit, ker zakaj bi dajali subvencije. Meni gredo vse subvencije na bruhanje. Pa naj bodo za nepremičnine in opremo, ali pa avte, fotovoltaiko ali pa kmetijske subvencije.

Tisti, ki ne misli, noče, ne zna ali ne more vzdrževat svoje nepremičnine, naj gre v blok živet, tam je vse, kar moraš naredit to, da plačaš položnico.

Dimnikar, če se najavi, to pomeni, da je na tem rajonu v tem času. On naredi več hiš naenkrat, torej je učinkovit in strankam tudi manj zaračuna, saj ni treba vsakemu posebej zaračunat potnih stroškov od njegovega sedeža do stranke.

Nekateri ste res bedaki. Če odslovite dimnikarja ali si vsak svojega pokličete? Najbrž ne, ker ste bedaki.

49106 ::

Zakaj bi jim subvencionirali?

Ker imajo 100 let staro peč s katero ti onesnažujejo zrak, sami pa denarja nimajo.

A ni normalno da vsak ki ma 100 let staro zadevo tekom 100 let vlaga v LASTNO BIVALIŠČE?


Normalno je, da ljudem v takšni situaciji pomagaš.

AndrejO ::

starfotr je izjavil:

Jaz mislim, da so dimikarji premalo striktni. Poleg tega obvezno 2 pregleda, pred sezono in po sezoni.

Zavrneš pregled, bi moral takoj fasat inšpekcijo in kazen.

Zakaj pa? A to po novem pomeni, če te AMZS pozove na tehničnega, ti greš pa drugam, bo to takoj terjalo obisk policije in izreden tehnični pregled, ker se zagotovo naokoli voziš z nepregledanim vozilom?

Si kdaj pomislil na to, da en dimnikar pač ne ve in ne more vedeti kaj so pri nekom počeli ali pa ne počeli drugi dimnikarji?

starfotr je izjavil:

Pri drekačih, ki ne bi pustili pregleda dimnika, se pa zabeleži to in se javi lokalnem gasilskem društvu ter zvezi, da se k te hiši ne gre gasit dimnika.

Očitno si prešprical izobraževanje pri domačem PGD. Dimnika se ne gasi. Pri gorečem dimniku se pazi, da ta ne bo vžgal česa drugega, dokler saje ne izgorijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

starfotr ::

Ne, tako kot se vodi centralna evidenca o tehničnih pregledih, bi se morala voditi tudi evidenca o dimnikarskih storitvah. Se da takoj ugotoviti, kje so problematični osebki in se jih pohopsa.

Če te ustavi policaj in nimaš tehničnega, pa tudi če si zamudil 1 dan, ti bo pobral tablice. Ali je v enem dnevu avto postal tehnično neustrezen? Ne. Red mora biti, za skupno dobro.

Gre se za skupno dobro tudi pri dimnikih. Ker je nekdo prihranil 50 eur na leto, ker je odklonil pregled, mu je nato začelo goreti v dimniku, takrat ni dostopna gasilska enota, mogoče bi jo rabili nekje drugje, nastajajo stroški z intervencijo in delajo se poškodbe na dimniku in napravah. Res, super prihranjenih 50 eur.

Se bom pa drugače izrazil. Ne gasijo, posredujejo. A si zdaj zadovoljen?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dimnikarska služba pride 3xletno??

Oddelek: Loža
418911 (7165) mamstrok
»

Posiljevanje z dimnikarskimi storitvami (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14733562 (18755) shadeX
»

Ali gasilec zna omesti dimnik?

Oddelek: Loža
386450 (4779) Meizu
»

Zakaj rabi dimnikar koncesijo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13233608 (30832) šernk
»

Dimnikarski pregled (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7010529 (8243) šernk

Več podobnih tem