» »

Koliko evrov porabite za hrano na mesec?

Koliko evrov porabite za hrano na mesec?

1 2
3
»

m0LN4r ::

Kot receno, to je samo en parameter. Sploh ni vazno kako ves. Dovolj je ce ves, da je kakovostno skladiscenje drazje.
Obstajajo tudi kontrole ipd. ko se gre v nakup par ton nekega izdelka.
Ti pac povejo, glejte ta psenica stane manj, kot una, zato in zato.

To je nekako splosno znano in dokaj dobro urejeno, seveda obstajajo izjeme.

Verjetno med moko za 1eur in 1,6eur je razlika vecja, kot med moko za 1,5 in 3 eur.

Nisi bil na ekskurziji z osnovno solo pri Mlinopeku/Zitu? Mi smo bli, pa se prodajal smo jim naso psenico, pa so vse lepo razlozili, kam kaj gre in pristane.

Verjetno zelo redko kdaj dobis boljso stvar za manj, pol se marsikomu racunica v celotni verigi nebi izsla.

Isto ti lahko povem za QC kontrolo tapet za v avte. Ja je iz iste role iste tovarne, pol pa rezejo in gledajo kje najmanj odstopa barva, ce je kje mal debelejse tanjse ali napaka v materialu itn. in sortirajo v par razredov tisto isto rolo glede na razlicne QC standarde.
Imajo kr tabelco za to.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

ytodf je izjavil:

jabe je izjavil:

V 99,9% price tag. S tem si folk kupi predvsem občutek, da kupuje kvalitetneje. Da to daj se nalepko xy% popusta in sinkot trgovec zmagal.

Ja, pri nizki ceni vsaj zagotovo veš, da je pofl, pri visoki ceni pa te še oberejo za denar. Najbolj (ne pomeni absolutno!) ziher je doma na vrtu ali v žlahti, pri čemer je primerno, da se kako oddolži vsake toliko časa. Povabljeni družbi v restavraciji je dobro dopovedati, da se ne prepira z natakarji, recimo, ker 'neopazno plemenitenje'...

Kupim sem 2x drazjo WC krtsco samo za to, ker so na vseh cenejsih bile scetine premehke in rocice tanke da se upogibajo in ko malo bolj drgnes se polomi.

Isto je pri svedrih. 3 komadi poceni, cenejsi kot en posten sveder.
Kupim, da vidim. Vrtam v strop, vse tri sem unicil. Grem kupit tist drazji sveder in vuala, zrvtal vse luknje znjim, pa se mi niti poznalo ni.

Pac so razlike, tudi pri moki. Bos vedel, ko bos delal dobro pico in ti ne bo pozirala vode in imela premalo beljakovin. Pa ne bo iz dobre pice nic. Been there done that, kupil 4 vrste moke in testiral.
Tista poceni iz lidla je bila enostavno za vsmeti.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

ytodf ::

Mater, kaj ti to sploh vrtaš, da lomiš svedre? Jaz še enega v življenju nisem zlomil, enega 10mm sem ga sicer uničil, ko sem vrtal armiran beton brez pameti, ampak zlomil še nobenega. Ščetine na ščetkah premehke? Kam sem jaz to zdaj prišel, WTF? :-) Glede moke nisem pravi naslov, verjamem presoji tisti, ki se s tem ukvarjajo, zagotovo pa vem, da (še) ne plačujejo 100EUR za 1kg moke, če bi jim kdo prodajal po takšni ceni in obljubljal sanjske rezultate. Če si hotel reči, da primerjaš sveder iz 'lesa' z 'vidia' ojačan sveder, ti moram dati prav, sploh nisem pomislil, da bi lahko prišlo do takšnega nerazumevanja.

Oprosti, joj, jaz res nisem mislil, da kupiš najbolj poceni robo ali da moraš biti zadovoljen z njo, samo povedal sem, da višja cena ni garant za višjo kvaliteto... Če imaš kot prodajalec težave z razumevanjem te ne-povezave, bi predlagal (tudi nasploh), da čimprej menjaš profesijo :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ytodf ()

m0LN4r ::

Nisem napisal, da sem zlomil svedre.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

ytodf ::

Ok, razumem. Poenostaviva torej; za dražji sveder si plačal 10EUR in je izpolnil nalogo. Ali bi sveder za 100EUR, če še nisi imel prilike tako dragega kupiti, dobiš priliko pri meni; morda meniš, da bo sveder za 100EUR (kupljen pri meni) toliko bolje izpolnil svojo nalogo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ytodf ()

feryz ::

Če ga zlomiš, ko se naslanjaš na mašino med pitjem kave, dobiš novega. To je razlika.

m0LN4r ::

Visja cena ni garant, je pa po mojih izkusnjah zelo dobro merilo v vsakdanu pri vecini stvareh, to recem za stvari, ki sem jih kupil najcenejse in sem jih primerjal z samo mickeno drazjimi na lastne roke. Pa se pozna.

Poskusil sem z najcenejso moko, najcenejsimi svedri, najcenejsimi hlacami, najcenejsimi cevlji, najcenejsimi scetkami itn. Praviloma je bilo najcenejse slabse. Se ne spomnim primera, kjer ni bilo tako.

Jebemu se pri kurcevem 2M usb podaljsku, se mi na poceni kablu prekine povezava, ko kontroller zavibrira, pa sem kupil dva in je pri obeh isto. Kupim mal drazjega, problema ni vec.

Lej jaz te nocem prepricati, samo povem svoje vsakdanje izkusnje, kar vsak opazi, ce mu pokazem.

ytodf je izjavil:

Ok, razumem. Poenostaviva torej; za dražji sveder si plačal 10EUR in je izpolnil nalogo. Ali bi sveder za 100EUR, če še nisi imel prilike tako dragega kupiti, dobiš priliko pri meni; morda meniš, da bo sveder za 100EUR (kupljen pri meni) toliko bolje izpolnil svojo nalogo?

Napacno poenostavljas, jaz sem rekel, da tisti trije v kompletu za 10 evrov (interdiskont) znamke sploh nevem, niso opravili naloge.
Jaz o svedrih za 100eur ne govorim.

Seveda nekje krivulja cene in kvalitete gresta bolj narazen, visje kot gres.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

ytodf ::

m0LN4r je izjavil:


Ne vem, kdo te je prepričeval, da moraš kupovati NAJCENEJŠE, izgleda, da imaš rad skrajnosti; kupiš NORMALNO... Auch, saj morda razumem... Samo pišem, da zveza X višja cena ne pomeni avtomatsko X višjo kvaliteto. Lahko jo, zagotovila pa ni. Sem pa napisal, da pri poceni robi veš, da je poceni in ne smeš biti preveč razočaran, če crkne. Če pa sploh ne izpolni svoje naloge, pa imaš težavo, ja, ker imaš sitnosti že z menjavo. Morda je tudi dojemanje 'pocenosti' različno? Meni, recimo, se še ni zgodilo, da bi kak kabel prekinil polnjenje, ko telefon zavibrira, imam srečo, ali ne, ne vem, je pa večina kablov proizvedenih na kitajskem, saj se tudi kak original kabel precvika, raztegne, okvari priključek - pač vržeš proč ali zamenjaš. Če pa si naredil kakšne konkretne raziskave, bi vsekakor prosil za rezultate...

Ok, verjamem, da imaš prav za svedre iz interdiskonta, kakšnih mnenj kupcev nimajo tam - meni je to kar dober input... Če ti nisi bil preveč zahteven uporabnik? Jebiga potlej, hvala za tvoj input...

Ali pa tako, če ti keramičar A reče za 200m2 X po m2, keramičar B pa za isto površino Y po m2, katerega boš najel? Domnevam, da boš dražjega, drži, ker domnevaš, da bo naredil boljše. Kaj pa če ne bo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ytodf ()

m0LN4r ::


Ali pa tako, če ti keramičar A reče za 200m2 X po m2 keramičar pa za isto površino Y po m2, katerega boš najel?
Brez tezav poisces reference ali pogledas, povprasas kje je kateri polozil. Jaz ponavadi grem prebrat google ocene, je kr dobro merilo pa ponavadi se ujema s ceno. Visja ocena, visja cena. Oz. manj slabih ocen, visja cena.
da bi kak kabel prekinil polnjenje, ko telefon zavibrira,
Ti sploh preberes kaj ali samo preletavas?

Domnevam, da boš dražjega, drži, ker domnevaš, da bo naredil boljše. Kaj pa če ne bo?
Ker v vecini primerov to razmerje velja, je riziko za tveganje manjsi.
Nebi pa izbral drazjega, brez nekih referenc za pokazat, ampak ponavadi imajo drazji mojstri tudi za pokazati zakaj so drazji oz. nimajo nic za skrivati.

PS: Da se vrnem na zacetek forka, tudi pri moki iz iste pakirnice bo razlika.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

ytodf ::

m0LN4r je izjavil:

Ti sploh preberes kaj ali samo preletavas?

Ne berem kaj skoncentrirano, žal, mi tema ni prioriteta in se itak loviva na detajlih, ker se ne razumeva čisto dobro, s tvojim inputom pa si ne morem čisto dobro pomagati. Od interdiskonta v X letih še enega maila nimam v javnem mailboxu, zahvaljujoč tebi bo tako tudi ostalo. Meni se zdi, da ti bolj primerjaš ekstreme, jaz pa bolj povprečja (profi ne rabim), mogoče zato tolikšno nerazumevanje. Recimo, uporabljam svedre že stare, ne vem, resnično 30 let, v beton lepo vrtam postopno od najtanjšega do najdebelejšega, ki je potreben, uporabljam pač tiste ojačane glave, vrtalnik dam na udarjanje in gre (navadno!) kot nož v maslo, ne smem se pritoževati; bi si pa želel, da sem neodkrit talent ;)

m0LN4r je izjavil:

Nebi pa izbral drazjega, brez nekih referenc za pokazat, ampak ponavadi imajo drazji mojstri tudi za pokazati zakaj so drazji oz. nimajo nic za skrivati.

Ampak ti si pa šel kupit vseeno najcenejše svedre in najcenejšo ščetko, je morala biti močna lekcija. Si do tega spoznanja o mojstrih prišel prej ali kasneje?

Glede moke ne morem komentirati, če pa jo že kupim (in se to zgodi 1x ali redkeje na X let), vprašam osebje glede na namen, če mi ni že od prej naročeno točno kako in kaj. Ne odločam se na osnovi, kaj je ceneje ali kaj je dražje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ytodf ()

m0LN4r ::

Osebje bo vedlo kok % vlage prenese katera moka?
Kam to hodis?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

ytodf ::

m0LN4r je izjavil:

Osebje bo vedlo kok % vlage prenese katera moka?
Kam to hodis?

Ijao, ne sprašujem o prenašanje vlage, to je meni preveč kompleksen parameter, heh - vprašam samo, kaj je nekaj za krofe, torte, palačinke ali kakorkoli že pač in če bi to one izbrale zase, recimo... Čeprav moram priznati, da tega nisem delal že vsaj 10 let in izgleda, da še vsaj toliko ne bom v prihodnje.

Ne vtikujem se v druge stroke, samo pravim, da višja cena ni garancija za (toliko) višjo kakovost, velja od hrane, svedrov, avtov, televizij, avionov, jadrnic, česarkoli že pač.

Aja, pa res čisto najcenejših stvari res ne kupujem(o), oprosti, če se nismo razumeli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ytodf ()

gruntfürmich ::

m0LN4r je izjavil:

Invictus je izjavil:

Ali še bolje, kakšna kje razlika med Merkatorjovo znamko, polnjeno v Žitu in Žitovo znamko?
V psenico se ze pri odkupu, porine tako palco v prikolico in poberejo vzorec nakljucno iz prikolice, nato gre to v laboratorij in se doloci kvalitetni razred.
Pozneje se razlicna kvaliteta razlicno ocisti in susi, pa nastane se razlika tu.
Potem pa pri nadaljni prodaji se zito klasificira na zgornje parametre in doloca prodajno ceno in proizvodnjo. Za cenejse izdelke se kupi "isti" izdelek, ampak manjse kvalitete.
In ja, lahko zbanaliziramo, pri psenici je to vsebnost beljakovin, vlage, pri skladiscenju starost, pa da se pretiravamo, ampak je res tako, kvalitetno skladiscenje, da ti res kaksni zajedalci ne pokakajo tistega zita in scijejo po njem, pa da ne splesni dolocen del robe, je na koncu drazje.
Potem pa se proizvodni procesi so lahko tudi razlicni, tekoci trak, cistoca, mletje pa smo spet tam.

džabe to razlagaš drhali, ki ji je vseeno kaj konzumira...
drugače pa hvala za dobre podatke!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

ytodf ::

gruntfürmich je izjavil:

drugače pa hvala za dobre podatke!

Prej bi ga moral spoznati, zdaj je že malo pozno, če so to ti podatki dobri in ti bodo pomagali pri prihodnjih odločitvah. Zanimivo je sicer, da ste mladci (saj ste, menda) takšni mokarji. Prej bi razumel, da imate rate vrtnine, če že mesa ne. Mene moka, ko jo otipam ali podrsam, kar nekako zmrazi, brez heca.

Samo jaz res ne vem, če bi mu zaupal tudi glede moke, če kupuje najcenejše svedre :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ytodf ()

gruntfürmich ::

ni prepozno, samo potrjuje kar že vem.

in ne, tu gor folk ni ravno med mladimi...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

ytodf ::

gruntfürmich je izjavil:

ni prepozno, samo potrjuje kar že vem.

in ne, tu gor folk ni ravno med mladimi...

ok, meni se je zdela zahvala bolj kot potrditev, ampak najbž res nima smisla cepiti dlake... osebno mokastih stvari ne maram, tako da je to meni vse skupaj bolj (ne)zanimivost... upam, da ni m0ln4r kaj zameril, je pa mlad možakar, ene 35, se mi zdi, to je zame mladenič :-)

siceer pa pojma nimam, koliko porabimo za hrano mesec, različno je, recimo v povprečju slabega jurja?

c3p0 ::

Z višanjem cene pride do ti. diminishing returns, parkrat dražji sveder bo morda le 20% boljši.

Pa tudi sveder za 100€ je za marsikoga izgubljena naložba, ker ali nima znanja, da bo znal ustrezno povrtat (v jeklo vrta tako, da se kadi, brez hlajenja), ali nima ustrezne opreme (dovolj močen vrtalnik).

ytodf ::

c3p0 je izjavil:

Z višanjem cene pride do ti. diminishing returns, parkrat dražji sveder bo morda le 20% boljši.

Pa tudi sveder za 100EUR je za marsikoga izgubljena naložba, ker ali nima znanja, da bo znal ustrezno povrtat (v jeklo vrta tako, da se kadi, brez hlajenja), ali nima ustrezne opreme (dovolj močen vrtalnik).

jaz sem samo želel zelo nazorno ilustrirati, da lahko drago prodam (pod)povprečno robo, če je že resnično želja kupovati drago na osnovi cene kot zagotovila za kakovost, nisem imel v mislih kakšnega specialnega orodja, tudi kristine in njenega pogleda nisem imel v mislih...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ytodf ()

jabe ::

Kako pa veste tisti, ki ste na "superiorni" hrani, da ste bolj zdravi?

m0LN4r ::

Vprasi vegane oni imajo o tem najvec za povedat, so mlajsi, mocnejsi, vec kondicije imajo, manj so pod stresom, manj so zivcni, ne poznajo slabokrvnost, nimajo tezav z nizkim pritiskom, blato je odlicno, nikoli jih ne napenja, pa ne pametujejo o soji
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

ytodf ::

ja, samo ne vem, če se ravno mokasta jedila štejejo med superiorno hrano. mogoče kje je kakšna, samo takšne robe najbrž ne dobiš v navadnih štacunah po EU. sploh ne vem, kakšna bi bila superiorna hrana... lepo pečene ribe in meso ob normalnem vinu so nasploh že kar v redu, ampak ne ravno superiorne...že dobra solata z bučnim oljem je lahko superiorna... ali pa regrat z jajčko... ali pa boranija, bograč tudi, kisla juha... kaj pa vem, superiorna hrana, da je pač dobro, a ne, imamo pa vsi svoj okus in prioritete... no, lahko tudi šampanjec in kaviar, če je komu res volja, ampak ne vem, če bi se ravno prehranjeval tako :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ytodf ()

jabe ::

Ja vem, tako pravijo. Izgled pa laboratorij sicer ponavadi pravita drugo zgodbo, ampak ravno zato. Na podlagi česa so ti "izkazi zdravja".

m0LN4r ::

Vino pa sampanjec sta alkohol, to odpade.
Ti mislis verjetno hrano z bio nalepkami ali?

Bio Energy drink, hah
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Alayne ::

Glede kvalitete in tega… isto glede zdravil.

Lekadol za bosanski trg je delan na drugi proizvodni liniji. Na tisti, kjer ni EMA nadzora.
Simpl ko pasulj. Pač škatla ista, zdravilo pa ima lahko višjo vsebnost nečistoč in podobne bedarije.

99% populacije je za take zadeve vseeno.

Vem pa za marsikoga (predvsem ženske), ki pralni prah in nutello kupujejo v Müllerju, kjer je namenjeno nemškemu trgu.

ytodf ::

Alayne je izjavil:

Vem pa za marsikoga (predvsem ženske), ki pralni prah in nutello kupujejo v Müllerju, kjer je namenjeno nemškemu trgu.

Tudi jaz poznam, nutelle sicer ne, pralni prah (bolj tekoči detergent) pa :-) Samo meni je to kar nekaj... Nekoč pri einkaufu sem še to spotoma vzel poleg, samo je bilo rečeno, da pač ne. V M... navadno ne grem, čeprav je kak km (pa tu nekje) proč.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dostava hrane v nebo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34649317 (7867) predi
»

E hrana - male porcije, predrago (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13322241 (7950) mat xxl
»

Koliko zapravite za hrano na osebo? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24027555 (21280) IL_DIAVOLO
»

Mesečni stroški bivanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11222701 (18555) zobnik
»

koliko € vam gre za hrano, na mesec? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20338571 (31364) nobodyelse

Več podobnih tem