» »

Koliko evrov porabite za hrano na mesec?

Koliko evrov porabite za hrano na mesec?

1
2
3

lejko0 ::

1000-1500e

- Samski,par, druzina?
3 clanska druzina
- Kuhate vecinoma sami, uporabljate wolt?
Kuhamo sami + proper restavracija (ponavadi 2x tedensko)
- V sluzbi malicate zunaj ali si prinesete od doma?
Restavracija v sluzbi
- Kje vecinoma kupite hrano?
Spar, lokalni kmetje
- Gledate na kvaliteto, ali samo da je cim ceneje?
Kvaliteta.
- Imate posebno dijeto?
Ne.

Hypathia ::

jabe je izjavil:

Najti moram samo še nekoga, ki bi mi dobre piščance prodal. Tu žal nisem imela veliko sreče. Z dežja pod kap napram PP.

Eko piščanci so občutno okusnejši od navadnih, imajo jih tudi v Sparu, so dražji, občasno so pa tudi v akciji.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

l0g1t3ch ::

jabe je izjavil:

V povprečju 750€/mesec za Spar (Hofer), 250€ za malice, restavracije. To je povprečje na letni ravni, sem pade tudi kako malo večji piknik za družino in prijatelje, posebej evidence za to ne vodim. Ni pa zraven kar nekaj mesa - ko so kolone, ko se kolje kje pa kupiš pol krave, ko se lovi pa je treba pol jelencka kam dati... To je za zraven. Poleg tega se tudi večino jajc kupi pri sorodniku ampak je tam cena nižja od trgovinske (vsaj za tista jajca, kinjij jaz kupujem).

Se pravi jurja na mesec za 5 ljudi. Otroci glavne obroke med tednom jedo v šoli/vrtcu, midva zunaj. Med vikendom kuhamo po večini doma. Kdaj pa kdaj se kaj naroči, če gremo kam na izlet gremo ven jest. Večina kot rečeno iz spara, nekaj iz hoferja. Kupi se, kar je komu všeč, pri tem se pretirano ne obračam na bio/eko/zelene zadeve. Tega v stacunah itak ni, za to so kot rečeno pujski in krave lokalnih kmetov, kadar od svojega kaj prodajo, divjačina in sorodnika lovca odkupljena in jajca od sorodnika. Ostalo je še huje od stacune. Najti moram samo še nekoga, ki bi mi dobre piščance prodal. Tu žal nisem imela veliko sreče. Z dežja pod kap napram PP.


Nič osebnega ampak me res zanima kako lahko v trgovini vsak teden v povprečju pustiš ~175€ samo za hrano.
Pri čemer:
- večino mesa kupiš pri domačih/lokalcih in ni v tem znesku
- med tednom glavne obroke tako vidva kot otroci jeste izven doma, spet ni v tem znesku

m0LN4r ::

Pri enih izmed mojih sorodnikov je tako, da je hladilnik vedno poln in se polovica zmece v smeti, pa ko se jé se ne poje do konca in mece. Kontejner za bioloske je prakticno nonstop poln in razni jogurti pa pudingi pa razne babe, ki pecejo morajo nonstop meti v hladilniku sestavine, pa tudi ce jih pol leta ne rabijo.
Spomnim se, ko se je pojavila v hladilniku sunka, ki ji je rok potekel ze eno leto xD ipd. fore.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

janezvalva ::

40-50€ na osebo na teden
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

jabe ::

Jaz sem ena izmed teh bab, ki nonstop pečejo. Če se zdele spomniš, po omarah zbrskam vsaj za par vrst sladkega in slanega peciva. Neki bi se sigurno dalo. Kvas je vedno na zalogi, kot pri povprečnem paranoiku na začetku korone. Če zdele nekdo pride, imam na mizi vse od klasičnih prigrizkov z vrečke, če je namen ostati vsaj 45min pa tudi spečem sicer predpripravljene zmrznjene kifeljcke, žepke ipd... Narezki seveda itak...

Zmecemo pa niti ne tok zelo veliko stran. včasih se ne poje vsega, kar se je skuhalo. So pa ti dogodki vse bolj redki, oziroma so prošnje za repete vse pogostejše. 3 sinovi so vreča brez dna. Pa je šele eden vstopil v drugo desetletje. Samo za njihov futr bom kmalu delala. Pa vsi dahauci na pogled, jaz pa niti pogledat ne smem čokolade.


Torej dosti podobno kot pri molnarjevih sorodnikih pri katerih brska po omarah in hladilnikih, samo da se ne meče stran, če izvzamemo, da se mularija napoka, naslednji moment je pa že na wcju, da se pripravi na naslednjo rundo.

111111111111 ::

m0LN4r je izjavil:


Potem pri olju. Ce kupis olje v 2L embalazi das 3,99, ce pa kupis 2x1L pa je 3,59.

Razen če kupuješ olje za cvrtje v Tušu. TAm je ceneje če vzameš 2x1liter in 2x 500g čokolina namesto 1kg čokolina. ZAkaj? Kdo bi vedel. Trgovka že ne, sem vprašal. :D

cesnja je izjavil:

Leta 2020 je bila mesecna poraba okoli 180 eur. Letos je priblizno 300 eur. Zanima me, ce vsi odgovarjate s svezimi izracuni, ker v zadnje pol leta se je vsa hrana obcutno podrazila.

S svežimi. Nam je šel strošek za 30% gor pri nakupih v trgovini in cca. 15-20% gor pri lokalnih kmetih.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

kuall ::

m0LN4r je izjavil:

Pri enih izmed mojih sorodnikov je tako, da je hladilnik vedno poln in se polovica zmece v smeti, pa ko se jé se ne poje do konca in mece. Kontejner za bioloske je prakticno nonstop poln in razni jogurti pa pudingi pa razne babe, ki pecejo morajo nonstop meti v hladilniku sestavine, pa tudi ce jih pol leta ne rabijo.
Spomnim se, ko se je pojavila v hladilniku sunka, ki ji je rok potekel ze eno leto xD ipd. fore.

to je meni tak idiotizem. veliko ljudi tako meče hrano stran. ali pa nakupijo sadje v akciji, že skoraj gnilo, ga kupijo preveč, zgnije itak. pa nonstop ista fora, jih ne izuči. jaz vedno taler popucam do konca.

zobnik ::

m0LN4r je izjavil:

zobnik je izjavil:

Drugače je tako da eni zapravi 100, drugi pa tud 300 ker kupuje samo zdravo hrano, ampak takih je malo.
Računaj povprečno 150 evrov....je blo že kar nekaj takih tem.

300 za nezdravo in 100 za zdravo tudi ni noben problem


Za pumpanje mišic je vseeno če je nezdravo in 300 evrov :D

kuall ::

ko jaz zmečem sladkarije v voziček hitro rata 50€, tak da ta mem o poceni nezdravi hrani je mim.
koliko pa stane en koren? 30 centov? namečeš poln voziček korenja bo ceneje kot poln voziček tort, ena torta je tudi 30€. no ribe znajo bt res drage, ampak to že meji na nezdravo hrano, pač meso.

maticb492 ::

kuall je izjavil:

ko jaz zmečem sladkarije v voziček hitro rata 50EUR, tak da ta mem o poceni nezdravi hrani je mim.
koliko pa stane en koren? 30 centov? namečeš poln voziček korenja bo ceneje kot poln voziček tort, ena torta je tudi 30EUR. no ribe znajo bt res drage, ampak to že meji na nezdravo hrano, pač meso.


To je zato ker imamo srečo, da je McDonalds dražji od normalnega "zdravega" meala. V kakšni USA/UK je pa junk food dejansko cenejši. Ko sem bil v Londonu sem cel teden zapored jedel v McDonaldsu, ker so bile cene samo nekje 10-20% več kot pri nas, karkoli ostalega si pa kupil je bilo dražje. Še jebena zmrznjena pica v neki navadni trgovini, ki je pri nas 1EUR je bila tam 3-4EUR, tako da je bilo dejansko skoraj najbolj ekonomično it v MCD.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

redtech ::

Če kupuješ osnovna živila, izračun za 3 osebe, 10 EUR/dan, še to je preveč mesa...

Zajtrk: 1 EUR
Ovseni kosmiči
Ovseno mleko

Kosilo: 7 EUR (porcija za dva dneva)
500g mesa + 2 čebuli
500g testenin
Omaka, mezga
Kristalka

Kosilo2: 8 EUR
500g kebab/prsa
Tortilije
Fižol, Koruza, Kristalka
Omaka (majoneza, senf, jogurt)

Kosilo3: 7 EUR
Prsa
Kristalka
Mozarella

Večerja:
Grški jogurt v akciji: 2 EUR
Jajca + kajzerca: 1 EUR

c3p0 ::

kriptobog je izjavil:


Ni drago. Tale masina je zata vredna:
https://www.bigbang.si/cecotec-caffeliz...

Potm pa kupis se dobro kavo in si zmagal.


Je Hoffmann že reviewal?

c3p0 ::

- Samski,par, druzina? Par
- Kuhate vecinoma sami, uporabljate wolt? Sami
- V sluzbi malicate zunaj ali si prinesete od doma? Večinoma od doma
- Kje vecinoma kupite hrano? Spar, Hofer
- Gledate na kvaliteto, ali samo da je cim ceneje? Kjer je smiselno, kvaliteto. Večinoma pa osnovna živila in se skuha.
- Imate posebno dijeto? Skoraj nič mesa, doma sploh nič

Tam 70€ po osebi na mesec, lahko da občutek vara, bo treba bolj spremljat. 1-2x na mesec se kje zunaj je, sestanek v LJ ipd. in skočiš nekam. Restavracije sicer postanejo hitro enolične, vidi se da tam ni neke kvalitete sestavin, pa tudi ljubezni ni vložene v hrano. Tam kjer je, pa pošteno plačaš.

gruntfürmich ::

kuall je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Pri enih izmed mojih sorodnikov je tako, da je hladilnik vedno poln in se polovica zmece v smeti, pa ko se jé se ne poje do konca in mece. Kontejner za bioloske je prakticno nonstop poln in razni jogurti pa pudingi pa razne babe, ki pecejo morajo nonstop meti v hladilniku sestavine, pa tudi ce jih pol leta ne rabijo.
Spomnim se, ko se je pojavila v hladilniku sunka, ki ji je rok potekel ze eno leto xD ipd. fore.

to je meni tak idiotizem. veliko ljudi tako meče hrano stran. ali pa nakupijo sadje v akciji, že skoraj gnilo, ga kupijo preveč, zgnije itak. pa nonstop ista fora, jih ne izuči. jaz vedno taler popucam do konca.

mislim da je veliko ljudi takšnih, ki ima vedno poln hladinlnik in meče hrano stran.
in kar me je zelo presenetilo da to počnejo tudi reveži.
in potem mi je postalo jasno da zato pa so reveži; ker zapravljajo denar za bedarije in ga mečejo čez okno...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

maticb492 ::

Mislim ajde, nama tudi kdaj kaj zgnije, ko pozabiš, samo da bi se to redno dogajalo pa ne vem, kaj sploh kupuješ, da se to zgodi :D
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Machete ::

Jaz nimam najmanjšega pojma, nikoli nisem beležil stroškov. Pol hrane itak doma zraste.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

feryz ::

Saj kdo pa beleži stroške? Mulci morajo jest in to je to.
Tastari če kaj glodamo ali ne.

maticb492 ::

feryz je izjavil:

Saj kdo pa beleži stroške? Mulci morajo jest in to je to.
Tastari če kaj glodamo ali ne.


Jaz imam vsak € kategoriziran od konca 2019 naprej.

Pač ko kaj kupiš odpreš aplikacijo in vržeš notri, 15 sekund, ti pride v navado. Imam tudi za naprej vse stroške z stanovanjem itd. za 2 mesca vnaprej nekje vsaj, koliko so fiksni stroški. Potem pač vem koliko bom imel viška, da si lahko bedarij npr. privoščim, in koliko bom uspel našparat.

Sliši se komplicirano, pa pač ni to dandanes z telefoni in aplikacijami.. ne predstavljam si več sploh življenja brez tega, zdaj sem miren, točno vem koliko denarja bom porabil vnaprej, razen ekstremnih primerov (crkne avto ipd.)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

feryz ::

Hmm, a moraš to delati? Ker če je tako, se mi smiliš.

Jaz sem se enkrat lotil tega, popisovanja stroškov. Prvi in drugi dan je šlo, potem se mi ni dalo več.
Enako ko sem zidal bajto. Za prve 3 mesece imam vse popisano, nato nič več. Koliko me je približno koštala, sem izbrskal iz bančnih izpiskov in količine keša v žepu.

maticb492 ::

feryz je izjavil:

Hmm, a moraš to delati? Ker če je tako, se mi smiliš.

Jaz sem se enkrat lotil tega, popisovanja stroškov. Prvi in drugi dan je šlo, potem se mi ni dalo več.
Enako ko sem zidal bajto. Za prve 3 mesece imam vse popisano, nato nič več. Koliko me je približno koštala, sem izbrskal iz bančnih izpiskov in količine keša v žepu.


Pišeš kot da je to neka huda zadeva :)) Ko hodim od blagajne do parkirišča odprem aplikacijo in napišem notri znesek + kategorijo in kliknem save, to je to. 15 sekund.

Drugače pa rad delam z ciframi, in analize potem itd.

Takole pride potem mesečni reporti in podobno, meni je to zanimivo spremljat vse:

X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

ytodf ::

jaz sem nekoc skeniral/ pofotkal vsak racun za domac dms... no, v planu je bila nadgradnja za ocr in vpis v kaksen money manager... ostalo je pri zeljah, ker lenoba :-)

z3ro ::

Meni se tudi to ne bi dalo delat in analizirat, niti nimam pojma koliko zapravimo za hrano na mesec (par + dojenček ki se ravnokar privaja na normalno hrano)..kak mesec 200€, kak mesec pa verjetno vsaj enkrat več..vedno kupimo kar rabimo/kar se nam "zlušta", med žar sezono pa je znesek definitivno višji..drugače pa svinjsko meso in dosti zelenjave imamo zastonj od mojih/njenih.

m0LN4r ::

maticb492 je izjavil:

feryz je izjavil:

Hmm, a moraš to delati? Ker če je tako, se mi smiliš.

Jaz sem se enkrat lotil tega, popisovanja stroškov. Prvi in drugi dan je šlo, potem se mi ni dalo več.
Enako ko sem zidal bajto. Za prve 3 mesece imam vse popisano, nato nič več. Koliko me je približno koštala, sem izbrskal iz bančnih izpiskov in količine keša v žepu.


Pišeš kot da je to neka huda zadeva :)) Ko hodim od blagajne do parkirišča odprem aplikacijo in napišem notri znesek + kategorijo in kliknem save, to je to. 15 sekund.

Drugače pa rad delam z ciframi, in analize potem itd.

Takole pride potem mesečni reporti in podobno, meni je to zanimivo spremljat vse:


Jaz to tudi delam oz. se dela avtomatsko. Pri Lidlu poskeniram njihovo QR kodo in se mi shrani nakup, tako da vedno vidim kaj in kolko sem kupil.
Za tankanje pa izkljucno uporabljam amazon viso, tam pol vidim kolko sem tankal, zravn mi pa amazon senka se 0,5% na amazon kartico, kar mi pokrije dokaj velik del nakupov preko amazona.
Edino za zavarovanja nimam aplikacije, ker to vidim januarja na racunu, ko nekaj jurjev izgine kar naenkrat.

Pri Raiffeisenbank se taki torni diagram ustvari od samega sebe. Sicer bolj simple, ampak je kr ok.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Mike_Rotch ::

feryz je izjavil:

Hmm, a moraš to delati? Ker če je tako, se mi smiliš.

Jaz sem se enkrat lotil tega, popisovanja stroškov. Prvi in drugi dan je šlo, potem se mi ni dalo več.
Enako ko sem zidal bajto. Za prve 3 mesece imam vse popisano, nato nič več. Koliko me je približno koštala, sem izbrskal iz bančnih izpiskov in količine keša v žepu.


Saj se ti avtomatično beležijo transakcije v banki. Če te zanima, konec meseca potegneš skupaj v aplikaciji oz. izvoziš CSV in pofiltriraš.

jabe ::

Izvozim 1x/mesec qif ali csv v exmoney manager in potem mi vzame dodatne 3 minute, da posortiram tiste vnose, ki jih app sam ni znal in zadeva rešena. Potem če me kaj zanima, povlečemo statistiko ven.

Toshl ali kaj je, se pa že z banko poveže pa direktno vnaša.

zobnik ::

Mi smo včasih prodajal domače piščance, dokler se niso pojavli Lidlčki ker kao v trgovin je cenej, kot domače. Isto je pri maslu, mleku, zelenjavi, mesu, vse domače jim je predrago. Kmet ne more prodajat po LIdl ceni a ne.

ytodf ::

jabe je izjavil:

Izvozim 1x/mesec qif ali csv v exmoney manager in potem mi vzame dodatne 3 minute, da posortiram tiste vnose, ki jih app sam ni znal in zadeva rešena. Potem če me kaj zanima, povlečemo statistiko ven.

Toshl ali kaj je, se pa že z banko poveže pa direktno vnaša.

ja, to je že fajn, ko gledaš skupno vrednost računa, sam bi želel imeti še razčlenjene specifikacije (tudi po ddv in popustih), samo ni variante, ocr bi samo teoretično šlo, pa da lepo pravilno vpiše. poslikam pa račune s trajnimi dobrinami za garancijo, enkrat nisem in mi je žal, ni drame, samo je pač krama, ki bo porabljena v nedoločenem času.

tako, da, kdo je tu numbers geek? :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ytodf ()

gruntfürmich ::

eh, jst že 14 let delam tabele 'peš'; ročni vnos v excel ko pridem domov iz šopinga ali ko se mi zljubi. včasih sem malo bolj kompliciral, zdaj malo manj da je bolj pregledno, kakšno rubriko izpustil, kakšno dodal... vnos mi vzame relativno malo časa, ker samo v par celicah vpišem številko. razen zadnje čase iz trgovine razčlenim kaj je hrana, kaj sladkarija, pijača, tehnika, osebna nega...
ampak ko imaš neko rutino in ko se ti to zdi primerno, ni problema. neprimerno več časa zagonim na brezplodnem slo-techu.
edino na koncu leta, ko zberem skupaj podatke vzame malo več časa, ker nimam v celici vsako postavko, ampak jih imam napisane pod pripombe po glavno rubriko (katerih pa imam 5), tako da potem to vzame malo več časa.
ampak ker mi je v veselje (zaenkrat), mi to ni odveč početi.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Machete ::

zobnik je izjavil:

Mi smo včasih prodajal domače piščance, dokler se niso pojavli Lidlčki ker kao v trgovin je cenej, kot domače. Isto je pri maslu, mleku, zelenjavi, mesu, vse domače jim je predrago. Kmet ne more prodajat po LIdl ceni a ne.


Jaz veliko kupujem pri kmetih. Ni lih Lidl cena, je pa Merkator cena. Za njih še zmeraj top, zame pa dobra roba, iz prve roke, včasih še toplo meso. Brez računa poberejo še vse marže, in stroške, ki jim imajo trgocvi. Kar zmaga za kmeta. Ja ja davki.. so pač glupi, ko pride do kosa mesa.

Glede tabel, pa ne vem. A VAM KAJ POMAGAJO? Če vam je hobi ok, jaz si tudi beležim vsak kripto nakup in prodajo, pa vsako športno aktivnost, včasih še na baterije za foro zapišem datum in podobne fore. Ampak to je mini hobi, koristnih iformacij ne izvlečem iz tega.
Zakaj pa nekateri priporočajo beleženje stroškov pa nisem razumel. Saj veš kaj je nujno in kaj ni. Zakaj ti mora nek seznam pomagat, da vidiš, da daješ za gluposti?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

maticb492 ::

Machete je izjavil:


Glede tabel, pa ne vem. A VAM KAJ POMAGAJO? Če vam je hobi ok, jaz si tudi beležim vsak kripto nakup in prodajo, pa vsako športno aktivnost, včasih še na baterije za foro zapišem datum in podobne fore. Ampak to je mini hobi, koristnih iformacij ne izvlečem iz tega.
Zakaj pa nekateri priporočajo beleženje stroškov pa nisem razumel. Saj veš kaj je nujno in kaj ni. Zakaj ti mora nek seznam pomagat, da vidiš, da daješ za gluposti?



Ne ne veš, misliš da veš, ampak občutek ni objektivno vedenje. Razen če imaš fotografski spomni, boš skoraj sigurno napačno ocenil, še posebej na dolga obdobja.

Mislim jaz sploh vas ne razumem, kako si nardiš izračun, recimo, če si lahko privoščiš leasing za avto, če sploh ne veš koliko porabiš??? A rečeš kar na hojladrija "ja 200EUR mi ponavadi ostane na konc mesca, bo ok če vzamem 200EUR več leasinga". Med tem pa pozabiš da si plačal še 500EUR za letno premijo zavarovanja, pa 1000EUR za servise, ker je to bilo že pol leta nazaj (karikiram primer)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

gruntfürmich ::

Machete je izjavil:

Zakaj ti mora nek seznam pomagat, da vidiš, da daješ za gluposti?

ker večina folka ni sposobna doumeti da denar zagoni za neumnosti, a na koncu meseca vedno jamra da je brez denarja. in jih vsak nepričakovan izdatek vrže iz tira. in to največkrat ravno reveži in propalice, ki imajo malo denarja. in ti potem pred kamero jamrajo kako je vse drago, in potem jim 'država' priskoči na pomoč, nam pa nabije davke.
zato je potrebno da se ljudi finančno opismeni in da si beležijo svoje izdatke.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Jerry000 ::

maticb492 je izjavil:

feryz je izjavil:

Saj kdo pa beleži stroške? Mulci morajo jest in to je to.
Tastari če kaj glodamo ali ne.


Jaz imam vsak € kategoriziran od konca 2019 naprej.

Pač ko kaj kupiš odpreš aplikacijo in vržeš notri, 15 sekund, ti pride v navado. Imam tudi za naprej vse stroške z stanovanjem itd. za 2 mesca vnaprej nekje vsaj, koliko so fiksni stroški. Potem pač vem koliko bom imel viška, da si lahko bedarij npr. privoščim, in koliko bom uspel našparat.

Sliši se komplicirano, pa pač ni to dandanes z telefoni in aplikacijami.. ne predstavljam si več sploh življenja brez tega, zdaj sem miren, točno vem koliko denarja bom porabil vnaprej, razen ekstremnih primerov (crkne avto ipd.)

Katero aplikacijo uporabljaš? Jaz tudi popisujem, mi je potem zanimivo gledat kolk sm kje zapravil in kam je šel denar

jabe je izjavil:

Izvozim 1x/mesec qif ali csv v exmoney manager in potem mi vzame dodatne 3 minute, da posortiram tiste vnose, ki jih app sam ni znal in zadeva rešena. Potem če me kaj zanima, povlečemo statistiko ven.

Toshl ali kaj je, se pa že z banko poveže pa direktno vnaša.

Pa Toshl dela? Ker nazadnje ko sem jaz hotel z banko povezat ni šlo, pa UI je bil čuden

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

maticb492 ::

Jerry000 je izjavil:


Katero aplikacijo uporabljaš? Jaz tudi popisujem, mi je potem zanimivo gledat kolk sm kje zapravil in kam je šel denar



Tole: https://play.google.com/store/apps/deta...

Nimam posebnega razloga, pač prvi zadetek je bil in ima vse kar sem rabil :D
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

jabe ::

@jerry000
Hja, ta toshl več ne vem. Nekaj sem probavala pa z enimi bankami je šlo z drugimi ne. Ima pa se mi zdi mesečno naročnino, kar se pa jaz ne grem. Lahko plačam za app enkrat, ne zahtevam, da je zastonj, samo te mesečne naročnine mi pa niso všeč.


PS
Meni popusti res niso važni v teh tabelcah. Imam pa možnost ki jo izkoristim seveda, če je treba, da imam za en račun več kategorij. Torej če kupim hrano in vinjeto v Sparu, vinjeta ne bo šla med fasngo

Alayne ::

Samski,par, druzina?
Tri članska družina (dvoletnica)
- Kuhate vecinoma sami, uporabljate wolt?
90% sami, 1x mesečno dostava, tamala ima 2 obroka in prigrizek v vrtcu, doma dobi še večerjo. 1x tedensko smo vabljeni na kosilo k eni ali drugi babici, ki jo potem pošljemo v toplice za nagrado. Ona rada kuha, mi radi jemo domače.
- V sluzbi malicate zunaj ali si prinesete od doma?
Malico si prinesem od doma ( solata na 100 in en način), mož ali preskoči malico ali pa poje sendvič.

- Kje vecinoma kupite hrano?
Lidl, za kako ekstravaganco tudi leclerc. Nekaj iz vrta, piščanci (20 eur celo domače pišče, ki se razkosa) in jajca (2 eur na karton zelo dobrih) dobi z lokalne kmetije.
- Gledate na kvaliteto, ali samo da je cim ceneje?
Odvisno od produkta. Bi rekla zlata sredina.
- Imate posebno dijeto?
ne

Cca 600 -700 eur na mesec. Odvisno ali je to mesec, kjer se več peče (npr december). V to ceno je vključena toaleta, alkohol ( cca 1 pivo ali kozarec refoška na dan, mož kak viski občasno), plenice in podobne bedarije. Tudi za kavo dam cca 30 eur mesečno. Enkrat tedensko se v lidlu zapravi 120-150 eur "in bulk" potem pa se kdaj gre še po kak svež kruh/rogliček za tamalo. Vse skupaj max 700 eur.

BRBR ::

Hypathia je izjavil:

Cca. 200 evrov/mesec, kuham sama, večinoma kupujem Hofer, Spar, v glavnem eko certificirano kvaliteto, nekaj pridelam doma, pečem svoj kruh, brez posebne diete.


Konvencionalni škropijo podnevi, eko pa ponoči. To je znano že od pamtiveka.

feryz ::

Oboji škropijo podnevi, samo koncentracija strupa je različna. Zato klasični kmetje škropijo enkrat na teden, bio pa 2x.

kuall ::

heh, jaz že vem, da ne škropim nič. če svoje ješ si lahko šele zihr, da ni škropil ponoči.

energetik ::

jakoc900 je izjavil:

Koliko evrov na mesec porabite v povprecju?

- Samski,par, druzina?
- Kuhate vecinoma sami, uporabljate wolt?
- V sluzbi malicate zunaj ali si prinesete od doma?
- Kje vecinoma kupite hrano?
- Gledate na kvaliteto, ali samo da je cim ceneje?
- Imate posebno dijeto?

Zanima me kaksno je kaj splosno povprecje oseba/evro na mesec.

Pa se zanimiv clanek sicer malo star: https://www.dailymail.co.uk/news/articl...
Pri tem članku mi je zanimivo predvsem to, da tisti ki zapravijo največ, imajo na mizi večinoma tudi največji junk. Kakšni Egipčani ali Indijci kar zmagajo glede na P/P.

Sicer ne spremljam natančno porabe za hrano, ampak na uč zapravim nekih 100-120€/teden v Hoferju/Lidlu, torej nekih 500€/mesečno, je pa tu zraven še kako čistilo, robci ipd. ne kupujemo sladkarij, razen kake 75% čokolade, sokov nikoli. 4-članska družina. Na kvaliteto gledam toliko, da je ustrezna, sicer pa kaj je sploh merilo kvalitete? Pri osnovnih živilih, da ni notri peska? Ščurkov? Fižol je fižol, čičerika je čičerika.

Dostave hrane ne uporabljamo, kuhamo doma, delamo doma, jemo doma.
vires in numeris

gruntfürmich ::

energetik je izjavil:

sicer pa kaj je sploh merilo kvalitete? Pri osnovnih živilih, da ni notri peska? Ščurkov? Fižol je fižol, čičerika je čičerika.

če ti ni jasno potem se ne obremenjuj s tem. kupi najcenejše, da se takšni čimprej razredčite.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mike_Rotch ::

Razsvetli nas, prosim.

energetik ::

gruntfürmich je izjavil:

energetik je izjavil:

sicer pa kaj je sploh merilo kvalitete? Pri osnovnih živilih, da ni notri peska? Ščurkov? Fižol je fižol, čičerika je čičerika.

če ti ni jasno potem se ne obremenjuj s tem. kupi najcenejše, da se takšni čimprej razredčite.

No povej. Kakšna je razlika med polnozrnato pirino moko v Hoferju in neko 50% dražjo, od npr. Žita v Mekatorju?
vires in numeris

Invictus ::

Ali še bolje, kakšna kje razlika med Merkatorjovo znamko, polnjeno v Žitu in Žitovo znamko?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

m0LN4r ::

A se meni zdi ali so prinas dolocene stvari ultra drage?
Grem v trgovino SPAR, ker moram mackom kupiti Felixa. Gori dobim 1kg/2,79 ali 2,90eur odvisno kam grem. V sparu ista stvar 1kg/4,50eur oz. v manjsi vrecki 1kg/4,30eur
Kak je lahko tako velika razlika pri identicnem izdelku?

Sicer ni fer primerjava, mozno, da je krivo SPAR, ampak nevem ce imajo drugje macjo hrano FELIX. Moram se pogledati v LIDLU kaksne so cene dolocenih izdelkov.
Se mi zdi, da je tudi milka bla drazja.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Invictus je izjavil:

Ali še bolje, kakšna kje razlika med Merkatorjovo znamko, polnjeno v Žitu in Žitovo znamko?
V psenico se ze pri odkupu, porine tako palco v prikolico in poberejo vzorec nakljucno iz prikolice, nato gre to v laboratorij in se doloci kvalitetni razred.
Pozneje se razlicna kvaliteta razlicno ocisti in susi, pa nastane se razlika tu.
Potem pa pri nadaljni prodaji se zito klasificira na zgornje parametre in doloca prodajno ceno in proizvodnjo. Za cenejse izdelke se kupi "isti" izdelek, ampak manjse kvalitete.
In ja, lahko zbanaliziramo, pri psenici je to vsebnost beljakovin, vlage, pri skladiscenju starost, pa da se pretiravamo, ampak je res tako, kvalitetno skladiscenje, da ti res kaksni zajedalci ne pokakajo tistega zita in scijejo po njem, pa da ne splesni dolocen del robe, je na koncu drazje.
Potem pa se proizvodni procesi so lahko tudi razlicni, tekoci trak, cistoca, mletje pa smo spet tam.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

jabe ::

energetik je izjavil:

Na kvaliteto gledam toliko, da je ustrezna, sicer pa kaj je sploh merilo kvalitete?


V 99,9% price tag. S tem si folk kupi predvsem občutek, da kupuje kvalitetneje. Da to daj se nalepko xy% popusta in sinkot trgovec zmagal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

bobiii16 ::

maticb492 je izjavil:

_Denny_ je izjavil:


Mesečno povprečje je okoli 50-60EUR, na jedilniku pa imam večinoma 2 žemlji in 100g že narezane salame, ki jo včasih zamenjam za kako ribjo konzervo, pašteto, sir, juho, solato in podobno; jem enkrat na dan iz navade še iz časov šolanja. Zdaj še samo počakajmo ostale, ki mi bodo spet prišli povedat kako to sploh ni možno kot že v milijon drugih istih temah :))


Eh zakaj pa ne, saj tudi jaz nisem bil tako dolgo nazaj študent in je skupaj z dostavo na bone verjetno bilo tam do 100EUR mogoče kakega desetaka čez.

Kupiš eno pakungo toastov, sir za 3EUR pa maš večerjo za cel tedn. Tak smo jedli :D





ti pa ne boš dolgo živel

energetik ::

m0LN4r je izjavil:

Invictus je izjavil:

Ali še bolje, kakšna kje razlika med Merkatorjovo znamko, polnjeno v Žitu in Žitovo znamko?
V psenico se ze pri odkupu, porine tako palco v prikolico in poberejo vzorec nakljucno iz prikolice, nato gre to v laboratorij in se doloci kvalitetni razred.
Pozneje se razlicna kvaliteta razlicno ocisti in susi, pa nastane se razlika tu.
Potem pa pri nadaljni prodaji se zito klasificira na zgornje parametre in doloca prodajno ceno in proizvodnjo. Za cenejse izdelke se kupi "isti" izdelek, ampak manjse kvalitete.
In ja, lahko zbanaliziramo, pri psenici je to vsebnost beljakovin, vlage, pri skladiscenju starost, pa da se pretiravamo, ampak je res tako, kvalitetno skladiscenje, da ti res kaksni zajedalci ne pokakajo tistega zita in scijejo po njem, pa da ne splesni dolocen del robe, je na koncu drazje.
Potem pa se proizvodni procesi so lahko tudi razlicni, tekoci trak, cistoca, mletje pa smo spet tam.
Ja, ampak kako veš, da po moki za 3€ niso skakali glodalci, pri tisti za 1,2€ pa so?
vires in numeris

ytodf ::

jabe je izjavil:

V 99,9% price tag. S tem si folk kupi predvsem občutek, da kupuje kvalitetneje. Da to daj se nalepko xy% popusta in sinkot trgovec zmagal.

Ja, pri nizki ceni vsaj zagotovo veš, da je pofl, pri visoki ceni pa te še oberejo za denar. Najbolj (ne pomeni absolutno!) ziher je doma na vrtu ali v žlahti, pri čemer je primerno, da se kako oddolži vsake toliko časa. Povabljeni družbi v restavraciji je dobro dopovedati, da se ne prepira z natakarji, recimo, ker 'neopazno plemenitenje'...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ytodf ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dostava hrane v nebo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34649327 (7877) predi
»

E hrana - male porcije, predrago (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13322246 (7955) mat xxl
»

Koliko zapravite za hrano na osebo? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24027559 (21284) IL_DIAVOLO
»

Mesečni stroški bivanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11222702 (18556) zobnik
»

koliko € vam gre za hrano, na mesec? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20338577 (31370) nobodyelse

Več podobnih tem