» »

Mobitel v vodi

Mobitel v vodi

Likalnik ::

Tastu je mobitel padel v vodo...kateri se je ugasnil (sam od sebe v vodi)
tast ga je nesel na telekom kjer mu svetujejo, da ga naj pošlje na uradni servis in mu ga bodo popravili.
telefon je start 1,5let...grem pa za Samsung Note.

kaj svetujete, da ga čez noč potopi v riž in upa, da bo riž povlekel vlago nase?

glede servisa se še nismo čisto odločili ker še ne vemo kakšen strošek bo to...če bo visok se mu bolj splača po nov telefon.

kaj lahko kot laik doma naredi, da bi ga oživel?

Linko ::

Nekaj dni v riž....

Utk ::

To bi treba naredit takoj ali čim prej, čez en teden je vseeno v kaj ga namakaš.

starfotr ::

Takoj bi moral odstanit baterijo.

Vendar to pri novih telefonih ni več mogoče. Tako da je postal najverjetneje samo še obtežilnik za papir.

matobeli ::

Prebrat garancijske pogoje alpa vprašat na servis, Note je IP68 telefon, pri Sonyju so menjal če ni bila voda ravno pivo/slana.

Likalnik ::

res je...IP68 je..kar pomeni, da bi moral zdržati do pol ure na globi 1,5m.
ampak sedaj sem šele izvedel polno verzijo kaj se je res dogajalo.

mobitel mu je padel v lavor včeraj...isti trenutek ga je tast potegnil ven iz lavorja...mobitel je delal ves čas (baje mu samo touchscreen ni delal...in je lahko operiral samo s palčko)....danes se mu je pa telefon spraznil (prazna baterija) in mu ne fila več.
jaz sem mu sicer rekel naj pogleda, če je kakšen tujek v prostoru za filanje.

zakaj pa mu touchscreen ne deluje pa ne vem.

DeeCoy ::

Garancija ne bo priznana, popravljat se zelo verjetno ne splača...
Riž pa pri celi situaciji ne pomaga čisto 0.

Likalnik ::

da vas update-am telefon dela....koga je potegnil ven iz vode...ni delal touchscreen in telefon se ni filal.

smo ga ugasnili, odprli vse reže (sim, SD card dali ven)...sem ga zakopal v riž za čez vikend (koliko je to pomagalo ne vem)

včeraj sem telefon dal filati in ga vklopil nazaj...zaenkrat vse dela...tudi touchscreen....tako, da telefon je nazaj v redni uporabi.

Mike_Rotch ::

Likalnik je izjavil:

res je...IP68 je..kar pomeni, da bi moral zdržati do pol ure na globi 1,5m.
ampak sedaj sem šele izvedel polno verzijo kaj se je res dogajalo.

mobitel mu je padel v lavor včeraj...isti trenutek ga je tast potegnil ven iz lavorja...mobitel je delal ves čas (baje mu samo touchscreen ni delal...in je lahko operiral samo s palčko)....danes se mu je pa telefon spraznil (prazna baterija) in mu ne fila več.
jaz sem mu sicer rekel naj pogleda, če je kakšen tujek v prostoru za filanje.

zakaj pa mu touchscreen ne deluje pa ne vem.


Telefon zazna, da je v portu vlaga in samodejno izklopi polnjenje.

Vzemi šivanko ali zobotrebec in očisti usb-c port. V portu se zelo hitro naberejo smeti, če imaš telefon v žepu. Ko daš telefon v vodo, se te smetke napijejo vode in zadržujejo vlago na sebi tudi po več dni.

Ko boš očistil port ga dobro spihaj in pomožnosti očisti s kakšnim robčkom (daš majhen kos robčka na zobotrebec in lepo posušiš port).

Jaz imam telefone redno v vodi v bazenih in v morju, se mi tole redno dogaja.

Likalnik ::

Mike_Rotch je izjavil:

Likalnik je izjavil:

res je...IP68 je..kar pomeni, da bi moral zdržati do pol ure na globi 1,5m.
ampak sedaj sem šele izvedel polno verzijo kaj se je res dogajalo.

mobitel mu je padel v lavor včeraj...isti trenutek ga je tast potegnil ven iz lavorja...mobitel je delal ves čas (baje mu samo touchscreen ni delal...in je lahko operiral samo s palčko)....danes se mu je pa telefon spraznil (prazna baterija) in mu ne fila več.
jaz sem mu sicer rekel naj pogleda, če je kakšen tujek v prostoru za filanje.

zakaj pa mu touchscreen ne deluje pa ne vem.


Telefon zazna, da je v portu vlaga in samodejno izklopi polnjenje.

Vzemi šivanko ali zobotrebec in očisti usb-c port. V portu se zelo hitro naberejo smeti, če imaš telefon v žepu. Ko daš telefon v vodo, se te smetke napijejo vode in zadržujejo vlago na sebi tudi po več dni.

Ko boš očistil port ga dobro spihaj in pomožnosti očisti s kakšnim robčkom (daš majhen kos robčka na zobotrebec in lepo posušiš port).

Jaz imam telefone redno v vodi v bazenih in v morju, se mi tole redno dogaja.



tako je, to kar si napisal sem tudi sam naredil....očistil sem port predno sem ga priklopil na kabel.
zadeva deluje

ginekk ::

Mam isto izkušnjo z iPhone nedavno. Padel v banjo. Malo fenanja in je blo vse OK. Fina je IP68 zaščita.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ram 2 servis (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
35081082 (8992) Twixz
»

Okvara telefona (v garanciji) - Kam na popravilo

Oddelek: Mobilne tehnologije
91712 (1417) Mare2
»

Nexus 4 se sreča z vodo

Oddelek: Mobilne tehnologije
213674 (3024) FX6300B
»

Samsung galaxy s2 potoljen v kozarec vode

Oddelek: Mobilne tehnologije
202161 (1289) freesty
»

Telefon padel v vodo (BlackBerry Curve 8900) pomoč...

Oddelek: Pomoč in nasveti
437084 (5784) clothes

Več podobnih tem