» »

Nexus 4 se sreča z vodo

Nexus 4 se sreča z vodo

Sqrt2 ::

Pozdravljeni,

v soboto me je ujel naliv ter s tem mojega Nexusa, žal sem reagiral prepozno ter neustrezno, kar se odraža tudi na napravi sami. Kot je razvidno na sliki, mi del touchscreena ne dela (črni pas vmes med belimi pikami), LCD drugače vse prikazuje normalno.

 Nexus 4

Nexus 4




Zanima me če je imel kdo že podobno težavo. Je morda šel samo kakšen kontakt, oz. ali bi rešil zadevo z menjavo touch screen senzorja? LCDja ne bi menjal saj dvommim, da se splača.

LP

mihec87 ::

Si prepričan da je samo touch screen? ker touch dvomim da bi vplival na sliko tk..

Sqrt2 ::

Nisem, drugače je na sliki nek program za odkrivanje delovanja zaslona na dotik (https://play.google.com/store/apps/deta..., da lažje prikaže kje zaslon ne deluje.

mihec87 ::

A to je drugo pike so verjetno točke dotika..Sem mislil da je to pač slika na telefonu, če drugače kaže sliko po celem je lcd ok...Poglej na yt-če se ne motim je touch+lcd skupaj zlepljeno..Mogoče odpreš očistiš kontakte itd..+daš na toplo da izpari vlaga in odklopi baterijo(če ni zalepljena jo daš stran)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

francek1 ::

Čez noč ga daj v pečico na 70 stopinj!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Ciklamen ::

Čist tak offtopic: A si bil slučajno v Umagu? :D

Ontopic: To je verjetno šel ekran, probaj ga vržt v riž da se čisto posuši če bo kaj pomagalo ne vem, probat ne škodi :) Če ne, boš pač moral menjat ekran (ali kupit nov telefon če se ti ne zdi vredno menjavat ekrana)
- End of the Post ->

Sqrt2 ::

@mihec87 bom poskusil, saj telefon ni več vreden veliko.
@Ciklamen tako je :D ekran ne vem če bi menjal saj mislim novembra kupiti nexus 5 2nd generation

Ciklamen ::

Če maš doma kak začasni telefon, ga uporabljaj do takrat :) Če pa nimaš, pa na bolhi nabavi enega za 10€ pa počakaj :)
- End of the Post ->

starboi ::

Za naslednjič ...Ko pride telefon v stik z vodo , se takoj odstrani baterija oz izklopi telefon in se ga pusti čez noč v skledi z rižem . ( verjetno Vam je jasno zakaj )

zee ::

starboi je izjavil:

Za naslednjič ...Ko pride telefon v stik z vodo , se takoj odstrani baterija oz izklopi telefon in se ga pusti čez noč v skledi z rižem . ( verjetno Vam je jasno zakaj )


Ne pomaga. Vsaj meni ni.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

perci ::

Predvsem pa ne pomaga pri slani vodi, kar je občutil moj 1 mesec star Samsung Note. Sploh, če greš z njim plavat in se šele čez 10 minut, ko zapuščaš vodo, spomniš, da imaš nekaj v žepu.

starboi ::

zee je izjavil:

starboi je izjavil:

Za naslednjič ...Ko pride telefon v stik z vodo , se takoj odstrani baterija oz izklopi telefon in se ga pusti čez noč v skledi z rižem . ( verjetno Vam je jasno zakaj )


Ne pomaga. Vsaj meni ni.


Pomaga da, 100%, če reagiraš hitro in tako kot sem zgoraj napisal. Se mi je že parkrat naredilo, da so telefoni imeli stik z vodo ( padec v lužu, jezero, morje ...) in vsakič je telefon delal , ko je "prespal" v rižu čez noč. Lp

perci ::

Ja seveda, če ti telefon pade v slano vodo, ga noben riž (navaden, polnozrnati, basmati - če hočeš) ne bo obudil. No, mogoče se bo zbudil, pravilno deloval pa ne bo.

starboi ::

perci je izjavil:

Ja seveda, če ti telefon pade v slano vodo, ga noben riž (navaden, polnozrnati, basmati - če hočeš) ne bo obudil. No, mogoče se bo zbudil, pravilno deloval pa ne bo.


Kar je seveda nepravilna trditev . Mi je padel pred leti Samsung galaxy s2 in ga oče še vedno uporablja brez vseh problemov. Lp

perci ::

No, jaz sem že večkrat obudil telefon, ki je padel v vodo, bil polit, vržen v skret,...še nikoli pa takega, ki je padel v morje (dva primera). Tudi, če greš na net mal prebrat izkušnje ostalih, boš videl, da morje je NO GO. Če se je pa pri tebi nek čudežen ekstremen primer zgodil, pa super zate.

Mogoče bi se dalo tak telefon zrihtat, če bi ga čist raztavil in očistil celotno vezje, kontakte z izopropilnim alkoholom. Good luck with that.

starboi ::

perci je izjavil:

No, jaz sem že večkrat obudil telefon, ki je padel v vodo, bil polit, vržen v skret,...še nikoli pa takega, ki je padel v morje (dva primera). Tudi, če greš na net mal prebrat izkušnje ostalih, boš videl, da morje je NO GO. Če se je pa pri tebi nek čudežen ekstremen primer zgodil, pa super zate.

Mogoče bi se dalo tak telefon zrihtat, če bi ga čist raztavil in očistil celotno vezje, kontakte z izopropilnim alkoholom. Good luck with that.



Telefon je padel v vodo in bi rekel , da še 10sek od tega ni minilo, pa sem že ven potegnil baterijo, ga osušil in potem takoj v riž .. Telefon še kar dela , verjetno voda prav ni prišla globoko v notranjost telefona ... Če bi pa ostal telefon več časa notri v vodi, prižgan , pa dvomim, da bi bil še uporaben .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: starboi ()

perci ::

Mogoče, sploh če si ga imel v kakšnem boljšem ovitku, čeprav se mi to bolj sliši za znanstveno fantastiko.

Primer: Kolega je padel iz čolna, takoj splezal nazaj - telefon kaput. Ni bilo niti 10 sekund.

Problem je, da vse, kar je prišlo v stik s slano vodo, praktično takoj korodira.

starboi ::

Telefon je bil v gel case-u in čez ekran tempered glass. Sam sem ga zatem uporabljal še kakšno leto in predal naprej očetu , ki ga veselo uporablja že dve leti.

pon2707 ::

obstaja en trik in sicer to, da takoj, ko dobis nov telefon, tiste not indikatorje vlage premažeš s prozornim lakom za nohte

v tem primeru se ne obarvajo, če se ti telefon malo zmoči in ga zamenjaš preko garancije

mihec87 ::

Odvisno od servisa...

shadeX ::

perci je izjavil:

Mogoče, sploh če si ga imel v kakšnem boljšem ovitku, čeprav se mi to bolj sliši za znanstveno fantastiko.

Primer: Kolega je padel iz čolna, takoj splezal nazaj - telefon kaput. Ni bilo niti 10 sekund.

Problem je, da vse, kar je prišlo v stik s slano vodo, praktično takoj korodira.


Lahk potrdim tole :)

Smo bli na pol spuščanemu čolnu in preveč ljudi notr. Pa je voda začela udirat noter, kolegu pa je takrat Galaxy S2 padel na "tla" čolna v katerem je bilo nekaj (morske seveda) vode. Crknil je takoj. Od sebe ni dal popolnoma nič več.

FX6300B ::

ja če pride v stik zvodo se odstrani baterija ja kaj pa "novi" telefoni k pr večini nmorš baterije vn dat k je non-removable mislm da ne nos sabo usak šraufncigra da odšravfa pol k mu jezer pade ali pač
May the force be with you!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telefon in slana voda

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
10917 (576) Jirzy
»

moker telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
213169 (2583) azislo
»

Sony Xperia Z1 compact zmočil z morsko vodo

Oddelek: Mobilne tehnologije
122078 (1743) medenko
»

Telefon mi je padel v vodo!!!

Oddelek: Mobilne tehnologije
212117 (1562) koyotee
»

Telefon padel v vodo (BlackBerry Curve 8900) pomoč...

Oddelek: Pomoč in nasveti
436941 (5641) clothes

Več podobnih tem