» »

Električna kitara

Električna kitara

1
2
3

fidekk ::

Glede Roland Cube 15 se strinjam, sam imam 30W verzijo in je super. Sam pa držal že tudi nekaj takih kitar za okoli 120EUR v roki in vtis ni bil tako slab kot bi pričakoval.

Je pa varianta s klasično oz. akustično slaba če si želiš električne kitare...jaz vem da bi izgubil voljo če bi jo kupil namesto električne :D

deadbeef ::

Za kitaro ti priporočam eno Schecter. Za malo keša dobiš velik http://musicdedi.si/kitare-in-basi/elek...

Bleeh ::

Ali pa kupi kakšno kitaro znamke Tokai dobiš tudi za zelo majhen denar velik. :D

Flea ::

Hvala za vašo pomoč. Sedaj sem bil na dopustu, in sem to malo pustil ob strani :)
Sedaj se odločam med Jackson JS20 in pa Ibanez GRX70. Cena je enaka... kaj priporočate?

Yossarian ::

Bom malo obudil to temo. Kupil si bom eno kitaro, budget kakšnih 400-450 EUR, igral bom rock (Queen, Beatles...). Imam pa ojačevalec Crate. Kakšen predlog?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

69charger ::

Za rock je v redu kakšna boljša Stratocasterca,sam bom pa za 400 vzel Cortovo kopijo Les Paula.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Yossarian ::

Boljša stratocasterca je gotovo predraga. Kaj so to za ene kitare Cort?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

69charger ::

Če kupiš malo boljšo Cortovo je neka midrange roba. Zadnje leta so kar popularne,ampak se izogibat poceni Cortovim ker pravijo da so krš. Jaz bom za hard rock/punk rock nabavil nekaj takšnega,Cort M600

How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Setsuno ::

uzames fender stratocaster...
http://www.musicmax.si/

dobis zastonj dostavo in popust če kupis prek interneta

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Setsuno ()

PARTyZAN ::

Ja začetnik si bo šel kupit kitaro za 1000+ €, cool story bro.

Yossarian ::

Jurja res ne dam
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

69charger ::

Stratocasterco se na tisti strani dobi že za dobrih 470€,kakšne ven mečete ej.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Yossarian ::

Pa res, prvi dve sta po 470 EUR. V čem je že ta finta "Made in Mexico"? Zakaj to dopišejo zraven?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Setsuno ::

Razlika je v magnetih pa v kvaliteti barve pa v lesu

69charger ::

Mexican Strat ima malce drugačno plastično masko čez kot pa American Strat.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Yossarian ::

Kolikor malo gledam, so skoraj vse Made in Mexico. Kaj pa Made in USA, kje se da to dobit?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

69charger ::

http://www.lastracom.com/Web/Inventory/...
Tale je Made in USA sam je pa tud dražja.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Setsuno ::

made in USA so od 800€ naprej

Yossarian ::

Uf, malce preveč je 800 €
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

acookook ::

V prejšnjih treh mesecih sem imel na posoji n Fenderjev Statocaster in sem se odločil v nakup svoje. Žanri, ki bi jih preigraval vključujejo tudi kakšni Iron Maiden in sorodne žanre (se pravi 24 prečk je skoraj mus), ne bi pa nabavljal tistih kitar "za metalce". Okvirni budžet z dodatno opremo (kovček, pas, stojalo) je 250€(začetnik - sicer vidim, da bo težka z naslednjimi zahtevami). Trenutna kitara ima 3 pickupe s "5-mestnim" stikalom, ter 2 koleščkoma zo Tone in 1 za Volume, prečk pa je 22. Sicer opcionanlno, ne pa mus, bi rad, da je kitara kake cherry barve. Malo gledam in najboljše kar v tem rangu dobim je kaka Benton kitara (gledam predvsem na thomann.de).

ytodf ::

ja, to je nekje res entry, morda kakšen eur čez, ampak saj se napreduje sčasoma... mi smo nekak yamaha gigmaker bundle nabavili, potem katano amp in ene pedale z nekimi efekti (prav na tem forumu je nekdo nekaj blazno spraševal, pa še covid inflacija!), paketov amp pa ima v glasbenem kabinetu zarad benda - ne preveč iskat po youtube :-) za kakšne top stacke še ni čas pri nas, bomo, ko bo mladina upravičeno želela... zaenkrat tudi ni nekih želj po menjavi originalne kitare (ma tudi menda 22 prečk), ampak statocoaster bi bil verjetno fensijada, ja, ko bo rečeno, bomo že, ponujali vnaprej ne bomo :-) gre pa za rock in heavy metal... kar se nas tiče, je kar fino, ko se zašpila od acdc, metalice, gnr, itd.

one picke smo nabavili iz kitajske, od plastike do jekla, različne debeline in motive, to je tam skoraj zastonj, za 100 plačaš pet eurov mogoče... je bila enkrat izražena želja, da se ne išče, tudi kakšna izgubi/podari in da lahko preveri različne...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ytodf ()

c3p0 ::

Pravi strat ni poceni špas, verjetno si imel kak Squier ali klon, ki je OK za začetnika. HB kvaliteta je baje OK za ta denar.

Ahim ::

acookook je izjavil:

V prejšnjih treh mesecih sem imel na posoji n Fenderjev Statocaster in sem se odločil v nakup svoje. Žanri, ki bi jih preigraval vključujejo tudi kakšni Iron Maiden in sorodne žanre (se pravi 24 prečk je skoraj mus), ne bi pa nabavljal tistih kitar "za metalce". Okvirni budžet z dodatno opremo (kovček, pas, stojalo) je 250€(začetnik - sicer vidim, da bo težka z naslednjimi zahtevami). Trenutna kitara ima 3 pickupe s "5-mestnim" stikalom, ter 2 koleščkoma zo Tone in 1 za Volume, prečk pa je 22. Sicer opcionanlno, ne pa mus, bi rad, da je kitara kake cherry barve. Malo gledam in najboljše kar v tem rangu dobim je kaka Benton kitara (gledam predvsem na thomann.de).

S tako omejenim budgetom poglej Cort. Squier ("cheap Fender") mislim da je ze izven dometa. Fender za 250 EUR je pipe dream.

Cupakabra123 ::

acookook je izjavil:

V prejšnjih treh mesecih sem imel na posoji n Fenderjev Statocaster in sem se odločil v nakup svoje. Žanri, ki bi jih preigraval vključujejo tudi kakšni Iron Maiden in sorodne žanre (se pravi 24 prečk je skoraj mus), ne bi pa nabavljal tistih kitar "za metalce". Okvirni budžet z dodatno opremo (kovček, pas, stojalo) je 250€(začetnik - sicer vidim, da bo težka z naslednjimi zahtevami). Trenutna kitara ima 3 pickupe s "5-mestnim" stikalom, ter 2 koleščkoma zo Tone in 1 za Volume, prečk pa je 22. Sicer opcionanlno, ne pa mus, bi rad, da je kitara kake cherry barve. Malo gledam in najboljše kar v tem rangu dobim je kaka Benton kitara (gledam predvsem na thomann.de).
Ne kupuj Harley Benton kitar, ker bos samo vrgel denar stran. Ce isces budget kvalitetno kitaro glej Epiphone.

kriptobog ::

Cupakabra123 je izjavil:

acookook je izjavil:

V prejšnjih treh mesecih sem imel na posoji n Fenderjev Statocaster in sem se odločil v nakup svoje. Žanri, ki bi jih preigraval vključujejo tudi kakšni Iron Maiden in sorodne žanre (se pravi 24 prečk je skoraj mus), ne bi pa nabavljal tistih kitar "za metalce". Okvirni budžet z dodatno opremo (kovček, pas, stojalo) je 250€(začetnik - sicer vidim, da bo težka z naslednjimi zahtevami). Trenutna kitara ima 3 pickupe s "5-mestnim" stikalom, ter 2 koleščkoma zo Tone in 1 za Volume, prečk pa je 22. Sicer opcionanlno, ne pa mus, bi rad, da je kitara kake cherry barve. Malo gledam in najboljše kar v tem rangu dobim je kaka Benton kitara (gledam predvsem na thomann.de).
Ne kupuj Harley Benton kitar, ker bos samo vrgel denar stran. Ce isces budget kvalitetno kitaro glej Epiphone.


Za ta budget glej rabljene, ne nove. Za kako Epiphonko se ti splaca stegnit tudi kak € vec.

acookook ::

Zdravo! bom kar vsakemu odgovoril
Pravi strat ni poceni špas, verjetno si imel kak Squier ali klon, ki je OK za začetnika. HB kvaliteta je baje OK za ta denar.
Ja, na kitari piše Squier stratocaster, če prav je tudi piše "By Fender"

Za ta budget glej rabljene, ne nove. Za kako Epiphonko se ti splaca stegnit tudi kak € vec.
Ne vem, tudi če se spoznam 100% na stvari nerad jemljem rabljene, mogoče če kdo kako tu prodaja v tem cenovnem rangu lahko tu napiše. Predvsem sem ugotovil da ne slišim kako mora biti pravilno uglašena. Na to me je opozoril serviser, ki mi je zamenjal switchcraft, da kitara ni uglašena,nekaj razšraufana, pickup magneti so rjasti?!....Ne vem no, do 250 se mi še zdi relativno normalno za začetnika.

S tako omejenim budgetom poglej Cort. Squier ("cheap Fender") mislim da je ze izven dometa. Fender za 250 EUR je pipe dream.
Bom, hvala vsem. Ja nič, grem iskat dalje.

Cupakabra123 ::

Poglej na trzalica.si Tam je ogromno kitaristov, ki prodajajo kitare. Kitare so naceloma taka roba, ki z leti ratajo se boljse (ce se seveda skrbi za njih). Znas dobiti vec, ce kupis rabljen in se kak nasvet od prodajalca.

Ahim ::

acookook je izjavil:

Predvsem sem ugotovil da ne slišim kako mora biti pravilno uglašena.

Ce je ze tukaj tezava, potem obvezno vzemi s seboj kakega kolega kitarista, ce bos kupoval novo, da ze kar na licu mesta izloci kaksne slampasto narejene, cesar ti mora ne bi opazil.

bobiii16 ::

za 250 boš dobil kitaro, ampak tak tip kot si ti, kitara ne bo nikoli v redu. Namreč, očitno si tip , kateremu je pomembno kaj pise na vratu. Fender, Gipson itd.
Zate začetnika je kitara iz kitajske zamenjaj nalepko in boš ego imel še vedno na približnem nivoju. Mimogrede dobre kitare se začnejo po 2000€

acookook ::

bobiii16 je izjavil:

za 250 boš dobil kitaro, ampak tak tip kot si ti, kitara ne bo nikoli v redu. Namreč, očitno si tip , kateremu je pomembno kaj pise na vratu. Fender, Gipson itd.
Zate začetnika je kitara iz kitajske zamenjaj nalepko in boš ego imel še vedno na približnem nivoju. Mimogrede dobre kitare se začnejo po 2000€
kak pa veš kak tip kot sem jaz?! Me poznaš? Pač Fender kitaro sem imel na posoji in? Če hočeš lahko vprašaš izposojevalnico Knjižnico reči če imajo kaj drugega da bi si lahko takrat izposodil. Prej imaš ti kake probleme v glavi če začetniku svetuješ kitaro za 2k€. Pač nagibam se tudi h kakim rabljenim.

acookook ::

Ahim je izjavil:

acookook je izjavil:

Predvsem sem ugotovil da ne slišim kako mora biti pravilno uglašena.

Ce je ze tukaj tezava, potem obvezno vzemi s seboj kakega kolega kitarista, ce bos kupoval novo, da ze kar na licu mesta izloci kaksne slampasto narejene, cesar ti mora ne bi opazil.
Nimam ravno nekega folka, ki se spozna na kitare, kvečjemu na tolkala in pihala.

tilen03 ::

acookook je izjavil:

Ahim je izjavil:

acookook je izjavil:

Predvsem sem ugotovil da ne slišim kako mora biti pravilno uglašena.

Ce je ze tukaj tezava, potem obvezno vzemi s seboj kakega kolega kitarista, ce bos kupoval novo, da ze kar na licu mesta izloci kaksne slampasto narejene, cesar ti mora ne bi opazil.
Nimam ravno nekega folka, ki se spozna na kitare, kvečjemu na tolkala in pihala.

Imaš 2 opciji... Ali kupiš prvo najcenejšo kitaro, ki jo vidiš(max 100EUR) in kasneje kupiš boljšo -> Ali pa počakaš in kupiš Squier Classic vibe, ko boš lahko : https://www.gear4music.si/sl/Fender/Squ...

Ta kitara pokrije vse. In če boš v metal/rocku, ne rabiš dražje - raje modificiraš in kupiš pedale. Drage kitare so za pozerje, legitimen nakup pa rezerviran za glasbenike, ki igrajo na clean.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tilen03 ()

ginekk ::

acookook je izjavil:

Prej imaš ti kake probleme v glavi če začetniku svetuješ kitaro za 2k€. Pač nagibam se tudi h kakim rabljenim.


Vsaj 2k za kitaro so nakladancije takih , ki ne znajo igrat.
Dobiš izjemno kitaro že za jurja. Evo - Ibanez Made in Japan - s tremolom top kvalitete (če znaš igrat s tem seveda).

https://www.thomann.de/intl/si/ibanez_r...

c3p0 ::

Dobiš tudi za jurja, na oni za 3k (Ibanez J.Custom) boš pa dobil prečke filigransko obdelane, AAA kose lesa, top HW in magnete, finish in še kaj druga. Se pa še vedno najde kaka napakica. Ni pa to nekaj, kar bi začetnik znal cenit.

dolenc ::

Jaz mam eno HarleyBenton fusion že ene 3 leta, to je moja četrta? kitara, nisem nek virtuoz, špilam pa dnevno. Pa je super zadeva. Magneti so bol tko, tistega pri sedlcu sem zamenjal za enga seymour duncana pa, da kar bi rad od sebe. Vrat minimalno lakiran, lepo mehek, oblika všečna, prečke zgleda so res nerjaveče, ker se komaj kaj pozna obraba, vrat raven, uglasitev drži, noben gumb še ni odpadu, lepo se špila ni da ni.

Glede na to da večina teh azijskih kitar prihaja iz istih tovarn, samo "spec" se izbira, če kdo misli da kaj drugega kupi.... Tolk more bit dobra, da ti je veselje igrat. Ko približno veš kaj bi rad, že kasneje izbiraš.

Pač tolk časa vseeno že sem v tem, da vem, da zvok je bolj v prstih kot v inštrumentu, če bi jaz več vadu, bi lepše zvenel, kot če kupim eno za 5k :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolenc ()

kriptobog ::

ginekk je izjavil:

acookook je izjavil:

Prej imaš ti kake probleme v glavi če začetniku svetuješ kitaro za 2k€. Pač nagibam se tudi h kakim rabljenim.


Vsaj 2k za kitaro so nakladancije takih , ki ne znajo igrat.
Dobiš izjemno kitaro že za jurja. Evo - Ibanez Made in Japan - s tremolom top kvalitete (če znaš igrat s tem seveda).

https://www.thomann.de/intl/si/ibanez_r...


Tale je super. Jaz sem pred leti kupil Ibanez RG2550 za 850€ v Bamu. vrhunska zadeva

c3p0 ::

To je že precej nad budgetom, so pa Ibanez kitare po p/p kriteriju IMO pri vrhu.

acookook ::

Hvala za predloge. Kaj pa tale? https://musicmax.si/epiphone-les-paul-s... Ena tista Squireje-va ima 21 prečk kar za "moje žanre" ni ravno kul, no večji del je itak v pedalih ojačevalcih, ki ji bi trenultno le emulirar preko Amplitube 5 / Rocksmith.

phnj90 ::

se da testirati full stack preden gresta obe ledvici in se jetra? marshall je najbolj badass? se to sploh kje prodaja kdo v teh časih? v trgovinah nimajo in da se to menda naroči posebej. a res nabije cel stadion in da tega noben noče gostiti, ker je noro?

Fyck you, I (anyway) won't do what you tell me!!

kriptobog ::

Jaz sem imel od Engla full stack. Samo za imidz. Ne nabije celga stadiona, ampak ce priklopis oba boxa je faking preglasno na odru. Ze en box je za vecino odrov to much. Problem imas pri monitoringu, ker moras nazgati se to do konca da sploh kaj slisis in trpi sluh. Jaz sem na konu fural Kemperja brez boxa in in ear monitoring. Sem poslusal mix lepo na sobni jakosti

c3p0 ::

Badass je kar ti prija od zvoka. Drugače pa Marshall za množice, Mesa/Boogie za kitariste, Engl za geeke, Soldano za bogate, Fender za jazz prdce :D Lahko pa greš v kake butične zadeve. Malo šale.

ginekk ::

phnj90 je izjavil:

se da testirati full stack preden gresta obe ledvici in se jetra? marshall je najbolj badass? se to sploh kje prodaja kdo v teh časih? v trgovinah nimajo in da se to menda naroči posebej. a res nabije cel stadion in da tega noben noče gostiti, ker je noro?

Fyck you, I (anyway) won't do what you tell me!!


Na 3-4 max ti bo dovolil tonski mojster v dvorani, pa če je to 50W ali 100W lampaš. Zunaj malo več. Govorim o nasičenem signalu, torej iz preampa v glavni ampak max. jakost. Malo se pozna razlike glede na zvočnike v stacku (koliko imajo občutljivost). Pri 5-6 več niti ne slišiš bobnov dobro.

Če hočeš sprobat na 10, boš tudi skozi zamaške za ušesa fasal tinitus. Najbolje najti kak bend in se povabit na vajo. V trgovini ti tega itak ne bodo dovolil.

Zvezdica27 ::

pozabi half stack ali full stack. TI časi so mimo.

Mali 30w combo max. Celo 15w combo (če ima dva kanala) in da je lampaš je to to. Torej med 15-30w, sam da je driver dost ok, da ni kak cheap celestion.

Firma je kot avto - kaj je res razlika med kio in peugeotom?

Je pa res, da lahko fullstack zdaj poceni dobiš. Saj paše. Pol leta, dokler se ne vprašaš, zakaj kreten to okoli tovoriš, da te v nekem pajzlu posluša 10 nažganih...

Če pa imaš tistega jurja, jurja pa pol - pa idi po rabljen kemper s pedalko. In mi boš hvala rekel čez 5 let.

zz

kriptobog ::

Se bolje kot Kemper je laptop+usb zvocna+dobri plugini. Jaz v studiu sploh ne zalavfam vec ferstekerije in kemperja. Samo se plugini. Half stack z 120W lampasko glavo je pa doma za gust. Pa se to bolj samo zato ker dobro zgleda. Da to nazges na polovico v bajti je se za soseda prevec, kaj sele zame :))

DrainBead ::

kriptobog je izjavil:

Se bolje kot Kemper je laptop+usb zvocna+dobri plugini.

ja, se strinjam. Jaz samo še furam PC + zvočna + monitorji + amplitube software.
Čeprav moram rečt, da ni to 100% to, kar dobiš iz ta pravega feršta, ampak premaga nešteto opcij in pluginov.

Mi pa na PC-ju nikakor ne rata narediti dobrega pinch harmonicsa, medtem, ko ga na voxu BP. Pojma nimam čemu je tako.

Zgodovina sprememb…

kriptobog ::

Slab plugin. Jaz imam lepou plugine in recabinet. Vse skupaj povezano v Cantabile performer.
Lepou plugini so free in res vrhunski
https://plugins4free.com/dev/258/

Zadnja plosca od Satrianija je posneta s plugini, sicer ne vem s katerimi. Sem pa pred nekaj leti bil na enem metal festivalu, kjer je en slo band uporabljal laptope na odru. Takrat se Kemperji niso bili in. Sem kar cukasto gledal, sound so imeli pa dober za popizdit. Moram pobrskati kater band je ze bil.

Zvezdica27 ::

kateri program, kateri plugini? Da probam... do zdaj je blo vse za en drek, medtem ko kolegov kemper seka. Če bi le bil za linux...

kolik faktor je zvočna pri temu? Integrirane?

Za live pa... če ni dober PA, ali pa če ga sploh ni, še vedno rabiš 15-30w combo. To je to.

aja... če prav kdo hoče kako zver, tako poceni 50w in 100w zveri kot so zdaj še nikoli niso bili (mercatino musicale)... recimo kak jcm900, ki ne vem zakaj ga noben noče, če je pa jcm800 pa vsi norijo... al pa kak laney chrome-o-zone... sicer se mi zdijo marshalli kurac, sam za ta denar (jcm2000 in tsl tudi noro poceni vse)

kako smo to včasih sanjali, zdaj pa noben noče kupit tega... to je passe.

zz

Zgodovina sprememb…

DrainBead ::

z integrirano zvočno ni možnosti, če ne drugega ima preveč lag-a.
Jaz imam Focusrite Scarlett 2i2.

kriptobog ::

Pozabi z integrirano zvocno. Vzames kako usb zadevo. Od Steinberga ur22 je recimo kar kul zadeva.

phnj90 ::

kakšno usb zvočno za v laptop - navadno iz aliexpress in s 3.5 v mic? drugače nazadnje pa katana 112 100w za nastope, overdrive pa loop od prej. za vaje v učilnici pa 'prenosno' 15w yamahco, da malo 'škripa'. mecen ata

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: phnj90 ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Naučimo se igrati kitaro (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Sedem umetnosti
763509949 (78626) c3p0
»

Električna kitara

Oddelek: Kaj kupiti
495769 (4509) jype
»

izbira kitare

Oddelek: Kaj kupiti
203691 (2695) Backup22
»

El. kitara

Oddelek: Kaj kupiti
363251 (2252) icek
»

Električna kitara

Oddelek: Loža
193300 (3063) (sic)

Več podobnih tem