» »

Nihanje napetosti

Nihanje napetosti

Kekec ::

Pri kolegu se računalnik občasno prav čudno obnaša, ko ga prinesem domov mal popedenam pa dela vse ok, ko ga nesem nazaj se vse spet ponovi, zadnjič pa sem malo meril vtičnico in ugotovil da napetost kar lepo niha cca 7-8 voltov, zato sem nekako prišel do zaključka da je to problem (če se motim naj me kdo popravi). Torej zanima me če tip nabavi in ne predrag UPS tam za cca 30 jurjev če mu bo to pomagalo ali ne, ali mogoče obstajajo kakšne druge alternative!

Kakršn koli nasvet je dobrodošel!

lp!

cryptozaver ::

Lahko da je vzrok nihanje napetosti, ceprav 7V ni veliko (3%). Hujsi problem znajo biti druge motnje v napetosti. Poskusi si sposodit UPS, da ugotovis ce pomaga. UPS lepo odpravlja vse tezave povezane z napetostjo pa tut za manj kot 20 jurjev ga ze dobis.

Kekec ::

Ja glede nato da pri meni doma isti računalnik ni nikoli delal problemov potem vidim edino v tem problem ...

Lahko predlagaš kak ups pa kje?

tnx!

cryptozaver ::

Saj pravim ce mas varjanto za si sposodit... Sicer pa sem nekaj nazaj v Comtronu videl en UPS za manj kot 20 jurjev. Nacelno imajo UPSi bolj ali manj zascite proti nihanju napetosti in ostalim motnjam ter nekaj avtonomije. Obenem pa ima skor ze vsak tudi SW za nadzor, auto shutdown itd. Poglej tudi na www.anaa.com - majo vcasih kar dobre cene.

Kekec ::

tnx, bom pogledal ... nimam pa možnosti da bi si ga sposodil!
lp!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup ups (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
23628236 (12518) ender
»

Problem tv-a

Oddelek: Zvok in slika
181837 (1510) da hype
»

Problem z elektriko

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
201931 (1487) Azrael
»

kateri UPS za PC kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
182640 (2076) schurda
»

Nihanje napetosti v vticnicah (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6310139 (8078) Pyr0Beast

Več podobnih tem