» »

Študentsko delo in dohodnina

Študentsko delo in dohodnina

xerror ::

Februarja smo na upravni enoti uredili, da me mati uvelavlja kot vzdrževanega člana nekaj mesecev. Po njihovem izračunu ravno toliko, da mi ne bi bilo potrebno plačati dohodnine. Sedaj sem dobil izračun in moram plačati in gledam postavke in vidim, da je olajšava samo 3302€, moral bi biti pa še sorazmerni delež za mesece za katere nisem vzdrževani član. Imam na sumu, da gospa na upravni enoti sploh ni nič popravila februarja. Lahko zdaj še mati popravi in me ne uvelavlja kot vzdrževanega člana?

fikus_ ::

Seveda, ugovor na odločbo o dohodnini.
https://edavki.durs.si/EdavkiPortal/Ope...

harvey ::

Podaš ugovor na izračun in argumentiraš, če stvari niso pravilne. Enostavno, ne boš ti, ne tvoja mati prva, ki ugovarjata odmeri.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Groot ::

xerror je izjavil:

Februarja smo na upravni enoti uredili, da me mati uvelavlja kot vzdrževanega člana nekaj mesecev. Po njihovem izračunu ravno toliko, da mi ne bi bilo potrebno plačati dohodnine. Sedaj sem dobil izračun in moram plačati in gledam postavke in vidim, da je olajšava samo 3302€, moral bi biti pa še sorazmerni delež za mesece za katere nisem vzdrževani član. Imam na sumu, da gospa na upravni enoti sploh ni nič popravila februarja. Lahko zdaj še mati popravi in me ne uvelavlja kot vzdrževanega člana?


Sicer nisem povsem prepričan kako ste to urejali na upravni enoti, glede na to da gre za povsem ločeno zadevo pri FURS. Amapk ok bistveno je da sedaj, kot že omenjeno, podaš ugovor zoper informativni izračun dohodnine (obrazec imaš na spletni strani FURS). Bodi pozoren, da ugovor oddata tako ti, ko tudi tvoja mati. Sam moraš v ugovoru uveljavljati splošno olajšavo za želeno število mesecev (npr. 1-4 v ugovoru), tvoja mati pa sorazmerno v ugovoru prilagodi število mesecev, ki jih uveljavlja za vzdrževanega družinskega člana (npr. 5-12).

St235 ::

Seveda pazi na roke za ugovor.

jakan123 ::

15 dni od prejema izračuna. Grem jutri kar na finančni urad, da uredimo.

Groot ::

jakan123 je izjavil:

15 dni od prejema izračuna. Grem jutri kar na finančni urad, da uredimo.


Časa imaš več. Res je 15 dni od prejema, ampak v tem primeru se šteje da je do prejema prišlo 21 dni po dnevu odpreme (dan odpreme ja natisnjen na odločbi). Tako da za ugovor je časa nekje do sredi julija (točen datum je zagotovo nekje na strani od FURSa).

_marc_ ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dohodnina (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31448531 (1245) Kanban
»

Dohodnina / vzdrževani družinski člani

Oddelek: Loža
346577 (4216) harvey
»

Dohodnina-študenti

Oddelek: Šola
143417 (1947) Ice-Heki
»

Dohodnina

Oddelek: Loža
213658 (2732) [D]emon
»

Dohodnina - 2 vprašanji

Oddelek: Loža
143094 (2484) Tezaab

Več podobnih tem