» »

Avstrijec zmagal na sodišču proti VW prodajalcu: 'Obljubljali so doseg 230 km, v realnosti je pol manjši'

Avstrijec zmagal na sodišču proti VW prodajalcu: 'Obljubljali so doseg 230 km, v realnosti je pol manjši'

««
10 / 10
»
»»

m0LN4r ::

Spura je izjavil:

Ce se hocete it ekologijo potem so elektricni avtomobili napacna pot. Preprosto bi moral ukinit dodatek za prevoz na delovno mesto. Bi si ljudje hitro nasli nacine, da bi se manj vozili. Ali sluzbo blizje, ali pa bi se vozili s kakim sodelavcem, carpooling.

Ce bi bilo tako, bi sle cene najemnin in nepremicnin v visave, prostor je omejena dobrina. S voznjo v sluzbo se lovi nek kompromis, da tudi tisti, ki si vrtoglavih najemnin in nepremicnin v recimo LJ ne morejo privosciti, nekako zivijo v ravnovesju z tistimi, ki placujejo vrtoglave kredite in najemnine za sobice v centru.
Ce se jaz pri ceni 2€/Liter in porabi 10L/100km preselim v predmestje in sem brez avta recimo, me pride na mesec zaradi visje najemnine se vedno 200€ vec, kot pa ce se vozim 40km na siht. Najem na vasi X evrov, najem v mestu 2X evrov.

Transport bo vedno potreben, razen ce se zamrzne cene najemnin in nepremicnin "blizu" sluzb. A bos prodal 150m2 hiso z ogromno parcelo v fukovcih, da se bos zato lahko stiskal v garsonjeri v bloku? Ja pa ja de.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

m0LN4r ::

DOOM_er je izjavil:

še moja 2c. Imam egolfa, in dnevno delam 100 km zaradi službe + 10 20 km zaradi opravkov. 80% poti je po AC-ju in mi doseg 150km zadostuje za popolnoma vse potrebe. Tisto kar hodiva s punco naokoli se pač ustaviva nekje na poti na DC-ju oziroma najdem polnilnico. Ponavadi je kombinacija DC-ja in polnilnice in se čas izleta po Sloveniji podaljša za okoli 20 min. Če bi imel avto s 300km realnega dosega, se sploh niti nebi več sekiral glede polnjenja na končni lokaciji ali česarkoli drugega. Avtov z 300km je pa kar nekaj (Kona, Niro,...).
Mesečni strošek za gorivo za moj primer je pa okoli 30 - 40EUR odvisno kolikokrat polnem na DC-jih.
Ampak ja, povprečni slovenec bi brez problema živel z EV-jem, sploh če imaš hišo. Prideš domov, priklopiš avto, se ti nafila čez noč in naslednji dan samo gas nazaj v službo.

Ja saj to itak, CE imas hiso, CE to pa ono. Marsikdo bi se pa vozil tudi zvecer pa se kam drugam, kot samo na siht.
Ti povem realno situacijo, zivis na vasi s starimi starsi ali boknedaj kmetiji in se ti nekaj zgodi, pa te nekdo mora peljat v najblizjo urgenco, ker resilec rabi do tebe 2x dlje, kot ti do tja, pol pa imas avto na vticnici ali pa kot prinas ti avto zalije poplava. Sicer nevem kako dobro so proti temu zasciteni EVji.
Sicer res je da manjse vasi propadajo, ljudje opuscajo svoje gorice, njive, vikende, tak da bo to verjetno vedno manjsi problem in se bodo ljudje res samo vozili Kuca - Poso, za vec itak ne bo casa.
Jaz ce grem za vikend na 3-4 lokacije po Sloveniji mi tudi na kraj pameti nebi padlo, na kateri polnilnici, kdaj in kje se moram ustaviti, ce sem splaniral, da bo slo skozi brez polnenja cela fura ali pa da bi na obisku gnjavil za kabel, da malo dofilam.
Ali pa ko si v mestu, sem gledal cez dan so vse jebene polnilnice zasedene, tiste ki pa niso, pa so nekje v picki materni.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri električni avto? (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Na cesti
2690235695 (5749) solv
»

Resnica o škodljivosti dizla (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Loža
1058123948 (84013) D3m

Zakaj vodikovi avtomobili in tovornjaki NISO prava stvar (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
17923778 (21815) bluefish
»

Tudi Volvo pripravlja električne tovornjake (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
16957346 (51672) Jackass

Več podobnih tem