» »

Strojne denarnice za kripto

Strojne denarnice za kripto

DePalmo ::

Ker je kripto svet zadnje čase zelo pester in pričakujem da še ni konec, vse bolj resno razmišljam o nakupu strojne denarnice. Ampak imam par vprašanj za tiste ki imate več izkušenj.

Da se najprej posvetim najbolj pomembnem vprašanju: zakaj strojna denarnica in ne "papirnata" denarnica? Če kdo uporablja papirnato denarnico, bi rad vedel več o tem. Portfolio lahko (in ga že) sledim preko drugih aplikacij, ne rabim naprimer Ledger Live za to. Je pa moj plan hodl in ne trgujem, sploh.

Gledal sem že in se nekako odločam med Ledger Nano S Plus in Trezor Model One. Drugih proizvajalcev niti nisem preverjal, ravnotako drugih modelov omenjenih proizvajalcev ker so mi tiste denarnice predrage.

Kar me, kljub temu da sem veliko prebral, še vedno bega kako točno spraviti več kovancev na denarnico. Teorijo mislim da zastopim, ampak če bi hotel shraniti naprimer 10 različnih kovancev, a prav zastopim da je postopek nekako tak:
1. inštaliraj "aplikacijo" za željeni kovanec
2. zgeneriraj naslov in pošlji kovanec na ta naslov
3. preden dodam naslednji kovanec, moram odstraniti aplikacijo iz točke 1 in začeti znova z naslednjim kovancem
(zastopim da imaš lahko več aplikacij naenkrat, pač odvisno od velikosti aplikacij in prostora na ključu)
Sklepam da sama denarnica podpira natanko nič, aplikacije so tiste katere ji dajo podporo za različne kovance.

Seveda je tudi zelo pomembno vprašanje: kaj če ponudnik dotične denarnice propade? A lahko še vedno dostopam do svojih kovancev preko njihove denarnice? Ali uporabljajo omenjene denarnice proizvajalčev strežnik in če ta pade iz interneta, denarnica ni več uporabna?
Prosim da se vzdržite komentarjev da to ni možno. Vse je možno!

In hkrati me tudi zanima, če proizvajalec propade ali če izgubim denarnico oz. če preprosto neha delat (je le en kup elektronike in lahko odpove), ali lahko nato dostopam do svojih kovancev in jih tudi upravljam preko naprimer MetaMask? Ali je nujno imeti njihovo denarnico?

In ker se še vedno odločam za strojno denarnico, bi rad imel bombonček. V kriptu imamo vloženo punca, mama in jaz. Ali lahko na zgoraj omenjenih strojnih denarnicah nekako razlikujem kateri kovanci pripadajo komu? Se da narediti ločene denarnice ali naslove ali kaj tretjega (čimbolj preprosto!), kjer bom v njihovem vmesniku brez problema videl kateri so moji kovanci in kateri niso? Je to sploh možno?
Ja, vem za opcijo da kupim tri denarnice, ampak če lahko prihranimo 160e in jih porabimo za kaj drugega, je tudi nekaj vredno.

strikeout ::

meni tudi ni jasno za te hardware denarnice. mogoče za tiste kateri imajo par 100k evrov v vsakem kovancu.

jaz imam papirnato.
zgenerirano na bitaddress.org
greš na bitaddress.org, spodaj imaš v oklepaju link (zip), klikneš, downloadaš.
skripto zaženeš na računalniku, kateri ni bil, ni in nikoli ne bo priklopljen na omrežje.
zgeneriraš denarnico, prepišeš, ključ hraniš na varnem, eventuelno vgraviraš na kos inox pločevine.
je pa to legacy denarnica (začne se z 1xxxxxxxxxxxx...) in so tx malce dražje.

drugače pa lahko tudi uporabljaš electrum denarnico kot cold wallet, navodila:
https://electrum.readthedocs.io/en/late...

Kodrnusa ::

A pa lahko katerekoli coine not šopaš? Na ledgerju ne moreš storat veliko coinov. Samo osnovne. Neuporabno če imaš veliko altov...

hamez66 ::

Papirnato denarnico ponavadi generiram tu:

https://iancoleman.io/bip39/

Če gre za "resen" naslov, jo generiram na offline računalniku brez povezave na net. Možno za večino pomembnih coinov. Strojne denarnice pa hranijo te mnemonice/privatne ključe, ki jih kriptirajo s pin kodo. Če želiš naslov uporabljati, vneseš private key ali bip39 mnemonic v metamask. Razlika med hardware denarnico in vpisom direktno v metamask je v tem, da hardware denarnice private key nikoli ne zapusti, ampak samo generira podpis transakcije in ta podpis potem omogoči transakcijo. Vpis v metamask pa pomeni, da je v računalniku ključ in ti kakšen virus zadevo lahko prestreže. Uporaba hardware denarnice je zaželena, je pa postopek podpisa malo daljši (ponavadi moraš vpisati pin, pa hardware denarnico je potrebno povezati).

Razlika med private keyem in mnemonicom je v tem, da se iz mnemonica lahko generira veliko naslovov, private key pa "odklepa" samo en naslov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

3man ::

Predlagam tole v branje: https://www.dakript.com/strojne-denarni...

strikeout je izjavil:

meni tudi ni jasno za te hardware denarnice. mogoče za tiste kateri imajo par 100k evrov v vsakem kovancu.

jaz imam papirnato.
zgenerirano na bitaddress.org
greš na bitaddress.org, spodaj imaš v oklepaju link (zip), klikneš, downloadaš.
skripto zaženeš na računalniku, kateri ni bil, ni in nikoli ne bo priklopljen na omrežje.
zgeneriraš denarnico, prepišeš, ključ hraniš na varnem, eventuelno vgraviraš na kos inox pločevine.
je pa to legacy denarnica (začne se z 1xxxxxxxxxxxx...) in so tx malce dražje.

drugače pa lahko tudi uporabljaš electrum denarnico kot cold wallet, navodila:
https://electrum.readthedocs.io/en/late...


No, ne tega počet. Vse kar si naredil NI varno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 3man ()

DePalmo ::

Tisto povezavo sem že prebral, izvedel pa nič konkretnega. Tako kot tvoj komentar ... kako pa to potem narediti varno s papirnato denarnico? Tako kot je hamez rekel?

Reaper ::

Odlična tema, tudi jaz sem pred kratkim gledal strojne denarnice, izrecno Ledger Nano S Plus in imam enako vprašanje, kaj se zgodi z mojimi kovanci če firma propade.

DePalmo ::

Zgleda da nihče ne ve. Ker je na tem forumu kar nekaj kripto navdušencev in sem dejansko pričakoval večji odziv z osebnimi izkušnjami in tudi tistih ki več vejo o teh denarnicah.

Ker se mi zdi da je to vprašanje kar na mestu. Sploh glede na FTX in glede na to da so investirali tudi v Ledger.

PacificBlue ::

Reaper je izjavil:

Odlična tema, tudi jaz sem pred kratkim gledal strojne denarnice, izrecno Ledger Nano S Plus in imam enako vprašanje, kaj se zgodi z mojimi kovanci če firma propade.


Nič, še vedno imaš dostop do svojih kovancev zaradi BIP39 protokola.

mastrs ::

Reaper je izjavil:

Odlična tema, tudi jaz sem pred kratkim gledal strojne denarnice, izrecno Ledger Nano S Plus in imam enako vprašanje, kaj se zgodi z mojimi kovanci če firma propade.


varnost tvojih kovancev je odvisna od tega kako varno hraniš seed. Hranjenje Seeda v kakršnikoli online obliki poveča tveganje.
Seed je niz besed na podlagi katerega generiraš svoje privatne ključe.
Na hardware denernici ne shranjuješ kovancev ampak SAMO privatne ključe sepravi če napravo poškoduješ, izgubi, propade proizvajalec lahko kadarkoli preko svojega seeda regeneriras svoje privat ključe na drugi hardware denarnici (lahko tudi online v hot walletu samo ni priporočljivo).

Point je v tem da če do svojih kovancev dostopaš prek hardware walleta naj nebi obstajala niti teoretična možnost da izpostaviš svoje privat ključe ker so vedno shranjene v napravi sami, v primeru da do svojih kovancev dostopaš preko hot walleta na računalniku pa obstaja možnost da svoj privatni ključ izpostaviš (razni virusi itd.)

Če hraniš kovance na menjalnici pa zaupaš tretji osebi da hrani kovance v tvojem imenu.

energetik ::

DePalmo je izjavil:

Zgleda da nihče ne ve. Ker je na tem forumu kar nekaj kripto navdušencev in sem dejansko pričakoval večji odziv z osebnimi izkušnjami in tudi tistih ki več vejo o teh denarnicah.

Ker se mi zdi da je to vprašanje kar na mestu. Sploh glede na FTX in glede na to da so investirali tudi v Ledger.
Seveda vemo, ampak pač spregledana tema.
Uporabljam Ledger, najprej sem imel Nano S, sedaj Nano S+. S+ je kar optimum, saj lahko nanj spraviš res veliko različnih kojnov, je praktično enak Nano X, le da nima bluetooth povezave.
Glede aplikacij: ja, za vsak L1 chain si moraš inštalirat na ključek aplikacijo. Vendar imaš za vse ISTI 24-besedni seed. In to je vse kar je važno, ta seed si moraš nekam vgravirat in magari dat v bančni trezor. S tem seedom imaš vedno dostop do svojih privatnih ključev za vse kojne. Tudi če vržeš ključek v smeti ali pa če propade Ledger. Ker isti ključ vpišeš lahko tudi v Trezor ali pa kakšno software denarnico, ki ti v trenutku zgenerira iste javne in privat ključe, torej po BIP39 standardu. Preverjeno pri meni npr. z Coinomi denarnico in seedom od Ledgerja.
Tudi ko sem nabavil novega NanoS+, sem samo vpisal stari seed in v trenutku imel dostop do vseh ključev.

Torej na S+ imaš nameščene aplikacije, za pošiljanje sredstev moraš odpret ustrezno aplikacijo. Za prejemanje pa si lahko javne naslove magari skopiraš v excel in si nanje nakazuješ. Finta papirnate hladne denarnice je, da nikoli ne moreš biti 100% prepričan, da pri generiranju ni prišlo do kakšnega exploita in ima še kdo drug tvoje ključe. Ledger zgenerira seed in ključe popolnoma offline.
Pri papirnati denarnici nato moraš za pošiljanje importat privat ključe v neko software denarnico, kjer spet lahko pride do zlorabe. Pri Ledgerju moraš za pošiljanje vedno fizično pritisnit knof.

Glede več računov na istem Ledgerju, ja lahko si v Ledger Live aplikaciji odpreš poljubno število računov za določen kojn in jih po svoje poimenuješ. Še vedno pa vsi zgenerirajo ključe od istega in edinega seeda.
Skratka cold wallet se splača. Seveda se moraš prej poigrat s poizkusnim seedom, pošiljat manjše vsote sem in tja, da vidiš kako zadeva sploh deluje in kristalno jasno ti mora biti, kaj je seed, kaj je privat in kaj javni ključ, ter seveda kje sploh so kojni dejansko shranjeni.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

energetik ::

Kodrnusa je izjavil:

A pa lahko katerekoli coine not šopaš? Na ledgerju ne moreš storat veliko coinov. Samo osnovne. Neuporabno če imaš veliko altov...
Seveda lahko na Ledgerju hraniš praktično vse coine. Tudi na Nano S. Finta je le, da moraš pri Nano S za pošiljanje imeti odprto aplikacijo, grejo pa gor le kake 3 aplikacije. Torej odinštaliraš eno, in daš gor drugo za pošiljanje. Še vedno pa so vsi ključi gor, Ledger Live pa ti itak stalno kaže vse kar imaš, torej za prejemanje načeloma ne rabiš te telovadbe. Itak pa Nano S+ odpravlja to pomanjkljivost, saj si gor lahko naložiš konkretno število aplikacij. Itak pa so šitkojni skoraj vsi na Ethereum aplikaciji in istem ključu.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

deco16 ::

DePalmo je izjavil:


Ker se mi zdi da je to vprašanje kar na mestu. Sploh glede na FTX in glede na to da so investirali tudi v Ledger.


Investirali so v LedgerX oziroma so jih prevzeli...:

LedgerX is a CFTC regulated Designated Contract Market (DCM), Swap Execution Facility (SEF), and Derivatives Clearing Organization (DCO). LedgerX is available to both retail and institutional investors 24x7 and offers physical settlement of all contracts, block trading and algorithmic trading opportunities for institutional investors. Since its launch in 2017, LedgerX has cleared over 10 million crypto options and swap contracts and pioneered the bitcoin mini contracts that enable granular trading. This acquisition will have no material impact on LedgerX's operations as it will continue to provide its current offerings to its existing customer base.


To sploh nima nobene veze z Ledger SAS:

Copyright © Ledger SAS. All rights reserved. Ledger, Ledger Nano S, Ledger Vault, Bolos are registered trademarks of Ledger SAS
1 rue du Mail, 75002 Paris, France

ALiEN ::

Hey!

Evo da se malo vključim. Verjetno niste vedeli da smo proizvajalec strojne kripto denarnice v SLOVENIJI :) Komplet aplikacijo imate na voljo tudi v SLOVENSKEM JEZIKU!

Na trgu smo že nekaj let, res pa je da večino prodamo v tujino! Skratka nudimo vam ne samo unikaten izdelek, kjer se ne boste ukvarjali s problemom kako vam bodo ukradli 24 besed (seed words) ampak vam je na voljo tudi pomoč v SLOVENSKEM JEZIKU!

Poglejte: www.bc-vault.com

Za vprašanja pa sem vam na voljo, sem "ata" tega izdelka :)

Lp, Alen

ALiEN ::

Pozabiul sem se polinkat SLO review: https://hop.si/2021/05/17/bc-vault-one-...

energetik ::

Zanimivo, torej če prav vidim se ključi ne generirajo iz seeda ampak vsak posebej? Ampak še vedno si moraš nekam varno shranit master password ali kako. Kakšna je potem prednost pred 1 seedom? Meni so všeč HD denarnice, ker moram samo poskrbeti, da imam nekje varno shranjen 1 seed, in mi ni treba skrbeti za nič drugega.
vires in numeris

ALiEN ::

energetik je izjavil:

Zanimivo, torej če prav vidim se ključi ne generirajo iz seeda ampak vsak posebej? Ampak še vedno si moraš nekam varno shranit master password ali kako. Kakšna je potem prednost pred 1 seedom? Meni so všeč HD denarnice, ker moram samo poskrbeti, da imam nekje varno shranjen 1 seed, in mi ni treba skrbeti za nič drugega.


BINGO! Seed wordi so glavni problem kraje...ker uporabniki ne razumejo kaj so, nekateri pa ne razumejo da so tudi njihove "nove" denarnice dosgljive vsem, ki so jim seed worde potencialno ukradli.

Pri nas je tako, da je backup KRIPTIRAN in shranjen ali na microSD (lahko imaš več microSD kartic, na vsaki kartici koliko želiš backupov) ali pa QR kode na papir. Vse je še vedno kriptirano in potrebuješ gesla+pin!

Prav tako pri nas lahko zato denarnice BRIŠEŠ in poimenuješ (imena seveda ostanejo ko restavriraš backup). Prav tako pa omogočamo tudi izvoz RAW PRIVATE KEY, tako da lahko denarnico uvoziš v kakšno drugo rešitev (ala metamask...).

Dejansko smo s tem pridobili dobre zadeve kot recimo kopiranje med blockchaini. Tipično se uporabnik zmoti in si recimo pošlje nek ERC20 token po POLYGON/BSC/HECO/CRONOS... blockchainu namesto po Ethereum blockchainu, skopira pa naslov Ethereum denarnice. V našem primeru lahko potem brez problema uporabi kopiraj funkcijo in enako denarnico, ki jo ima na ETH uporablja na vseh teh blockchainih in sredstva so rešena :)

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ALiEN ()

Kvinta ::

Jaz imam na navadnem listu papirja napisano pa mi v 10 letih še nobena miš ni nič požrla>:D
A.C.A.B

doktorproof ::

ALiEN je izjavil:

Hey!

Evo da se malo vključim. Verjetno niste vedeli da smo proizvajalec strojne kripto denarnice v SLOVENIJI :) Komplet aplikacijo imate na voljo tudi v SLOVENSKEM JEZIKU!

Na trgu smo že nekaj let, res pa je da večino prodamo v tujino! Skratka nudimo vam ne samo unikaten izdelek, kjer se ne boste ukvarjali s problemom kako vam bodo ukradli 24 besed (seed words) ampak vam je na voljo tudi pomoč v SLOVENSKEM JEZIKU!

Poglejte: www.bc-vault.com

Za vprašanja pa sem vam na voljo, sem "ata" tega izdelka :)

Lp, Alen


Sem šel na vašo stran in ena stvar me zelo moti. V temle vašem prispevku je na dveh mestih z velikimi črkami poudarjeno slovenski jezik! Na vaši spletni strani pa ni sledu o - predvidevam - vašem maternem jeziku. Pa niste edini. Tega res ne razumem...

Daliborg ::

Kvinta je izjavil:

Jaz imam na navadnem listu papirja napisano pa mi v 10 letih še nobena miš ni nič požrla>:D

This is the way! 8-)
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

ALiEN ::

doktorproof je izjavil:

ALiEN je izjavil:

Hey!

Evo da se malo vključim. Verjetno niste vedeli da smo proizvajalec strojne kripto denarnice v SLOVENIJI :) Komplet aplikacijo imate na voljo tudi v SLOVENSKEM JEZIKU!

Na trgu smo že nekaj let, res pa je da večino prodamo v tujino! Skratka nudimo vam ne samo unikaten izdelek, kjer se ne boste ukvarjali s problemom kako vam bodo ukradli 24 besed (seed words) ampak vam je na voljo tudi pomoč v SLOVENSKEM JEZIKU!

Poglejte: www.bc-vault.com

Za vprašanja pa sem vam na voljo, sem "ata" tega izdelka :)

Lp, Alen


Sem šel na vašo stran in ena stvar me zelo moti. V temle vašem prispevku je na dveh mestih z velikimi črkami poudarjeno slovenski jezik! Na vaši spletni strani pa ni sledu o - predvidevam - vašem maternem jeziku. Pa niste edini. Tega res ne razumem...


Zelo preprosto, informacije, ki so objavljene so v >90% dostopane iz strani angleško govorečih uporabnikov! Seveda se zadeve da nekako zavtomatizirati s pomočjo Google Translate, tako da v prihodnje bodo zadeve na voljo v več jezikih.

doktorproof ::

Če ne bomo sami sebe cenili, potem ne moremo pričakovati, da nas bo kdo drug.

DePalmo ::

Vsem se lepo zahvaljujem za odgovore, še posebno @energetik ker mi je odgovoril na praktično vsa moja vprašanja. Sem se odločil za Ledger Nano S+. Trenutno imajo še akcijo da dobiš še $20 v BTCju, tako da ...

@ALiEN: Kaj naj rečem. Stran imate polno informacij in me je že skoraj prepričalo v nakup. Dokler nisem odprl trgovine in pogledal cen. Vrjamem da imate dovolj strank, ampak Ledger vam je huda konkurenca.

ALiEN ::

Seveda, saj se borimo proti njim. No samo naš OLED je verjetno ene 4x cena Ledgerjevega mikro malega. Prav tako mi uporabljamo FeRAM in ne poceni flash kot Ledger. Flash lahko brez napajanja poškoduje podatke že v 2 letih....

ttommy ::

Ženina sodelavka je prosila, če pogledam koliko ima vrednosti v Bitcoinih. Dala ji je strojno denarnico Ledger Nano S in vsa gesla, pa tudi naslov Bitcoin denarnice. Ko sem najprej odprl denarnico, sem odprl Latest operations, potem se je pa odprlo na desnem podokence z imenom Amount in Transaction date 12.18.2020 +$3,649.23 spodaj pa je pisalo Current value +$11,584.92 potem se je Ledger Nano S posodobil in sedaj tega več ne najdem. Ko pa kliknem na posodobljenem na Portfolio, pa kaže total balance $0.00
Torej nima nobene vrednosti?



Gamer

energetik ::

ttommy je izjavil:

Ženina sodelavka je prosila, če pogledam koliko ima vrednosti v Bitcoinih. Dala ji je strojno denarnico Ledger Nano S in vsa gesla, pa tudi naslov Bitcoin denarnice. Ko sem najprej odprl denarnico, sem odprl Latest operations, potem se je pa odprlo na desnem podokence z imenom Amount in Transaction date 12.18.2020 +$3,649.23 spodaj pa je pisalo Current value +$11,584.92 potem se je Ledger Nano S posodobil in sedaj tega več ne najdem. Ko pa kliknem na posodobljenem na Portfolio, pa kaže total balance $0.00
Torej nima nobene vrednosti?



Lej, ne moremo vedeti kaj natančno si počel z Ledger Live in z Ledger Nano S. Kakšna gesla? Kakšen naslov? Imaš pri sebi seed phrase?
Vse kar vidim iz teh slik je, da je bila vrednost nekega accounta 13.3.2024 +$11,584.92.
Tisti graf na drugi slike, kjer je 0$, je od katerega leta? Gre do nekega oktobra, katerega leta?
Prikazuješ morda kak drug account, ne za Bitcoin? Kateri Accounti so sploh ustvarjeni v Ledger Live?

V glavnem, če seed phrase nisi nikamor vpisoval, morajo biti sredstva še vedno gor. Naredi screenshot zavihka Accounts.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

°janezvalva ::

obišči
blockchair.com
in vnesi naslov denarnice katera te zanima
izpiše se zgodovina transakcij in stanje

energetik ::

°janezvalva je izjavil:

obišči
blockchair.com
in vnesi naslov denarnice katera te zanima
izpiše se zgodovina transakcij in stanje
Glede na vprašanja se bojim, da bo on nekam na net vpisal seed phrase...
vires in numeris

Mato989 ::

Nočem scer flame war povzročat ampak ali se res ljudem zdi smiselno imeti HW wallet ipd. za zneske ki so manjši od 2 letnih neto/bruto plač osebe?

Ok razumem da če imaš 50.000 EUR + in če hočeš držati 5+ let da je HW wallet smiseln, ampak to ko se nekateri igrajo z nekaj 100 EUR ali nekaj 1.000 EUR pa mislim da ni smiselno, kot tudi ni smiselno če si investiral 10k 5k v BTC in 5k v ETH... pač požri in imej na bitstamp in reskiraj, verjetnost da propade Bitstamp je relativno majhna. Oz. ne kaj dosti večja kot da nekdo zgubi HW wallet/seed ipd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

energetik ::

V živo si lahko gledal, kaj se je zgodilo s FTX in Celsiusom.

Ja, zame je smiselno. Meni je najbolj zakon občutek, ko v rokah držim seed, vgraviran v inox ploščico. Ves moj Bitcoin je odvisen samo in izključno od mojega skrbništva nad to ploščico.
In sploh ni treba nabavljati neke drage HW denarnice. Lahko nabaviš samo RaspberryPI Zero za drobiž in si gor inštaliraš Electrum v cold modu.
vires in numeris

Mato989 ::

energetik je izjavil:

V živo si lahko gledal, kaj se je zgodilo s FTX in Celsiusom.

Ja, zame je smiselno. Meni je najbolj zakon občutek, ko v rokah držim seed, vgraviran v inox ploščico. Ves moj Bitcoin je odvisen samo in izključno od mojega skrbništva nad to ploščico.
In sploh ni treba nabavljati neke drage HW denarnice. Lahko nabaviš samo RaspberryPI Zero za drobiž in si gor inštaliraš Electrum v cold modu.


Seveda, ampak dajmo biti malo življenjski... Kaj boš naredil? Kam daš tole ploščico? V trezor na banki? Ker če imaš doma in pridejo k tebi in ti prislonijo pištolo na glavo kaj boš naredil? Boš odprl sef doma ali pokazal kje je ploščica? Verjetno boš, kaj boš pa naredil če imaš na banki in hočeš danes prodat je pa nedelja?

Te rešitve ki jih opisuješ so SUPER, za nekoga ki ima namen HODLat v letih (3+/5+) Če pa hočeš v naslednjih mesecih prodat pa je to neumnost...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

energetik ::

Ni nobena neumnost, če veš kaj delaš. Imam z Ledgerja na Binance sredstva v 2 minutah, če hočem trejdat ali prodat. OK, za Bitcoin 15min.
Ja, kar nekdo bo prišel s pištolo in vedel, da imaš doma HW denarnico. In zakaj misliš, da ne more enako zahtevati da se prijaviš na Bitstamp in mu pošlješ kripto??
In verjetno si že slišal za BIP-39 passphrase. Dodatek k seed phrase. Kriminalcu daš samo seed, gor imaš kak drobiž. Pravo vrednost imaš na povsem drugih naslovih, ki jih odklene passphrase (plausible deniability).
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Mato989 ::

energetik je izjavil:

Ni nobena neumnost, če veš kaj delaš. Imam z Ledgerja na Binance sredstva v 2 minutah, če hočem trejdat ali prodat. OK, za Bitcoin 15min.
Ja, kar nekdo bo prišel s pištolo in vedel, da imaš doma HW denarnico. In zakaj misliš, da ne more enako zahtevati da se prijaviš na Bitstamp in mu pošlješ kripto??
In verjetno si že slišal za BIP-39 passphrase. Dodatek k seed phrase. Kriminalcu daš samo seed, gor imaš kak drobiž. Pravo vrednost imaš na povsem drugih naslovih, ki jih odklene passphrase (plausible deniability).


Da da, zato pa so pobrali na tisoče BTCjev kriminalcem ki so znali sleparit...

Bistvo je da če ti v obeh primerih lahko vzamejo ni rešitve... je bolje iti v priročnost...

Če imaš vse nekem ledgerju pa pol na neki kartici ali ploščici to je vse lepo in super, če si nekomu dal navodila kako do tega prit...

Če pa imaš vse na Bitstampu pa rešiš z mrtvaškim listom enako...

Še enkrat jaz nisem proti denarnicam, samo ne vidim smisla če ni dolgoročno, pa še stane premikanje tega denarja...

Btw mam jaz tudi Trezor doma, samo ga ne uporabljam.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

ttommy ::

@energetik- a bi poslal BTC v protivrednosti 1€ na naslov denarnice, ki bi ga napisal? Da vidim, če je sploh vse lepo in prav.
Gamer

energetik ::

ttommy je izjavil:

@energetik- a bi poslal BTC v protivrednosti 1€ na naslov denarnice, ki bi ga napisal? Da vidim, če je sploh vse lepo in prav.
Ne bi, zakaj? Veš kakšni fee-ji so?
vires in numeris

ttommy ::

Pozdravljeni, v Ledger denarnicah ni kaj. Sem pa potem nastavil na moj telefon še Crypto.com z njenimi podatki in vnesel njeno novo telefonsko in je tam noter bilo za cca 4000€ BTC (pada in raste). Za 1200€ sem prenesel v Fiat Wallet. Sedaj bi bilo treba naredit first deposit- a to samo sprintam podatke na papir in gre ona na banko, da ji izvedejo SEPA plačilo 1€ na OpenPayd banko s podatki, ki so prikazani?
Sicer pravi, da ima neko Visa kartico, ki jo je dobila iz Anglije in je čakala nanjo 2 meseca. Ta pa je najbrž kompatibilna z Ledgerjem, ampak tam pa ni sredstev....
Nazadnje je s tem upravljana njena hčerka pred dvema letoma, sedaj pa niso več nič znali naredit. Zato jaz to poskušam zdaj, da ji potem pokažem.
Gamer

energetik ::

Nimam pojma več, o čem točno govoriš, kaj si nastavljal in kje je kaj.
Napiši točno katere podatke imaš na voljo. Jaz iz tega pisanja ne vem nič, sploh mi ni jasno kaj ima tukaj zraven Crypto.com, telefonske cifre in SEPA nakazila.
vires in numeris

3man ::

LOL ttommy, mal preberi za sabo kaj pišeš in popravi, če je treba.
Samo za razmislek glede Ledgerja. Poleg naslovov obstajajo še t.i. "derivation paths" in Ledger uporablja nek svoj red zapisovanja in, če se ne motim, so ga nekoč tudi že spremenili.
S temi potmi razmenjujejo račune (accounts) in ponavadi pomaga, če v Ledger Live ponovno poiščeš račune v tisti valuti, ki jo pogrešaš.
Če se ne motim, s pomočjo "add account" izbereš recimo Bitcon kot valuto in ti bi moral prikazat prvega, ki ima gor sredstva. To ponavljaš dokler ne prideš do računa brez vrednosti in brez zgodovine transakcij.

Drugič si pa bitbox kupi, ki ima account management zgledno urejen in ne tracka vseh aktivnosti (in seveda zneskov), ki jih imaš na njihovi denarnici (tudi če uporabljaš svoj node).

energetik ::

Seveda lahko Ledgerja priklopiš tudi na Electrum ali Sparrow wallet, ki imata account management precej bolje narejen kot Ledger Live.
Ampak jaz še vedno ne vem, kaj @ttommy pravzprav hoeč in počne.
vires in numeris

3man ::

Drži ja a dvomim, da so to dovolj enostavne opcije za vsakogar. Na žalost.

Poglej kako so nekateri še kar ljubitelji ruskih rulet (beri menjalnic) in se izogibajo HWWjev... kje je še Sparrow ;)

ttommy ::

Hvala gospodje kriptovalutarji... To je bila zame prva izkušnja s kripto aplikacijami (poleg PiCoin, katerega imam že 4 leta). No, pa sem na Crypto.com našel način za izplačilo na Visa kartico- za izplačila ima Crypto.com Visa kartico. Pač sem potreboval malo časa, da sem osvojil. Ženina sodelavka je pač hotela do denarja, pa niso znali nastavit Crypto.com na nov telefon in novo telefonsko številko, stari telefon je namreč pred enim letom izgubila.
Lep pozdrav!
Gamer

3man ::

Prav je da vprašamo, ko česa ne znamo in da si pomagamo.
Hotel sem le napisat, da mi je bilo (in očitno tudi drugim) povsem nerazumljivo kje je problem in kaj točno sprašuješ.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lanacoin prva SLO Pow/PoS presonalizirna kriptovaluta (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
11017630 (11428) Mato989
»

V Armeniji odprli največjo farmo za kriptorudarjenje

Oddelek: Novice / Kriptovalute
4612599 (9849) kakob
»

Trezor denarnica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
8610177 (7285) Vazelin
»

Bitcoin cashout

Oddelek: Pomoč in nasveti
123075 (818) jype

Več podobnih tem