» »

Jeep Compass

Jeep Compass

Gost1984 ::

Živjo,

zanimajo me vaše izkušnje z vozilom Jeep Compass, letnik 2021 oz. 2022. Predvsem splošna raba, morebitni problemi z motorjem, vzdrževanje vozila. Razmišljam o nakupu tega vozila kot drugi avto.

lp

Machete ::

Zanimivo, jaz sem se ravno zapičil v GC 2022, samo se bojim, da se ga v slo ne da naročit (torej uvoz?).
Oprosti za ugrabljanje teme, če kdo pove še kaj o Grand cherokeeju zraven bom vesel.
Sicer se tudi s Compassom spogledujem, samo mi je notri prehudo grd, pa malo švoh mašine ima slo ponudba.
aka 'sledim'.

Jaz sem od tega strica kar veliko pogledal videov:
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

BadgerSkin ::

Machete je izjavil:

Zanimivo, jaz sem se ravno zapičil v GC 2022, samo se bojim, da se ga v slo ne da naročit (torej uvoz?).

Jeep Slovenia (Avto Triglav) ga celo ima v enem ceniku https://www.jeep.si/wp-content/uploads/... Sicer nič ne kaže,da bi imeli fizično zalogo, ampak se ga preko njih gotovo da dobiti. Izhodiščna cena za slovenski trg pa je 22.490 Eurov za 130 konjskega.

Machete ::

Ja štima, ampak mene zanima večji Grand Cherokee, sicer sem pogruntal, da je verjetno malo še prefrišen in ga bodo prodajali verjetno.
Sicer pa tudi čakam da splovijo 4xe verzijo hibrid + 4 valje.
Obstoječi 3,6 v6 je verjetno res prastar motor s katastrofalno porabo in slabim preformancem. Če bi jemal 6aka bi bil to samo Nemec. Za vleko prikolic pa ga ne rabim.
Sicer bolj kot raziskujem, bolj dvomim vase, da je to prava smer glede servisa, supporta, kosov, kvalitete, softwara. . Čeprav se mi dopade, je verjetno švaba bolj ziher izbira za Slo.

Je pa compass vseeno tudi kandidat za terenski del voznega parka. Malček hecna notranjost, samo bi se dalo živet. Vseeno malo bolje od Toyote.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

ginekk ::

Bolj bi mene skrbel nakup prek Avto Triglava, dasiravno je zastopnik znamke. Katerakoli druga hiša bo bolje, ker v AT se obnašajo kot da delajo usluge strankam.

SaXsIm ::

Emil Frey v LJ jih ima poln parking.
SaXsIm

feryz ::

Kolega ga ima od jeseni. Pravi da so jajca in da se da, za ta denar, dobiti kaj krepko boljšega.
Nisem pa spraševal, zakaj tako misli.
V glavnem so razočarani.
Problemov z motorjem in vzdrževanjem nima. Ker bi bil čudež, če bi jih že imel. Če govorimo o letniku 21/22.

Machete ::

Katerega točno ima in kateri motor?
2022 so precej prenovili elektroniko, motorji so stari (ok Grand Cherokee je čisto nov po 10. letih (motorja stara), kar je lahko riskantno, je pa zelo lepo narejen za amerikanca, tudi notranjsot presenetljivo všečna).
Je pa res v rangu x3 (compass) in x5 (gc), zato je malo vprašljivo, če se splača rinit v to, gotovo pa jeep zmaga na terenu. Zato vseeno ni slaba izbira, če rad zaorješ čez šumo in sneg.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Blinder ::

1.3 130 pridobi ene 50 km s chiptuningom, 1.3 150 km pa gre kar na 210 km.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

feryz ::

Lahko si ga grem ogledat in povprašat. Ko jih korona mine.
Amapak dejstvo je, da niso zadovoljni. V bistvu so ga vzeli zato, ker jih je relativno malo na cestah. Da nisi glih tak kot vsi.

modelno1 ::

Compass je narejen na isti osnovi kot Renegade/500x, kaj veliko terenskosti ni za pričakovat...
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Machete ::

Ni lih Subaru, sam pleza pa vseeno kar vredu.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Mike_Rotch ::

Obstoječi 3,6 v6 je verjetno res prastar motor s katastrofalno porabo in slabim preformancem. Če bi jemal 6aka bi bil to samo Nemec. Za vleko prikolic pa ga ne rabim.


Pentastar je še vedno odličen motor. Poraba ni kritična, lahko gre pod 10, redko čez 15. Slabih 300 konjev je pa tudi vrh glave za na normalno vožnjo.

Compass je narejen na isti osnovi kot Renegade/500x, kaj veliko terenskosti ni za pričakovat...


Hmmm....

Pa še nekaj Renegadov:


S solidnimi AT gumami boš težko našel teren, ki ga tale jajček ne bo zmogel.

Machete ::

A majo ti jeepi skidplate serijsko spodaj? Ali varira od modela oz. dod. opreme?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Mike_Rotch ::

Odvisno od modela opreme. Trailhawk je najbolj off road naravnan paket. Dobiš manjše feltne z AT gumami, nekoliko višje podvozje, skid plate, drugačne odbijače in še en kup podobnih malenkosti.

Gost1984 ::

feryz je izjavil:

Kolega ga ima od jeseni. Pravi da so jajca in da se da, za ta denar, dobiti kaj krepko boljšega.
Nisem pa spraševal, zakaj tako misli.
V glavnem so razočarani.
Problemov z motorjem in vzdrževanjem nima. Ker bi bil čudež, če bi jih že imel. Če govorimo o letniku 21/22.


Zato me pa zanima, zakaj z avtom niso zadovoljni oz. v čem je vzrok, da teh avtov ni veliko na cesti. Vozilo smo imeli na testni vožnji, in smo bili pozitivno presenečeni.

konkubina ::

Gost1984 je izjavil:

Živjo,

zanimajo me vaše izkušnje z vozilom Jeep Compass, letnik 2021 oz. 2022. Predvsem splošna raba, morebitni problemi z motorjem, vzdrževanje vozila. Razmišljam o nakupu tega vozila kot drugi avto.

lp

Moje iskusnje z jeep kompas avtomatik so odlične vsi dodati v avtu za zelo solidno ceno,Ni mi jasno kako nekdo kritizira avto katera sploh ne pozna sam sem vozil toyota rav4 odličen .avto a tudi kompasu nič ne manjka.

chrush ::

Ker je nakladač. Ko vidiš odgovor od feryza, ga kar preskočiš. Škoda vsake sekunde. Jeep z jtd motorji sploh ni slab, kako je z bencinarjem pa ne vem.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

SambaShare ::

Problem zdaj je, da je awd samo še hibridna verzija, ki se začne pri 43k. Pa glede na ničelno zalogo, mislim da jih tudi ne želijo prodajati.

Jeep brez awd je pa nekako nesmiseln. Ne razumem več teh EU proizvajalcev in njihovih prodajnih politik.

chrush je izjavil:

Ker je nakladač. Ko vidiš odgovor od feryza, ga kar preskočiš. Škoda vsake sekunde. Jeep z jtd motorji sploh ni slab, kako je z bencinarjem pa ne vem.


Z JTD motorji jih ne prodajajo več že ~2 leti.

Zgodovina sprememb…

konkubina ::

chrush je izjavil:

Ker je nakladač. Ko vidiš odgovor od feryza, ga kar preskočiš. Škoda vsake sekunde. Jeep z jtd motorji sploh ni slab, kako je z bencinarjem pa ne vem.

BTZ
Moj je bencinar pretežno vozim po mestu poraba cca 8L ,sicer malo veliko a ,ko vozim izven mesta je poraba okoli 7L.Vožnja avtomatika je pravi užitek,trditev nekaterih,da potem nimajo kaj početi v avtu je nesmiselno. Vzratna kamera je zelo kvalitetna kar za mnoge druge ne moremo trditi.lp

WizzardOfOZ ::

renegade je kar vredu za to ceno, kompas je pa bolj tako-tako. meni osebno ni nič kaj všečen.

se pa malo oziram tudi na take teste:


pa predelani znajo dobro it po terenu, serijski pa ...
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

murrieta ::

In potem se bojo vozili z njim po Ljubljani...

WizzardOfOZ ::

za po lj vozit je vseeno če je 2wd pogon.

mi se recimo kr dost po takih poteh vozimo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup prvega vozila in predlogi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17519919 (13597) bambam20
»

Zakaj nočete imet avta na plin? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35339849 (27241) KAVINSKY
»

Nakup avta 4x4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6812948 (9861) krneki0001
»

Ljubiteljski avto

Oddelek: Na cesti
254555 (3375) hojnikb
»

kateri terenec do 5-6k eur diesel ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7013199 (11551) #000000

Več podobnih tem