» »

Preusmeritev paketa iz Nemčije v Slovenijo

Preusmeritev paketa iz Nemčije v Slovenijo

Luka27 ::

Živjo,

mene pa zanima, če je kdo že uporabil preusmeritev paketa iz Nemčije v SLO pri njih in če je bilo vse ok? https://paket-slovenija.com/

Hvala!

Steinkauz ::

Ja jst sm ponucal za eskiro.
Vse ok dobil v parih dneh.

JanK ::

Sam ze nekaj let uporabljam https://www.forward2me.com/. Imajo depoje v UK, DE, JP, po novem tudi v Turciji. Dosedaj sem uporabljal UK (sedaj se zaradi carine in dajatev izogibam) in iz DE. Oboje je slo BP. Ce pricakujes vec paketov, jih lahko zadrzis, da ti jih prepakirajo v enega.
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

maticb492 ::

Jaz uporabljam mailboxde.com

Ni posebnega razloga, je bil pač prvi na katerega sem kliknil.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Steinkauz ::

Za težje stvari je paket slovenija daleč najcenejši.
Prek cheaper&more (še en posrednik) sm skoraj naročil in bi blo 2x dražje.

Ganon ::

Prvič slišim zanje, bom uporabil v prihodnje. :D Imajo vsaj sprejemljivo ceno, v primerjavi s konkurenco.

maticb492 ::

Mailboxde je za grafično kartico oz. pakete do 2kg nekje ~12€ zaračunal. Nad 2kg je bilo par € več.

Kako je pa kaj drugje cena?
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Steinkauz ::

Sej za lahke pakete so vsi tam tam. Med 10-15eur. Ni nekih večjih razlik.

rok1846 ::

Luka27 je izjavil:

Živjo,

mene pa zanima, če je kdo že uporabil preusmeritev paketa iz Nemčije v SLO pri njih in če je bilo vse ok? https://paket-slovenija.com/

Hvala!

Si slučajno naročil preko njih? Je bilo vse ok?

kixs ::

Rabim nekaj za dostavo cca 20kg. Tale Paket Slovenija izgleda po ceni v redu. Malo me moti, da pise, da se registriras, a na strani tega ni. Samo neka trgovina...

Ne bi rad v naprej placeval, ker ne vem ali bo trgovina sploh hotela poslati na njihov naslov.

BadgerSkin ::

Luka27 je izjavil:

Živjo,

mene pa zanima, če je kdo že uporabil preusmeritev paketa iz Nemčije v SLO pri njih in če je bilo vse ok? https://paket-slovenija.com/

Hvala!

Tile so kar za nekaj evrov dražji od mailbox.de IIRC, ima pa mailbox.de v redu storitev, ni pa slovenska firma.

kixs ::

Sej paket-slovenija tudi ni slovenska.

kixs ::

Pa verjetno mislis mailboxde.com ?

Gledam ceno za 20kg in je mailboxde drazji. Po kriterijih velikosti, pa pri nobenem ne gre poslati vecji paket z obsegom nad 300cm. No, ja... pri cheaper&more mi je rekel, da ni problema. Je pa precej drazji ze v osnovi.

Mailboxde prepovedano blago:

TVs over 21 inch, LCDs over 21 inch

:lol: Sem hotel 40" monitor preposlati...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

kixs ::

Po nekaj obotavljanjih sem zdaj 3x narocil dostavo preko paket-slovenija.com (v bistvu gre za www.no-border.eu) in lahko recem, da je vse BP. Vsaj pri meni je bilo tako - zaenkrat :|

Odposljejo isti dan kot je dostavljeno k njim. Najprej gre preko Post Austria, pri nas pa prevzame Express One. V enem primeru je bilo odposlano v sredo in sem prejel v petek. V drugih dveh primerih pa je bilo odposlano v cetrtek in dostavljeno v ponedeljek. Dvakrat paket ni bil ravno vrhunsko spakiran - pa je roba vseeno prezivela - enkrat volan Thrustmaster in drugic en trdi disk. Tretji paket je bil zelo dobro zapakiran, tudi trdi disk, dvojna skatla in ne vem, ce ni bil celo presezen limit 3kg - disk ima sicer tezo 650g.

Moram se nastudirat zdruzevanje paketov. Pri C&M me najbolj moti pocasna dostava. Traja nekje 10 dni. Za expressno dostavo pa placas duplo in se ne splaca.

glider- ::

Kako pri paket-slovenija ustvariš račun? Nikjer ne najdem opcije za registracijo.

kixs ::

Ne mores. Enostavno kupis in nato uporabis njihov naslov, kjer dodas svoje podatke, ki jih dobis ob potrdilu nakupa.

glider- ::

A, ok hvala. To sem že kupil, samo zakaj imajo prijavo v moj račun?

kixs ::

Kdo bi vedel... dela ne. Rabis pa tudi ne, ceprav bi bilo fino imet neko evidenco kot ima C&M.

Argonavt ::

Je kdo preko katerega posrednika narocil na Lenovo
De. Pred pol leta poskus z mailbox de ni šel skozi.

MatH ::

Jaz bi pogledal še brezmeje.si ki sicer niso v Nemčiji ampak v Trstu in so za težje pakete daleč najcenejši. Nimam sicer izkušenj z njimi a kolikor sem googlal vsak četrtek pošta slovenije pri njih pobere pakete in jih razvozi po Sloveniji. Menda imajo tam trgovino in je to njihov stranski posel.
Jaz sem preko njih hotel nabaviti kolo iz španske trgovine mammothbikes.com, ki pa po novem pošilja tudi v Slo, tako da sem naročil direkt domov.
Edina stvar, ki na vseh računalnikih in telefonih dela tako kot mora, je macola.

kixs ::

Vecina Nemcev ne posilja izven Nemcije. Ce pa ze, tisti 1%, pa posljejo tudi k nam. Zato je zanimiv nemski naslov.

kopriwa ::

MatH je izjavil:

Jaz bi pogledal še brezmeje.si ki sicer niso v Nemčiji ampak v Trstu in so za težje pakete daleč najcenejši. Nimam sicer izkušenj z njimi a kolikor sem googlal vsak četrtek pošta slovenije pri njih pobere pakete in jih razvozi po Sloveniji. Menda imajo tam trgovino in je to njihov stranski posel.
Jaz sem preko njih hotel nabaviti kolo iz španske trgovine mammothbikes.com, ki pa po novem pošilja tudi v Slo, tako da sem naročil direkt domov.

Hvala za to informacijo. Sem gledal v zadnjih dneh za podobne storitve in so bile vse precej drage, vsaj v primerjavi s posredovanjem iz Nemčije.

glider- ::

Danes sem dobil pošiljko preko paket-slovenija, čeprav malo čuden sistem a daleč najcenejši. Posredovanje moraš plačat v naprej velja pa eno leto, če slučajno trgovina ne pošilja na posrednike porabiš za drugi nakup. Paket je šel že naslednji dan naprej s sledilno številko. Posredovanje za paket 29kg sem plačal 17€.

Hypathia ::

Če prav razumem, mailboxde.com ne dostavlja blaga naročenega iz USA, kaj pa Paket-Slovenija ali brezmeje.si?
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

kixs ::

Direktno k nam pa ne dostavljajo?

Hypathia ::

????

Rada bi naročila eno zadevo majhne kilaže iz ZDA, od dobavitelja, ki ne shipa v SLO ampak npr. v Italijo, Nemčijo, Španijo, Nizozemsko, Irsko, UK... Pa iščem najbolj ugodno varianto.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

kixs ::

Navadno tisti v ZDA, ce ze posiljajo izven ZDA, posiljajo povsod. Zato se mi zdi cudno, ko pravis, da ne.

Vem, da je Cheaper&More imel vcasih opcijo za sprejem posiljk izven EU. Vprasaj jih.

Imas pa tudi v ZDA packet forwardarje, ki ti bodo poslali naprej k nam - pogooglaj.

Hypathia ::

Marsikdo pošilja samo v večje ali bolj razvite EU države. Sem pa sedaj prebrala na brezmeje.si, če bo še komu koristilo:

Sprejemamo tudi pošiljke iz trgovin izven EU, plačilo dajatev (carina, DDV) je potrebno predhodno urediti pri trgovcu ali službi, ki pošiljko dostavlja.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

kixs ::

Na koncu deli svojo izkusnjo se v tej temi. Zna se komu koristit.

Hypathia ::

Sedaj sem ugotovila, da konkreten artikel dostavljajo le v USA in Kanado, tako da bom morala očitno zadevo rešiti prek ameriških packet forwarderjev. Imaš tu kakšno osebno priporočilo?

Zgoraj je nekdo omenil Forward2me.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

kixs ::

Uporabljam enega privat forwarderja. Tako za druge nimam potreb/izkusenj.

Prigor ::

Pred kratkim sem prvič uporabil paket-slovenija in storitev močno odvetujem. Ogromno kupujem preko spleta ampak na tako slabo storitev še nisem naletel. Trajalo je dva tedna klicanja vsak dan na njihovo telefonsko, kjer ti vsakič rečejo da jim pošlji mail (ticket), na katerega sploh ne odgovarjajo, niti ga ne vidijo v supportu. Potem sem jim pisal na avstrijski kontakt, ker imajo enako storitev za avstrijo in tam sem samo dobil odgovor, da so dobili paket. Vsak dan je bil odgovor, da bo poslano naprej naslednji dan. Šele po dveh tednih klicanja in na koncu groženj, da jih bom prijavil policiji, so isti dan poslali paket naprej in sem ga končno prejel.

Tudi na https://www.trustpilot.com/review/paket... je kar nekaj podobnih in še slabših izkušenj ko paketa sploh niso prejeli.

kixs ::

Danes sem spet narocil preko posta-slovenije. Upam, da bo vse OK, kot je bilo do zdaj in je taksnih primerov, kot jih opisuje Prigor cim manj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mailboxde.com (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30774586 (1258) cortez
»

MindFactory mnenje (strani: 1 2 3 452 53 54 55 )

Oddelek: Kaj kupiti
2733469361 (6003) darkolord
»

Amazon.it vprašanje

Oddelek: Kaj kupiti
366625 (1599) bastadu
»

cheaper & more (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6216232 (4919) Steinkauz
»

Italija poštno ležeče - težji paket

Oddelek: Loža
71380 (1002) kdokdo1

Več podobnih tem