» »

450.000 upokojencev ima več kot 700 evrov pokojnine

450.000 upokojencev ima več kot 700 evrov pokojnine

«
1
2 3 4

zobnik ::

200.000 upokojencev bo dobilo dodatek iz PKP10, katera pokojnina znaša do 730. Za tele s takimi nizkim dohodki nimam nič proti se mi smilijo....Torej je pri nas 450.000 upokojencev, ki dobi več kot 730 pokojnine.
In taki so najbolj zloglasni v tej državi, dobijo 900 penzije pa jim ni še dost. Poleg tega so točno teli dobival stanovanja, hiše po smešnih cenah.
In če zračuanm, penzija + prodana hiša grejo lahko v dom. Rit jim brišejo delavke za 700 neto plače. Kuharji dobijo 700 evrov, čistilka, ki pospravi vse nesnago pa vrjetno 650 neto.
Nimam nič proti vsem temu, ampak bizarne so plače, vsaj 1200 neto bi moral dobit kuhar, čistilka in negovalka vsaj 1400.

M-XXXX ::

zobnik je izjavil:

200.000 upokojencev bo dobilo dodatek iz PKP10, katera pokojnina znaša do 730. Za tele s takimi nizkim dohodki nimam nič proti se mi smilijo....Torej je pri nas 450.000 upokojencev, ki dobi več kot 730 pokojnine.
In taki so najbolj zloglasni v tej državi, dobijo 900 penzije pa jim ni še dost. Poleg tega so točno teli dobival stanovanja, hiše po smešnih cenah.
In če zračuanm, penzija + prodana hiša grejo lahko v dom. Rit jim brišejo delavke za 700 neto plače. Kuharji dobijo 700 evrov, čistilka, ki pospravi vse nesnago pa vrjetno 650 neto.
Nimam nič proti vsem temu, ampak bizarne so plače, vsaj 1200 neto bi moral dobit kuhar, čistilka in negovalka vsaj 1400.

Minimalna plača v 2022 je (bo) čez 750€.

In kje je tukaj težava (o dodatkih za upokojence zaradi Covid mi je totalni buulšhit- ampak OK kupovanje glasov), ampak kaj je problem? Imaš ljudi, ki na mesec vplačajo več kot nekdo na minimalcu v celem letu. A tak si ne zasluži 3000€ penzije? Zakaj ne?

zobnik ::

Min.plača ne sledi inflaciji, ki je cca 15%, torej 730 bi moral bit sedaj kakih 830 evrov podražitve še sledijo, torej če potegnem črto bi morala bit min.plača da se uskladi konec tega leta 900 evrov+, bo pa koliko 750 evrov, prokleti naj bodo....dobrodošli v suženjskem sistemu

Proti penzijam nimam nič, ker so vezana na vplačila, amapak razmerje med penzijam in plače so katastrofa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

kriptobog ::

In kaj te zdaj to toliko moti? Delaj pa bos imel penzijo. Kuharji v menzah ne bodo imeli ravno 1200€ neto, dobri kuharji imajo pa precej vec.Pa cistilka 1400 lol. Sj to ti je jasno, da ce se pritegne minimalca tolk gor, da bodo tudi cene zletele visje?

zobnik ::

Ukinit je treba take, ki ponujajo mizerno plačilo. Potem pa lahko tud kuhne zaprejo po domovih in kuhne bolnišnice, ker noben ne bo kuhal za 700 in jim pucal riti za 700. Bolnišnice bodo pač morale naročat hrano tam kjer bo nekdo kuhal za 1200, pa še en par ljudi, ki bodo s kombijem razvažal hrano

pa min.plačo ukinit, obvezno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

kriptobog ::

zobnik je izjavil:

Ukinit je treba take, ki ponujajo mizerno plačilo. Potem pa lahko tud kuhne zaprejo po domovih in kuhne bolnišnice, ker noben ne bo kuhal za 700 in jim pucal riti za 700. Bolnišnice bodo pač morale naročat hrano tam kjer bo nekdo kuhal za 1200, pa še en par ljudi, ki bodo s kombijem razvažal hrano

pa min.plačo ukinit, obvezno


Ja izvoli. Kandidiraj na volitvah pa naredi spremembe. Ti sigurno kuhas za 1200 oz. cistis za 1400 ane?

Minimalko bi morali ze zdavnaj ukinit. Problem je samo, ker bi nekateri delodajalci to izkorsicali, ker je folk numen in pripravljen delat za male pare.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

kixs ::

Lepo, da se vsaj minimalna placa revalorizira. Moja je namrec ista ze 7 let :(

zobnik ::

Kako že gre to boljš minimalka kot nič...je vsaj za hrano in položnice, zato je tolk ljudi pripravljenih delat za 700 neto....bi delal tud za 600 pa 500 tud za 400 evrov.

kriptobog ::

zobnik je izjavil:

Kako že gre to boljš minimalka kot nič...je vsaj za hrano in položnice, zato je tolk ljudi pripravljenih delat za 700 neto....bi delal tud za 600 pa 500 tud za 400 evrov.


Potem nimajo kaj jamrati.

Stikalo ::

Hja, leta 90 je bilo v Sloveniji cca 300k upojokjencev, danes jih je še 1x več. Logično, da so penzije nizke, ker je velikooo manj delovno aktivne populacije. Mora pa tudi delavec sedaj verjetno v povprečju delat vsaj 5 let več in 5 let manj uživa v pokoju.

Pomojem bi morali poenostaviti birokracijo in narediti državo vitkejšo. Močno osnovno šolstvo, policijo, zdravstvo, vojsko, ostalo pa oklestiti.

CiClon ::

A življenjska doba pa po tvoje v 30 letih ni šla nič gor?

scipascapa ::

Pri nas je vse zgrešeno.

Mato989 ::

Meni pa se iskreno rečeno večina teh ki prejema manj kot 700€ ne smili pretirano

ISKRENO, bi rad videl KDO izmed teh je dejansko koliko časa oddelal?

Kolikor sem seznanjen je MINIMALNA pokojnina za 40 let delovne dobe in dopolnjeno starost 65 let BREZ dokupa 620€??? Torej kdorkoli nima 620€ ni delal vsaj 40 let in bil star vsaj 65 pri odhodu v penzijon... torej je

1. ali delal manj let in torej manj zgaran
2. ali šel v penzijo prehitro

To je tako kto bi se nam smilil folk ki dela za polovičko in ne dosega minimalne plače... isti princip.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

scipascapa ::

1 in 2 oboje....poznam dosti penzionerjev, ki imajo 450-550€ penzije.

Mato989 ::

In taki se mi pač ne smilijo, nimaš kaj hodit prej v penzijon razen če maš našparano dovolj, delaj do 65 let in/ali 40 let delovne dobe + 65 let.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

CiClon ::

In kaj tebe to tako triggerira, da so nekateri šli s 30 al pa 25 let delovne dobe v penzijo?

2dark ::

zobnik je izjavil:


Nimam nič proti vsem temu, ampak bizarne so plače, vsaj 1200 neto bi moral dobit kuhar


Sej sposoben kuhar ma 1300-1400€ plače. Samo takšen mora kuhat okusno hrano in ne čorbo. Niso vsi kuharji sposobni.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

IL_DIAVOLO ::

Se ena jamraska tema cvilimoza.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

zobnik ::

2dark je izjavil:

zobnik je izjavil:


Nimam nič proti vsem temu, ampak bizarne so plače, vsaj 1200 neto bi moral dobit kuhar


Sej sposoben kuhar ma 1300-1400€ plače. Samo takšen mora kuhat okusno hrano in ne čorbo. Niso vsi kuharji sposobni.


Tukaj je napaka, da se pusti folk izkoriščat po domovih in bolnišnicah, šolah, kjer dobijo čistilke, kuharji po 700 neto plače, ker je tako določena plača v naprej.
Ampak kdo bo potem kuhal vašim otrokom, bodo jedli šele doma ob 4 popoldne, kdo bo čistil. Bosanci majo dost tega s*anja s 700 neto plače, grejo via Nemačko.

zobnik ::

Mato989 je izjavil:

In taki se mi pač ne smilijo, nimaš kaj hodit prej v penzijon razen če maš našparano dovolj, delaj do 65 let in/ali 40 let delovne dobe + 65 let.


A veš da nekak nimam proti starejšim, samo to da 450.000 upokojencev dobi več kot 700 evrov pa ni malo, če imajo stanovanje svoje, za hrano dajo 200, položnice 150 pa jim ostane še pol.....in taki so najbolj zloglani, ker bi rad 1000 penzije.
Me ne preseneče, da je tolk mladih lahko pol že pri 25 na svojem, če so dobil stanovanje, al pa so tastar v 15 letih našparal za pol nove bajte hčerkicam in sinčkom. Mal še svojga majo in malo kredita pa majo v 5 letih svjo bajto, flet.
Majo pa starejši tud za obnovo hiše, če so šparal.
Ne vem ta država bo revne stiskala v kot dobesedno dokler ne bodo počasi umrli.
Kaj smo to ena fašistična pokvarjena država
ala tipa Koreja za bruhat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

nejc_nejc ::

Saj bodo davke na nepremicnine uvedli, ne bat, pa se bo zavrtel....

ZveeZ ::

En revez, ki za svojo nesreco krivi druge, nic krive reveze.. al kaj je ze poanta te teme?
Ne zasluzis dovolj? Delaj!
Hoces visjo penzijo? Delaj!
Hoces predcasno v pokoj, veliko bajto in hiter avto? Delaj!
Ce si zdrav, ti je dosegljivo vse. Ne isci izgovorov in krivcev za trenutno situacijo.
Zacni delat!

zobnik ::

Ne bodo, ker je še preveč ljudi na strani kjer so proti davku na nepremičnine, trenutno sistem rabi hlapce, sužnje za 700-800 neto plače, da se bodo lahko še bolj mastili....ta država je sama seb namen za kakih 700.000 ljudi, ostali pa naj crkuejjo po obrokih

zobnik ::

ZveeZ je izjavil:

En revez, ki za svojo nesreco krivi druge, nic krive reveze.. al kaj je ze poanta te teme?
Ne zasluzis dovolj? Delaj!
Hoces visjo penzijo? Delaj!
Hoces predcasno v pokoj, veliko bajto in hiter avto? Delaj!
Ce si zdrav, ti je dosegljivo vse. Ne isci izgovorov in krivcev za trenutno situacijo.
Zacni delat!


Vsi smo bili reveži, ko smo začel delat !!!

nejc_nejc ::

Sam nekdo bo moral, hoces noces, v to ugriznit, ker bo zmanjkal...

kriptobog ::

zobnik je izjavil:

Mato989 je izjavil:

In taki se mi pač ne smilijo, nimaš kaj hodit prej v penzijon razen če maš našparano dovolj, delaj do 65 let in/ali 40 let delovne dobe + 65 let.


A veš da nekak nimam proti starejšim, samo to da 450.000 upokojencev dobi več kot 700 evrov pa ni malo, če imajo stanovanje svoje, za hrano dajo 200, položnice 150 pa jim ostane še pol.....in taki so najbolj zloglani, ker bi rad 1000 penzije.
Me ne preseneče, da je tolk mladih lahko pol že pri 25 na svojem, če so dobil stanovanje, al pa so tastar v 15 letih našparal za pol nove bajte hčerkicam in sinčkom. Mal še svojga majo in malo kredita pa majo v 5 letih svjo bajto, flet.
Majo pa starejši tud za obnovo hiše, če so šparal.
Ne vem ta država bo revne stiskala v kot dobesedno dokler ne bodo počasi umrli.
Kaj smo to ena fašistična pokvarjena država
ala tipa Koreja za bruhat.



Ja in kaj je tu narobe, ce imajo svoje stanovanje? Je prepovedano kupit stanovanje? 700€ je malo. To ni nic. Kaj pa vsi mladi, ko brez tastarih in dedovanja kupijo stanovanje ali hiso? Smo v svobodni dezeli in ne v Koreji. Lahko delas kar zelis. Samo delat je treba.

Horas ::

zaka se spet obregate v penzijoniste ki imajo zasluženo 700-800eur penzije? a si oni ne smejo prvošit ¨nov¨ ali nov avto na stara leta na kredo? ali pa obnovo stanovanja, fasade strehe na hiši?

700eur je ubistvu še prekleto premalo za dostojno življenje.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

IL_DIAVOLO ::

ZveeZ je izjavil:

En revez, ki za svojo nesreco krivi druge, nic krive reveze.. al kaj je ze poanta te teme?
Ne zasluzis dovolj? Delaj!
Hoces visjo penzijo? Delaj!
Hoces predcasno v pokoj, veliko bajto in hiter avto? Delaj!
Ce si zdrav, ti je dosegljivo vse. Ne isci izgovorov in krivcev za trenutno situacijo.
Zacni delat!


Ce si len? Kripto!
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

kriptobog ::

Horas je izjavil:

zaka se spet obregate v penzijoniste ki imajo zasluženo 700-800eur penzije? a si oni ne smejo prvošit ¨nov¨ ali nov avto na stara leta na kredo? ali pa obnovo stanovanja, fasade strehe na hiši?

700eur je ubistvu še prekleto premalo za dostojno življenje.


Ce vprasa zobnika, bi jih morali razlastiti in fukniti v dom.

gruntfürmich ::

problem je ker je teh voluharjev največ in v demokraciji (tiraniji večine) potem volijo ljudi ki delajo v njihovo korist, mimo pravičnosti.

če bi kdo rekel gremo izračunat koliko ste plačevali v pokojninski fond in toliko boste ven dobili; izglasujejo takšnega ki jim obljublja še višje pokojnine.

če jim zagrozijo da bodo plačevali za zdravnika, ker hodijo k njemu zato ker jim je dolgčas; izglasujejo takšnega ki jim obljublja brezplačen obisk zdravnika in brezplačne tablete po lastni izbiri.

dodaj v to enačbo še lene in tečne boomerje/X-ovce, javno upravo, vse dušebrižnike ki se napajajo iz davkoplačevalskega korita, kmete ki ne vedo kako preživeti brez subvencije, jugoviče ki dobivajo neprofitna stanovanja v ljubljani...

in imaš državo, kjer ne bo nikoli in nikdar čistih računov in dobrih prijateljev ker takšnih volilcev praktično ni !
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Za penzijonerje bi morali nardit itak enako kot za pod 18 let... oni ne bi smeli imet volilne pravice ker so vzdrževani člani družbe enako kot otroci =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

joze67 ::

Mato989 je izjavil:

Za penzijonerje bi morali nardit itak enako kot za pod 18 let... oni ne bi smeli imet volilne pravice ker so vzdrževani člani družbe enako kot otroci =)
Od kod "Persona" v tvojem PNG?

Mato989 ::

joze67 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Za penzijonerje bi morali nardit itak enako kot za pod 18 let... oni ne bi smeli imet volilne pravice ker so vzdrževani člani družbe enako kot otroci =)
Od kod "Persona" v tvojem PNG?


Kaj je problem? Zato ker menim da penzijonisti ne bi smeli odločat kam bo država šla naslednjih 50 let če oni ne bodo več živi da bi to videli zakaj bi odločali?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

ZveeZ ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

En revez, ki za svojo nesreco krivi druge, nic krive reveze.. al kaj je ze poanta te teme?
Ne zasluzis dovolj? Delaj!
Hoces visjo penzijo? Delaj!
Hoces predcasno v pokoj, veliko bajto in hiter avto? Delaj!
Ce si zdrav, ti je dosegljivo vse. Ne isci izgovorov in krivcev za trenutno situacijo.
Zacni delat!


Ce si len? Kripto!

Tudi za profit od kripta je treba kaj postorit.
Kot "delat" ni bilo misljeno zgolj zaposlitev.
Jasen cilj, zagnanost in razmisljanje izven okvirjev te resi "revscine".
Ce pa hoces zgolj delati 40h/teden in nato izklopiti mozgane, pa uzivaj v povprecni placi ali na minimalcu.

brett ::

Moje mnenje pa je:

Vsem, ki izpolnjujejo oba pogoja za upokojitev (starost in leta del. dobe) bi dal isto pokojnino. Brez izjem, dodatkov, regresov, itd. Ob trenutni sliki tam okoli 900EUR. Vsem, ki presegajo, bi pobral s prehodnim obdobjem 5 let (zniževal vsako leto delež do 900) , kdor pa ima nižjo, pa dodajal. Kdor pa je na novo upokojenec, pa 900 in konec!

Kdor pa ne izpolnjuje enega od pogoje, bi dal % nižjo pokojnino (npr. 1leto/1%).
Kdor pa se zaradi višjih sil mora prej upokojiti, pa se obravnava individualno in se določi kriterije.

Kdor ima v času zaposlitve boljše dohodke, pa si lahko dohodke ob upokojitvi izboljša z vplačevanjem njemu všečne opcije: skladi, zlato, nepremičnine, itd.
In pokojnino letno usklajevati z inflacijo oz. morebitno deflacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: brett ()

zobnik ::

ZveeZ je izjavil:

En revez, ki za svojo nesreco krivi druge, nic krive reveze.. al kaj je ze poanta te teme?
Ne zasluzis dovolj? Delaj!
Hoces visjo penzijo? Delaj!
Hoces predcasno v pokoj, veliko bajto in hiter avto? Delaj!
Ce si zdrav, ti je dosegljivo vse. Ne isci izgovorov in krivcev za trenutno situacijo.
Zacni delat!



Delaj bodi tiho, nimaš pravic, delaj, plača minimalna, zato da se bomo mi že boljš imel. Boga za jajca so prjel, če nekomu ponujajo 900 neto plače, ker kar je pod jurja je vse minimalc pr teh cenah- bod tih, delaj, plesal boš kot bo mi rekli, zato da bom nam še boljše.
Gnuste se mi.
Nanša se na plače v domu, proizvodnje in trgoina in in ....zakaj sploh iščejo. Aja zato ker sodijo v tistih 700.000 Slovencev, k morajo svojo rit še bolj nafilat....pol pa beremo kako skeširajo za stanovanje 300.000 evrov in za bajto v Kranjski Gori 500.000 evrov...vse na plečih delavcev. Če pa dela tak sam potem pa pohvale vredne, da je zmoguu tolk skeširat.

WizzardOfOZ ::

Mato989 je izjavil:

Meni pa se iskreno rečeno večina teh ki prejema manj kot 700€ ne smili pretirano

ISKRENO, bi rad videl KDO izmed teh je dejansko koliko časa oddelal?


Moja tašča. 40 let je vezla našitke in podobne zadeve, vseh 40 let na minimalcu, sedaj pa dobiva 608€ penzije.

Ženska je delala več, kot boš ti, kadarkoli delal v življenju.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

joze67 ::

Mato989 je izjavil:

joze67 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Za penzijonerje bi morali nardit itak enako kot za pod 18 let... oni ne bi smeli imet volilne pravice ker so vzdrževani člani družbe enako kot otroci =)
Od kod "Persona" v tvojem PNG?


Kaj je problem? Zato ker menim da penzijonisti ne bi smeli odločat kam bo država šla naslednjih 50 let če oni ne bodo več živi da bi to videli zakaj bi odločali?

Problemov je veliko. Najprej, na volitvah se ne odloča niti za naslednje 4 leta (ki jih bo večina preživela), za naslednjih 50 pa tudi tisti, ki dejansko odločajo, pojma nimajo.

IL_DIAVOLO ::

Da sem lahko doma, mi zadostuje 400 evrov. 600 evrov je ze nadstandard.

Kaj bi, 900 evrov za poležavanje doma? A ste zmesani? Delavce se naj plačuje, da bo lahko ustvaril visek in kasneje potreboval toliko manjso penzijo.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

WizzardOfOZ ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Da sem lahko doma, mi zadostuje 400 evrov. 600 evrov je ze nadstandard.

Kaj bi, 900 evrov za poležavanje doma? A ste zmesani? Delavce se naj plačuje, da bo lahko ustvaril visek in kasneje potreboval toliko manjso penzijo.


Seveda, ko ti mama pere in kuha. Ko boš moral za cel mesec hrano kupovat, pa položnice plačat, 400 evrov ne bo niti približno dovolj.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Mato989 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Meni pa se iskreno rečeno večina teh ki prejema manj kot 700€ ne smili pretirano

ISKRENO, bi rad videl KDO izmed teh je dejansko koliko časa oddelal?


Moja tašča. 40 let je vezla našitke in podobne zadeve, vseh 40 let na minimalcu, sedaj pa dobiva 608€ penzije.

Ženska je delala več, kot boš ti, kadarkoli delal v življenju.


Ne more, ker je minimalna penzija za 40 let in upokojitev pri 65tih 620e... torej se je upokojila pred 65tim... NE MOREŠ DOBIVAT MANJ KOT 620 če si oddelal in zadostil obema pogojema 40 let in 65 let starosti.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

2dark ::

zobnik je izjavil:

2dark je izjavil:

zobnik je izjavil:


Nimam nič proti vsem temu, ampak bizarne so plače, vsaj 1200 neto bi moral dobit kuhar


Sej sposoben kuhar ma 1300-1400€ plače. Samo takšen mora kuhat okusno hrano in ne čorbo. Niso vsi kuharji sposobni.


Tukaj je napaka, da se pusti folk izkoriščat po domovih in bolnišnicah, šolah, kjer dobijo čistilke, kuharji po 700 neto plače, ker je tako določena plača v naprej.
Ampak kdo bo potem kuhal vašim otrokom, bodo jedli šele doma ob 4 popoldne, kdo bo čistil. Bosanci majo dost tega s*anja s 700 neto plače, grejo via Nemačko.


Bosanc bolje shaja v Sloveniji, kot da bi šel crkovat v Nemčijo ;). če bi bilo po tvoje, jih ne bi bilo pri nas kot kobilic. Bosanska familija naklepa v SLoveniji brez problema na mesec 2500€ in živi lepo. V nemčiji s tem denarjem ŽIVOTARIŠ.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

nejc_nejc ::

brett je izjavil:

Moje mnenje pa je:

Vsem, ki izpolnjujejo oba pogoja za upokojitev (starost in leta del. dobe) bi dal isto pokojnino. Brez izjem, dodatkov, regresov, itd. Ob trenutni sliki tam okoli 900EUR. Vsem, ki presegajo, bi pobral s prehodnim obdobjem 5 let (zniževal vsako leto delež do 900) , kdor pa ima nižjo, pa dodajal. Kdor pa je na novo upokojenec, pa 900 in konec!

Kdor pa ne izpolnjuje enega od pogoje, bi dal % nižjo pokojnino (npr. 1leto/1%).
Kdor pa se zaradi višjih sil mora prej upokojiti, pa se obravnava individualno in se določi kriterije.

Kdor ima v času zaposlitve boljše dohodke, pa si lahko dohodke ob upokojitvi izboljša z vplačevanjem njemu všečne opcije: skladi, zlato, nepremičnine, itd.
In pokojnino letno usklajevati z inflacijo oz. morebitno deflacijo.


In koliko naj sedaj vplacujem?

WizzardOfOZ ::

Mato989 je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Meni pa se iskreno rečeno večina teh ki prejema manj kot 700€ ne smili pretirano

ISKRENO, bi rad videl KDO izmed teh je dejansko koliko časa oddelal?


Moja tašča. 40 let je vezla našitke in podobne zadeve, vseh 40 let na minimalcu, sedaj pa dobiva 608€ penzije.

Ženska je delala več, kot boš ti, kadarkoli delal v življenju.


Ne more, ker je minimalna penzija za 40 let in upokojitev pri 65tih 620e... torej se je upokojila pred 65tim... NE MOREŠ DOBIVAT MANJ KOT 620 če si oddelal in zadostil obema pogojema 40 let in 65 let starosti.

Si dodal še en pogoj, ane. Prvi je bil samo kdo od teh je dejansko oddelal toliko časa.

Ja, gospa je začela delat pri 15ih letih, tako da je šla v penzijo pri 55ih. In tako je potem tudi pokojnina manjša.
Oddelala pa je svojih 40 let dela. Tako da ja, obstajajo ljudje ki so delal tudi preden si ti izgubil razsodnost in jih začel pljuvat, češ da so to ljudje, ki so samo lenarili in niso delali 40 let.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Mato989 je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Meni pa se iskreno rečeno večina teh ki prejema manj kot 700€ ne smili pretirano

ISKRENO, bi rad videl KDO izmed teh je dejansko koliko časa oddelal?


Moja tašča. 40 let je vezla našitke in podobne zadeve, vseh 40 let na minimalcu, sedaj pa dobiva 608€ penzije.

Ženska je delala več, kot boš ti, kadarkoli delal v življenju.


Ne more, ker je minimalna penzija za 40 let in upokojitev pri 65tih 620e... torej se je upokojila pred 65tim... NE MOREŠ DOBIVAT MANJ KOT 620 če si oddelal in zadostil obema pogojema 40 let in 65 let starosti.

Začela je delat pri 15ih letih, tako da je šla v penzijo pri 55. In tako je potem tudi pokojnina manjša.
Oddelala pa je 40 let dela.


Ja ampak je šla prehitro v penzijo, lahko bi delala še 10 let in bi imela ODLIČNO penzijo =) torej je vse jasno, noben ki je oddelal 40 let in bil star 65 let ko je šel v penzijo ne more imet nižje penzije od 620e =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

borut_p ::

zobnik je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

En revez, ki za svojo nesreco krivi druge, nic krive reveze.. al kaj je ze poanta te teme?
Ne zasluzis dovolj? Delaj!
Hoces visjo penzijo? Delaj!
Hoces predcasno v pokoj, veliko bajto in hiter avto? Delaj!
Ce si zdrav, ti je dosegljivo vse. Ne isci izgovorov in krivcev za trenutno situacijo.
Zacni delat!



Delaj bodi tiho, nimaš pravic, delaj, plača minimalna, zato da se bomo mi že boljš imel. Boga za jajca so prjel, če nekomu ponujajo 900 neto plače, ker kar je pod jurja je vse minimalc pr teh cenah- bod tih, delaj, plesal boš kot bo mi rekli, zato da bom nam še boljše.
Gnuste se mi.
Nanša se na plače v domu, proizvodnje in trgoina in in ....zakaj sploh iščejo. Aja zato ker sodijo v tistih 700.000 Slovencev, k morajo svojo rit še bolj nafilat....pol pa beremo kako skeširajo za stanovanje 300.000 evrov in za bajto v Kranjski Gori 500.000 evrov...vse na plečih delavcev. Če pa dela tak sam potem pa pohvale vredne, da je zmoguu tolk skeširat.


Bošček ker sam nisi dovolj sposoben in premagal mejo, kjer bi se resil minimalne place.
Ne pametuj ce ne ves. Kaj pa je 300ke v teh casih

IL_DIAVOLO ::

300k za materialiste ni veliko, za folk z drugačno vizijo pa ze skoraj penzija.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

brett ::

nejc_nejc je izjavil:

brett je izjavil:

Moje mnenje pa je:

Vsem, ki izpolnjujejo oba pogoja za upokojitev (starost in leta del. dobe) bi dal isto pokojnino. Brez izjem, dodatkov, regresov, itd. Ob trenutni sliki tam okoli 900EUR. Vsem, ki presegajo, bi pobral s prehodnim obdobjem 5 let (zniževal vsako leto delež do 900) , kdor pa ima nižjo, pa dodajal. Kdor pa je na novo upokojenec, pa 900 in konec!

Kdor pa ne izpolnjuje enega od pogoje, bi dal % nižjo pokojnino (npr. 1leto/1%).
Kdor pa se zaradi višjih sil mora prej upokojiti, pa se obravnava individualno in se določi kriterije.

Kdor ima v času zaposlitve boljše dohodke, pa si lahko dohodke ob upokojitvi izboljša z vplačevanjem njemu všečne opcije: skladi, zlato, nepremičnine, itd.
In pokojnino letno usklajevati z inflacijo oz. morebitno deflacijo.


In koliko naj sedaj vplacujem?


Toliko kot sedaj. Po dohodku.

Mato989 ::

brett je izjavil:

nejc_nejc je izjavil:

brett je izjavil:

Moje mnenje pa je:

Vsem, ki izpolnjujejo oba pogoja za upokojitev (starost in leta del. dobe) bi dal isto pokojnino. Brez izjem, dodatkov, regresov, itd. Ob trenutni sliki tam okoli 900EUR. Vsem, ki presegajo, bi pobral s prehodnim obdobjem 5 let (zniževal vsako leto delež do 900) , kdor pa ima nižjo, pa dodajal. Kdor pa je na novo upokojenec, pa 900 in konec!

Kdor pa ne izpolnjuje enega od pogoje, bi dal % nižjo pokojnino (npr. 1leto/1%).
Kdor pa se zaradi višjih sil mora prej upokojiti, pa se obravnava individualno in se določi kriterije.

Kdor ima v času zaposlitve boljše dohodke, pa si lahko dohodke ob upokojitvi izboljša z vplačevanjem njemu všečne opcije: skladi, zlato, nepremičnine, itd.
In pokojnino letno usklajevati z inflacijo oz. morebitno deflacijo.


In koliko naj sedaj vplacujem?


Toliko kot sedaj. Po dohodku.


Torej plačujemo več dobivamo pa enako... to pa je še ena socialistična pogruntavščina ni kaj =) Kaj če bi pol vsi enako vplačevali, razliko pa re porabli za sebe.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Velki ::

Poznam veliko lenuhov v mlajših generacijah, bi pa rekel da je kar velik razlog za lenarjenje prav dejstvo da z navadno službo nikoli ne boš imel kaj dosti od življenja... Sam sem sicer kar visoko izobražen, vendar sem si raje dobil službo z nekoliko nižjo plačo (vstopna plača z mojo izobrazbo) da se dela malo bolj na easy in potem še kaj doma naredim... Moje mnenje je da se mi ne splača se pretirano truditi (čeprav bi z mojim znanjem lahko kar dvignil nivo skupine) ker vem da neke resne povišice ne bo (sindikat si je ravno tik pred korono izboril dvig plače, katerega pa je inflacija v zadnjih dveh letih požrla). Tako da neke svetle prihodnosti v takem sistemu ne vidim. Tako raje moj napor usmerim v pripravo terena za svoj biznis...
Si upam trditi da če večina mladih ne bi imela "well-off" staršev bi imeli že 10 let nazaj revolucijo in korekcijo sistema.
Ne morejo imeti upokojenci v državi večje kupne moči kot 75% delovne populacije (to govorim na pamet)...
Poznam kar nekaj upokojencev ki niso v celi svoji delovni dobi naredili toliko koristi za državo kot jaz v 5 letih delovne dobe... Pa imajo penzije vsaj take kot jaz neto plačo, nekateri celo 2kratnik... :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Velki ()
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomanjkanje kadra v Sloveniji (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
43057645 (38925) sbawe64
»

Pokojninski steber kako preprečiti njegov zlom ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12810827 (6764) Levica
»

Nižanje pokojnin najstarejši populaciji? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15512766 (8489) solatko
»

Državna pokojnina-netrajnostni sistem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12319810 (17448) lexios

Več podobnih tem